/ Fórumok /

Makettek fotózása...

Sokunkat érdekel és érint is ez a téma...
Akinek van bev< ötlete,tapasztalata,itt tudja megosztani a többiekkel.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.
1., 2., 3., 4., 5.
Joce 262546 2005. augusztus 22. 08:17
Válasz erre
Oké!

1 db lapát
1 db fejsze
1 db figura

A'szem más nem...
Kalóz 262545 2005. augusztus 21. 19:58
Válasz erre
Mi az az 5%?? Részletes listát kérünk ...
Joce 262544 2005. augusztus 21. 13:08
Válasz erre
F1d.jpg méret: 84.8 KB
F1e.jpg méret: 76 KB
F1f.jpg méret: 90.3 KB
F1g.jpg méret: 102.5 KB
F1h.jpg méret: 107 KB
F1i.jpg méret: 97.9 KB
F1j.jpg méret: 125.2 KB
Sziasztok!

Nos, egynapi munkával kb. 95%-osra készült el Pz IV-es, további véleményekkel ide!

Üdv Joce
Joce 262543 2005. augusztus 21. 13:00
Válasz erre
Lucky!
Egy kis "gyorsító" csodákra képes, ez az érsebészek titka...
lucky 262542 2005. augusztus 21. 11:09
Válasz erre
Kapitány!
Csak egy (-két-há)feles előtt!:D
Joce 262541 2005. augusztus 20. 18:13
Válasz erre
Hali!
Az ötlet tényleg a Pz I.A makettről van átvéve, a kivitelezés már más kérdés. A foltokat jobban megnézve tényleg inkább paca benyomást keltenek, de még "visszabutíthatók" jelen állapotban. Köszi az ezzel kapcsolatos észrevételt!

Ja, és nagyon remélem, hogy nem rontom el...
Üdv Joce
Kapitany 262540 2005. augusztus 20. 14:33
Válasz erre
Szépen alakul :) Eszembe jut Miguel Jimenez Pz I-es cikke, az egyik 2003-as PM-ből :) Én csak a kopásokat találom kissé alaktalannak. Olyan mintha egy vödör festék ráfröccsent volna :). De mindezek mellett nagyon szép :)
Üdv Kap.
Kapitany 262539 2005. augusztus 20. 14:33
Válasz erre
Vannak remegő kezű makettezők? :D
Az nem túl szerencsés :)
Kapitany 262538 2005. augusztus 20. 14:32
Válasz erre
Szépen alakul :) Eszembe jut Miguel Jimenez Pz I-es cikke, az egyik 2003-as PM-ből :) Én csak a kopásokat találom kissé alaktalannak. Olyan mintha egy vödör festék ráfröccsent volna :). De mindezek mellett nagyon szép :)
Üdv Kap.
Kalóz 262537 2005. augusztus 20. 12:58
Válasz erre
Csít!
Kár, hogy a harmadik képen torzítja a színeket a felvétel, mert ott látszanak a részletek. De ettől függetlenül is klassz. Csak el ne rontsd :)))
Joce 262536 2005. augusztus 20. 11:50
Válasz erre
F1a.jpg méret: 85.1 KB
F1b.jpg méret: 98.1 KB
F1c.jpg méret: 83.5 KB
Szisztok!

Ez a mkett kb. 70%-ig kész, ne kíméljetek!
(Italeri Pz IV F1 DAK akar lenni...)
Ádám 262535 2005. augusztus 17. 09:23
Válasz erre
Mekett!
Manuális élességállítást használtam. Ezt tartom megbízhatónak makrózásnál. Persze akkor működik a legjobban, ha rögzíteni tudod a gépet. Ez lehet állvány, de lehet babzsák is, a lényeg, hogy stabil helyen legyen. Az állványról annyit, hogy makettfotózásra lehet, hogy alkalmas lenne a kis asztali állvány is, feltéve, hogy elbírja a gépet. Nyilván valami stabilabbat kell választani. A nagy -mondjuk utcai- állványoknál előnyös funkció lehet, ha átfordítható lefelé a fej. Így "földközeli" képek is frankón mehetnek. Az állvány témához még annyit, hogy egy sz@r állvánnyal nem sok mindent érsz, majdnem olyan, mintha nem lenne.
A kioldáshoz előnyös a távirányító, de ez elég ritka (nekem sincs), de működik az időzítős megoldás is.
Háttérnek szerintem egyszínű textil, vagy papírlap a célszerű, a makett színéhez megfelelő, hogy kiemelje azt.
Világítani vakuval is lehet persze megfelelően lefelé korrigálva a vaku villantását, de egy asztali lámpa is megfelelő, csak oda kell figyelni a fehéregyensúlyra, meg arra, hogy valószínűleg hosszabb expót követel. A vaku fényének lágyítását már írtam a 34-es hozzászólásnál, szerintem működik.
Üdvözlet:
Ádám
Mekett 262534 2005. augusztus 16. 17:50
Válasz erre
Apropó!

Érdekelne, hogy ki milyen felszereléssel vág neki a makettfotózásnak, hátteret, állványt, világítástechnikát és egyebeket illetően.

Pl a műtermi világítást kiválthatjuk pauszpapírral, ahogy arról itt esett már szó és ahogy azt Burai Pisti képein láthattuk. Elég durva eredményt érhetünk el, de szvsz jobb lenne valami olcsó alternatívát találni a megfelelő megvilágításra.

Ha remeg a kezem, állványt veszek, abból is van megfizethető, de a háttér megint rázós tud lenni, pedig egyszerűnek hangzik.
Mekett 262533 2005. augusztus 16. 17:46
Válasz erre
Most találtam a Hamának ezt az állványát, 4500-ért árulják per pill. Nem egy Manfrotto, de lelkes amatőröknek otthoni makettfotózásra tökéletesen megfelel.

Érdemes kipróbálni remegő kezűeknek, főleg ha nincs műtermi világításotok... :)

Ádám!

Ez nagyon meggyőző számomra. Manuális élességállítást használtál, vagy a makró mód művelte ezt?
Ádám 262532 2005. augusztus 11. 12:54
Válasz erre
Szerintem a kompaktokon feltüntetett rekeszértékek nem felelnek meg a kisfilmes formátumban használt rekeszeknek, mert nem ugyanakkora a leképezett kép, úgyhogy ilyen szinten nehéz megmondani, hogy ez a tartomány kicsi-e, vagy nagy. Egyébként a legtöbb kompakt ezt a rekesztartományt tudja, a 2.6 meg legalább fényerős, annak meg lehet örülni...
Ádám
Blackbird 262531 2005. augusztus 11. 12:23
Válasz erre
Azt sosem néztem meg akkor, csak azt vettem észre, hogy így nem igazán jól lehet fotózni, ezért mindig rekeszautomatikát használtam (az EVF-en jól le lehetett checkellni a kép világosságát). A rekesz egyébként 2.6-8-ig terjed, tehát ez sem volt túl nagy tartomány.
Blackbird
Ádám 262530 2005. augusztus 11. 10:44
Válasz erre
Blackbird:
És hosszabb záridővel fényképeztél amikor lerekesztetted? Mekkora volt a legkisebb és legnagyobb rekesz?
Ádám
Blackbird 262529 2005. augusztus 11. 09:52
Válasz erre
Ádám!

Én sem vagyok teljesen amatőr, ezt én is tudtam, egyszerűen csak azt tapasztaltam, hogy a kompakt gépeknek még makró tartományban is hatalmas a mélységélessége nyitott rekesznél. Az előző gépem egy FZ2-es Panasonic volt, ahol hiába rekeszeltem, csak a kép lett sötétebb, a D-70-esem viszont tökéletesen működik.
Blackbird
Ádám 262528 2005. augusztus 11. 08:53
Válasz erre
Blackbird:
A mélységélességre csak a rekeszelés van hatással. Minnél nagyobb a rekeszelés száma, annál nagyobb a mélységélesség, annál kisebb lyukon megy keresztül a fény, annál hosszabb záridő szükséges.
Üdvözlet:
Ádám
blackbird 262527 2005. augusztus 11. 06:30
Válasz erre
Szia Mekett!

Erről a gépről még nem hallottam eddig, csak az elődjéről, az IS1-ről olvastam tesztet, meg láttam pár képet. Nekem elég jónak tűnt, ha jól emlékszem, profi fotósoknak is ajánlották második gépnek, ez pedig alaposan tovább lett fejlesztve. A képen szemből felfedeztem egy gombot, ami kísértetiesen hasonlít egy rekeszbeugrató gombra. Ilyet eddig egy kompakt gépnél nem láttam, de talán arra utal, hogy a rekeszelés hatással lehet a mélységélességre, és nem csak a kép világosságát módosítja. Ennyi pénzért szerintem érdemes kipróbálni, nem hiszem, hogy csalódást okozna!
Blackbird
Ádám 262526 2005. augusztus 9. 11:15
Válasz erre
golyostoll.JPG méret: 237.2 KB
Sziasztok!
Gondoltam én is hozzászólok a fotós-dolgokhoz...
Nos én még analóg mechanikus géppel kezdtem. Praktikák és Zenitek jártak a kezemben, meg egy Canon EOS500. Szép lassan azonban megbarátkoztam a digitális technikával és azóta azzal tevékenykedem.
Per pillanat egy Olympus C760UZ géppel fényképezek. www.olympus.hu/consumer/digimg/intro.cfm
Nagyon meg vagyok elégedve vele, 10x-es optikai zoom, 7cm makró, 2cm supermacro, 3,2 mega valódi pixel. Vettem hozzá egy Soligor nagylátószögű előtétlencsét (0,6x-ozó), amihez jár egy macro lencse is. Kisfilmben 25,2-420mm optikai átfogásom van.
A makró lencse nagyon durva dolgokra képes, de természetesen csak állvánnyal. A macró-fényképezésnél evidens, hogy a mélységélesség a legnagyobb probléma, ez viszont nem gépfüggő. Ugyanakkora rekesz közeli témánál jóval kisebb mélységélességet eredményez, mint végtelenbe fókuszálva. Az összefüggés ráadásul nem is lineáris...
A megvilágításról annyit, hogy szerintem a legjobb a természetes fény, de lehet lámpával is, csak nagyon figyeljetek a fehéregyensúlyra minden esetben. Vakus képeknél javaslom a derítést mindenkinek. A vaku elé tett fehér papír, vagy pausz nagyon nagy haszonnal bír. Ha tudja a gép, akkor érdemes alkalmazni a vaku expozíciókorrekciót is. Direktbe vakuzásnál macrónál lefele, derítésnél 1 picit felfelé, mert át kell mennie a fénynek a derítő közegen, ami ugye veszteség...
Fénymérésből javaslom a Spot mérést, mert ez adja a biztos eredményt, ehhez képest kell korrigálni a tényleges expót a kép fénymérésen kívüli területeit figyelembe véve.
Na most hirtelenjében azt hiszem, hogy ennyi.
Üdvözlettel:
Ádám

ui.: Mellékeltem 1 képet, ami ugyan nem makett, de a macró ereje látszik... Ennél lehet durvábbat is, itt nincs kihajtva az előtét...
NGPETI 262525 2005. augusztus 4. 14:22
Válasz erre
egyenlőre csak próbálkozom vele,mert nekem új még a digitális fotózás...

teljes makett fotózása működik,a makró is használható,de még a beállításokat gyakorolnom kell

próbáltam máshol is használni (autó- és gokartverseny,színpadi műsor fotózása) és ott is elég jónak mondható,főleg azért,mert a konkurenciánál lényegesen olcsóbb!
Balu 262524 2005. augusztus 4. 11:06
Válasz erre
Sziasztok!

Nekem is Fujim van (s5000), és nagyon meg vagyok vele elégedve. Az árához képest rengeteg mindent tud. A makrója minőségét közepesnek mondanám, ami szerintem még bőven elég makett fotózáshoz. (1cm-ről tényleg nem lehet vele fotózni, de 5-ről már gen).
Az xD kártya egyetlen hátránya szerintem, hogy drága, de pl. az SD-nél sokkal gyorsabb. Van most egy új típus aminek hirtelen nem tudom a nevét, na annél tényleg lassabb.
Ehez olyan 60e-ért hozzá lehet jutni, egy hasonló képességű Nikonhoz vagy Cannonhoz kb. a duplájáért.

Balu

Balu
Ákos 262523 2005. augusztus 4. 09:47
Válasz erre
Nekem egy Fuji S3500-asom van. Most már kifutó gép, 40-45eFt-ért hozzá lehet jutni(én még 55ért vettem). Ebben az árkategóriában szerintem mindent megver. A makrója sem gyenge, és nem is lassú. A kétszer ennyibe kerülő HP pl. nem tud ennyit.
Egyedül a színével nem vagyok megelégedve(ezüst, biztosan le fog kopni idővel).
Mekett 262522 2005. augusztus 4. 08:09
Válasz erre
Igen, erről George és Batya tudna mesélni, azt hiszem. Ez se rossz gép, főleg ha a zoomgyűrűt és a feleakkora árat nézzük. Nekem az xD kártya nem tetszik nagyon, meg sokak szerint elég lassú és a makrója gyenge állítólag :(
Makettfotózáshoz meg az nem jön rosszul :)

Neked eddig hogy vált be?
NGPETI 262521 2005. augusztus 4. 06:21
Válasz erre
Mekett 262520 2005. augusztus 3. 22:41
Válasz erre
Sziasztok amatőr makettfotózók és többiek!

Mostanában adták ki ezt a csodát, nézegessétek:
www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_s2-review/index.shtml

Edigitalnál 120 ezer, ezért a pénzért eszméletlen tudású gép. Érdekelne, látott/használt/vett-e valaki mostanában ilyet, vagy tervezi-e, mert nagyon érdekelnének tapasztalatok!
Hátha ezzel készülnéánek a jövőben a cikkekhez a képek :)

Ha valakinek van valami más javaslata a jelenlegi kínálatból, az is nagyon érdekelne.
Előre is kösz!
ZZoli3 262519 2005. március 29. 11:55
Válasz erre
massik.jpg méret: 289 KB
F-117-esem.
Bombraider 262518 2005. március 26. 14:23
Válasz erre
Joce!
Nem kented át matrica feszítő/lágyítóval?
Mert ha "beáztatod" akkor az Italerit is ráfeszíti! Bár mondjuk úgy még nem próbáltam,hogy matricázás után.
A Spitfire-n meg a kabinba az egyik kapcsoló nincs rendesen kifestve:))
Amúgy az is nagyon szép!

üdv:bomb
Joce 262517 2005. március 26. 14:11
Válasz erre
Spitfire.JPG méret: 569 KB
stug 3.JPG méret: 459.5 KB
stug 4.JPG méret: 593.5 KB
Köszi a hozzászólásokat, a matrica csillogásával nemigazán tudtam mit csinálni (Italeri), lakkoztam alá, fölé ez jött össze. Ami az árnyékolást illeti a panelok szélét sötétebb, a belselyét világosabb árnyalattal fújtam meg. Koszolni nem nagyon akartam, inkább csak összeporozni, 41 -ben az Orosz sztyeppén a poron kívül sokminden nem lehetett. Szerintem. Mégegyszer köszi mindenkinek, a repülősöknek meg gyorsan "kreáltam" egy képet, hasonló céllal...
Kalóz 262516 2005. március 26. 12:05
Válasz erre
A makettről már leírtam a véleményem egy másik topicban. Viszont a fényképezés is jó, elsőre meg - nagyon is jó. Folytasd!
Fodi 262515 2005. március 25. 21:22
Válasz erre
Nekem tetszik. :)
Joce 262514 2005. március 25. 20:20
Válasz erre
DML Stug III 1.jpg méret: 131.1 KB
DML Stug III 2.jpg méret: 166.8 KB
Tisztelt Mindenki!

Ez lenne az első olyan makettem amiről fényképet is csináltam, kérhetnék véleményezést? (A masina amivel fotóztam egy Kyocera M410F digitális gép.)
Ne kíméljetek..
Üdv Joce
Fodi 262513 2005. március 23. 18:11
Válasz erre
Húú, kipróbltam egy canon PowerShot G6-ost... Vazee, nem semmi gép. Villámgyorsan működik (az én Canonomhoz képest...) és szép képeket csinál. A használata is egyszerű, több gyakran használt funkció külön gombot kapott. Nagyon jó kis gép, de az ára elrettentő...
Fodi 262512 2005. március 15. 19:19
Válasz erre
http://www.digitaldioramas.com/2002/jul02/features/dd_yungblut.php

Pár hasznos ötlet
Blackbird 262511 2005. február 10. 13:59
Válasz erre
Akkor kezdeném én a sort, ugyanis számomra sem idegen a téma, bár nem csak maketteket szoktam fotózni. Eddig egy Panasonic DMC FZ2-vel dolgoztam, ami bár igen kiváló masina, de megvannak a maga korlátai. A Leica opjektívről azt hiszem, nem sokat kell beszélni, bár tapasztalataim szerint homogén felületek fotózásakor vinyettál, amit még rekeszeléssel sem tudtam kiküszöbölni. Itt a másik nagy probléma: a mélységélességet rekeszeléssel sem lehet befojásolni, ez pedig elég nagy hiba. De hogy jót is mondjak róla, a képstabilizátor nagyon hasznos dolog, főleg sötét helyeken, az akkumulátor nagyon sokat bír egy feltöltéssel(de ha egyszer cserélni kell, az nem olcsó mulatság), és a memóriakártyára is elég gyorsan menti az adatokat. Röviden: tanulógépnek bárkinek merem ajánlani, de az utódai (főleg az FZ20) még ennél is kifinomultabb szerkezetek.
Most viszont már egy egészen más technikát próbálok megszelidíteni: 6Mpixel, cserélhető objektív, gyors CF kártya, fénymérője egy előző generációs profi gépé, nagy érzékenység mellett is kicsi képzaj... És a neve: Nikon D70!
Mekett 262510 2005. február 10. 09:57
Válasz erre
Burai Pisti cikkét megnézve ízt gondoltam, érdemes felmelegíteni ezt a témát, mert van még mit tanulnunk...

A másik, hogy a topik megnyitása óta újabb, jobb (?) gépek kerültek forgalomba, amikkel új lehetőségek nyíltak a makettfényképezésben. Akinek valami viszonylag új gépe van, írhatna pár szót, milyen tapasztalatai vannak e téren az új gépekkel.
Mekett 262509 2004. szeptember 26. 17:18
Válasz erre
Pat!

Kösz, mind érdekelne, vagy amelyikre büszkébb vagy ;-)
pat 262508 2004. szeptember 26. 16:08
Válasz erre
Kedves Mekett!

Nagyon szívesen megteszem,Csak nincs itt a gépem.{kölcsönadtam havernak}
Nem tudom,mikor hozza vissza,egyébként,melyikeket akarod?Mert akkor talán visszakapom,ha elkérem.Hamarosan küldöm őket.

Üdv:PAT
atya2001 262507 2004. szeptember 24. 10:27
Válasz erre
Mekett
Köszi egyébként mindenkinek ajánlom a Nikon gépeket nem csak belépő szintü kamerákat árulnak, szerintem az ár és tudáas szinvonal majdnem hogy tökéletes.

csaio
Mekett 262506 2004. szeptember 23. 23:57
Válasz erre
Atya!
Nagyon tetszenek a Wankelhez küldött képeid!
Ezt csak azért mondom, mert a jelek szerint az a Nicon Coolpix meglehetősen alkalmas makettek fényképezésére, pedig szerénynek véltem az ezirányú képességeit.
Mekett 262505 2004. szeptember 23. 23:48
Válasz erre
Pat!
Dobj már meg pár képpel légyszives :)
pat 262504 2004. szeptember 9. 16:52
Válasz erre
Aki akarja,lefotózok 1-43,1-24 méretarányú autókat,csak írjon be ide!Elküldöm a mail címére!Ingyen!{Saját kínálat:Subaru WRC{1-43}Peugeot 206 WRCk{1-43}Focus WRC{1-43}és Lancer EVO.6!{1-24}.Ami nem az enyém,kicsit később tudom küldeni!Nemsokára több lesz!
atya2001 262503 2004. augusztus 11. 14:38
Válasz erre
Csaio

Én az analog technikához semmit nem tudok hozzá tenni mert szinte soha nem fényképeztem vele.
Viszont a digitális technikában eléggé bene vagyok nagyon sok gépet sikerült kiprobálnom vásárlás előtt.
Nekem elsődleges szempontom volt optikai zoom léte, mert e nélkül a digitális zoomal szinte semmire nem megyünk.(enyém 3*-os)
2. a macro felvételi lehetőség(nekem van)
3. a tényleges és nem "effektiv" felbontás, ami szerintem internetes képek vagy még 10*15 ös papirképeknél szerintem bőven elég 2 megapixl., ha már nem csak otthoni maketteinket fényképezzük hanem mondjuk kiállitáson szeretünk fényképezni akkor a pixelek a csillagos eget is elérhetik de szerintem nem ez a döntő fontoság egy gépnél.(nekem 2mgpxl)
4. név (no komment)(nekem Nikon)
5. kiegészitők használhatóságai( aksik, memoria kártyák nekem legjobban a CF kárta jön be legnagyobb fejlődés ezen a téren érhető el. Másik hogy az ára sem mindegy CF nem egyenlő áru a Sony Memori Stick kel.)(nkeme 4 plusz aksi 2300 mAh,+2 1800mAh de van gyári is hoozá, és 128, 64, 8 megás cf kártyáim vannak)
6. Álvány használhatósága (nagyon fontos makettek fényképezésénél)(van egy nagy és egy asztali álványom is)
7. talán nem is utoljára kellet volna irjam de az "ÁR" is nagyon fontos.( egy évvel ezelőtt nekem ez 100 ezer forinba került de megérte mert azotas közel 6000 db fényképet készitettem vaűegyesen makettekről kirándulásokrol, üdőlés, lagzi stb)

Végül: az én céljaimat kielégitő gép: Nikon Coolpix2100 és a tartozékok
Remélem nem zavartam össze senki ha mégis a chaten megtalál és ott megvitathatjuk

Csaio
atya2001

Mekett 262502 2004. július 16. 19:29
Válasz erre
Na!

Én kezdetben egy kölcsön Canon A70-est használtam.
Azt hiszem, hogy tudása alapján szuper. Ez főleg a rossz fényviszonyoknál előny (sötétben, vagy fényes ablakháttérrel). Sajnos közeli képek készítésénél, főleg, ha a tengely kis szöget zár be a felülettel, nem sokra mentem vele. Még a makró sem mindig elég makettek fotózásához, ha valami kis részletről van szó. Szóval a közeli fókusz gyengusz.

Azóta egy Olympos C-740-nel fényképezek.
Ennek a fókusza kifogástalan...ha jók a fényviszonyok...
Mivel nincs AF-segédfény, sötétben már megerőltetést jelenthet a fókuszálás, bár kellően közel merészkedve az alanyhoz általában megoldható ez a dolog.
Inkább a fényerő-mérés, ami komoly gondokat tud okozni.




NGPETI 262501 2004. július 8. 16:35
Válasz erre
Sziasztok!

Sikerült összeírni a makettek fotózását,ahogy én csinálom.Nem lesz rövid... :o)

Egyenlőre még a jól bevált „hagyományos” fényképezővel és vakuval fotózom a kész (vagy félkész) maketteket.Nálam a fotózás szeretete abból az időből származik,amikor még nem nagyon beszélhettünk digitális fotózásról,így kezdetben egy „kicsit” idegenkedtem is tőle.
Elég régóta fényképezem,de csak az utóbbi időben kezdtem érdeklődni a digitális technika iránt.
Még mechanikus gépeket használok,amiket az idők folyamán fejlesztettem.
Jelenleg egy CHINON CM-4S és egy ZENIT TTL típusú gépet használok.Az elsőhöz egy 50mm-es alap objektív és egy EXAKTA 28-210mm-es teleobjektív van,ami macro-t is tud.A másik gépen egy Chinon 55mm-es objektívre cseréltem ki a gyárit.Ehhez a géphez van egy HANIMEX PRO550-es vaku,aminek szabályozható a villanási iránya,így ezt legtöbbszőr beltéri fotózásnál alkalmazom.
Mindkét fényképező alap objektíve 50-100cm közötti távolságból képes jó minőségű kép készítésére.
A teleobjektívvel is lehet képet készíteni,amit inkább természetes fénynél,nagyobb távolságból (1-1,5m) és kültéri képekhez szoktam használni.Az objektíven van macro lehetőség is,amit ritkábban,részletfotózásnál alkalmazhatunk.
Természetesen a kész kép minősége a használt film érzékenységétől is függ,de jó megvilágítással,megfelelő labormunkával és a fényképező (valamint a vaku) helyes beállításával szinte mindent „láthatóan” lehet fotózni.
A kész képeket a labortól 9x13-as méretben rendelem meg,amit HP Scanjet 2200C típusú szkenner segítségével juttatom be a számítógépbe.
Ettől a „hagyományos” fotózási folyamattól „kicsit” egyszerűbb lehet a digitális módszer,de azt még nem sokszor próbáltam,így „csak” néhány különbséget tudtam felfedezni:
-a digitálisnál „kidobható” a kép,míg a rosszul megvilágított,vagy „elhibázott” papírkép nem javítható,
-a digitálisnál nincsen kiadás:a film,a negatív előhívása és a papírképek ára,
-a digitálisnál nem kell szkennelni.

Néhány bevált és általam alkalmazott módszer.

Megvilágítás:ez lehet természetes fény (napfény),vagy bármilyen lámpa+vaku.
A vaku használata is többféle lehet,így lehet „szórt” fénnyel vakuzni (a vaku villanása egy fehér papírról szóródik szét),vagy pontosan a makettre villantva (ilyenkor szoktam a szoba világítását is használni).

Alap (amin a makett van):szinte bármit fel lehet használni (itt várok ötleteket!),csak arra szoktam törekedni,hogy a színe „menjen” a maketthez és kitöltse a kész kép méretét.
Eddig használt alapok:színes kartonlap,aszfalt,szekrény polc,poló,lepedő,cipősdoboz,igazi autó,makettes doboz,padlószönyeg,parketta,”kézben tartva”,újság (amiben az igazi autó szerepelt),oklevél (makettverseny),stb.

Fényképezésnél nem mindig egyszerű kézben megtartani a fényképezőt,így érdemes „állványt” használni.

Volt az egyik fényképezőmhöz egy „nagy látószögű” objektív is,de nem sokat használtam,mert hiába fotóztam szinte 1-2cm-ről a makettet,mégis a fél szoba látszott a képen. :o)

A gép beállításánál fontos,hogy milyen „mélység élességgel” működik az objektív,mert attól függ,mi lesz éles a kész képen.
50mm körüli objektívnél 50cm távolságról már éles kép készíthető.

Általam késztett fotókat láthattok a http://nemethdekor.fw.hu honlapon és itt,a Makettinfo-n, a Makettek rovatban.

Mindenkinek jó makett fotózást és makettezést!
Németh Gábor
RaPe 262500 2004. július 8. 14:54
Válasz erre
Én az s7000-re vágyom :) CF+XD kártyás, álom egy gép :) Moszkvai túrám során egy srácnak ilyene volt. az az ISO 800-as érzékenység nem rossz :))
Balu 262499 2004. július 8. 14:50
Válasz erre
Ja arról! De 85ért csak 16Mb memória kártyája van ami kb 20 képre elég (nem is a legjobb minőségűre), ha veszel bele egy nagyobb mondjuk 128Mb-os memóri kártyát ugy már 100e körül jön ki...
Balu
Tommy 262498 2004. július 8. 11:21
Válasz erre
Balu!

a fujifilm s5000-ről beszélsz? 85-ért már van. Én is olyanra pályázok.:)

Üdv
Tommy

Balu 262497 2004. július 8. 09:49
Válasz erre
Üdv!

Én nemrég vettem Egy Fuji Finepix s5000, digitális gépet. Gyönyörű képeket csinál, kb. 8cmről már lehet vele fényképezni. Mindenkinek nyugottan ajánlomezért az árért(kb 100e) ez a legjobb digitális gép. 6M effektív pixel számot tud, 10x pitikai zoom van rajta stb..
Ugy láttam Gárdonyban még legalább 5embernek volt ilyenje, meg vagy még 5-nek s3000-e, ezekszerint több makettező társunk már fel is fedezte ezen gépek előnyeit...:)
Balu
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.
1., 2., 3., 4., 5.