/ Fórumok /

Makettinfo

Innen értesülhetsz a lap frissítéseiről, itt jelezheted, ha hibát észleltél valahol
a fórum működésében, vagy az oldalak megjelenésében.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.
Polar 4608 2009. szeptember 30. 11:13
Válasz erre
Akkor hogy mindenki megértse.

Ez a rendezvény nekünk kb. 1.000.000-Ft-ba kerül. Ezt az összeget nem kis meló összeszedni a szponzoroktól. Ha nem lesz elég versenyző és látogató a rendezvényen, akkor a szponzorok legközelebb nem fognak pénzt adni, ergo nem tudjuk megrendezni a versenyt. Ha úgy gondolja a többség, hogy erre a rendezvényre nincs szükség, akkor szóljatok, jövőre nem fektetünk időt, energiát az egész megszervezésére, nem lesz verseny, és több időnk marad makettezni. Mi rengeteg energiát fektetünk bele, hogy jó verseny legyen, és nagyon elszomorítana minket, he nem lenne értelme, eredménye.

Nem hiszem, hogy egy verseny meghívója, kategoriái és versenyszabályzata off lenne. Mivel arra a helyre, ahova való nem teszi be az arra illetékes, úgy gondoltam berakom a működő topikokba, hogy azok is értesüljenek, akik csak bizonyos topikokat olvasnak.
Az előnevezés linket sem tudom így hova rakni, mert 15-20 hozzászólás után már nem látszik, keresni kell, és sokan nem neveznének elő, ami egyrészt a mi munkánkat nehezíti, másrészt a helyszínen sokáig kéne sorban állni a nevezéshez.

És még egy fontos dolog. Az oldal létrehozói önként hozták létre ezt a honlapot, nem kényszer hatására. Ha már megunták, vagy nyűg a számukra, akkor vagy engedjék meg másoknak az üzemeltetést, vagy zárják le a honlapot, és akkor más honlapok átvehetik a szerepét.

Somogyi Balázs
Taki 4606 2009. szeptember 30. 10:52
Válasz erre
Én is soxor kértem, az óvári versennyel kapcsolatban, hogy tegyék fel az adatokat sose történt meg kért időben. A móvári klubnál is rossz adatok vannak fent a telefonszámokról nem is beszélve. Nekem is elfogyott a türelmem MÉGSE offolom szét
más topikokat. Csak ennyi kivetni való van benne. Holott Polár indulatát megértem de akkor se irom be mindegyikbe.
Ákos 4604 2009. szeptember 30. 10:45
Válasz erre
Nem szántam viccnek, komolyan gondoltam.
sziklakks 4603 2009. szeptember 30. 10:03
Válasz erre
Ezt csak viccnek szántad,hogy e miatt nem mész a bolyaira igaz?o.O :D
Ip szűréssel nem megy sokra,ha dinamikus nem?
sziklakks 4602 2009. szeptember 30. 09:59
Válasz erre
Engem is meglepett Polar "partizán akciója" de szerintem semmi kivetnivaló nincs benne.
Ha egyszer hiába kéri,hogy történjen valami az ügyében teljesen elfogadható az,hogy a lehetőségeit kimerítve tudtunkra hozza amit szeretne.Egyébként én kb 5 napja találtam meg (az oldalukon)a szabályzatot,stb.,pedig már régen rendszeresen nézegetem itt,
hogy frissül-e valaha.Szerintem nem én vagyok az egyedüli láma,aki nem tudott eddig sok mindent...

Pedig energia van az oldalra,mert rendszeresen eltűnnek kommentjeim...:D
Jimbobá 4601 2009. szeptember 30. 09:16
Válasz erre
Szia Ákos!
Szerintem egy egyszerűen kezelhető weboldal jobban megfelelne a célnak (joomla).
Ha érdekel, keress meg, nem nagy cucc összehozni. Lehet benne akár fórum, regisztráció is.

Üdv!
Polar 4600 2009. szeptember 30. 09:13
Válasz erre
Ákos!

Ha az oldal tulajdonosa, és kizárolagos hozzáféréssel rendelkező ember nem a céljának megfelelően üzemelteti a honlapot, és többszöri kérésekre még válaszra sem méltatja az embereket, nem hiszem, hogy nekem bármilyen szemrehányást is tehet.

Nem hiszem, hogy most megsértettem volna a fórumozás szabályait, és más forumokon sem hiszem, hogy ezt tettem. Az igazság leírása, még akkor is ha ez esetleg egyes embereknek nem tetszik, nem szabályellenes sehol. A szelektív moderálást meg kifejezetten utálom! Egyesületi elnkként meg úgy gondolom, ha az egyesületem érdekeit nem tudom máshogy érvényesíteni, akkor elmegyek az érdekérvényesítés határáig, még akkor is, ha ez valakinek, vagy valakiknek nem tetszik. A magánvéleményem meg nem összekeverendő az egyesületi dolgokkal.

Bolyais verseny.
Pedig hiányozni fogsz, Te is és a munkáid is!

Ha Te szeretnél emiatt egy blogot indítani, akkor szerintem ezzel a nemtetszésedet fejezed ki az itteni viszonyok miatt.

Üdvözlettel:
Somogyi Balázs (Polar)
Ákos 4599 2009. szeptember 30. 08:36
Válasz erre
Polar!
Igen, ismerlek más fórumról is, ott is megsértetted a fórumozás szabályait, tehát ez nem egyedi eset. És ezt még büszkén vállalod is, sőt, itt is fenyegetőzöl (csak zárójelben: egy klubelnöktől szerintem nem ez a követendő magatartás). A Makettinfos moderátorok helyében én kizárnálak egy ideig a fórumról (IP cím szűréssel meg tudnám tenni).

A fórumon arra van a versenyek-Bolyai topik, hogy mindenki arról tájékozódjon. Ide és a klubok Bolyai menüpontjába bemásolod a versenyfelhívást és ennyi, ez lett volna a szabályos. Aki így nem találja meg, az nem is akarja megtalálni.

Ezzel az akcióval (és a válasszal) még elértél annyit, hogy a Bolyai versenyre semmiképp sem megyek, és makettet sem küldök (tudom a válaszod - nem fogok hiányozni). Részemről lezártam a témát.

Más: ha van rá igény akkor elindítok egy magyar-angol blog oldalt a magyar versenyekről versenynaptárral, adatokkal, minden egyébbel együtt, és vállalom, hogy naprakészen karbantartom. Így minden verseny áttekinthetően, egy helyen szerepelne, ide pedig csak egy hivatkozást kellene beszúrni, ami a blogra mutat. Mondjuk makettinfo.blogspot.com lenne a címe.
MrChef 4598 2009. szeptember 30. 08:20
Válasz erre
Polar kolléga törekvése figyelemreméltó, de a minden topikba való beírás felesleges. aki makettversenyre akar menni, az úgyis a megfelelő topikot nézi.
Balaxka 4597 2009. szeptember 30. 08:11
Válasz erre
Én már vagy március óta küldöm a leveleket, hogy kerüljön fel a versenyek rovatba a mi versenyünk is, elkerülve azt a bakit amivel móváron szembesültünk. Polár neketek legalább fentvan az időpontotok és egy két dolog, de nekünk semmi és ez nem rajtam múlik. Egy szónak is száz a vége, az időpontotok felvan tüntetve.

Üdv.:Balázs
Polar 4596 2009. szeptember 29. 23:33
Válasz erre
Szia Ákos!

Így van, és szándékos. Többször kértem Takács Zoltánt e-mailben, itt a fórumon is, hogy töltse fel a versenyek részt. Még válaszra sem méltat. És én még örülhetek, mert más klubbok versenyei hónapok óta a megemlítésig sem jutnak, nem hogy a részletek bemutatásáig.

Ismerhetsz más fórumról, nem ajánlatos "szórakozni" a türelmemmel.

Üdvözlettel.
Polar
Jimbobá 4595 2009. szeptember 29. 23:29
Válasz erre
Persze, megértem, hogy valakit zavar...De azért csak nem dől össze a világ.

Polar!

Gyerekbiztos kordonok lesznek? :)

Na jó éjt, jó fórumozást!

Üdv, Ádám
Ákos 4594 2009. szeptember 29. 23:25
Válasz erre
Ez nem célzás, hanem a fórum szabályainak szándékos és durva megsértése...ez csak visszatetszést kelt sokakban, így bennem is.
De semmi gond, majd a moderátor kitörli, és közben valakinek az őseit emlegeti :)
Polar 4593 2009. szeptember 29. 23:22
Válasz erre
Szia!

Fix kordonok lesznek, nem lehet majd őket elmozdítani.

Szeretettel várunk!

Üdv.
Polar
Jimbobá 4592 2009. szeptember 29. 23:20
Válasz erre
Szia Polar!

Szerintem érteni fogják a célzást :D

Kösz az infókat, ott leszek! Makettek leverése/tapicskolása ellen lesz valami intézkedés? Mert engem ez szokott visszatartani... Nem az aranyért mennék, inkább csak kiállítani.

Üdv!
Polar 4591 2009. szeptember 29. 23:00
Válasz erre
M E G H Í V Ó

VIII. BOLYAI MAKETTÉPÍTŐ KUPA NEMZETKÖZI MAKETT KIÁLLÍTÁS ÉS VERSENY

a

Bolyai Makett Klub, a Honvédség és Társadalom Baráti Kör Budapesti Egyesülete és a HM Honvéd Kulturális Szolgáltató Kht. Stefánia Galéria rendezésében

Időpont: 2009. október 17. és 2009. október 18. között.

Helyszín: Budapest, XIV. Stefánia út 34-36.

Makettek nevezése a versenyre, regisztrálása kiállításra:

2009. október 17. szombat: 08.00-13.00h.

A rendezvény megnyitása:

2009. október 17. 13.00h.

A rendezvény megtekinthető:

2009. október 17. 08.00-18.00h.
2009. október 18. 08.00-15.00h.
Eredményhirdetés, díjkiosztó:

2009. október 18. 15.00h.

A rendezvény bontása:

2009. október 18. 16.00h.

Börze:

2009. október 17-18. a rendezvény nyitva tartása alatt.

A verseny kategóriái és a versenyszabályzat, valamint további információk és részletek megtalálhatók a www.bolyaimk.hu, a www.attilaproductions.com/forum/ és a www.makettinfo.hu honlapokon.

Érdeklődni:
Somogyi Balázs +36/30/3506809, sbalazs@bolyaimk.hu
Szabó Zoltán +36/30/5233505, zotyo@bolyaimk.hu
Honlapunkon: verseny.bolyaimk.hu

A verseny kategóriái:

Hobbi liga:

Gyermek korcsoport (12 éves korig; 1997. jan. 1. után születettek)

- GY1 Gyermek összevont (repülő, harcjármű, figura, polgári jármű, hajó, egyéb)

Ifjúsági korcsoport (13-17 éves korig; 1992. jan. 1-1996. dec. 31. között születettek)

- IR2 Repülő összevont
- IH3 Harcjármű összevont
- IE4 Egyéb összevont (figura, polgári jármű, hajó, sci-fi, fantázia, papír)

Felnőtt korcsoport (18 éves kortól; 1991. dec. 31. előtt születettek)

Repülő szekció
- FR5 Repülő 1/72 és kisebb összevont
- FR6 Repülő 1/48 és nagyobb összevont
- FR7 Repülő dioráma összevont
Harcjármű szekció
- FH8 Harcjármű 1/72 és kisebb összevont
- FH9 Harcjármű 1/48 és nagyobb összevont
- FH10 Harcjármű dioráma
Figura szekció
- FF11 Figura 1914-ig
- FF12 Figura 1914-től
- FF13 Figura csoport
Polgári jármű szekció
- FP14 Motorkerékpárok
- FP15 Autók
- FP16 Kamionok
Hajó szekció
- FH17 Hajó összevont
Egyéb szekció
- FE18 Egyéb összevont (sci-fi, fantázia)
- FE19 Papír összevont

Profi liga:

- PR20 Repülő összevont
- PH21 Harcjármű összevont
- PF22 Figura összevont
- PP23 Polgári jármű összevont
- PH24 Hajó összevont
- PE25 Egyéb összevont

Kiemelt kategória:
- K26 60 éves a NATO, 10 éve a NATO-ban (minden, ami a NATO-hoz kapcsolódó)
- K27 Sugárhajtású repülők (Jetflay kiemelt kategória)

VERSENYSZABÁLYZAT

Általános információk
A versenyre olyan munkákat várunk, amelyek a korábbi Bolyai Makett építő Kupákon még nem lettek nevezve. A versenymunkákat csak a készítőjük nevén lehet benevezni. A versenyzők korlátlan számú makettet nevezhetnek. Ezektől függetlenül a kiállításra minden alkotást szívesen várunk. Minden olyan versenymunkához kérjük dokumentáció leadását, ami feljavított, bontott makettet, egyedi, kísérleti típust, típusátépítést, különleges festésmintát jelenít meg. A dokumentáció lehet nyomtatott és elektronikus formátumú, kereskedelmi forgalomban beszerezhető vagy magángyűjteményből származó referenciaanyag egyaránt. A dokumentáció leadásának ténye a nevezésnél regisztrálásra kerül, nagy értékű, nehezen pótolható referenciaanyagnál (könyv, folyóirat, CD/DVD, fénykép, stb.) külön elismervénnyel is, amellyel az eredményhirdetést követően visszakapható a szóban forgó dokumentáció.
A makettek besorolása
A zsűri a kategóriák további bontásának vagy összevonásának, indokolt esetben adott versenymunka más kategóriába történő átsorolásának, illetve a versenyből történő kizárásának jogát fenntartja. Utóbbi történhet az előírttól eltérő ligában (hobbi, profi) és/vagy korcsoportban önhibából történt nevezés, illetve kegyeletet, jóízlést sértő alkotás esetén. A versenymunkák számának tekintetében egy kategóriában minimálisan öt alkotás szükséges a kategória indításához. Ennél kevesebb nevezett munka esetében a kategória összevonásra kerül egy hasonló paraméterekkel rendelkező kategóriával. Adott kategória további bontására abban az esetben kerül sor, ha azt a zsűri indokoltnak tartja.
Azon új generációs készletekből összeállított maketteket, amelyek dobozai gyárilag tartalmaznak egyébként feljavítónak minősülő alkatrészeket (nagyméretű fémmaratás, esztergált fém lövegcső, fém vontatókábel, stb.) és ezek beépítésre is kerültek; a jelentős mértékű, dokumentáció alapján, saját építésben kivitelezett feljavításokat, bontást tartalmazó munkákat, illetve a teljesen saját építésű alkotásokat az adott szekciók feljavított, bontott kategóriáiban kell nevezni, ha ilyen meg lett hirdetve. Ezen kívül minden gyári készlet segítségével elkészített feljavítást és/vagy bontást tartalmazó versenymunkát is itt kell nevezni.

A Profi ligában minden olyan versenyző szabadon indulhat, aki elfogadja a versenyszabályokat. Annak, aki az adott kategóriában mesterlevéllel rendelkezik, illetve a 2007-2009. évi Szolnoki makett verseny mester kategóriáinak valamelyikében arany, ezüst, bronz érem helyezést ért el; a 2007-2009. évi Mosonmagyaróvári makett verseny bármelyik kategóriájában első helyezett lett; a 2006-2008. évi Bolyai makett verseny Profi ligájának bármely kategóriájában arany, ezüst, bronz érem helyezést ért el, a profi ligában kell indulnia. Ettől csak abban az esetben térhet el, ha nem a mesterlevelet vagy érmet, illetve első helyezést elért munkája szekciójának megfelelő makettel szeretne indulni és ez nem ért el helyezést a fenti versenyeken. Tehát egy repülő mesterleveles szabadon indulhat a Hobbi liga harcjármű szekciójában, stb.
A Hobbi ligában, a korcsoportjának megfelelő kategóriákban minden olyan makettező szabadon indulhat, aki nem tartozik a Profi ligában indulásra kötelezettek körébe és elfogadja a versenyszabályokat. Továbbá a Hobbi liga korcsoportjai felfelé nyitottak, vagyis aki a korcsoportjánál magasabb korcsoportban szeretne indulni, az megteheti.
A Kiemelt kategóriában megkötés nélkül, bárki indulhat.
Zsűrizés
A nevezés lezárását követően kezdetét veszi a zsűrizés, ami nem nyilvánosan zajlik. Kérésre, ha az adott zsűri team beleegyezik, rövid időre megtekinthető.
A zsűri a Hobbi ligában szemrevételezéssel vagy könnyített pontozás, a Profi ligában szemrevételezés vagy szigorított pontozás alapján hozza meg döntését. Az utóbbi esetekben a zsűri törekszik arra, hogy lehetőség szerint minden versenymunkát pontozzon. A pontozólapok az eredményhirdetést követően megtekinthetőek, illetve térítés ellenében (önköltségi ár) másolatot kérhetnek belőlük a versenyzők.
Óvás
2009. október 18.-án, az eredmények kifüggesztését követően, 12.00h-ig nyílik mód az óvásra, 3000-Ft kaució ellenében. Elbírálását háromfős bizottság végzi, amelynek tagjai a zsűri elnök, az érintett szekció egy zsűritagja és a főszervező. Ha a bizottság megállapítja az óvás jogosságát, akkor az eredmény módosításra kerül, és a kaució visszajár.

Díjazás
A kategóriákban arany, ezüst és bronz díjak kerülnek kiosztásra, kategóriánként akár több is, a zsűri döntése vagy az elért pontszámok alapján, de az adott kategórián belül egy versenyző maximum három díjat kaphat. Minden díjazott oklevelet is kap. Ezen kívül szponzori és márkadíjak is szerepelnek az elismerések között, amiket a felajánlók vagy a szervezők döntése alapján adnak ki. A "Best of show" díjat a zsűritagok javaslata alapján kiválasztott alkotás kaphatja, javaslategyenlőség esetén a zsűri elnök döntése alapján.
Makettek leadása
2009. október 17.-én 8 órától 13 óráig lehetséges.
Előnevezni az Interneten is lehet.
Makettek visszaadása
Kizárólag az eredményhirdetést követően, kis csoportokban, felügyelet alatt, a nevezésnél kapott igazolószelvények ellenében. Aki elveszti, vagy nem hozza magával az igazoló szelvényt, csak azután veheti át a makettjét, ha minden más makettet már átvettek.
Figaro 4590 2009. szeptember 29. 20:46
Válasz erre
Help me!

Próbáltam képet feltölteni (~60 Kb), az explorer ezt az üzenetet adja:

"500-as HTTP-hiba - Belső kiszolgálóhiba
Internet Explorer"

A Firefox pedig egyszerűen lefagy.

Két hete még nem vot ilyen gond, azóa nem telepítettm semmit a gépre.
Mi lehet a hiba?
Miggyuri 4589 2009. szeptember 27. 20:03
Válasz erre
Ma a cikkek közé feltettem egy a magyargencsi hadiparkról szóló cikket, fényképekkel. Ez itt a reklám :))
Miggyuri
sulyid 4585 2009. szeptember 27. 09:54
Válasz erre
borisz 4584 2009. szeptember 27. 09:53
Válasz erre
Ha nem akarsz, akkor ne szólj bele;)
sulyid 4583 2009. szeptember 27. 09:32
Válasz erre
Nem akarok bele szólni de ha továbbra is ennyi panasz lessz az oldalra lassan mindenki el fog majd menni innen.
Vadász 4582 2009. szeptember 27. 06:21
Válasz erre
Immár negyedszer küldtem el a ReBeKa:

Címét,
Programját,
Logoját, stb.

Sajnálom, hogy öt év alatt egyszer sem sikerült föltenni.

Egy hónapja kértem Kerin keresztül egy találkát, sajnos csak Keri jött el.

Viszlát.

Vadász
Polar 4581 2009. szeptember 26. 23:04
Válasz erre
Tisztelt Oldalszerkeztők!

Kétszer is kéretem e-mail-ben, hogy a 2009 október 17-18.-án megrendezésre kerülő 8. Bolyai Makettverseny információit legyenek szívesek, és töltsék fel a versenyek közé, hogy ne csak a bővebb információk hamarosan felirat legyen olvasható.

Kérdezem, mi kell ahhoz, hogy egy közösségi oldalon, hamár a felhasználóknak nincs ez irányú jogosultsága, akkor az erre jogosultak eleget tegyenek kérésemnek?

AZ ILYEN HOZZÁÁLLÁS MIATT NE CSODÁLKOZZANAK A TISZTELT SZERKESZTŐK, HOGY NAPRÓL NAPRA KEVESEBBEN LÁTOGATJÁK A MAKETTINFÓT!

Somogyi Balázs László
Bolyai Makett Klub Egyesület (elnök)
Charger 4580 2009. szeptember 23. 16:37
Válasz erre
Sziasztok!

Lenne egy óriási kérésem/kérdésem:)
Méghozzá az,hogy marhára unom felhasználó nevemet,és szeretném megváltoztatni.
Van erre esetleg valamilyen megoldás,vagy így sajnos újra be kell regisztrálnom!
Laci 4579 2009. szeptember 21. 20:04
Válasz erre
T. Üzemeltetők!
Mit tudok akkor csinálni vagy miért van az hogy regisztráltam válasz mailt is kaptam és amikor rákattintok a megerősítés linkre ott beírom afelhasználónevet és jelszó és azt irja ki: beírt felhasználónév vagy jelszó érvénytelen3.Pedig szerintem biztos hogy jók. Így aztán se belépni se a regisztrációt törölni nem tudom!
Ha tudnak akkor kérem segítsenek! Előre is köszönöm!
Elektrolakatos 4578 2009. szeptember 16. 12:23
Válasz erre
Urak!

A jövőben, ha valakinek adatlap beállítási, moderálási vagy egyéb gondja van, több moderátor közül választhat, hogy megoldódjon a problémája.

Ők a következők:
Mekett
Rape
Exec
Gabi
Keri
Elektro

Mindegyikünk elérhetősége a saját adatlapján szerepel.

Az ilyen, személyes jellegű kéréseket ezen túl, csak az érintett, személyes megkeresésére teljesítünk. A visszaélések elkerülése végett tehát a topikokban ne kérjétek.

Üdv: Hara István „Elektrolakatos”

2009.09.16.
Fóka 4577 2009. szeptember 16. 11:58
Válasz erre
A személyes adatok átírását természetesen próbáltam előtte, de az nem működik. Mentés után a régi cím jelenik meg újra. A címet csak az admin tudja átírni.
Fóka 4576 2009. szeptember 16. 11:56
Válasz erre
Kedves Ákos!

Igen, egy órája már az a cím szerepel :-) Reggel, amikor a hozzászólás született, mailt is írtam az info@makettinfo.hu-ra, és ezúttal eredményesen: jelentkezett Mekett, és egy gyors üzenetváltás után átírta a címemet 11 óra körül.

Szóval azóta már tényleg tárgytalan az ügy, köszönet érte.

Fóka
Ákos 4575 2009. szeptember 16. 11:19
Válasz erre
ui: ha megnézem az adatlapod, akkor az a cím szerepel bent, amire akartad változtatni,
fokaprem@gmail.com
Tehát most nem tudom mit szeretnél...
Ákos 4574 2009. szeptember 16. 11:16
Válasz erre
Bejelentkezel, rámész a személyes adatok fülre és átírod benne a mailcímed, utána pedig ráböksz az adatok mentése gombra.
Ennyi, nem kell keresni a moderátorokat :)
Fóka 4573 2009. szeptember 16. 08:59
Válasz erre
Kedves Üzemeltetők!

Hónapok óta elkeseredett, de kitartó küzdelmet folytatok az e-mail címem átírásáért. Háromszor írtam az info@makettinfo.hu-ra, itt is többször próbálkoztam - de nem adom fel :-)

Szóval íme az újabb próbálkozás: léccí írjátok át Fóka felhasználó (azaz csekélységem) e-mail címét erről:

losonczi.attila@gmail.com

erre:

fokaprem@gmail.com

Az első cím nem létezik már.

Kitartó üdvözlettel:
Fóka
Keri 4571 2009. szeptember 10. 18:23
Válasz erre
Szia!
Tudtommal már régen beszüntette a gyártást.
Ilyen kérdésekre megfelelőbb valamelyik "segítség" vagy "új makettet vennék" topik.Kérlek,máskor ott tudakozódj!
Keri
Steveeeeee 4566 2009. szeptember 9. 20:40
Válasz erre
Kedves Makettezők!
Én a "Botond Models" termékeit keresem, de sajnos nem találok sehol. Szeretnék vásárólni belőlük ha lehet.
Kérem azt, aki tudja hol lehet venni, segítsen.
Köszönöm
atis76 4564 2009. szeptember 9. 18:32
Válasz erre
Helló!
Win. prof. és Mozilla. próbáltam ide meg a klubbok topikba oda sikerült. Holnap megpróbálom a céges géppel is. Lehet hogy a sajátommal van valami gond.
Köszönöm : Jeney Attila
Keri 4563 2009. szeptember 9. 18:27
Válasz erre
Szia!
Próbaképpen beírtam a topikba,majd töröltem.Nekem sikerült(Vista/IE7).
Milyen oprendszert és böngészőt használsz?Többibe tudsz,csak abba nem?
Keri
atis76 4562 2009. szeptember 9. 15:41
Válasz erre
Valamiért nem tudok írni az Egyéb rendezvények topikba. Elküldés után üres képernyő jelenik meg
Üdv.: Jeney Attila
exec 4561 2009. augusztus 31. 22:09
Válasz erre
Kedves mindenki,

Pár gondolat a cikkek aktivációjához:

- Aki olvasott már újságot, tudja, hogy 5-10 mondatos írást nem nevezünk cikknek. Legalább egy fél A4-es oldalnyi anyagot kérünk hozzá, vagy a képekhez legyen bővebben írás.
- Tagoljunk. Általános iskolában tanítják a bekezdések és a szakasz törések használatát.
- Kényelmesebb Wordben megírni a cikkeket és onnan csak bemásolni, ráadásul így adunk egy esélyt a helyesírás ellenőrzőnek.
- Ne használjunk smile-kat és egyéb hangulati jeleket. Az való sms-be, fórumba de egy komolynak szánt cikkbe nem.
- Cikkbeb ne káromkodjunk, ne használjunk lehetőleg szlenget, törekedjönk az irodlami magyar használatára!
- Dobozbontásnál mindenképp vegyük ki a fóliákból az öntőkereteket, mert egyébként a fotók bántóan csillogni fognak.
- Törekedjünk minél jobb fotók készítésére. Más ezen fotók alapján fogja megítélni a munkánkat!

Ennyi, amit hozzá tudok most fűzni kb 30, aktiválásra váró cikk elolvasása után. 5-6 mondatos cikkeket nem fogunk aktiválni!

Üdv.
exec
Petya 4560 2009. augusztus 30. 19:51
Válasz erre
Kedves Exec!

Köszönöm, nem tudom most melyikre godoltál, mert épp ma lett kész egy újabb busz, az előző egy kicsit hosszabb cikk, ezért abban előfordulhatott hiba, legközelebb akkor kétszer nézem át. Így belegondolva akkor tényleg nem könnyű meló lehet...

Üdvözlettel:
Petya
HUJBI 4559 2009. augusztus 30. 19:47
Válasz erre
Te jó ég, amik felkerülnek, már javítva vannak! :)
Jimbobá 4558 2009. augusztus 30. 19:47
Válasz erre
Szia!

Tudom, hogy fontos a jó megjelenés, de szerintem nem kéne a helyesírás ellenőrzésével szenvednetek. Csak nagyjából döntsétek el, megfelel-e a cikk. Aki olvassa, max. megjegyzi, hogy xy-nak milyen borzasztó a helyesírása. Ezzel az erővel a fórumhozzászólásokat is átírogathatnátok. Amúgy az újabb Firefoxok pirossal aláhúzzák a hibákat, bár néha mellé lő a program.

Üdv, Ádám
exec 4557 2009. augusztus 30. 19:41
Válasz erre
Kedves Petya,

Kíváncsi lettem, és megkerestem a cikkedet. Holnaptól látható, aktiváltam azt. Egy megjegyzést engedj meg nekem. Minden kötekedés nélkül(!) a te írásodban összesen körülbeül 30 helyen kellett javítani a helyesírást, elgépelést, vessző hibát és az alány állítmányegyezéseket. És ezzel te még bőven a felső részében vagy, a jó helyesírásúak között. De érdemes belegondolni, hogy akkor másokéban mennyi lehet a hiba...

Üdv.
exec
Petya 4556 2009. augusztus 30. 18:37
Válasz erre
Szevasztok!
Bár Nekem sosem volt semmi gondom egy adminnal se, sőt Mekettet nagyon barátságos és segítőkész embernek ismertem meg, azon csodálkozom amiket most itt olvasok.Pl.:

"Az egyik vezető magyar fórum."

Igen ez így van és szerintem a legjobb, éppen ezért nem engedhetnék meg maguknak az adminok, hogy hosszú hónapokig nem aktiválnak, illetve nem válaszolnak egy e-mailre sem.
Nem véletlenül van itt is most ennyi hozzászólás, mindenkit érdekel, hogy mivan az oldallal.

Aztán itt egy következő:

"A főoldalra nem minden cikk kerül ki.
Ha a saját adatlapodra kattintasz, ott megtalálod."

Ez érdekes, hiszen akkor hogy találnak rá az emberek?
Mert a maketteken belül se látható, csak ha rákattintasz a készítő nevére.

Na ezen is elcsodálkoztam, szerintem ez már szőrszálhasogatás:

"helyesírás sokaknál probléma.Tényleg ahogy Géza mondta:Wordben ellenőrizni kell a szöveget,nagyon hasznos és gyors!"

Én általában átolvasom a cikkeimet és szerencsére (mivel ált. iskola alsó osztályában) megtanultam a helyesírást, így ritka a hiba benne.
Mégsem aktiválták a legújabb cikkemet.
Nem is ez zavar leginkább, mert megértem, hogy az admin is csak ember és akadhatnak gondjai, mellesleg hobbymból kifolyólag türelmes ember vagyok, így nem sürgetem az aktiválást, de az zavar, hogy hónapok óta nem tudok beírni egy topikba, mert beugrik a Link gomb használata (pedig nem is teszek linket a hozzászólásba) majd átugrik lap nem jeleníthetővé.

Remélem hamarosan minden problémátok megoldódik és talán Én is kapok végre választ!

Üdvözlettel:
Petya
Keri 4555 2009. augusztus 30. 16:11
Válasz erre
Sziasztok!
Lehet,hogy egyedül vagyok a véleményemmel,de szerintem most egészen elfogadható a fórum/cikk-szerkezet.Gondolok itt arra,hogy azért lett létrehozva a cikkírás lehetősége,mert a fórumszerkezet miatt nem lehetett visszakeresni egy adott makett munkafolyamatát.A dolog egész jól bevált,és most már olajozottan is fog működni,így Mekett válláról még egy kis terhet le tudtunk venni,tud foglalkozni a többi fontos dologgal.Viszont,ha megnézed,van nagyon sok olyan topik,amit egyszerűen nem tudnál megoldani pl a Batyás fórumszerkezettel.Gondolok itt a segítség,most történt,fordítás,érdekes képek,autós,kamionos,típustopikok stb.Egyszerűen túl sokan látogatják ahhoz,hogy hatékony legyen,rengeteg lenne az altopik 1-2 beírással.Nem mondom,hogy így most minden halleluja,de sokkal jobb,mint a cikkírás lehetősége előtt.
A másik:ugye,nem mondjátok komolyan,hogy még le is írjátok,hogyan kell más nevével beírogatni...
Keri
zsorzsy 4532 2009. augusztus 30. 11:45
Válasz erre
Sziasztok!

Amondo vagyok én is ,hogy fejezétek be ezt az eszetlen vitatkozást!
Nagyon sok dolog van amiben egyet értek Exec-tel,és a csapattal!
Viszont vannak olyanok is amikben nem ,de ezt mi magánban megbeszéltük!
Mindenki foglalkozzon a maga dolgával,azt csinálja 100%-os odaadással és nem lesz itt semmi Probléma!
Azonkívűl én nem értek az oldalkészítéshez,és nem is fogok beszólni,de az odalakon ahol kalandozom,igenis én is felelős vagyok,azért,hogy mit,és milyen formában írok,írnak!
Azt viszont gusztustalan modon utálom ,mikor sírtok,hogy nem lehet beregisztrálni,mert ez nem igaz!Érdekes nekem elsőre sikerült!
A sok népeknek pedig üzenem,hogy biztos elfogadnák a segítséget a fiuk,ha nem ilyen modon támadnátok állandóan a csapatot!
Mint azt sokan megjegyeztétek,az ország legnagyobb forgalmát bonyolító Makettoldal részesei lehetünk pár ember jóvoltából!
Szerintem köszönjük meg és ne támadjuk őket!
Ha pedig valakit megreguláznak,mint anno engem is,azt is meglehet beszélni,és nem kell besértődni!

Tehát segítsük egymást,és tarsuk tiszteletben az oldalt,és a hátérmunkát!
Részemről a vita lezárva!
Remélem nem bántottam meg senkit!

Üdv zsorzsy!
exec 4531 2009. augusztus 30. 11:20
Válasz erre
KormosP,

Hajrá! Szorítok neked. Tényleg!

Üdv.
exec
exec 4530 2009. augusztus 30. 11:20
Válasz erre
Vadász,

a publikálást azért kell bejelölni, mert ha nincs időd befejezni a cikket, akkor csak elmented, és folytatod legközelebb. Félkész 'terméket' pedig nem teszünk ki.

A fórum szerkezetet miért ilyen, mikor hogy an fog változni már annyiszor elmodntuk, hogy nem kezdem el újra. Marad ilyen még egy darabig és szépen lassan változni fog. Pont. Amíg nektek válaszolgatunk az ilyen kérdésekre, addig sem azzal haladunk.

Egyébként meg ha valaki tökéletesen visszakereshető, követhető dolgot akar, akkor írjon belőle cikket. Abból egy visszakövethető dolog marad, összeszedetten az összes hozzászólással együt. Szerintem elég jó megoldás.

Üdv.
exec
Vadász 4529 2009. augusztus 30. 08:17
Válasz erre
És hogy egyértelmübb legyen egy másik példa

Tudnátok segiteni?
Narn hozzászólása (1395/1438) 2009 aug. 8 23.05 perc téma Pete

makettinfo.hu/

Vadász
Vadász 4528 2009. augusztus 30. 08:09
Válasz erre
Peti!

Ha csinálsz egy oldalt azt utánna üzemeltetni is kell. szerintem azt már te sem vállalnád.
A mostani rendszert meg a fiúk nem akarják megváltoztatni (legalábbis konkrét információk nincsenek).
Zebi máson dolgozik, őa RBK honlapját csinálja, jelenleg fórum nélkül, mert nem láttuk értelmét szétforgácsolni a társaságot. Az nem napi frissitésű oldalnak készül.

Vadász
Vadász 4527 2009. augusztus 30. 08:04
Válasz erre
Keri!
Ezt nem értem.
Miért is kell valakinek bejelölnie a publikálás fület egy cikk mellé?
A cikk pontosan azért készül, hogy mindenki lássa. Pont az oldal szerkesztői raktak be egy hibalehetőséget az oldalba. Nem lenne egyszerübb ezt kiiktatni? Ha már engedélyhez akarjátok kötni a publikálást akkor inkább a letiltást keljen jelölni.

Vadász
Vadász 4526 2009. augusztus 30. 07:57
Válasz erre
Exec!

Érdekes más hobbi oldalnál sem tapasztalok fenakadást, tehát vagy nem támadják, vagy jól működik.

Az egyik legfőbb probléma a fórum rossz szerkezete
Visszakereshetetlen, egy adott témára adott válasz néhány másik, a témában érdektelen hozzászólás miatt lepereg.
Ezt évek óta sokan jelezzük, változás azóta sincs.
egy új motor használata esetén tudom hogy sok régi hozzászólás elveszik, de valami áldozatot kell hozni. arról nem is beszélve, hogy éppen a rossz szerkezet miatt nem használjuk a felgyülemlet irásokat.
Más oldalakon egy-egy témát évek múlva is végig tudok olvasni

Pl:
www.attilaproductions.com/forum/viewtopic.php modelforum.cz/viewtopic.php
vvs.hobbyvista.com/Forum/showthread.php scalemodels.ru/modules/forum/viewtopic_t_4735.html
www.cartula.ro/forum/Junkers-Ju-87-1-48-si-Ju-87-1-72-t4954.html www.britmodeller.com/forums/index.php

ITT viszont ezt találom:

Gavallér hozzászolása ( 15134/16288) 2009 jun. 15-én 15.07 perckor: Szuhoj 27.

makettinfo.hu/

A rendezvények feltöltésének elhanyagolása viszont nem hiszem hogy megoldhatatlan problémát jelentett volna április óta.

Elhiszem, hogy probáltok javítani, de néha az az érzésem, hogy elsiklotok a lényeg felett.

Vadász
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.