/ Fórumok /

Makettinfo

Innen értesülhetsz a lap frissítéseiről, itt jelezheted, ha hibát észleltél valahol
a fórum működésében, vagy az oldalak megjelenésében.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.
Kamovos 6094 2012. december 3. 10:12
Válasz erre
Szia sza.sa:

Sajnos a felhasználók nem tudják szerkeszteni, illetve törölni a saját hozzászólásukat.
Csak az adminok tudnak törölni.

De ehhez add meg nekik segítség képpen, a hozzászólásod számát.

Üdv?:kamovos
sza.sa 6093 2012. december 3. 10:08
Válasz erre
Sziasztok!

Csereberés hirdetésemet hogyan tudom módosítani/törölni? (elkeltek)

S.
nemakárki 6092 2012. december 2. 17:33
Válasz erre
Szia!

Nagyon egyszerű.. Hááát nem ittál semmit...)

Laci
Kamovos 6091 2012. december 2. 17:31
Válasz erre
Sziasztok!

Mi lehet az oka annak, hogy gépeléskor fura karaktereket látok a monitoron?
Pedig nem is ittam alkoholt. :D
A nagy M betű két felső csúcsán ékezet van, akár csak a kis k, és kis h, nagy D betűnek
A nagy K mindkét felső végén kis u betűket látok.

Üdv:kamovos
pintair 6090 2012. november 29. 20:44
Válasz erre
Elektrolakatos !

... hát tudod... a vizes pólómat nem közúton szokom felrántani, -nincs még kabrilyóm - hanem betonozás közbe' sörbontás után.
Ez egy érdekesebb szityuésön volt, vmi banális icipici koccanás egy jelleg-szolgálati gépjárművel, de sínen vagyunk mint a 20 filléres, talán közmunkával lenyomom, fizetés nélküli szabival: árvácska kapálás a főtéren, vagy mosdatás a proszektúrán, ágytálazás az elfekvő hosszúfolyosóján, fürdetés a hajlékonyszállón, na, te kit választanál?
A kapálás lenne a legjobb, rengeteg ismerősömmel nem taliztam 1000 éve, tán ott bírnék a fogam közül kiszólni. De jön a hó és akkor csak hókapálás lesz. Nem baj, a főtéren sok már a garácsonyi fabódé forralt vizezett kannás borral, talán mexökök néha. Mosdatnám én a Lenin-szobrot is, de hát azokat mán nem lehet tisztára mosni,
minden esetre, a Jézuska nem hoz a idén kilós polisztirolt lakiról. Apropó! NÉPEK:

BÉRMAKETTELÉS VÁLLALOKK!
gaborka 6089 2012. november 28. 08:21
Válasz erre
Igen, légyszilégyszilégyszi aktiváljátok!

Előre is köszönjük!

Báthori Gábor
MME
donzsooo 6088 2012. november 28. 08:06
Válasz erre
Sziasztok!

Szeretnélek megkérni benneteket, hogy aktiváljátok már az általam
létrehozott topikot; "Modellfesztivál és Makettverseny Miskolc"-ot.

Fixálódnak a dolgok, és hamar elmegy ez a pár hónap,
és feltétlenül szeretnénk itt is közzétenni a konkrét dolgokat!
A fesztivál dátuma: 2013.02.(22) 23-24. 

Köszönettel: Mészáros Zsolt
migi 6084 2012. november 23. 20:38
Válasz erre
Szia Keri
Hát igazságod van , rengeteget javult az évek alatt az oldal , és még van benne lehetőség hogy még jobb legyen , bár ha mindennel nem is értek egyet , de nem is kell ,
Szia Exec
Csodákról nem illik mások előtt beszélni , ilyen ember .apuka csak egy van ,
üdv: migi
Sennás 6083 2012. november 23. 10:35
Válasz erre
Szia.Van valami ügyvéd ismerősöd?Most jól jöhet.Azt mondja ismerősöm (hasonlóan járt)mivel van munkahelye így fizetése is ,fel se merült hogy ledolgozza maradt a fizetés:(
atu71 6082 2012. november 23. 09:57
Válasz erre
Elektrolakatos 6081 2012. november 23. 09:53
Válasz erre
Árpi!

Mit műveltél? :-O

"a közúti közlekedés rendjének megzavarása"

Netán menet közben felhúztad a pólód, mint az amcsi filmekben a csajok? ;-)
pintair 6080 2012. november 23. 09:23
Válasz erre
kivett
kivett

Tudatom a Nénikkel és Bácsikkal, Kicsikkel és Nagyokkal, akik Szeretnek és Útálnak, hogy megérkeztem.
exec 6079 2012. november 22. 22:29
Válasz erre
migi,

egyet hozzá kell tennem. Nem megnevelni, de nevelő szerepe igen is van az oldalnak. A fiatalok, az utánpótlás nevelése. És most képzeld el a következő szitut. Apuka vagy, aki az életében nem látott makettet. fiad szeretne belekezdeni valami hobbiba 9-10 éves korában. elkezdesz keresgélni, hogy mégis mi a helyzet a makettezés terén. Te milyen új elfoglaltságba vezetnéd be a gyereket? Ha azt látod, hogy mindent lehet, esetleg egymást ölik az emberek, szedett vedett az egész, akkor felelős apukaként ide hozod a gyereket? nem hinném. Inkább rábeszéled egy másik hobbira. És hogy nincs ilyen? Elektro egy tipikus ilyen apuka. Senki nem látta még kész makettjét, és mégis, hatalmas "nyereség" a makettező társadalomnak, és az sem elhanyagolható, hogy geri is sikeres volt, (amíg nem a csajokat hajtotta. Mindegy, majd vissaztér... :D ) És bizony, az oldal egyik célja az is, hogy az ilyen rejtett tehetségeket a felszínre hozza.

Üdv.
exec
Keri 6078 2012. november 22. 21:56
Válasz erre
Szia migi!
Nem értek egyet az álláspontoddal.
Emlékezz vissza,hiszen te sem tegnap óta látogatod az oldalt,pl milyen volt a cserebere,mielőtt meghoztuk volna ezeket a szabályokat.Tele volt cseteléssel,"írtam mélt,megvan-e még,hülye vagy,ennyiért!" stb típusú hozzászólásokkal.Mostanra azért jóval,de jóval konszolidáltabb a helyzet,és nem hiszem,hogy olyan sok embert elriasztott.A legjobban pörgő topik az oldalon(kivéve,ha Gabi véletlenül törli:-)).
Nem megnevelni akarjuk a makettezőket.Az oldalt nagyon sokan látogatják,egyszerűen kellenek bizonyos keretek,szabályok a kultúrált,mindennapi működéshez.Ilyen egyszerű a dolog.Ezért a szabályok maradnak,valamint fokozatosan formálódnak a felmerült tapasztalatok,igények szerint.Mert bizony sok olyan tanácsot is megfogadunk,ami tőletek jön.Az oldalon nagyon kevés regisztráció kerül törlésre,dacára a nagy látszámnak.Aki normálisan,kultúráltan tud fárumozni,annak ezen az oldalon nem sok szabályt kell betartania, és mi tényleg nem vagyunk "szigorúak".

Keri
ANT 6075 2012. november 22. 21:35
Válasz erre
Pedig a könyvjelzőzés lényegesen egyszerűbb lenne, de hát ki hogy szereti. :-)
Kamovos 6074 2012. november 22. 21:30
Válasz erre
Szia migi!

Nem hiszem, hogy Téged, vagy engem, a baráti körömből eltudna riasztani, ha új szabályok lépnének életbe a honlapon.

Lásd kép megjelenítési formátum!
Nekem nem tetszik, szóltam is érte!
Kaptam rá választ, hogy ez már így marad!

Elmentem innen ez miatt!
Nem!

Mindazon által!
Az én véleményem változatlanul az, hogy a cserebere topikban, az össze vissza formátumú felesleges sorközökkel, és nem a kép beillesztésénél a kép megnevezésébe beírt szöveget alkalmazva, hanem a képen kívüli, felesleges sorközökkel elkészített hirdetésekkel, indokolatlanul kiszorítják egymást a hirdetők.

Jelezném mindez nem azért problémás számomra mert valaki kiszorította valamikor a hirdetésemet, és erre talán a legjobb bizonyíték az amilyen sűrűségben hirdetek.:)

Üdv: kamovos
Kamovos 6073 2012. november 22. 21:17
Válasz erre
Szia ANT!

Az ötlet jó!
Nálam működik is!
Csak hát...
Ezt nem ismerik sokan, ezért lapozgatnak.

Üdv: kamovos
Kamovos 6072 2012. november 22. 21:11
Válasz erre
Szia KeyPi!

Ugye Te most nem értetted meg amit írtam, és azért találod viccesnek ezt a "bit vadászatot". :)

Itt nem a tárhelyről beszéltem, és a vele járó költségekkel.
Nem a karakterek száma a probléma.
Hanem a szöveges sorok közötti felesleges üres sorok.
Amik növelik a hozzászólás geometriai méretét.
Ezzel szorítja ki az alatta levő hozzászólást.

Aztán ez az egész, csak a Cserebere topikról szól, és nem az össze topikról.
A többi topikban továbbra is lehet ugyan úgy írni mint eddig.
Persze csak a topik szabályok betartása mellett.

Ha tényleg ilyen agyament lennék, akkor elkezdeném forszírozni, hogy a halott topikokat meg kéne szüntetni.

Na fokozzuk még az agymenést!

A két hónapnál régebbi hszeket töröljük, mert akkor kevesebb tárhelyre lenne szükség.

Na mit szolt hozzá?
Ez már azért elég agyament nem?

Nem beszélve arról, hogy ettől még a cserebere topikban változatlanul kifogásolható külalakú hszekkel kiszorítják a másik társuk hirdetését.

De!
Szerencsére itt most jelenleg nem erről van szó.

Üdv: kamovos
migi 6071 2012. november 22. 21:01
Válasz erre
Igen a fokozatosság az jó dolog , de nem rend szabályok útján , és nem hiszem hogy a mi, vagy te vagy akár épp Elektróék dolga lenne megnevelni a makettező társadalmat , én még mindig azt mondom hogy ezeknek a szabályoknak inkább riasztó hatásuk van.
Kamovos 6070 2012. november 22. 20:52
Válasz erre
Szia migi!

Az 54703 hsz formátumát már nagyon sokan használják!
Ráadásul nem csak jó, de tökéletesen megfelel a topik szabályzatának is.

Bele törődni!
Hát pont ezt nem szabad!
Az olyan Pató Pál uras lenne. :D
A beletörődés nem viszi előre a topik fejlődését.

Nyilván, ha egyből át kéne állni az 54703 formátumra sokan megsértődnének.
Aztán persze le is nyugodnának. :)

Viszont, ha nem szeretnénk tré hirdetésekben kutakodni, akkor a fokozatosság elvét betartva a változtatásokban, mindenki áttud állni, azok közül akik eddig nem ezt a formátumot nem használták.

Üdv: kamovos
ANT 6069 2012. november 22. 20:44
Válasz erre
Szia Kamovos!
"Viszont mint írtam lentebb, rajtunk, a saját hirdetésünk külalakján múlik, hogy hány oldalt kell végig lapozni ahhoz, hogy megtaláljuk amit egyszer már olvastunk, és ismét olvasni szeretnénk."
Erre a gondolatodra reagálnék. A visszalapozgatás-görgetés problémára (pontosabban ennek elkerülésére) létezik egy roppant egyszerű, böngészőkbe beépített megoldás. Kedvencek vagy könyvjelzők a neve. Minden hsz-nak van egy direkt linkje a "Válasz erre" gomb mellett jobbra. Ezt a gombot "drag and drop" módszerrel el tudod vonszolni a kedvencek közé. Ha utána rákattintasz, az oldal tetején a mentett hsz. fog megjelenni, nem kell túráztatni az egér görgőjét. Az eljárás Firefox és Chrome alatt működik, más böngészőt nem próbáltam.

üdv. ANT
Elektrolakatos 6066 2012. november 22. 20:37
Válasz erre
Igen, ezt szeretnénk mi is.

Jelenleg ezt csak én tudnám megtenni, a teljes cikk törlésével.
migi 6065 2012. november 22. 20:34
Válasz erre
Janikám , én legszívesebben a 703 ast választanám , DE ebbe bele kell törődni hogy ez nem egy zárt kőrű oldal , itt mindenféle makettező kolléga megfordul , sokan csak ezért is járnak ide hogy csere -heréljenek , néha némelyiknek a szöveg leírása is gondot okoz , de szint úgy az értelmezése is , nem tudom hogy mit várhatunk el és mit lehet megkövetelni , mert szabályokat lehet hozni , de ha nem lesz aki be tartsa , mert elriassza az embereket az oldalról ,
üdv:migi
KeyPi 6064 2012. november 22. 20:27
Válasz erre
Köszi, hogy válaszoltál! Valóban, nem láttam a végeredményt, csak a vitaindító hsz.-t, ettől függetlenül úgy gondolom, ilyen esetben célszerű lenne az összes, az eredeti hsz.-hoz kapcsolódó véleményt törölni, - a további értetlenkedés elkerülése végett.
Kamovos 6063 2012. november 22. 20:24
Válasz erre
Sziasztok

Elnézést kérek azoktól, akiknek a hirdetését példa képül állítottam, és sértőnek érzik!
Nem kívánok vele megsérteni senkit, csak szemléltetésképen idéztem őket.

Természetesen mások választására is kíváncsi lennél!

Üdv: kamovos
Kamovos 6062 2012. november 22. 20:20
Válasz erre
Kedves Migi Barátom!

Én nem tudom megváltoztatni a cserebere topik rendjét, és moderálni sem tudom! :(
("Mondjuk, ez elég nagy mák sokaknak"):)
De!
Javaslatokat tehetek, és Te is tehetsz, fokozom tovább, mindenki tehet javaslatot!

Te már tettél is, azzal, hogy példaképen felhoztál két profi hirdetési oldalt.

Viszont mint írtam lentebb, rajtunk, a saját hirdetésünk külalakján múlik, hogy hány oldalt kell végig lapozni ahhoz, hogy megtaláljuk amit egyszer már olvastunk, és ismét olvasni szeretnénk.

Ezért most lehet, hogy sértődés lesz.

Legyél szíves hasonlítsad össze az alábbi hirdetéseket egymással, és mondjad meg melyiket tartod legkorrektebbnek.

Shelby 54749 tegnap 17:55 - talbi 54703 tegnapelőtt 11:21
gabesz884 54402 2012. november 6. 17:39 - naerm 54694 2012. november 19. 20:03

Szerinted?
Neked melyik típusú hirdetés tetszene?
Te melyiket választanád etalonnak?

Üdv: kamovos
Elektrolakatos 6061 2012. november 22. 20:20
Válasz erre
KeyPi!

Mivel eddig még nem nagyon kellett felhasználót törölni, így mi is csodálkoztunk, hogy a hszek eltüntek. Sajnos ez valóban értetlenséget válthat ki azokból, akik nem tudják miért történt, és csak a járulékos beírások maradnak. Ez ügyben egyeztetünk Mekettel, hogy legyen lehetőség egyenként is törölni a hozzászólásokat.

"A módszer finoman fogalmazva is etikátlan, az eredeti vélemény törlése miatt csúsztatásokra ad alkalmat, lehetőséget sem adva a hozzászólónak, hogy megvédje/ütköztesse érveit. Ez, így ebben a formában azt a burkolt üzenetet közvetíti: ostoba - mondhatsz amit, akarsz, az fog látszani amit mi akarunk."

Ebből azt vonom le, hogy nem láttad az érintett, már törölt beírásait, egyébként nem fogalmaztad volna meg a fentieket. Beillesztem neked az utolsó megnyilvánulását, amellye elérte, hogy eltávolításra kerüljön az oldalról!

""cooper 2012.11.21. 23:27:31 matton te vagy egy fasz nem pedig a faszbuk,ennyire hülye vagy hogy még a békejobbot se veszed észre. gyönyörödj bele a semmi kapcsolatokat ápoló semmitérö faszbukodba ragadj ösze vele ,tirpák segfej vagy te nem tirpák vagy hanem fejlett borsodi igaz,nyald ki"

Matton hozzá intézett mondatait, láthatod a cikknél.

Ezek alapján te mit döntöttél volna?

Még egy. Idézek az oldal szabályzatából!

"A formai és magatartási szabályok megszegése moderálást, figyelmeztetést, súlyos esetben pedig a fórumról való kitiltást von maga után!"

Üdv:ELektro
KeyPi 6060 2012. november 22. 20:05
Válasz erre
Sziasztok!
Rápihentem, mielőtt összeszedtem mondanivalómat a főoldalom látható, ill. ma már részben nem látható Gödöllő 2012 képes összefoglaló kommentjeit illetően. Előrebocsátom: nem kívánom sem Coopert védeni, sem Elektrolakatost támadni. Mindössze annyit kívánok megjegyezni, ami miatt itt már néhányszor korábban is szót emeltem, nevezetesen: nem illendő dolog úgy moderálni, hogy az eredeti, a vitát kiváltó hozzászólás törlésre kerül, a többi komment viszont olvasható marad. A módszer finoman fogalmazva is etikátlan, az eredeti vélemény törlése miatt csúsztatásokra ad alkalmat, lehetőséget sem adva a hozzászólónak, hogy megvédje/ütköztesse érveit. Ez, így ebben a formában azt a burkolt üzenetet közvetíti: ostoba - mondhatsz amit, akarsz, az fog látszani amit mi akarunk.

Más: minden személyeskedés nélkül olvasva Kamovos előző hsz.-át. Ha már bitekre vadászunk: az előző hsz. a textpad szerint 101 sor, információ tartalmát tekintve zéró, magyarán: ugyanezen a tárterületen ezzel az erővel valamivel több, mint 2 "hosszú" hirdetést adhatott volna le valaki, vagy majdnem 7 "rövidet"? - ha már sorokban mérjük a költségeket. Ha áttérnénk a bitekre a helyes igaragozással többet nyernénk, de tudom ez ellenkezik a fórumszabályzattal.
Mind1. Gondolkodjatok el rajta, aztán töröljétek.
Üdv. KeyPi
migi 6059 2012. november 22. 19:46
Válasz erre
Sziasztok
P-51 esnek igaza van senki se fog 2-3 oldalt végignézni egy keresésnél , sok az a 7 napos idő , ha annyira meg akarjátok szigorítani akkor ne engedjétek azokat a hirdetéseket ahol 20 -30 makett is fel van sorolva , hogy árulja vagy keresi , , De ha ennyire szigorú akarsz lenni Jani ( Kamovos ) barátom , akkor gyártani kell erre az oldalra egy forma sablont oldalt amin ablakok vannak minden olyan információhoz amit kértek , és ha ezt nem tartják be akkor ugrott a hirdetés , A Vaterán és a jó fogáson stb , örülnek ennek a szigornak meg lényegesebben megnőtt az ott árult makettek száma .
Üdv: migi
Kamovos 6058 2012. november 22. 19:12
Válasz erre
Szia p-51!

Tudtam, hogy te megfogod érteni!
Remélem másoknak is sikerült! :)

Tudod van itt még valami érdekes a hirdetésekben.
Az pedig a formátum.
Ezzel szintén sok hirdetést lehet kiszorítani, és emellett még idegtépő is némelyik.
Sajnos kevés embernek van kifejlődött törzs kultúrájuk ezen a téren.

Nem szeretnék személyeskedni, és megbántani senkit azzal, hogy megemlítek pár formátumot, és esetleg magára illetve hirdetésére ismer.

Viszont úgy gondolom ezen a téren is érdemes lenne kicsit fejlődni.
Magunkért, de főképpen egymás érekében.

Nézzük sorba milyen hirdetések fordulnak elől.

A kép nélküli hirdetésekben elkövetett, klasszikus hibák Pl:

Sziasztok!

Ezeket szeretném eladni.

Revell

1/72

Revell 03121 Panzerhaubitze 2000

Revell 03118 SpPZ 2 "LUCH"

Ezen az Emil címen vagyok elérhető kamovos@vipmail.hu

Üdv: kamovos

Ez így nagyon szép és esztétikus.
Az is biztos, hogy nem rossz szándékkal készült így.
De!
Ha van 18db makett, akkor az elég szép sor szám lesz.

Az egész összesen:

Köszönés: 2 sor.
Bevezető szöveg: 2 sor
Típus: 2 sor
Méretarány: 2 sor
Makettek: 36 sor
Emil cím még 2 sor
Elköszönés 1 sor
Ha nem tévedek ez összesen 47 sor

Ugyan ez spórolva!

Sziasztok!

Elszeretném nektek adni pár makettemet.

Revell 03121 Panzerhaubitze 2000
Revell 03118 SpPZ 2 "LUCH"

Üdv: kamovos

Ez a példa jól mutatja, hogy még mindig áttekinthető, és sokkal kevesebb sort használok fel.

Számoljuk össze:

Köszönés: 2 sor.
Bevezető szöveg: 2 sor
Típus: 2 sor
Méretarány: 0 sor
Makettek: 18 sor
Emil cím még 0 sor aki rendesen regisztrált, annak az adatlapja tartalmazza, illetve ha a nevére kattintunk ott is meglehet nézni.
Elköszönés 1 sor
Ha nem tévedek ez összesen 15 sor!
47 sor - 15 sor a különbség 32!
Abból a 32 plusz sorból, másik két ember is hirdethetett volna ugyan azon az oldalon!

A képpel történő hirdetésnél előforduló hibák.

Be illesztik a képet, és egy értelmetlen számsor vagy egyéb érdektelen szöveg van alatta.
Majd a képek után, jön a szöveg a már fent említett bő lére eresztett módszerrel.

Roppant idegesítő, hogy rá kattintok a képre, haladok előre, majd mikor az egyik érdekel, kikel lépnem a képekből, és kibogarászni a szöveges részből, hogy megfelel-e a méretarány, és az ára.
Aztán vissza a képek közé, és folytatom a nézelődést.
Majd ismét találok valamit.
Megint kilépés, megint keresgetés.

Viszont, ha oda figyelne arra amit csinál!
A kép beillesztésénél, a megnevezésbe írná be a szöveges részt is, akkor a kép nézése közben az összes vele kapcsolatos információkat láthatnám.

Nos hirtelen ezt a két példát hoztam most elő.

Azért neked írom.
Mert Te megérted.
Kíváncsi vagyok rá, hogy rajtad kívül hányak fogják megérteni, és a helyes módszert alkalmazni.
Azt is elmondanám, hogy vannak akik régóta így is csinálják, csak követni kéne a példájukat.

Igaz!
Ezek nincsenek bent a topik szabályzatban, viszont azon kívül, hogy kulturáltabb, még praktikusak is!

Üdv: kamovos
p-51 6057 2012. november 22. 09:54
Válasz erre
Szia Kamovos!

Erre valóban nem gondoltam. A meghirdetett tételek száma valóban van, akinél nagyon sok. Így érthető. Köszönöm.
Üdvözlettel:
p-51
Kamovos 6055 2012. november 21. 14:12
Válasz erre
Szia p-51!

Drága barátom!
Szívből örülök az építő jellegű kérdésednek!
Bár csak mindenki a lényeget kérdezné mindig, az értetlen hőbölgés helyett!

Szerintem, ez azért lett így, hogy a Te hirdetésedet Én ne szoríthassam ki a mindennapos 8 oldalas hirdetésemmel.

Másrészt olyannyira elszaporodtak azok a hirdetések, amik hétről hétre többször is megjelentek, akár évek óta is hirdetett dolgokkal megtömve, amik mások hirdetéseit kitolták az oldalról.

Én minden nap többször is benézek a Cserebere topikba!
És mit látok olvasok?
Szinte mindig ugyan azt!

Nem tudom neked megmondani pontosan, hogy nekem hány könyvem folyóiratom, matricám, réz maratásom, dioráma kiegészítőm, makettem van pontosan amit elszeretnék adni!
De szerintem száz fölötti a darab szám!

Most gondold el!
Ha!
Én ezt minden héten, kétszer betenném mit váltana ki belőled?
Szerinted engem hányan kezdenének megutálni az agyament hirdetéseim miatt?

Remélem így az én példámat nézve, Te is belátod, hogy a heti két alkalommal történő hirdetés kicsit erős lenne.
Habár, én már nem is emlékszem, mikor hirdettem utoljára itt az eladó motyóimból?

Baráti üdvözlettel: Kamovos
p-51 6054 2012. november 21. 13:22
Válasz erre
Sziasztok!

Elolvastam a csere-bere-rovat új szabályzatát, és az lenne a kérdésem felétek, hogy milyen indoka van annak, hogy két hasonló hirdetés feltétele között 7 napnak kell eltelnie?
Arra gondoltam ugyanis, hogy szerintem, aki keres, az nem lapozza végig azt az 5-10 oldalt, ami lefedi a hét napos időtartamot. Az is biztos, hogy ha egy oldalon jelenne meg 3-4 napnál több, akkor meg a gördítősávba bolondul bele az ember.
Szóval nekem nehézkesnek tűnik. Ha el akarok adni valamit, akkor a jelenlegi szabályok szerint, 1-2 napig látható a hirdetésem, aztán 5-6 napig nem, vagyis csak az találja meg, aki végigböngész az elmúlt heti "termést". magamból kiindulva ezt nem sokan csinálják, a vásárlók nagy többsége szerintem csak 1-2 oldalt olvas végig.
Nincs nagy bajom, jó így is, csak valahogy lehetne gördülékenyebb. Esetleg előfordul, hogy elfelejtem, mikor adtam fel, aztán véletlen 6 nappal később adom fel, akkor törlitek majd.
Üdvözlettel:
p-51
Gabi 6053 2012. november 16. 09:02
Válasz erre
Szia!

Tehát, ha jól értem, akkor az említett hirdetések megfeleltek a cserebere rovat szabályainak. Ebben az esetben nem értem, miért kellett volna törölni?
Nagyon sokszor leírtuk már, hogy az oldalon, és főleg a Cserebere rovatban nem lehet egymást minősíteni, szidalmazni, termékeit becsmérelni, vagy sértegetni, de ez benne van a szabályzatban is. A tranzakció arra a két személyre vonatkozik aki elad és aki vásárol, csak ők tudják a részleteket, és ez nem is tartozik másra. Nem tudjuk kinek volt igaza, nem is érdekel, és ez csak rájuk tartozik, intézzék el magukban, a fórum erre nem alkalmas, és nincs is helye itt. Azt is sokszor leírtuk már, hogy tisztázzátok a részleteket vásárlás előtt, ne utólag reklamáljatok. Az, hogy törölve lettek az ilyen jellegű reakciók, megint természetes, két dolog miatt, nem tudom mit nem értesz rajta. Az egyik, hogy semmi köze az adott topikhoz, nem eladásról, vagy termék keresésről szólt, de a legfőbb ok, hogy személyeskedő jellegű volt.
Aki ezeket a dolgokat nem tudja tudomásul venni, vagy nem akarja, és megszegi a szabályokat, azoknak továbbra is töröljük a hozzászólásait, de ha szándékosságot fedezünk fel, akkor a regisztrációját is töröljük.
Nem tudom miért kell visszatérni újra és újra ugyanarra a dologra, jó lenne már tudomásul venni, hogy miként működnek a dolgok, és betartani őket, nem a problémákat generálni.

Gabi
mookush 6052 2012. november 16. 08:16
Válasz erre
Szia!
Nem a napokkal, ár megadással stb. van a gond, hanem a... hogy is mondjam... "erkölcsi" oldalával.
Erről volt már szó pár napja, akkor meg is lett említve a felhasználó. Az is, hogy többeknek tartozik, de mivel volt aki (mindezek ellenére!) mellé állt, nem történt semmi. Vagyis de... a reklamációk(!) lettek törölve... ezt már akkor sem értettem. :(
Gabi 6051 2012. november 16. 08:09
Válasz erre
Szia!

És ez megy megy hónapok óta 1-2 felhasználónévvel (vagy többel?). A hirdetések sosem kerülnek törlésre. Miért is?


Légy szíves konkrétan megmutatni, hogy melyek ezek a hirdetések, ahol nem a szabályoknak megfelelően történt annak felrakása, nem tartotta be a napokat, vagy egyebeket.

Nem kötelező megadni adatokat, képeket, ezt nem is lehet kötelezővé tenni, ez mindenkinek a saját döntésére van bízva, hogy mit utat meg magából, az már a többi felhasználóra van bízva, hogy ebből milyen következtetéseket von le. És igazad van, sokan Facebook helyettesítőnek, vagy olyan oldalnak képzelik az oldalt, ami valahol nem gond, mert közösségi oldal, kivétel a Cserebere rovat, mert ott szigorúbbak a szabályok pont az áttekinthetőség miatt.

Varjúbácsi!
Teljesen más dologról beszélsz, mint amiről a topik szól, ennyi erővel berakhatnád minden webshop és online bolt linkjét is, de nem erről beszélünk, és ezt Te is tudod. Hétvégén ott leszek Gödöllőn, gondolom Te is, a többit majd ott megbeszéljük személyesen.

Kamovos!
Köszi, sok mindenben egyetértünk.

Gabi
mookush 6050 2012. november 16. 07:49
Válasz erre
Jó reggelt!
Szintén nevek és célozgatások nélkül!
Sajnos nem (csak) az a forgács hullik, aminek hullani kellene... Mire is gondolok?
Hirdetés XY-től: Nagyon venni akarok ABCD típusú makettet.
Pár nap múlva, hirdetés ugyanettől: eladóak az ABCD típusú makettek.
Megint pár nap múlva: kenyérre kell a pénz, vigyétek el a makettet, egyébként kidobom.
És ez megy megy hónapok óta 1-2 felhasználónévvel (vagy többel?). A hirdetések sosem kerülnek törlésre. Miért is?
Másik eset:
Lsd. Varjúbácsi tegnap... az én off hsz-em is törölve lett.
Ezen kívül, továbbra is minden személyeskedés nélkül.
Nagyon örülök, hogy vannak akik az oldalt egyfajta IWIW esetleg Facebook helyettesítőként szeretnék használni, de amíg a szabályzat nem tartalmazza, hogy kötelező képet, vércsoportot, cipőméretet közzétenni, addig ez mindenkinek a saját akaratán múlik. Nem mindenki élvezné, hogy egy félreértett hsz után a magán mail címén zaklatják a jóakarói... esetleg telefonon... esetleg feljelentsék (viccből)... mert "Magyarok vagyunk, nem?". Nem attól válik valaki jó emberre, hogy iPhone-ja van :) vagy mert mindenhová kiírja a nevét, ill. egyéb adatait.
Szerintem. :)
Kamovos 6049 2012. november 15. 22:43
Válasz erre
Sziasztok!

Nevek és célozgatások nélkül!

Úgy látom mihelyt valami elkezd kicsit jobban működni, rögtön elő kerülnek a problémások is, akik nem tudnak vagy nem akarnak bele szokni az itteni rendbe.

Ha jól emlékszem, volt itt egy időszak, amikor boldog boldogtalan osztotta itt az észt, és taknyos orrú suhancok, beszólogattak 60-70, de még 80 éves barátainknak is.
Most őszintén!
Ez normális volt?

Aztán a sok könyörgés, és vita után, csak sikerült bevezetni, hogy csak regisztráltak írhatnak hozzászólásokat.
De még mindig nem az igazi ez sem!

Ahogy Édesapám szokta mondani, ahol faragnak ott hullik a forgács!
Hát a forgács egy része már lehullott.
De maradt még.

Az is igaz, hogy még mindig vannak, akik ugyan regisztrálnak, de semmi adatot nem látni róluk.

Ismét általánosítás nélkül mondanám!

Akiknek nem látni az adatlapját, azok közül kerülnek ki akik még mindig illetlenül viselkednek.
Tehetik ezt mindazért, mert nem látjuk kik ők.
Nyilván azért rejtőzködnek, mert nem merik felvállalni önmagukat.

Pedig!
Aki tisztességesen be regisztrál, annak nem kell a hirdetésében sem külön be írni az Emil címét.
Ugye?
Annak nem kell egy Off-ot írni mert kihagyta a hirdetéséből az Emil címét!
Igazam van?

Ha feltenne mindenki magáról egy képet is, akkor nem kellene össze vissza érdeklődni a versenyen, hogy ki ismeri XY-ont, mert a képe alapján fel lehet ismerni.

De!
Ahogy látom, egyre többen vannak akik normálisan eltudják intézni a hirdetésüket, úgy, hogy nem írnak felesleges sallangokat.
Hanem a képtárba történő feltöltéskor a kép aláírásba beírják a szükséges információkat.
Méretarány, ár stb.
Ugye, hogy mennyivel jobb egy olyan hirdetést nézni, ahol megnyitom a képet és alatta olvashatok róla minden információt, és nem kell kilépni és egyenként egy listából kikeresni a rá vonatkozó információkat?

Ha kis lépésekkel is, de előre felé halad honlap, és nem vissza felé!
Olyan sosem lesz min amilyennek mindenki szeretné, hisz ahányan vagyunk annyi félét szeretnénk!

Ebben a jobbításban kéne kicsit aktívabbnak lenni mindenkinek, és segíteni, Mekettnek és azokat akik mellette dolgoznak, segítik a honlap működését.

Minden kritika, bírálat, jó szándékú, avagy rossz szándékú is, előre viszi a honlap fejlődését.

A fejlesztések, esetleges új szabályokat pedig ha tetszik, ha nem, mindannyiunknak tudomásul kell vennünk, és be kell tartanunk.

Üdv: kamovos
Nekem sem tetszik az új képtár megjelenítés, de ez van ezt kell néznem, tudomásul vettem oszt pont.
Varjúbácsi 6048 2012. november 15. 21:08
Válasz erre
Gabi!
A kitörölt válaszomban volt két link. Mindkét linkben volt fellelhetőség, és ár. Azt hiszem mivel elérhetőség és ár is volt a válaszban, kielégítette a Cserebere előírásait.
Gabi 6047 2012. november 15. 19:14
Válasz erre
Szia!

Igazad is van, meg nem is. A srác keresett egy makettet, megadta a makett paramétereit, email cmét. Ami szerencsétlen volt a dolgoban, hogy mindezt kérdő mondanként tette fel, nem pedig úgy, hogy keresem ezt és ezt a makettet, és ez lehetőséget adott azokra a válaszokra. Ebben a formában valóban talán szerencsésebb lett volna a Segítség topik, viszont ha pl. Neked van otthon egy ilyen eladó maketted, akkor már tudsz is írni neki, hogy van egy ilyenem ennyiért.

Gabi
Varjúbácsi 6046 2012. november 15. 18:57
Válasz erre
Gabi!
Vagy én nem értem a Cserebere általatok feltett kritériumait, vagy - bocs - Te nem érted. Kitöröltél vagy 10 választ, de az ALAPOT nem. Az összes kitörölt válasz ugyanis egy olyan kérdésre érkezett, aminek az általatok megállapított szabályok szerint NEM a Cserebere rovatban kellett volna megjelennie, hanem pl. a Segítségben.
gyurmakoma 6045 2012. november 15. 18:14
Válasz erre
Oké.
Megértettem.És jók a változtatások amúgy,átláthatóbb lett.
Gabi 6044 2012. november 15. 18:14
Válasz erre
Szia!

Csak cserére nyugodtan hírdetheted ár nélkül, csak eladásra nem. Ezt a dolgot is többen kérték, hogy kelljen megadni árat.

Gabi
gyurmakoma 6043 2012. november 15. 18:08
Válasz erre
Gabi.
A csereberével kapcsolatban lenne egy észrevételem.
Nekem is törölted egy hsz-emet,mert nem tartalmazott árat.
Ez kár hogy kötelező,mert én is eléggé bajban voltam az adott készlet árának meghatározásával,esetlegesen inkább cserélni szerettem volna.
Viszont ár nélkül cserére nem lehet hirdetni ezek szerint? 
Gabi 6042 2012. november 15. 17:58
Válasz erre
Sziasztok!

Néhány gondolat a cserebere rovat használatával kapcsolatban, és az ott felmerült kérdésekre a válasz.

A törlések azért történnek, mert a topikba beíró személy nem veszi figyelembe az oda vonatkozó szabályokat. Ez az esetek többségében azért történik, mert vagy nem tartja be az újboli felrakás között a 7 napot, nem ad meg elérhetőséget, vagy nem ír árat. Ezen kívűl akkor, ha megjegyzést tesz valaki, a másik ott hírdetőt, vagy annak termékeit bírálja. Tanácsadásra ott a segítség, és egyéb topikok, nem pedig a cserebere, írjatok neki emailt, mindig megvan a cím, mert csak úgy maradhat benn a hírdetés.
Mindez benne van a fejlécben is, mely szabályokat pont a Ti kéréseitekre szigorítottunk.
A cserebere topik nem csevegésre van, arra találtok ezen kívűl még nagyon sok egyéb topikot az oldalon, nem az a cél, hogy szét legyen offolva ilyenekkel.

Gabi
Kamovos 6041 2012. november 14. 12:48
Válasz erre
Szia Mekett!

Itt is!
Nagyon szépen köszönöm a név cseréjét mindannyiunk nevében!

De!
Bár nem szeretnék elégedetlenkedőnek tűnni. :)
A kérdőjelet kicserélnéd benne egy ő betűre?

A két magyar jellegű topikot nem felejtetted még el ugye?:)

Üdv: kamovos
Kamovos 6040 2012. november 7. 10:58
Válasz erre
Így kérnénk átírni!
Így kérnénk átí...

Szia Mekett

Megint jöttem kérni!

Legyél szíves töröljed a Fórum, csevegő - Klubok, szakkörök, egyesületek - ALAREGIA MAKETKLUB - SZÉKESFEHÉRVÉR topikot.
Vagy!
Nevezzed át! (Képen látható)

Makettezők Baráti Köre-Székesfehérvár névre!

Segítségedet előre is köszönöm!
A két magyar jellegű topikot nem felejtetted el ugye?:)

Üdv: kamovos
Hunyo 6038 2012. november 6. 13:58
Válasz erre
Sziasztok!

Én is szeretnék megkérni a jogosultak közül valakit, hogy a választható klubok listájába be tenné a Bázis Makettklub Kecskemét-et?

Illetve:

Régebben már a klubok, szakkörök topicba létrehoztuk klubunk topicját is, de még mind a mai napig nem lett aktiválva!

Előre is köszönöm, a többiek nevében is!

üdvözlettel:

Hunyadi István
Kamovos 6037 2012. november 6. 11:58
Válasz erre
Szia Mekett!

Létre hoztam két magyar jellegű topikot!
Ha nem ütközik a honlap szabályzatába legyél szíves engedélyezzed őket!

Köszönöm!

Üdv: kamovos
kerge 6030 2012. november 4. 22:22
Válasz erre
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.