/ Fórumok /

Makettinfo

Innen értesülhetsz a lap frissítéseiről, itt jelezheted, ha hibát észleltél valahol
a fórum működésében, vagy az oldalak megjelenésében.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.
Petya 4560 2009. augusztus 30. 19:51
Válasz erre
Kedves Exec!

Köszönöm, nem tudom most melyikre godoltál, mert épp ma lett kész egy újabb busz, az előző egy kicsit hosszabb cikk, ezért abban előfordulhatott hiba, legközelebb akkor kétszer nézem át. Így belegondolva akkor tényleg nem könnyű meló lehet...

Üdvözlettel:
Petya
HUJBI 4559 2009. augusztus 30. 19:47
Válasz erre
Te jó ég, amik felkerülnek, már javítva vannak! :)
Jimbobá 4558 2009. augusztus 30. 19:47
Válasz erre
Szia!

Tudom, hogy fontos a jó megjelenés, de szerintem nem kéne a helyesírás ellenőrzésével szenvednetek. Csak nagyjából döntsétek el, megfelel-e a cikk. Aki olvassa, max. megjegyzi, hogy xy-nak milyen borzasztó a helyesírása. Ezzel az erővel a fórumhozzászólásokat is átírogathatnátok. Amúgy az újabb Firefoxok pirossal aláhúzzák a hibákat, bár néha mellé lő a program.

Üdv, Ádám
exec 4557 2009. augusztus 30. 19:41
Válasz erre
Kedves Petya,

Kíváncsi lettem, és megkerestem a cikkedet. Holnaptól látható, aktiváltam azt. Egy megjegyzést engedj meg nekem. Minden kötekedés nélkül(!) a te írásodban összesen körülbeül 30 helyen kellett javítani a helyesírást, elgépelést, vessző hibát és az alány állítmányegyezéseket. És ezzel te még bőven a felső részében vagy, a jó helyesírásúak között. De érdemes belegondolni, hogy akkor másokéban mennyi lehet a hiba...

Üdv.
exec
Petya 4556 2009. augusztus 30. 18:37
Válasz erre
Szevasztok!
Bár Nekem sosem volt semmi gondom egy adminnal se, sőt Mekettet nagyon barátságos és segítőkész embernek ismertem meg, azon csodálkozom amiket most itt olvasok.Pl.:

"Az egyik vezető magyar fórum."

Igen ez így van és szerintem a legjobb, éppen ezért nem engedhetnék meg maguknak az adminok, hogy hosszú hónapokig nem aktiválnak, illetve nem válaszolnak egy e-mailre sem.
Nem véletlenül van itt is most ennyi hozzászólás, mindenkit érdekel, hogy mivan az oldallal.

Aztán itt egy következő:

"A főoldalra nem minden cikk kerül ki.
Ha a saját adatlapodra kattintasz, ott megtalálod."

Ez érdekes, hiszen akkor hogy találnak rá az emberek?
Mert a maketteken belül se látható, csak ha rákattintasz a készítő nevére.

Na ezen is elcsodálkoztam, szerintem ez már szőrszálhasogatás:

"helyesírás sokaknál probléma.Tényleg ahogy Géza mondta:Wordben ellenőrizni kell a szöveget,nagyon hasznos és gyors!"

Én általában átolvasom a cikkeimet és szerencsére (mivel ált. iskola alsó osztályában) megtanultam a helyesírást, így ritka a hiba benne.
Mégsem aktiválták a legújabb cikkemet.
Nem is ez zavar leginkább, mert megértem, hogy az admin is csak ember és akadhatnak gondjai, mellesleg hobbymból kifolyólag türelmes ember vagyok, így nem sürgetem az aktiválást, de az zavar, hogy hónapok óta nem tudok beírni egy topikba, mert beugrik a Link gomb használata (pedig nem is teszek linket a hozzászólásba) majd átugrik lap nem jeleníthetővé.

Remélem hamarosan minden problémátok megoldódik és talán Én is kapok végre választ!

Üdvözlettel:
Petya
Keri 4555 2009. augusztus 30. 16:11
Válasz erre
Sziasztok!
Lehet,hogy egyedül vagyok a véleményemmel,de szerintem most egészen elfogadható a fórum/cikk-szerkezet.Gondolok itt arra,hogy azért lett létrehozva a cikkírás lehetősége,mert a fórumszerkezet miatt nem lehetett visszakeresni egy adott makett munkafolyamatát.A dolog egész jól bevált,és most már olajozottan is fog működni,így Mekett válláról még egy kis terhet le tudtunk venni,tud foglalkozni a többi fontos dologgal.Viszont,ha megnézed,van nagyon sok olyan topik,amit egyszerűen nem tudnál megoldani pl a Batyás fórumszerkezettel.Gondolok itt a segítség,most történt,fordítás,érdekes képek,autós,kamionos,típustopikok stb.Egyszerűen túl sokan látogatják ahhoz,hogy hatékony legyen,rengeteg lenne az altopik 1-2 beírással.Nem mondom,hogy így most minden halleluja,de sokkal jobb,mint a cikkírás lehetősége előtt.
A másik:ugye,nem mondjátok komolyan,hogy még le is írjátok,hogyan kell más nevével beírogatni...
Keri
zsorzsy 4532 2009. augusztus 30. 11:45
Válasz erre
Sziasztok!

Amondo vagyok én is ,hogy fejezétek be ezt az eszetlen vitatkozást!
Nagyon sok dolog van amiben egyet értek Exec-tel,és a csapattal!
Viszont vannak olyanok is amikben nem ,de ezt mi magánban megbeszéltük!
Mindenki foglalkozzon a maga dolgával,azt csinálja 100%-os odaadással és nem lesz itt semmi Probléma!
Azonkívűl én nem értek az oldalkészítéshez,és nem is fogok beszólni,de az odalakon ahol kalandozom,igenis én is felelős vagyok,azért,hogy mit,és milyen formában írok,írnak!
Azt viszont gusztustalan modon utálom ,mikor sírtok,hogy nem lehet beregisztrálni,mert ez nem igaz!Érdekes nekem elsőre sikerült!
A sok népeknek pedig üzenem,hogy biztos elfogadnák a segítséget a fiuk,ha nem ilyen modon támadnátok állandóan a csapatot!
Mint azt sokan megjegyeztétek,az ország legnagyobb forgalmát bonyolító Makettoldal részesei lehetünk pár ember jóvoltából!
Szerintem köszönjük meg és ne támadjuk őket!
Ha pedig valakit megreguláznak,mint anno engem is,azt is meglehet beszélni,és nem kell besértődni!

Tehát segítsük egymást,és tarsuk tiszteletben az oldalt,és a hátérmunkát!
Részemről a vita lezárva!
Remélem nem bántottam meg senkit!

Üdv zsorzsy!
exec 4531 2009. augusztus 30. 11:20
Válasz erre
KormosP,

Hajrá! Szorítok neked. Tényleg!

Üdv.
exec
exec 4530 2009. augusztus 30. 11:20
Válasz erre
Vadász,

a publikálást azért kell bejelölni, mert ha nincs időd befejezni a cikket, akkor csak elmented, és folytatod legközelebb. Félkész 'terméket' pedig nem teszünk ki.

A fórum szerkezetet miért ilyen, mikor hogy an fog változni már annyiszor elmodntuk, hogy nem kezdem el újra. Marad ilyen még egy darabig és szépen lassan változni fog. Pont. Amíg nektek válaszolgatunk az ilyen kérdésekre, addig sem azzal haladunk.

Egyébként meg ha valaki tökéletesen visszakereshető, követhető dolgot akar, akkor írjon belőle cikket. Abból egy visszakövethető dolog marad, összeszedetten az összes hozzászólással együt. Szerintem elég jó megoldás.

Üdv.
exec
Vadász 4529 2009. augusztus 30. 08:17
Válasz erre
És hogy egyértelmübb legyen egy másik példa

Tudnátok segiteni?
Narn hozzászólása (1395/1438) 2009 aug. 8 23.05 perc téma Pete

makettinfo.hu/

Vadász
Vadász 4528 2009. augusztus 30. 08:09
Válasz erre
Peti!

Ha csinálsz egy oldalt azt utánna üzemeltetni is kell. szerintem azt már te sem vállalnád.
A mostani rendszert meg a fiúk nem akarják megváltoztatni (legalábbis konkrét információk nincsenek).
Zebi máson dolgozik, őa RBK honlapját csinálja, jelenleg fórum nélkül, mert nem láttuk értelmét szétforgácsolni a társaságot. Az nem napi frissitésű oldalnak készül.

Vadász
Vadász 4527 2009. augusztus 30. 08:04
Válasz erre
Keri!
Ezt nem értem.
Miért is kell valakinek bejelölnie a publikálás fület egy cikk mellé?
A cikk pontosan azért készül, hogy mindenki lássa. Pont az oldal szerkesztői raktak be egy hibalehetőséget az oldalba. Nem lenne egyszerübb ezt kiiktatni? Ha már engedélyhez akarjátok kötni a publikálást akkor inkább a letiltást keljen jelölni.

Vadász
Vadász 4526 2009. augusztus 30. 07:57
Válasz erre
Exec!

Érdekes más hobbi oldalnál sem tapasztalok fenakadást, tehát vagy nem támadják, vagy jól működik.

Az egyik legfőbb probléma a fórum rossz szerkezete
Visszakereshetetlen, egy adott témára adott válasz néhány másik, a témában érdektelen hozzászólás miatt lepereg.
Ezt évek óta sokan jelezzük, változás azóta sincs.
egy új motor használata esetén tudom hogy sok régi hozzászólás elveszik, de valami áldozatot kell hozni. arról nem is beszélve, hogy éppen a rossz szerkezet miatt nem használjuk a felgyülemlet irásokat.
Más oldalakon egy-egy témát évek múlva is végig tudok olvasni

Pl:
www.attilaproductions.com/forum/viewtopic.php modelforum.cz/viewtopic.php
vvs.hobbyvista.com/Forum/showthread.php scalemodels.ru/modules/forum/viewtopic_t_4735.html
www.cartula.ro/forum/Junkers-Ju-87-1-48-si-Ju-87-1-72-t4954.html www.britmodeller.com/forums/index.php

ITT viszont ezt találom:

Gavallér hozzászolása ( 15134/16288) 2009 jun. 15-én 15.07 perckor: Szuhoj 27.

makettinfo.hu/

A rendezvények feltöltésének elhanyagolása viszont nem hiszem hogy megoldhatatlan problémát jelentett volna április óta.

Elhiszem, hogy probáltok javítani, de néha az az érzésem, hogy elsiklotok a lényeg felett.

Vadász
KormosP 4525 2009. augusztus 30. 07:37
Válasz erre
Na, ha sokáig megy itt az észosztás, akkor begurulok és csinálok egy hét alatt olyan makettinfót, hogy még a kerek erdőben is megírigyelik! Aztán majd lehet nézni... Bár nem szeretném Zsebi kenyerét elvenni... :-)
Keri 4524 2009. augusztus 30. 07:27
Válasz erre
Sziasztok!
Mint exec is írta lentebb,tegnapi naptól Meketten és exec-en kívűl mi,a klubvezetőség is megkapta a lehetőséget/felületet a cikkek aktiválásához!Szándékunk szerint mindenképpen folyamatosabb,gördülékenyebb lesz ez a dolog ezentúl.
Átolvasva a várakozó cikkeket,engedjetek meg pár javaslatot,amik nagyban hozzájárulnának a minél gyorsabb aktiváláshoz:
-nagyon sok cikk befejezetlen,hiányos.Egész jó szöveg van írva,szépen leírt építés,viszont 1 db fotó sem...
-érdemes olvasmányosan írni.Ha csak száraz adathalmaz a cikk,kevesebben fogják végigolvasni.
-helyesírás sokaknál probléma.Tényleg ahogy Géza mondta:Wordben ellenőrizni kell a szöveget,nagyon hasznos és gyors!
-sokan nem pipálják ki a publikálás fület.Ha ezt nem teszitek meg,nem engedélyezitek számunkra,hogy látható legyen a cikk.Erre érdemes nagyon odafigyelni!
-dobozbontásnál is jó lenne,ha nem csak a képeket raknátok fel,hanem írnátok magáról a típusról is pár mondatot,értékelést a látottak alapján,esetleg fellelhető kiegészítők leírása stb.
Cikkaktiválás szépen folyamatosan fog menni,tehát nem lesz egy nap 5 db aktiválva,hanem folyamatosan,egy hétre lebontva,hogy mindig legyen kint friss cikk,de nem egyszerre,egy tömegben.
Köszönettel:
Keri_Mok
exec 4523 2009. augusztus 29. 23:55
Válasz erre
hofi,

akkor hogy tiszta legyen ez is. Nem magas lóról beszélünk, és nem igaz hogy nincs foganatja annak, amit sokan mondtok. Ennek is köszönhetően:

1.) már nem egyedül moderálok, hanem többen.

2.) a cikk írás olvasás aktiválás sem már csak egy ember felelőssége, hanem többé.

A cikk aktiválásba jobban bele fogok én is folyni (és mások is), és reményeink szerint itt minőségi előrelépéssel találkozhattok. Ezzel kapcsolatban:

- ha több cikk van a sorban, azt elosztjuk, hogy ne az legyen, hogy egyik nap 6 új cikk, utána meg napokig egy se.
- a minőség szempontjából is próbáljuk a színvonalat emelni. Itt nem az elékszített makettról van szó hanem magáról a cikkről. Az olyan cikkeket, amik 6 fotóból és két mondatból állnak (pl, a kit gyorsan összeállt majd festettem x színnel) nem fogunk kitenni, mert az nem cikk. (A doboz bontás persze más, ott a fotók elegek, de arra azért van külön cikk kategória).
- a helyesírási hibákról nem is akarok beszélni, ha már lektorálásról van szó. Jó lenne, de az úg már piszok nehéz meló lenne. Pedig cikkírói oldalról is egyszerű lenne. Wordben megír, helyesírás ellenőrzés, majd másolás beillesztés. Így viszont nekünk nagyons sok plusz munka... (lenne)

3.) az hogy önkéntes felajánlásokat miért nem tudunk elfogadni, többször leírtuk. Ezen sajnos nem tudunk változtatni.

4.) Felületesen moderálok... sohasem moderáltam ki engem ért kritikát. ahogy ezerszer elmondtam, a személyeskedést, antiszemitizmust, politikát nem tűröm el itt, és ezeket szoktam kérdés nélkül törölni. A Móvár topicos nagy törlésemmel kapcsolatban pedig... a vita egyrészt elült így, másrészt a teljes igazságot nagyon kevesen tudják (én nem). Így ott sem irányultság alapján töröltem, de ha megnéztétek, nagyon sok apró tüske kijött sok emberből, aminek köze nem volt egyik szervező csapathoz sem. Ezekkel szemben pl Keri a trágárságot moderálja. És tudod mit? Igazat adok neki. Éppen elég kifejező és szép a magyar nyelv ahhoz, hogy ne k. jót kelljen használni (pl)

Előzetes lektorálásnak az a köze a forráskódhoz, hogy ki fér hozzá, tudja megcsinálni. Ki kellett alakítani ehhez egy megfelelő jogosultság kezelő rendszert, hogy többen is tudjuk csinálni és ne dolgozzunk keresztbe egymásnak. Ennek a nagyja elkészült, ma teszteltük a kihelyezett összeűlésünk kapcsán.

"Tényleg a hozzászólásokból fejlődik? Ha igen, ez miben nyilvánul meg, ugyan?
" Méret. topicok fajtája, darabszáma. Használható javaslatok a makettépítés terén, amit a fórumozók egymásnak itt megírtak, és ezért kialakult sokakban a nézet, ha itt kérdez, használható választ fog kapni. Ha belegondolsz, ez egyáltalán nem kevés, és mi ennek őszintén örülünk!

Remélem kielégítőnek találod a válaszaimat.

Üdv.
exec
hofi 4522 2009. augusztus 29. 23:19
Válasz erre
Na, ha már, akkor most tényleg hozzászólok (kíváncsi vagyok, mennyit fog megérni).

1. Nem fórumozok azóta, hogy a törlésemet kértem, csak két-három hete felteszem a kérdést itt is, hogy miért nem történt meg.
2. Az utolsó tíz csepp a pohárban az volt, ahogy Te moderálsz; részben és felületesen olvasva a hozzászólásokat törölsz és/vagy válaszolsz.
2/b Nota bene: sosem kértem a hozzászólásaim törlését, csak a cikkeimét. Ezt viszont már megoldottam magam (jobb híján).
3. Ha egy pl. egy német mentőorvos közölné, hogy ő nyugodtan követhet el műhibát, mert most önkéntesként van a mentőautón, kettéröhögnék a fejét.
4. Ha a szerkesztőség arra panaszkodik, hogy nincs ideje a túl sok cikk miatt a lektorálásra, miért nem fogadja el az önkéntes ajánlkozásokat, vagy legalább miért nem ír vissza annyit, "hogy tőled akkor sem kell, ha beleszakadunk"? És főleg: az előzetes lektorálásnak ugyan mi köze a forráskódhoz?

5. Nem a sértettség beszél(t) belőlem, amikor a törlést kértem, hanem úgy láttam, hogy most már végleg el lehet felejteni, hogy az emberek ötleteit figyelembe vegyék vagy legalább érdemben meghallgasssák. Szintúgy nem a saját érdekeim vezéreltek, amikor két évig könyörögtem Mekettnek a képfeltöltés miatt, mert én a büdös életben nem fogok Viggent összerakni, nem magamnak fényképeztem le a kassai példányt, hanem kimondottan az oldalnak.

Számos - vagy inkább számtalan - javaslat, felajánlás elhangzott már itt, zéró eredménnyel az utóbbi egy évben. Tényleg a hozzászólásokból fejlődik? Ha igen, ez miben nyilvánul meg, ugyan?

És persze, számon lehet kérni a stílust, a számonkéréseket, a sértődést és mindent, de jó, ha tudjátok, hogy a kulturálatlan hozzászólások száma fordítottan arányos az érdemi admin-válaszok számával.

Üdv

Hoffmann Lajos
exec 4521 2009. augusztus 29. 23:18
Válasz erre
Vadász,

Miért egyhobbi oldalt akarnának megtámadni? Csak. Most is támadják sűrűn, csak nem olvassátok a szerver logot (nem az a dolgotok), és nem látjátok (tehát az oldal jól működik). De szerintem így is emlékeztek többen arra, amikor adott topicocat teleírtak a botok...

A Makettinfo és a társaságunk acsetből nőtte ki magát Makettinfo Onnline Klubbá. Nem gát, és sokan is használják. És nem látom be, miért gátolná a fejlődést. Had mondjam el újra mindenkinek:

Türelem, rózsát terem.

Üdv.
exec
Vadász 4520 2009. augusztus 29. 20:25
Válasz erre
1-2 Tehát a költségek szempontjából nézve nyugodtan leválasztható.
3 rendben, tehát lehetne tölteni anyagot
4 ennek ellenére a világon számtalan ( minden makettező)fórum használja. Miért egy hobbi oldalt akarnának megtámadni, hacsak nem a hozzákapcsolodó üzleti oldal miatt.
Arányban van-e a támadás veszélye és a nem felhasználó barát oldal kezelhetőségének nehézsége?
5 Technikailag nem egyszerübb leválasztani a chat-et, és külön üzemeltetni?
6 van-e ekkora igény a chat-re, hogy ilyen mértékben gátolja a fórumot?

Vadász
exec 4519 2009. augusztus 29. 20:07
Válasz erre
Vadász,

1.) Igen, ez termeli ki a fentartási költségeket.
2.) Az nem drága, nem azzal van a gond.
3.) Nincs szükség a csökkentésre pont emiatt.
4.) Nem. Az támadhatóbb, hackelhető, és például csetet nehezebb lenne bele drótozni.

Üdv.
exec
Fóka 4518 2009. augusztus 29. 20:01
Válasz erre
Hadd jegyezzem meg szerényen, hogy 2 hónapja hozzászólások és az admin címre írt e-mail-ek útján egylőre tökéletesn sikertelenül, de lankadatlanul próbálkozom azzal, hogy a mail címemet átírják... Hasogat a szívem, ha belegondolok, hogy talán éppen álmaim makettjét akarja valaki felajánlani nekem, de nem ér el, mert már nem él a jelenleg látható címem ;-)
Vadász 4517 2009. augusztus 29. 19:04
Válasz erre
Mekett!

Szerintem csak úgy tudunk fejlődni, ha mindenki egy részfeladatot lát el, de azt tudásához mérten maradéktalanul.
Pont az volt jó az indulásnál, hogy levettétek a klubvezetők válláról a közérdekű információk nyilvánosságra hozatalának terhét.
mint olvastam a részfeladatok elvégzésére vannak jelentkezők, de pont a közös forráskód a legnagyobb akadálya, hogy megosszátok a munkát. Ezen rajtatok kívűl senki sem tud változtatni.
Nézzétek át, hogy az oldal üzemeltetése részenként mennyi időt vesz igénybe, és hol tudtok ésszerűsíteni rajta.

csak mellékesen:
Többször elküldtem a RBK logot, elérhetőséget, klubnapokat, bemutetkozást.
Már nem probálkozok újra.

Vadász
Vadász 4516 2009. augusztus 29. 18:40
Válasz erre
Exec!
sajnálom, hogy nem működik az oldal tökéletesen.
Természetesen megértem a srácok problémáját.

-Nagyon muszály közös forráskóddal dolgozni?
-Mekkora tárhely igénye ennek az oldalnak?
-Lehetne-e ésszerüsítéssel ezen csökkenteni?
-Lehetne-e egy korszerű, áttekinthető forummotort használni?

tudom, hogy valahol önmegvalósítás is az oldal, de jelenlegi formájában és mükődésében önmaga korlátjává vált.
Igazad van lehet másnak is probálkozni, de pont azért, hogy ne forgácsolodjunk szét mindenki önmérsékletet tanúsított.
Jelenleg az tapasztalható, hogy sokan keresnek más oldalt a jelenlegi állapotok miatt, de az is lehet, hogy egyszercsak valaki indit egy új átfogó webboldalt.

Igen megférnek egymás mellett az oldalak, de mindeninek csak korlátozott ideje van netezni. három négy oldal olvasása nem fér bele a napi időbe.

Kb öt éve figyelmetettem a fiúkat, hogy mik a veszélyei ennek a felépítésnek, sajnálom, hogy szépen lassan beigazolódik az észrevételem.

Nem elég megalkotni egy ilyen oldalt, az kezelni is kell.

Talán ismerős: "Mindörökre felelössé válsz azért, amit megszeliditettél"

Vadász István
exec 4515 2009. augusztus 29. 18:29
Válasz erre
Polar,

köszönöm szíves észrevételed.

Egy kérdés. Véleményed szertint, ha valami történik valamelyikünkel, és nem tudjuk csinálni, akkor inkább be kell zárni, törölni az egészet? Nem jobb tehát, ha legalább valami van?

Üdv.
exec
Mekett 4514 2009. augusztus 29. 18:21
Válasz erre
Kedves Polar!

Ha biztositok neked felületet, tudod vállalni a versenyek, rendezvények naprakészentartását?

Válaszodat előre is köszönöm:
Mekett
Polar 4513 2009. augusztus 29. 18:08
Válasz erre
Kedves Exec!

Annak semmi köze az ingyenességhez, hogy a versenyeket feltegyétek a megfelelő oldalra, és ha valamelyik klubb azt kéri, nyissatok ennek megfelelően a topicon belül helyet, akkor azt megtegyétek. Ez pusztán nemtörődömség, és erős kivánni valót hagyó hozzáállás. Azzal, hogy más nem férhet hozzá a rendszer ezen részéhez, rátok helyezi ezt a felelősséget, melyet Ti alakítottatok így.
Az, hogy ez az oldal jelenleg országosan a leglátogatottabb, nem csak a forumozók érdeme, hanem a Tiétek is, tehát a Ti felelősségetek is egyben. Ugyan is Ti indítottátok útjára a "lavinát", még ha mások is hajtják előre, akkor is felelőssek vagytok érte.

Vannak más oldalak, sokkal zártabbak, szigorúbbak a feltételek, esetlegesen nem a kezdő makettezők segítésére lett létrehozva. Vegyétek tudomásul, ez az a honlap ma, amit az egész magyar makettező társadalom látogat, és ez komoly felelősséget jelent a számotokra is. (Ha építek egy házat, ahova soha nem megyek be többet, de mások igen, az én felelősségem, hogy ne dőljön másokra.)

3.) Ennyire nem tetszik az oldal, nem kell látogatni

Azt veszem észre, hogy bármilyen kritikát kaptok, még akkor is ha jogosan, megsértődtök. Ezt muszájból nem kell csinálni! Vagy tegyétek saját akaratotokból, őszintén, önként, vagy ne csináljátok. Egyikőtöket sem fogom sem sajnálni, sem felmenteni azért, mert kevés az energiája és az ideje. Vagy csináljátok jól, vagy sehogy.
Nem azért látogatom, mert annyira hapy vagyok az itt történő dolgok miatt, hanem azért mert felelős klubbvezetőként szeretnék tisztában lenni a napi helyzettel a makettezéssel kapcsolatosan.

Üdvözlettel:
Balázs
Jimbobá 4512 2009. augusztus 29. 17:01
Válasz erre
"Jól megférünk egymás mellett"

Ezt azért némi kritikával illetném. Az én képes weboldalamat valamiért még mindig konkurenciának tartjátok és nem engeditek belinkelni. Pedig én tettem ki Makettinfós bannert, és a linktárban is benne vagytok.

De ez csak egy felvetés.

Az az oldal amúgy joomla-val készült, ami teljesen ingyenes és jól használható. Van benne közösségkezelő is, simán össze lehetne kötni a fórumot a cikkfeltöltéssel, lehetne mndenkinek szép személyes profilja, privát üzenet küldés, stb.

Mondanám, hogy megpróbálnám, de gondolom sok foganatja nem lenne.

Volt valahol itt egy link a tervezett új oldalról, nekem nem működött. Lehetne esetleg látni?

Üdv, Ádám
exec 4511 2009. augusztus 29. 16:20
Válasz erre
Kedves Polar,

1.) Nem mi fejlesztettük az oldalt, hanem a hozzászólok révén fejlődött. MInt hogy nem fizetős, újra csak annyit tudok mondani, türelem, készül.

2.) Ahhoz, hogy legyen másik oldal, ezt nem kell megszűntetni. Bárki aki akar, csinálhat másikat. Batyának is van saját oldala, a Fabulisnak is. Jól megférünk egymás mellett.

3.) Ennyire nem tetszik az oldal, nem kell látogatni.

Kedves amegmondo,

Nevesítetlen véleményekkel nem foglalkozunk. Ha nem tudod felvállalni önmagadat, akkor mi miért foglalkozzunk a véleményeddel?

Üdv.
exec & a Makettinfo kihelyezett űlése
Jakesz 4510 2009. augusztus 29. 14:58
Válasz erre
Sziasztok!
Nekem az lenne a problémám,hogy nem tudok képeket feltölteni a fórumra.Miért nem sikerül?Már többször is próbálkoztam,de nem sikerült.
Polar 4509 2009. augusztus 29. 13:48
Válasz erre
Sziasztok ILLETÉKESEK!

Mindez szép, és jó, meg tiszteletere méltó, DE!

Amikor az alkotók megalkották ezt az oldalt, és oda fejlesztették, ahova ma jutott, akkor annak a felelősségét is fel kellett volna vállalni ami avval jár, ha egy ilyen oldal a Magyar makettezés egyetlen igazán széleskörű kommunkációs és kapcsolattartó fórumává fejlődik.
Megértem a szerverel kapcsolatos problémákat, azt hogy kevesen csináljáok, és nincs időtök. De mindez nem mentesít senkit a felelősség alól. Az, hogy április óta nem voltatok képesek egyetlen verseny, vagy rendezvény információinak a feltöltésére kritikán aluli viselkedés és hozzáállás. Ha már belevágtatok, és egy országos forummá fejlesztettétek az oldalt, akkor igenis felelősséggel taroztok ezért a közösségért.
Ha nem akarjátok csinálni, akkor inkább szűnjön meg az oldal, hogy lehetősége legyen elindulnia egy új oldalnak, amit ha kell üzleti alapon üzemeltet a tulajdonosa, de működik.

Ez nem csak az én, hanem sok más, a magyar mekettezésben régóta résztvevő, és jelentős szerepet betöltő ember véleménye is.

Üdvözlettel:
Somogyi Balázs
Bólyi Makett Klub Egyesület. (elnök)
vrauko 4508 2009. augusztus 29. 12:38
Válasz erre
Csalatkozom Elektrohoz. Akik ezt csinálják, részben azér' teszik, mer' szeretik, de ez 1ben nem kis strapa, és akiknek szívességet tesznek avval, hogy fenntartanak 1 ilyen oldalt, azoknak tán nem kéne ebben a stílusban megnyalvánulni, hogy "ébresztő" + hasonlók. Lehet csinálni szebbet, jobbat, 6ékonyabbat, áttekinthetőbbet, gördülékenyebbet, naprakészebbet, de amíg ez van, addig ezt kéne elviselni. Esetleg +köszönni.
amegmondó 4507 2009. augusztus 29. 11:52
Válasz erre
Pl. én. Ha nem törölték volna ki a hozzászólásomat, olvashattad volna. Ingyen és bérmentve.

Ha valaki valamit alkot, akkor pedig bírja a kritikát. Én örülök, hogy van ez az oldal, de azért nem minden OK, azt ti is látjátok.

Sziasztok!

(és azért kell névtelenül hozzászólni, mert egyes istenséget játszó modok a regisztrációt is blokkolnák)

Várom az új oldalt, üdv!
Elektrolakatos 4506 2009. augusztus 29. 11:38
Válasz erre
Gratulálok!

Ezt tudjátok manapság!

Névtelenségbe burkolózva, osztani az észt.

Kérdem én,ha nem lenne az info melyikőtök lenne olyan vállalkozó szellemű, hogy non-profit alapon saját szabadidejében bevállalna egy iyen oldalt?

Elektro
amegmondó 4504 2009. augusztus 29. 11:20
Válasz erre
Gratulálok, töröljétek csak a hozzászólásokat. Inkább magatokat kapjátok össze ha nem bírjátok a kritikát!
Keri 4502 2009. augusztus 29. 08:03
Válasz erre
Igen,hamarosan csak regisztrált tagok írhatnak a fórumba,így megszűnik ez az anomália!
Keri
warbirds 4501 2009. augusztus 29. 07:54
Válasz erre
Ezt megértjük.
Olyan viszont más fórumon nincs, hogy a regisztráció nélküli látogatók a már regisztrált tagok nevében tudnak írni belépés nélkül. Erre születőben van már valami megoldás?
exec 4500 2009. augusztus 29. 06:46
Válasz erre
sulyid,

újra elmondom. A Makettinfo.hu fentartási költségeit egy a szerveren lévő üzleti vállalkozás termeli ki. Ennek a rendszernek a forráskódja részben azonos a Makettinfóéval. Az oldal szerkesztősége sem a Makettinfo, sem ennek a 'pénztermelő' oldalnak a biztonságát nem kívánja kockáztatni. Sem pedig a forráskódot kiadni. A makettinfo.hu zárt forráskódú, és nem a neten fellelhető valamelyfórum motor adaptálásával készült.

Üdv.

exec
sulyid 4499 2009. augusztus 28. 23:06
Válasz erre
Tudom hogy elfogtok zavarni a pics@ba de szerintem igazán bevonhatnátok néhány önkéntest aki segítené a munkátokat és ezáltal jobbá tenné az oldalt.
exec 4498 2009. augusztus 28. 19:41
Válasz erre
hofi,

akkor lássuk csak. Akik csináljuk csinálgatjuk a Makettinfot, elég sokat dolgozunk. (én napi átlag 10-12 órát, és hétvégén is). Mekett emellett egyetemre is jár. Sohasem ígértük, hogy gyorsak leszünk.

A regisztrációd törléséről:

Miért is akarod törölni? Hiszen szemlátomást jársz azóta is ide, fórumozol, stb. Nem kéne félretenni inkább azt a sértést, ami miatt töröltetni akarod magad, és folytatni a fórum látogatását?

Egyébként pedig a világ egyetlen fórumán sincs olyan, hogyha megsértődsz, akkor törölgetik a hozzászólásaidat és cikkeidet. Ha ennyire nem kérsz egy netes fórumból, akkor nem olvasod többet. A hozzászólásaid pedig maradnak.

Üdv.
exec
MattHeafy 4497 2009. augusztus 28. 18:05
Válasz erre
Sziasztok!

Nem értem ténleg egy-két ember hozzáállását, úgy csinálnak, mintha ők olyan tökéletesek lennének. Mekettéknek is megvan a maguk baja, ezt az oldalt teljesen önerőből, szabadidejükben hozták létre. Az egyik vezető magyar fórum.
Az ilyen "Vicc az egész!" meg "hol a cikkem végre?" és társai hszek meg aztán a fórumozóról ad egy "szép" képet...először mindenki a saját háza körül söprögessen.

Matyi
Solo 4496 2009. augusztus 27. 13:32
Válasz erre
Ez igaz. :) Ha valaki felrak egy cikket és már elérhető az adatlapjáról, akkor itt is tudja reklámozni. Reménykedjünk, hogy Mekett bácsi egyszer még visszatér. :)
Johnie 4495 2009. augusztus 27. 13:24
Válasz erre
Ha a főoldalra nem is kerül esetleg ki, de a Makettek link közé még beférhetne a cikk, hiszen nem az emberek adatlapjaiból kiindulva keresünk rá egy-egy cikkre,hanem a Főoldal, netán a Kereső által.
Solo 4494 2009. augusztus 27. 12:13
Válasz erre
Szerintem a cikked már régóta elérhető. A főoldalra nem minden cikk kerül ki.
Ha a saját adatlapodra kattintasz, ott megtalálod.

makettinfo.hu/index.php
mico 4493 2009. augusztus 27. 12:08
Válasz erre
Én már nem idegesítem magam 2008.11. óta nem került ki a cikkem - nem egy nagy szám,de jobb mint a semmi - emailben kérdeztem az okát, az egyik képről kiszedtem a horogkeresztet is, hátha zavar valakit, de sz@rtak válaszolni.
Várom én is a síszünetet.
hofi 4492 2009. augusztus 27. 11:50
Válasz erre
A két adminisztrátortól fejenként két email-ben kértem a törlést, mégsem történt semmi azt leszámítva, hogy az egyik moderátor kioktatott, miszerint email-ben kérjem a törlést.

Mindez a legkevésbé sem zavarna, ha valaki a nicknevem alatt nem írt volna be többször is a ebbe a topikba.

Mit kellene MÉG tennem így 3 és fél hónap után?
Várni a síszünet végét?
Petya 4491 2009. augusztus 27. 11:23
Válasz erre
Hali!
Köszönjük az információt, akkor türelmesen várunk!
Gabi 4490 2009. augusztus 26. 21:19
Válasz erre
Sziasztok!
Lesz aktíválás, és érdemes feltöltetni a cikkeket, mert van értelme. Kis türelem mindenkitől, nyár van, szabadságolás stb., de nemsokára visszatér minden a régi kerékvágásba.
Gabi
Petya 4489 2009. augusztus 26. 12:46
Válasz erre
Hát jó lenne ha valaki legalább tájékoztatna Minket, hogy egyáltalán érdemes-e feltöltögetni cikkeket...
jóreménység 4488 2009. augusztus 25. 15:00
Válasz erre
Sosem lesz már aktiválás.
lala25 4487 2009. augusztus 24. 10:37
Válasz erre
Hali! Tudna nekem valaki aktiválni?
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.