/ Fórumok /

Makettinfo

Innen értesülhetsz a lap frissítéseiről, itt jelezheted, ha hibát észleltél valahol
a fórum működésében, vagy az oldalak megjelenésében.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.
Kamovos 588659 2015. július 5. 11:25
Válasz erre
Te is rá tapintottál a lényegre!

Hétről hétre de néha egy héten belül kétszer is szinte ugyan azt látni, némi újabbakkal. :(

Ezért vannak a törlések is néha.
Az egyező, hasonló, vagy részlegesen egyező témájú hírdetések újboli felrakása között minimum 7 naptári napnak kell eltelnie.

Abban is igazad van, hogy lehet, hogy kevesebb lenne a napi, és heti hirdetések száma.
De tartalmasabb és nem monoton.
Sajnos ezekben, és a hirdetések tartalmának kulturáltabbá tételére nincs igény.
Ezt mindig közli velem valaki, ezért nem lesz változás.
Állítólag minden jó úgy ahogy van. :(
Rendszeresen megkapom ezekért én is a magamét mikor megemlítem, javaslatot teszek. :)
Ma is meg volt. :)
Sebaj. :)
Zoli 588657 2015. július 5. 11:15
Válasz erre
Szia,
Ez szerintem felesleges és szinte követhetetlen lenne. A hirdetők sem tudnák fejben tartani, hogy hány hete adta fel a hirdetést, nemhogy a moderátorok.
A "monotonitás" nem baj, gyakran így is alig van pár hirdetés hétköznap.
Nincs itt semmi gond, szerintem így is túlszabályozott már a rovat, nem kell jobban elvetni a súlykot. A jelenlegi szabályokat tartsa be mindenki.
z
Max85 588654 2015. július 5. 11:07
Válasz erre
Sziasztok!

Már napok óta követem itt ezt a témát a hirdetésekről és az árról. Ha megengeditek, én is hozzászólnék, tennék egy javaslatot.

Én is szoktam böngészni a cserebere topikot, elő szokott fordulni, hogy vásárolok, ritkábban adok is el. Abban teljes mértékben egyetértünk, hogy az ár magánügy, de ugyanakkor olyan monoton, hogy hétről-hétre a megfelelő napokon "menetrend szerint" ugyanazokba a hirdetésekbe botlik az ember.
Én nem vagyok túl jó megfigyelő, de már most tudom, hogy ki fog hirdetés feladni és miket fog feltenni milyen áron néhány órán belül este, vagy max. holnap reggel. Kérlek ne értsetek félre, nem vele van bajom mert kifejezetten jó árakon jó dolgokat árul. Tulajdonképpen senki nem sért, csak ez a monotonitás zavar.

Ahogy említettem, javasolnék egy megoldást, ami lehet, hogy rossz, de felvetném ötlet szintjén, kíváncsi vagyok, hogy mit gondotok róla:

Lehetne-e olyat, hogy a már érvényben lévő szabályok szerint bárki feltehesse a hirdetését az egy hetes kritérium betartásával, de ezt egymás után szünet nélkül csak x hétig tehesse meg, ezután y hétig ne adhasson fel hirdetést a sorozatban hirdetett termékekről. Nyilván nem írtam konkrét értéket x-re és y-ra, akár egyenlők is lehetnének, vagy egyik valahány szorosa a másiknak. Ezt biztos az oldal üzemeltetői nálam sokkal jobban el tunák dönteni.
Én azért látom ezt jó megoldásnak, mert így az említett monotonitás megszűnne 3 módon:

- vagy azért, mert igaz a hirdető nem adta el az áruit, de mégsem látjuk őket hétről hétre, "szünet" lenne beiktatva

- vagy oly módon, hogy olyan áron rakja fel őket, hogy legyen rájuk vevő (és így megmarad az, hogy az ár az ő magánügye), hiszen ha x hét alatt nem adja el, akkor y hétig nem teheti őket fel, így várnia kellene, és ez talán ösztönző lenne, és neki is segítene, mert végül is elkelnének a makettjei

- vagy ha mégis szeretné őket az y hét lejárta előtt feltenni, akkor valamilyen módon változtatni kellene a hirdetésén (pl. jelentősen több áru szerepeljen benne, vagy ármódosítás - de ez nem lenne kötelező, ez a döntés rá lenne bízva, ha azt akarná, hogy újra megjelenjen a hirdetése). Én úgy látom, hogy mivel ez szabad akaratából történne, így szintén megmaradna az ár magánügy elv.

Nyilván, így kevesebb hirdetés lenne a topikban, de nem feltétlen gondolom, hogy ez rossz. Szerintem ez nem csökkentené a cserebere rovat értékét, mivel hiába teszek fel x-szer egy hirdetést, az úgyis csak egy hirdetés marad.

Az tény, hogy az oldal üzemeltetőire ez plusz feladatot róna, főleg úgy, ha a harmadik lehetőség is benne marad, mert úgy igencsak össze kellene nézni a hirdetéseket, hogy mennyire azonos a tartalmuk, a benne szereplő cikkek árai. De ha ezt kivesszük, akkor napi 5 perc plusz munkát jelentene kb., mivel az adott nap hirdetéseit végiggörgetve a már említett monotonitás miatt ordít, hogy melyik az a hirdetés, ami ellentmond enne a szabálynak, fél perc alatt utána lehetne nézni, és ha szükséges, akkor törölni.

Max
Zoli 588649 2015. július 5. 10:52
Válasz erre
Mindenki megnyugtatására szeretném jelezni, hogy múltkorjában mondta nekem az eladó, hogy a megmaradó maketteket majd alacsonyabb áron újra felteszi. Szóval nyugalom, lesznek ezek olcsóbbak is, csak kérdés, mennyire. Amúgy is nagyrészt régi kitekből áll a gyűjtemény, ami már olcsón sem kell senkinek, úgyhogy nagyon sok fog neki megmaradni szerintem, tehát biztos lesz ebből még jóárúsítás.
z
Kamovos 588647 2015. július 5. 10:42
Válasz erre
Migi Barátom!

Mint írtam!

Én már csak jót nevetek rajtuk, hogy bolti ár felett + posta költséggel kívánják eladni "vackaikat".

Én nem szólok bele ki mit mennyiért ad.
Bár úgy gondolom ha valakitől jelzést kapunk az árainkra vonatkozólag akkor azt érdemes áttekinteni.
Főleg ha hétről hétre feltolva nem kelnek el. :)

Hobbi társunk sem véletlen jegyezte ezt meg Off hszé-ben. :)
Ő sem emelt ki egyetlen makettet árral együtt.
Csak, általánosságban hívta fel a figyelmet rá.
Egy cserebere topikban bolti ár felett + postaköltséggel feltolt áron kötve hiszem, hogy vevőt lehet találni.

Okos ember utána néz a gyengébbje hőzöng.
Másként mondva:
Okos ember, más kárából tanul, a buta sajátjából sem.

Másrészt a cserebere nem azt jelenti, hogy csillagászati áron adjuk a megunt feleslegessé vált holminkat.

De megismétlem, én nem kívánok senki árképzésbe bele büfizni, mint ahogy nem is szóltam, csak jókat nevetek rajtuk.

Amúgy pedig mindig volt, és lesz is olyan akinek szerte szét gurul a gyógyszere. :D
trooper 588646 2015. július 5. 10:35
Válasz erre
Gabi 588644 2015. július 5. 10:33
Válasz erre
Szia!

Ez volt az üzeneted tartalma:

Kedves Kolléga!

Érdemes volna felülvizsgálni az árképzésedet, mert az eddigi gyakorlat azt fogja eredményezni, hogy évekig fogjuk nézni azt a több száz makettet, amit olcsón vettél, hogy drágábban eladhasd.

Üdv

Trooper


Nem a kapcsolatfelvételt hiányát, vagy meg nem történését jelezted, hanem az árait véleményezted. Ezt is jeleztem már többször, hogy magánügy, nem kell a topikban ezt véleményezni, ha valamit olcsóbban szeretnél, akkor írjál neki, és alkudjál, ha nem enged belőle, akkor majd megveszed máshol, máskor.

Gabi
Gabi 588642 2015. július 5. 10:30
Válasz erre
Sziasztok!

Miért kell leírni hetente kétszer, hogy nem akarunk tovább szigorítani, és nem érdekel, hogy ki mennyiért akarja adni a cuccát?
Jani, légy szíves ne hozd ezt fel többet, mert meg vannak az úgy gondolom többség által elfogadottnak ítélt szabályok, és azon belül mindeki úgy rakja fel a hirdetését ahogy akarja.
Az ár kérdést is kitárgyaltuk már sokszor, annyiért adja amennyiért akarja, ez mindeki magánügye.
Egy hónapos felfüggesztés nagyon ritka, csak akkor van ilyen, ha valaki többszöri emailes figyelmeztetés ellenére sem tartja be a szabályokat, vagy láthatóan direkt nem is akarja.

Gabi
trooper 588641 2015. július 5. 10:30
Válasz erre
Igen

(Persz azt is írhattama volna offban hogy írjon egy mailt, hogy vette az adást, de úgy gondoltam, hogy nem sértek szabályt egy off-ba rakott üzenettel)
Gabi 588638 2015. július 5. 10:27
Válasz erre
Szia!
A ma reggeli hozzászólásodra gondolsz?
trooper 588635 2015. július 5. 10:21
Válasz erre
A cserebere topik szabályzatának utolsó pontja szerint jártam el, és mégis törölve lett a hozzászólásom.

Szomorú vagyok.
migi 588634 2015. július 5. 10:19
Válasz erre
Addig cseszegetjük egymást míg magunkra maradunk , meg kell csak számolni naponta hány hirdetés van , az ár pedig magánügy ezt jó párszor tisztáztuk már .
Zoli 588632 2015. július 5. 10:14
Válasz erre
Szerintem bőven elég a hirdetések törlése szabálytalanság esetén.
z
Kamovos 588628 2015. július 5. 10:10
Válasz erre
Waffen Arsenal Die Hubschrauber der Bundesver  1950-1986 2000 Ft + posta költség
Waffen Arsenal Die...

Tisztelt hirdetők.

Javasolnám, akinek nem megy egy hirdetés feladása, az gondolja át először mit is szeretne tenni!
Gyakoroljon előtte!
Használjon szövegszerkesztőt, és onnan másolja át, majd illessze be a képeit.

Az sem lenne baj, ha a szöveget a kép megnevezésébe illesztené be, a külön szöveg mellőzésével.

Teszek be egy példa képet, hogy az is értse aki eddig nem fogta!

Köszön, hogy elolvastad!
Kamovos 588626 2015. július 5. 10:03
Válasz erre
Javasolnám, utolsó pontként betenni a szabályzat végére.

Aki a szabályokat nem tartja be 1 hónapra ki lesz tiltva.
boscko 588590 2015. július 4. 17:31
Válasz erre
Szia Gabi okés megvan a tökfej a régi email címével próbálkozott!
Gabi 588589 2015. július 4. 17:14
Válasz erre
Szia!
Mi a gond? Már tegnap este aktíváltam a regjét, csak be kell lépnie.
Gabi
migi 588586 2015. július 4. 15:22
Válasz erre
Nincs mit , hátha este lessz valaki ,
boscko 588585 2015. július 4. 15:18
Válasz erre
Köszi migi! Csak megint túlhaladjuk a 72órát! De köszi!
migi 588584 2015. július 4. 15:17
Válasz erre
Hétvége van , ilyenkor nem biztos hogy vannak ,
boscko 588583 2015. július 4. 15:15
Válasz erre
Ismételten tiszteletem a moderátoroknak! Nem szeretnénk megint túllépni a 72órát ezért reméljük még ma megkapjuk a visszaigazolást! Köszönjük!
boscko 588545 2015. július 3. 20:15
Válasz erre
Tisztelt moderátorok! (Gabi) a múltkori bejelentkezés nem lett sikeres mert meghaladtuk a 72órát! Most új mail címet kellett csinálni remélem most időben megkapjuk a visszaigazolást! Köszönjük!
Gabi 588493 2015. július 2. 16:02
Válasz erre
Szia!
Ahogy az időm engedi, és egyszerre többet szoktam aktíválni.
Gabi
pigasos78 588475 2015. július 2. 09:30
Válasz erre
Üdv!
Én pedig az iránt érdeklődnék, hogy a feltöltés után mennyi idővel lesz egy cikk "aktív"?
Pigasos.
boscko 588473 2015. július 2. 06:35
Válasz erre
Szia Gabi megkapta köszönjük szépen! Szép napot!
Gabi 588471 2015. július 1. 21:49
Válasz erre
Szia!
Nem küldte el a visszaigazoló emailt, amit a regisztráció után automatikusan kapott, addig nem kerül aktíválásra a regje. Most újra elküldtem neki, ha továbbra sem kapja meg, akkor írjon egy emailt az info@makettinfo.hu címre.
Gabi
boscko 588466 2015. július 1. 21:24
Válasz erre
Szia Gabi! Nagy Rajmond Kistarcsa n.rajmond35@gmail.com
Gabi 588462 2015. július 1. 21:15
Válasz erre
Szia!
Ennél azért kicsit több kellene, mert naponta többen is regisztrálnak. Küld el emailben légy szíves az adatait (név, email cím), és megnézzük mi a gond.
Gabi
boscko 588460 2015. július 1. 21:01
Válasz erre
Tisztelt moderátorok olyan kérdésem lenne,hogy 1 barátom sikeresen regisztrált a makettinfóra 4napja,de még a visszaigazoló e-mailt nem kapta meg! Miért?
balaton 588451 2015. július 1. 19:24
Válasz erre
Világos, de szerintem meg sokan takaróznak azzal, hogy az állam megengedi 200 vagy 600 ezer Ft-ig. Én erre a felvetésre írtam, amit írtam.
TAMÁS78 588449 2015. július 1. 19:07
Válasz erre
"Hanem, akik terjedelmes árlistát küldenek kérésre, amin nem 1-1 saját faragású termék van, hanem márkanév szerint sorolva 50-100 tétel, szépen beárazva. Nehéz kimagyarázni, hogy ebből épphogy csurran-cseppen valami a kasszába."

Na, én meg nem ezekről beszélek, amit te írsz, annak egyértelmű a megítélése, morálisan és jogilag is.
balaton 588448 2015. július 1. 18:57
Válasz erre
Nem soroltalak be sehová.

A példádra csak annyit, hogy mint azt írtam az előbb, nem az FM Details-es kolléga "ügyére" kívántam reagálni.
Hanem, akik terjedelmes árlistát küldenek kérésre, amin nem 1-1 saját faragású termék van, hanem márkanév szerint sorolva 50-100 tétel, szépen beárazva. Nehéz kimagyarázni, hogy ebből épphogy csurran-cseppen valami a kasszába.
TAMÁS78 588435 2015. július 1. 17:24
Válasz erre
Szia,

amit írtam, természetesen magánszemélyekre (természetes személyekre) vonatkozik. A tevékenységét gazdasági tevékenységként, jogi személyként folytató vállalkozóra teljesen más adótörvények vonatkoznak.

A tv. korábban az ún. "üzletszerű tevékenységeket" vette ki az SZJA tv. hatálya alól, magyarán ezekre nem vonatkozott a 200000 Ft-os adómentesség. A Kúria különböző tanácsai viszont egymással ellentétesen határozták meg az üzletszerű tevékenységet, ezért egy jogegységi határozat az ÁFA-tv-nyel összhangban a gazdasági tevékenységnek minősíthető tevékenységeknél írja elő az adófizetési kötelezettséget. (Gazdasági tevékenység: valamely tevékenység üzletszerű, tartós vagy rendszeres, ellenérték megszerzésére irányuló, független folytatása - hogy ebbe időnként 1-1 mesterdarab elkészítése, és az említett 10-20 példányban történő értékesítése beletartozik-e, azt én a bíróságokra bízom. Nálam nem, különös tekintettel arra, hogy az illető megélhetéséhez nagy valószínűséggel olyan csekély mértékben járul hozzá, ami konvergál a 0 felé, márpedig a vonatkozó törvények értelmezésében, a bíróságok joggyakorlatában ez nagyon fontos szempont.)

Ha most besoroltál azok közé, akik támogatják a másolatok gyártását, tévedsz. Én a kezüket törném el azoknak, akik keresztbe tesznek a tiédhez hasonló kisvállalkozásoknak (az államét is). Csakhogy itt egész másról van szó.
balaton 588432 2015. július 1. 16:46
Válasz erre
Helló,

Nem akarok beleszólni a vitába, de szerintem ezt félreértelmezed. Mert ezt a logikát követve egy vállalkozó is megteheti, hogy a termékei eladása után az első megszerzett 200 ezer forintért nem ad számlát? Elég a NAV-nak azt mondani, hogy ezeket ő is úgy vette, de most inkább mégis eladná? Valahogy nem tűnik életszerűnek.
A tv. azt mondja, évi max. 200 ezer Ft bevétel nem adóköteles, ha az eladott ingóságokból származik. Kérdés, hogy a NAV szerint ilyen "eladott ingóságnak" számít-e a szemmel láthatóan sorozatban készülő portéka. Következő kérdés: bizonyítható-e, hogy ezt az illető sorozatban készíti eladásra és ezt a 200 ezres lehetőséget kihasználva értékesíti, vagy csak az évek során összegyűjtött készletektől próbál szabadulni?
Szeretném hangsúlyozni, hogy nem pro vagy kontra írtam ezt. Ismerem Attilát, én elférek a kiegészítőitől is, más műfajban utazunk. Csak azok gondolkodjanak el a fentieken, akik ebben a (szerintem) hamis biztonságérzetben munkálkodnak magyar gyártók érdekeit sértve.
A másolás meg olyan, mint a prostitúció. Sosem lehet felszámolni, mert mindig lesz rá igény.
A Balaton Modell válasza erre az évenként megrendezendő Magyar 7. Az 1 hetes akció alatt szinte "másolat-áron" rendelhetők termékeink. És ezek eredetiek, 100%-osak, ugyanaz a minőség, mintha teljes árat fizetnének érte. ;-) Ne vegyetek hitvány másolatot, gyantából öntött "rézmaratással", inkább várjátok ki az akciónkat! ;-)
TAMÁS78 588424 2015. július 1. 13:34
Válasz erre
Sziasztok!

"Viszont nem osztom azt a nézetet, miszerint, ha egy ügyes kezű makettező kifarag 1-1 használható alkatrészt, és azt sokszorosíttatja kis szériában ( 10-20 darab), miért ne lehetne azokat a börzéken "kicsi pénzért" árusítani?"

Szerintem ennek semmiféle jogi akadálya nincs, sem itt, sem a börzéken. Feltéve, hogy pontosan meg van jelölve, hogy ez X. Y. saját alkotása. Évi 200000 Ft-ot meg nem haladó jövedelemig pedig tudtommal nem is adóköteles (efölött 16% SZJA, javítsatok ki, ha tévedek), tehát semmilyen hatóságnak sincs köze hozzá.
4WD 588419 2015. július 1. 10:15
Válasz erre
Haliho!

Felfogtam az álláspontokat, és alkalmazkodom itt is és a börzéken is, a feltételeket megszabók kéréseihez.

Viszont nem osztom azt a nézetet, miszerint, ha egy ügyes kezű makettező kifarag 1-1 használható alkatrészt, és azt sokszorosíttatja kis szériában ( 10-20 darab), miért ne lehetne azokat a börzéken "kicsi pénzért" árusítani? A Copy-zást úgysem lehet teljesen visszaszorítani, és ez a jelenség inkább támogatandó, mintsem üldözendő alternatívát jelenthetne, mert igenis van igény a relatíve olcsó, de jól használható, egyszerűen beépíthető kiegészítőkre. Mint pl. jó pár éve a PAVLA volt, de mára ők is elszálltak az árakkal.
Sajnos a jelenlegi trendek a méregdrága feljavítók irányában mozdultak el, és a hazai forgalmazók "jól felfogott üzleti" érdekeit is sértheti egy ilyen kezdeményezés.
Lehet, hogy emiatt újra aktiválom a FM Detail feljavító gyártó ágazatát, és annak égisze alatt fogom ezt az egészet realizálni, valamiféle klub rendszerrel kombinálva. Főként nem üzletből, hanem mert szeretek ilyesmivel foglalkozni, mert ez a egyik hobbym.
Nem vagyok "profi" makettező, néha csak "gányolok", de azt a magam örömére teszem, és ha valaki segítséget kér tőlem, nem küldöm el a sunyiba.
Ezután is támogatni fogom az egyéni kezdeményezéseket, és a lehetőségeim szerint támogatom a hazai kiállítás szervezőket, és a kis pénzű makettezőket, főleg az ifjúságot.
Köszönöm, hogy meghallgattatok.
Béke veletek!
Elektrolakatos 588417 2015. július 1. 08:15
Válasz erre
Tanár úr, én is tudnék neveket mondani neked, akiket nem ismersz! 8-)

Akkor, amikor minden szir-szarért kapja az oldal a leveleket, egy ilyen szöveggel ne csodálkozzon senki ha kérdés nélkül törlésre kerül az adott hirdetés:

"Van pár ügyes kezű makettes ismerősöm, akik időnként kifaragnak vagy átalakítanak 1-1 kiegészítőt, amiket lemásolunk, mindenki boldogságára, így a lista még bővülni fog a közeljövőben."

Peace, Elektro!
Gabi 588416 2015. július 1. 08:13
Válasz erre
Sziasztok!

Attilának még a tegnapi napon megírtam levélben a problémákat, a lényegi részt kiemelem, mert ez mindenkire vonatkozik:

Nem volt odaírva, hogy mely termék az
eredeti, mi a kódja, mely termék az "ügyes kezű makettezők" munkája, avagy
csak másolat. Többször jeleztem már, hogy semmilyen formában nem
támogatjuk a másolatokat, és amennyiben kétség merül fel a hirdetés
tartalmát illetően, akkor törlöm. Az oldal nem lesz partner a jövőben sem
a kifaragtuk-átfaragtuk és másoljuk jellegű termékekhez, csak abban az
esetben, ha mindez törvényesen, hivatalos vállalkozás égisze alatt,
sorozatban, adózottan, engedéllyel gyártott termékek esetében merül fel.


Tehát nem azokkal a termékekkel van a gond amelyek eredeti FM Details termékek, és jól beazonosíthatóak, hanem azokkal amelyeken semmilyen azonosítás nincs, bármilyen másolat lehet, továbbá az elvvel amely a jövőbeni másolásra vonatkozott.

Varjúbácsi!
Igen, rá lehet nézni az adatlapjára, sőt meg is lehetne kérdezni előre, de úgy gondolom, hogy inkább a hirdetőnek kellene először kérdeznie, ha valami nem tiszta, vagy kétely van, mert mi biztosítjuk a feltételeket, hogy ingyen hirdessetek, és csak annak a néhány szabálynak a betartását kérjük.

Gabi
Varjúbácsi 588414 2015. július 1. 07:53
Válasz erre
Exec!
Nem akarom védeni Attilát, de azt hiszem a törlés előtt egy pillantást vetni a hirdető regisztrációjára nem akkora idő, és megerőltetés, amit ne lehetne megtenni. Az a makettező pedig aki nem ismeri Muzsik Attila és az FM Details kapcsolatát, szerintem inkább gyűjtsön bélyeget. :-))
exec 588408 2015. június 30. 21:56
Válasz erre
4WD,

valóban, így más a gyermek fekvése. ettől függetlenülaz admioknak az ilyen eseteket üldözniük kell (via törvény) azonban minthogy hobbi oldal, és kevés időből csináljuk, így a nagy utánjárást ne várd el.

Üdv.
exec
Freddy 588406 2015. június 30. 21:40
Válasz erre
Szerintem a hirdetéshez írd oda, hogy engedéllyel csinálod, illetve saját szellemi tulajdonod, és máris kevesebb a félreértés, és az illegális másolók se veszik bátorításnak.
4WD 588400 2015. június 30. 20:29
Válasz erre
Haliho!

Azt hiszem félreértesz valamit.
Az FM Detail Sets az én cégem, és még most is létezik, bár a profilja már nem a makettezésre fókuszál. Mióta Fóth Gabi és Gulyás Máté kiléptek, már új termékek nem készültek, de mivel több száz darabos szériákban gyártottunk, nagyon sok kész ill. félkész termék marad dobozokban, és mivel 5-6 évet teljesen kihagytam a makettezésből, eddig jól el voltak a garázs mélyén.
A másik fele a dolognak az ügyes kezű makettezők által, kézből kifaragott kis feljavítók, amit sohasem érték meg a sorozatgyártást, de mindenképpen hasznosnak bizonyulnak egyes makettezők számára, és a készítőik hozzájárultak, hogy a leöntött kis szériás öntvényekkel börzézzek.
Úgyhogy szerintem ebben a konkrét helyzetben nem jogsértésről, hanem félreértésről beszélünk.
Felfogom, és értem a miértjét is a másolatok tiltásának, erről itt nem is akarok semmiféle vitát generálni.
Sohasem tettem, és a jövőben sem fogok semmilyen nyilvános Fórumon másolatokat hirdetni. Azt is megértem, hogy a Börzéken sem veszik jónéven, ezért támogatom az ügyes kezű, hobby makettezőket, akik egyedi alkatrészeket alkotnak, és azokat lemásoltatják, de emiatt nem fogok egy eleve "halálra ítélt" műgyantás céget létrehozni (mégegyszer).
Az öntéssel nem célom a "nyerészkedés", de az anyagi csőd kockázata sem.
Több mint 20 éve öntök műgyantás alkatrészeket, volt, hogy ebből éltem, de most már leginkább csak hobby.
Részemről nincs harag, csak kissé kiakadtam a villámgyors "hátba szúráson", pedig az jelenlévőkkel több évtizedes ismeretség, és némelyekkel baráti kapcsolatom van, és ha szemtől-szembe mondják a kritikát, akkor sem sértődök meg (nagyon).
Szóval "részemről a fáklyásmenet", nekem tök mindegy ezek után hogyan lesz, hirdethetek-e még itt, vagy mégsem, mert nem ebből élek.
De bízom a Fórumüzemeltetők józan belátásában, és a döntésüket a továbbiakban nem vitatom.
Akinek meg továbbra is baja van velem, az úgyis megtalál, ha akar.
exec 588396 2015. június 30. 18:48
Válasz erre
4WD,

a felháborító az, hogy fogalmad sincs mi az a jogvédelem, és képtelen vagy a fórum szabályzatát elolvasni. A hirdetésedben jogdíjas termékek, átalakítók lemásolását kínáltad fel. Erről nem hogy nem kérdezünk, de a fórum szabályzata és a hatályos törvényeknek megfelelően azonnan törlünk, sőt törölnünk kell. A másolásról meg kérdezd meg pl balatont, mi a véleménye. A törvény betartása, és a nem segédkezés abban, hogy más munkáját, megélhetését tönkretedd, nem 50-es évek, hanem felelős magatartás. Ha nem tetszik, nem kell látogatnod a fórumunkat.

Üdv.
exec
4WD 588379 2015. június 30. 14:24
Válasz erre
Haliho!

Jogtalannak és felháborítónak tartom a az egyik hirdetésem kitörlését, anélkül, hogy engem megkérdeztek volna az ügyről.
Tiszta 50-es évek!
migi 588378 2015. június 30. 14:13
Válasz erre
Ezért irtam hogy meg kellene szabályban adni a kép méretét hogymit lehet feltenni ,ha érdekel ami a képen van akkor rá kattintok és megnézem az árat ,hanem érdekel akkor meg minek lássam az árát .
Muzzy 588377 2015. június 30. 14:00
Válasz erre
Migi!
Azért, mert rossz a képek minősége, kicsik, külön procedúra felnagyítani azokat "olvashatóra" A dobozon lávú adatokat csak így látod, az árát meg csak legjobb esetben az aláírásban szerepel, mit csak külön megnyitáskor látsz.
Muzzy
migi 588366 2015. június 30. 08:44
Válasz erre
Nem értem miért baj a képekkel való hirderés ? 99 % nál a dobozon rögtön látszik a gyártó a méret arány , csak az árat kell aláirni , meg ha el van esetleg kezdve .
Gabi 588365 2015. június 30. 08:22
Válasz erre
Szia!
Mint már többször is leírtam, nem lehetséges ez a funkció, szerkeszteni még mi sem tudjuk. Ez van, ezzel kell együtt élni.
Gabi
4WD 588363 2015. június 30. 07:11
Válasz erre
Haliho!

A szerkesztés/törlés lehetőség azért nagyon hiányzik. Lényegesen egyszerűbbé tenné a hirdetők dolgát, ill. az 1 hetes hirdetés ismétlési intervallumot is túl rövidnek tartom, de ti tudjátok.
Pl. az airsoft fórumon 3 hónapig nem lehet előrehozni hirdetést (ez talán kicsit sok), a régebbieket meg az adminok törlik. Így is baromi sok hirdetés van ott is, de jobban áttekinthető. A szerkesztés/törlés funkció miatt meg nem kell rég nem aktuális hirdetések miatt felesleges köröket futni.
Valószínűleg sokkal kevesebb kép is lenne feltöltve, ha itt is valami hasonló rendszer működne.
Gabi 588347 2015. június 29. 20:11
Válasz erre
Sziasztok!

Hétvégén nem nagyon voltam net és gépközelben, ezért csak most reagálok. Kettővel lejjebb bono nagyon jól összefoglalta a lényeget, én is kb ezt mondanám, és csak ismételném magamat azokban amelyeket már itt többször is leírtam.
Nem tervezünk változást, további szigorítást, se több topikot, csak annyit kérünk továbbra is, hogy a topik fejlécében található formátumnak megfelelően legyenek feltöltve a hirdetések.

Gabi
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.