/ Fórumok /

Makettinfo

Innen értesülhetsz a lap frissítéseiről, itt jelezheted, ha hibát észleltél valahol
a fórum működésében, vagy az oldalak megjelenésében.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.
Mekett 518870 2012. december 17. 12:31
Válasz erre
Bocs, a képek megjelenését javítottam.
Mekett 518869 2012. december 17. 12:31
Válasz erre
Mikor tetted ezt a hozzászólást?
"legutóbbi hsz-em jó része eltűnt" - valami bekerült belőle, valami meg nem? Nem találtam mostanában hozzászólást tőled, hol láthatom ezt?
nezelod 518865 2012. december 17. 12:21
Válasz erre
Szia! 
Azon kívül,hogy képeket én sem látok, az autók és más puhatestűekben tett legutóbbi hsz-em jó része eltűnt. Érdekes még az is hogy a hsz száma 348047 pedig összesen 47177 hsz van a forum nyitóoldala szerint.
Üdv.
lacipapa 518863 2012. december 17. 12:07
Válasz erre
Szia!
Nekem sem jelennek meg újabban a képek!
Üdv,Laci
p-51 518861 2012. december 17. 12:03
Válasz erre
Szia!

Nálam a csere-bere topikban nem jelennek meg a képek. Ma délelőtt töltöttem fel(10.46-kor), akkor még látszottak is, de most már nem látok senki hirdetésénél semmilyen képet. A többi topikban sem jelenik meg egy kép sem. Mozillát használok.
Üdv:
p-51
Mekett 518860 2012. december 17. 11:59
Válasz erre
Bocs, de most szorítkozzunk itt tényleg a lényegre. Ha valahol hibás a működés, azt kell minél gyorsabban észlelnem.

Köszi
Mekett
Mekett 518854 2012. december 17. 11:49
Válasz erre
Sziasztok!

Kérem, hogy aki furcsaságot, hibás (akár hibagyanús) működést tapasztal a fórumon, az jelezze itt.

Köszönöm!
Mekett
Mekett 6141 2012. december 16. 00:10
Válasz erre
Sziasztok!

Holnap (dec. 16. vasárnap) este egy pár óráig karbantartás miatt állni fog a fórum. Sajnos a pontos kezdést és véget most még nem tudom megmondani, de várhatóan 17:00 után állunk le, és reggelre ismét elérhetők leszünk.

Előre is köszönjük a türelmet, a függők addig is finomíthatnak a következő cikkükön :)
Üdv
Mekett
specnaz78 6140 2012. december 15. 19:14
Válasz erre
Gabi 6139 2012. december 15. 18:36
Válasz erre
Szia!

Cserebere topik 1. pont:
Kérünk minden eladót/vevőt, érdeklődőt, hogy az eladni/venni kívánt termékről az alábbi pontos információkat adja meg: gyártó, méretarány, pontos típus, állapot, ár.


Árat is kell megadni, szerepel a kritériumok között. Azt természetesen odaírhatod az árhoz, hogy irányár, alkuképes, de akkor is meg kell adni valamit.

Gabi
specnaz78 6138 2012. december 15. 18:25
Válasz erre
Szia Gabi!

Úgy nem lehet feladni hirdetést, hogy a leendő vásárló mondja meg, hogy mennyit adna érte?

Üdv:specnaz78
Gabi 6137 2012. december 15. 17:16
Válasz erre
Szia!
Igen, nem adtál meg árat, az volt volt vele a gond.
Gabi
specnaz78 6136 2012. december 15. 14:34
Válasz erre
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a Cserebere rovatban a 55298-as hirdetésemmel mi volt a baj, hogy törölni kellet? Valamint megint elrontottam?

Üdv:specnaz78
Gabi 6135 2012. december 12. 17:29
Válasz erre
Szia!
Küldj egy emailt légy szíves arról a címről amire át kéne írni az infos címünkre, vagy nekem, és javítom.

Gabi
Dodó 6134 2012. december 12. 14:27
Válasz erre
Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni, az adatlapomon nem tudom modositani az email cimem.

Hiába irom át,azután katt adatok mentése nem történik semmi.
A név marad csak a freemail.hu modosulna gmail.hu-ra.

A segitséget elöre is köszönöm.
Üdv! Dodó
Kamovos 6132 2012. december 8. 21:45
Válasz erre
Szia donzsooo!

Vannak az életben nagyobb dolgok is, amin szintén nem érdemes idegeskedni! :)
Egyszer csak neki áll Mekett rendbe tenni a honlapját. :D

Üdv: kamovos
donzsooo 6131 2012. december 8. 21:42
Válasz erre
Szia Kamovos!

Kicsit lehiggadtam, igen ezek közül lesz betéve a,
Versenyek rendezvények - Egyéb rendezvények
Klubok, szakkörök, egyesületek - Miskolci Makettezők Egyesülete MME topikokba!

üdv:zsolti
Kamovos 6130 2012. december 7. 23:36
Válasz erre
Szia donzsooo!

Miért nem teszed be ide valahová?
Versenyek rendezvények - Miskolci makettkiállítás és verseny
Versenyek rendezvények - Egyéb rendezvények
Klubok, szakkörök, egyesületek - Miskolci Makettezők Baráti köre
Klubok, szakkörök, egyesületek - Miskolci Makettezők Egyesülete MME

Üdv: kamovos
donzsooo 6129 2012. december 7. 19:53
Válasz erre
Szia Kamovos!

Az igazat megvallva, olvastam! :)

És éppen ezért is írtam :D

De, sebaj! Más úton is el tudom érni azokat az embereket akiket szeretnék!
Köztük téged is! És minden makettezőt!

Adminok, főadmin: És megígérem, hogy itt is elégszer fogjátok olvasni a RENDEZVÉNYÜNK hirdetését, ha kell minden egyes topikban!

Így legalább írva lesz a halott témáknál is valami :D !

Tisztelettel: Mészáros Zsolt!
Kamovos 6128 2012. december 7. 15:09
Válasz erre
Szia donzsooo!

Remény halad él még? :D

Ugye, nem olvastad az előző hozzászólásokat. :)
Esetleg exec 6328-hszét? :)

Ember küzdj, és bízva, bízzál! :D

Üdv: kamovos
donzsooo 6127 2012. december 7. 13:06
Válasz erre
Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy még egyszer felteszem, de olyan szóváltások mentek itt, hogy igen messze eltűnt a hozzászólásom! :

Sziasztok!

Szeretnélek megkérni benneteket, hogy aktiváljátok már az általam
létrehozott topikot; "Modellfesztivál és Makettverseny Miskolc"-ot.

Fixálódnak a dolgok, és hamar elmegy ez a pár hónap,
és feltétlenül szeretnénk itt is közzétenni a konkrét dolgokat!
A fesztivál dátuma: 2013.02.(22) 23-24. 

Köszönettel: Mészáros Zsolt
lacipapa 6126 2012. december 6. 21:12
Válasz erre
Hát...akkor hajrá mindenki,követem a dolgokat,remélem lesz belőle valami!
Reménykedjünk,hogy mielőbb megoldódik!
Mindenkinek üdv,Laci
Kamovos 6125 2012. december 6. 19:17
Válasz erre
Szerbusz Lacipapa!

Ezen az ügyön azért sokan rajta vagyunk.:)
Gabi, Elektrolakatos, Keri, exec, és sorolhatnám akik szeretnének segíteni, de látod, hogy Mekett barátunknak nehezen megy ez a dolog.
Sajnos ezt a fajta változtatási jogot, egyenlőre még nem tudta átadni az adminoknak, mert technikai problémák vannak vele.

Amint kiderült nem olvassa az infót, az az Emil címet amire írok neki már nem olvassa. :(
Ezért tőlem el sem jut hozzá az információ! :(
Ahogy azt exec is írta. :(

Üdv: kamovos
lacipapa 6124 2012. december 6. 17:59
Válasz erre
Szervusztok!
A Kamovos barátunk felvetése engem is érint,mivel én csak "magyaros" vagyok!Szívesen látnám én is az említett topikokat'.Biztos népszerű és hasznos lenne sokunknak.Hajrá János,kérlek ne add fel!Annál is inkább,mivel Te személyesen is ismered Mekettet.
Mindenkinek üdv,Laci
Kamovos 6123 2012. december 6. 17:31
Válasz erre
Szia exec!

Hát drága Barátom!
Te is tudod, meg én is tudom, hogy tudok ezekről a dolgokról. :)

De a többiek nem! :(

Én nem mindig azért írok ám, mert engem érdekel amit kérdezek! :D

Hanem mert engem is meg kérdeznek Emilben. :)
Ha ide írom mindenki látja, és megértik mi az oka.
Ha én egyedül elkezdem magyarázni, az kevésám.

Itt, viszont elég szemléletesen rá lett mutatva ismételten, a problémára pro és kontra.

Az igaz, hogy egy lépéssel nem vagyunk a problémánkkal előrébb! :(
De ismét többen tudták meg miért nincs előrelépés.:)

Viszont amit már én sem tudok, az Mekett valós elérhetősége.
De várom már mikor találkozunk személyesen is, és akkor én is próbálok hatni rá. :D

Üdv: kamovos
exec 6122 2012. december 6. 10:09
Válasz erre
Kedves Kamovos!

"Akkor ezt mos úgy kell érteni, hogy az arab-izrail egyéb nációk topikjai fontosabbak mint két Magyar topik" =>

Nem. Senki sehol nem mondott ilyet. Azonban Elektrolakatos már elmondta a valóságot ezzel kapcsolatban. Az már rég létezett még Zoli idejében. Ennyi.

"és fejezzem be a könyörgést" => Igen. Ahogy meleg vizet, napsütést, és még kismillió dolgot, úgy új topicot sem tudunk adni. Innentől fogva fölösleges a könyörgésed.

"mert Magyar jellegű topikot azért sem fog megnyitni?" => Semmilyen új topicra nincs ráhatásunk.

Freemail => Mekett nem használja, így azt is kár itt szidni. Ugyan így nem használja már a makettinfos email címét sem.

"Duplikált topikok is vannak. (azonos tartalmú)Halott topikok tömkelege. (nem használtak)" => Így van. A boldog békeidőkben ezeket szerette volna újra strukturálni Mekett, és amíg kész nincs, nem akart új topicockat engedélyezni. De aztán jött az élet és más lett neki a fontos. Innentől nem történt semmi. Hogy róka fogta csuka, avagy csuka fogta róka, tök mindegy. Nincs új topic és a régiek is így maradtak.

Üdv.
exec
Kamovos 6121 2012. december 5. 21:47
Válasz erre
Szia Elektrolakatos Barátom!

Hogy mondhatsz ilyet! :D
Én szeretem feketéket, sőt a vörösöket is, no persze szőkék is felizgatnak! :D
De azért megnyugtathatnál, hogy a közeljövőben nem kel körbe metéltetnem magam: D

Ismerem mert százszor megbeszéltük ezeket a problémákat.
De ha nincsenek szinten tartva, akkor elsikkadnak, és soha nem lesz megoldás.

Tehát az a válasz, hogy ne is beszéljünk többet róla, nem csak irritáló, hanem elfogadhatatlan.
Ezért én nemmel szavazok rá. :D

Mekett freemail címére vannak küldve a levelek az van elérhetőségnek megadva.
Mondjuk a Freemail és a fekália között csak annyia különbség, hogy annak még nincsen szaga! :D
Vagy lehet hogy van csak az én gépem nem képes megjeleníteni? :D

Üdv: kamovos
Csevegő működik még?
Elektrolakatos 6120 2012. december 5. 21:19
Válasz erre
Janika!

Hogy fajgyűlölő vagy, régóta köztudott! :-P

Az általad említett topikok évekkel ezelőtt, még Mekett aktív idejében lettek nyitva. Neki itt hiába írsz, mi több mélt sem fogja megnézni, mert új címen elérhető. Én is, a többiek is folyamatosan jelezzük neki a kérést, nyitás ügyben, illetőleg, hog kapjunk egy olyan beállítást, hogy mi tudjuk engedélyezni...az eredményt látod.

Üdv:ELektro
Kamovos 6119 2012. december 5. 20:52
Válasz erre
Szia exec!

Akkor ezt mos úgy kell érteni, hogy az arab-izrail egyéb nációk topikjai fontosabbak mint két Magyar topik, és fejezzem be a könyörgést, mert Magyar jellegű topikot azért sem fog megnyitni?

Remélem azért odáig nem jutunk el, hogy rasszista vagyok mert itt követelődzök a két Magyar topik miatt!

Üdv: kamovos
Kamovos 6118 2012. december 5. 20:45
Válasz erre
01
01

Szia Laac!

Sajnos én sem értem! :(

Ha végig nézed a topikokat az izraelitől az arabig mindent megtalálsz.
Duplikált topikok is vannak. (azonos tartalmú)
Halott topikok tömkelege. (nem használtak)
Ezt a kettőt pedig már két éve képtelen vagyok meg nyittatni Mekettel.

Küldtem neki többször is (ma is) Emilt, ebben a téma körben, itt is írtam neki, nem egyszer.

De, se topikok sem válaszok. :(

Bizonyára nagyon le van terhelve, ezért nem ér rá válaszolni.
Adminoknak pedig nincsen jogosultságul, hogy ezt megtegyék. :(

Ha lennének ezek a topikok, akkor már rég nem lenne téma, és már 10000 felet lennének a hszk bennük.

Német harcjárművek topik tele van a Magyar páncélosokra vonatkozó témával.
Mert nincs más hasonló topik.

Ráadásul a szerencse hozó halam is megdöglött (lásd kép):D
Lehet Meketté is meghalt? :D

Üdv: kamovos
exec 6117 2012. december 5. 20:42
Válasz erre
sziasztok.

Akkor ezeregyedszerre. Azért nincsenek ilyen topicok, mert Mekett nem engedélyezte őket. Erről itt értekezni nincs értelme, ő ugyanis nem olvassa már a Makettinfot. A jövőben kérném a téma kerülését, ugyanis elsikkadhatnak azon információk, amik egyébként fontosak, és valós ráhatásunk van.

Üdv.
exec
Laac 6116 2012. december 5. 17:06
Válasz erre
Szia Kamovos!
Igazából nem értem miért nincsenek ezek a topikok. Én magam is írtam már ez ügyben és semmi. Egyre jelennek meg magyar vonatkozású makettek hozzá nagyszerű írások kész művek és nincs egy közös hely ahol ezek fellelhetőek lennének, mert nincs ilyen topik.
Mit lehet még tenni az úgy érdekében?
Üdv: Laac
Kamovos 6115 2012. december 5. 11:24
Válasz erre
Szia Mekett!

Legyél szíves nyissál meg nekünk két topikot, a következő nevekkel!

Magyar Királyi Honvédség harcjárművei, eszközei.
Magyar Királyi Honvédség légi ereje, eszközei.

Üdv: kamovos.
Kamovos 6114 2012. december 5. 11:20
Válasz erre
Szia Muzzy!

Hát most erre mit mondjak?
Tudom már! :)

Lehet, hogy szüleim gyerekkoromban sok képeskönyvet adtak a kezembe, hogy ne kérdezzek annyit, hanem nézegessem a képeket, addig is csendben vagyok. :D
Talán ezért alakult ki bennem, hogy, ránézek egy képre és eltudom dönteni kell vagy nem. :)

A képeken lévő doboztetőkön rajta van a méretarány is, nagyítás nélkül is látni.
Illetve azt már nagyjából tudom, hogy mi nem lett kiadva 1:72-ben. :)
Mert ugye engem a 35-48 méretarány hidegen hagy.

De!
Megértelek téged is, mert Te a szöveges dolgokhoz vagy hozzá szokva.

A másik!
Pártunk, és kormányunknak köszönhetően, ez év január elsejétől a társadalom perifériájára kitaszított, közutálatnak örvendő, járadékos vagyok, és nem nyugdíjas. :(
Kis ember vagyok ahhoz, hogy az adataimat ellophassák valamire is.
A posta ládában látom ki írt, ha nem ismerem áthelyezem a Spam könyvtárba.
Telefonom ritkás szól.
Ha rejtett, szám hív nem veszem fel.
Ha ismeretlen a szám (tehát ki ír egy számot amit nem ismerek) felveszem köszönök, és közlöm nem veszek semmit, nem megyek sehova, további szép napot. :D

Amúgy abban igazad van, hogy bizonyos beosztású, és rendfokozatú embereknek tilos! Ezt kihangsúlyozom még egyszer, Tilos a személyes adatait nyilvánosságra hozni, ilyen és ehhez hasonló fórumokon.
Illetve, máris helyesbítenék!
Minden fórumon!

Természetesen ezt ők tudják is!

Hát mondjuk a HM nem!
Mert a teljes katonai vezetés, adatai egy részét kiteszik köz szemlére.
Alakulatonként, beosztás szerint, önéletrajzzal, iskolákkal, hol merre milyen misszióban vett részt, stb.

De mint tudjuk!
Ők vannak kevesebben ezen a fórumon.

Biztos a korom miatt van, (vagy én vagyok az öregszem?) az is, hogy én igénylem az adatlapon a képet is, hogy ha találkozunk, egy kiállításon akkor megismerjem akivel itt levelezem.

Bár lassan oda jutok, hogy beszélgetek valakivel egy jót aztán mikor elköszönünk, még kicsit kattog az agyam, hogy ki is volt az.
Mert ugye, ott meg még megint nem tartunk, hogy mindenki egyesületi pólóban jön, és rajta van a neve.

Na persze ez megint nem gond annak, akinek van 5-8 ismerőse.

Nekem viszont már kicsit nehézkesebb a dolog.
Hisz annyi ismerősöm van, hogy már magam sem tudom, hogy aki jön velem szembe, az azért vigyorog mert ismer, és látja rajtam, hogy gondolkodom piszkosul, hogy ki lehet Ő, vagy csak szimplán idegzsábája van, és nem vigyorog hanem beteg.

Lényeg az, hogy infó nélkül nehezen boldogulok.

A biznisz az más dolog, ismeretlenekben már nem bízok.
Ezzel kapcsolatban is volt már javaslat, hogy lehessen közszemlére tenni kik azok akikkel nem biztonságos az üzletelés.
De ez sem megy. :(

További szép napot.

Üdv: kamovos
Kamovos 6113 2012. december 5. 10:31
Válasz erre
Szia Gabi!

Nagyjából egyformán látjuk a dolgokat. :)
"Vuk barátja a sötétség" :D

"Pató Pál Úr: Ej ráérünk arra még"

A mi barátunk az idő! :)
"Az idő majd megold mindent"

De addig is időnként napi rendere vannak tűzve a dolgok.
Rögtön írok Meketnek is hátha olvassa a saját honlapját. :D

Üdv: kamovos
Muzzy 6112 2012. december 5. 09:13
Válasz erre
Kedves Kamovos!

Nekem a hírdetéseknél sokkal egyszerűbb a szöveget elolvasni, mint képekre kattingatni az adatokért. Gyorsabban ki tudom szúrni egy felsorolásból pl a méretarány alapján, hogy érdekel, vagy nem. Ahhoz, hogy a képek alapján ki tudjam ezt szűrni, ismerni kell a maketteket, doboztetőket, milyen méretarányt rejt. De mindenki másképp működik.
Másik, Te már nyugdíjas vagy ezért nem okoz gondot az adataid megadása. De bizonyos esetekben nemigazán célszerű túl sok infót megadni.
És sajnos az is igaz, hogy a netre kitett infódat bárki, bármikor felhasználhatja, aminek Te sem örülnél hogy kapod a spameket, meg telefonhívásokat.
Üdv
Muzzy
Gabi 6111 2012. december 5. 08:06
Válasz erre
Szia Kamovos!

Így van, ami magával a működéssel kapcsolatos, annak van hely, arról kell beszélni, lehet akkor félre értettelek, mert én a tranzakcióval kapcsolatos dolgokra gondoltam. Abban is igazad, hogy fejlődtek a hirdetők, tényleg egyre többen teszik fel úgy a hirdetésüket, ahogyan te is írtad, és ebben biztosan közrejátszik az is, hogy többen jeleztétek ezt már. Ezért is írtam, hogy nem gondolom, hogy ezt is szabályozni kellene, mert ez úgy tűnik, hogy egyre inkább elterjed, belátja mindenki, hogy ez a célszerű, és jó.
Sajnos még mindig sokan nem képesek elolvasni, vagy értelmezni a nem túl bonyolult szabályokat, és betartani őket. A leggyakoribb hiba, hogy nem tartják be a 7 napot, nem adnak meg árat, vagy elérhetőséget.
Az adatlap kitöltésében is van igazad, de ezt már mint írtam, nem kötelezhető, mindenkinek magára van bízva, hogy mit akar megmutatni magából, ez nem is fog változni.

Az új topik aktiválását továbbra is csak Mekett tudja megoldani, még nem tudta megoldani azt a technikai fejlesztést, hogy áttegye abba a részbe, ahol mi dolgozunk, tehát ebben továbbra sem tudunk sajnos segíteni.

Gabi
Miggyuri 6110 2012. december 5. 05:43
Válasz erre
Tovább víve Kamosvos mondandóját és is javasoltam már (ill. kértem a létrehozáshoz engedélyt) az In Memoriam Magyar Néphadsereg topic működéséhez. De hát, ha nem, akkor... ?
Kamovos 6109 2012. december 4. 19:36
Válasz erre
Sziasztok Adminok!

Közben eszembe jutott még egy dolog. :)

Több éve görcsölök azon, hogy létre legyen hozva:
Magyar Királyi Honvédség harcjárművei eszközei,
Magyar Királyi Honvédség légi ereje eszközei,

De egyszerűen képtelen vagyok elérni.
A bosszantó az egészben az, hogy szinten mindennek van saját topikja.
Olyan topiok léteznek, hogy az vicc!
De pont két Magyar jellegű topikot nem lehet létre hozni!

Sőt egyre több lesz a halott topikok száma.
Ezalatt azt értem, hogy vannak topikok amikbe már 2007, 2008, 2009, 2010, 2011-óta nem írt senki.

Hát ha ezeknek van lét jogosultsága akkor miért nem lehet létrehozni ezt a két Magyar jellegű topikot!

Üdv: kamovos
Kamovos 6108 2012. december 4. 13:00
Válasz erre
Szia Gabi!

Öööö...

Nem mindenben értek veled egyet. :)
De ez nem is baj, hisz ahány ember, annyiféleképpen gondolkodik. :)

Viszont van ami biztos!
A honlap üzemeltetője olyan szabályokat hoz, vagy vezet be, amilyent ő jónak, szükségesnek talál.
A topik lakóknak pedig ezekhez kell tartania magát, különben jön a törlés.

Sajnos a regisztráltak sem látják az adatlap teljes tartalmát jelenleg!
Még mindig van ahol csak egy név, vagy csak, egy Emil cím olvasható, vagy semmi.
Fényképek pedig csak elvétve.

Maximálisan támogatom azt a kijelentésedet, kérésedet, hogy a tranzakciós levelezést magánba kell lebonyolítani, mert azok csak a két félre tartoznak.

Hát... anyázni pedig, egyetlen topikban sem kéne, ez nem is lehet kérdés.
Szerintem kulturáltan is meglehet vitatni az érdek és vélemény különbségeket.

Tény és való, hogy a Makettinfó, nem a cserebere topikért alakult meg.
A cserebere topik, csak egy másodlagos igényeket kiszolgáló oldal.

Ezzel is egyetértek veled!

Viszont az is tény, hogy mégis csak része a makettinfónak.
Így az ezzel kapcsolatos javaslatokat, véleményeket is itt kell ütköztetni, megbeszélni, kezelni.

Az is tény, hogy két hónappal ezelőtt, még nem sokan voltak akik a kép aláírásban adták meg az adatokat.

Aztán elkezdtünk erről itt írni, és most meglehet nézni, hogy milyen sokan vannak már, akik a képaláírásban adják meg az adatokat.

Már ott tartunk, hogy lassan alig lesznek olyanok akik betolják a sok-sok képet, és képeken kívül, írják az infókat, vagy ne adj Isten "litániát" amit egyébként Emailben is letudnának focizni egymás között.

Sokan rájöttek arra, hogy amikor megnyitom a képet, egyből minden tudnivaló ott olvasható, és nincs szükség további keresgélésre.
A kép alá pedig, hihetetlen mennyiségű információ elfér.

Vagy esetleg azért teszik,(?)hogy a hosszabb hirdetésével ne szorítson ki mást!
Ami igen dicsérendő emberi gesztus.

De ami biztos, hogy minél többször kerül elő ez a téma, és figyelmeztetjük egymást ennek a hirdetési formának használatára, annál többen lesznek, a kik a kép alá írják az adatokat. :)

Lehet, hogy egyenlőre korai a szabályok közötti bevezetése.
De vitathatatlan az is, hogy van rá igény.

Üdv: kamovos
Gabusch 6107 2012. december 3. 17:50
Válasz erre
Most is van két üzletem bonyolítás alatt az oldalon. Nekem tesznek szívességet, nyilván előre utalok.
Ha ott a telefonszáma, legfeljebb zaklathatom, hogy mi a frász van már a cuccommal, de ha lenyúlja a pénzem, max. annyit tehetek, hogy telekürtölöm itt a fórumokat, hogy na, ettől, meg attól ne. Meg persze be is perelhetem (ha eltettem az utalásról a papírokat) de nyilván többe kerülne a leves, mint a hús a végére. Kivéve, ha ügyvéd vagyok. :)
Gabi 6106 2012. december 3. 17:48
Válasz erre
Szia Kamovos!

Nem kötelezhető senki sem arra, hogy adja meg a telefonszámát, az adatlapon lévő email megadásának a lehetősége is több féle módon történhet, pont ezért van úgy megoldva, hogy aki nem akarja nyilvánossá tenni, azét csak a regisztráltak láthassák. Ezt sem kötelezhetjük, és nem is akarjuk.
Valóban jobb az a megoldás, ha a képhez van odaírva minden adat, de nem hiszem, hogy ezt elő kéne írni.
A Makettinfo topikból nem szeretnénk anyázós topikot, ezért itt csak az oldallal kapcsolatos észrevételeket tegyétek meg, a tranzakciókkal kapcsolatos dolgok a két félre tartoznak.
Egyenlőre úgy gondolom, hogy nem igényel további szigorítást a Cserebere topik, saját véleményem szerint előnyére vált az eddigi.
Leírtam már párszor, de megint megteszem, hogy nem a Makettinfo van a cserebere topikért, hanem a cserebere topik egy része a Makettinfonak, és ez nem Vatera meg Tesz-vesz, ne ahhoz hasonlítsátok, az teljesen más kategória.

Gabi
Kamovos 6103 2012. december 3. 17:35
Válasz erre
Szia Gabusch!

Sok dolog van ami a vásárlást befolyásolja!

Te Pl: mekkora bizalommal vásárolnál olyantól, akit nem ismersz, és akinek az adatlapja üres?

Küldenéd neki előre a megvásárolni kívánt makett árát?

Aztán hogyan fogod utolérni, ha nem küldi a makettedet?

Illetve fordítva kérdezem ugyan ezt!

Elküldenél bárkinek bármit, ha nem tudsz róla semmit, mert üres az adatlapja?

Érted ugye?
A bizalom nagyon nemes dolog!
De ha párszor pórul jársz, akkor mindjárt másként látod ezeket a dolgokat. :)

Nekem ma kétszer csörgött a mobilom Rejtett számról!
Szerinted felvettem?
A vezetékes telefonnál ugyan így nem veszem fel, ha nem látom ki az!

De ha mégis nemkívánatos hívásom jön köszönök, és közlöm, hogy nem veszek, nem rendelek, nem utazok sehová.

Sőt az elmúlt hónapokban az Erste Bank nevében hívogatnak azzal, hogy adategyeztetés címén, kérik a nevem, születési évem, születési helyem, édesanyám nevét, lakcímemet, a számla számom, valamint a pin kódomat kellene cserélni mert két évnél régebbi, és hogy most azt meg is tehetem.
Szerinted foglalkozom én ezekkel.
köszönök és ennyi volt.

Sajnos mindannyian elkövetjük azt a hibát hogy szolgáltatóknál megadjuk a telefonszámunkat.
Innentől kezdve már jönnek is a reklám SMS-ek és egyéb telefonok.

Nekem itt is minden adatom nyilvános, és meg nem kaptam semmi olyan telefont, vagy Emailt ami miatt ki kellet volna akadnom, vagy valaki szitkozódott volna benne.

Üdv: kamovos
Gabusch 6101 2012. december 3. 16:59
Válasz erre
Az lehet, de így is naponta hívnak mindenféle kitűnő ajánlattal mindenféle handlék. :(

A freemail helyett én azért használok gmailt. Azzal viszonylag kevés a gond.
Kamovos 6100 2012. december 3. 14:37
Válasz erre
Szia Gabusch!

Ezt Te tudod!
De hidd el sokkal könnyebb a kommunikáció!

Jártam úgy, hogy Free-mail címre írtam, mert szerettem volna valamit megvenni, két nap múlva ismét írtam, és arra sem volt reakció.
Telefonáltam neki és mondja, hogy most adta el, és az én Emilem még nincs ott.

Ha egyből telefonáltam volna akkor megtudtam volna venni rögtön, és nem csúsztam volna le.

Egy üzletet lelehet bonyolítani 30 mp alatt telefonon.
Illetve a telefonos bejelentkezés után, még mindig adhatok pontos címet, és kérhetek számla számot Emilben, mert akkor már az enyém a portéka.

Sajnos ma még Magyarországon elérhetőségek nélkül nem lehet kommunikálni.:(

Talán ha már előlehet fizetni a telepatikus gondolat átvitelre nem lesznek ilyen gondok. :)

Addig sajnos marad a telefon, az Emil, és a posta cím. :)

Üdv: kamovos
Gabusch 6099 2012. december 3. 14:26
Válasz erre
E-mail OK, de a telefonom pl. én nagyon nem szívesen adnám meg. Neten lehetőleg sehol.
Kamovos 6098 2012. december 3. 14:19
Válasz erre
Kedves Adminok!

javasolnám a további érdekütköztetések, elkerüléses érdekében, hogy az 1-es és 3-as pontot a következő képen módosítsátok.
illetve egy 6. pontot alkalmazását.

1. Kérünk minden eladót/vevőt, érdeklődőt, hogy az eladni/venni kívánt termékről a képaláírásban, az alábbi pontos információkat adja meg: gyártó, méretarány, pontos típus, állapot, ár, egyéb közölni valók.

3. Minden esetben meg kell adni elérhetőséget e-mail, telefon, az adatlapon.


6. Reklamálásokat, érdek ütköztetéseket, a makettinfo topikban tegyétek meg.
Minden ilyen jellegű hozzászólás törlésre kerül.

Remélem lesz ehhez szava másnak is. :)

Üdv: kamovos
Kamovos 6097 2012. december 3. 14:02
Válasz erre
Migi Barátom!

A jobbító szándék nem diktatúra!
Mindenhol vannak szabályok amiket be kell tartani.
Diktatúra az lenne, ha csak kamovokat lehetne hirdetni eladásra, és az összes többi hirdetést törölnék. :D

Üdv: kamovos
Kamovos 6096 2012. december 3. 13:23
Válasz erre
Migi Barátom!

Te egy tévedés áldozata vagy. :D

Az 1-es pont nem írja, hogy nem írhatod az adatokat a képek alá, és azt sem sajnos, hogy oda kell.
De ez még változhat! :)

A 3-as pont záró jeles része is bele tatozik a szabályzatba :).
A 3-as pont jelenlegi formájában a zárójeles részben meghatározza, hogy az e-mail, telefon, adatlapon kell szerepeljen.

Tény, hogy kulturáltabb, és most már egyre többen így is hirdetnek, hogy a kép alá íráshoz teszik az információkat.

Egyszer talán mindenki így dog hirdetni, és akkor nem lesz ilyen gond.
Nyilván, ha nem tesz fel képet akkor marad a felsorolás.

De ezt a témát egyszer már megbeszéltük. :)

Üdv: kamovos
sza.sa 6095 2012. december 3. 10:36
Válasz erre
Köszönöm az infókat!
(a 54997-es hirdetésem kompletten törölhető már)

Sándor
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.