/ Fórumok /

Makettinfo

Innen értesülhetsz a lap frissítéseiről, itt jelezheted, ha hibát észleltél valahol
a fórum működésében, vagy az oldalak megjelenésében.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.
tyimosenko 549475 2014. január 1. 17:58
Válasz erre
Üdv Kamovos,

Szerintem az a megfontolás áll mögötte, hogy előbb-utóbb csak megérkezik rá a madár. :)
tyimosenko 549474 2014. január 1. 17:57
Válasz erre
Szerintem az a bizonyos "másik" megközelítés itt a makettinfón nem védhető, még ha esetleg érthető is valamennyire. Meg szerintem nem az eladók és vevők alkotják a két tábort, inkább a hozzáálláson múlik, remélem a Starshiptech és alteregói felfogása az elhanyagolható számú kisebbség.
Gabusch 549472 2014. január 1. 17:55
Válasz erre
Egészen pontosan erről van szó, ezért szerintem további szabályozás nem szükséges.
Kamovos 549470 2014. január 1. 17:52
Válasz erre
Sziasztok!

Ez egy vicc!
Rendszeresen nézem a cserebere topikot, azt tapasztalom, hogy néhány emberkének elgurult a gyógyszere!

A kereskedelem pedig úgy működik, hogy van az árú, és annak egy ára.
Aztán van a vevő és annak egy pénztárcája.
Ha a pénztárca elbírja akkor megvétetik az árú.
Ha az ár irreálisan magas, akkor a boltos tönkremegy, mert nem viszik el az árút!

Nézem a cserebere topikot, és azt látom, hogy vannak akik rendszeresen ugyan azt hirdetik jó magas áron.
De sikertelenül!
No ők azok akik nem értik miért nem veszik meg tőlük.
Lehet görcsösen ragaszkodni az elképzelt árhoz, csak akkor ott marad a portéka a polcon.
Mindezektől függetlenül, mindenki maga határozza meg a portékája árát.
Csak vegye észre, hogy magas ha nem akarják tavaly óta elvinni.

Üdv: kamovos
Gabusch 549468 2014. január 1. 17:37
Válasz erre
Ezzel egy gond van: más az ár ha originál fóliás és más, ha leválasztott, félig összerakott, esetleg kissé hiányos is. Márpedig van, amikor az embernek mindegy, csak legyen.
migi 549466 2014. január 1. 17:32
Válasz erre
Sziasztok
Az én magán véleményem hogy ha az a kolléga aki keres valamit és hozzáteszi a baráti - emberi vagy éppen nem fájó áron szeretne vásárolni , az írja már oda hogy maximum mennyit is szán a vásárlásra , saját tapasztalatból mondom hogy több fölösleges email ment el, és jött vissza a válasz ha egyáltalán visszaírt , hogy az neki drága , És szerintem nincs jogunk kritizálni se az eladási árat se a vásárlási összeget amit szánunk éppen rá ,
üdv: migi
Gabusch 549464 2014. január 1. 17:30
Válasz erre
Tekintve, hogy ez egyelőre nem licitoldal, a probléma - feltéve,hogy ez egyáltalán probléma - véleményem szerint feloldhatatlan.
Arra próbáltam rávilágítani, hogy mindkét megközelítés - a Tiéd is - érthető és védhető.

Teszem mindezt úgy, hogy pillanatnyilag nincs eladó makettem és amit vennék, valószínűleg nem lesz még egy pár évig itt eladó, így tulajdonképpen egyik táborhoz sem tartozom.
tyimosenko 549458 2014. január 1. 16:56
Válasz erre
Helló Gabusch,

Nem törekedtem a definíciószerű kommentre, de akkor most a kedvedért kiegészítem. Szóval bontott, elkezdett, értékcsökkent makettet (kivétel: sok éve vásárolt megkezdetlen makettek inflációt kiküszöbölendő újraárazása) szeretnél az originál árán továbbadni.

A másik kommented alapján pedig, ha legközelebb írnál egy hirdetésemre, majd azt válaszolom, hogy ja igen Gabusch kösz hogy érdeklődsz, de az a makett valójában drágább amúgy, csak valami árat kellett írnom, tudod milyenek azok ott a makettinfón, szemét módon nem támogatják az árfelsrófoló értékesítést. :))
Gabusch 549456 2014. január 1. 16:40
Válasz erre
"Ezt még tiszteletlennek és komolytalannak is tartom. "

Pedig logikus (mondta Mr. Spock :) ). Nem tudja, mennyiért tudná eladni (vö. Ebay, Vatera licitek), nyilván nem szeretné, ha 5 helyett 2 eFt-ot kasszírozna. Pl. mert szeretné másik makettbe visszaforgatni a pénzt és lássuk be, szépen mennek fel az árak, dacára az alacsony inflációnak.

Dettó az ellenkező estben: ha én leírom, hogy adott cuccra van X eFt-om, ritka - bár saját praxisom alapján létező -, hogy valaki ennél kevesebbért adja. Tekintve, hogy ha keresem, valószínűleg eléggé vágyom rá ahhoz, hogy meg is fizessem.
Gabusch 549455 2014. január 1. 16:34
Válasz erre
"Szóval bontott, elkezdett, értékcsökkent makettet szeretnél az originál árán továbbadni."

Pl. van nekem pár olyan makettem, ami 15-20 éve áll dobozban, megtekintésre kibontva. Ha még kapható, fix, hogy nem annyiért, mint amennyi akkoriban volt. Baj, ha legalább annyit ki akarok hozni belőle, mintha a pénzt bevarrtam volna anno a dunyhába?
Köteles vagyok a jelen árhoz képest negyedáron adni mondjuk úgy a félár helyett?
sajti 549454 2014. január 1. 16:22
Válasz erre
Helló!

Tökéletesen egyetértek. Nincs bosszantóbb, mint az "ajánlatokat kérek" hirdetési szöveg, talán csak az amikor irreális árak vannak megadva, csakhogy legyen valami odaírva. Ezt még tiszteletlennek és komolytalannak is tartom.
Honnan tudjam én, hogy mennyit akar kapni a tisztelt eladó a bontott, megunt, stb. makettjeiért?
A fórum szabályai nem bonyolult szabályok, nem is ütközik komoly nehézségbe betartani azokat, csak annak aki következetesen próbál másként gondolkozni, vagy értelmezni leírt dolgokat.
Azzal meg szerintem a makettező társainkat tiszteljük, hogy nem légből kapott valami árakat írunk ki hanem próbálunk a realitások talaján maradni és-vagy alkudni.

Üdv!
BUÉK
tyimosenko 549451 2014. január 1. 15:32
Válasz erre
Szia,

"hiszen lássuk be bár mennyire is nem ragaszkodunk egy egy megunt vagy félbehagyott netán motivációvesztett maketthez, nyílván nem akarunk ráfizetni és anyit legalább ki akarunk húzni belőle amibe nekünk belekerült"

- Szóval bontott, elkezdett, értékcsökkent makettet szeretnél az originál árán továbbadni. Merem remélni, hogy Te vagy az egyetlen ilyen felfogású eladó a makettinfón.

"bocsi nekem nem anyit ér a makett amennyiért kiírtam de a szabály az szabály valamit ki kellett írni.."

- ez pedig a rovat szabályának kijátszása, megtévesztés. Nem is értem miért nem tilt ki ezért a Gabi innen.

Üdv, BUÉK
zkalos 549435 2014. január 1. 13:17
Válasz erre
December 27-én feltöltöttem a 548983 sz. hirdetésemet, és utána már nem enged több képet feltenni, már aznap sem sikerült rögtön a másik után egy újabbat feltenni. Nem változott a konfigom azóta, sem a böngészőm. Azt hittem a szerverrel van baj, de azóta másnak működik, csak nekem nem.
zkalos 549434 2014. január 1. 13:09
Válasz erre
Gabi !

Először is BUÉK !
Másodszor miért nem tudok napok óta feltölteni képet ? Ezt írja ki : "Request Time-out
Server timeout waiting for the HTTP request from the client.
Apache/2.2 Server at endor.georun.hu Port 80" Eddig jól működöt nekem.
migi 549428 2014. január 1. 12:30
Válasz erre
BUÉK
Kérném a cserebere rovatban lévő 549426 számú hirdetésem törlését .
üdv: migi
pintair 549423 2014. január 1. 10:04
Válasz erre
Legeloszor is Remeges Mentes Kezet, Nemfajos Fejet kivanok Ujevre Minden Kórtarsnak. Legalabb annyi ragaszto es festek fogyjon, mint tavaly.
Kamovos 549414 2014. január 1. 00:05
Válasz erre
Boldog.
Új.
Évet.
Elektrolakatos 549410 2013. december 31. 22:43
Válasz erre
Sült malacban, pezsgőben, minden egyéb jófélékben bővelkedő estét, és boldog új évet kívánok mindenkinek!

Elektro
Pilatus 549316 2013. december 31. 07:35
Válasz erre
Akkor elnézést a figyelmetlenségemért !
Gabi 549315 2013. december 31. 07:33
Válasz erre
Szia!

A második hírdetésednél sem sikerült orvosolni a 7 napos szabály betartását, akkor is raktál fel olyat, amit 2 nappal azelött is.

Gabi
Pilatus 549312 2013. december 31. 06:59
Válasz erre
Sziasztok !

Szeretném megkérdezni hogy miért lett törölve a cserebere rovatban kétszer is a hirdetésem. Az első törlésnél még azt hittem hogy az a gond hogy volt benne olyan tétel aminél nem telt el egy hét és újra lett hirdetve , utána viszont ezt "orvosoltam" és mégis töröltétek pedig árat is írtam mindkét esetben .

Köszönöm a türelmet

üdv
István
medor 549097 2013. december 29. 00:11
Válasz erre
Sziasztok Adminok!
Az előző hozzászólásban Mykman szintén elővette a kereső hiányának témáját.
Pontosabban a kereső működésének hiányát.Nem vagyok informatikus,fogalmam nincs,hogy mennyi munkával jár egy működő keresőmotor alkalmazása.De!
Találkoztam itt pár olyan profi hozzászólással,építési leírással,festési utasítással,egyebekkel az évek folyamán,hogy kár lenne értük.
Nem is beszélve a szinte hetente feltett hasonló kérdésekről...
Ha esetleg módotokban áll ezen változtatni kérem tegyétek meg.
Szerintem nem csak 2-3 makettezőt foglalkoztat a téma.
Természetesen ha nem megoldható,akkor kérésemet/kérésünket vegyétek off-nak,vagy töröljétek.Örülök,hogy vagytok nem lázadni akarok. :)
Üdv. és BÚÉK
Laci
mykman 549096 2013. december 28. 23:38
Válasz erre
Sziasztok, lehetséges lenne hogy a fórum kapjon egy modernebb motort? Tudom nem egyszerű dolog ezt megoldani de már sokszor meggyült a bajom a mostanival. Rengeteg érdekes és értékes hozzászólás van itt de megtalálni bármit is az elég problémás(lehet hogy csak nekem?).
Konkrétan a kereséssel van gondom ,ha ez megoldható az szuper lenne.
Üdv
Mykman
Gabi 549041 2013. december 28. 10:50
Válasz erre
Sziasztok!

Köszi a reagálásokat, hozzászólásokat!
Többször leírtam már, hogy mindenkinek nem lehet megfelelni, ezért a többségnek kell, azt kell előtérbe helyezni, ami a többségnek jó. És igen, meg kell húzni a határokat, mert mindig lenne aki visszaélne vele - szerencsére ez mindig csak az elenéysző kisebbség -, és ezért kell korlátozott, átlátható mederben tartani a dolgokat. Vissza emlékezhettek, hogy korábban milyen jellegű problémák voltak a Csereberében, azóta szerintem sokkal kultúráltabb és áttekinthetőbb lett a topik.

A képekkel kapcsolatban igaza van talbinak, néha tragédia, hogy milyen minőségű és méretű képeket raknak fel egyesek, és szerintem csodálkoznak, hogy rá se kérdeznek. Az árakkal kapcsolatban én is úgy gondolom, hogy tudod mennyiért vetted, megnézed a neten mennyibe kerül, felrakod a kettő kombinációjába, vagy drágábban, aztán ha rád se szagolnak, akkor egy hét múlva engedsz belőle, vagy visszarakod a polcra, vagy próbálkozol kitartóan. Azzal sose volt gond, ha valaki odaírta, hogy irányár, ergó tud belőle engedni, rugalmas.

Az adatlap kitöltése szintén visszatérő kérdés, és erre megint azt tudom mondani, mint már régen is. Az adatvédelmi törvény értelmében nem kötelezhetünk senkit, hogy töltse ki teljesen, és tegye láthatóvá az adatlapját, és ahhoz sincs jogunk, hogy ezt ellenőrizük. Na látod talbi, ez a demokrácia. :) Ami egyszer jó lenne, az máskor már rossz.

Gabi
BÚÉK mindenkinek!
talbi 549037 2013. december 28. 10:17
Válasz erre
Sziasztok!

Voltak nekem is problémáim a szabályokkal, de be kell lássuk ez nem demokrácia! Aki üzemelteti eldönti,mit kell betartani nekünk meg, elfogadni! - vagy nem hirdetni.

A másik súlyos kérdés a fotó, nézetem szerint 2013 ban már minimum egy telefonnal készített SAJÁT fotót illik felhasználni. Kifejezetten idegesít ha netről belopott mini képeket találok. Ha fényben (ablak alatt vagy egy asztali lámpával megvilágítod sokkal jobb lesz a kép)

Aztán nem ártana kitölteni az adatlapot sem, ha ott van a születési idő és a lakhely akkor a kellő tisztelet megadásával könnyebben felvehető a kapcsolat.

Kösz a figyelmet,
és Boldog Új Évet Nektek!
Anubis02 549035 2013. december 28. 10:04
Válasz erre
Kedves Makettező barátaim!
Nem igazán szeretek belefolyni ilyesfajta vitákba, de azért ez már sok.Ne felejtsétek,hogy ez egy elektrónikus börze/is/, ahol mindenki annyiért ad el és vesz amennyit megér neki,de az oldal nem az övé,ingyen és bérmentve használja azt.Ehhez viszont megkapta a Gabiéktól azokat az instrukciókat amit be kell hogy tartson.Nem tudom mit nem lehet ezen érteni.Aki elad adja meg a termék adatait, árát és az elérhetőségét.A vevő majd eldönti,hogy neki megéri a vagy sem.A továbbiakban magánban megbeszélik,akár az ár mérséklését, az átvétel módját vagy akármit.Erre szolgál az elérhetőség.Ha venni akar adja meg az adatait a venni kívánt terméknek,esetleg illusztrálja és adja meg az elérhetőségét.A többi már megint magánban megy,hisz az eladó,vagy éppen a segíteni kívánó úgy is meg fogja keresni.Ennyi az egész.Nem kell a sok rizsa,nem kell a sok felesleges szócséplés. Annyit azért még szeretnék megjegyezni,hogy a Gabiék helyében mindenkit törölnék akinek az adatlapján nem szerepel a teljes neve, lakhelye, elérhetősége email,telefon...csak most valaki ne hogy azt írja be : mi van akkor ha nincs telefonja!
Ha és amennyiben sért valakit a beírásom nagyon sajnálom.

Üdv. Réti József
Lorco 549033 2013. december 28. 09:45
Válasz erre
Sziasztok!
Nem nagyon szoktam kinyilvánítani a véleményemet számomra egyértelmű témákban, de most igen.
Az árat közölni kell, ez minden piac szabálya. Aztán lehet alkudni...nem olyan nagy varázslat ez.
Kétféle ár van: az egyik, amit mi szeretnénk elérni, a másik pedig, amennyit a potenciális vevő meg tud adni az árunkért. Láttam már a Csereberén 4500 Ft bolti árú készletet 6000-ért meghirdetve, de akadt 6000 Ft bolti árú 2500 Ft-ért is.
Amikor eladásra kínálok valamit, a fenti két elképzelés, lehetőség közé próbálom belőni az én áramat, mindig a vevő általam nem ismert anyagi potenciálját véve alapul, amik egy átlagos makettezőnél meglehetősen végesek :) Egy biztos: nyerni nem fogok az üzleten, már ami az anyagi oldalt illeti, viszont örülök annak, hogy egy kolléga megkapja azt, amire vágyott...és ez is értékes dolog.
Legtöbbünk azért ad el készleteket, kiegészítőket, hogy vehessen egy másikat, ami jobban érdekli.
Én így fogom fel a Makettinfó piacterét: ez egy cserepiac és nem pedig anyagi lehetőségekkel kecsegtető üzlet. Van kb ötven készletem, kiegészítőkkel, miegymással. Nagyjából 80 %-ukat itt szereztem be, és még sosem volt gondom senkivel...csak meg kellett találni az egészséges, mindenki számára jóleső érzéseket keltő arany középutat.
Jó piacozást kívánok az új esztendőre is!
Üdv: Lorco
Freddy 549021 2013. december 27. 21:53
Válasz erre
Nem szeretem a ,,baráti-emberi áron" kifejezést, az eladó is biztos szeretne barát/ember lenni, és minél jobban kijönni az üzletből:) Akkor már inkább írja oda az illető, hogy bolti árnál olcsóbban, mert úgyis mind tudjuk, hogy nem az eladó éhes gyerekeinek akar a jóbarátja lenni.

Azzal viszont szerintem igenis tiszteljük meg a vevőt, hogy ki bírjuk találni, mennyi pénzt akarunk látni az adott cuccért, mert ha adj, amennyit akarsz, akkor az első licitem ötven forint, és legjobb esetben is egy lett felesleges plusz kör. Ha olcsón is elvihető, akkor írjon alacsony árat, vagy írjon egy magasabbat, és írja oda, hogy alkudni lehet.
medor 548997 2013. december 27. 19:47
Válasz erre
Szia Laci!
Van egyébként kereső az oldalon valahol?
(A Fórum részre gondolok,nem a Makettek részre.)
migi 548996 2013. december 27. 19:42
Válasz erre
Igen a baráti-emberi ár helyett korrektebbek tartom én is ha valaki ki írja hogy max ennyi pénzt szánok rá , és akkor mindenki tisztábban lát ,nem küldenek fölös leveleket egymásnak , Abban igazságot adok neked hogy természetesen senki se akar ráfizetni az eladásra , de gondolom hogy ez így is van rendben , Egyébként több kollégával beszélgettünk az eladási-vételi szokásokról , van aki kijelenti hogy ha a illető annyi fáradságot se vesz hogy ki írja a email címét akkor bizony ő nem fogja keresgetni még ha csak egy gombnyomás is , van aki csak regisztrált és adatokat is ki író , címmel föltüntetett makettezőnek ad csak el . Egy másik dolog , sokan ezt az oldalt egy különleges tudakozónak tartják , hogy be írják a kérdést és a többiek majd megkeresik a választ és megírják nekik , sokszor 1-2 nappal kellene csak vissza menni és ott a válasz ,ez egy tudás tár , ahol lehetne keresgélni és megtalálni dolgokat , de ehhez jó lenne a kereső jó működése ,
Baráti üdvözlettel mindenkinek : migi
Alex007 548990 2013. december 27. 18:52
Válasz erre
Kedves migi!

Pont ezért az okért írtam azt hogy ajánlatot várok...hiszen lássuk be bár mennyire is nem ragaszkodunk egy egy megunt vagy félbehagyott netán motivációvesztett maketthez, nyílván nem akarunk ráfizetni és anyit legalább ki akarunk húzni belőle amibe nekünk belekerült.Persze van kivétel ha nagyon meg akarunk szerezni valamit és arra gyüjtünk stb.Szóval én azért látnám értelmét annak hogy esetenként a vevő monjon egy olyan összeget amit neki még megér, mert hátha találkozik az elgondolás, hiszen ha az eladó túl magas árat ír akkor kutya nem érdeklődik, ha meg túl alacsonyat akkor meg jön a pofon a vevőnek hogy bocsi nekem nem anyit ér a makett amennyiért kiírtam de a szabály az szabály valamit ki kellett írni..és akkor ugyan ott van a dolog, hogy nincs üzlet.Száz szónak is egy a vége én véleményem az hogy esetenként el kellene tekinteni attól hogy az eladó kér ajánlatot.Persze Gábor dorgálása után azt kell vallanom hogy "igen én vagyok az akadékoskodó vitatkozó hülye" akinek picit más elgondolásai nézetei vannak dolgokról vagy netán más hogy értelmezi a szabályokat ,de ezek után nem érdekel a dolgoknak ez a része..Ha árat kell írni akkor írok hát árakat!
Mindenkinek további szép estét és előzetesen B.U.É.K
Alex007 548989 2013. december 27. 18:39
Válasz erre
Kedves Otto!

Aki egy picit is gyakorlott makettező az még egy esetleges életlen dobozfotóból is ki tudja figyelni hogy az pl 1/24-es vagy 1/43 méretű és talán azt is hogy az milyen gyártó makettjéről van szó ( a logók elég jellegzetesek nem lehet összekeverni a hellert és a revell-t).Persze igaz hogy nyílván igyekszik az ember éles fotót feltölteni.Ami pedig a fotót illeti nos én sem fotózgatok orba szájba , ha nem előbb rákeresek a neten és egyszerűen letöltöm a megfelelő dobozfotót, ami éles és jól láthatóak rajta a kívánt adatok.
migi 548980 2013. december 27. 16:29
Válasz erre
Tisztelt Otto
Akkor én is bele vau , hol van olyan cikkely hogy nekem saját fotót kell csinálnom a termékről ? és ha valakit érdekel a dolog , keressen rá a termékre és láthatja hogy milyen is az , Másik téma , sokan keresik emberi - baráti áron a termékeket , kíváncsi lennék mikor ő akar valamit eladni akkor is így árulja a dolgait ,
üdv: migi
Otto 548979 2013. december 27. 16:09
Válasz erre
Kedves Alex/Szabolcs!
elnézésed kérem előre is, hogy belevau, de nem minden doboztetőről lehet az összes információt leolvasni. Nem minden feltöltő tölti fel a saját maga által készített fényképet, hanem az internetről szerez egyet.
Tisztelettel: Ottó
Gabi 548971 2013. december 27. 14:22
Válasz erre
Szia!

Tévedsz, és most fejezd be légy szíves a vitát, meg az okoskodást, mert ezt a reget is törlöm.

Gabi
Alex007 548969 2013. december 27. 14:18
Válasz erre
Természetesen nem ujkeletű dolog az hogy adjon az eladó legalább irányárat és ezt én értem is de könyörgöm legalább ne hivatkozz olyan kitételre ami nincs is a szabályzatba belefoglalva, és ez nem próbálkozás elolvastam a kitételeket le is írtam a véleményem..természetesen nem kell velem egyetérteni de attól még nem szerepel olyan a szabályzatban hogy nem kérhet az eladó árajánlatot...tévedek?
Alex007 548968 2013. december 27. 14:15
Válasz erre
Kedves Gabi!
Még egy apróság ami esetleg elkerülte a szerkesztőség figyelmét és véleményem szerint nem árt odafigyelni ezen apró tényezőre is!
Nos a cserebere rovat szabályzatának 3. pontjánál van egy érdekes kitétel..pontosabban az hogy adjunk meg minél több infot az eladni kívánt makettről idézem "Kérünk minden eladót/vevőt/érdeklődőt, hogy minél több információt adjon meg az eladni/venni kívánt termékről (méretarány, gyártó, állapot, stb)." nos ez a kitétel abban az esetben kissé sántít ha az illető eladó a makett dobozáról feltölt képet, azon ugyan is látható a makett gyártója méretaránya talán az állapota valóban kétséges de az én esetemben a képek alatt ott lehetett olvasni a definiciókat , tehát ez ismét egy kifogásolható pont mert miért írja le a szerencsétlen eladó azt hogy ki a makett gyártója és mi a mérete amikor az amúgy is látszik a doboz fotójáról ...nem de?És ez nem kukacoskodás csak egy olyan kitétel amit nem ártana véleményem szerint kissé átdolgozni...például úgy hogy beleszúrni a szabályzatba hogy " adj meg minél több infot az eadni kívánt makettről ha nem töltesz fel képet róla és vagy azon nem látszanak a kitételben felsorolt adatok illetve nem bontatlan originált makettről ha nem elkezdett vagy megunt készletről van szó!
Bocsánat ha okoskodásnak veszitek de szerintem ez sok félreértést eloszlatna..
Gabi 548967 2013. december 27. 14:11
Válasz erre
Szia Szabolcs!

Attól, hogy a fiad nevén regisztráltál be újra, még be tudlak azonosítani. Pont ezért lettél kitiltva annó, mert nem akartad betartani a cserebere topik szabályait, de úgy látom megint nagyon ezzel próbálkozol.
Olvasd már át a topik fejlécét mégegyszer, és az ott leírtakat tartsd be. Ott van egyértelműen a 1. pontban, hogy milyen kritériumoknak kell megfelelnie a hírdetésnek. Érdekes, hogy most már tudtál mindenhez árat írni, vagy amihez nem, azt nem raktad fel.
Szerintem ne merüljünk bele a vitába, mert elég egyszerűek a szabályok, nehéz őket félremagyarázni, és az hogy árat kell megadni nem újkeletű dolog.

Gabi
Alex007 548963 2013. december 27. 13:51
Válasz erre
Kedves Gabi!
Elolvastam a cserebere rovat kitételeit!
be is másolom lentebb de abban nem látok olyan kitételt hogy mindenképp árat kell megadni és nem lehetséges a jövöbeli vevőnek átengedni az árajánlat tevés elsőbbségét főleg hogy esetleg az eladó nem akar cigánykodni és többet kérni mint amit a vevőnek az adott makett megérne!Szóval íme a szabályzat ama kis része amit bemásolok és abban nem látok olyan kitételt hogy nem megfelelő az az eljárás ha a hírdetést feltőltő olyat mer írni hogy "adj árajánlatott"
Rosszul értelmeztem?

A cserebere rovatra érvényes szabályok

• A topic a makettezők egymás közti adás - vételét szolgálja. Nem csak maketteket lehet árulni, cserélni, azonban van pár kitétel:
• Tilos az eladni kívánt cikkeket egymást követő napokon újra és újra megjeleníteni.
• Kérünk minden eladót/vevőt/érdeklődőt, hogy minél több információt adjon meg az eladni/venni kívánt termékről (méretarány, gyártó, állapot, stb).
• Minden esetben meg kell adni elérhetőséget (e-mail, telefon, vagy adatlap).
• A "mail ment, válaszoltam, megvan-e még, küldj listát"-típusú hozzászólásokat töröljük.
• Ha nem sikerült felvenni a kapcsolatot a hirdetővel, akkor azt természetesen itt is megtehetitek, de használni kell az OFF-gombot!
• Tilos az oldalon fegyvereket, illetve a Magyar Köztársaság törvényeibe ütköző dolgokat árulni. (Pl boxer, vipera, kalóz cd/dvd, stb.)
• Tilos szexuális témájú termékek hirdetése, árusítása.
• Tilos jogdíjköteles termékek (használt szoftver) árusítása.
Gabi 548953 2013. december 27. 11:32
Válasz erre
Sziasztok!

Mivel úgy látszik egyesek még mindig nem képesek elsajátítani a Cserebere rovat szabályait, ezért leírom ide még egyszer. Meg kell adni az alábbi adatokat:

gyártó, méretarány, pontos típus, állapot, ár. Tehát az ajánlatokat várok formátum továbbra sem megfelelő, ha valamit el akarsz adni, akkor adj meg egy irányárat legalább.

Ezen kívül elérhetőséget is meg kell adni, ha az adatlapon nem látható.
A 7 napos szabály is ott van természetesen, csak vissza kell lapozni pár oldalt, nem olyan nagy fáradság.
Aki nem tud magától rájönni, hogy a pár tétel közül mit felejtett el, az megkérdezhet itt, vagy emailben, de nem a Cserebere topikban!
Továbbá a Cserebere topik nem tanácsadásra való, és nem ötletelésre, ha javaslatod, vagy eladnivalód van az illetőnek, akkor küld el neki emaliben.
Érdekes, hogy van aki probléma nélkül meg tudja oldani, és figyelni erre a pár dologra, és van akinek folyamatosan nehezére esik.
Kérem, hogy figyeljetek rá oda, mert ezek a dolgok pont az áttekinthetőséget segítenék elő.
Köszönöm!

Gabi
Némo 548952 2013. december 27. 11:30
Válasz erre
Sziasztok!

Legyetek szívesek a "makettek rendelése" topik 548951. számú hsz-ét törölni, valamit elkanoltam a link beszúrásánál, így elég macerás ránézni a kérdéses oldalra.

Köszönöm.
Keri 548791 2013. december 25. 11:29
Válasz erre
Rendben,Gyuri!
Kellemes ünnepeket nektek is!
Keri
Ceró 548784 2013. december 25. 10:41
Válasz erre
Karácsony
Karácsony

Sziasztok!
Mindenkinek Boldog,Békés,Karácsonyt és Boldog Újesztendőt Kívánok!
T.: Czeróczki (Ceró) Tibor (Cegléd)
Miggyuri 548783 2013. december 25. 10:26
Válasz erre
Üdv és boldog karácsonyt!
Töltöttem fel két cikket. A téma ugyanaz,a T-35-ös szovjet nehéz harckocsi. Kérem azt, aki felrakja - ha érdemesnek tartja rá :) - hogy előbb a "T-35, a szárazföldi cirkáló, " és csak utána a "Szovjet óriás" címűt, mert logikusan így következnek.
Köszönöm!
Miggyuri
migi 548725 2013. december 24. 11:32
Válasz erre
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket, és békés, boldogságban és munkában bőséges , szabadidőben gazdag új esztendőt kívánok!
Üdv: migi Bárdi László
búza 548724 2013. december 24. 11:24
Válasz erre
Kedves makettező barátaim!
Boldog és makettekben gazdag karácsonyi ünnepeket kívánok mndenkinek!
Búzás Gábor "Búza"
pecso 548723 2013. december 24. 11:18
Válasz erre
Mindenkinek Békés Szeretettel Teljes Ünnepeket kívánok!
youtu.be/y-fhYTOT6YQ
bigboy 548722 2013. december 24. 10:40
Válasz erre
ChristmasWallpapers85
ChristmasWallpapers8...

Üdv, Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok, a makettinfó összes látogatójának.
Üdv bigboy
migi 547656 2013. december 10. 18:04
Válasz erre
Üdvözletem
Kérem a Cserebere rovatból a 547607 hirdetésem törlését ,tegnap 19:15.
köszönöm
üdv: migi
CrazyCharlie 547091 2013. december 1. 19:33
Válasz erre
Üdv!

Kérem a Cserebere rovatból a 547088 sz. hsz-m törlését.

Köszönöm!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.