/ Fórumok /

Makettinfo

Innen értesülhetsz a lap frissítéseiről, itt jelezheted, ha hibát észleltél valahol
a fórum működésében, vagy az oldalak megjelenésében.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.
kamovos 4176 2009. január 7. 21:15
Válasz erre
Tankos_srác!

Ezt ugye nem gondoltad komolyan!
Ez itt 1 fórum!
Nem makett verseny!
Ne melvenni kell itt a fiatalok kedvét, hanem bíztatni őket!

Azért azt L mondanám, hogy vannak itt olyanok is akik nem csak a kupákra, helyezésre halytanak!
Viszont a szakterületeiknél fogva olyan információkkal rendelkeznek amilyenekkel esetleg te is, vagy én!

Én nem indítom versenyen a munkáimat, mert nem tartom arra érdemesnek!
Igaz kiállítani szoktam őket, mert az én hibákból is tanulhatnak mások!

1 Szóval óva intek mindenkit, hogy a fórumon ilyen minősítéseket vezessen be!
Hova lesz a kkor a feltörekvő ifjuság, ha itt ahol a segítséget kapná jól le szolják a munkáját + ki figurázzák?
Gabi 4175 2009. január 7. 21:10
Válasz erre
Szia Kamovos!
Hol van az a MOK?
Gabi
kamovos 4174 2009. január 7. 21:06
Válasz erre
Szia Ákos!

"szerintem jó lett".
Önbizalom nélkül nehéz L kezdeni bármit is!

Ettől független a MOK-on is agyon istenítenek 1-2 makettet, ami tele van hibával!
Aztán ha valaki + említi + nézheti magát!

A fórumok zömében a hsz száma szerint rangsorolják az embereket!
Ez azért van mert a számítógép nem tudja értékelni a munkáinkat!
Szerencsémre!

A 15-16 éves is adhat ki a kezéből profi munkát!
Sőt adnak is ki!
Azért mert fiatal még dolgozhat szépen!
Ez alapján nem tanácsos a minősítés!

Azt hiszem, 1 makett minőségét, nem a készítő neve, kora, szerint kellene értékelni!
Ez alatt nem azt értem, hogy ne legyenek kategóriák!
Hanem, hogy a maketett önmagát kellene értékelni és nem azt, hogy ki tette le az asztalra!

Üdv: kamovos
kamovos 4173 2009. január 7. 20:54
Válasz erre
Szia Juge!

Köszönöm az üzenetet, viszont üdvözlöm! :)

Rebeka a Fehérvári uton van változatlanúl, minden hónap első szombatján 12:00-tól
Ez új időpont, mert eddig később kezdődöt!

Üdv: Vigh Jani "kamovos"
Börgönd Kamov Szd, Mi-2 Szd Lujó faternál, Javító Osztály hajtóműcsoport.
Kiliánon Burai Bandit fárasztottam!
warbirds 4172 2009. január 7. 20:27
Válasz erre
Rag 4171 2009. január 7. 20:10
Válasz erre
Helyesírást szívesen ellenőrzök! :)
ChevyG 4170 2009. január 7. 19:01
Válasz erre
Helló!

Az 5letet én is támogatom, már akkor megérte, ha megszünnek a képek a fóliás keretekről!

(vajon a befőtett se bontják ki, csak az üveget nyalogatják?:))

Üdv: BGG
exec 4169 2009. január 7. 18:50
Válasz erre
Mekett,

én vállalom! Sokszor nem is a "szakmai" problémákat látom benne, de bavallom, az egy picit bosszant,. amikor 10 fotóhoz jár egy mondat, semmi leírás. Az nem cikk. Szerintem :-) De persze ebben a többség dönt, ha így is jó, akkor marad.

Ettől függetlenül szívesen részt veszek ebben a moderálásban is.
Mekett 4167 2009. január 7. 18:31
Válasz erre
Sziasztok!

Hofinak volt még egy nagyon hasznos felvetése, amit megosztanék veletek és örülnék, ha ebben is lennének segítők, mivel szintén elég időigényes dologról van szó.

Szükség lenne olyan makettezőkre, akik lektorálnák a cikkeket. Akik nagyon otthon vannak akár egy-egy makettező szakágban, vagy a helyesírásban, netán fényképezésben, és tanácsaikkal tudnák egyengetni a cikkírók útját, azok jelentkezését is megköszönnénk (info@makettinfo.hu).

Előre is köszönöm
Mekett
Bombraider 4166 2009. január 7. 18:22
Válasz erre
Körülbellül 3éve elindult az infón egy lejtmenet,azóta csak dúrvább lett...
Félévente mindig van felhördülés,hogy ezt meg azt kéne csinálni,aztán nem történik semmi...Eljutottam arra a szintre,hogy a cserebere topicot meg 2-3 topicot olvasok szökőnapokon és ennyi.

Ez már rég el lett rontva, a regisztráció se fog sokat segíteni, max annyit h egymás nevével nem lehet szórakozni..De aki hülye volt,az úgyis hülye marad.

Kicsi ész kéne a fórumozáshoz,azt meg osztani nem lehet.

üdv: bééé
Mekett 4165 2009. január 7. 18:20
Válasz erre
Elnézést, ez szúrt most szemet (szó szerint), ezért reagálnék.

Feltételezem, rám gondoltál Matyi.
Sajnálom, ha hozzád az annak idején mondottak úgy szűrődtek le, hogy másra számítottál, de lett is új gép, sőt azóta még egyszer lett új. Teljesen új oldalt biztos nem ígértem, de lett pl. cikkfeltöltés. És bevallom, jópár dolog nem lett, amire én akkoriban számítottam (új fórum). Ezt vállalom, de amit annak idején mondtam (ígértem? nem tudom, az is lehet) azt nagyrészt megtettük.

Bocs, ha félreértettelek, de nekem kicsit úgy tűnik a hozzászólásodból, mintha valami arcátlan ígérgetőgép lennék. Ha jól értettelek, és igazad van, akkor elnézést, többet is megérdemlek.
MattHeafy 4164 2009. január 7. 17:53
Válasz erre
Nem mondok nektek nevet(mondjuk nem lesz nehéz kitalálni...). 2 éve Berényben a elhangzott egy ilyen mondat:
" 2 hét és jön az új szerver, fórum, oldal..."
Ezt én azóta várom, bízva h jobb lesz.Most akkor beszélhetünk arról h micsoda emberfeletti munkák meg odaadások...azok...

Ez a katágorizálás meg szánalmas ötlet, már bocs...

emm
exec 4162 2009. január 7. 15:07
Válasz erre
Most olvasgattam a topicot, kicsit elszomorodtam. No mindegy, majd jobban ügyelek, hogy a moderálásra figyelhessek én is. Alapból nem szooktam túl sok topicot olvasni, de ezek alapján kéne. Ha valaki úgy látja, hogy valamelyik topicban nagyon elfajultak a "dolgok" dobjon egy mailt, ránézek.

Ákos!

Ez a cikk a makett fotózásról nagyon jó ötlet! Én vettem két éve gépet hozzá, de a fotózással sokszor szenvedek...

Üdv.
exec
warbirds 4158 2009. január 7. 14:27
Válasz erre
Na ja, a saját kútfőből történő kategóriába sorolás nem mindig triviális. A harcjárműveknél valóban van egy kis katyvasz, de azt nem lapozgattam még annyit, hogy feltűnjön... Szerintem simán be lehetne őket tenni az Épület/Egyéb kategóriákba. Vagy tényleg újat nyitni.
hofi 4154 2009. január 7. 13:12
Válasz erre
A Makettező ABC-ben is nehéz keresni, a Makettek közt is. A Fényképek menüpont is elavult, illetve sokkal kevesebb van benne, mint lehetne.
Az a baj, hogy tényleg nehéz a visszaolvasás hiányáért jogosan szemrehányást tenni addig, amíg ilyen nehézkes a keresés. Én pl. megfogadtam magamra nézve, hogy ha még írok cikket, a címét biztos a típussal fogom kezdeni. Mert amíg valaki olyan kis tudálékos f@sz, hogy "Repülő elemi iskola" címet ad a cikkének, addig ne csodálkozzunk, hogy senki sem találja a SAIMAN 200-at a cikkek menüpont alatt. ;)

A jelenlegi regisztráció helyett be lehetne vezetni azt, amit a "nagyok": nem én adok magamnak jelszót, hanem jön egy emil a valós emilcímemre egy ideiglenes jelszóval, és csak azzal léphetek be. És innentől nincs 23 barnamedve, nem fogja Keri utálni a húst stb.

És főleg:

Akkor fognak megtörténni a változások, ha nem Mekettnek kell egyedül, munkaidő után véghezvinni őket.

Tehát három út van:

1. befogjuk a pofánkat.
2. Fizetőssé válik az oldal, és a pénzből lehet fejleszteni.
3. Többen beszállunk önkéntesként a fejlesztésbe/karbantartásba.

Vagy pedig fölköpünk, és aláállunk.
Ez utóbbi természetesen nem vonatkozik arra a nem kevés emberre, aki eddig is szorgalmasan megosztotta tudását cikkek, magyarázatok stb. formájában.
Tibcsi 4153 2009. január 7. 13:04
Válasz erre
Elektro,

Szerintem regisztrációkor ezt egy-az-egyben elküldhetnénk az új delikvensnek. Vagy félévente, évente mindenkinek. :):)

Tibcsi
Elektrolakatos 4152 2009. január 7. 13:00
Válasz erre
Urak!

Kéretik elolvasni a Fórum főoldalon "KÉKKEL" jelzett moderálási szabályokat...jelzem, nálam már FEKETE!

Üdv:Elektro
Tibcsi 4151 2009. január 7. 12:53
Válasz erre
Ámbörök, :)

Csak egy ötlet 6.-nak f2d listájához:

6. Regisztrációkor az új tag kapjon egy mailt a megadott címére, amiben leírjuk neki a fontos tudnivalókat, illemszabályokat és hogy mit hol talál. Így nem mondhatja, hogy nem tudta. :)

Uff,
Tibcsi
Atis 4150 2009. január 7. 12:42
Válasz erre
Srácok..

Engedjétek meg hogy én is hozzáfűzzek néhány gondolatot a dolgok állásához.

Szerencsémre itt voltam az Infón, meg a cseten is, mikor kirobbant ez a –nem is tudom minek nevezzem –össznépi mi lenne a jó!. Azóta úgy bele-bele olvasgattam, és a témakör a szerteágazó gondolatokkal együtt nagyjából ugyanaz maradt. Ezt 2 szóval lehetne egyszerűsíteni: Változtatni kellene! Sokan a mai fiatalok viselkedésén vannak felháborodva, hozzáteszem joggal, mások ennek szűrésén agyaltak. Vannak akik az átláthatóságot célozták meg és biztosra veszem van olyan aki az oldal „fejlesztéséhez” járulna hozzá.

Az én magánészrevételem a következő lenne: olvasom ahogy egymás után irogattok. Ezért jó a fórum, nincs egymás szavába vágás.:) Mindenki.. elmondja mi a jó, mi a rossz, mi lenne a legjobb, s hogy hogy is kéne ezt vezényelni. Jót beszélgetünk, elmondjuk egymásnak észrevételeinket, gondolatainkat, mondandónkat, egymás közt megvitatjuk, és sejtésem szerint 1 hét után amikor a kezdeti lendületek alábbhagynak.. marad minden a régiben. Nem jósolás.. Tapasztalat. Mindenki tisztában van vele.. vagyis a legtöbben hogy a Makettinfó Mekett alkotása. Hogy egyedül vagy hányan-kivel alakult-jött létre .. mások biztos jobban tudják… a lényeg az hogy Ő itt a „mindenható” Amit ide alant felsoroltatok, az mind az Ő kezében van. Páran közületek emlékeztek még rá talán.. anno Gabi gardenpartyjára amikor is előkaptuk a sarokból Mekettéket és hát kis csoportunk megvitatta mi legyen, hogy legyen. A változások kora jött utána.. de csak részben. A külső megújult.. bárki rakhatott fel cikket, lett valamiféle regisztráció is.. szal egy két dolog változott. Azonban a lényeg továbbra sem.: A fórumszerkezet és a moderálás! Ez a kettő valahogy nem akar változni s szerintem nem is fog. Ha valaki alkot valamit.. és viszonylagosan működik, akkor azon nem szeretne változtatni. Csak akkor ha olyan hatalmas nyomás nehezedik rá mint amikor a kőszénből gyémánt lesz. Szal a lényege a mondanivalónak az hogy ezt kell szeretni, ha nem tetszik akkor menj másfelé, ha baj van szólj nekem és intézkedek. Tisztelem Mekettet, nem áll módomban bántani, tisztában vagyok vele hogy Ő az egyik azon 2 millió honfitársunk közül aki egész nap nem otthon veri a sárgarépát, hanem munkahelyen dolgozik. És munka után/mellett elég fárasztó/nehézkes egy oldal „újratervezése”, ideébe még így se fér bele sokszor a cikkfeltöltés vagy a moderálás. Annakidején amikor volt a KLUB alakulása még Mekett volt az elnök.. de idő hiányában kérte leváltását… leváltottuk. Új elnökség van, akik eddig eredményesen kormányozzák a jogaik adta lehetőségeikkel a klubbot, de a fontos változásokhoz még ők is kevesek. Ahhoz hogy rend legyen, egy jól egymásra épülő fórum kell ezt ti is látjátok, mindenki látja, de hogy ez meglegyen, az nem rajtunk múlik.

Szal ha változás elé nézünk, akkor az vagy a konkurencia miatt (lásd Batya-Gabi) vagy pedig mert Mekett is belátja azokat a dolgokat amiket itt elmondunk, s hajlandó eldobni azt amihez ragaszkodik. Bármi is legyen, ez van.. ez a „gyülekezőhelyünk” itt élünk második életet.

A MOK is van. Annak is kéne egy hely, régen ígéret volt rá hogy lesz neki, hogy ott lesznek a klubbal kapcsolatos dolgok. Van is egy ilyen menüpont, de az is „építés” hiányában elavult.

Estig mondhatnám a dolgokat, leírhatnám a még fejemben kavargó vagy 100 gondolatot, de vagy kukában végezné.. bár valszeg én azé finoman fogalmazok.. vagy pedig az utánam szólók sokasága elnyelné soraimat. Egy részét megfogalmaztátok Ti itt, ezért csak szócséplés lenne, mások meg esetleg sértőek lehetnek Rátok nézve. Én is tudnám részletezni mi volna a jó.. hogy is kéne.., máshol miért jobb ez vagy az. De! Én egy viszonylag türelmes ember vagyok. És ami fontos Toleráns! Tolerálom mások hülyeségeit, baromságait. Az a fajta vagyok aki a nem a kör közepén őrjöng, hanem inkább a tömeg szélén hallgat.

De amit tudok tanácsolni: az az hogy mindenki szelektáljon. Az ide nem illő egyéneket egyből felismeritek stílusuk, beszédük, vagy kérdésük alapján. Ha nem foglalkoztok velük... levegőnek nézitek őket, akkor előbb-utóbb elkopnak, elmennek más fórumokra. Ha csak egyvalaki is reagál rá/rájuk, akkor kész.. az lesz amiért ez az egész gondolathalmaz elindult. Csöndben megkeresitek Mekettet.. szoltok neki hogy figyi plíz nyomjad itt és itt a delet-gombot.. kitörli a beírásait, moderál, aztán kész. Az oldal jó pár éve üzemel.. jó pár évig még menni is fog.. eddig is voltak baromarcúak.. s ezután is lesznek. Ez törvényszerű. S Mekett az elején jól mondta: a Ti kezetekben van az egész. Nem duma vissza - nem lesz anyázás - nem lesz gond.

Köszönöm hogy meghallgattatok, s bár nem tartom magam a nagy szavak emberének, azé remélem sikerült mindenkivel megértetnem magam.

Tisztelettel:
Kelemen Attila
alias Atis
Macal 4149 2009. január 7. 12:00
Válasz erre
Én azért hagynék egy nyitott részt, ahova regisztráció nélkül írhatnak az érdeklődők, ifjak, stb...de ahhoz, hogy a ténylegesen be tudjon szólni valakinek a belső topikokban már regisztrálva kéne lennie, akárcsak a képfeltöltéshez, ezzel tudnánk kontrolálni az amatőr és profi munkákat, így az olvasós is tudnának szemezgetni a saját szintjüknek megfelelően. Természetesen a nyitott témák is moderálva lennének, de szerintem ebben a rendszerben mekettnek is, és a moderátoroknak is sokkal kevesebb és egyszerűbb dolga lenne...hiszen a belső részbe nem írhatna minden névtelen csak úgy poénból, mert viccesnek találja ha beugathat valakinek és még csak nem is makettezik...
Az hogy meg egy adatlapot nem képes kitölteni ami 2 perc még egy olyannak is aki nem tud írni tényleg röhej...Batyánál ha nem töltöd ki nem írhatsz még egy levelet se...Ennyi...
A rendes név, létező email cím, nem, kor és egy rövid beszámoló magáról mindenképpen kötelező kéne hogy legyen...nomeg hogy főként miket épít...csak hoyg ne vegyék túl komolyan ha autókat épít és beszól egy csörömpösnek hogy nem jó a fényezés...
gyurmakoma 4148 2009. január 7. 11:41
Válasz erre
Ez jó amit irtál,de
amiket már egyszer megirtunk és feltettünk lásd Makettező ABC,Tippek,trükkök menüpontok..
Aki ezt végigolvassa,annak alap szinten nem lehet több kérdése..tessék nektek is átnézni,benne van minden ami kell.
De hiába csinálunk másik menütt több tétellel ha el sem olvassák.Ez a legnagyobb baj.
A profiknak is megvannak a saját oldalai,amik linkjei is megtalálhatóak vagy adatlapon,vagy a Makettezés lapon.
De eddig kéne eljuttatni a srácokat..
Mert ezek az alapvető gondok.

AZ 5 ponttal egyetértek teljesen
A regisztációhoz rögtön tennék egy átvezető linket a makettező abc be hogy olvassanak és csak utánna kérdezzenek..
f2d 4147 2009. január 7. 11:21
Válasz erre
Egy példa az ifjú titánokra: Rally autók topic 3208-3232-ig. Ez legalább annyiban jófej volt, hogy amikor figyelmeztettük nem sértődött meg, hanem illedelmesen elköszönt. Halkan megjegyzem ez a kisebbség, ha a fiataloknak felhívod a figyelmét, hogy nem helyesen használja a fórumot, akkor egyből elküldenek a 3,14csába. Azt hiszem talán ő volt az egyetlen aki így búcsúzott.:-)

Ez ilyen és ehhez hasonló beírások elszaporodtak nagyon az utóbbi időben, sőt van olyan topic amit már nem is olvasok e miatt (pl "Ez milyen típus?" topic). Hozzá kell tennem, hogy a korosztály szerinti reg. és moderálás sem fog megoldani semmit, mert ugyanúgy fognak a beregelt fiatalok beírogatni mint eddig, lásd sg.hu.
Az ifjakat nem itt, hanem inkább az iskolában kellene normális kommunikációra, viselkedésre, tiszteletre, stb. nevelni, na meg a helyesírást megtanítani nekik. (Akinek nem inge...)

Azt tudomásul kell venni, hogy a makettinfo kinőtte magát, ez szerintem inkább jó hír mint rossz, mert látszik, hogy egyre nagyobb igény van rá. Az meg különösen elismerésre méltó, hogy az üzemeltetői minden erejüket megfeszítve folyamatosan próbálják a felhasználók igényeihez igazítani a weboldalt. Az induláshoz képest rengeteg minden fejlődött: makreg, képfeltöltés, kereső (gondolom ez még fejlesztés alatt:-D), piros design (szerencsére csak rövd ideig:-D)stb.

Ez a vita is azért pattant ki, mert formálja önmagát az ide látogató közösség és ezen keresztül a makettinfo-t is, azaz kikövetel bizonyos változásokat az oldallal kapcsolatban. Ezért szerintem mindenki foglalja össze igényeit röviden hosszabb kommentár nélkül pontokba szedve, így minden óhaj sóhaj átláthatóbb lesz. Ezzel nagyon megkönnyíthetjük a fejlesztők dolgát. (Makett csinál egy kívánság táblázatot, amire legtöbb igény van és megvalósítható is azt megoldja legnagyobb örömünkre.:-))

Valahogy így gondoltam:
===
1. Csak regisztrált nick-el lehessen hozzászólni bármelyik témához
2. Hatékonyabb kereső
3. Azonos tartalmú, de különböző című topic-ok összevonása
4. Fölösleges és kihalt topic-ok törlése
5. Topic-ok struktúrált kialakítása: Fő és al topic-ok

5+1. (Ez nem igazán a fejlesztőkre vonatkozik, inkább az olyan profikra mint Ákos)Makettező ABC menü pont az alapoktól elmagyarázott minden témára kiterjedő feltöltése pl fényképezés, ecsettel festés, stb (ábrákkal, képekkel).
Macal 4146 2009. január 7. 10:45
Válasz erre
Szerintem elég a moderátori jogok kiosztás pár rendszeres mokosnak, és már is nem lesz itt köcsögölés, meg anyázás, mindenki más dolgába beleütés..
Pl ha valaki feltesz egy kérdést, ne az legyen hogy 5 porbafingó azonnal: minek az neked? Azt akinek így feltesz egy kérdést csak 4szer olyan idős mint ő...
Gyurmának annyiban igaza van, hogy ez nem a mi feladatunk lenne, hanem a szülőké...De manapság ki neveli a gyereket? Mindenki, csak a szülő nem...Egész nap dolgozik, amikor meg otthon van örül hogy a gyerek a gép előtt unatkozik, és nem őt nyaggatja...
Ugyanakkor a forumoknak (főleg a makettinfonak, hiszen a klub nyilatkozatában ez szerepel is) közösségformáló, gyerekek szempontjából pedig tanító és támogató jellegel kell bírnia. Ide szerintem és sokan mások szerint is, beletartozik a nevelő jelleg, hiszen ha tényleg a makettezés miatt jött ide, akkor halgassa meg a tapasztaltabbat, aki kétszer annyi ideje épít, mint ahány éves ő maga...Ha meg csak fikázni és gizdázni jött ide, akkor tényleg nincs helye a közösségben...
Én szeretem és támogatom az ifjakat, msot kaptam lehetőséget egy makettezős részleg létrehozására egy klubbon belül, ahol szintén fiatalokkal foglalkoznak és támogatnak, így ha valamelyik ifjú titán kedvet érez hozzá élőben is szívesen foglalkozok velük kéthetente péntekenként itt erzsébeten. A következő alkalom pont most pénteken lesz, 3 órától nagyjából 9ig.
Cím:
A Klub Budapest XX. kerületében, a Vörösmarty utca 180. szám alatti Civilházban működik.
Térkép:
www.utcakereso.hu/map3/index.php

Üdv:
Zsigrai Zoli
Macal
gyurmakoma 4145 2009. január 7. 09:53
Válasz erre
Miggyuri
Te tudod a legjobban hogy nem az óvodásokkal van a baj.
Ezek a feltörekvő titánok akiknek mi szivesen segitenénk..
Naszóval itt 10 gyerekből egy kettő aki meg is érdemelné talán..
De az hogy nem ismernek tiszteletet..az egy dolog..nem a mi feladatunk lenne ezt az űrt is kitölteni.
A másik a lustaság.
Mert ezek a gyerekek azok.
Nem képesek a keresőket használni sem,mert el vannak kényeztetve itt: feltesz egy kérdés és szinte rögtön kapja a választ.
Nincsenek tisztában az alapokkal.
Pláne ha nincs regisztrálva sem,azt sem tudjuk hány éves miként kezeljük..
És igen,ha valaki "köcsögöl" azt egy 30 évestől is zokon vesszük,nemhogy egy 12 évestől nem?

Aki olvassa a fórumot rendszeresen,az látja hogy minden téma visszatér,elég sűrűn.
Tehát megkapják a választ visszaolvasás keresés nélkül is,csak idő kérdése..

Szerintem ezért kell a kategórizálás,akármennyire is rossz dolognak tartom jómagam is.
Miggyuri 4144 2009. január 7. 06:40
Válasz erre
Az életkor alapú kategorizálást nem igazán tartanám jónak. (A többit sem. Minden kategorizálás kirekeszt,korlátoz.) Láttam már zsenuális munkákat kicsiktől is - így az életkor nem döntő a mi kedvenc időtöltésünknél. "Óvodásinvázió" - Ez baj? Azt hiszem a mindenirányú faragatlanságot (ami nem feltétlenül életkorfüggő!) eddig is tudtuk kezelni. Ha nem ki lehetett moderálni.
A topicok csoportosítása jó ötlet. Átláthatóbbá tenné az időközben nagyon "megbokrosodott" topic-struktúrát.
Szigorítást a cserebere-jellegű topicál tartanám szükségesnek.
A szakmai megoldások tippek, trükkök kiemelése valóban szükséges.
Miggyuri
halaci 4143 2009. január 7. 01:18
Válasz erre
Ami nekem az elmúlt pár nap hozzászólásait olvasva eszembe jutott:

1. Maximálisan egyet értek mindenkivel, aki regisztrációhoz kötné a fórumba való beírást. Elég sok oldalt látogatok, elenyésző azok száma, ahol minden nyom nélkül lehet valaki hülye vagy otromba. A fényképet viszont én is alternatívvá tenném.

2. Engem is nagyon zavarnak a századszorra feltett kérdések, de ha őszinte akarok lenni, az oldal jelenlegi struktúrája nem nagyon segít annak, aki mások segítsége nélkül szeretne valamilyen információhoz jutni. (! NEM Mekettéket akarom piszkálni, le a kalappal az elszántságuk és fáradozásuk előtt, de az oldal egyszerűen kinőtte magát.) A kereső nem működik megfelelően, a Makettező ABC és a Tippek, trükkök rovat pedig nagyon sovány. Hiába szerepelt már százszor, hogy hogyan lehet pl. havas tájat csinálni, ha ehhez a fene se tudja, hány oldalt kell végigolvasni. Nagy segítség lenne, ha az ilyen "örökzöldek" esetén lennének vállalkozók, akik elkészítenék az ABC-be a leírásokat, akkor több joggal lehetne az ilyen kérdezőket elzavarni olvasni. f2d-hez hasonlóan én is úgy érzem, hogy több ezer posztból keresgélni nem igazán segítség. Talán hülyeségnek hangzik, de szerintem már az is sokat lendítene a dolgon, ha a fenti két menüpont összevonva egy állandóan látható külön, harmadik hasábba kerülne (a mai monitorok mellett már nem kell aggódni a 800x600-as felbontás miatt), így talán azok is könnyebben rátalálnának, akiknek gondjuk van az olvasással :-).

3. Nagyon jó lenne, ha megoldható lenne a topikok csoportosítása, ahogy pl. a Klubok, szakkörök... topik alatt már van. Ez áttekinthetőbbé tenné a fórumot és a ritkábban frissülő, kevesek által látogatott topikok sem okvetlenül tűnnének el a süllyesztőben a saját csoportjukon belül.

4. Az alaposabb moderálás valóban jó lenne, de mivel én is csak szóban tudom támogatni, munkával nem, tehát ez is bekerül az ingyen sör és az örök élet mellé a kívánságlistára.

5. A kategorizálást én legfeljebb a kiskorú-nagykorú és mester szinten támogatnám, még akkor is, ha az utóbbi hetek "óvodásinváziója" néha nekem is az idegeimre ment. A kötelező regisztráció esetén a születési év alapján a gép automatikusan be is tudná sorolni a tagot a megfelelő kategóriába. A hobbival most ismerkedő gyerekeket nagy hiba lenne elriasztani, viszont számolni kell azzal, hogy van és lesz köztük olyan, akinek itt mondják először a szemébe, hogy sok munkával szart csinált és ezt egy gyerek máshogy fogadja és éli meg, mint egy felnőtt.
Mester az lehetne, akit erre a Makettinfo gazdái alkalmasnak tartanak, részben munkái, részben a fórumon mutatott stílusa alapján. Lehet, hogy diktatórikus, de végül is az oldal működtetése az ő felelősségük és eléggé ismerik a törzsgárdát, nem hiszem , hogy olyanokra ruháznák a címet, akik visszaélnének vele. Ez nem moderátori feladatkört jelentene, csak annyit, hogy az újoncok is látnák, hogy aki esetleg éppen leszólta a munkájukat, az nem önfényező okoskodásból tette.

Elnézést, hogy hosszú voltam!
sarkanyhuzo 4142 2009. január 6. 21:38
Válasz erre
Hát nem tudom, testvérek...
Ahogy így olvasgattam a a hozzászólásokat és az ötleteket elég sok analógia jutott eszembe, amelyektől elkezdett borsódzani a hátam. (Miaz, ki szólt? :-) Ja, csak az üldözési mániám :-)
De biztos a töris múltam teszi.. (csillagozzunk - ez talán no comment... meghívás - jakobinus fíling... életkor - spárta fíling :-) /ha nem csinálsz elsőre jót, akkor mehetsz a taigetoszra :-)/
Szigorúbb moderálás? Hát, ha vkinek van ennyi/annyi ideje, mint amit eddig az oldal készítői/létrehozói/működtetői, stbstb letettek már az asztalra, akkor hajrá!
Jómagam úgy gondolom, h az oldal eddig is elvolt magában, megoldódtak a problémák (előbb-utóbb) különösebb balhék nélkül. (lásd: nem üzleteltünk tovább a csávóval, nem válaszolunk neki, vagy keresünk egy on-line helyesírási szótárt a fórumozónak ;-)
A "szigorúbb" reg-elést támogatom, hiszen én pl. jó néven veszem, vagy nyugodtabban bizniszelek, ha az üzlettárs is reg-elt. Ha meg vannak cikkei (és nemcsak fotói - bár én p.fázok, akinek előbb volt fent a kép, mint a szöveg :-) az egyenesen királyság.
És azért azt ne felejtsük el, h a "jó hírnevünket" visszük a vásárra. Legalább is a csereberénél... Nekem még ér vmit a név. Mind a másé, mind pedig a sajátom. De biztos régi évjáratú vagyok... bár a korona hazahozatala a múlt század végén talán nem volt olyan rossz év ;-)
Písz end láv end rákenróóóll!
Vincze sarkanyhuzo József
Mekett 4141 2009. január 6. 21:17
Válasz erre
Elnézést kérek, még nem volt időm végigolvasni alaposan a tegnapi és mai termést, ezért nem reagáltam.

Addig is türelmeteket kérem:
Mekett
hoekloos 4140 2009. január 6. 20:24
Válasz erre
Sziasztok!

Lehetséges, hogy megoldást jelentene az is, ha a lap szerkesztői létrehoznának egy meghívásos alapon működő szobát(szobákat) is. A komolyabb fórumozók is félre tudnának vonulni egy nyugodt helyre és a kezdő makettezők sem lennének teljesen elvágva a haladóktól(nyilvános szobákban)...
Gébics 4139 2009. január 6. 19:53
Válasz erre
Sziasztok!

Bár én nem sokat szoktam a fórumhoz hozzászólni, viszont naponta megnézem, meg már a munkáimat is feltettem ide (meg regisztrálva is vagyok régóta :) ). Ennek okán bátorkodom hozzászólni a kérdéshez.

Én támogatom ezt a kategórizálást, mert én sem vagyok profi, de nekem is fennakad a szemem néhány munkán, amik itt "makett" címszó alatt futnak. Ezért szerintem abszolút helyénvaló lenne a kezdő-haladó-profi besorolás bevezetése, a kötelező regisztrációval fűszerezve.

Ezzel kapcsolatban több megjegyzésem is van.
-Tudom, hogy sok ember nem szívesen adja meg az adatait, de egy olyan helyen, ahol az emberek főszabály szerint nem találkoznak, ez szerintem a legkevesebb. Másrészt tudjuk, hogy ezekkel senki nem él vissza, ahhoz már elég régóta együtt van az Infó csapata.

-Amikor valaki igénybe vesz egy szolgáltatást (és a fórum az, főleg, ha tanácsot ad-kap, elad-vesz valamit, stb.), akkor ne csak a jogait akarja, hanem a kötelezettségeit is lássa meg. Ez nyilvánvalóan a moderálási szabályok betartása, ill. az, hogy az internet biztosította kvázi anonimitással nem él vissza. (Különben a Ptk. is kimondja, hogy a jogokat csak a társadalmi rendeltetésüknek megfelelően klehet gyakorolni. :) )

-Bővebben: tudjon bocsánatot kérni (ez már velem is előfordult, ezért merem számonkérni), és bocsánatkérést elfogadni. Végülis, amikor valakinek a munkáját minősítik, tanácsot adnak, stb., akkor nem az embert, hanem a MAKETTET minősítjük, ez a fórum egyik célja.

-Ha valakinek egy adott munkája kritikát kap (itt főleg a már emlegetett 13-15 évesekre gondolok), az nem azt jelenti, hogy nem tud makettezni, hanem azt, hogy MÉG nem tud olyan jól, mint a gyakorlottabbak. Ebből szerintem erőt lehet meríteni, engem rettenetesen motivál az, hogy a korábban felrótt hibákat korrigáljam.

Ennyit gondoltam, bocsánat, hogy túl hosszú lett...

Gábor
decente 4138 2009. január 6. 19:17
Válasz erre
Kedves Ákos!
Abszolúte igazad van!
Ebből a megközelítésből tényleg van értelme a dolognak.
A fotózásról szóló cikknek is nagyon örülnék, nekem is csak mobilom van 2Mpx-el.
warbirds 4137 2009. január 6. 19:12
Válasz erre
Ez engem is idegesít... Írjon inkább még egy levelet. Meg nézzük már meg néha a spamszűrők beállításait és a spam mappákat is. Néha ott lakoznak az "elveszett" levelek.
Ákos 4136 2009. január 6. 19:07
Válasz erre
f2d!
A makettezés alapja minden kategóriánál ugyanaz, össze kell rakni, tömíteni kell és le kell festeni. Szerintem aki egyik kategóriában maradandót alkotott, az a többi kategóriában is azt fog, hiszen az alapjai meg vannak hozzá. Fordított eset is igaz: egy alapjában véve kezdő még nem lesz haladó, ha kategóriát vált.
A fotó minősége alapból befolyásolja a szintet, nem láttam mostanában olyan haladó szintű makettet, ami mobillal lett fényképezve, ráadásul értékelhetetlen (homályos, sötét, stb.) végeredménnyel. Valószínű, hogy ez abból adódik, hogyha valaki komolyan gondolja azt, hogy a makettjét egy fórumon bemutatja a többieknek, akkor nem fogja a fotózással elrontani a dolgot.
Más kérdés, hogy mobillal is lehet fotózni értékelhetőt, szívesen írok egy fotókkal illusztrált cikket a témából, ha kell.

decente!
Utóbbi időben láttam párszor, hogy egy kezdő segítséget kért és egy szintén kezdőtől olyan tanácsot kapott, ami rosszabb volt, mintha semmit sem kapott volna. Ez után nem fogok beírni, hogy a tanács, amit kaptál nem jó, mert két ilyen eset volt korábban és mindből én jöttem ki rosszul.

Ebben az esetben két fontos szempont: a tanácsot kérő látja, hogy egy szintén kezdőtől kapott tanácsot. Nyilván ez nem ér annyit, mintha egy haladótól kapna tanácsot.
Másrészt, ha tanácsot adok valakinek és látom előre, hogy melyik csoportba tartozik, a válasz megfogalmazása, az ajánlott eljárás és az anyagok beszerezhetősége arányban lesz az illető tapasztalatával és életkorával.
gyurmakoma 4134 2009. január 6. 17:41
Válasz erre
ja és jut eszembe ez a mél ment dolog..
ezt valahogy büntenti kellene vagy szankciókat foganatositani mert ez valami vicc.
ha már üzen az embernek,akkor irja ki hogy xy megkerestelek privát postafiókodban nézd meg válaszolj ezzel és ezzel kapcsolatban.de ezek a kétszavas hsz-ek teljesen szétszedik a topicokat
gyurmakoma 4133 2009. január 6. 17:37
Válasz erre
részben igazad van.
ezért irom hogy tág kategória kell.
és igazából ennek is a lényege hogy a kezdőket kiszűrjük és tereljük kicsit a helyükre.
mindenki aki már épitett az haladó mindegy hogy autó vagy figurára vált.
a profit azért emeltem ki,mert nekik van rálátásuk jobban a munkák minőségére..
tehát ezeket nem kell szigorúan venni.. igy értem..
ugye mindenki segiti a kezdőket itt,de a reggelés miatt pl ne tudjuk ki hol tart,igy nehezebb segiteni.
valamint tényleg vannak olyan tizenévesek akik semmibevesznek olyan embereket akik 20 éve maketteznek már..
f2d 4132 2009. január 6. 17:23
Válasz erre
Gyurmakoma!

Ez a kategória mizéria szerintem hülyeség. Pl valaki harcjárműveket, repülőket épített egy ideig, majd áttért a civil világba: autók, motorok, de végül a figuráknál kötött ki. Akkor őt hogyan sorolod kategóriába, melyik műfaj alapján? Vagy minden topic-ban más kategóriában fog tündökölni?:-)))

Az kap egy piros pontot aki megmondja, hogy a leírásból kire lehet következtetni.:-DDD
gyurmakoma 4131 2009. január 6. 17:12
Válasz erre
a három kategóriát szerintem simán meg lehet csinálni:
egy átlag makettező aki itt fent van,az ismeri a többiek munkáit,versenyekről majdnem mindenkit.
a kategóriáknak nagy lenne a szórása:
a profi: ákos,lacus,batya társai,szerintem ez nem vitatott
Haladó: mindenki más
kezdő: tizenéves kis titánok.és ide sorolnánk a fotózni nem tudókat is.
természetesen lehetne vándorolni a kategóriák között is,lehetne fejlődni..
borisz 4130 2009. január 6. 17:12
Válasz erre
Jobb híján szerintem(ez most aféle látható gondolkodás) jobban láthatóvá kéne tenni egyes pontokat, mert nem hiszem, hogy pl a bal oldalon lévő fényképekhez gyakran néznének be.
borisz 4129 2009. január 6. 17:09
Válasz erre
Azért verseny!
Egyébként ki is lehet állítani így nem vesz részt a versenyben, csak ott van.
A makettezésben az alapok ugyanazok, egy illesztést mindegyikben el lehet rontani, mindnél lehet gány a festés.
A tornasorra is rá lehet húzni a megkülönböztetést.
Én eddig nem tapasztaltam a mesterektől ilyen hozzáállást. (Bár megint más, hogy ki kit tekint mesternek, szerintem ésszel is fel kell nőni odáig.)
gyurmakoma 4128 2009. január 6. 17:06
Válasz erre
igen,de az utóbbi időben ezek teljesen feleslegessé váltak.
némelyek a google barátunkat sem tudják használni,nem hogy a menüsort elolvasni :(
borisz 4127 2009. január 6. 17:03
Válasz erre
...és méginkább erre van a Makettező ABC.
decente 4126 2009. január 6. 17:03
Válasz erre
Igen, pont ez az.
Vidd a művedet makettversenyre ott majd megmondják, hogy mennyit érsz.
X csörömpösöket épít, Y csak fényesre suvickolt polgári járműveket.
Valószínű, hogy mindketten keveset tudnak a másik "szakterületéről", akkor a hozzászólás tartalma (IQ) alapján osztályozzuk az embereket?
Ez nem egyfajta diszkrimináció?
Én profi vagyok, te meg nem! Beee!
borisz 4125 2009. január 6. 17:02
Válasz erre
Most jut eszembe, hogy ezért van a "tippek trükkök"!
Amit sokan nem szeretnek megtalálni.
f2d 4124 2009. január 6. 16:51
Válasz erre
Szerintem pont ezt nem lehet elvárni senkitől. A leglátogatottabb topic-ok 10 ezres nagyságrendű hozzászólást tartalmaznak, ennyit fejben tartani lehetetlen. Inkább egy jó keresőt kellene csinálni.
A csúcstartó az autós topic 35 ezernél is több hozzászólással és ott sosincs vita, holott a kezdők és fiatalok ebben az ágazatban túlnyomó többségben vannak.
decente 4123 2009. január 6. 16:41
Válasz erre
Üdvözletem!
Bocs, hogy beleugatok, nem vagyok túl régóta regelve.
Csak abban igazítson el valaki, hogy meddig olvassak vissza, hogy megértsem, amiről beszéltek.
Vagyis, hogy miért kell egy nyilvános fórumon szétválogatni az embereket vérprofi, kevésbé profi és egyáltalán nem profi szakosztályokra?
Csak egy számot, hogy melyik hozzászólással kezdődött...

Köszönöm!
decente
warbirds 4122 2009. január 6. 15:38
Válasz erre
És a "Hol találok erről + erről képeket?"...:)
f2d 4121 2009. január 6. 15:05
Válasz erre
Bár nem vagyok info tag, de ha már ennyien szeretnének változást szerintem mindenféleképpen kellene egyet lépni. Az tény, hogy egyes topic-ok a chat-elés és off-olás miatt olvashatatlanná váltak. (A kedvencem: Ez milyen típus? Helló! X Írtam malit üdv.Y És ez megy oldalakon keresztül.)
gyurmakoma 4120 2009. január 6. 13:40
Válasz erre
borisz
ezért kellen az irányadó moderátor.
aki nyomatékkal felszólitja az illetőt hogy ott folytassa..
Muzzy 4119 2009. január 6. 13:18
Válasz erre
Minden kedves aggódó koolégát ez úton tájékoztatom, hogy Soloval magánban kitárgyaltuk a mi készül topicban off aerodinamikai vitánkat.

Mekett!
Továbbra is áll a levélben elküldött kérésem!
Muzzy
borisz 4118 2009. január 6. 13:14
Válasz erre
Ez a kezdőtopik jó ötlet, viszont ennek mindig a lista tetején kellene lennie, különben nem fogják használni, mert utána sem fognak kereseni.
Legalábbis szerintem.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170.