/ Fórumok /

Makettinfo

Innen értesülhetsz a lap frissítéseiről, itt jelezheted, ha hibát észleltél valahol
a fórum működésében, vagy az oldalak megjelenésében.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.
Kamovos 595196 2015. november 3. 20:51
Válasz erre
Szia Gabusch!

Ahogy én ismerem itt a dolgokat a motor elég régi, és nem is lehet rajta változtatni ilyen irányban!

Volt egyszer egy olyan javaslat is, hogy mindenki beletudjon javítani a saját hozzá szólásába, ha azt elrontotta, vagy ha azt nem akkor törölhesse legalább.
De a motor már ezt sem teszi lehetővé. :(
Legalábbis ez volt a válasz akkor.

Ha jól emlékszem ezekre a dolgokra, akkor volt szó másik motorról is, de pontosan kompatibilitási problémák miatt nem lehetett megoldani.
Sok adat veszett volna oda, így maradt a régi.

Tulajdon képen csak arra változtatásra gondoltam, hogy legyen kötelező a kép alá írni az előírt adatokat.
Így akkor tekintettel lennék a telefonos társainkra, és tényleg legalább a szöveget lehetne látni.

Ha Gabiék bele mennének ebbe akkor csak annyit kellene tenni, hogy az egyes pontban egy minimális változtatás hajtsanak végre, három szó beiktatásával: "képek alatt is".

Valahogy így:

1. Kérünk minden eladót/vevőt, érdeklődőt, hogy az eladni/venni kívánt termékről az alábbi pontos információkat adja meg a képek alatt is: gyártó, méretarány, pontos típus, állapot, ár.

Tudom, hogy ez ismét sok törléshez vezetne eleinte, :( de mikor az új szabályzat bevezetésre került akkor is volt némi berzenkedés, aztán beállt a rendszer.

Üdv: kamovos
Gabusch 595167 2015. november 3. 14:50
Válasz erre
Szia Kamovos!

Azért azt látni kell, hogy a szabályokkal nem megoldható dolgok erősen a más bájdorongjával a csihányt kategóriába esnek. Ezért az olyan kitételekkel, hogy "Nyilván alkalmazkodni kell az újonnan felmerült igényekhez is." csínján kell bánni.

Legjobb tudomásom szerint ezt az oldalt szeretetből rakták össze és tartják fenn. Amennyi rálátásom van, ha megírták a motort, akkor igencsak komoly munka áll mögötte, ha pedig valamilyen kész motor van alatta, akkor annak a megváltoztatása, átírása lehet erősen problematikus (pl. szerzői jogi aggályokat is vethet fel amellett, hogy meg kell ismerni, érteni, belenyúlni, stb.). Lecserélése másik, korszerűbb motorra is gond, ha portolni kéne a fórum anyagait. Általában ezt úgy oldják meg, hogy a régebbi fórum adatai változatlan formában elérhetők, de ez kevéssé elegáns megoldás.

Bár szerintem a telefonról való netezés alapvetően a BDSM kategóriája (abból is leginkább az M betű), ezt leszámítva sem hiszem, hogy az ehhez hasonló, alapvetően vizuális tartalmat szolgáltató oldalakat feltétlenül "telefonosítani" kellene. Azért nekem fontos, hogy tudjam, hogy néz ki egy makett, mert elég marhán venné ki magát, ha a "Tessék, nálam ez készült el" posztból ennyit látok kép nélkül, meg utána olvashatom a "Kicsit lakkozhatnál a matricán, amúgy jó." és "Milyen festéket használtál?" hozzászólásokat. :)
Talán egyedül a Csereberében lenne létjogosultsága, viszont ott meg ugye tökmindegy, hogy az ember látja-e a képet, ha amúgy a szövegre kíváncsi. Nyilván a forgalmi korlát leszámításával, de pont ez az egyik oka, hogy szerintem aki telefonról netezik (és lenne más lehetősége), az mazochista.

Összegezve, ha az új igényeknek mindenképpen meg kell felelni, akkor sajnos kompromisszumot kell hozni és pl. olyan szabályt alkotni, hogy a képek alá kötelező litániát írni, hogy a telefonosok el tudják olvasni, ha már a képet nem jól látják.

Ugye, milyen ciki és mennyire nem ezt akarnád?
Kamovos 595157 2015. november 3. 12:52
Válasz erre
Szia Gabusch!

Igazad van!
A technika és az adott programok sok mindent meghatároz!
Az utolsó szakaszban leírtakkal teljesen egyetértek!

Üdv: kamovos
Gabusch 595153 2015. november 3. 12:32
Válasz erre
El lehet dönteni programból, hogy az oldalt milyen eszközről nézik. Megoldható lenne (nyilván esetleg nem kevés munkával), hogy telefon/mobil eszköz esetén csak a képek feliratát jelenítse meg. Ehhez nyilván az kellene, hogy pl. Red mai hirdetéséhez hasonlóan a képaláírásban megadásra kerüljenek a főbb paraméterek ("Revell ME-262 1:72 1500 Ft"). Esetleg, ha van típusszáma a makettnek, azt meg lehetne még adni, hogy beazonosítható legyen, melyik készletről van szó.

Jelzem, a problémát az fogja jelenteni, hogy tetszőleges, mondjuk androidos eszköz esetén sem lesznek képek (tablettel már lehet látni őket), tehát az off hozzászólások checkboxhoz hasonló eljárás lenne inkább megfelelő. Aki azt bekapcsolja, nem lát képeket, eszköztől totál függetlenül.

További szabályzást nem igényel szerintem, ettől kezdve mindenkinek jól felfogott érdeke, hogy tisztességesen töltse ki a képekhez tartozó szöveget.

Esetleg annyit lehet még tenni, hogy ha képek vannak, akkor kötelező a képfeliratba megadni a paramétereket, hogy ne a DSCF8009.JPG jelenjen meg, litániát írni ilyenkor tilos és ezzel megakadályozható, hogy a népek túl hamar kilökdössék egymást.
Kamovos 595146 2015. november 3. 11:34
Válasz erre
Szia pigasos78!

Értem amit mondasz!
Ez alapján egyet is értek veled abban, hogy a szövegessel könnyeben boldogulsz.
Ha én is telefonról infóznék akkor én sem látnék semmit belőlük.
Nyilván alkalmazkodni kell az újonnan felmerült igényekhez is.
Lehet, hogy hamarosan hang filet is kell csatolni a hirdetéshez. :)

Üdv: kamovos
Fóka 595128 2015. november 2. 22:00
Válasz erre
Sziasztok!

Hadd tegyem hozzá a ismét a magam szempontjait: nekem a makettezés egyúttal kincskeresés is. Mindig élvezettel bújom a Vaterát, eBay-t és a Makettinfó Cserebere rovatát, hátha felbukkan valami izgalmas tétel. A Cserebere a jelenlegi állapotában is tökéletes erre a célra: nem sajnálom az időt a hosszabb szövegek végigolvasására - mert a kutatás, böngészés maga is élmény!

Köszönet az oldal fenntartóinak, és minden hirdetőnek, függetlenül az egyéni stílusuktól!

Fóka
pigasos78 595115 2015. november 2. 20:28
Válasz erre
Szia Kamovos!

Én értem a problémád, félre ne érts. Magam nevében elmondhatom, hogy eddig mindent megtaláltam itt amit szerettem volna. Amit nem, az megoldottam, megkerestem saját magam. Van javítani való ez nem kétség. Viszont még mindig jobbak vagyunk néhány európai ország makettező forumától.
Általában én is telefonról használom a makettinfot, és tény, hogy egyszerűbb a felsorolásokat olvasgatni, mint minden fotót külön megnyitni.
Kamovos 595112 2015. november 2. 19:58
Válasz erre
Szia pigasos78!

Baj az mindig van, ez egy ilyen ország! :D

Tudod az örömködésen kívül azért van más is ami élteti ezt az oldalt. :D
Ami pedig hátráltatja az az a típusú hozzá állás, hogy jó ez így, minek mindig keverni mint a fagyi gép?
Az "Ej ráérünk arra még" nem segítség! :(
Vannak akik kezelik, moderálják az oldalt.
Teljesen ingyen, saját szabadidejükben!
Meg vannak akik nem csak benéznek ide, hanem próbálják fejleszteni, előrébb lendíteni, újítószándékkal segíteni is az oldalt.
Nekem ez utóbbi jobban tetszik, mint a posványosból szurkolni.
Ne érts félre, nem kívánok minőségi különbsége tenni a makettező társak között aktivitásuk függvényében, nem!
Főképp úgy, hogy mint látod az én ötleteim sem mindig jönnek be. :(
De inkább "nézzenek rám úgy, mint zsidó templomban az utálatos képre" egykét félre sikerült ötletem miatt, minthogy én is belesüppedjek a posványosba, és csak pislogjak kifelé mint egy béka.
Amúgy meg tényleg semmi gond nincs az oldallal a kereső funkciót kivéve.
Kamovos 595111 2015. november 2. 19:40
Válasz erre
Szia Gabi!

Én már csak ilyen vagyok. :(
Próbálkozom mint a kiskutya. :D
De azért van most is két újításom ismét, ami szerintem hiány pótló szintén!
Legalább is szerintem. :)

Üdv: kamovos
pigasos78 595106 2015. november 2. 18:05
Válasz erre
Nem szeretek beleszólni, általában csak jót szórakozok a hozzászólásokon. De hadd kérdezzem meg: mi a baj a makettinfoval? Örüljünk, hogy van és hogy működtetik. A kereső funkciót kivéve nincs itt nagy baj!
Gabi 595104 2015. november 2. 17:54
Válasz erre
Szia Jani!

Köszönöm, de hatalmas elánnal én a lányom tovább tanulási szándékait támogatom, és a legkevésbé sem a hirdetések formáját. Te vagy az aki folyamatosan ezen rugózik.
Nem tudom miért kellett újra felhoznod ezt az adatlap kitöltési dolgot is, amikor már az is le lett írva jópárszor, hogy van egy adatvédelmi törvény ami kötelezi az oldalt bizonyos dolgokra, és bizony tiszteletbe kell tartani, hogy ki mit szeretne magáról, vagy magából megmutatni.
Kérném, hogy ne gyere elő ezzel minden hónapban, mert nem fog változni.
Muzzyhoz kapcsolódva annyit én is leírnék, hogy igaza van abban, hogy egyre többen telefonon interneteznek, és nézik az oldalt is, és ott bizony jobb a szöveges leírás, mint a kép alá írt szöveg. És akárhogy is nézem, a tendencia arra felé megy, hogy egyre többen telefonon keresztül intézik az ilyen jellegű ügyeiket, vagy egyszerűen az internetezésüket. De gyorsan hozzáteszem, nekem aztán tök mindegy, hogy a kép alá van írva, szövegben van, vagy csak szöveg van, mindegyik variációtól jól alszok. :)
Nem az fáj szerintem senkinek, hogy vannak javaslataid, vagy próbálsz ötleteket adni, hanem az, hogy ragaszkodsz valamihez, amikor már többször jelezve lett, hogy nem. Nyugodtan jelezzed a továbbiakban is, ha van valami ötleted, gondolatod, de arra megkérnélek, hogy ne azt vesd fel megint egy hónap múlva, amit már többször körbejártunk, és megrágtunk.
Köszönöm!

Gabi
Gabusch 595098 2015. november 2. 17:05
Válasz erre
Én azért szeretem a képeket, mert azonnal látom, hogy esetleg érdekel, avagy biztosan nem. Pl. modern repülőt szinte biztosan nem akarok venni a távoli jövőig.

Az pedig, hogy a szöveges hirdetéseket kategorizálják (Repülők..., harcjárművek..., autók..., hajók...) nem elvárható. Van aki megteszi, sőt, még méretarány szerint is, van, aki nem.
Gabusch 595096 2015. november 2. 16:39
Válasz erre
Szia!

Az, hogy ki, milyen adatokat ad meg magáról és kinek, magánügy. A gond az, hogy ez egy oldal, ahol nem feltétlenül lehet az adatkezelési törvény szerint kikötni, hogy milyen személyes adatokat kell feltölteni. A lehetőség a kitöltésre adott, kötelezni nem lehet. Pláne, hogy ha feltörik az oldalt és borul a bili, akkor netán elő lehet venni jogosulatlan adatkezelésért embereket, ha nem tettek meg minden tőlük telhetőt az adatok védelmére. Az meg pénz- és főleg munkaigényes lehet, de nagyon, minthogy a technológiák elég gyorsan változnak.

És voltaképpen egy e-mail cím elég is, mert ha én valakivel találkozni akarok, venni, eladni, kérdezni, akkor majd célzottan neki megadom az elérhetőségem. Eddig még működött, sőt, ma is működni fog, üzletileg remélem, "kontaktálásilag" meg reggel óta folyamatosan működik. :)

A Facebook, Iwiw és társai remek lehetőséget jelentenek mind a hivatalos, mind a nem annyira hivatalos, semmint inkább alvilági szervek számára a kapcsolati hálók feltérképezésére. Ezzel nagyon sokan nincsenek tisztában. Ahogy azzal sem, hogy a "Megérkeztünk Barbadosra, hurrá!" posztolt képek adott embereket kevéssé őrzött otthonunk sürgős meglátogatására sarkallhat.
Ugyanez működhet akár ezen az oldalon is, a "mennénk asszonnyal Nyíregyházáról Óvárra, telekocsit keresünk" szövegek hatására.

A telefonszámom publikussá tételéről azt hiszem, már írtam, hogy miért nem. Volt idő, hogy a főnököm nem igazán örült az iwiwes megjelenésemnek sem, bár ez már kétség kívül elmúlt. Az én esetemben.
Muzzy 595094 2015. november 2. 16:25
Válasz erre
Szia Kamovos!
Mindenki más iránt érdeklődik, eltérőek vagyunk szokásban, neveltetésben, egészségben, képességekben.
Neked lehet, hogy egyszerűbb egyesével a képekre kattintani és onnan megszerezni az infókat.
Nekem a szöveges hirdetés jön be inkább, (rossz a szemem, kiguvad a szemem a rosszminőségű képek nézésekor. A szöveggel nincs ilyen baj, ráadásul arra lehet még keresni is.
Arról nem is beszélve, hogy egyre többen mobiltelefonon interneteznek, azon is könnyebb az írás olvasása, mint a képnézegetés.
Arról nem is beszélve, hogy néha olyan képek vannak fent, ami élvezhetetlen minőségű.
Szóval részemről nem támogatom a kizárólag képekkel történő hirdetést.

Az adatkezeléssel kapcsolatban nem értek Veled egyet, az a Te dolgod, hogy magadról mit teszel nyilvánossá, de ezt nem kérheted számon másokon. Nem csak hírszerzők és jóindulatú emberek vannak a világban.

Muzzy
Kamovos 595093 2015. november 2. 16:07
Válasz erre
Szia Gabusch

Amennyiben van rá okod, hogy ne vállald fel önmagad, úgy megértem az inkognitódat. :D
Egyébként nem értem mire a nagy titkolódzás. :)

Nézd meg mióta vagyok beregisztrálva ide, azóta minden adatom fent van képpel együtt.
Nem kapok telefonos reklámokat a mobilomra, nem állnak a kapunk előtt, hogy bejönnének szájon kompromittálni.

De már jött oda hozzám berényi versenyen, pár ember, hogy Pl: "Szia én vagyok a Szállító az infóról ismerjük egymást, még nem találkoztunk".

Illetve szintén versenyen kép alapján találtunk egymásra valakivel akitől vettem makettet, és ott adta át.

Számomra ezek annyira természetes emberi dolgok, hogy nehezen értem másnak ez miért nem megy?

Soha semmilyen hátrányom nem volt abból, hogy látni lehet a fényképemet, lakcímemet, Emil címemet, telefon számomat.

No persze, ha hírszerzőként tevékenykednék én sem fedném fel magam.
De nem vagyok hírszerző! (vagy jól titkolom. :D)

Minden esetre én felvállalom önmagam, és a kommenteknél is lehet látni, az adataimat, hogy ki vagyok.

Üdv: kamovos
Gabusch 595087 2015. november 2. 14:52
Válasz erre
Az adatkezelésre vonatkozó részeid kötelezővé tétele szerintem törvénybe ütköző lenne. Senkinek semmi köze a pofázmányomhoz, a lakcímemhez, meg pláne a telefonszámomhoz. Nem tudom, mennyire jól védett az oldal, de baromian nem szeretném, ha a mostaninál is többször találnának meg mindenféle telefonos marketingajánlatokkal. Persze, aki akarja, adja csak meg nyugodtan, de kötelezővé tenni nem lehetne szerintem. Soha nem volt még gondom abból, hogy e-mailben kellett felvennem valakivel kapcsolatot üzleti/segítségnyújtási/egyéb okból.

Facebookon sem a saját nevemen vagyok fent és amúgy is csak azért, mert ha nem lennék regisztrálva, egy csomó dolgot nem tudnék megnézni se. Ugyanígy regisztrálhat valaki fals névvel ide, aztán legyűjti az adatokat és eladja jópénzért az erre szakosodott cégeknek. E-mail címem is van három használatban lévő, meg két másik eseti - és akkor a mailinator.com-ról nem is beszéltünk, meg arról sem, hogy a Facebookhoz tartozó (az már a hatodik) gmail jelszavát nem egészen két óra alatt felejtettem el, ergo azóta sem tudtam ránézni. :)
Kamovos 595086 2015. november 2. 14:17
Válasz erre
Szia Gabi!

Tudom én vagyok már csak az egyetlen problémás eset mert mindig olyanokkal jövök amik másokból fizikai fájdalmakat váltana ki! :(

A halva született ötleteim amik szerintem jók de másnak fáj:

1, Javasoltam, hogy a személyes adatokat legalább olyan szinten töltse ki mindenki mint én, és legyen nyilvános.
/Miért baj az, ha megismerjük egymást/

2, Javasoltam, hogy a személyes adatokat mellé tegyen fel mindenki képet.
/Nagymértékben erősíti a bizalmat, másrészt a versenyeken ránézésre megismernénk egymást, nem kéne a levegő be kiabálgatni a nevét, hogy jöttem ám a makettért!/

3, javasoltam, hogy mindenki tegye láthatóvá az elérhetőségeit.
/Aki vásárolt annak lehet tudni a címét, hova küldjem a levelet!/

Most őszintén (!) az (halott) iwiwre, facebookra, mindenki tud adatokat feltenni, és képeket, fizikai fájdalom nélkül, (!) akkor ide miért fáj feltenni?

4, Javasoltam, hogy a cserebere topikba a kép alá legyen beírva a makett méretarány és ára.
Egyszerűbb és gyorsan áttekinthető hirdetések lennének.

5, Javasoltam, hogy a cserebere topikba ne írjanak regényt a mert kitolják az előttük hirdetőket.
De ez számomra érthetetlen okokból nem jó! :(
Bár nagyon sokat javul a hirdetés színvonala, és egyre több kulturált formájú hirdetés jelenik meg, mégis sokan úgy érzik nekik alanyi jogon jár a makettező társaikkal kitolni, és jó hosszú hirdetésükkel kiszorítani őket a túloldalra.
Ezt az önös érdeket, mással való nemtörőm magatartást támogatod hatalmas elánnal.
Mert a törzskultúra szint így jó (?)!

A többi halott ötletem nem jut eszembe, de talán jobb is! :(

Üdv: kamovos
Gabi 595080 2015. november 2. 09:14
Válasz erre
Sziasztok!

Nem igazán értem, hogy miért lett felhozva ez a pénz-tárhely kérdés? Jelezte tőlünk valaki, hogy ilyen gond van az oldalon? Szerintem ne kavarjunk bele olyan problémákat amelyek nem léteznek, mert nincs tárhely gond, nem okoz gondot az archívum, majd ha ezzel probléma lesz, akkor Mekett megoldja, vagy jelzi, hogy miként kell a dolgokat átalakítani. Szerintem ezzel ezt a témát le is zárhatjuk. :)
Jani!
Köszönjük a dolgokat amelyeket jeleztél, és hogy próbálsz tenni az oldalért, de azért azt is meg kell érteni, hogy nem biztos mindig a Te gondolatod, ötleted a megfelelő a többség számára, van akiben az vált ki ellenérzést, csakúgy mint benned a másiké.

Gabi
Floramilla 595077 2015. november 2. 08:09
Válasz erre
Rendben, teszek egy próbát így, kíváncsi leszek az eredményre.
És tényleg, az a négy félsor már a kisregény kategória? Szerintem kevesebbet írtam, mint az általad említett kollégák.
Egyébként továbbra is csak a rugalmasságot nehezményezem. Ilyen jellegű hirdetést, mint az enyém, képtelenség a szabályok szerint, és mégis minden információt közlően feltenni.
vrauko 595075 2015. november 2. 07:55
Válasz erre
Ööö... a lényeg helyett sikerült belefarolnod a személyeskedésbe már megint. Az, amiről itten szó van, nem nagy dolgok. Ha valaki nem írja a képek alá azt, amit oda kéne, hanem külön szövegbe teszi, hát Istenem. Kibírjuk. Csak nem túl udvarias. Van aztán a másik véglet, amikor valaki odatesz harminc képet, és mindenik alá egy összeget, a nagy Rejtő Jenő szavaival élve köszönésszerű üres formaságok könnyed mellőzésével, meg mindenféle magyarázat nélkül, aztán kísértést érzel, hogy megkérdezd, hogy ezeket eladásra kínálja, ezen az áron keresi vagy cserélni akarja, de többnyire nem kérdezed, mer' tudomásul vesszük, hogy nem vagyunk egyformák (hogy valami eredetit mondjak). Ide keverni, hogy mi mennyire kedveljük egymást, elég kétségbeesett megoldás. Úgyhogy én itten megin' berekesztem magam.
TAMÁS78 595072 2015. november 2. 00:31
Válasz erre
Nos, én ezt írtam zsocate kollégának: "Ha jól emlékszem, te egyenként, külön-külön hirdetésben tetted fel az eladó cumóidat, ezt valóban nehezményezik."

Aztán Gabi ezt: "A te hirdetésiddel kapcsolatban az volt a kérés, hogy ne egymás után 10 hozzászólásban rakd fel őket, hanem rakd bele egy hozzászólásba. Az sose volt gond, hogy valaki csak a kép alá írja, vagy külön szövegbe is, és mit ír oda, ezért sose került törlésre, ha a kért adatok szerepeltek rajta."

Valaki valóban rosszul emlékszik, vagy Gabi és én, vagy te.

Apropó, elemi udvariasság. Ha két ember nem túlzottan szíveli egymást (mint például te és én), akkor, mint egyszer már kifejtettem neked, talán azzal teszik a legnagyobb szívességet maguknak és a környezetüknek, ha egyáltalán nem keresik egymás társaságát. Én ezt tettem eddig is. Akár ezt is tekinthetjük az elemi udvariasság részének.
vrauko 595071 2015. november 2. 00:09
Válasz erre
"Ha rosszul emlékszem, akkor elnézést." - rosszul. Sokan tették szóvá, hogy nem elegáns dolog hat egyiptomi papirusztekercsre elég infónimfót felnyomni, a képek alatt meg csak az van, hogy DSCF29871. Ott elfér minden, méretarány, ár, állapot, és slussz. De akik üzletszerűen kéjelegnek a makettekkel, és a külföldről rendelt cuccuk egy részit teszik fel, hogy avval fedezzék a saját makettezésük költségeit vagy miért, azok általában nehéz esetek. Mint Kamovos kolléga megjegyzette, a törzskultúra fejlődik ugyan, csak lassan, és még mindég vannak, akik felháborodnak, hogy az amúgyis elég borzasztó írott szabályok mellett némelyek szeretnének még íratlanokat is, mondjuk olyanokat, amit az elemi udvariasság diktál. Pfúj... ez már maga a tűrhetetlen diktatúra.
Kamovos 595068 2015. november 1. 23:26
Válasz erre
Szia TAMÁS78!

A lényeget te is érted. :)

Mivel semmi hajlandóság nincs arra, hogy az általad is preferált ötletem mostanság elfogadhatóvá váljon, így még nagyon sokáig megmarad a káosz.
Valóban lehetne spórolni az oldalak nagy részének törlésével.
Tekintettel arra, hogy a kereső talán sohasem működöt, nem, hogy napjainkban, így aztán hiába a nagy adat mennyiség, csak van, de hozzáférni a keresőből nem lehet. :(

Volt jó pár ötletem aminek megvalósulásával azért haladtunk előre.
Sikerült egypár topikot is elindítanom, amik szerintem erősen hiány pótlók voltak.

(Itt kéne javaslatot tennem a halott topikok törlésére, amik érdektelenség miatt kihaltak, évek óta nem nyitotta meg senki, és szintén csak foglalják a helyt. De Isten őriz engem attól, hogy bármely jobbító szándékkal ilyen javaslatot tegyek! )

Minden nekem sem jöhet össze. :d

A kapálózást jelképesen írtam, nem rád vonatkozóan, egyébiránt a vergődést váltottam ki vele, mert féltem, hogy az már biztosítékot ver. :D

"Floramilla, Nagy itt a zsarnokság, az már biztos."

Ezt nem kommentálnám, mert ez kb: a "valós és vélt sérelmek" kategóriája!

De...
Te még emlékszel hányan kérték már a törlésüket, pont a cserebere topikban lezajlott márpedig így lesz és kész, ügyintézési módszer miatt?
Én már megírtam egyszer, hogy :) :D :) a cserebere topikot.
Csak azért ez az oldal nem akörül a topik körül forog, és szomorú, hogy makettező társak akikkel közös a hobbink a fentiek miatt elmennek közülünk!
Sajnos én a két kezemen nem tudom megszámolni, hányan vannak akik az ismeretségi körömből maketteznek, és mikor mondom regisztráljanak be ide, és sok kérdésükre kaphatnak választ nap mint nap.
Csak azt mondják, Oda? :) Kösz nem! :D
Nos egy időben kicsit sértettnek éreztem magam emiatt.
Szívemen viseltem az oldal sorsát és fejlődését ezért próbáltam is tenni érte.
De ma már :) :D :)
Ami biztos, hogy én nem teszek több javaslatot semmire, pedig volna pár ismét ami talán előrébb vinné a fejlődést. :(

Üdv: kamovos
Remélem azért sikerül a lényeget kiszűrnöd a sorok közül is. :)
Gabusch 595067 2015. november 1. 23:08
Válasz erre
Az archívumnak a Csereberében sok értelme nincs, mert szinte kizárt, hogy egy évnél régebbi hirdetésre kíváncsi legyen valaki.
A többi, az értelemszerűen fontos. Nekem is szolgáltak már olyan infókkal, aminek majd egyszer hasznát veszem. Lehet, hogy már mindjárt jövőre. :)
TAMÁS78 595062 2015. november 1. 22:23
Válasz erre
A pénzzel meg a tárhellyel az a helyzet, hogy azért megintcsak nem az nyafog, aki fizeti. Ha az oldaltulajnak így oké, akkor szerintem kár pápábbnak lenni a pápánál.

Egyébként én olvastam olyat vmelyik moderátortól (ha jól emlékszem), hogy szerintük - egyébként szerintem is - a Makettinfó nagy-nagy értéke a régre visszanyúló "archívum".
TAMÁS78 595060 2015. november 1. 22:19
Válasz erre
Szia Kamovos!

A sok kapálózás nem az én térfelemen van, érzésem szerint. Azok közé tartozom, akik elfogadják és betartják a szabályokat. Csupán én többféle formában is elfogadhatónak tartom a hirdetéseket, nem azért az egyért sikoltozok szakadatlanul, amit egyébként én is preferálok.

Mit lehet tenni, empatikus vagyok. Még téged is kedvellek egy icipicit. :)

Tamás
Gabusch 595059 2015. november 1. 22:18
Válasz erre
Nagyon rossz érv akkor a pénzről beszélni (gondolom, a tárhelyre célzol), amikor a Csereberében 2012. márciusi hirdetések is vannak. Jobb megoldás lenne, ha esetleg csak az utolsó mondjuk fél, max. egy év adatai lennének elérhetőek és nem 500 oldal.
Rengeteg pénzt meg lehetne spórolni.

Aki meg telefonról nézi a fórumot, az pedig kalkulálja bele, hogy képes és ezért viszonylag nagy adatforgalmat generál.
Kamovos 595058 2015. november 1. 22:09
Válasz erre
Szia TAMÁS78

A sok kapálózás ellenére, egyre több hirdető kolléga van akik fejlett törzskultúrával rendelkeznek a hirdetés terén is. :D

Üdv: kamovos

Ui: Ha nektek nem ingyen lenne, hanem karakterenként kellene fizetnetek a hirdetésekért, akkor megértenétek miről írtam eddig! :(
Nem beszélve arról, hogy már rég azt kiabálnátok amit én csak javasoltam! :)
Persze könnyű más zsebében turkálni, mint sajátba bele nyúlni! :(
Mert ami nektek ingyen van, az másnak pénzbe kerül!
Gabi 595054 2015. november 1. 21:26
Válasz erre
Szia!

Köszönöm a jelzőket, annyit azért hagy kérjek tőled legközelebb, hogy mielőtt kritizálod a moderálást, tanulmányozd át légy szíves a Cserebere topik fejlécében található pár soros szabályzatot. Amikor úgy érzed, hogy az ott kért paramétereket, adatokat hiánytalanul, és megfelelően megadtad, betartottad a 7 napos szabályt, és mégis törlésre került a hirdetésed, akkor nyugodtan érdeklődjél.
A kért paraméterek közül többet sem adtál meg, vagy nem megfelelően. Jeleztem már azt is, hogy ebben a kérdésben nem leszek rugalmasabb, mert mindig van aki visszaélne vele.
zsocate!
A te hirdetésiddel kapcsolatban az volt a kérés, hogy ne egymás után 10 hozzászólásban rakd fel őket, hanem rakd bele egy hozzászólásba. Az sose volt gond, hogy valaki csak a kép alá írja, vagy külön szövegbe is, és mit ír oda, ezért sose került törlésre, ha a kért adatok szerepeltek rajta.

Gabi
TAMÁS78 595048 2015. november 1. 19:57
Válasz erre
Ha jól emlékszem, te egyenként, külön-külön hirdetésben tetted fel az eladó cumóidat, ezt valóban nehezményezik.

Egyébként, ha nem képaláírásként, hanem külön szövegben a képek alá írod az információkat, azért (Kamovoson kívül) nem szól senki.

Ha rosszul emlékszem, akkor elnézést.
zsocate 595047 2015. november 1. 19:46
Válasz erre
Ha elolvasod a kapott választ, te is meglepődhetsz. Egy teljesen szubjektív szelekció is van, a "ne foglaljon sok helyet" elv. Ezt nekem is megírták és teljesen érthetetlen a dolog. A "minden karaktert elolvasok, ha kell ha nem" vagy a "nem tudom átgörgetni a nem tetsző vagy érdektelen hirdetéseket" típusú kollégákat biztosan zavarja, ha még szöveg is van a kép alatt...
Szerintem írj csak szöveget, így a sok képet nem kell feltölteni.
Egyébként vagy megszoksz, vagy megszöksz.
Kamovos 595044 2015. november 1. 19:34
Válasz erre
Szia!

1-es pontban van leírva: gyártó, méretarány, pontos típus, állapot, ár.

De ha csak ezt kettőt oda írhatod a kép alá: méretarány, ár, már jó vagy!
Elérhetőség pedig ott van az adatlapodon, akit érdekel valami küld Emilt!
A kisregényeddel fordulj kiadókhoz. :D
Ha így, hetente egyszer hirdetsz, tutira nem törölnek ki hirdetésedet. :)
Tekintsed meg Pl Tizede, Békezoli, flora noel, MARDEL hirdetéseit, ők nagyon kerektül tudnak hirdetni!
Semmi felesleges szövegelés, mesedélután, gyorsan áttekinthetők, nem foglalnak felesleges helyet.
Mondjuk nem is törlik a hirdetéseiket soha. :)

Üdv: kamovos

Ui: persze azt és úgy csinálsz amit akarsz.
Floramilla 595039 2015. november 1. 19:02
Válasz erre
Nagy itt a zsarnokság, az már biztos. Vagy miről van szó?
A hirdetésem jellegéből adódóan nem közölhettem minden információt pontosan, egy kicsit nagyobb rugalmasság jó lenne az adminoktól.
Pilatus 594910 2015. október 31. 10:40
Válasz erre
Sziasztok !

Kérném hogy az 594907 számú hirdetésemet legyetek szívesek törölni !

KÖSZÖNÖM !

Üdv.
P.
delta976 594857 2015. október 30. 00:38
Válasz erre
Sziasztok!

Sajnos figyelmetlenségből a cserebere helyett a retusbaj fórumba töltöttem fel az eladni kínált portékáimat. Kérlek, hogy töröljétek a retusbaj-on belül a "594851" és az "594855" számú bejegyzéseimet.

Köszönöm!
Üdvözlettel: Csaba
lgz1904 594676 2015. október 26. 12:56
Válasz erre
Hello.
A hirdetésem telefonrol ment,igy lett 3 db .Légyszives kettöt töröljetek.
Kőszönöm!
Gabusch 594476 2015. október 22. 16:13
Válasz erre
Sajnos Firefox alatt csak egy üres oldalt dob. Chrome alatt meg konkrétan nem csinál semmit. Legalábbis nálam. IE-t uninstalláltam, a helyet se foglalja, meg néha meghülyített mindent.

Marad a site:makettinfo.hu, az legalább biztosan mindenhol működik.
exec 594475 2015. október 22. 15:56
Válasz erre
Beírod, hogy mit keresel, és itt középen jön föl a fórum helyén a kvázi hiba üzenet, ami megkér, hogy nyisd meg új ablakban. Legalábbis ie alatt.

Sok mindent meg kéne csinálni de nem lesz megcsinálva. Ez van, beszélni is kár / felesleges róla.
Gabusch 594468 2015. október 22. 13:02
Válasz erre
Amúgy ez a beállítás hol található?
Gabusch 594467 2015. október 22. 12:58
Válasz erre
Meg kéne csinálni ugyanúgy, mint a linkeket.
exec 594466 2015. október 22. 12:47
Válasz erre
működik az most is, csak a site megnyitása új ablakban való opciót kell választani.

Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk...
Gabusch 594465 2015. október 22. 12:17
Válasz erre
Gugliban tessen szíves a keresési feltételbe a site:makettinfo.hu kitételt alkalmazni.
Batka 594461 2015. október 22. 12:04
Válasz erre
Elektrolakatos 594460 2015. október 22. 12:01
Válasz erre
Batka 594458 2015. október 22. 11:35
Válasz erre
Sziasztok!

A "keresés" funkció csak nekem nem működik?

Üdv,
Batka
pigasos78 594340 2015. október 19. 20:10
Válasz erre
Szia Gabi!

Köszönöm szépen. Még ha annak is tűnt, nem a szemrehányás volt a szándék a cikkmegjelenéssel kapcsolatban. Magamról tudom, ha vásárlás előtt állok mindig megnézem, hogy van-e az adatbázisotokban info a makettről. Talán másoknak is jól jön az én leírásom a Kamovról, hiszen ilyen még nincs fent.
Egyébként le a kalappal előttetek, hogy munka mellett üzemeltetni tudjátok az oldalt. Hasznosak vagytok.
Remélem előbb-utóbb sok segítőkész emberrel lesz tele a Makettinfo. Akik pedig rosszindulatúan "tanácsolnak" remélhetően hamarosan új hobbyt keresnek.

Szabolcs
Gabi 594331 2015. október 19. 18:51
Válasz erre
Szia Szabolcs!

Köszönöm a hozzászólásod, korrekt amit írtál, és sok dologban igazad van.
A cikked megjelenésével kapcsolatban én vagyok a hibás, egyszerűen átugrottam rajta, nem vettem észre, a következő körbe belerakom.

Gabi
pigasos78 594316 2015. október 19. 14:26
Válasz erre
Kedves "Sporttársak"!

Nem vagyok az a tipikus "megmondó-ember". Béketűrő vagyok és a sodromból is nehéz kihozni. Engedjétek meg azonban, hogy véleményemet (pro és kontra) megosszam Veletek. Nem konkrétan csak az előző párbeszédhez szólnék.

Senki és semmi nem tökéletes. Mi sem és a Makettinfo sem.

A Makettinfo mindenkinek nem kedvezhet. Mindig lesznek apró csiszolatlanságok, ez természetes. Viszont néha én is úgy érzem, hogy néhány (10-15) emberről szól az egész. Kisebb figyelmetlenség miatt már nekem is törölve lett hirdetésem. De nem vettem zokon, abszolút igazuk volt. De úgy gondolom, hogy kivételezés nélkül, következetesen kell mindenkivel szemben eljárni. Érthetetlennek tűnik a makettek publikálása is. Az előzőekben leírt néhány ember munkái sokszor, viszonylag gyorsan megjelennek. (Lehet, hogy ők élnek normális klubéletet? Nem tudom.) Az én egyik nyári publikálásom a fasorban sincs. Pedig nincs még ilyen makett az adatbázisban. Ezzel ellentétben a közelmúltban a 132. Messer virít a kezdőlapon. Amikor ezt szóvá tettem, enyhén le lettem dorgálva, hogy inkább töltsem ki a hiányzó adataimat az adatlapon. Én megtettem 10 percen belül...De végül is ezek apróságok. A balanszot kissé ki kellene egyensúlyozni, hogy a nem annyira "ismert" makettezők is esélyt kapjanak munkáik bemutatására.

A másik amiről írnék, az egymás iránti tisztelet. Tiszteljük már meg egymás munkáját azzal, hogy ne fikázzuk a földig. Lehet, hogy egyesek valamiben gyengébbek. Az nem azt jelenti, hogy kevesebbek. Nem biztos, hogy a boltilag agyontuningolt makettek többet érnek (anyagilag nyilván igen), mint a saját feljavításúak. Ha valami nem tetszik, azt építő jelleggel közöljük, ha lehet. Főleg, ha tizenéves kezdő gyerekről van szó. Lehet, hogy egy életre elvesszük a kedvét a makettezéstől. Nekem sem esett volna jól, ha a '80-as években a készülő NDK-s Tridentemet "lesz@rozták" volna. Én is jártam már úgy itt az infón, hogy megjelent egy makettem és rögtön megjelentek az egy személyben "légijárműüzemeltetőhadtörténészlégügyihatóságiaerodinamikaésszerkezettan" tudósok, akik még azt is finoman közölték, hogy pl. Görögországban a német hadsereg sivatagi egyenruhát hordott. Érdekelt? Nem! Ha normálisan közli, nem veszem fel. De tudom, hogy ezeknek az embereknek csak a szájuk nagy és azt nézik mibe lehet belekötni.

Egy valamit azért érdemes megjegyezni. Mint ahogy az autóversenyzőt sem ismered fel a forgalomban, úgy itt sem fogod az igazi szakértőt. AZ NEM FOG KÖTEKEDNI ÉS SZ@ROZNI.

Köszönöm a figyelmet és mindenkinek jó makettezést kívánok
Szabolcs
Kamovos 594284 2015. október 18. 19:29
Válasz erre
Gabi 594280 2015. október 18. 18:50
Válasz erre
Szia Jani!

A jövőben légy szíves mellőzd a másik személyének az oldalon történő "értékelését", ez irányú véleményed tartsd meg magadnak.
Leírtad a véleményed, köszönjük szépen, a topiknak legfeljebb a Te gondolataid szerint volt és van új értelmezése, a többiek számára (na jó van 1-2 kivétel) nem.
Azt a bizonyos dolgot pedig sokkal inkább Te kavarod, nem migi.
Igen, abban igazad van, hogy a jelzett hirdető nem túl "elegánsan" rakta fel a dolgait, melyet jelzek neki, hogy a jövőben máskép tegye meg, de ezért még nem kell olyan jelzőkkel illetni.
És igaza van miginek, nézz magadba Te is légy szíves, úgy ahogy én sem, te sem vagy tökéletes, mások meg a Te megnyilvánulásid miatt gondolják azt rólad.
Gödöllőn ott leszek mindkét nap, nyugodtan megbeszélhetjük, elmondhatod a gondolataidat, kérdéseidet.

Gabi
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.