/ Fórumok /

Makettinfo

Innen értesülhetsz a lap frissítéseiről, itt jelezheted, ha hibát észleltél valahol
a fórum működésében, vagy az oldalak megjelenésében.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.
Gabi 588416 2015. július 1. 08:13
Válasz erre
Sziasztok!

Attilának még a tegnapi napon megírtam levélben a problémákat, a lényegi részt kiemelem, mert ez mindenkire vonatkozik:

Nem volt odaírva, hogy mely termék az
eredeti, mi a kódja, mely termék az "ügyes kezű makettezők" munkája, avagy
csak másolat. Többször jeleztem már, hogy semmilyen formában nem
támogatjuk a másolatokat, és amennyiben kétség merül fel a hirdetés
tartalmát illetően, akkor törlöm. Az oldal nem lesz partner a jövőben sem
a kifaragtuk-átfaragtuk és másoljuk jellegű termékekhez, csak abban az
esetben, ha mindez törvényesen, hivatalos vállalkozás égisze alatt,
sorozatban, adózottan, engedéllyel gyártott termékek esetében merül fel.


Tehát nem azokkal a termékekkel van a gond amelyek eredeti FM Details termékek, és jól beazonosíthatóak, hanem azokkal amelyeken semmilyen azonosítás nincs, bármilyen másolat lehet, továbbá az elvvel amely a jövőbeni másolásra vonatkozott.

Varjúbácsi!
Igen, rá lehet nézni az adatlapjára, sőt meg is lehetne kérdezni előre, de úgy gondolom, hogy inkább a hirdetőnek kellene először kérdeznie, ha valami nem tiszta, vagy kétely van, mert mi biztosítjuk a feltételeket, hogy ingyen hirdessetek, és csak annak a néhány szabálynak a betartását kérjük.

Gabi
Varjúbácsi 588414 2015. július 1. 07:53
Válasz erre
Exec!
Nem akarom védeni Attilát, de azt hiszem a törlés előtt egy pillantást vetni a hirdető regisztrációjára nem akkora idő, és megerőltetés, amit ne lehetne megtenni. Az a makettező pedig aki nem ismeri Muzsik Attila és az FM Details kapcsolatát, szerintem inkább gyűjtsön bélyeget. :-))
exec 588408 2015. június 30. 21:56
Válasz erre
4WD,

valóban, így más a gyermek fekvése. ettől függetlenülaz admioknak az ilyen eseteket üldözniük kell (via törvény) azonban minthogy hobbi oldal, és kevés időből csináljuk, így a nagy utánjárást ne várd el.

Üdv.
exec
Freddy 588406 2015. június 30. 21:40
Válasz erre
Szerintem a hirdetéshez írd oda, hogy engedéllyel csinálod, illetve saját szellemi tulajdonod, és máris kevesebb a félreértés, és az illegális másolók se veszik bátorításnak.
4WD 588400 2015. június 30. 20:29
Válasz erre
Haliho!

Azt hiszem félreértesz valamit.
Az FM Detail Sets az én cégem, és még most is létezik, bár a profilja már nem a makettezésre fókuszál. Mióta Fóth Gabi és Gulyás Máté kiléptek, már új termékek nem készültek, de mivel több száz darabos szériákban gyártottunk, nagyon sok kész ill. félkész termék marad dobozokban, és mivel 5-6 évet teljesen kihagytam a makettezésből, eddig jól el voltak a garázs mélyén.
A másik fele a dolognak az ügyes kezű makettezők által, kézből kifaragott kis feljavítók, amit sohasem érték meg a sorozatgyártást, de mindenképpen hasznosnak bizonyulnak egyes makettezők számára, és a készítőik hozzájárultak, hogy a leöntött kis szériás öntvényekkel börzézzek.
Úgyhogy szerintem ebben a konkrét helyzetben nem jogsértésről, hanem félreértésről beszélünk.
Felfogom, és értem a miértjét is a másolatok tiltásának, erről itt nem is akarok semmiféle vitát generálni.
Sohasem tettem, és a jövőben sem fogok semmilyen nyilvános Fórumon másolatokat hirdetni. Azt is megértem, hogy a Börzéken sem veszik jónéven, ezért támogatom az ügyes kezű, hobby makettezőket, akik egyedi alkatrészeket alkotnak, és azokat lemásoltatják, de emiatt nem fogok egy eleve "halálra ítélt" műgyantás céget létrehozni (mégegyszer).
Az öntéssel nem célom a "nyerészkedés", de az anyagi csőd kockázata sem.
Több mint 20 éve öntök műgyantás alkatrészeket, volt, hogy ebből éltem, de most már leginkább csak hobby.
Részemről nincs harag, csak kissé kiakadtam a villámgyors "hátba szúráson", pedig az jelenlévőkkel több évtizedes ismeretség, és némelyekkel baráti kapcsolatom van, és ha szemtől-szembe mondják a kritikát, akkor sem sértődök meg (nagyon).
Szóval "részemről a fáklyásmenet", nekem tök mindegy ezek után hogyan lesz, hirdethetek-e még itt, vagy mégsem, mert nem ebből élek.
De bízom a Fórumüzemeltetők józan belátásában, és a döntésüket a továbbiakban nem vitatom.
Akinek meg továbbra is baja van velem, az úgyis megtalál, ha akar.
exec 588396 2015. június 30. 18:48
Válasz erre
4WD,

a felháborító az, hogy fogalmad sincs mi az a jogvédelem, és képtelen vagy a fórum szabályzatát elolvasni. A hirdetésedben jogdíjas termékek, átalakítók lemásolását kínáltad fel. Erről nem hogy nem kérdezünk, de a fórum szabályzata és a hatályos törvényeknek megfelelően azonnan törlünk, sőt törölnünk kell. A másolásról meg kérdezd meg pl balatont, mi a véleménye. A törvény betartása, és a nem segédkezés abban, hogy más munkáját, megélhetését tönkretedd, nem 50-es évek, hanem felelős magatartás. Ha nem tetszik, nem kell látogatnod a fórumunkat.

Üdv.
exec
4WD 588379 2015. június 30. 14:24
Válasz erre
Haliho!

Jogtalannak és felháborítónak tartom a az egyik hirdetésem kitörlését, anélkül, hogy engem megkérdeztek volna az ügyről.
Tiszta 50-es évek!
migi 588378 2015. június 30. 14:13
Válasz erre
Ezért irtam hogy meg kellene szabályban adni a kép méretét hogymit lehet feltenni ,ha érdekel ami a képen van akkor rá kattintok és megnézem az árat ,hanem érdekel akkor meg minek lássam az árát .
Muzzy 588377 2015. június 30. 14:00
Válasz erre
Migi!
Azért, mert rossz a képek minősége, kicsik, külön procedúra felnagyítani azokat "olvashatóra" A dobozon lávú adatokat csak így látod, az árát meg csak legjobb esetben az aláírásban szerepel, mit csak külön megnyitáskor látsz.
Muzzy
migi 588366 2015. június 30. 08:44
Válasz erre
Nem értem miért baj a képekkel való hirderés ? 99 % nál a dobozon rögtön látszik a gyártó a méret arány , csak az árat kell aláirni , meg ha el van esetleg kezdve .
Gabi 588365 2015. június 30. 08:22
Válasz erre
Szia!
Mint már többször is leírtam, nem lehetséges ez a funkció, szerkeszteni még mi sem tudjuk. Ez van, ezzel kell együtt élni.
Gabi
4WD 588363 2015. június 30. 07:11
Válasz erre
Haliho!

A szerkesztés/törlés lehetőség azért nagyon hiányzik. Lényegesen egyszerűbbé tenné a hirdetők dolgát, ill. az 1 hetes hirdetés ismétlési intervallumot is túl rövidnek tartom, de ti tudjátok.
Pl. az airsoft fórumon 3 hónapig nem lehet előrehozni hirdetést (ez talán kicsit sok), a régebbieket meg az adminok törlik. Így is baromi sok hirdetés van ott is, de jobban áttekinthető. A szerkesztés/törlés funkció miatt meg nem kell rég nem aktuális hirdetések miatt felesleges köröket futni.
Valószínűleg sokkal kevesebb kép is lenne feltöltve, ha itt is valami hasonló rendszer működne.
Gabi 588347 2015. június 29. 20:11
Válasz erre
Sziasztok!

Hétvégén nem nagyon voltam net és gépközelben, ezért csak most reagálok. Kettővel lejjebb bono nagyon jól összefoglalta a lényeget, én is kb ezt mondanám, és csak ismételném magamat azokban amelyeket már itt többször is leírtam.
Nem tervezünk változást, további szigorítást, se több topikot, csak annyit kérünk továbbra is, hogy a topik fejlécében található formátumnak megfelelően legyenek feltöltve a hirdetések.

Gabi
aldebaran 588336 2015. június 29. 17:16
Válasz erre
Sziasztok!

A cserebere szerintem úgy jó ahogy van. Nem hiszem, hogy változtatni kell rajta. Régóta adok-veszek itt és a jelenlegi helyzettel teljesen elégedett vagyok.
Ha gond van a tárhellyel a képek mérete miatt, akkor egyszerűen korlátozni kell a képek méretét. Bármilyen ingyenes képszerkesztőben van átméretezés, meg a tömörítés mértéke is állítható, így nem kunszt 100-200KB-os képeket csinálni a 10MB-osakból. Mellesleg a fényképezőgépen is állítható a képfelbontás.
Árak kapcsán úgy gondolom szabad keze van mindenkinek. Ha valakit érdekel egy makett, de sokallja az árát, max próbál alkudni. Vagy nem veszi meg...
Egy hétről két hétre növelt hirdetés ismétlés? Itt nem kimondottan ezért kell lapozgatni vissza mert drágán adják a makettjeiket néhányan, hanem azért, mert feltöltenek 50 képet és írnak alá kisregényt. Nem vagyok egy Einstein, de szerintem látszik a megoldás ebből rögtön. Max. 20 kép és 15 sor szöveg.
migi 588310 2015. június 28. 22:34
Válasz erre
Ezt jól megfogalmaztad , helyeslem .
bono 588305 2015. június 28. 20:45
Válasz erre
Sziasztok ismét!
Az a helyzet, hogy a Makettinfo, mint weboldal ingyenesen lehetővé teszi a csere-berét. Ehhez öt szabályt kell betartani, amik teljesen egyértelműek.
Azzal a Makettinfo, mint oldal, vagy lehetőség nem tud mit kezdeni, ha valaki anyagi haszonszerzésre használja az oldalt, vagy kifogásolható a stílusa, nem korrekt eladó, vagy vevő.
A Makettinfo-t én, mint regisztrált tag és Ti többi regisztrált tag töltitek meg tartalommal, hogy milyennel az rajtunk múlik.
Az, hogy lehetne más az oldal, vagy szebb, jobb, esetleg rosszabb, egy dolog. Ez van, ezt kell normálisan használni. Az Adminok számtalanszor leírták, mi és miért van így.
Ha másik oldal jobb, akkor ott kell hírdetni, vagy a vaterán, ebay-on.
Én ennek az oldalnak örülök, és annak, hogy nagyon sok jó és értékes embert sikerült megismerni általa. A rosszat meg megjegyzem és kerülöm.
Üdv, Norbi
migi 588297 2015. június 28. 17:36
Válasz erre
Igyis alig van hirdetés ,szinte ugyan azok az emberek hirdetnek hétről hétre , avval hogy megint szabályokat találunk ki még kevesebben leszünk akik hirdetnek itt az oldalon , Az árakat meg nem kell szabályozni , ahogy írta valaki az a vevő és az eladó magán ügye ,másik portálon ha valaki beleszól azt már törlik is a listáról ,
kls 588296 2015. június 28. 17:28
Válasz erre
Tisztelt Urak, Adminok!
Szerintem a lent boncolgatott problémára részmegoldást jelenthetne ha ugyan azt a hirdetést minimum két hétig nem lehetne újra feltenni.Hogy ki mit mennyiért árul az egy másik problémakör amit sokkal nehezebb szabályozni.
Üdv:kls
bagdady 588292 2015. június 28. 16:30
Válasz erre
üdv
szerintem aki ebben a hobbiban érdekelt az tudja hogy mi mennyibe kerül, hisz itt nincs az hogy akkor elmegyek a tesc@ba hátha ott akciós,ha én akarok valamit vagy csak érdeklödök akkor utána nézek, ez már a net világa ,itt nincsenek titkok.
bagdady 588291 2015. június 28. 16:19
Válasz erre
üdv mindenkinek
maximálisan egyetértek a hozzászólásoddal,egy kicsit idegesitö mikor rendszeresen ismétlödö nagy "kupac makett kerül fel nem "baráti áron.Néha olyan érzésem van mintha 5-6 ember kisajátitaná a börzét és ugyanazt árulná folyamatosan.
az én megitélésem szerint ha valamit el akarok adni azt kénytelen vagyok bolti ár alatt kinálni mert hisz ezt kivánja a logika
egy makettezö
boscko 588287 2015. június 28. 13:10
Válasz erre
Tisztelt moderátorok! Egy barátom regisztrált a kérdés a következő mikor kapja meg a visszaigazoló e-mailt? Köszönöm szépen előre is!
bono 588285 2015. június 28. 12:28
Válasz erre
Sziasztok!
Szerintem vannak korrekt eladók és korrekt vevők. És ezek ellenkezője is igaz. Pl.
1. Itthon boltban nem beszerezhető makettek (Fujimi, Hasegawa, Tamiya) féláron?
2. Postaköltség? A posta tarifái a neten megtalálhatók, mégis vannak akik egy 35-ös
1 kg-os harcjárművet 300,-Ft-ért tudnak postázni, borítékban, védőszellemmel! Ne ne
már!
3. Adjam féláron, plusz vigyem házhoz, vagy esetleg adjam fel csomagként és majd
küldik a pénzt. Ha-Ha-Ha.
Mielőtt valaki el szeretne adni, vagy venni szeretne gondolkodjon és utána tegye meg ajánlatát! Kis odafigyeléssel sok felesleges levelezés és vágyálom elkerülhető lenne.
Üdv, Norbi
Colossum 588280 2015. június 28. 12:03
Válasz erre
Ez egy érdekes szempont, de valóban eladófüggő. Szerintem onnan kezdve, hogy megveszel egy készletet - rajtad kívül - senkit nem érdekel, hogy mennyiért vetted. Hoztál egy döntést, melynek a mozgatója a készlet iránti vágy volt, nem pedig a továbbértékesítés. (persze itt is vannak kivételek, mint a ritkaságoknál :-)) Ha ezek után el akarod adni, mert meggondoltad Magad valamiért, vagy csak kellene a lecsó, akkor vagy Rád rohad az árú, vagy találsz egy palimadarat, vagy kénytelen leszel lemenni a fájdalomküszöbig. Jó példa erre nálam a Trumpeter SCUD / Elbrus. Vágytam rá! Jelenleg megkaphatod magyar webboltban 29.900 Ft.- ért, de 18.990. Ft.- ért is. Én kb. 2 hónapja vettem meg 17.500 Ft.- ért, postával együtt. Szerintem jelenleg ez ennyit ér. Aki ettől az ártól magánszemélyként többért akarja eladni, az NAIV, tájékozatlan, vagy szimplán balekot keres. Na és majd nézd meg ugyanezen készlet árát 1 év múlva! Ez a véleményem arról, aki drágább boltban vásárolt és kivár, hátha megveszik Tőle drágábban. :-)
migi 588276 2015. június 28. 11:40
Válasz erre
Igazad van , csak hozzá tenném sok vevő nincs tisztában a eladó által árult termék árával ,akkor csodálkozik mikor megírják neki hogy nézd már meg mennyibe is kerül a üzletben , Erről már tavaly is beszélgettünk akkor megkerestem pár üzletben ugyanazt a terméket ki milyen áron árulja , és a Academy MiG-21 est néztem és a legolcsóbb és a legdrágább ár között 1000 ft volt a különbség ,és aki megvette a drága helyen az nem biztos hogy eladja a olcsó üzlet árán , inkább ki vár vele hátha talál vevőt rá .
lacipapa 588273 2015. június 28. 11:28
Válasz erre
Csatlakozom én is!Teljesen igazad van!
Zoli 588272 2015. június 28. 11:27
Válasz erre
Ezzel én is egyetértek. Bolti áron, pláne drágábban nem fogok vásárolni, különben boltban tenném. Viszont biztos sokan unják az én hirdetéseimet is, de ritka, már nem vagy csak nagyon ritkán, drágán és külföldön kapható, a bolti ár alatt kínált makettjeim árát nem viszem még lejjebb én sem, ha évekig vagy soha nem kelnének el, akkor sem.
z
Thyngvellir 588271 2015. június 28. 11:19
Válasz erre
Hasonló gondolatok kavarogtak nekem is a fejemben, teljesen egyetértek és igaz! :)
Colossum 588269 2015. június 28. 11:11
Válasz erre
Hozzászólok én is, mert már sokszor vibrált a kezem a billentyűzet felett a témával kapcsolatban, bár ez nem igazán az adminokhoz, hanem az eladókhoz szól. Egy költői kérdés: Ha hosszú hónapok óta árulja valaki ugyanazt a nagy kupac készletet, bolti áron , vagy jóval az fölött, miből gondolja azt, hogy ez a "belterjes", tájékozott közösség egyszer csak felébred "csipkerózsika álmából" és vásárolni kezd. Értem én, hogy mindenki annyiért árul, amennyiért akar, de ez - onnantól kezdve, hogy senki nem vesz Tőle semmit - nem piac lesz, hanem múzeum. Csak azért nem írok rá néha például egyik- másik eladóra, mert úgyis törölnék. Ha valamilyen készletet keresek, úgyis beírok a keresőbe, és ha pont akkor van olcsóbban egy bolt akciós kínálatában, akkor úgysem fogom megvenni egy magánszemélytől drágábban + posta. (A ritkaságok más kategória persze) Sőt ugyanannyiért sem fogom megvenni, amennyiért a boltban megkapom, mert csak. Ősi törvény, hogy az eladó minél drágábban, a vevő pedig minél olcsóbban akarja az üzletet, de adott pillanatban a valós értéknél drágábban megvenni ugyanazt nálam már a hülyeség kategóriája. Jó példa erre a rendszeresen felbukkanó MENG pickup, melyet most (és rendszeresen) 4.990 Ft.- ért kaphatunk meg a Megamakettnél, postával együtt. Itt rendszeresen látom 6.000 Ft. + postáért. Vagy az eladó nézi a vevőt balf@sznak, vagy a vevő lesz az, ha megveszi. Én - ha el akarok valamit adni - megkeresem az aktuálisan legolcsóbb magyar webbolt árát, és alá megyek. Ha így nem megy el, akkor engedek az árból. Na engem azok a hirdetők zavarnak, akik nem eladni akarnak, csak árulni. Évekig ugyanazt. Ugyanannyiért. Szerintem ez beteg. :-)
Zoli 588266 2015. június 28. 10:38
Válasz erre
Szerintem ezzel nincs gond, és így legalább kizárja feles levelezéseket, mert az eladó is dühös lesz, ha az általa elvárt árhoz képest sokkal olcsóbb megoldást keres a vevő, szóval eleve nem is fog írni neki.
z
migi 588265 2015. június 28. 10:28
Válasz erre
Egy kis morgás részemről .
Mostanság nagy divat hogy oda írják hogy keresek olcsón, baráti áron ,nem csillagászati áron akármit , ez számomra olyasmi mintha lealacsonyítanám és lejáratnám evvel ezt a szép hobbit. Ezzel hogy oda van írva egy eladó se fogja olcsóbban oda adni ,miért is adná , tudom hogy kevés a pénzünk, spórolni kell minden makettre , de mikor látom a kínált termék árát akkor eltudom dönteni hogy megéri ez nekem megvenni , vagy részemre drága és nem tudom megvenni .
Regal 588258 2015. június 28. 06:31
Válasz erre
Szia, egy tipp, ami nálam működik: èrintsd meg a képet és tartsd rajta az ujjadat. Felhoz pár megoldást ( megnyitás új oldalon, stb.
Így nem középre jön be, nem kell letekerni érte.
Üdv,
Regal
Sherman 588257 2015. június 28. 01:04
Válasz erre
hogy nem kell 2 naponta újra feltölteni azokat az átkozott képeket,

de ha 2-3 nap alatt 6-8 lapot kell átnézni az ismétlődések miatt,

?
Gogo 588253 2015. június 27. 22:40
Válasz erre
Én nem vagyok eladó, de mégsem támogatnám a tematikákba rendezést, mert tényleg túl sok lenne belőle.

Szintén átnézem napi többször a cserebere rovatot, de soha nem okostelefonon nézem, mert ha ott rákattintok egy képre, akkor behozza középre és nem tudom a képet bezárni, csak az egész oldallal együtt. De ez engem nem idegesít, mert akkor nézek rá napi többször a cserebere rovatra, ha számítógép elé kerülök.

Inkább kedvesen meg kellene kérni a legsűrűbben hirdetőket, hogy nem kell 2 naponta újra feltölteni azokat az átkozott képeket, meg szövegeket, mert ha vkit érdekel és pár napig nem tudta nézni a rovatot, nyugi meg fogják találni azt az árút, ami a vevőt érdekli, de ha 2-3 nap alatt 6-8 lapot kell átnézni az ismétlődések miatt, akkor tényleg nem fogják megvenni a cuccaitokat.

Másrészt, amiket itt kértek, azok meg nagyon komoly webprogramozási kérések, amikhez a fórum motort eléggé át kellene eszkábálnia a rendszergazdáknak.

Szerintem jó ez ahogy most van.
Lorco 588251 2015. június 27. 21:38
Válasz erre
Kedves Adminok,

kérlek benneteket, hogy a 588250 sz. bejegyzésemet a Cserebere rovatban töröljétek, vmiért 2-szer ment el..

Köszi: Lorco
zkalos 588243 2015. június 27. 20:04
Válasz erre
A "törlés/szerkesztés" funkciót már le sem mertem írni :)
Ahogy a "keresés" funkció megfelelő működését sem.
Gondoltam, hogy többféle vélemény lesz, az "inkább hírdetők" ellenzik majd, de ahogy írtam, a "makett.org"-on jól működik így, együtt a szerkesztés/törlés funkcióval, és kb. két oldalnyi az aktuális hírdetési lista, mert mindenki kitörli a már elkelt cuccait, vagy átírhatja az árakat, ha változtatni akar rajta, nem kell újra feltennie hétről hétre. Nem lenne szükség a "heti egyszeri feltöltés" szabályra sem, ami az adminoknak is jó, mert nem kéne ellenőrizni állandóan. Csak arra kellene figyelni, hogy mindenki törölje a már nem aktuális hírdetéseit vagy azon belüli tételeit. A tárhely mérete pedig drasztikusan csökkenhetne, ami gondolom az üzemeltetőknek lenne előnyös.
Ha lehetne szerkeszteni/törölni, még a tematizálás sem lenne fontos a drasztikusan csökkent hírdetésszám miatt.
Sherman 588242 2015. június 27. 19:23
Válasz erre
Én mint eladó nem támogatom a tematikus válogatást mert akkor ezerféle témát csinálhatunk pl festék szórók, könyvek, füzetkiadványok, dioráma talpak, stb.

A képek alá helyezhető információ sajnos néha nem elég. Ezért szükség van a termék külön leírására is, így elkerülhető a meddő e-mail kérdés özön.

Szerintem a cserebere rovaton felesleges változtatni. Az egy hétre eső hirdetők átlagban így is csak három oldalt tesznek ki, aztán minden újra ismétlődik.
migi 588237 2015. június 27. 18:33
Válasz erre
Én pedig a képes hirdetéseknek örülnék , úgy hogy ne lehessen azokat a béjyegnyi kicsi képeket feltenni , én vizuális tipus vagyok , a szöveget csak ott olvasom el ahol egy kép felkeltette a figyelmemet , Nem zavar ha vegyes a hirdetés merz ránézésre rögtön látom mi érdekelhet ,
Gabusch 588235 2015. június 27. 18:01
Válasz erre
Én ugyan még tabletről is utálok netezni, nemhogy telefonról, de az igényt mindamellett teljesen jogosnak tartom.

De én inkább olyan megoldást javasolnék, hogy a képek megjelenítését le lehessen tiltani, hasonlóan az off hozzászólásokhoz.
Ha ez megoldható technikailag (nyilván leginkább a fórummotortól függ), akkor sokkal egyszerűbb egy olyan szabályt hozni, hogy ha valaki csak a képekhez társít leírást, akkor ott meg kell adni a típust, méretarányt, árat, mert ezt viszont nyilván meg kellene jeleníteni a kép helyett. Esetleg azzal karöltve, hogy ha van kép, akkor abban kötelező mindezeket megadni, míg a szövegben tilos, a szokásos helytakarékosság okán.
Thyngvellir 588232 2015. június 27. 16:54
Válasz erre
Részben egyetértek ezzel, viszont a hirdetőknek lehet kellemetlenebb lenne így, hisz sok olyan hirdető van, aki repülőt árul más egyébbel. Tehát mindig mindent külön topikba feltöltögetni, én pl. utálnám :)

Én inkább a "törlés" és "szerkesztés" funkcióknak örülnék. Hasznos lenne, ha tudnám szerkeszteni a hozzászólásomat és nem új hozzászólást kellene nyitni.
sanyi 588231 2015. június 27. 15:57
Válasz erre
tédé 588229 2015. június 27. 14:46
Válasz erre
Kedves Kálmán!

Én mindenevő vagyok és úúúúútálnám, ha külön-külön kéne témák szerint végignéznem a topikot naponta többször!
Ez a véleményem :)
Mások vagyunk...

Üdv:
Tamás Dániel
zkalos 588228 2015. június 27. 14:37
Válasz erre
Sziasztok Adminok!

Lenne nekem is némi javallatom a "Cserebere" fórumhoz, mert még eddig nem írtam ide javaslatot.
Nagyon üdvözítőnek tartanám, ha elgondolkodnátok azon, hogy a "Cserebere" topikot felosztanátok például 3-4-5 részre, mint pl. Repülők-Harcjárművek-Hajók-Autók stb. (lásd makett.org) Nekem az a fajta tematizálás nagyon tetszik, gondolom nem vagyok egyedül. Persze nem tudom, ez mennyi munkával járna, nem ismerem a html programozás rejtelmeit, de biztosan mindenki örülne neki, mert sokan vagyunk, akiknek csak egy fajta az érdeklődési körünk, és minden alkalommal végig kell futnunk a rengeteg számunkra érdektelen témájú hírdetésen. Ez főleg akkor nagyon zavaró, ha mobilról keresgélünk (gondolom egyre többen)korlátozott adatforgalom mellett, mert csak úgy zabálja az adatforgalmat a sok feltett kép és én pl. naponta többször is végigfutok rajta, ami a havi adatforgalmamat rendesen megcsapolja. Mi a véleményetek ?

Kálmán
lacipapa 588213 2015. június 27. 08:45
Válasz erre
Kedves LÁSZLÓ Barátaim!
Nagyon sok Boldog Névnapot kívánok mind annyiótoknak.A többieknek,megy szép napsütéses
napokat,főleg a nyaralóknak!
Laci
NHZsolt 587190 2015. június 8. 10:39
Válasz erre
Sziasztok! A kezdőoldalon nálam még mindig 2014-es makettversenyek ajánlója látható és az, hogy a jászberényi Makettinfo kupa egy hét múlva lesz...
Ezt a részt érdemes lenne frissíteni, napra készen tartani.
Floramilla 587026 2015. június 4. 12:04
Válasz erre
A boltok alatt lévő mindkét kassai üzlet megszűnt, szerintem törölhetőek.
Miggyuri 585128 2015. május 5. 18:00
Válasz erre
Április 19-én töltöttem fel egy cikket.
Gabi 585008 2015. május 3. 16:41
Válasz erre
Fiúk!

Ne vesszetek itt össze rajta, nem lesz semmi tovább szigorítva, pont ezt írtam le, én is fölöslegesnek tartom. A megadott keretek között mindeki úgy teszi fel a hírdetését ahogy jónak látja.

Gabi
migi 585006 2015. május 3. 16:30
Válasz erre
Evvel azt akarod mondani hogy így több helyet foglal ? és aki feltesz 30 képet az nem nyomja le ? ne legyünk már tényleg ennyire gyerekesek , aki akar valamit is venni az meg keresi amit akar , aki meg csak nézegeti az oldalt annak meg teljesen mindegy , Igazat adok Zolinak ,
Ennyi volt ezt is kár volt belehuhogni .
vrauko 585005 2015. május 3. 16:16
Válasz erre
A víz mélyen van lent a talajban. Ha el akarod érni, kutat kell fúrnod.
Zoli 585003 2015. május 3. 16:10
Válasz erre
Sziasztok,
Ez már megint vihar a biliben, szerintem... És csak a lustaság beszél belőletek. Eddig még az is gondot okozott sok embernek, hogy egyet visszalapozzon, most meg már az is, hogy a képek alatti szöveget elolvassa! Külföldi fórumokon még árat se szoktak megadni, csak egy listát az elérhetőséggel. Sokak unszolására képpel is hirdettem, elsőre kb két emberrel több érdeklődött, aztán már senki. Úgyhogy már nem is rakom fel a képeket. Eddig is nagyon korlátok közé volt szorítva a rovat, nem kéne ezt tovább fokozni, szerintem...
z
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.