/ Fórumok /

Makettinfo

Innen értesülhetsz a lap frissítéseiről, itt jelezheted, ha hibát észleltél valahol
a fórum működésében, vagy az oldalak megjelenésében.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.
Kamovos 594234 2015. október 18. 11:38
Válasz erre
Dehogy érted!
Pont a lényeget nem értetted meg!

Szó nem volt arról, hogy hány darabot hirdet!
Úgyhogy a szokásos körök ezúttal kimaradtak!
Se darab, se ár nem került szóba!
Arról van szó amit nem látsz!
Ráadásul teljesen eltérő a törzs kultúránk is!
migi 594228 2015. október 18. 11:11
Válasz erre
Jani ,látom hogy kire gondolsz , de semmilyen szabály nem tiltja hogy akár 200 makettet is hirdessen ,más is megteszi , jobb lenne ha 20 sával tenné fel? és aki ezért kiszorul az meg is érdemli hogy kiszoruljon máshova , A képeket meg a mai napig is helyesnek tartom , ENNYI BEFEJEZTEM AZ CSAK KÖTEKEDÉS .Egyáltalán nem érdekel, mert nem érint a téma csak mivel meglettem nevezve arra reagáltam.
Kamovos 594227 2015. október 18. 11:08
Válasz erre
Csak azért, hogy kicsi rálátásod legyen arra ami szerinted

Nézed meg Tizedes tegnapi hirdetését!
Na az egy talpig Úriember hirdetése!
Így kellene kinézzen mindegyik!
Képekkel, kép alatti információkal!
Első ránézésre áttekinthető, és az összes szükséges információt megadta, nincsen benne felesleges nyálverés, nem kezd mesedélutánba!

Aztán nézzél már a zsocate hirdetéseire!
Mert te ezt tartod normálisnak!

Hát én meg nem!
A heti egyszerit még remélem érted!
Az azonossal értelmezésével már problémáid vannak!
Ezért dumáltátok meg gabival azt amit, azóta van ez a baromkodás, és az vezetett ide!
Ennyi!
Kamovos 594226 2015. október 18. 10:57
Válasz erre
migi!

A szöveg értelmezési problémáddal nem tudok mit kezdeni!
A jobbító szándék pedig nem biztos, hogy önös érdek!

De, a tegnapi pofátlan hirdetés sorozat azért szemét dolog azokkal szemben akik tisztességesen teszik be a hirdetéseiket, és ez a népművészeti agyagedény meg kiszorítja őket!

Elég szomorúnak tartanám ha azért maradnék magamra mert megmerem említeni, hogy elgurult a gyógyszer a cserebere topikba!
Főképpen úgy hogy mint említetted nem is hirdetek!

De attól még azt észre veszem, hogy a bujnkója az idiótán betett hirdetéseivel hogyan szorít ki másokat erről az oldalról a másik oldalra, és igen, ezt a helyzetet te teremtetted a hozzászólásoddal amit Gabi helyesnek ítélt!
Most itt az eredménye!
Meglehet nézni a tegnapi napot!

Üdv: kamovos
Elektrolakatos 594202 2015. október 17. 23:31
Válasz erre
Csak hajba gyerekeim mert a ruha drága...valami bővebbet mondanátok? Gabi a félegyházi betyároknál van.
migi 594201 2015. október 17. 23:18
Válasz erre
A bunkó hirdetésekkel egyet értek ,de az egy embernek a szokása ma is hirdetett .
Jani nézzél már tükörbe hogy ki keveri a cserebere szabályait össze a saját elképzelésével , neked csak az fáj hogy semmi nem úgy van ahogy te elképzeled ,csak azt nem értem hogy te nem hirdetsz akkor mięrt zavar az ami itt bevált dolog , Haladj a korral mert egyszer csak azt veszed észre hogy csak magadnak irogatsz .
TAMÁS78 594199 2015. október 17. 23:03
Válasz erre
Én is keverni akarom! Ne hagyjatok ki!
migi 594193 2015. október 17. 22:17
Válasz erre
Kamovos 594192 2015. október 17. 22:11
Válasz erre
Gabi szerinted ez normális?

Amióta Migivel megkevertétek azt a bizonyos fekáliát, a cserebere topik szabályának újszerű értelmezésével, egyre több emberkénél gurul szerte szét a gyógyszer!
Hihetetlen milyen bunkó módon teszik fel egyen ketten a hirdetéseiket!

Éppen ezért nálam, most került bele a "leszarom" kategóriámba a "cserebere" topik!
Israti71 594104 2015. október 17. 07:10
Válasz erre
Israti71 594098 2015. október 16. 21:15
Válasz erre
Tiszteletem az uraknak!
Kérném szépen a cserebere topikban "elkövetett" hirdetéseim törlését(594086 és 594092),mert kicsit összekócoltam a dolgokat és nem szeretném tovább bonyolítani:-)
Később újra feltenném,de releváns adatokkal.
Köszönettel:D.A
Fóka 591475 2015. szeptember 5. 19:45
Válasz erre
Kedves Moderátorok!

Legyetek szívesek törölni a Csereberében a 591455 és 591456 sz. hozzászólásomat, mert már nem aktuális.

Köszönöm,
Fóka
Elektrolakatos 591418 2015. szeptember 4. 18:18
Válasz erre
Köszi!

E-mail ügyben nekem is írhatsz, csak admin tudja átírni.
pigasos78 591414 2015. szeptember 4. 17:50
Válasz erre
Szia István!
Jelentem, amit tudtam megcsináltam, kiegészítettem. :-)
Emlékeztem rá, hogy anno a regisztrálásnál kapkodtam valamiért. Viszont az e-mail címet nem engedte átírni...pedig az már nem aktuális azóta.
Üdv
Szabolcs
Elektrolakatos 591397 2015. szeptember 4. 14:31
Válasz erre
Szia!

Igen működik! De mivel egy ember olvassa el, javítja, engedélyezi a cikkeket család, munka mellett szabadidőben, így idő míg kikerülnek.

Türelem! :-)

Szabolcs, lenne nekem is egy kérésem, az adatlapodon a teljes neved pótold kérlek.

Üdv: Hara István "Elektro"
pigasos78 591396 2015. szeptember 4. 14:15
Válasz erre
Üdv!
Többünket érdekelnének a publikálással kapcsolatos infók. Működik ez a funkció hibátlanul? Sokunknak vannak publikált makettjei, melyeknek várunk a feltöltésére. (ráadásul olyanok is, amik nincsenek a jelenlegi makettek közé feltöltve és talán érdekelne néhányunkat)
Köszönöm a választ!
Gabusch 591268 2015. szeptember 2. 10:52
Válasz erre
Gabi 591267 2015. szeptember 2. 10:23
Válasz erre
Szia!
Az ilyennel csak az gond, hogy ha nem húzol meg egy éles, és egyértelmű határt, akkor mindig van egy kisebbség aki visszaél vele, vagy a maga formájában értelmezi, sőt utána még reklamál is. Még így is napi átlagban legalább 2 hirdetést kell törölni, mert vagy nem tartja be a 7 napot, vagy nem adja meg a paramétereket, árat, vagy akár elérhetőséget a hirdető.
Szerintem az a legegyszerűbb megoldás, hogy meg kell nyitni két ablakban az oldalt, nézni a régit, és akkor elkerülhető ez a probléma. Persze azt is tudom, hogy telón ez nehezen kivitelezhető, alapvetően számítógépen működőképes.
Gabi
Gabusch 591263 2015. szeptember 2. 09:34
Válasz erre
Egyébként én engednék mondjuk 10% egyezőséget is. Valaki felrak 2x30 makettet, simán elnézhet 1-2 darabot, aztán baromi nagy szívás, ha a második harmincat törlik.
Persze az is igaz, hogy heti egyszer oda is lehet figyelni.

Janit a "téma" kifejezés zavarja (ha nagyon akarom, némi joggal), szerencsésebb lenne a szót "tartalomra" cserélni, akkor talán őt sem zavarná az egész társaságból vélhetően egyedül. :)
Gabi 591256 2015. szeptember 2. 08:09
Válasz erre
Szia Jani!
Úgy gondoltam, hogy ez eddig egyértelmű, és ezt már a múltkor is beszéltük, de akkor természetesen leírom a kérésednek megfelelően.
Az egyező, részlegesen egyező, vagy hasonló alatt azt értjük, hogy szerepelnek benne ugyanazok a makettek, vagy a határidőn belül felrakott hirdetésből valamelyik makett. A legegyszerűbb, ha ugyanazt a hirdetést felrakja 3 nap múlva, ugyanazon tartalommal, ez egyértelmű, ez az egyező. De van olyan is, hogy felrak egy hirdetést 10 makettel, majd 3 nap múlva egy másikat 8 makettel, amiben 2 szerepel a 3 nappal azelőttiből is, ez a részben egyező, hasonló. De az is hasonlónak minősül, ha ugyanazokat a maketteket felrakja a 7 napon belül változtatott árral, akkor is törlésre kerül.
A legegyszerűbb szerintem így megjegyezni, amit felraktál makettet eladásra, cserére, azt legközelebb egy hét múlva rakhatod fel újra, akármilyen formában is.
Az, hogy ki milyen témát rak fel, és mennyi makettet egy nap, az sose volt megszabva, csak a formai követelményeknek kell megfelelnie. Tehát az egyezőség, hasonlóság konkrétan az adott, hirdetett makettre vonatkozik, nem pedig általánosságban.
Gabi
Kamovos 591255 2015. szeptember 2. 07:18
Válasz erre
Gabi!

Legyél szíves magyarázzad el nekem a "Cserebere topik 2-es pontját!
Mert nem értem pontosan mit jelent az, hogy a hirdetések "Az egyező, hasonló, vagy részlegesen egyező témájú hirdetések újbóli felrakása között minimum 7 naptári napnak kell eltelnie."

Mit jelent az, hogy "egyező"?
Mit jelent az, hogy "részlegesen egyező témájú"?
Mit jelent az, hogy "hasonló"?

Ha felteszek egy hirdetést amiben helikoptere, repülők újságok vannak, majd egy ugyan ilyent, ismét felteszek csak másik helikopterekkel, repülőkkel,újságokkal.
Akkor ez most "egyező"?
Vagy "részlegesen egyező témájú"?
Vagy csak "hasonló"?

Ha ilyen hirdetéseket adok fel akkor azok törlésre kerülnek?

Felvilágosító segítségedet előre is köszönöm.

Üdv: kamovos
zkalos 590903 2015. augusztus 26. 19:40
Válasz erre
Tisztelt moderátorok !
Kérem a 590690 sz. hirdetésem törlését.
Köszönöm szépen !
medor 589966 2015. augusztus 4. 18:43
Válasz erre
Sziasztok!
Lehet kicsit off a hozzászólásom,de gondoltam leírom a véleményemet.
Az utóbbi időben megszakadt a "makettező pályafutásom" (remélem nem örökre).
Viszont ide az oldalra szinte naponta felnézek.Egy dolog miatt mindenképp:
Sajnos egyre kevesebb a makettezők tábora (szerintem).Viszont az a kevés kezdő makettező aki regisztrál és segítséget kér tőlünk megérdemel annyit,hogy kapjon is segítséget.A 20-25 éves 'tapasztalatommal' sokszor tudtam már segíteni (remélem).
Nekem is segítettek már 'vén rókák' akik még többet tudtak.
De,hogy ne csak off legyen:
A Cserebere rovatba mindenki annyiért tesz fel eladó holmit amennyiért akar.Max nem adja el soha.Az árat nem lehet szabályozni.Egy szabály van:heti egyszer.
Erről csak annyit,hogy volt olyan makett amit nagyon szerettem volna,de nem volt akkor pénzem rá.Reméltem,hogy nem fog másnak kelleni és újra fel lesz töltve.
Szerencsére harmadik alkalomra el is tudtam vinni.Az eladó is engedett az árból.
Erre szerintem a legtöbben hajlandóak.De sok makettet is eladtam már itt amit tudtam,hogy nem fogok megépíteni soha.
Egy valami biztos:
Soha nem vertek át.Mindig megkaptam amit vettem.Én egyszer hibáztam egy félkész makett eladása és postázása során,aminek a függőlegese kicsit elhajlott a szállítás közben.Nem jól csomagoltam be,de a posta se vigyázott rá eléggé...
A lényeg,hogy kis meleg vizes hajlítgatással a vevő megoldotta a problémát és nem volt harag.Nos,szerintem ilyenek vagyunk mi "csendes" makettezők.
lacipapa 589960 2015. augusztus 4. 16:06
Válasz erre
Csatlakozom Fókához,bár az én eladás-vásárlásom nem ilyen sikeres.Örülök,hogy van ez a fórum pláne,hogy nekem nem kerül semmibe és ezt véssék be az "újítani" akarók.Találtam egy pár jó barátot én is.Csak így tovább!
Laci
Sziluboy 589959 2015. augusztus 4. 16:01
Válasz erre
Sziasztok!

Én is csatlakozok a csendes elégedettek csoportjához. 2007 óta használom a fórumot és a cserebere topikot teljes megelégedéssel. Szinte minden segítséget innen kaptam makettező pályafutásomhoz, ezért én is köszönettel tartozom az üzemeltetőknek.

Üdv,
Sziluboy
Fóka 589955 2015. augusztus 4. 14:14
Válasz erre
Sziasztok!

Csatlakozom a csendes elégedettekhez. A Cserebere rovat (de az egész Makettinfo is) szerintem teljesen rendben van. Áttekinthető és követhető. Az én sikerarányom az eladások és vásárlások terén 95%, plusz jónéhány új barát - kell-e több?
Köszönet az oldal fenntartóinak a munkájukért!

Fóka
békési 589953 2015. augusztus 4. 13:35
Válasz erre
Szervusztok!
Én is a viszonylag keveset írók táborához tartozok, most azt gondolom véleményt kell nyilvánítanom.
Jó a Makettinfo, jó a cserebere oldal. Folyamatosan figyelem, az engem érdeklő dolgokat megnézem, kérdezek. Azt hiszem így helyénvaló. Rendnek kell lenni minden közösségi oldalon, ezért csak az Adminok tudnak tenni. Ezen az oldalon tesznek is, nagyon jól csinálják.
Nem vállveregetés, KÖSZÖNET jár érte!
Sherman 589952 2015. augusztus 4. 13:00
Válasz erre
Több tiszteletet kérnék a hős hozzászólónak aki felvállalja a nehéz feladatot és képviselője lesz a csendes rettegő többségnek.
Ezek mögött mindig tömegek állnak akik szeretnének megszabadulni az adminhatalomtól.
Ha mégsem állnak tömegek mögötte az se baj, mert az emberek ostobák, ki kell őket emelni a tudatlanság posványából.
Figyeljétek meg egyszer még mártír lesz belőle. Sírján szobor fog állni, nagy, és nehéz.
Colossum 589951 2015. augusztus 4. 12:30
Válasz erre
Ne etsd a trollt

NE ETESD A TROLLT!
Ne etsd a trollt

Én is hálás vagyok, hogy van ez az oldal. Ha valaki egy tökéletesebb világot akar, alkossa meg magának! A túlárazott cuccosoktól és a sumákoktól pedig nem veszek semmit, sőt egyszerűen áttekerem a hirdetésüket - persze csak azután, hogy megállapítom, nem nyitottak egy reális árengedményre. :-) Az tény, hogy vannak soha be nem érő, semmit el nem adó, de évek óta ugyanazt áruló, akciós áron bevásárló, majd ugyanazt jóval a bolti ár felett eladni kívánó egyének, de ez legyen az ő, meg a reális árnak utána nem néző balekok gondja. No és az örök igazság:
sanyi 589950 2015. augusztus 4. 10:07
Válasz erre
sanyi 589949 2015. augusztus 4. 10:06
Válasz erre
Sziasztok!
Jót röhögtem ezen, hogy ugyanazok vannak fenn a Csereberén és drágán! Szóval mindenki írja meg, mit szeretne megvenni, cimbimmel megvetetem az ebayról és töltöm fel ide, természetesen jóóóval a beszerzési áron, hiszen mindenki szeret negatívba menni... Én is hirdetek pár cuccot, amik már kb. 1 éve eladóak és isten irgalmazzon bűnös lelkemnek, de amíg el nem adom őket, addig feltöltöm őket.
Szerintem ez egy tökjó oldal, jó csapat, egy csomó jósrác, akikkel jó cimbik vagyunk. Az, hogy van pár egyén, akik nem szimpik...nem lehet mindenkit szeretni.:) Szerintem felesleges bármit is változtatni. Akinek nem tetszik a honlap nem kell látogatnia, Pakson túlélik, hogy egy Wattal kevesebbet adnak el.
Ja és hiába válaszol bárki is, nem gyávaságból nem fogok neki válaszolni, hanem azért, mert megy a laptop szervizbe...
p-51 589948 2015. augusztus 4. 10:05
Válasz erre
Üdv.
Az elmnúlt 4-5 évben kb 150-200 maketthez sikerült hozzájutnom, nagyon jutányosan, közöttük sok ritkasághoz, amikre évtizedek óta (!) vágyom. Még a lomjaimat is semmi perc alatt elvitték.
Szerintem ez az oldal (a csere-bere) úgy ahogy van, tökléletes, de ha mégis valaki talál benne hibát, próbáljon meg vele együtt élni, ezeknél ezerszer bosszantóbb dolgok is vannak az életben. Vagy reszelgessen egy darab vasat a fészerben.:)
És véleményem szerint ez a csendes többség véleménye is, sokan vagyunk elégedettek a csere-berével.
Üdv és köszi nagyon a létrehozóknak.
p-51
GR74 589947 2015. augusztus 4. 09:55
Válasz erre
Tisztelt Makettinfo-intéző csapat!
Én egy "csendestárs" vagyok itt a makettinfon (nem túl sokat írok), de napi rendszerességgel látogatom az oldalt (van, hogy többször is). Nem pedálozni akarok, és nem is fizetett hirdetés az amit írok. Egyszerűen csak annyi, hogy én is dolgoztam olyan körülmények között, ahol amikor a megfeszített munka következtében rendben ment minden, észre sem vettek minket, de ha egy kis malőr történt, akkor már egyből kaptuk az ívet. Szóval én ezért írom, hogy a magam részéről KÖSZÖNÖM a munkátokat!
Roland
UI: Legfőképpen a cserebere rovatot bújom, és azt kell mondjam, hogy meg vagyok elégedve. Szabályoknak lenniük kell, és persze a szabály akkor szabály, ha betartják és betartatják őket.
exec 589946 2015. augusztus 4. 08:55
Válasz erre
Max85,

azért mert csendben vagyunk, még itt vagyunk. Az ár nélküli hírdetések igenis törlésre kerülnek, tegnap pont megelőztem Gabit és én töröltem. Ahogy azok a hozzászólások is törlésre kerülnek, ahol más cuccát szidják, vagy tartják túlárazottnak. Nem tetszik, nem kell megvenni.

Amikor a fórum szabályzatát írtam, nem 5-6 ember volt megkérdezve. Amikor a csereberére új szabályzatot vezettünk be, akkor már az előtte eltelt sok év tapasztalatait is belevettük. A makettinfo.hu több, mint 10 éve szolgálja a magyar makettezőket hol jobban, hol rosszabbul. És amikor azt mondom, hogy, "ha nem tetszik el lehet menni", nem a nagy mellény szól belőlem, hanem az, hogy hatunknak az elmúlt 10+ évben sok köszönet, vállveregetés nem jutott, 3-an ezért is hagyták abba az oldallal foglalkozást. Ezen is el lehet gondolkodni...

Üdv.
exec
Sziluboy 589941 2015. augusztus 4. 08:19
Válasz erre
Egy emberrel szemben már 5-6 személy is döntő erejű többségnek számít.
TAMÁS78 589933 2015. augusztus 4. 06:48
Válasz erre
Te valami tanulmányt írsz arról, hogy különböző netes közösségek hogyan reagálnak a sz@rkeverésre, és ehhez gyűjtöd az anyagot?
migi 589931 2015. augusztus 4. 00:02
Válasz erre
De nekem nincs jelenleg csak az eladó amit most árulok akkor mit tegyek ? Csak azt árulom ami nekem felesleges , és azért teszem fel hétről hétre mert nem vagyok a magam ellensége és el akarom adni , és mint a példa is mutatja el is lehet adni , csak idő kérdése ,de az meg van , de nem veszem el egy hirdető helyét se aki akar hirdetni annak van rá lehetősége ,
Gabi 589930 2015. augusztus 3. 23:47
Válasz erre
Szia!

Nos ezért elég sok fórumon azonnal repülnél a közösségből, mert nem tudom, hogy mi alapján engeded meg magadnak ezt a hangot, kinek képzeled magad, hogy ezzel gyere amikor elfogynak az érveid.
Javaslom, hogy fogd magad vissza légy szíves, és próbálj legalább olyan hangnemben beszélni velem, ahogy én teszem, mert nem illettelek ilyen jelzőkkel. És, ha ez visszaélés, akkor az pont nem érdekel, de figyelmeztetlek, hogy még egy ilyen jellegű hozzászólás, és valóban repülsz innen.
Köszönöm, hogy újfent nem tudtál példát adni arra amit írtál, állítottál, ezután pont ennyit is ér amit leírsz.

Gabi
Max85 589929 2015. augusztus 3. 23:40
Válasz erre
Végül is igaz, a te logikád szerint itt a többség (az 5-6 említett ember) inkább hetente (azt a szót használom, amit te, ha már lehet :) ) ugyanazokat a sz.r hirdetéseket teszi fel. :) De 5-6 ember az többség?
Ha ez a maroknyi ember többség lenne, akkor ez az oldal már a végét járná. Bár, ha ez a tendencia marad, akkor már végül is ahhoz sem kell sok...
Mert ezen nem segít az, hogy hétről-hétre feladjuk ugyanazt, ha nincs újdonság, akkor már végül is mindegy, az ismétlés nem húzza ki a gödörből biztos.
Talán ez az, amin érdemes lenne elgondolkodni.
migi 589928 2015. augusztus 3. 23:32
Válasz erre
Figyelj ha neked ez az oldal ennyire nem felel meg akkor minek vagy itt. Van még jópár cserebere makettes oldal , a többség az aki nem ir hetente kritikákat az oldal működéséről , a kissebség aki meg ir vagyis te , bár nekem ez csak sz.r keverésnek tünik .
Max85 589927 2015. augusztus 3. 23:13
Válasz erre
Az említett urakon kívül ki a többség (a kívült azért írtam, hogy ők hirdetnek hétről-hétre, nem te, de csak ti gondoljátok, hogy minden rendben van, te értesz félre engem szerintem), aki szerint jó a cserebere szabályzat úgy ahogy van? Erre válaszolj kérlek. Te efölött siklasz el, és az adminhatalommal indoklod, hogy minden jól van így. Pedig e mögé bújni GYÁVASÁG, VISSZAÉLÉS.

Szóval még egyszer: Rajtatok kívül ki a többség, aki szerint jól van minden, nem kell változtatni?
Gabi 589925 2015. augusztus 3. 23:05
Válasz erre
Szia!

Kicsit szeretném, ha pontosabb, és tárgyilagosabb lennél, valamint az általad leírtakat akkor már pontosítanád, mert így megint csak úgy tünik, hogy a levegőbe beszélsz.
Az idézet újfent a hozzászólásodból:
mostanában egyre gyakrabban látni ilyen hirdetéseket
Tehát kérném azokat a hirdéteseket amelyek egyre gyakrabban így bennmaradnak, mert a véleményed szerint ez tendencia, és általánosítasz, nem egy konkrétra gondolsz. Ezért nem is a mostani konkrét hirdetést kérdeztem, mert azt természetesen tudom melyik. Mint jeleztem is törlésre kerül, ha valaki így teszi fel, de bocsánat, hogy nem tudjuk folyamatosan az oldalt nézni, és abban a pillanatban törölni, ha nem megfelelő. Továbbra is kérném, hogy add meg azoknak a hirdetéseknek a számát, amelyek fenn maradtak, és az általad leírt formátumban vannak. Ja, és nem álltam neki most végignézni és törölgetni, mert marhára nincs hozzá kedvem, elég azt naponta többször átnézni.
Köszönöm, hogy megtisztelsz azzal, hogy hetente hirdetek, de max fél évben egyszer teszek fel valamit, nem sűrűbben, abszolút nem vagyok érintett ilyen téren.
Kérném, hogy olvasd el mégegyszer amit előzöleg leírtam, mert több részén is átsiklottál, vagy nem megfelelően értelmezted.

Gabi
migi 589924 2015. augusztus 3. 22:57
Válasz erre
Max , épp ma adtam el egy közel két éve hétről hétre fel tett matricámat , ma találkozott a kinálat és a kereslet , vagyis érdemes volt kivárni vele ,
Max85 589923 2015. augusztus 3. 22:49
Válasz erre
Gabi a több felhasználó (szerinted a többség) aki szerint itt minden rendben van, az TE, Migi, Talbi, és még kb. két ember volt, ha jól emlékszem. Azt hiszem rajtad kívül ez a néhány ember az, aki itt hétről-hétre feladja ugyanazokat a hirdetéseket. Nyilván szerintük rendben van minden, nem kell változtatni, mert akkor ugye nem adhatják fel hétről-hétre ugyanazt.

De talán ez nem egy hatszemélyes fórum, nem? És ha nem az, akkor a 4790 ember közül talán másnak is számít a véleménye, nem? A többiek véleményét hol látod a témáról? Ezért gondoltam, hogy valahogy talán őket is meg kellene interjúholni, ha már ez az oldal a makettezőkért van, hátha mégis érdemes lenne változtatni valamin...

És a másik kérdésedre: nyilván mivel törölted az utolsó hozzászólásokat, így már nem tudom megmondani, hogy mi volt az adott hirdetés száma, de szerintem nagyon jól tudod, hogy melyikről beszélek, mivel te törölted. Az anyahajó makettes hirdetés volt az. Miért kell akkor megkérdezni, hogy melyik volt az? Vagy ez itt úgy működik, hogy nagyon el sem kell olvasni, hanem ha valami nem tetszik, akkor kapásból törlöm azt, meg még még másik 5-öt is a környéken? Én csak akkor nem emlékeznék rá, ha így használnám az admin jogomat.
Gabi 589922 2015. augusztus 3. 22:36
Válasz erre
Szia!

A múltkor nem reagáltam a többiek megtették, úgy gondoltam, hogy megértetted a dolgokat, mert én is azt írtam volna le.
Senki nem mondta, hogy minden rendben van, hanem azt írtuk, hogy nem lesz változás, mert a többségnek a visszajelzések szerint ez a jó. Te ezek szerint a kisebbséghez tartozol, vagy elfogadod ilyennek, vagy nem, akkor legfeljebb nem látogatod többet az oldalt, köszönjük az eddigi részvételedet.

Ami viszont szerintem nem korrekt, és mostanában egyre gyakrabban látni ilyen hirdetéseket (a hordozó esetében is pl. itt alább): leírja, hogy elcseréli vagy eladja az adott makettot/kiegészítőt és ír egy elérhetőséget. Ilyenkor árat nem kellene odaírni, hogy mennyi az ára eladás esetén? Vagy ez burkolt felhívás licitre? Ez nem ütközik itt véletlen az egyik szabályba?


Légy szíves adj meg konkrét hirdetést ez ügyben, mert addig nem tudom elfogadni amit leírsz. Amint valaki ár nélkül tesz fel hirdetést, akkor az törlésre kerül. Persze lehet, hogy fenn van 1-2 óráig, vagy fél napig, csak hát nekem is dolgoznom kell, és van amikor fél napig sem tudok munka közben az oldalra nézni. Elnézést, ha ezért fenn marad a hirdetés addig, és csak este tudom törölni. Ha valaki csak cserélni akar, akkor nem kell ár, azt írja oda mire akar cserélni, de ha már azt írja, hogy eladó vagy cserélhető, akkor kell ár. Kérném akkor a konkrét példát.
Gondolom végeztél valamiféle felmérést, kutatást, statisztikát az oldal felhasználói között, amely alapján megállapítottad újfent, hogy nem megfelelő a Cserebere topik szabályzata, újra kellene fogalmazni. Mivel az oldalon jelenleg 4790 élő regisztrációval lévő tag van, és ha azt is modnom, hogy max a fele aktív, akkor is elég szép számot kellene felmutatni. Amennyiben nem, akkor megint csak a saját véleményedet írtad le, de akkor ne hivatkozz arra, hogy többen változást akarnak, meg hasonlóak.
Tiszteletben tartom a véleményed, de jó lenne, ha Te is tiszteletben tartanád másokét, és nem jönnél elő ugyanazzal, amikor nem is tőlünk, hanem a többi felhasználótól elég egyértelmű válaszokat kaptál.

Gabi
talbi 589921 2015. augusztus 3. 22:31
Válasz erre
Gondoljatok már bele, ha nem az adott dobozról készül a kép. Aztán a postás hoz egy agyonnyomott kopott valamit, kinek fogtok reklamálni? No az FB csoportomban pont ezért szőröm ki az ilyesmit. Itt ha lehet hát lehet. Én megtisztelem a vásárlókat azzal, hogy veszem a fáradságot és az eladó tárgyról teszek fel tisztességes képeket, de ez mindenki magányügye (itt)
migi 589920 2015. augusztus 3. 22:27
Válasz erre
A dobozfedelet nem szoktuk fotózni ha fent van a neten akkor simán letöltöm ,de aki akarja tegye meg nyugodtan , én pl csak a képeket nézem ,legtöbször a szövegeset el se olvasom , ha megtetszik a kép alapján valami akkor rákattintok , szerintem nem kéne Mekettet piszkálni olyasmivel ami őt nem érdekli , mert egyszer megunja azt bezárja a tárhelyet .
Max85 589919 2015. augusztus 3. 22:15
Válasz erre
Sziasztok!

Bemásolom ide is, mert a csereberéből minden törlésre került. (talán onnan jogosan, mert nem oda tartozik, bár hiszem azt, ha egy kicsit magunkba nézünk, akkor belátjuk, hogy nem ez a megoldás a problémára...)

Már bocs, hogy megint előjövök vele, de...

Úgy látom, hogy megint felmerült a hétről-hétre ugyanazt hirdetés, és a magas árak problémája. Tudom az ár magánügy, ezt kitárgyaltuk már egy másik topikban.
De mivel mindig előjön a téma, azért csak nincs valami rendben, és talán érdemes lenne valamit változtatni...

És szerintem, ha valami jó áron van fenn (ilyenkor nagy valószínűséggel nem jelenik meg ugyanaz a 20-x db termék hétről-hétre akár egy évig folyamatosan, mert nagyobb valószínűséggel veszi meg valaki), fel van tüntetve a termék gyártója, a méretarány, egy katalógusszám is, akkor tök felesleges a dobozfedelet lefényképezni. És akármilyen képet kérsz, akkor is előfordulhat, hogy nem abban az állapotban jön. Ha valaki csalni akar, akkor úgyis fog, bármit kérsz, hogy fényképezzen. Nekem idáig jó tapasztalataim voltak, soha nem vertek át x kép nélkül sem.

Ami viszont szerintem nem korrekt, és mostanában egyre gyakrabban látni ilyen hirdetéseket (a hordozó esetében is pl. itt alább): leírja, hogy elcseréli vagy eladja az adott makettot/kiegészítőt és ír egy elérhetőséget. Ilyenkor árat nem kellene odaírni, hogy mennyi az ára eladás esetén? Vagy ez burkolt felhívás licitre? Ez nem ütközik itt véletlen az egyik szabályba?

De persze ezek a folyton felmerülő dolgok ellenére itt minden rendben, nem terveznek változtatást, minden jó...

Bocs az off-ért, tudom nem tartozik ide, egy másik topikban kellene ezt tárgyalni, de itt kezdődött, ide írtam. Bár nem hiszem, hogy ott több foganatja lenne a múltkori vitából kiindulva. Észérvek helyett ott annyiban maradt, hogy az oldal tulajdonosa és az adminok szerint ez így jól van, hiába egy közösségi oldal ez (makettezőké, mert szerintem hívhatjuk ezt egy közösségnek), a többség véleménye nem számít. Pedig azt gondolná az ember, hogy mivel ez egy közösségi oldal, a makettezőkért van, így számít a véleményük, és nem egy szűk kör hozza a döntéseket önkényesen, de ez nem így van...

Tudom, írtátok, hogy a tulajdonos nem jár már fel ide, mert elfoglalt, és abba is hagyta a makettezést, ha jól emlékszem múltkorról. Azonban erről az egy kérdéskörről nem lehetne megkérni, hogy foglaljon állást, és ossza meg velünk itt, vagy a makettinfó című topikban? Nem hiszem, hogy egy rövid vélemény felírása néhány percnél többet venne igénybe, ennyit érdemes lenne rászánnia szerintem, bármennyire is elfoglalt.
Gabi 589781 2015. július 31. 18:22
Válasz erre
Köszi, azt tényleg nem vettem észre, most töröltem.
vfrtom 589780 2015. július 31. 18:19
Válasz erre
(589684) Grifix tegnapelőtt 06:59
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.