/ Fórumok /

Makettinfo

Innen értesülhetsz a lap frissítéseiről, itt jelezheted, ha hibát észleltél valahol
a fórum működésében, vagy az oldalak megjelenésében.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.
warbirds 4117 2009. január 6. 13:14
Válasz erre
A kvázi "virtuális zsűri" létrehozása jó ötlet, bár számba kell venni hogy nem mindenki (köztük sztem én sem) tud jól fényképezni. Egy gyengébb képről meg nem biztos, hogy eldönthető mennyire jól/rosszul sikerült az adott makett. Aztán kezdődik majd a "hogyan kell fényképezni" c. adok-kapok, ami megint nem az oldal profilja. Mindenesetre a feltöltött fényképek minőségét jó lenne valahogy befolyásolni, mert sokszor én is csak nagy sóhajjal továbbgörgetek egy homályos paca láttán...
Versenyeredmények alapján már egy fokkal jobb a helyzet, de mi van azokkal, akik nem járnak versenyekre?

Mi lenne, ha az egyes beírásokat lehetne értékelni pontszámokkal a fontosabb topikokban, amik a versenyeredmények és a feltöltött képekkel együtt kerülnek kiértékelésre? Persze nem kell minden hsz-t értékelni, de amelyikre adtak pontot, azt összeszedné a rendszer. A javaslatok vagy tanácsok jóságfokával arányosan így talán be lehetne sorolni az embereket. (Max. aki sok hülyeséget ír, visszaesik kezdőre...:D)
gyurmakoma 4116 2009. január 6. 12:54
Válasz erre
de ez a társaság legyen titkos,mert utánna jön a sárdobálás megint,ha tudjuk ki tett minket mélyebb helyre mint azt mi gondolnánk..
egy kb 3 főböl álló csoport,pontozással egymástól függetlenül mint egy zsűri értékelhetne /bár azt hiszem meg is halna a fórum sajna..
elég lenne egy két aktiv moderátor aki átküldi a kezdőt a kezdő topicba,vagy csak simán rendet tesz.
és ő legyen mindenek felett,teljes törlési jogkörrel.
névtelenül,indok nélkül.egy mindfelett. ennyi.
akinek nem tetszik,az ne fórumozzon.
kell a katonás szigor itt is lassan
tankos_srac 4115 2009. január 6. 12:24
Válasz erre
Ez bizony igen bölcs gondolat, hogy ne magát minősítse a fórumozó, mert az az áltlános hozzászólásokból látszik, hogy nem mindneki látja elég objektíven önmagát. Össze kéne verbuválni egy "bizottságot" a profikból - szerintem azt Mekett tudja, hogy kikből -, akik minősítenék, a feltöltött képek, esetleg verseny eredmények alapján, hogy ténylegesen ki milyen szinten áll. Így aztán, ha véleményt kérek a "mi készül éppen?"-ben, akkor látom, hogy milyen "magas művészi színvonalon" áll a kollega, akitől a kritika jön.
Ákos 4114 2009. január 6. 08:26
Válasz erre
Vadász hozzászólását mindenben támogatom, egy kivételt viszont tennék: egy felelős személy vagy akár személyek megváltoztathassák az adott regisztrációhoz tartozó kategóriát, természetesen erről értesítve az adott személyt. Illetve életkorhoz is lehetne kötni a kategóriát, mert (rendkívüli tisztelet a kevés kivételnek) 15-16 év alatti makettező szerintem kezdőnek számít.
Rengeteg olyan makettet látok újabban itt a fórumon, ami általam makettezésnek nevezett területet nyomokban sem érinti, mégis a készítője azt írja róla, hogy "szerintem jó lett".
juge75 4113 2009. január 6. 03:55
Válasz erre
Regisztrációtol függetlenül BUÉK mindenkinek!
Kamovos, üdvözölnek szolnokról egy bizonyos "Bundás" (Csabai Sanyi).
Azt szeretném tőled kérdezni, hol tartják mostanában a Rebekát?
Régebben sokat jártam oda Nagy András barátommal (Szolnoki Repülő Műzeum, előtte EMO-s Őrnagy volt a Dandárnál).
Juhász Gábor, Szolnokról.
Szerintem a fénykép legyen opcionális, én is vissza élés áldozata lettem adatokat illetőleg, ha regisztrál az illető.
Nyoma legyen az adatok olvasójának is, IP-cím, MAC Adress, dátum, stb.
Mekett 4111 2009. január 6. 01:51
Válasz erre
Az év végi ünnepek alatt szerettem volna befejezni a regisztráció alapú fórumot. Sajnos az idő nem bizonyult elégnek, de a ma este kirobbantott vita miatt végülis nekifeküdtem. De így hajnaltájt megint rá kellett jönnöm, miért nem szabad hirtelen felindulásból programozni. :)

Ellenben jóformán kész van. Hétvége előtt nem ígárem, hogy lecserélem a régit, de legkésőbb akkor szeretném.

A moderátorok:
Bár eddig is voltak és vannak moderátorok, volt, aki csak kezdetben volt lelkes, másnak ideje nem engedte, vagy említhetném szegány Atyát, aki ugyan a cseten segített, de sikerült elüldözni, pedig jól végezte, amit vállalt >:(
Dehát a törzsgárda is csak addig akar moderálást, amíg nem őt moderálják ;-)

Várom a további jelentkezőket, de előrebocsátanám, hogy nem elég akarni. Nem lesz moderátor valakiből, csak mert azt hiszi, milyen jól fog menni, és jól kitöröl minden értetlenkedő 16évest...

Aki szeretne segíteni a moderálásban, és érez elég lelkierőt magában, hogy odaszólogatás, veszekedés helyett csak töröl, az plz dobjon egy levelet az info@makettinfo.hu címre.

Kösz
Mekett
kamovos 4110 2009. január 5. 22:54
Válasz erre
Szia Mekett!

Szerintem pedig ne szégyenlősködjön!
Ha pedig ezek a feltételek, és a *-al jelőlt részek nincsenek kitöltve akkor magyarázkodás nélkül vissza dobja a reggelését a gép!

mindenhol ki van alakítva a rend, ha itt ez lenne, akkor ehhez kell igazodnia annak aki ide akar regisztrálni!

Amúgy + mit kel szégyenkezni 1 képen?
Mindenki olyan kivülröl amilyen!
Én sem vagyok világszépe, mégsem szégyellem az arcom!

Viselkedni + tanuljon 3 és akkor nem kell félnie, hogy otthon felkeresik 1 kis dádáért!

Üdv: kamovos
Macal 4109 2009. január 5. 22:33
Válasz erre
Majd leszedem én róla iwiwről csak mond meg hogy hívják:D
Mekett 4108 2009. január 5. 22:24
Válasz erre
Elnézést, most nincs időm végigolvasni mindent, csak kiragadnék egy dolgot: a rendes bemutatkozást nagyonis támogatom, de erre sajnos még a MOK tagságának nagy részét sem lehetett rávenni.

A fénykép is jó lenne, de digitális gépek ide-vagy oda, sokan nem fognak feltenni (mégsincs gép, szégyellős, félti a jogait - okkal). Végülis ez nem társkereső ;-)
kamovos 4107 2009. január 5. 22:08
Válasz erre
ui:

Eddig ezek a kérdések voltak!

Makettinfó

1. Név: Vigh János
2. Nick Neved: Kamovos
3. Születési idő:1961.01.15
4. E-mail Címed: kamovos@freemail.hu
5. Telefonszámod: 30-670-4257
6. Mióta Makettezel:36? Éve.
7. Milyen témában Makettezel: 1:72 Helikopter, Csörömpösök.
8. Tagja vagy-e Jelenleg valamelyik makett klubnak: Igen
9. Civil Foglalkozásod: Opsitos katona
10. Évente mennyi makettet építesz: 40-60
11. Szoktál-e interneten makettet vásárolni? Igen
12. Jársz-e versenyekre? Igen
13. Egyéb megjegyzés: Makettezni jó!

Bemutatkozás képpen ezt szoktam betenni!
Sajnos a klubtagságokkal kapcsolatban azóta jelentős változások történtek!

Vigh János vagyok kaposvári származású és Székesfehérváron élek.
A "kamovos" becenevet, a reptér bezárását követően, új alakulatomnál kollegáimtól kaptam, mivel többnyire kamovot üzemeltettem Börgöndön (+ Mi-2-est).
A makettezést 1972 körül kezdtem, melyben édesapámnak sokat köszönhetek, ővele kezdtem össze ragasztgatni az első makettjeimet.
Komolyabban 1987-88 óta foglalkozom a makettezéssel.
Csak 1/72-ben építek makettet.
Főképpen helikoptereket.
A kamovok mindennel szemben elsőbbséget élveznek.
Bespájzoltam belőlük az őszeset, kivéve a KA-32.
De 1x az is + lesz!
Igyekszem, Magyar jellegű maketteket építeni.
Dobozból inkább az átalakításokat részesítem előnyben.
Nem szeretem, ha csak azt lehet L készíteni, ami a doboz tetőn van.
Inkább utána keresek, hogy milyen változatokat lehet L készíteni még belőle.
De újabban, elcsábított a sötét oldal, és egyre több harcjárművet is építek.
Valamint régi álmom 1 TT méretű terepasztal L készítése is, ami jelenleg hely szűke mait =re csak álom.

Tagja vagyok és elnöke az Alba Regia Makett Klubnak,
Budapesten a Repülés Baráti Körnek (REBEKA),
Tagja vagyok, a Borsodi Makettezők Baráti körének,
Tiszteletbeli tagja vagyok, a Veszprém Bakony Makett Klubnak,
Ha a munkáim is érdekelnek, Néz be a honlapomra kamovos.gportal.hu

Kamovos
kamovos 4106 2009. január 5. 22:00
Válasz erre
Sziasztok!

Magán véleményem!

Legyen regisztráció.
Fénykép! De látható legyen rajta rendesen! Ne művészkép legyen! a legjobb ha olyan lenne mint a személyiben!
Bemutatkozás.
Név.
Születési év.
Lakcím.
Telefonszám.
email cím.
Honlap cím.
(kinek milyen címei vanak írja be)
De ezek nélkül ne lehessen regisztrálni!

Aki finnyás ezekre az adatokra azt sajnálom!
De szerintem ezek nélkül csak arcnélküli ellendrukelek gyülekezete leszünk!
Sokan vagyunk itt barátok ismerősök!
De erőteljesen higul a leves!

Amúgy baromságokat mindenki tud kérdezni!
Csak kérdés, hogy kinek a szemzögéből baromság!
A kérdést feltevő, azért kérdez mert hilyán van az információnak!

Uf

Kamovos
Amon 4104 2009. január 5. 21:49
Válasz erre
Amit Mekett is mod hogy ha jól szürtem le, hogy mit hogy nem lehet az mindenki tudja próbáljunk meg pozitívan hozzáálni a legtöbb esethez.
A kalamajka ami az utobbi kb 2hónapban van az oldalon tényleg nem egészséges.
De sok múlik rajtunk is. mit hogy reagálunk le.
Ki, hogy kelt. Ez is benne van.
Szerintem Mekették mindent elkövetnek a fórum érdekében erőn felül is és megmerem kockáztatni hogy erőn felül teljesítenek.
Mindenkinek van élete a fórumon kívül.
össze kellene szedni egy csokorba mit kéne ténylegesen fejleszteni illeve adot topikokra felelősöket megjelölni akit esténként vagy akár napközben "takarítanak".
Bár ez az én véleményem.
ezektől eltekintve maradok a fórum szerelmese.

Minden tisztelettel:
Amon
Gurzó Gábor

Elektro: megkaptad rólam a sztár fotót?
Vadász 4103 2009. január 5. 21:48
Válasz erre
Ritkán írok, de véleményem van.
1,.A regisztrációt vezessétek be.
2, Legyen egy kis ablak amibe a regisztráló beírhatja a születési évét és kiválasztja, hogy milyen kategóriába sorolja magát a makettező tudása alapján.
kezdő, középhaladó, haladó, profi(Mester)ezek lehetnek szinek is.
Így el tudom dönteni, hogy válaszolok-e a feltett kérdésre, és ha válaszolok akkor hogyan és mit. Arról nem is beszélve, hogy ezzel tudtok nyomatékot adni a válasz sulyának is. Sokszor szétröhögöm az agyam és közben bosszankodok, hogy értelmes emberek (mindegyiket ismerem) baromságokon ugranak össze, mert nem tudják ki van a vonal tulsó végén.
Néha meg jószándékú kezdők kapják a jogos, de éles kritikát, mert a kritizáló nem tudja kinek adja, és a kritizált nem tudja kitől kapja a kritikát, pedig ez a kis jelzés elég lehetne.

Vadász
Ne a hozzászolások száma rangsorolja a forumozokat (hallgatni arany).
Elektrolakatos 4102 2009. január 5. 21:31
Válasz erre
Én kérek elnézést, hgy olyan hosszúra sikeredett a cikkem, de a kutyagumi hatása ez.
Macal 4101 2009. január 5. 21:31
Válasz erre
tankos_srac 4100 2009. január 5. 21:31
Válasz erre
Könyörgöm, ne lehessen már regisztráció nélkül beírni! Magunkat tesszük nevetségessé!
Tibor 4099 2009. január 5. 21:29
Válasz erre
Fiúk!
Egész este gondolkodtam hozzászóljak-e ehez a vitához, de azt hiszem talán én is szólhatok.
Először is kilétemmel nem burkolózom az ismeretlenség homályába. Az adatlapom megtekinthető. Őszintén szólva én ezt egy alapvető dolognak tartom. Ha véleményem van azt vállaljam is fel.
A makettezésnek és így ennek a fórumnak sem szabad egy zárt elit klubbá válnia.
A kezdő, vagy éppen gyermek, a makettezéssel most ismerkedő kollegáknak segíteni kell. Lehet, hogy ez adott esetben kemény kritikát is jelenthet, de az szerintem nem lehet sértő, az emberbe belegázoló, mocskolódó. Nem is beszélve az időnként és egyesek részéről megjelenő trágár beszédről, kifejezésekről.
A nem ide való hozzászólásokra meg egyszerűen nem kell reagálni, rátromfolni. Talán így az illető észreveszi magát.
Sértőnek találom az olyan kifejezéseket, hogy "fényezi magát", "osztja az észt" stb.
Minek az alapján ítélünk másokról? Szerintem senki sem tévedhetetlen!
Azzal, akivel pedig rendszeresen gond van, konkrétan meg kell nevezni a Nick nevével és nem homályos célozgatásokba burkolózni.
Bízom benne, hogy ez a fórum továbbra is az egymás segítéséről, ötlet és információ adásról fog szólni.
Üdvözlettel: Tibor
barnamedve 4098 2009. január 5. 21:28
Válasz erre
Nem tudom...a nálam tapasztaltabbaktól kérdezem, hogy szükség van-e erre az opcióra, hogy csak beírod a neved és aztán huss. Soha nem tudják meg, hogy ki voltál
Solo 4097 2009. január 5. 21:26
Válasz erre
Sziasztok!

a keresztnevem Han és egy Ilinow-i fakunyhóban születtem, apám erdész volt és...
XD
Bocsánat csak ki akartam próbálni...ez tényleg ijesztő...
Barnamedve voltam
Samee 4096 2009. január 5. 21:17
Válasz erre
Mekett.

Akkor sikerült félreértened; nem az ifjú titánok ellen szóltam, őket ahol tudom támogatom, ezt azt hiszem már bizonyítottam több rendezvényen is.
A korhatár tényleg rossz ötlet volt.

Jó bakonyi betyárként nagyon kevés vitától maradtam távol, ezt többen tanúsíthatjátok. De mostanára már belefáradtam.
Moderáltál már engem is; privátban megbeszéltük; semmi gond.

Alle.
Valahogy mégis meg kellene oldani;hogy akik kötekedni; illetve értelmetlenségeket csinálni jöttek azok ne tehessék írásos módon tiszteletüket.
Nem vagyok informatikus; de azt hiszem erre találták fel a különböző szintű írási illetve olvasási jogokat. (mint ahogy az meg is valósult)
Ilyen szempontból támogatom a titán topikont, ahová az újoncok tehetik ki munkájukat; illetve kérhetnek segítséget véleményt. (Véleményt és nem leosztást)

Elhiszem; h nem könnyű a munkátok, le a kalappal az eddigi teljesítményetek előtt is; azonban ha úgy érzitek hogy segítség kell inkább szóljatok. (Nem magamra gondoltam, mert nézeteim miatt alkalmatlan vagyok a moderátori szerepre, szerintem) Persze ahol tudok, illetve úgy gondoljátok; hogy a segítségemre van szükség, ott segítek.

A kedv elvevéshez csak annyit h kellene egy pár oldalt lapozgatni amig tőlem olyan hozzászólást találnátok, amiben a munkámat teszem közzé.

Megkozkáztatom már csak azért járok ide, h nevessek egy jót a vicctopik miatt; csodáljam Elektro konyhaművészeti remekműveit, esetleg a csereberébe levadásszam a köv projektet. Tudomásom szerint nem csak én vagyok így az oldallal, ami sajnálatos.

Viszont a többi topikban csak azt látom h valaki már megint vitatkozik vmin, beleköt vmibe; vagy isteníti magát, esetleg bizonyítja; h ha 2vel több lenne az IQja akkor már osztódással szapaorodhatna. Na ezeken is jót szoktam nevetni, de már inkább szánalomból.

Nem tartom magam istennek, mindíg szívesen veszem a kritikát, néha vesztemre, de akkor már igenis kinyílik a bicska a zsebenben; aki látatlanban úgy "ugat le" hogy 1 még nem is hallottam róla, 2 nem mutatta meg, h mit tud; 3 mindezt olyan stílusban teszi, ahogy a kutyájával sem beszél. Az ilyen maximálisan sértő és nincs helye nem hogy itt; hanem a makettező köztudatban sem (amit ez az oldal nagymértékben formál).

Szóval maximálisan támogatom az oldal megreformálását, az én segítségemre bármikor számíthattok. Öleteim vannak, ha érdekel vkit keressen meg magánban.

Holla:
Szemi
Macal 4094 2009. január 5. 21:09
Válasz erre
Vagy minimum azt elérni, hogy ha egy név már regelve van, akkor azon a néven ne lehessen írni...csak a tulajának...
hofi 4093 2009. január 5. 21:06
Válasz erre
Én kb. 30 éve folyamatosan (újra)kezdő vagyok. Azért merek mégis hozzászólni, mert remélem, hogy egyszer majd össze is rakom mindazt, amit összevettem/cseréltem stb.
És szeretném majd meg is mutatni, és szeretném, ha akár jól le is barmolnának - ha igazuk van, és ha olyan a légkör.
Nos, most nem ilyen, legalábbis én úgy látom.

Szerintem is fontos az, hogy minél több ember/gyerek írhasson, kérdezhessen, és ha valaki nagyon hülye vagy nagyon nem képes/hajlandó felvenni a ritmust, akkor moderálja ki a közösség. Persze, jó lenne egy-két-több moderátor, de mikor? Másképp szólva: miből? Az engem érdeklő topikokat naponta egyszer-kétszer szoktam átnézni (ez kb. 15), és ez el is viszi egy órámat. Ha moderálnám is ezeket, az a duplája lenne. Mindennap. Szerintem nem vagyok az egyedüli, akinek nincs ennyi ideje, pedig akarná, csak épp nem jut.

Viszont az üzleti célú hirdetéseknél én kötelezővé tenném a regisztrációt, így sokkal könnyebb lenne kiszűrni vagy legalább utolérni az alex-falcon-ferii típusú ágasfán alvó népi tejtartó edényeket.
gyurmakoma 4092 2009. január 5. 21:04
Válasz erre
kell a regisztáció,anélkül ne lehessen semmihez hozzászólni
MattHeafy 4091 2009. január 5. 21:01
Válasz erre
Regisztráció nem ér semmit, ha más nevével be lehet csak úgy írogatni...
MattHeafy 4090 2009. január 5. 20:59
Válasz erre
Meg az ilyenre...más nevélem be tud írni bárki..akárki és eljátszhat egy ember jóhírét, becsületét...
MattHeafy 4089 2009. január 5. 20:57
Válasz erre
Szerintetek a pirszingem miatt nem tudok rendesen festeni? :)
MattHeafy 4088 2009. január 5. 20:55
Válasz erre
Na Mekett az ilyenekre gondoltam...
barnamedve 4087 2009. január 5. 20:54
Válasz erre
Helló! :)
Solo 4086 2009. január 5. 20:53
Válasz erre
A pirossal aláhúzott neved kb. ennyit ér. :)
Solo 4085 2009. január 5. 20:52
Válasz erre
barnamedve 4084 2009. január 5. 20:48
Válasz erre
Sziasztok!

Solo a regisztrációt úgy érted, hogy nekünk akik írunk, oda pirossal alá van húzva a nevünk, vagy személyesen a MOK-ba?
Solo 4083 2009. január 5. 20:45
Válasz erre
Szerintem itt már csak a kötelező regisztráció segít.
A lusta embereket így ki lehet szűrni. Aki meg regisztrál könnyen azonosítható.
Minden igényesebb fórumon kötelező a regisztráció ahhoz, hogy írhasson bele valaki.
Macal 4082 2009. január 5. 20:43
Válasz erre
Kedves Mekett!

"A többi problémával (atyaúristenjátszás, tutimegmondás) nem tudok, de nem is akarok foglalkozni. Ha valaki szembemegy a többiekkel, azt is el kell fogadnunk, lehet hogy 99 ellenében pont neki van igaza. Halgassuk meg, tűrjük el.
Ha valami parttalan vitába megy át emiatt, az már gond, de akkor szóljatok."

Soxor szóltak már többen, az egyén meg nem lett moderálva ezért folytatta a tevékenységét. Máshol, ha kicsit is sértően ír valaki, azonnal moderálják, ráadásul úgyhogy megmarad az illető neve meg minden afejlécben, de amit írt, azt kicserélik arra a szabály pontra, amit éppen megszegett...méghozzá pár órán belül, de leggyakrabban hamarabb...Ezzel gyakorlatilag elejét vették annak, hogy pár idióta szétoffolja az egész forumot, és az eredeti téma helyett csak abaromság maradjon meg...
Moderátorok, vagy marad a aszájkarate...
Szerintem...
Amon 4081 2009. január 5. 20:41
Válasz erre
A topico összevonás tényleg jó ötlet lenne.
Illetve amit pár hónapja beszéltünk a harcjárműves részekben
tipusokra bontani.
Pl: német 2.vh, 2.vh szovjet-orosz kinek mi. Szövetséges. Modern és azon belül is nációkra, vagy 45-től napjainkig.
Ahogy a group build is meg van csinálva teljesen korrekt módon.
Gyurmakoma és f2d ötletét támogatom.
gyurmakoma 4080 2009. január 5. 20:27
Válasz erre
A korhatár húzása nem jó,mert akkor a kicsi kezdőket kirekesztjük.
De a regisztrálás egy jó dolog lenne,valamint a külön topic és az oda irányitó emberek nem?
f2d 4079 2009. január 5. 20:26
Válasz erre
Az nem rossz ötlet, hogy a különböző nevű, de azonos tartalmú topic-okat egyesíteni kellene. (Lehet, hogy a halott topic-okat pedig törölni.)
Mekett 4078 2009. január 5. 20:24
Válasz erre
Szia Samee!

"Amennyiben viszont tényleg ez a magyar makettezők magazinja, akkor sztem arra kellene törekendni; hogy minnél többen megtalálják, észrevegyék, felfedezzék az oldalon keresztül is a hobbink szépségét; vagy felfigyeljenek rá.
Az ilyen agymenések viszont egy életre elvehetik a kedvét az embernek az egésztől."

Az első felével maximálisan egyetértek, régóta törekszünk erre. Vállaljuk a genyó szerepét és törlünk, ha valaki szól, hogy kéne (persze ha jogos). De szóljatok!

"Jah és nem ártana egy 16 év alatti korhatár a hozzászólóknak..."
Látod ez az egyik ilyen probléma, ha ilyen rövidre zárt megoldásokat hangoztat valaki. Szerintem igenis vegyük a fáradságot, és ha valaki triviális, akár sokszor megválaszolt kérdést tesz fel:
1. ugorjuk át, vagy
2. írjuk le, hogy UTFG! és voltmár, vagy
3. ha sok időnk van és birkatürelműek vagyunk, válaszoljuk meg, vagy bogarásszuk ki helyette a gugliból.
Egyértelmű, hogy legtöbben az elsőt választják, és szerintem jól is teszik. De van választási lehetőség.

Képzeld, ha Gabiék azt mondanák, hogy 16 év alatt senkit sem vesznek fel a MOK-ba, mert sok kellemetlenséggel jár a kicsiket pesztrálni. Megtehetik, de épp a lényegét veszti el az egész.

A többi problémával (atyaúristenjátszás, tutimegmondás) nem tudok, de nem is akarok foglalkozni. Ha valaki szembemegy a többiekkel, azt is el kell fogadnunk, lehet hogy 99 ellenében pont neki van igaza. Halgassuk meg, tűrjük el.
Ha valami parttalan vitába megy át emiatt, az már gond, de akkor szóljatok.

Én azt is támogatom, hogy aki nagyon nem illik ide, vagy nem akar idetartozni, azt a közösség lökje ki magából. Lehet kérni szép szóval, hogy távozzon a fórumról, vagy ha az nem használ, erővel is kitilthatjuk.
Mindkettőre volt több példa is. Ez is eszköz a kezetekben, éljetek vele!

Az évek alatt egy jó közösség jött itt össze. Van, aki megpróbálja bomlasztani, és van, aki megpróbálja türelemmel, megoldásokkal fejleszteni. Egy ilyen közösséget nem lehet technikai eszközökkel "kordában tartani". Ha nincs bennünk meg legalább a minimális rugalmasság, törelem, akkor olyan sorsra jutunk, mint már néhány kisebb hazai klub is, szakadáshoz. Ez nem létszám-, vagy bezárkózásfüggő.

Na megpróbáltam pár gondolatomat összeszedni, inkább kevesebb, mint több sikerrel, de talán átszűrődik, mit szeretnék kérni tőled és mindenkitől (régóta).

Üdv
Mekett
Roland_89 4077 2009. január 5. 20:23
Válasz erre
A Markoló makettek topickan is érdemes megnézni hogy egy bizonyos ember megmutatja mennyi az IQ-ja...

Roland
Macal 4076 2009. január 5. 20:20
Válasz erre
Én is csatlakozom.
Sajnos az utóbbi időben azt kell látnom, hogy az a gárda, ami miatt én az oldalt annak idején látogatni kezdtem, és akiktől nagyon sokat tanultam, és hálás is vagyok, mivel nekik köszönhetem hogy úgy tudok építeni mostanság, ahogy éppen tudok, és örömömet lelem a makettezésben, szóval pont ezek az emberek, akik egyre kevesebbet szólnak hozzá a dolgokhoz.
Az, hogy ha valaki értelmesen reagál és tanító célzattal mégcsak nem is sértően ír egy választ valaki hsz ére, azt egyből elkezdi valami jött ment leszájkaratézni, és pont egy olyan, aki arra nem vette a fáradtságot hogy regisztráljon, vagy akár egy képet is feltegyen arról, amit eddig csinált.

Viszont nagyon örülök, hogy látok olyan fiatal embereket és idősebbeket is, akik tényleg rendesen és illemtúdóan vetődtek ide a forumra, viszont félek, hogy pont ők lesznek azok, akiket első körben el fognak ijeszteni az ilyen titánok, akik osszák ezerrel az észt, de makettes berkekben még ember nem hallott felőlük. Persze nekem is vannak hibáim, más forumokon engem is moderáltak már, vagy törölték hozzászólásom, de csak úgy megsúgom mindenkinek: azok negyed ilyen mértékűek nem voltak, mint amiket itt naponta látnom kell.

Mivel az weboldal, a forum valamint a makettinfo klub jellegéből az fakad, hogy az ifjakat és minden kedves érdeklődőt megismertessünk a makettezéssel és segítsük őket, ezért én nem gondolnám helyesnek, hogy csak a regisztráltak írjanak a forumra. Szerintem az egyedüli megoldás a moderátorok kinevezése lenne, olyanoké, akik egyfelől klubtagok, személyesen is ismerik egymást, és tényleg felelőség teljesen elvégeznék a feladatukat.
Ezt segítendő kicsit rendbe kéne szedni a forumot, pl "a segítség!" +segítséget kérek önöktől"+ " baj van!" "stb!" topikokat egybe fésülni, de a többit is hasonlóan tematika szerint... Egyrész sokkal jobban átlátható, másrészt sokkal könnyebben ellenőrzihető is lenne...

Baráti üdvözlettel:
Zsigrai Zoltán
alias: Macal
Gabi 4074 2009. január 5. 20:06
Válasz erre
Szia Mekett!
Én is csatlakozom, Matyi hozzászólásához, az utóbbi időben eléggé elvesztette a "varázsát" az oldal a sok teljesen fölösleges beírástól. Sokan arra nem veszik a fáradságot, hogy a helyesírásra odafigyeljenek, szétoffolják az oda nem illő beírásokkal a topikokat, és szinte csetnek használják az oldalakat. Sajnos a régi makettezők közül sokan már csak csendes megfigyelők az oldalon az ilyen "hozzászólások" miatt, mert semmi kedvük értelmetlen dolgokról vitázni, hozzászólni, mert nincs benne köszönet. Szerintem az oldal jövőjének érdekében érdemes lenne valamiféle reformot, vagy változtatást bevezetni, mert hosszútávon ez a fajta magatartás csak az ilyen emberek jelenlétét fogja okozni.
Gabi
Samee 4073 2009. január 5. 19:59
Válasz erre
Akkor itt folytatom.

Régi fórumozók viselkedésén nem csodálkoznék ha boldog boldogtalan betéved ide és "teleböfögi" valami agyamentséggel a fórumot, illetve kötekedik minden alap nélkül.

Továbbá vélt vagy valós atyaúristenek játszák az eszüket és még a bolhából is elefántot csinálnak.

pl: Jónéhány hónappal ezelőtt betévedt egy lelkes amatőr akinek olyan egyszerű kérdése merült fel h mit jelet egy bizonyos színkódolási rendszer. Az én válaszomra egyből jött az osztás h nem úgy van meg, h neki ilyen meg olyan referenciája van és ennyi meg ennyi éve kutatja a témát meg blabla. Egyszóval olyan fényesre polírozta magát h a napra lehetett nézni de rá nem. Ez mind szép és jó; csak szegény kezdőnek nem ez volt a kérdése; és látva a nagyfőnök hozzászólását sztem egy életre elment a kedve az oldaltól megkockáztatom még a makettezéstől is.

Eddig nyugodtan lehetett írni erre az oldalra anélkül, h valaki egy életre megcsömörödött volna a makettezéstől; az h a cserebere meg a mi készül éppen topikban megy az önbálványozást már megszoktuk, de könyörgöm már a vicctopikban is?:D

Az oldal mentségére szóljon, hogy nem ez az egyetlen ilyen oldal, meg mindenhol ez megy, h hülye vagy, az is maradsz, de én megmondom a tutit...

Amennyiben viszont tényleg ez a magyar makettezők magazinja, akkor sztem arra kellene törekendni; hogy minnél többen megtalálják, észrevegyék, felfedezzék az oldalon keresztül is a hobbink szépségét; vagy felfigyeljenek rá.
Az ilyen agymenések viszont egy életre elvehetik a kedvét az embernek az egésztől.

Szóval inkább maradjon a makettezés továbbra is egy hobbi és ne legyen kűzdősport.

Aki meg arra vágyik h fényezhesse magát meg oszthassa az észt, az keresse meg magánban azt aki vevő rá, de a többi fórumozót ne untassa ezzel.

Jah és nem ártana egy 16 év alatti korhatár a hozzászólóknak..

Lényeg a lényeg; akinek nem inge, ne vegye magára; aki meg magára ismer az kedzjen el öltözködni...

Várom a további agymenéseket.

Holla:
Samee azaz Szemi alias Szemere Péter

(Ha esetleg versenyen keresne vki; megölés vagy kötekedés céljából, akkor fekete pólóban vagyok; hátára nagy sárga betűkkel rá van írva h Bakony Makett Klub Veszprém; az elején pedig fehér betűvel rajta van a nevem)
gyurmakoma 4072 2009. január 5. 19:41
Válasz erre
Mekett
Javasolnék egy Kezdő topicot létrehozni
ahol a titánok tudnának egymás közt eszmét cserélni,és egy aktiv moderátort akinek jogköre van arra hogy értelmesen felszólitson mindenkit,akinek ott lenne a helye.
MattHeafynak igaza van,igy lassan követhetetlen minden,és folyamatos a zsörtölődés.
MattHeafy 4071 2009. január 5. 19:27
Válasz erre
Mekett!

Mi készül éppen? topikra reagálnék h ne offoljak!

"Ha rászólnak a kellemetlenkedőkre és nem beszólnak neki, az sokat segítene"

Csak benéznék a diorámás topikban, Geriqe nevű huszárnak nem szóltak be, mégis berágott, akkor így hogyan lehet segíteni?Az h a "régiek" hozzáállása változott nem véletlen, amikor pelenkás, pisis gyerekek olyanokat beírogatnak, aminek köze nincs a fórumhoz akkor minek?Sajnos nagyon nem bírják felfogni h mit csinálnak...az egyik írni nem tud, a másik meg 12 évesen már 8 éve szerelmes...meg ilyenek, most erre mit mondjunk?felhígult az egész, persze h nem tesznek fel a régiek képeket a munkáikról, mert ki kiváncsi a "fasza" meg a "tök jóXD" jellegű hszekre?
Ténleg regiszrációssá kéne az egész oldalt, mondjuk sokat nem segítene, de ez a felemás állapot elég ratyi...
(és nem csak én vagyok az egyetlen akinek ez a véleménye)
Nem az olyan vitákat kell kimoderálni h mi hogy müködik egy repülön, hanem az ilyen nyomorékokat...

A másik meg a cikkes téma...ezt is szürni kéne, mert ez nem jó h boldog boldogtalan feltölti a makettjéről a fantasztikus minőségi képeket..Nem a munkákat akarom fikázni, mert az enyémet is lehetne, hanem azt h ha vki cikket ír, akkor vegye a fáradtságot normálisan megírni, lefényképezni, mert a szarral csak elijeszti az embert.Ha meg szar a makett, nem kell cikket írni először akkor itt a fórumon segítséget kérni kultúráltan, h kell fényképezni meg mit hogy kell stbstb. és nem megsértődni a segítségen, hanem tanulni belőle...

Ez az én véleményem a fórum jelenlegi helyzetéről, ne csodálkozz h egy másik fórumon(direkt nem írok címet) sokkal jobb, családiasabb a hangulat...pedig ott is vannak szakmai viták...de van moderálás is meg rend.

Na lehet moderálni;)

kösszcsá
borisz 4070 2009. január 3. 10:03
Válasz erre
Szia Mekett!
A főoldalon legújabb cikkekként kint volt 30 cikk, legfrissebbek közt 12-18.
Direkt, vagy hiba?
SzaTi 4069 2009. január 1. 12:03
Válasz erre
Csatlakozom az előttem szólókhoz, én is békés boldog újévet kívánok minden makettező társamnak!
SzaTi
toto 4068 2009. január 1. 12:00
Válasz erre
BúÉK mindenkinek!
Gabi 4067 2009. január 1. 09:38
Válasz erre
Boldog Új Évet mindenkinek!
Mty 4065 2009. január 1. 00:05
Válasz erre
Buék!
Elektrolakatos 4064 2009. január 1. 00:05
Válasz erre
boldog új évet mindenkinek!
Máté 4063 2008. december 31. 20:17
Válasz erre
Boldog új évet mindenkinek!
Máté
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.