/ Fórumok /

Makettinfo

Innen értesülhetsz a lap frissítéseiről, itt jelezheted, ha hibát észleltél valahol
a fórum működésében, vagy az oldalak megjelenésében.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.
Gabi 5900 2012. július 25. 22:56
Válasz erre
Szia Zoli!

Idézek tőled:

Sajnos manapság nagyon lecsökkent az oldal látogatottsága, ami szintén azt bizonyítja, hogy valami nem megfelelően működik a honlapon.


Ezt mi alapján írtad? Az oldal látogatottsági statisztikáit nem látod, tehát erről nem lehetnek adatait, ezért csak a saját gondolatodat írtad le, mely nem biztos, hogy megegyezik a valóssággal. Jelenleg több mint 3600 regisztrált felhasználója van az oldalnak, és átlagosan naponta 3-5 regisztráció történik. Ilyen véleményt csak számszerű tények alapján szabad leírni, vagy oda kell írni, hogy ez csak a te gondolatod, de nem vagy tisztában az adatokkal. Szerintem.

Számomra a legalapvetőbb gond az, hogy a szerkesztők, moderátorok elsősorban saját érdekeik szerint cselekednek, már-már diktatórikus módszerekkel.

Ha az általad is elfogadott szabályzat szerint járnék el, akkor most ki kellene törölnöm a hozzászólásod, mert újfent megszegted a szabályokat. Ezt azért sem teszem meg, mert sok jó, és helyes dolgot is leírtál, olyanokat is amelyekkel sokan, és persze én is egyetértek. Érdekes, hogy néhány hozzászólással lejjebb Kamovos meg azt reklamálja, hogy moderáljunk szigorúbban, de a hozzászólásod alsó részén te is ezt szeretnéd. Lehet, csak én olvasom félre, de van az ebben is egy kis ellentmondás a részedről, és máris két ellentétes véleméyn van rövid időn belül.
A moderálással, és itt alapvetően a törlésre gondolok, mindig lesz valakinek problémája, legtöbbször annak akinek törlésre került a hozzászólása. Olyan sose lesz, hogy mindekinek jó, legfeljebb olyan, hogy a többségnek.
Az oldalnak, a fórumnak van egy szabályzata, amelyet a regisztrációval mindeki elfogad, és vállalja, hogy betartja. Ez mindenkinek a saját döntése, ha nem tetszik neki a szabályzat, az ott leírt dolgok, akkor nem regisztrál, nem vesz részt a közösségben, de szabályok nélkül nem tud működik.

Számomra pedig az nem elfogadható, hogy csak egy vélemény az elfogadott, az övéké, illetve a baráti köré.

Ha ez igaz lenne, akkor már régen törölve lenne a regisztrációd, és nem írogatnánk itt egymásnak. Ettől függetlenűl szerintem semmi keresnivalója nincs az oldalon a személyeskedésnek, márpedig ezzel a mondatoddal eléggé ezt a határt súroltad, pláne, hogy csak általánoságban, konkrétumok nélkül írsz.

A technikai problémákat már nagyon sokszor leírtuk, hogy csak Mekett tudná megoldani, ha akarná, de mint az ábra mutatja nem akarja, ezzel ha megfeszülünk se tudunk mit tenni.

A cikkekkel kapcsolatban sok mindeben egyetértek veled, de annyira professzionális cikkeket sem lehet elvárni mindenkitől mint amit leírtál. De ebben is jó példával járhatnál elöl, írjál olyan jellegű cikkeket amelyek szerinted megfelelő színvonalúak, és akkor azt tudod te is, és mi is példaként mutatni, említeni a többi cikk írónak.
Technikailag nem tudunk korlátozni semmit, csak annyit, hogy töröljük a hozzászólást, vagy töröljük a regisztrációját annak aki nem tarja be a szabályokat, vagy láthatóan nem akarja betartani.

A kritikával kapcsolatban is igazad van, de itt is mindig el kell gondolkozni, hogy a megfelelő hangnemben történik-e a kritika, és úgy, hogy azt tényleg venni tudja az akinek írod (ezt nem csak rád értem, hanem általánosságban). Persze van akinek mindegy, hogy írod, mert úgyis megsértődik, de azzal sincs gond, majd megbékül, vagy ha nem akkor, vessen magára, mert nem normális dolog. Szerintem kell a kritika mindenkinek, csak normális hangnemben, tényszerűen, lehetőség szerint a megoldás megmutatásával, mert úgy sokkal nagyobb rá az esély, hogy megfelelő fülekre talál. Az se árt, ha a kritikát írónak karbantartott az adatlapja, mert ha megnézi az aki a kritikát kapta, és nem lát tőle ott semmi munkát, és normál esetben sem publikál munkákat a topikokban, akkor nem biztos, hogy el fogja fogadni még akkor sem, ha pedig valós és hasznos dolgokat írt neki. Ettől függetlenűl én is azt mondom, hogy bizony írjátok le a negatív, de építő jellegű véleményeteket is egy-egy makettel kapcsolatban, mert biztosan lesz aki megfogadja.

Összegzésként:
Mint már sokszor leírtuk az oldal Mekett tulajdona, ő rendelkezik felette, ő tudja (tudná) fejleszteni. Nekünk négyünknek csak bizonyos adminisztrációs, moderációs jogaink vannak az oldalon, amelyet szabadidőnk terhére végzünk el. Amennyiben azt mondjuk, hogy köszi, de nem kérünk belőle, hogy ezért még köpködjenek, szidjanak is bennünket, és inkább makettezünk ezen idő alatt, akkor Mekett jó eséllyel lezárja az oldalt, mert másnak nem fogja átadni ezeket a jogokat, ő meg nem fog vele foglalkozni. Nem fenyegetésként írtam, vagy bármi más egyéb szándékkal, csak tényként, hogy tisztán lássatok. Tisztában vagyunk mi is az oldal hibáival, korlátaival, amit lehet megteszünk saját körben, de igen korlátozott lehetőségek között. Nyugodtan írjátok le a jövőben is, ha valami javaslat van bármely témakörben, a lehetőségekhez képest megpróbálunk változtani rajta, de a személyeskedést kérném, hogy hagyjuk, annak nincs itt keresnivalója.

Gabi
ecsetes 5899 2012. július 25. 22:51
Válasz erre
Köszönöm! Eddig ezt nem kellet használnom, pedig hirdettem már... Mind1 fő h megoldódott.
Giruna 5898 2012. július 25. 22:48
Válasz erre
Sötétkék gomb, fehér felirattal, itt a komment mező fölött; Az összes hozzászólás mutatása.
ecsetes 5897 2012. július 25. 22:43
Válasz erre
Keri!
A ma esti cserebere hozzászólásom óta nem látom az újabb bejegyzéseket abban a rovatban, csak az enyémmel bezárólag a régebbieket. Megnéznéd? Köszi!
Tibcsi 5896 2012. július 25. 21:44
Válasz erre
Egy sokkal régebbi gond, hogy a nagyított képek oldalra nem mozgathatóak, csak függőlegesen az egérrel. Ennek megoldása is már nagyon időszerű lenne.

Én úgy vettem észre, hogy ez csak az MS Internet Explorer-re jellemző. A Firefox és a Chrome nem produkálja ezt a hibát.
Zoli 5895 2012. július 25. 21:33
Válasz erre
Sziasztok,

Az általatok leírt problémák számomra is nagyon zavaróak, de én eddig nem nagyon mertem ezekről említést tenni, mert eddig sem voltam túl népszerű a fórumon. Most viszont a hasonló vélemények felbátorítottak egy méretesebb hozzászólás megfogalmazására.
Sajnos manapság nagyon lecsökkent az oldal látogatottsága, ami szintén azt bizonyítja, hogy valami nem megfelelően működik a honlapon.

Számomra a legalapvetőbb gond az, hogy a szerkesztők, moderátorok elsősorban saját érdekeik szerint cselekednek, már-már diktatórikus módszerekkel. Számomra pedig az nem elfogadható, hogy csak egy vélemény az elfogadott, az övéké, illetve a baráti köré. Ez most egy kissé sarkos megfogalmazás volt és túlzó, de szerintem a többség érti, mire gondolok.

A technikai hibák javítása is létfontosságú lenne. A hosszabb beírások eltűnése a kiléptetés miatt nagyon idegesítő, legtöbbünk szerintem nem is próbálkozik újra. Talán ez is oka lehet a megcsappant létszámnak. (Én egy viszonylag egyszerű módot tudok ennek kivédésére: kijelölöm a szöveget, egy jobb kattintással másolok, majd újra belépek és szintén jobb gombot nyomva beillesztek. Sajnos azonban ezt is csak úgy tudom megtenni, hogy kilépek a böngészéből is, mert a jelszó elvész...)
Egy sokkal régebbi gond, hogy a nagyított képek oldalra nem mozgathatóak, csak függőlegesen az egérrel. Ennek megoldása is már nagyon időszerű lenne.
A kereső funkciót talán említenem se kellene.

Következő problémám a minőség egyre kevésbé fontos volta. Ez elsősorban a cikkeket érinti, de a fórum rovataiba írt hozzászólások, megjegyzések nagyrészének színvonala is erősen konvergál a nulla irányába. Sajnos a többség helyesírása csapnivaló, néha már fizikai fájdalmat okoz az olvasás. Az értelmesebb beírások, a sorokból kiolvasható intelligencia sem jelent jó helyesírást. Ezt is biztos sokan zokon veszik tőlem, de ez van, el kell fogadni, mint tényt. Ettől még senki iránt nem érzek ellenszenvet, senkit nem becsülök le, de higyjétek el, nagyon bosszantó tud lenni egy-egy (néha több!) hajmeresztő hibával leírt szó!
A minőség kérdésére visszatérve, a cikkek többségét nem lenne szabad feltölteni, annyira semmilyenek. Néhány kép megjelenítése nem cikk. Jó minőségű képek összessége sem cikk. Néhány mondattal megáldott képek összessége sem cikk. Nem is beszélve az értelmetlen, értelmezhetetlen szövegbe ágyazott információk majdnem üres halmazáról. Ezek mellett azért vannak cikknek nevezhető irományok is. Igaz, hogy rosszak, de legalább cikkek. Ezek többségénél a makettről szóló leírások, a dobozbontások, építések hiányosak. Sok esetben előfordul, hogy egy egészen jó, akár hihető (hiteles forrásnak is tekinthető) történeti hátteret tár elénk az író, csupán a készlet leírása marad el, vagy legfeljebb néhány, minimális információt tartalmazó mondatra szűkül. Sajnos nagyon kevés értékelhető cikk jelenik meg az oldalon, szinte mindet vissza kellene utasítani. Esetleg a használható képeket dobozbontássá lehetne átnevezni és egy különálló helyen közölni. A többinek viszont szerintem nincs helye az oldalon. A moderátoroknak inkább ebben kellene gyakorolni a tevékenységüket ahelyett, hogy fontos információkat, hozzászólásokat törölgetnek.
Részemről elfogadható és szimpatikusnak is tartom, hogy itt a kezdők számára adnak teret, azonban mellettük szükség van a profik jelenlétére is, akik őket segíteni tudják, esetleg éppen egy magas színvonalú cikk elküldésével, amiből a hobbival még csak ismerkedők sok új ismeretre tehetnek szert. Viszont ez a profiktól is alázatot követel, hogy ne felületes legyen a végeredmény, hanem objektív tényeken alapuljon. Nekem sokszor hetekbe telik, míg az éppen aktuális készlet minden zugáról véleményt tudok nyílvánítani. Pedig én messze nem vagyok profi...

És itt jön a következő gondom. A minőségbiztosításban dolgozom, de a szemem ettől függetlenül is szerencsére egész jó, így általában meglátom a hibákat. Azonban ha rámutatok ezekre, az építő jellegű kritikát rögtön sértésnek veszik és azonnal ostromot indítanak ellenem. Emiatt már szinte egyáltalán nem írok kritikát. Annak nem látom értelmét, hogy sok hibával rendelkező makettet dícsérjek. Viszont a hibák feltárásából tanulhatna az illető, hogy legközelebb jobban sikerüljön a makett.

Az azonos hozzászólások több topikba integrálását szintén sokan kifogásoltátok. Nekem sem tetszik, hogy szinte minden, a témát valamilyen formában érintő rovatban (akár 6-7 topik) viszont látom ugyanazt.
Ugyanígy nem túl szimpatikus a Cserebere rovatban ugyanazon hírdetéseket olvasni nap, mint nap.
Technikailag nem tudom, hogy megoldható-e ezek korlátozása, de valamit már ki kellene találni, mert rettentően frusztráló ezen beírások látványa.

Tudom, nem írtam számotokra újdonságot, de szerettem volna én is kifejezni a bennem kavargó indulatokat. Semmi bántó szándék nincs bennem, csupán a szűklátókörűség és az ostobaság kizárását szeretném támogatni ezzel.
Ha bárkit megbántottam volna, elnézést kérek tőle, de nem az volt a célom, mindössze tudatos erőszakossággal szerettem volna kihangsúlyozni a problémákat.
z
Keri 5894 2012. július 25. 20:25
Válasz erre
notarius 5892 2012. július 25. 20:16
Válasz erre
Mindegy, ha nem most töröltél, akkor töröltél máskor, ami nem szép dolog. :)

Komolyra fordítva: jó lenne azért, ha egységesen moderálnátok mindent és mindenhol. Nem tudom ki és mikor teszi, sőt konkrét példát sem tudok, de van, hogy napokig nem tűnik fel valami, máskor meg a semmiség azonnal törlődik.
Keri 5890 2012. július 25. 20:06
Válasz erre
Eddig is ott volt,nem töröltem a beírásaidat.Máskor nézd meg alaposabban.
notarius 5889 2012. július 25. 20:03
Válasz erre
Érdekes, most látható. :)
Keri 5888 2012. július 25. 19:11
Válasz erre
Kamovos 5884 2012. július 25. 16:02
Válasz erre
Szia mookush!

Újra itt vagyok felfrissülve, pihenten. :D

Ha logikus lenne akkor lenne magyar harcjárműves topik is! :(
Valamint nem lenne ugyan az a témakör ennyiszer!
Mint pl amit te is említettél: Segítség, Tudnátok segíteni, Segítséget kérek önöktől.

Azt meg már nem is merem említeni, hogy hány feleslegesen megnyitott topik van.
Gondolok én olyanra amik tartalma miatt bőségesen elférnének a témával kapcsolatos már előtte is létezett topikban!

No akkor nézzük tudományos alapon a dolgot. :D

Mi lehet egy hsz megszületésének az oka?
Mit tartalmazhat egy hsz!

Amikor egy hszt megírunk (és itt most nem a viszont válaszra gondolok) akkor általában: segítségre van szükségünk, mások számára kívánunk információt közölni, eladni szeretnénk, vagy keresünk valamit.

Tehát összesűrítve a hszünk bárhová tesszük, bár milyen hosszú, egy szóba információ!

Mindegyik információ számára létezik megfelelő topik, ennek megfelelően kellene elhelyezni is.

Maradjunk a Te kérdésednél!
\"Szovjet/Orosz 1:35\" hová tegyem?

Nos ezt még lehet bontani a topikok létszáma miatt!
Említetted a Csörömpös, Modern hadviselés, T-55AM, T-72 topikot.

Van még a MAZ, Kraz, Kamaz, Zil és társaik, illetve a Szovjet/Orosz harcjárművek, amiket nem említettél.

Ha adott típusról van szó, az értelemszerűen oda kellene tenni.
Ha nincs saját topikja akkor ott a zovjet/Orosz harcjárművek.

De mindenhová felesleges betenni!
Hisz az első topikban történő olvasás után eljutott hozzám az információ!
A többi feleslegesen foglalja a helyet a szerveren!

Tehát ne írd be több helyre még ha kényszerítenek rá akkor sem. :D

Itt tenném hozzá, hogy a szövegszerkesztést nem véletlenül találták ki!
A szóköz az enterrel történt új sor kérése is karakternek számít.
Sok kicsi együtt sok helyet foglal, ki lehet próbálni, szövegszerkesztővel.
A felesleges enterek sorközök mind növelik a dokumentum méretét, csökkentve ezzel a rendelkezésre álló helyet.
Tulajdon képen ez is egy fajta virtuális szemetelés.

Üdv: kamovos
lacipapa 5883 2012. július 25. 14:53
Válasz erre
Szervusz Janikám!
Halgass az öregebbre és hagyd a fenébe a firkálást és építs.
Aztán muti a mi készülben.
Üdv,Laci
mookush 5882 2012. július 25. 14:27
Válasz erre
Már annyiszor akartam kérdezni... a leállás óta miért pakol backslash-eket az idézőjelek elé?
Kamovos 5881 2012. július 25. 14:22
Válasz erre
Szia Amon!

Na, ne is mond!

Akkora a zacskóm alig férek a széken!:D
Már ma is többször csak kamilláztam, mikor végre megszültem a hszt, aztán nem küldte el, hanem kidobott!

Új kör új lehetőség!

Én meg nézek minden munkát, csak nem szívesen írkálok kritikát.
Nem szeretnék megbántani senkit.
Főképpen nem szeretném elvenni a kedvét a makettezéstől.

Viszont nem mindig találom meg azokat a szavakat amikkel ne okozzak sértődést!

Nekem, rá kell készülni egy egy ilyen birálatra, és csak utána nyilatkozom róla.

Meg kell néznem az adatlapját, menyi idős, mióta szenved ebben a betegségben, esetleg mivel foglalkozik.
(Már amennyiben vannak adatai)
Ha ezek ismertek akkor lehet építő jellegű kritikát adni.
Addig amíg nem ismerem az embert, a felkészültségét, addig nehéz neki tanácsot adni, ami még hasznos is lehet számára.

Mert én nem azt tartom bírálatnak mikor leírom, hogy ez is rosz, azis rosz, az miért olyan, ott miért nem tömitettedki.

Az úgy jó ha elmondom én hogyan ragasztok, és miért nem marad így tömítetlen a felület.

Hogy tegyél belülre merevítő bordát, és akkor nem tud csavarodni, illetve kinyomja a befelé irányujó ívelődést.

Hony az órrészbe ne gojókat tegyen hanem formára reszelt olmot mert úgy nagyobb sújt tud betenni, és a sok benyomot ragasztó, nem puhítja fel a teljes orrész, ész változtatja meg a külső formáját.

Még így is elő fordulhat, hogy esetleg olyat mondok ami nem tetszéskelthet.

Üdv: kamovos
Mentem EÜ sétára Turbóval!
mookush 5880 2012. július 25. 14:17
Válasz erre
Az nem azért van, mert jó, 1-2-3 topikba beírni (-másolni), hanem, mert a topikok logikusan vannak megcsinálva. Én pl. szovjet/orosz 1:35-ben ügyködök... akkor most hol is kérdezzek?
a/ Segítség!
b/ Szovjet/orosz harcjárművek
c/ Tudnátok segíteni?
d/ \"Csörömpös\"
e/ Modern hadviselés
f/ Segítséget kérek önöktől
esetleg T-55AM vagy T-72 ?
Biztos van több lehetőség is, de lusta vagyok lentebb tekerni :D
Kamovos 5879 2012. július 25. 14:03
Válasz erre
Amúgy az is zavar, mikor komplet debilnek nézik az idejárókat!
Ugyan azt a szöveget 4-5-6 topikba is be írják!

Könyörgök!

Minek?

Ha egyszer elolvastam!
Megértem ám!
Vagy ha mégse, mi a biztositék arra, hogy ötszöri olvasásutám megértem :D

Üdv: kamovos
notarius 5878 2012. július 25. 14:02
Válasz erre
Mindenesetre az teljesen korrekt részetekről, hogy a más véleményt azonnal törlitek. Gratulálok.
Amon 5877 2012. július 25. 13:39
Válasz erre
A ki-be léptetésekről ne is beszéljünk!

Amúgy nem tudom, de az én munkáim azért annyira nem rosszak...
Azokra sem kapok sok kritikát.
Bár Juge az Sa-6nál felhívta figyelmem pár dologra és javítottam is...
Bár modern HKban utazom. Az meg itthon nem \"divat\".
Kamovos 5876 2012. július 25. 13:38
Válasz erre
Szia Keri!

Be ne tedd!
Egy csomo hírdetést kiszorítanál!
Már így is kautikus állapotok vannak!

Üdv: kamovos
Kamovos 5875 2012. július 25. 13:34
Válasz erre
Szia Amon!

Tudom. :(

Sajnos ez van. :(

Mekett-é az oldal, Ő dönt minden változtatásban.

De azért a moderálásokba nem szól bele.
Elég lenne betartani, betartatni, a szabályokat.

Valamint a vissza jelzékeket figyelembe venni!
Gondolok én arra, hogy az utolsó rendszerben történő turkállás óta, szét tologatja a képeket is, a képtár betöltése után.
Ezt is vissza kéne állítani, vagy korrigálni.
Mert nem túl esztétikus, és plusz helyet is foglal.

Üdv: kamovos
Keri 5874 2012. július 25. 13:28
Válasz erre
Ezt a hsz-ed legszívesebben beraknám minden nap újra és újra a cserebere topikba!
Amon 5873 2012. július 25. 13:25
Válasz erre
Szervusz Kamovos!

Egy rendes blog motor kéne és akkor nincs gond.
Lásd: Makett.org
Könnyen áttekinthető, lehet vissza keresni...
Sajna az itteni tartalmak 1 része leveszne illetve nehezen lenne átmenteni is.
Mindennek meg van a saját korlátja.
 
Kamovos 5872 2012. július 25. 13:23
Válasz erre
Szia notarius!

Egyett értek veled!
Tőlem már kérdezték, hogy miéert nem írok véleményeket a munkákhoz!
Nos én sem kívánom senki kedvéd elvenni a makettezéstől!
Bár azzal is egyettértek, hogy el lehet valaki munkályát úgyis bírálni, hogy még tanúlhana ia belőle!

Üdv: kamovos
Kamovos 5871 2012. július 25. 13:19
Válasz erre
Amúgy, ha már a mi nap, ilyen Dulifuli Törpös!

Bizonyára feltűnt már nektek, hogy néha nem tetszésnyilvánítást fejezze ki a cserebere topikban!

Szerintem, ami ott megy az már a pofátlanság netovábbja!

Nem hiszem, hogy egyáltalán elolvassák a hirdetés feltételeit, amikor tele rondítják az oldalt!
Ott sem ártana egy kis rendet tenni!
Jóval erősebb moderálásra lenne szükség!

Mire gondolok?
Mi nem tetszik?

Hetente, sőt (!) naponta többször ugyan azt hirdetik!

Beteszi a hirdetését, aztán ismét beír mer valamit kihagyott.
Ezeket én mind törölném!
Akkor a hirdetést feladónak, újra neki lehet ugrani, és korrigálni, amit eddig elrontott, nem lenne tele felesleges beírásokkal.

Érdekes módon vannak akik megtudják úgy oldani a hirdetésüket, hogy beteszik a képet, és a kép aláírásban be írja az árát, és az egyéb kommenteket.
Ezekben a hirdetésekben nincs felesleges szöveg.
Miért nem tudják így csinálni a többiek is?

Mert megvan engedve az össze vissza, mindenki úgy hirdet ahogy sikerül, nem pedig ahogy kéne.

Az E-mail cím mindenki adatlapján szerepel!
Az ezzel kapcsolatos kérdéseket pedig tessék Off-ba tenni!
Aki nem teszi Off-ba azét törölni kell.
Tessék megtanulni, hogy mi a rend!

Miért kell akkora sorokat kihagyni, és ezzel nyújtani a hszt?
Ezzel kiszorítunk másokat, hisz emiatt nem fér fel a képernyőre, csak új oldalon.
Tudom Lapozni kell!
Meg is teszem!
De ne más trehányságából ha kérhetném!

Mindezt nem azért írom mert az én hirdetésemet mindig kiszorítjátok!
Mert én max havonta egyszer hirdetek, pedig van motyóm nekem is amit eladnék!

Azért reklamálok mert pofátlanságnak tartom amit egyesek megengednek maguknak másokkal szemben.

Ráadásul most már napról napra ugyanazokat hirdetik, látni, hogy nem fogy egy darab sem!
Attól, hogy napmind nap beteszi ugyan úgy nem kell senkinek, csak kiszorít olyanokat akik esetleg még a héten nem hirdettek!

Kik olvassák a cserebere topikot?
Azok akik keresnek valamit!
Illetve akik kíváncsiak mik vannak eladók?

De ha nap mind nap ugyan azt olvassuk, nehéz visszakeresni, ezen kívül, unalmas is!

Ezért kéne a cserebere topikban rendet tenni, és szigorúbban moderálni!

Ha Jani egyszer megunja, és elkezdi betenni a saját hirdetéseit, úgy, mint akik nem akarnak tudomást venni a hirdetés rendjéről, tuti más hirdetést azon a héten nem olvastok.
Lehet erre is lenne szükség?

Üdv:kamovos
Kamovos 5869 2012. július 25. 13:18
Válasz erre
Há bákter úr!
Nekem szemüveg kell a látáshoz, és egy kézzel gépelek!
Nem vagyok én pafi mindenben. :D
Amúgy meg két kezed van!
Tehát kezidben: :D
notarius 5868 2012. július 25. 13:17
Válasz erre
Egyetértek Kamovossal, hogy inkább a minőséget kellene keresni.
Sajnos azt látom, hogy megy az öntömjénezés, mindenki el van ájulva a jó esetben középszerű makettektől. Természetesen kell a fejlődés, az utánpótlásnevelés, a kezdők támogatása, de ezzel hiányzik a motiválás. Úgy gondolhatják, hogy ez a makettezés csúcsa, aztán csodálkozunk, miket neveznek a vidéki kis versenyeken is, mert tömíteni, meg festeni senki sem tanul meg.
Az írás minősége pedig éppenolyan fontos, hiszen a jó maketthez elengedhetetlen az utánaolvasás, a kutatómunka. Itt nem csak a kézügyesség a döntő szerintem.
Jelenleg itt eljutott az oldal odáig - megintcsak tisztelet a kivételnek - hogy nem lehet még gyenge kritikát sem írni, mert azon megsértődnek a topiclakók.
Keri 5866 2012. július 25. 13:10
Válasz erre
Ne légy már ennyire földhözragadt,a helyesírási hibára gondoltam:\"Te kezetekben\":-)
Kamovos 5865 2012. július 25. 13:08
Válasz erre
Szia Keri!

Hol itt a zavar?

Ha Te engedélyezel, akkor Te is döntesz!
Nem?
Mekett ebbe nem szól bele.
Esetleg a szabályok ki írásának változtatását nem tudjátok módosítani.

Üdv: kamovos
Keri 5864 2012. július 25. 12:28
Válasz erre
Egyetértek veletek,szigorodni fognak augusztustól az aktiválás feltételei(addig vannak most aktiválva a cikkek).

\"A változtatások lehetősége a Te kezetekben van!\" - Zavart érzek az erőben,Jani!:-)
Kamovos 5863 2012. július 25. 12:24
Válasz erre
Szia mookush!

Látod!:)
Már megint egyetértek veled!:)
Egyben csatlakoznék is a hszedhez.

Üdv: kamovos
Kamovos 5862 2012. július 25. 12:22
Válasz erre
Szia Keri!

A változtatások lehetősége a Te kezetekben van!
Mint ahogy az is, hogy tömegével nézitek a cikkeket, vagy minőségben!
Szerintem az olvasók inkább a minőséget igényelnék jobban.

Üdv: kamovos
Keri 5861 2012. július 25. 12:21
Válasz erre
Szia!
Kicsit válasszuk ketté a dolgot.Az oldal célja nem az,hogy a minél színvonalasabb munkák megjelenési felülete legyen.Az oldal és a klub is azért jött létre,hogy elsősorban az amatőr,elsőmakettes,nem tökéletes műveket produkáló hobbisták,gyerekek! oldala legyen.Akik nem rakhatják ki a makettjüket a \"konkurenciánál\",mert félnek,hogy leszólják,leszólják,félnek,hogy kinevetik,kinevetik,nem adnak tanácsot,stb.El kell fogadni,hogy aki nem profin áll hozzá ehhez a hobbihoz,az bizony nagy többségében nem áll profin a cikkíráshoz sem(mert nem publikál,nem ír újságba,nincs mögötte sokévi tapasztalat).Ezt látom 4-5 év távlatából.Ugyanakkor igazatok van,tényleg szigorítani kell a cikkírás minőségén,hogy újra színvonalasabb irományok jelenjenek meg.Hangsúlyozom,nem az a célunk,hogy minél jobb makettek jelenjenek meg a cikkekben,hanem hogy az írás és a fotózás minősége javuljon.Ha valaki az első kis figuráját lefestette,és szeretné megosztani itt,ám tegye.Ez az oldal létezésének az alapja.

Keri
mookush 5860 2012. július 25. 12:12
Válasz erre
Keri!
Csak a félreértések elkerülése végett: nem konkrétan a mai cikkre gondoltam... csak eddig bírtam lebeszélni magam a megjegyzésről... már egy ideje zavar a dolog. :D
notarius 5859 2012. július 25. 11:59
Válasz erre
Pont ezért kellene szűrnötök, hogy mi üti meg a \"cikk\" színvonalat, mert ezzel tulajdonképpen ennek az oldalnak a színvonalát is degradáljátok. Talán nem véletlen, hogy - tisztelet a kivételnek - a mi készül éppen rovatban sincsenek színvonalas munkák. Szinte minden ilyen átvándolort a konkurenciához.
Keri 5858 2012. július 25. 11:54
Válasz erre
Sziasztok!

A cikkeket én aktiválom.Ami ma kikerült,annak tényleg nem kellett volna kijönnie ebben a formában,mert a képei élvezhetetlenek.Nem nagyítottam ki a fotókat,mikor átnéztem,aktiváltam.
Kb 400-500 olyan cikk van,amit a tulajdonosa nem fejezett be,vagy csak képet írt,vagy csak szöveget írt.Még párszáz,ami valamilyen formában hiányos.Rengeteg dobozbontás van,ahol csak fel vannak rakva az öntőkeretek,aztán ennyi.Nagyon-nagyon ritka,mikor valaki tényleg veszi a fáradságot,és átnézi a makettet,összehasonlítást,véleményt ír róla.Nagyon ritka az olyan cikkíró,aki,miután megírta a szöveget,átnézi,kijavítja az elütéseket,helyesírási hibákat.Tízből öt cikk katasztrófális helyesírással érkezik.
Nagy általánosságban a cikkírók szövege a következő:megvettem,összeragasztottam,lefestettem,mondjatok véleményt.Kevesen veszik a fáradságot,hogy normális szöveget írjanaka,fotót mellékeljenek,átnézzék.
Rengeteg levelet írok,hogy módosítsa,javítsa az illető a cikket,hogy felkerülhessen főoldalra.Tisztelet a kivételnek,alig-alig válaszolnak vissza,módosítani még kevesebben.
Mostanában nézem át újra a listát,mert olyan impotens a rendszer,hogy csak azt látom,ha valaki elkezdi a cikket,elsőnek elmenti és kész.Utána,hogy mikor fejezi be,mikor kattint a publikálás gombra,sajna nem látom.Így manuálisan kell állandóan nézni.Nem sírni akarok,csak tényként mondom.Ezért van az is,hogy régi cikkek most kerülnek aktiválásra.Nagyon jó lenne,ha mindenki,aki kész az irományával,az küldene nekem vagy az ifós mélre egy rövid üzenetet,hogy \"készen vagyok,mehet\".Ez sokban könnyítené a dolgot.
Szóval lehet szigorítani a főoldali kikerülést,akkor viszont sokkal kevesebb lesz a cikkfrissülés.De a mai tényleg nem az igazi.

Keri
Kamovos 5855 2012. július 25. 10:48
Válasz erre
Szia Exec!

Ismét egyett értek mookush topiktársal!

Nem kell senki helyett dolgoznotok!
Megfel mehet, nem felelmeg vissza kell dobni javításra.

Azt mi nem tudjuk, hányat nem fogadtok el.
Erről nem kapunk tájékoztatatást sehol.

A magán véleményeddel egyetértek.

Üdv: kamovos
mookush 5854 2012. július 25. 10:36
Válasz erre
Elektro Úr!
Megpróbálok többet nem hozzászólni ehhez a (már megint) meddő vitához...
Láttál már dobozbontást? Mert az a fénykép, amin épp csak kivehető, hogy valójában öntőkeretet ábrázol... de hogy Sherman, Su-27 vagy épp egy kamion darabjairól (a címből azért általában kiderül) készült-é az csak sejthető, mert inkább Rorschach-teszt jellegű... na, az nem dobozbontás. De igazából nem is erről volt szó, csak próbáltam jelezni, hogy a \"cikkek\" színvonala fölött lassan egy béka ül :D
Elektrolakatos 5853 2012. július 25. 10:27
Válasz erre
névtelen
névtelen

Urak!

Van egy fontos alapszempont. Nem mindegy, ki, miről ír. Vannak választható témák, amihez illesztheti saját mondanivalóját. Ez is meghatározza nagyrészt az elbírálását, moderálást is. Egy simadobozbontástól nem várhatunk el annyit, mint egykomplett építéstől. A helyesírás, stilisztika javítása pedig éppen a szinvonal megtartása miatt szükséges.

Elektro
mookush 5852 2012. július 25. 10:20
Válasz erre
Kamovos, végre egyetértünk valamiben :D
exec, szerintem nem kellene javítgatni a helyesírási hibákat. Vannak kritériumok. Megfelel, jó - nem felel meg, vissza. Fölöslegesen vacakoltok ezzel... szerintem :D
Mellesleg, az általad leírtak egyáltalán nem tükrözik azt, amit akkor látsz, ha ránézel a \"cikkekre\". :)
exec 5851 2012. július 25. 10:15
Válasz erre
Kedves Kamovos,

ez így sajna egy nagy zásknyi bölcselet. Ha tudnátok, hogy hány cikket nem rakunk ki még így se. Ha a legkisebb fogalmatok is lenne róla, hogy Keri még így is hány órát tölt helyesíírás javítással, észrevételekkel.

Elég egyértelmű a szabályzatba, hogy mit várunk el egy cikktől, mégse veszik figyelembe. Az, ha valaki gyengébb színvonalú makettet tépít az nem baj. Fejlődés a lényeg.

Magánvélemény =>
Az ha valaki 4 mondat jellemzéssel el tudja intézni a saját építését az már nagyobb baj, és még nagyobb igényesség, ha úgy gondolja, két mondat. Véleményem szerint aki pszinte és szereti a művét, az a végeredménytől függetlenül hosszan tud róla beszélni.
Kamovos 5850 2012. július 25. 10:04
Válasz erre
Szia mookush!

Van igazság a burkolt mondani valódban!

Az engedélyezés ne csak egy ok lenyomása legyen.
Jó lenne ha kritériumok is lennének!
Modjuk: Szöveg tartalom, képminőség!
És igenis tessék vissza dobni átdolgozásra, képcserére, mert így nagy sokat romlik a szinvonal.

Miért számít \"cikk\"-nek az, ha valaki kinyit egy dobozt, aztán le fényképezi, ír pár értelmetlen mondatott, oszt jóvan?

Tényleg lehetne ezeket kimoderálni.

No persze valami finomabb formában meg is lehetne írni, hogy ez kevés amit te beadtál!

Rakjad össze, írjad le az építési tapasztalataidat.
(De ne csak általánosságokat, hogy sok a sorja, nagy a rés.
Hanem konkrétan!
Pl: a törzs hátsó része alúl nem illeszkedik, többszöri csiszolás otán sem, ezért oda tömítő pasztát használtam.
Az építés folyamatárol részlet fotók készítése)

Mert csak így tudjuk elfogadni úgy mint az adot gyártó maketjének az értékelését.

Szóval tényleg lehetne emelni a szinvonalat kicsit.
Ne csak az legyen a cél, hogy feldobok egy cikket, aztán hónapokikg dicshimnuszt zengek magamról.
A cikkek elkészítői legyenek ilyenkor is igényessek magukkal szemben, hamár erre adták a felyüket.

Üdv: kamovos
Ui: Most nehogy valaki azt hidje, hogy amik eddig megjelentek azok mid rosszak!
Nem!
Csak vannak kifogásolhatók!
mookush 5849 2012. július 25. 08:31
Válasz erre
Sziasztok!
Lenne egy észrevételem (csak, hogy mindenki szívébe belopjam magam :D )...
A cikkek, amik az utóbbi időben kikerülnek... hm... hogy is fogalmazzak... inkább sehogy. :)
Az egy dolog, hogy a makettek olyanok, amilyenek... én sem tudok profi alkotásokat készíteni, meg mindenki volt kezdő (vagy épp az), de ettől még lehetne értelmes mondatokat írni... esetleg olyan mondathalmazokat, amik érdemi információkat hordoznak. :) Mi tart vissza bárkit is attól, ha már \"cikket\" ír, akkor azt normálisan tegye vagy aki jóváhagyja, miért hagyja jóvá ebben a formában?
Szerintem a nyitó oldalon található írások, képek(!) minősége (mint első benyomás) elég meghatározó. Más kérdés, hogy mit is határoz meg jelen állapotában :D
Hát ennyi lett volna az észrevétel. Lehet fikázni, egyet-nem-érteni vagy épp törölni, ha úgy tetszik :D
Otto 5846 2012. július 12. 14:34
Válasz erre
Én meg még a télen, mikor azt mondtad ha nem lesznek már reggeli fagyok adsz időpontot.
Elektrolakatos 5841 2012. július 12. 12:25
Válasz erre
Ottóka, drágaszágom...Mekett a fék cserét már berény előtt kérte...mostanra jött össze! :-P
Tibcsi 5839 2012. július 11. 16:02
Válasz erre
Nekem sosem ment a heJesírás ellenőrzőm, mert kikapcsoltam a böngészőben. :)

Milyen böngészőt használsz? Ha Firefox-ot, akkor tudom fejből, hogy hol lehet beállítani. Ha IE-t, akkor meg tudom nézni, mert perpill én is arról vagyok. :)
Freddy 5838 2012. július 11. 15:48
Válasz erre
Nálam angolra van állítva, de úgy látom, megy. Persze ez függhet böngészőtől is.

Viszont a kijelentkezős probléma még mindig megvan.
Kamovos 5837 2012. július 10. 20:34
Válasz erre
Sziasztok!

Csak nekem nem megy a helyesírás ellenőrző, vagy nektek sem?

Üdv:kamovos
Elektrolakatos 5832 2012. július 3. 11:31
Válasz erre
Jani!

Igen, te vagy türelmetlen! :-P

Viccen kívül, most volt nálam Mekett fékcseréből kifolyólag, és elbeszélgettem vele a témáról. Jelenleg a fórm kiképzése olyan, hogy a topikokat az adatbázison belül lehet csak kezeleni. Ezt rajta kívül senki nem tudja megtenni. Igéretet kaptam, hogy \"rövid időn\" belül megoldja annak a lehetőségét, hogy az adminok is kezelhessék a topiknyitás engedélyezését, topik összevonást, tiltást, törlést. Már csak ez a \"rövid időt\" kell kivárnunk!

Elektro
Kamovos 5831 2012. július 3. 10:37
Válasz erre
Szia EXEC!

Na de ennyi idő nem volt elég tavaly óta, hogy a Pl: a magyar járműveknek létrehozott topikomat engedélyezze?
Tényleg ennyire nincsen szükségrá?

Vagy, én vagyok nagyon türelmetlen?

Üdv: kamovos
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.