/ Fórumok /

Könyvek, folyóiratok

Ha valaki olyan könyvet olvasott, ami a többiek érdeklampődésére is számot tarthat, vagy az elsampők közt jutott hozzá egy hazai, vagy külföldi makettezampő laphoz, itt véleményezheti azt.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56.
novarock 597151 2015. december 4. 15:29
Válasz erre
Hello,
az alábbi linken választ kapsz a kérdéseidre:

www.facebook.com/tigrisekasarban/

Üdv,
Laci
romsitsa 597143 2015. december 4. 14:02
Válasz erre
Tudsz valami konkrétabbat a könyvről esetleg? Ki fordította, lektorálta stb.

Jónak tűnik.

Üdv

Á
novarock 596961 2015. december 1. 17:53
Válasz erre
Előrendelve :)

www.tigrisekasarban.hu/
romsitsa 596601 2015. november 26. 18:32
Válasz erre
Akkor vált aktuálissá a kérdés ;)

Üdv

Á
Beri 596597 2015. november 26. 18:03
Válasz erre
Szia!

Írtam! Sajnos ami kint van email cím nem él. Amiről írtam: berzenagyakos@hotmail.hu
Topi 596589 2015. november 26. 16:51
Válasz erre
szia!
Küldtem mailt, de visszadobta.
Keress meg mailben, tudok megoldást a problémádra.
Üdv: Topi
superfrelon@gmail.com
Beri 596586 2015. november 26. 15:35
Válasz erre
Panzer 2 típusról (leginkább Ausf.F-ről) keresek bármilyen könyvet (photobook) stb. Eladó sorban sehol bem találtam úgyhogy akár egy oldalnak is örülnék ahonnan le lehet tölteni. Nem találtam semmi jó fotót amin jól látszanak a részletek.
Köszönöm ha valaki tud segíteni.
jacksson 596490 2015. november 24. 22:05
Válasz erre
minden esetre látom, ma jó korai órán (596428 ma 01:13) kezdett el izgatni, hogy melyek jelentek meg a sorozatban ... :)) üdv. -én se tudnék emiatt aludni :))
romsitsa 596452 2015. november 24. 13:19
Válasz erre
Köszi, megkérdezem. A blogot láttam, de állítása szerint nincs kiadási dátum a könyvekben, szerintem meg 1940 szerepel. Mondjuk az sem segít, hogy két kiadás jelent meg.

Üdv

Á
jacksson 596439 2015. november 24. 10:12
Válasz erre
persze erre gondoltam eredetileg :)) /egymás mellett van/ ők komolyabbak a témában is (múzeum krt 35) honterus@honterus.hu (1) 267 2642. 31 73 270
jacksson 596435 2015. november 24. 10:04
Válasz erre
lehet, hogy ezen érdemes megkérdezni info@muzeumantikvarium.hu
jacksson 596434 2015. november 24. 10:01
Válasz erre
Üdv. a vicc az, hogy időnként én is nézegetem, és egy blogoló uezt a listát adja le itt: rebeccablackhorse.blogspot.hu/2015/06/harc-levegoert-muegyetemi-sportrepulo.html
romsitsa 596428 2015. november 24. 01:13
Válasz erre
Sziasztok,

meg tudná valaki mondani, hogy a Harc a levegőért könyvsorozat hány kötetből áll?
Ezeket ismerem:

1.Amélia Erhardt: Az utolsó út

2.Anne M. Lindbergh: Zúg a szél

3.Günther Plüschow: Ezüstkondor

4.Steff Tibor: Játék az éggel

5.Lucio D'ambra: Szárnyas katonák

6.Svachulay Sándor: A természet aviatikusai

7. Bánhidi Antal: Pilóta lettem

8. Valentino Tocci: Légi párbaj

9. Magyar Sándor: Álmodni mertünk

10. Antoine de Saint-Exupéry: Egyedül a felhők felett

Köszi

Á
Farkas469 595936 2015. november 15. 20:32
Válasz erre
Wrecker 595935 2015. november 15. 20:29
Válasz erre
No_3_CSEPEL_130_300_800
No_3_CSEPEL_130_300_...

Üdv!

Ez a kiadvány megjelent már?
Ha igen, akkor hol lehet beszerezni?
m7priests 595414 2015. november 7. 11:10
Válasz erre
Sziasztok!
Segítsetek nekem, legyetek szívesek!
A Pro Modell-nek két különszámáról tudok:
1. Levegő urai-II. világháborús repülők a földön (archív 1)
2. A Dunától a Donig (archív 2)
A Modell és makett extra (archív)kiadásai, amikről tudok:
1.A magyar páncélosok a II. világháborúban
2.A II. világháború egy magyar haditudósító szemével
3.A Nimród és társai...II. világháborús magyar harcjárművek
4.A magyar légierő a II. világháborúban No.1.
5.A magyar légierő a II. világháborúban No.2.
Itt a sorrend nem időrendi.
Esetleg tudtok-e más kiadványokról ebben a két sorozatban?
Segítségeteket előre is köszönöm!
PeKo Publishing 591334 2015. szeptember 3. 10:24
Válasz erre
cover
cover
sample01
sample01
sample02
sample02
sample03
sample03
sample04
sample04
sample05
sample05
sample06
sample06

Sziasztok!

Napokon belül megvásárolható lesz legújabb könyvünk, a "SU-85 and SU-100 on the battlefield".
A kiadvány az eddigiekhez híven kétnyelvű (magyar/angol) bevezetővel és képaláírásokkal kalauzol el a szovjet önjáró lövegek történetében, oldalanként egy-egy f/f fényképpel.

Bármilyen óhaj-sóhaj, kérdés esetén keressetek bennünket:

www.facebook.com/PeKoPublishing office@pekobooks.com

Köszönöm!

Barnaky Péter
Ste 590609 2015. augusztus 20. 13:51
Válasz erre
Kedves Kollégák!

Eladóak a következő TELJES folyóirat-évfolyamok:

Haditechnika 1984-2008
Haditechnika repertórium 1967-1996, 1997-2001
+ pár különálló szám.

Az egyes TELJES évfolyamok árai:
1984-1989 között 4000Ft / évfolyam.
1990-1999 között 3000Ft / évfolyam.
2000 után 2000Ft / évfolyam.
repertóriumok: 2000.-/db

Képeket lásd a csere-bere rovatban.

A teljes gyűjtemény EGYBEN 76000.- helyett 60000.-

Jópár évfolyam tartalomjegyzéke elérhető itt:
uni-nke.hu/konyvtar/magyar-hadtudomanyi-folyoiratok-tartalomjegyzekei/haditechnika

Személyes átadás szept. második hetétől Budapesten, addig Debrecenben lehetséges,
egyéb esetben a postaköltség a vételárhoz hozzáadódik.

Érdeklődni a regesb12 kukac gmail pont com-on.

Üdvözlettel: Ste
PeKo Publishing 587578 2015. június 15. 08:37
Válasz erre
zrinyi_II_HU
zrinyi_II_HU
zrinyi_II_63
zrinyi_II_63
zrinyi_II_66
zrinyi_II_66
zrinyi_II_105
zrinyi_II_105
zrinyi_II_116
zrinyi_II_116

Sziasztok!

A héten jelenik meg kiadónk, a PeKo Publishing a "Magyar Királyi Honvédség Páncélosai" fotóalbum-sorozatának első része:

Bonhardt Attila: Zrínyi II rohamtarack

A könyv bevezetőjéből megismerhetjük a harcjármű kifejlesztésének és alkalmazásának történetét. A szöveges részt több mint száz, egészoldalas fénykép teszi egésszé.

A könyv napokon belül beszerezhető lesz a hazai könyvesboltokban.

Barnaky Péter
Floramilla 587046 2015. június 4. 16:13
Válasz erre
Érdekes. Persze még nyomtatás előtt is belenyúlhattak, vagy a színtért, vagy a színprofilt is megváltoztathatták.
De tényleg tegyünk egy pontot, mert ennek az egésznek hasonlítgatásnak semmi értelme.
solyom 587037 2015. június 4. 15:06
Válasz erre
V.440.Dongó.vabo.füvön
V.440.Dongó.vabo.f...

Helló Floramilla!

Ugyanaz csinálta és ugyanazon színminták alapján.
Mellékelem a V.440 eredeti grafikáját.

BB
Alexandros 587004 2015. június 3. 22:06
Válasz erre
Szia exec!
Elfogadható!Csak magamat tudom idézni ,,De nevezzétek ahogyan akarjátok".
és PONT
Floramilla 586972 2015. június 3. 12:28
Válasz erre
Elnézést, hogy én is beleszólok.
A nyomtatással kapcsolatban:
Az általad csatolt két képet lehet, hogy ugyanaz csinálta, de nem ugyanazzal a színekkel, az biztos. És erre leginkább az alap narancs/homok szín a bizonyíték. Az egybeolvadó sötétzöld és barna színek lehetnek a nyomtatás hibái, mindkét szín besötétedett a fekete szín túlterhelése miatt. De ugyanakkor az alapszínnek (bár abban kevesebb a fekete tartalom) is arányosan sötétebbnek kellene lennie, pedig pont ez a szín világosabb, mint a másik képen.

Amúgy ezt az egész színháborút én nem értem. Olyasmin vitatkoznak a felek, amire nincs és nem is lehet egyértelmű bizonyíték. A fellelt eredeti festett darabok már rég nem tükrözik (nem tükrözhetik) az eredeti valóságot, azokat alapul véve, azokat fotózva, szkennelve, nyomtatva összehasonlítani teljes értelmetlenség. De ez csak az én véleményem.
exec 586966 2015. június 3. 10:50
Válasz erre
solyom,

a te leírásod tökéletesen helytálló, és elfogadható. Alexandrostól sem vártam mást, minthogy akkor ezt bejelentse. Rosszul sikerült a nyomtatás. De nem sikerült beismerni. És hogy sárga rejtőszín. Hiszen az van odaírva. Ezt sem sikerült beismerni. Köszönöm a felrakott rajzot az olvasók nevében is, szerintem sokaknak segít.

Üdv.
exec
solyom 586964 2015. június 3. 10:34
Válasz erre
Re-2000 (V4+40)
Re-2000 (V4+40
Re-2000 (V4+28)
Re-2000 (V4+28

Sziasztok!

A nyomdatechnika problémakör lezárása végett beszkenneltem az ominózus grafikát a Haditechnikából, és a Sanyi által felrakottat is mellé tettem a könnyebb összehasonlíthatóság végett.
Ugyanaz készítette a grafikákat, ugyanazoknak a színmintáknak a felhasználásával.
A nyomtatott grafika a alapszíne valóban narancsosabb, a zöld sötétebb és egybemosódik a barnával, ami alig kivehető.
Juge megállapítását alapul véve ez bizony selejt.
A színmegnevezésekről meg persze lehet parttalan vitákat folytatni, de minek!
Annakidején ('92 körül) a szakmai tanárom - aki alapból mérnökként a vasúton dolgozott - általános értetlenséget váltott ki belőlünk azzal a kijelentésével, hogy a dízel mozdonyaink festése hivatalosan narancs színű...
Mindenki azonnal rávágta, hogy dehát azok pirosak!
A válasz: Annak látszik, de ez a neve!
Szóval erről ennyit!

BB
Gabusch 586956 2015. június 3. 08:16
Válasz erre
homok
homok

"és ez nekik kinai.Lehetne -e egyszerűben fogalmazni?"

Az egyszerűbb fogalmazással az a baj, hogy a nálunk főképpen megtalálható homokra leginkább a "giallo mimetico 1" hasonlít - már az általad megadott minta alapján és szerintem.
Arról nem is beszélve, hogy a homok sem egyszínű, fehértől barnán át az egészen vörösesig, plusz ehhez jön hozzá a nedvességtartalma. A mellékelt képen a baloldali El Oued mellől, a jobboldali pedig Ouargla mellől származik. Mindkettő Szahara és Algéria és ottani mércével nincsenek is messze egymástól.

Tehát a korrekt válasz az lenne, hogy nem, nem lehet egyszerűsíteni, legfeljebb valamilyen más kódrendszer (RAL, FS, esetleg RLM) megadni. Esetleg annyiban lehet egyszerűsíteni, hogy sárga és passz. Persze megadva a kódrendszert és a kódot mellé.
Aztán hogy ki mit lát bele homoktól epeömlésig, az már huszadlagos kérdés.

Merthogy egy szegecsszámláló makettezőtől elvárható lenne, hogy nézze meg magának, netán nem adta-e ki valaki az adott színt. Persze lehet, hogy mint jelen esetben is pont Italeri akrillal (esetleg mással, de annyira nem néztem utána) lesz kénytelen dolgozni a megszokott Gunzéja, Tamiyája helyett, meg az sem lehetetlen, hogy kénytelen lesz külföldről beszerezni, ami macerás, nyelvismeretet igényel, drága, stb.

Szerintem.
exec 586953 2015. június 3. 07:14
Válasz erre
Kedves Alexandros,

akkor újra, mert a kérdésekre nem válaszoltál, így összefoglalom.

- a grafika jó, de a nyomdatechnika megváltoztatta.
- a fordítás nem helytálló, hanem egyszerűsítés a közérthetőség kedvéért. Ha viszont más egyszerűsíti a nevet, az nem elfogadható.
- és PONT
Alexandros 586951 2015. június 3. 01:08
Válasz erre
Kedves exec!
Mint korábban írtam,de talán törölve lett az az írásom is,Kovács Úr a Stormo Magazin csipjeit használta a grafikájához.Tehát a grafika jó!
Üdvözlettel N.S.
Tetszik,engem viszont kifejezetten szórakoztat a Te hozzászólásod.
exec 586950 2015. június 3. 00:45
Válasz erre
Kedves Alexandros,

miért nem tudtál akkor korábban így leírnod? Lehet-e egyszerűbben fogalmazni? Akkor mi a baj a mustársárgával? Nem, te egyből leoltottál, hogy homok, és pont, de azt mondok, amit akarok.

Amikor a fordítás szakmaiságát kértem számon, akkor is egy leoltás volt a válaszod. Illetve mit keresek itt, ha nem érdekel a gép színe. Adminként nagyon sok topicot elolvasok.

Idézek Tőled:
"Akkor konkretizáljuk a dolgot. Kovács Úr az általam feltett Stormo színminták chipjeit használta a grafikákhoz.Hogy világos legyen gialló mimeticó3,(parasztosan homok szín).
Nem narancssárga,de még csak nem is mustár sárga-egyszerűen giallo mimeticó 3.De nevezzétek ahogyan akarjátok." Akkor miért baj, ha mustársárgának nevezzük?

Egyel lejjebb ezt írod: "A makett.org.-on is volt több hozzászólás is olasz színekről,és többen írták,hogy csak úgy röpködnek a giallo mimetico-k meg a verdék,meg az oliva scouro-k,és ez nekik kinai.Lehetne -e egyszerűben fogalmazni?-tették fel a kérdést. Ez vezette Z63-at és engem is a homokszín kifejezés használatához."

Bocs, de mindvégig úgy éreztem, hogy bedobtál egy olasz szót, mint felettes igazolást nekünk suttyóknak, hogy az ott homokszín, fogadjuk el. Szótár elő. Ja, hogy az nem ezt írja.

Z63 eredeti beírása "A Kovács Béla Úr(?) által szerkesztett cikksorozatot jelenleg a Haditechnika magazin folyamatosan közli. Vannak nagyon érdekes részek benne, de azért ezek mégis csak egy egyéni meglátás és következtetések sokasága, nem árt olykor fenntartással kezelni a leírtakat, főleg a számítógépes grafikák színeit. Azért homokszín helyett naranccsárga, stb.kissé kemény , szerintem"

Nem lett volna egyszerűbb beismerni, hogy nem lett jó a grafika?

"Csodálkozom,ha Te az eredetit narancssárgának láttad.Nem kételkedem a szakmai tudásodban,éppen ezért furcsállom,hogy egy mezei gépen profi színt vársz el,amin ráadásul még a nyomdatechnika is változtat"

Min változtat a nyomdatechnika? A nyomdász társunk (juge) megadta a választ.

"Ha a színbontás nem jó, vagy nem jó a sorrend (színek szerint jelölve a lemezen), vagy a "kolléga" nem jó szakember, előfordulhat eltérés bizony, annak az eredménye selejt, amit ki kell fizetniük."

Nem lett volna egyszerűbb - és egyenesebb - az a válasz, hogy nem sikerült jól a rajz?

Az ördög a részletekben rejlik. Ezt tényleg nem érted meg kutatóként? Itt mi lett volna a korrekt? Ha nem egyszerűsítetek, mivel nem lehet. Vagy oly szépen körbeírod, mint utolsó hozzászólásodban.

Üdv.
exec

Látom nagyon tetszik a részlet, hogy a hozzállásod bosszant... Igenis bosszant.
Alexandros 586949 2015. június 2. 23:55
Válasz erre
Sziasztok!
Pontosan erről van szó!
A makett.org.-on is volt több hozzászólás is olasz színekről,és többen írták,hogy csak úgy röpködnek a giallo mimetico-k meg a verdék,meg az oliva scouro-k,és ez nekik kinai.Lehetne -e egyszerűben fogalmazni?-tették fel a kérdést. Ez vezette Z63-at és engem is a homokszín kifejezés használatához.Mint a Stormo állandó böngészője,és az olasz színek nevének ismerője semmi más nem késztet az egyszerűsítésre.Ha ez exec-nél magasra rakta a lécet (felb@szott),felbosszantotta,próbáljon átugorni rajta.
A lényeg,hogy kedves makettező társunk választ kapott,és ha teheti,ezek alapján beszerezheti az Italeri megfelelő festékeit.
Remélem most jó gombot nyomok meg,és elmegy az üzenetem,mert az utóbbi időkben kifogott rajtam a technika ördöge.
Üdvözlettel N.S.
solyom 586931 2015. június 2. 17:03
Válasz erre
Sziasztok!

Kicsit túl lett bonyolítva a történet.
A szín a lényeg, nem a neve.
Tök mindegy hogy homokszínnek hívjuk vagy sárgának, akit érdekel úgyis tudja, hogy miről van szó!

BB

(Amúgy a szalma sárga, nem a széna...)
Sherman 586930 2015. június 2. 16:46
Válasz erre
Bár a megfigyelésed a rejtőszínekről meglepően helytállóak, azért enged meg, hogy a sarokban csendben zokoghassak egy csöppnyit.
A Magyar tarka vitához már csak hozzá kell adni a széna sárga, a rothadó-fa-barna, a ciános-Tisza-zöld, és a viharos-ég-kék festékszín meghatározásokat és szerintem egycsapásra minden leegyszerűsödik.
exec 586906 2015. június 2. 11:06
Válasz erre
Szia,

és ez nekem így tetszik is, és egyet értek azzal amit leírtál. Amire én rávilágítottam az az, hogy ilyen fordítási pontatlanságok véleményem szerint nem megengedhetőek. Ez is sárga rejtőszín, és valóban nem homok, ahogyan az Te is leírod.

Üdv.
exec
Mandras 586904 2015. június 2. 11:02
Válasz erre
Magyar lombzöld-szénasárga

Magyar lombzöld-szénasárga álcázó festés
Magyar lombzöld-sz...

Elnézést, hogy a csapos közbeszól!

Kizárólag a homokszín elnevezéssel kapcsolatban engedem meg ezt magamnak, mert úgy gondolom, hogy a magyar táj színei alapján a homokszín alkalmazása nem lenne helyénvaló Hazánkban. Magyarország ugyanis nem sivatag. Vannak ugyan homokos vidékek is, de többnyire növényzet takarja be a tájat. A sárga elnevezés már sokkal találóbb, mert valójában éppen erről van szó. Az elszáradt fű, lekaszálva a széna, ugyanis sárga. Nyilvánvaló, hogy a növényzet jellemző színei alapján kell a terepszínű festés színeit meghatározni. Szerintem régen is ezt kellett figyelembe venni, és most is. Lásd az itthon festett minyókat! (Amíg még vannak…)

Mellékelek egy képet, amelyet két magyar Mi-2-esről készítettem. Ezen jól látható, hogy a jelenleg (még) alkalmazott két szín, amelyet általában zöld-barnának vagy zöld-homoknak szokás nevezni, valójában az elsárgult fű (széna) színét és a fák lombjának a zöldjét mutatja. Tessék megnézni a képen, aki ezeknél jobb színeket talál, az már csal. Szerintem a mostani színekre is a helyes elnevezés a lombzöld-szénasárga lenne, vagy röviden egyszerűen csak lomb-széna álcázó festés.

A MKHL gépei esetében egy külföldön festett minta színeiben elképzelhető lehet ugyan a homokszín is, ebbe én nem kívánok beleszólni. Ezt majd Ti eldöntitek.

Bocs, már itt sem vagyok, és elnézést a kép minőségéért.
Üdv., MA
Sherman 586598 2015. május 28. 20:18
Válasz erre
"Akkor konkretizáljuk a dolgot. Kovács Úr az általam feltett Stormo színminták chipjeit használta a grafikákhoz.Hogy világos legyen gialló mimeticó3,(parasztosan homok szín).
Nem narancssárga,de még csak nem is mustár sárga-egyszerűen giallo mimeticó 3.De nevezzétek ahogyan akarjátok."

Nekem úgy tűnik ő egyszerűsített a fordításban. Egyébként kicsit unom a maszatolást. Az Agincourt-i csatában résztvevő lovagok zászlainak színeit jobban tudjuk mint a saját repgépeink színeit cirka hetven évvel ezelőttről.
lancer 586593 2015. május 28. 16:07
Válasz erre
Szia, bocs hogy beleszólok, de ha jól olvasok vissza Zoli hozzászólásában jelent meg a "homokszín" kifejezés,Alexandros hozzászólásában a "homok szín" kifejezés csak a korábbi hozzászólásra reflektálva jelenik meg. Alexandros nem állította, hogy ez homokszín...
juge75 586590 2015. május 28. 15:14
Válasz erre
Tehát: C,M,Y,B (Cián-Bíbor-Sárga-Fekete)
Ciánkékkel szokás kezdeni, mert az a legrajzosabb szín.
juge75 586589 2015. május 28. 15:13
Válasz erre
És a Sárga kimaradt...Magenta-Bíbor ugyanaz a szín, elnézést...
juge75 586588 2015. május 28. 15:11
Válasz erre
Szia, a fix színeken nincs mit elrontani, bocsáss meg ehhez én értek, mert ez a szakmám.
De ha van papírod róla, elfogadom.
Négy szín color: Magenta, Cyán, Bíbor és a Fekete mindenhol a világon.
Gépmesteren is múlik sok dolog: például a helyes beállítása a nyomatnak, ugyanis a gép ez alapján nyomtatja a fehér papírra a színeket, a másik fontos dolog a fedés egymásra illesztő jelekkel pontosan nyomva a színekre bontott, külön offset lemezeken kapott nyomóformát.
Ha a színbontás nem jó, vagy nem jó a sorrend (színek szerint jelölve a lemezen), vagy a "kolléga" nem jó szakember, előfordulhat eltérés bizony, annak az eredménye selejt, amit ki kell fizetniük.
exec 586584 2015. május 28. 14:14
Válasz erre
Szia Viktor,

pontosan tudod, hogy mennyi repülő makettet építek... Viszont aqyilag magasra rakta bennem a lécet (felb@szott), hogy valaki képes kiszúrni az ember szemét idegen nyelven íródott kettő szóval, hogy az homokszín és vita lezárva. Engem nem érdekel a gép színe, de az, hogy a "sárga rejtőszínt" homokszínnek fordítják az felbosszantja azt az énemet, amelyik elég sokat fordított már különböző nyelvekről élete folyamán...
Podva 586581 2015. május 28. 13:13
Válasz erre
Bocs, hogy beleszólok ebbe a vitába, de ugye senki nem akar egy rajz alapján festéket kevergetni? Ha valaki rászánja magát, hogy valamejik mindenképp "munkás" Re-2000 makettből magyar gépet épít, az vegye a fáradtságot, és szánjon még 20 percet az életéből arra, hogy utána néz a megfelelő színeknek. Pláne úgy, hogy a hasonló festésű V.421-ből maradtak színazonosításra alkalmas roncsmaradványok is.
Ajánlom Mago Karcsi írását a másik fórumon...
Üdv Viktor
exec 586580 2015. május 28. 13:07
Válasz erre
Ok, akkor az kipipálva. Viszont ami olaszul sárga abból milyen fordítás nyomán lesz homokszín?

exec
solyom 586574 2015. május 28. 12:17
Válasz erre
Sziasztok!

Szerintem egyszerűbb ha megnézitek a tavalyi utolsó Haditecnika hátsó, belső borítóját, mert ugye arról van szó alapból.
Az tényleg el van nyomva...

BB
exec 586568 2015. május 28. 09:55
Válasz erre
juge75,

"noch dazu" Te mint nyomdaipari gépmester elképzelhetőnek tartod, hogy csak egy színt rontanak el, a többi ( pl trikolor) teljesen rendben van?

Én meg a keresztapámtól idéznék most "megmagyarázza, hogy a döglött ló csak alszik"

exec
juge75 586474 2015. május 27. 07:45
Válasz erre
"amin ráadásul még a nyomdatechnika is változtat"
?
Tudod, a nyomdatechnika nem változtathat rajta, mert ha 4 szín color nyomású a produktum, akkor színekre kell bontani, és Cián, Bíbor, Fekete, Sárga színenként kerül a Fehér papírra (elég precízen odafigyelve!).
Mint Nyomdaipari Gépmester, mondom ezt.
Ha mégis más lett a végeredmény, akkor tessék reklamálni, mert akkor abban a nyomdában nem szakemberek dolgoznak...
Gabusch 586467 2015. május 27. 00:45
Válasz erre
Csak úgy mellesleg, ha a gép festése eredetileg giallo mimetico 3 volt, akkor Italeri akrilban van olyan.
exec 586465 2015. május 27. 00:21
Válasz erre
Kedves Alexandros,

attól még tény, hogy ez rohadtul nem homok. Giallo mimetico = sárga terepszín. És az nem homok. Homoknak titulálni azt amit az olasz sárgának hív csúsztatás. Avagy logikád szerint minden sárga homok szín?

Ne haragudj, de nagyon flegmán válaszolsz és a mellékelt kártyáról nagyon nem derül ki, hogy a sárga terepszín 3 mitől homokszín? Ki nevezte el úgy? A rpeülő ettől még lehetett "Giallo Mimetico 3" színű, amit én parasztosan mustársárgának látok.

Üdv.
exec
Alexandros 586463 2015. május 27. 00:03
Válasz erre
Kedves exec!
Akkor konkretizáljuk a dolgot. Kovács Úr az általam feltett Stormo színminták chipjeit használta a grafikákhoz.Hogy világos legyen gialló mimeticó3,(parasztosan homok szín).
Nem narancssárga,de még csak nem is mustár sárga-egyszerűen giallo mimeticó 3.De nevezzétek ahogyan akarjátok.
Üdv. N.S.
exec 586437 2015. május 26. 18:49
Válasz erre
Kedves Alexandros,

hogy a képen lévő repüülőgép nem homok sárga alapszínű, az egészen biztos. Élt bennem a kétely, ezért megkérdeztem pár laikust (nem szegecsszámláló, nem repülőt, ellenben jó színlátót.) Egyértelmű reakciójuk:

ez bizony mustársárga. Amihez Z63 megjegyzése közelebb van, mint a homok.

Üdv.
exec
Csobi21 586435 2015. május 26. 18:16
Válasz erre
Köszönöm az infókat, nem gondoltam hogy így belenyúlok a darázsfészekbe, de a könyvről tényleg nem tudni semmi konkrétat? Nekem személy szerint e két típus a kedvencem, ezért is érdekelne.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56.