/ Fórumok / Versenyek, rendezvények /

PSMK Makett Kupa

A Painting School Makett Klub kiállítása és versenye.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.
1., 2., 3., 4., 5.
Joce1214 648510 2018. szeptember 2. 21:36
Válasz erre
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni a tegnapi rendezvénnyel kapcsolatban. Egy úriember műgyanta (utángyártott?) kiegészítőket árusított nagyon jutányos áron, egy 1/72 F-101 készletet sikerült is vásárolnom., kb. 11:00-kor még az előtér egyik kis asztalánál lehetett megtalálni, később elvileg valahol az emeleten. Sajnos korán el kellett jönnöm, hogy odaérjek a munkába, így nem tudtam újból felkeresni. Ezúton szeretném kérni, hogyha lehetséges az Ő nevét vagy valamilyen elérhetőségét szíveskedjetek megosztani velem.
Köszönettel: Radics József
l3bb 648489 2018. szeptember 2. 13:59
Válasz erre
Sziasztok!

Néhány kép a versenyről, tőlünk:
www.facebook.com/pg/Painting-School-Makett-Klub-1593576897523138/photos/
(Nem kell hozzá Facebook-os regisztráció.)

Üdvözlettel:
Painting School Makett Klub
l3bb 648476 2018. szeptember 2. 00:26
Válasz erre
Sziasztok!

A verseny eredményei az alábbi oldalon érhetők el:
verseny.ipms-hungary.org/index.php/alt-infok/versenyeredmeny-hu

Köszönjük mindenki részvételét, és reméljük, hogy jól éreztétek magatokat!

Jó éjszakát! :)

Üdv.:
l3bb
l3bb 648457 2018. augusztus 31. 21:04
Válasz erre
borze_terkep

A II. PSMK Kupa börze térképe.
borze_terkep

Sziasztok!

Íme a börze térképe.

Holnap szeretettel várunk mindenkit!

Üdvözlettel:
Painting School Makett Klub
l3bb 648431 2018. augusztus 30. 20:28
Válasz erre
Mi is tudunk hibázni, sajnos. :(
A börzések felsorolásánál véletlenül kimaradt egy cég - a HobbyStore -, elnézést kérünk tőlük.

Üdvözlettel:
Painting School Makett Klub
Z63 648430 2018. augusztus 30. 20:13
Válasz erre
Szerintem már aludtam meló közben,mikor néztem a listát, bocsánat!
A többieknek meg van min röhögnie. :-)
l3bb 648415 2018. augusztus 30. 13:52
Válasz erre
Szia Gergő!

David (Plasmo) előadása várhatóan 13:00-kor kezdődik.
(A menetrend tervezet a 648323 sz. hozzászólásban található.)

Üdv.:
l3bb
naerm 648410 2018. augusztus 30. 12:09
Válasz erre
Sziasztok,

David bemutatójának tervezett időpontjáról tudnátok mondani valamit?

Üdv,
Gergő
l3bb 648399 2018. augusztus 29. 23:54
Válasz erre
A 2.PSMK Makett kupa másik sztárvendége, aki jelenlétével és egy bemutató előadással emeli eseményünk fényét:

David DAMEK (CZ) – vagy ahogy sokan ismerik, PLASMO

YouTube csatorna: www.youtube.com/user/idaemon/videos

David a jelenlegi tervek szerint előadása után a zsűrizésben is aktív szerepet fog vállalni.

Üdvözlettel:
Painting School Makett Klub
l3bb 648398 2018. augusztus 29. 23:52
Válasz erre
Új dolgokról számolunk be. A makettezés és a wargame között nincs éles határvonal. Ezért örülünk, hogy a versenyen partnerként köszönthetjük a HammerTime Cafe csapatát. Velük együttműködve színesednek a programjaink: lesz az előadások sorában battle report - itt megnézheti mindenki, hogy zajlik egy Warhammer csata - és érkezik néhány ízig vérig cosplay-es arc is tőlük a versenyre. Akit elragad a wargame világa, a helyszínen megvásárolhatja a kellékeket, és láthat festési bemutatót is.

Ne feledjétek, négy kategória várja a Wargame szerelmeseit, hogy megméressék magukat a makettversenyen:

FSZ1 - Hammertime hős összevont
FSZ2 - Hammertime szörny összevont
FSZ3 - Hammertime osztag összevont
FSZ4 - Hammertime jármű összevont

Tessék az ecseteket forgatni, legyen mivel nevezni szeptember 1-én!

Üdvözlettel:
Painting School Makett Klub
l3bb 648397 2018. augusztus 29. 23:51
Válasz erre
Sztárvendégünk, Ruben Gonzalez üzent nektek! :) Gyertek, és nézzétek meg bemutatóit élőben szeptember elsején, a II.PSMK Makett Kupán! (A videó Facebook -os regisztráció nélkül is megtekinthető.)

www.facebook.com/PSMKKupa/videos/1708275059301014/
l3bb 648396 2018. augusztus 29. 23:49
Válasz erre
Figyelem!

Még 1 napotok van előregisztrálni a versenyre, csütörtökön 23:59-kor zárjuk.
l3bb 648395 2018. augusztus 29. 23:48
Válasz erre
Börze Infó

Sziasztok!

Jó hír, hogy végleges a börze lista, mivel a tavalyi versennyel szemben, idén jóval több börzést jelezte részvételi szándékát, ezért az utolsó pillanatig próbáltuk a felmerülő igényeket kielégíteni (itt is).

Nagy örömünkre szolgál, hogy az lenti listában szereplő börzések részt vesznek a 2. PSMK Makett Kupán, ezzel olyan börzét nyújtva, amely szinte garantálja, hogy nem kell máshova mennetek, ha szombaton makettet, kiegészítőt, festéket vagy bármi a makettezéshez szükséges szerszámot akarnátok venni.

Kérjük vegyétek figyelembe, hogy bár a börze területe nagy, de így is véges, vannak olyan börzések, akik adott termékeket csak előzetes rendelés alapján, helyszíni átvétellel biztosítanak. Kérjük, hogy tájékozódjatok az adott börzés honlapján vagy Facebook oldalán, ahol az ilyen jellegű limitációk és az esetleges rendelési határidők közzé lettek téve.

Cégek:
AK Makettshop
AMMO By MIG Magyarország
Automakett
Dream-Kit
HAD Models
Hammertime Cafe
KARAYA (PL)
SBS Model
RP Toolz
Victory Makett

Egyéni börzések:
Braun Gergely
Enczi János
Hunka Tibor,
Math András,
Nagy József
Nagy László,
Muzsik Attila+Giruna,
Talbi
Tóbi László
Z63

Távoli támogatónk továbbá a Modellfutár, aki makett felajánlással és a verseny napjára érvényes online rendelési kedvezménnyel járul hozzá a még színesebb börzéhez.

A börze 08.00 és 16.00 között látogatható három külön szinten.

Mindenkinek kellemes börzézést kívánunk.

Üdvözlettel:
Painting School Makett Klub
mikeymag 648366 2018. augusztus 29. 01:52
Válasz erre
Zoli,
Van is asztal foglalva neked, ahogy beszéltük, és a képen a felsorolásban is ott vagy alul :)
Milos
Roadblock 648362 2018. augusztus 28. 23:45
Válasz erre
Miből maradtál ki?
Két börze asztal van foglalva neked...
Z63 648361 2018. augusztus 28. 23:16
Válasz erre
Hello!
Kár, hogy kimaradtam...
Üdv, Z63
l3bb 648326 2018. augusztus 27. 22:08
Válasz erre
Örömmel tájékoztatunk benneteket, hogy idén megtiszteli versenyünket és árusítani fog rendezvényünkön Radek Kemski Lengyelországból, a Karaya webshop üzemeltetője és azonos nevű márkájának forgalmazója.
l3bb 648325 2018. augusztus 27. 22:07
Válasz erre
borze

II. PSMK kupa börze lista.
borze

Előzetes lista a 2.PSMK Kupán részt vevő árusokról, börzésekről.
Pénztárcákat előkészíteni!
l3bb 648324 2018. augusztus 27. 22:01
Válasz erre
Sziasztok!

A tavalyi versenyhez hasonlóan az idén is lesz hivatalos videós a versenyen Bebek Balázs személyében.
Balázs egy, a kiállítótérben felállítandó timelapse kamerát hoz, amely a nap folyamán adott időközönként készít majd felvételeket és így egy rövid filmben a teljes napot megörökíti, valamint a verseny során készít felvételeket, amelyek utómunkálatok elvégzése után a saját és a PSMK Youtube csatornáján megtekinhhetők lesznek.

Ízelítőnek, hogy mire számíthattok, a lenti linken a tavalyi verseny összefoglaló videója található meg:
www.youtube.com/watch
Amennyiben fel kívánjátok venni a kapcsolatot Balázzsal, a következő helyeken tehetitek meg:
☞ Facebook
www.facebook.com/BCresin/

☞ Instagram
www.instagram.com/bebeks_creations/
☞ Pinterest
hu.pinterest.com/BebeksCreations/

Üdvözlettel:
Painting School Makett Klub
l3bb 648323 2018. augusztus 27. 21:58
Válasz erre
menetrend

A II. PSMK kupa tervezett menetrendje.
menetrend

Sziasztok!

A várva várt menetrend-tervezet a II.PSMK Kupára!

Üdvözlettel:
Painting School Makett Klub
magoo 648322 2018. augusztus 27. 21:57
Válasz erre
Tisztelt Makettezők!
Örülök, hogy rendeződött a hétvége és mindenki ott lesz az FMH-ban. A PSMK igazolta, hogy úgy gondolják, hogy „egy makettversenyen helye lehet minden olyan programnak, ami kapcsolódik a makettezéshez direkt vagy indirekt módon”.
Szeretnék kérni mindenkit, hogy igyekezzen előre tekinteni és ez a téma ne vessen többet árnyékot egyik rendezvényre sem.
Köszönettel: Magó Károly
ssanyi 648312 2018. augusztus 27. 19:38
Válasz erre
Üdv!

Örülök hogy van megoldás mindkét fél részére!

Szerintem a magyarázatot nem így, vagy most már egyáltalán nem kellett volna írni (több kérdést ugyanúgy nyitva hagy)!

"Nyilatkozzuk továbbá, hogy a PSMK sem online felületein, sem a verseny keretein belül nem kíván semmi olyan intézkedést hozni, sem azokban részt venni, ami az amúgy is megtépázott Magyar makettező társadalom bárminemű szegregálódásához, széteséséhez, táborokra bomlásához vezetne. Ugyanakkor mélységesen elítélünk minden az esethez köthető hátulról jövő fenyegetőzést és zsarolást, amely akár bennünket, akár partnereinket, barátainkat érintett. Ez az igazi makettező társadalmat megosztó viselkedés, amihez a PSMK semmilyen formában nem asszisztál."

Amennyiben a makettező társadalom "nem bomlasztása" a cél, miért kell ezt hozzáfűzni? Amíg a PSMK tagjai nem vetették ezt fel, én például nem is hallottam ilyenről! Szerintem ezt kellett volna az érintettekkel a háttérben megbeszélni! Akkor szerintem sem lenne asszisztencia.

Jó makettezést!
airchive 648309 2018. augusztus 27. 18:14
Válasz erre
Kedves RBK Tagok!
Kérlek, nézzetek rá a Klubok, szakkörök,egyesületek topikban
a Repülés Baráti Köre - Budapest altopikra, vagy micsodára.
Az ide küldött levelemben hivatalos értesítést is találtok a
szeptember 1-én 12.00-15.00 óra közötti RBK klubnapról, ezúttal a 3. emeleti különteremben.
Köszönöm:
Zsille Péter
Repülés Baráti Köre
l3bb 648291 2018. augusztus 27. 15:19
Válasz erre
Kedves Barátaink, Tisztelt Makettező Társadalom!

Az elmúlt napok viharos eseményeire reagálva örömmel tájékoztatunk benneteket a következőkről: A mai napon kértük az FMH-t, hogy a II. PSMK Makett Kupa napján az intézményben biztosítson helyet az RBK soron következő gyűlésének, amiben hála Istennek sikerült is megállapodniuk.

A tisztánlátás érdekében ezúton tájékoztatunk mindenkit, hogy a PSMK versenyszervezői majdnem egy éven át abban a tudatban voltak, hogy az RBK szeptemberi gyűlése egy héttel el lesz halasztva, és az szeptember 8-án kerül megrendezésre.
Utólag tudomásunkra jutott, hogy valóban történtek ilyen irányú egyeztetések az FMH és az RBK között, azonban ennek kimeneteléről nekünk információnk nem volt, ahogy az egyeztetéssorozatról sem.
A PSMK-nak soha nem volt szándékában az RBK-t kitúrni a helyszínről, pusztán a fenti téves információ miatt nem kerestük az RBK-t egyeztetés céljából, mivel nem tudtuk, hogy az is elsején kerül megrendezésre. Amennyiben ez az információ rendelkezésünkre állt volna, természetesen az első pillanattól kezdve számoltunk volna velük.
A félreértés ránk eső részében természetesen ezennel elnézést kérünk.

Nyilatkozzuk továbbá, hogy a PSMK sem online felületein, sem a verseny keretein belül nem kíván semmi olyan intézkedést hozni, sem azokban részt venni, ami az amúgy is megtépázott Magyar makettező társadalom bárminemű szegregálódásához, széteséséhez, táborokra bomlásához vezetne. Ugyanakkor mélységesen elítélünk minden az esethez köthető hátulról jövő fenyegetőzést és zsarolást, amely akár bennünket, akár partnereinket, barátainkat érintett. Ez az igazi makettező társadalmat megosztó viselkedés, amihez a PSMK semmilyen formában nem asszisztál.

Szeretettel várunk mindenkit szeptember elsején a II.PSMK Makett kupán, ahol az RBK rendezvénye is látogatható lesz.

Tisztelettel
PSMK
pwss 648290 2018. augusztus 27. 15:14
Válasz erre
A legnagyobb tiszteletem azoknak /személyeknek, kluboknak/, akik aktívan tesznek azért, hogy az itthoni makettezést rendezvényekkel, versenyekkel színesítsek. PSMK, Bolyai, Moson, RBK stb.../és még sokan/ szervezői időt, energiát, fáradtságot áldoznak azért , hogy nekünk makettezőknek színvonalas eseményeket adjanak.
Aki már vett részt szakmai rendezvény összehozásában, 100 akár 1000es nagyságrendű látogatói létszámmal, tudja, hogy van mikor minden a feje tetejére áll. Konfliktusok, érdekellentétek természetes részei ennek a káosznak, és mindig van mit tanulni. Nem kívánom minősíteni mások fáradtságos munkáját, és az észt sem szeretném osztani. Csak ki szeretném fejezni a hálámat, és megbecsülésemet ezen rendezvények szervezőinek. Kívánok sok türelmet, kitartást nekik, hogy mindezt folytatni is tudják, és ne szegje kedvüket pár dehonesztáló megjegyzés.
Köszönöm
egy mezei makettező
J_K 648277 2018. augusztus 27. 09:37
Válasz erre
Szia Miki!

Én is a békés megoldásban, és a félreértések mielőbbi tisztázásában bízom.

Üdvözlettel:

Sanyi
4WD 648273 2018. augusztus 27. 08:42
Válasz erre
Haliho!

Igazából nem is értem ezt a REBEKA-PMSK vitát.
Hiszen minden érintett makettezik, segít másoknak, ismerik is egymást, normálisnak is tartja magát, akkor meg mi a gond. Miért nem lehet egymást ill. egymás érdekeit szem előtt tartva megszervezni egy ilyen rendezvényt?
Nem mellesleg a magánbörzések, a kiállítók, a látogatók és a zsűritagok között is elég nagy az átfedés.
Aki (mint pl. Én is) nincs benne egyik klub szervezői gárdájában sem, de ismeri mindkét érintett fél tagságát, tevékenységét, értetlenül állva pislog, a kialakult nézeteltérés láttán. Miért jó ez nekünk Makettezőknek?
mikeymag 648266 2018. augusztus 26. 22:26
Válasz erre
Kedves Sanyi,

A PSMK senkinek nem állított soha ilyet, hogy nincs tisztában az RBK időrendjével.
A PSMK soha nem akarta kitúrni az RBK-t az FMH-ból.
Annyit szeretnék kérni hogy azért maradjunk tárgyilagosak és várjuk meg a holnapi RBK-FMH találkozó eredményét, ugyanis a PSMK és az RBK is az FMH-val van csak jogi kapcsolatban és nem egymással.
Egészen biztos vagyok benne, hogy meg fogjuk találni a közös hangot és a megoldást, hogy szépen megférjünk egymás mellett most és a jövőben is.
Teljes mértékben bízva a félreértések tisztázásában,
Üdvözlettel,
Miki/PSMK
J_K 648259 2018. augusztus 26. 19:42
Válasz erre
Sziasztok!

Szigorúan magánemberként -bár én is "fekete pólós" klubhoz tartozom, csak másikhoz- az a véleményem, hogy a PSMK eljárása az RBK-val szemben a legfinomabb megfogalmazás szerint rosszhiszemű és etikátlan volt.
Nem tudom, kinek akarja beadni a PSMK, hogy nem tudta, mikor tartja a RBK a havi találkozóit?
Nem tudom, ki tartja azt normális eljárásnak, hogy a PSMK kitúrja azt a klubot, mely tavaly, az első rendezvény létrehozását segítette?

Szerintem egyetlen mód van a helyzet rendezésére: lehetővé kell tenni, hogy a RBK a megszokott módon tarthassa meg a találkozóját...és bocsánatot kérni ezért az eljárásért.

Fülöp Sándor
Varjúbácsi 648235 2018. augusztus 26. 10:40
Válasz erre
Kedves Roadblock!
Még egy dolgot ki kell hogy írjak magamból, aztán azt hiszem befejezem, mert olyan érzésem van, mintha egy színvaknak próbálnám bemutatni Monet festészetét.
A PSMK vezetésével az a gondom, hogy amikor "A tavalyi verseny után leültünk az FMH-val, hogy átbeszéljük, ki, hogyan látta az eseményt és már ott felmerült az FMH oldaláról, hogy a jövőben az RBK nélkül lenne célszerű megrendezni a versenyt." a PSMK vezetőségéből egyetlen embernek nem jutott eszébe azt mondani - a dolgok jelenlegi állása szerint - hogy:
Bocsánat, de talán a mi MÁSODIK versenyünk miatt nem kellene kizárni egy közel 50 ÉVES hagyománnyal rendelkező klubot. Legyen a két rendezvény együtt, vagy a mi versenyünk legyen a második hétvégén.
Hiszen akkor a PSMK még nem kezdte el szervezni,reklámozni a 2018-as versenyt, az FMH-nak meg 2017 őszén valószínűleg fogalma sem volt arról, milyen rendezvényeknek kell helyet biztosítani 2018 őszén. Az ilyen hozzáállást hívják üzleti és civil körökben ETIKUS viselkedésnek.
magoo 648232 2018. augusztus 26. 08:24
Válasz erre
Szia Laci!
Nagyon köszönöm, hogy részletesen válaszolsz a kérdéseimre, mely sok mindent tisztáz.
1, Kifejezetten pozitívnak tartom, hogy a PSMK versenyen ott a helye a makettezést támogató programoknak és örülök, hogy egyformán látjuk, hogy az RBK nem ront a verseny színvonalán!
Ezek alapján örülök, hogy úgy látod, hogy az álaluk elfoglalt hely nem okoz semmilyen hátrányt és annak is örülök, hogy úgy látod, hogy az a két óra, amit ott töltenek, semmilyen hátrányt sem okoz!
A fentiek ismeretében azt feltételezem, hogy amikor az FMH kérte, hogy külön legyen a két rendezvény, akkor Ti jeleztétek, hogy nektek nem gond, hogy ott az RBK, mert, ahogy írtad „egy makettversenyen helye lehet minden olyan programnak, ami kapcsolódik a makettezéshez direkt vagy indirekt módon”.
Mivel titeket nem zavar az RBK, akkor szeretném megkérdezni, hogy miért merült az FMH oldaláról, hogy külön legyen lebonyolítva a két rendezvény? Esetleg volt olyan lebonyolítási probléma, ami miatt azt mondta a művház vezetése, hogy kizárt a két rendezvény egyszerre történő megrendezése? Erre azért vagyok különösen kíványcsi, mert kb. 15 éve járok az RBK-ra és eddig nem tapasztaltam semmi negatívat az FMH felől.
Ezek fényében kérek mindenkit, hogy ne terhelje a PSMK-t az FMH döntése miatt. Kérlek, hogy abban az esetben, ha korábban nem indokolta meg az FMH a döntését, akkor hétfőn a megoldás mellett térjetek ki erre is. Ez két szempontból fontos:
a, Így tisztázódik, hogy teljesen korrekten jártatok el, a kialakult helyzetért az FMH a felelős.
b, Kiderül, hogy mi a baja az FMH-nak az RBK-val
2, Úgy emlékszem, hogy az FMH-val való együttműködést Vadász Pisti támogatta. Az „összes rendezvényt a baba-mama jógától a színjátszó körig” nem kell megkérdezni, csak abban az esetben, ha ők is segítették a rendezvényetek létrejöttét valamilyen formában. Esetleg a baba-mama jóga klub vezetőjéhez is fordult már segítségért PSMK?
3, Szeptember első hétvégéjén két rendezvényt egyszerre megrendezni nem komplex feladat, mindössze 10 perces telefonbeszélgetés. Ez a feladat nem komplex, hanem hozzáállás függő, amit Te jellemeztél tökéletesen: „eljárhattunk volna körültekintőbben”.
4, A kapcsolat megszűnéséről annyit, hogy Varjú bácsi felsorolt néhány nevet, többek között az enyémet is. Abban a speciális helyzetben vagyok, hogy mindkét klub rendezvényéhez van közöm! Az egyik születésénél segédkeztem, a másikban rendszeresen részt veszek. A versenyetek után nem csak a Janik Zsoltival beszéltem hosszan a tapasztalatokról. Akkor senki sem dobta fel, hogy pont azon a hétvégén szeretnétek szervezni versenyt az RBK nélkül. Tehát a teljesen megszakadt a kapcsolat a PSMK-ra vezethető vissza!
5, Természetesen megkérdezheted, hogy miért nem keresett az RBK benneteket! AZÉRT MERT FEL SEM MERÜLT, HOGY KI LESZNEK ZÁRVA A SZOKOTT KULBNAP IDŐPONTRÓL! Konkrétan sokan úgy készültek, hogy a szokott forgatókönyv szerint eltöltik a két órájukat, ahogy ezt megtehették teljesen zavartalanul tavaly is.
6, Tények rögzítése: Az RBK tett azért, hogy legyen verseny helyszínetek, ti pedig tudtátok, hogy az első hétvége az RBK-é. Ezt jól írtam?

Örülök, hogy a megoldást keresitek és mivel sem az általuk elfoglalt hely, sem az ott töltött két órájuk semmi hátrányt nem okoz a versenyeteknek, hétfőn ismét sima lesz a víztükör és lesz egy jó hétvégéje MINDENKINEK!
A pozitív híreket várva, köszönettel: Magó Károly
Varjúbácsi 648226 2018. augusztus 25. 22:36
Válasz erre
Kedves Roadblock!
Még egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
"a fennmaradó tagságnak semmiféle kapcsolata nem volt az RBK-val innentől kezdve".
Ezek szerint a PSMK tagok közül senki sem ismeri Vadász Pistit, Magó Karcsit vagy Zsile Petit? Vagy Janik Zsolt olyan beteg lett, hogy nem lehetett tőle megkérdezni valamelyikük elérhetőségét, ha már olyan nagyon kapcsolatot akartatok volna keresni? Vagy egyszerűbb volt szerződést kötni az FMH-val, annak ellenére, hogy tisztában voltatok az RBK klubnapjával?
Varjúbácsi 648224 2018. augusztus 25. 22:19
Válasz erre
Kedves Roadblock!
Idemásolom az általad inkriminált 648174 számú hozzászólásom teljes szövegét, kérlek írd meg, mi ebben a " meglehetosen szemelyeskedo ".
"Szerintem meg a PSMK-t kellene megkérdezni! Tavaly ugyanis az akkori szervezők (pl.Janik Zsolt!) egyeztettek az RBK-val. Az idén semmilyen megkeresés nem volt, nem volt egyeztetés. Mivel tavaly óta vezetőségváltás volt a PSMK élén, úgy tűnik, hogy az új vezetés már nem törődik annyira egy másik klub életével, hagyományaival, CSAK és kizárólag a saját érdekeit tartja szem előtt! Azért ez nekem eléggé hernyótalpas elintézés."
Tudod az a furcsa, hogy a Batka által írt 648176-os hozzászólás:
"Muhaha, pont a Bolyai?
Akik úgy jönnek versenyre "Hogy tiszteletet a fekete pólónak"?"
már nem éri el az ingerküszöbödet! Ez már nem "meglehetosen szemelyeskedo ?
Bocsánatot kérek Bató Zsolttól, hogy véletlenül belekevertem a nevét ebbe a polémiába, Ő valójában BaTTka, ez az én figyelmetlenségem volt.
Továbbra sem értem viszont Batkát, miért csípi ennyire a csőrét a Bolyai, hogy bele kellett keverni egy RBK PSMK konfliktusba? Talán mint harcjárművest nem értékelték eléggé a teljesítményét egy Bolyais versenyen?
Roadblock 648223 2018. augusztus 25. 21:48
Válasz erre
Kedves Karesz!

Van egy kis szereptévesztés a történetben, ami eddig szerintem nem lett helyre téve.

Nem mi tettünk ajánlatot az RBK-nak, hanem az FMH.
A tavalyi verseny után leültünk az FMH-val, hogy átbeszéljük, ki, hogyan látta az eseményt és már ott felmerült az FMH oldaláról, hogy a jövőben az RBK nélkül lenne célszerű megrendezni a versenyt. Ennek tükrében, az alternatív időpontot is az FMH ajánlotta fel.

Az idei verseny szervezésekor, az FMH és a PSMK között létrejött szerződés értelmében az FMH kizárólagosságot biztosít a rendezvény napjára a PSMK-nak. Emlékeim szerint a szerződést február magasságában írtuk alá. Nem gondolnám, hogy ezek után még nekünk kellett volna végig járni a házban helyet kapó összes rendezvényt a baba-mama jógától a színjátszó körig, hogy megfelel-e nekik a mi időpontunk.
Ez lehet, hogy nemtörődömségnek tűnik a részünkről, hiszen tavaly ott volt az RBK, viszont szimplán csak egy szerződésben foglalt feladat megfelelő pozicionálása szerintünk. Hidd el, hogy sokan közöttünk ennél nagyságrendekkel komplexebb feladatokhoz vagyunk szokva a mindennapokban.

Egy dolog elmondható, hogy eljárhattunk volna körültekintőbben, ebből lehet tanulni a jövőben.

Miért nem volt idén kapcsolat, ha tavaly volt? Ez egy visszatérő kérdés, próbálok erre is választ adni.
A tavalyi verseny után nem sokkal ez a kapcsolat azért hűlt ki, mert J.Zsolt egészségügyi okok miatt távozott a PSMK éléről és a fennmaradó tagságnak semmiféle kapcsolata nem volt az RBK-val innentől kezdve, mi bíztunk abban, hogy az FMH kezében tartja a szerződésünk szerinti helyszín biztosítást.

Az elmúlt közel 48 órában a részünkről elég sok ötlet jött föl, hogy hogyan lehetne megoldani a kialakult helyzetet, a hétfői nap folyamán az FMH felé teszünk egy ajánlatot, hogy a „káposzta is megmaradjon, de a kecske is jóllakjon.” Azt kérném, hogy kis türelemmel viseltessetek még, amint van megoldás rögtön meg fogjuk osztani.

Remélem ezzel a kérdéseidre, ha nem is direkt módon, de a történetet kontextusba helyezve, választ kaptál.

Továbbra is a békés megoldás híve vagyok, de amit kérsz, azt nem tudom felajánlani/megígérni főleg nem garantálni, mert nem az én, illetve a PSMK hatásköre a beléptetés rendjének meghatározása és a helyszín biztosítása, hanem az FMH-é. Itt a házzal kell megegyezni, mi segítő szerepet tudunk vállalni esetleg, illetve az ajánlatunkat figyelembe veheti az FMH.

Nem hinném, hogy az RBK rontaná a verseny színvonalát, remélem ezt te sem gondoltad komolyan, mert hiszem azt, hogy egy makettversenyen helye lehet minden olyan programnak, ami kapcsolódik a makettezéshez direkt vagy indirekt módon.

Üdv,
Laci
G-cart 648219 2018. augusztus 25. 16:05
Válasz erre
Még mielőtt Bató Zsolt-ot belekeveritek az egészbe, ő vagy Fabattka, esetleg BaTTka (a dupla "t" a vasútmodelles méretarányt jelöli) néven szokott különböző fórumokon megjelenni. Fákat épít és árul, újabban saját tervezésű vasútmodelles épületeket is. Egészen biztosan nem folyik bele ebbe a vitába.
G'
magoo 648218 2018. augusztus 25. 15:56
Válasz erre
Kedves Laci!
Azt tartom furcsának, hogy a kérdéseimre nem kapok választ, mert nincs itt az FMH.
Akkor ezek szerint az FMH ott volt, amikor ti ajánlatot tettetek az RBK-nak?
Az, hogy most nincs kapcsolat azt látom, de korábban biztos volt, hiszen ajánlatot tettetek. Ha tavaly volt kapcsolat, akkor most miért nincs?
Szerintem az FMH-nak nincs köze ahhoz a kérdésemhez, hogy tisztában voltatok-e azzal, hogy mikor van az RBK klub napja, akkor erre miért nem lehet az FMH nélkül válaszolni?
Nem értem, hogy miért írod nekem, hogy nem mennél velem bele bármilyen parttalan vitába, hiszen nem vitatkozni szeretnék, hanem tisztán látni ebben az ügyben. Megírsz két választ, ami mindössze pár szó (pl.: nem tudtuk mikor van az RBK klubnap. Pl.: Egyből pótnapot ajánlottunk) és én személy szerint el fogom tudni dönteni, hogy ki az aki tisztán játszott és ki az aki nem. Ezek után én biztos nem fogok senkivel vitatkozni és nem kérek meg senkit, hogy fogadja el a véleményem.
Előre is köszönöm, ha válaszolsz ezekre a kérdésekre, melyek biztosan nem érintik az FMH-t.

Ha a békés megoldás híve vagy, akkor kérlek ajánld fel az RBK tagjainak, hogy a szokásos két órás időben, ők úgy léphessenek be az épületbe, mint minden más alkalommal és biztosíts lehetőséget arra, hogy a szokásos két órát valamelyik helyiség egyik sarkában 6-8 asztalnyi helyen eltölthessék.
Az a hely ahol ők lesznek nem rontja a rendezvényetek színvonalát, két óra nem viszi el a teljes napot és akkor tényleg azt lehet mondani, hogy a kecske és a káposzta is...

Bízva a sikeres megoldásban:
Magó Károly
Vadász 648217 2018. augusztus 25. 15:24
Válasz erre
"viszont semminemu kapcsolat nincs az RBK es az PSMK kozott."

Tavaly volt. Idén miért nincs?
Varjúbácsi 648216 2018. augusztus 25. 15:01
Válasz erre
Kedves Roadblock!
Az általam személyesen ismert Batka (Bató Zsolt) fákat készít. Ha a fórumozó Batka nem azonos az általam ismerttel,akkor még kevésbé értem a dolgot. Nincs bennem "serettseg" a PMSK -val szemben, viszont nem szeretem ,ha az érdekérvényesítés úgy történik, hogy ledaráljuk a másik klubot.
tüzér 648214 2018. augusztus 25. 14:24
Válasz erre
Üdv Mindenki!

Egy kérdés a szervezőkhöz, talán közérdekű is.
Egy lista létezik már a börzésekről?
Ha igen, megosztható lenne?

üdv,
tüzér
Roadblock 648213 2018. augusztus 25. 14:18
Válasz erre
Kedved Varjubacsi,

Visszaolvastam es lenne par megjegyzesem:

1. A Nicknevem nem Doadblock, hanem Roadblock, de ez csak elutes ;), csak a jovore nezve.
2. Batka pedig szerintem eleteben nem csinalt fat, eladasra tuti nem, leginkabb nemet II. vh pancelosokat illetve hajokat epit. Aki neked fakat csinalt az a fabatka ;) lesz.
3. Az, hogy kezdte a szemelyeskedest eppenseggel teljesen mind1, viszont az jol latszik, hogy a te 648174 szamu hozzaszolasod meglehetosen szemelyeskedo lett, batka erre valaszolt (lathatoan ki vagytok hegyezve egymasra), amit lehet nem kellett volna illetve nem igy kellett volna. Innen indult az adok-kapok... Nem ertem a serettseged okat a PSMK iranyaba altalaban, de az, hogy mi csak a sajat erdekeinket nezzuk meglehetosen furcsa lekepzese a valosagnak.

Udv,
Roadblock
Roadblock 648212 2018. augusztus 25. 14:02
Válasz erre
Kedves Karcsi!

A hivatalos, penteki allaspontunkat (FMH-PSMK) megtalalhatod, ha ebben olyan reszek vannak, amelyek nem ertelmezhetok szamodra, akkor tovabbra is azt kernem, hogy irjal nekunk levelet, itt nem fogsz ra valaszt kapni most.
Ezen a forumon az FMHbol senki nem vesz reszt, nem olvassa, igy nem varhato el, hogy olyan valaszt adjunk, amely veluk nem lett leegyeztetve.
Amennyiben lenne kozlendoje az FMHnak es ezt mi megkapjuk, akkor azt termeszetesen ki fogjuk ide rakni elozetes egyeztetes utan.

Ez nem kodosites, csak az elozo napok rossz tapasztalatai alapjan nem szeretnenk feligazsagoktol valamint sertett felhangoktol hemzsego hozzaszolasokat. Nekunk az az erdekunk, hogy ez a jelen helyzet bekesen oldodjon meg (en bizom abban, hogy ez meg MINDIG megoldhato valahogy), ehhez kernenk par napot.

A tisztan latashoz annyit csak, hogy van egy jogi kapcsolat az FMH es az RBK kozott valamint van egy masik az FMH es a PSMK kozott, viszont semminemu kapcsolat nincs az RBK es az PSMK kozott. Mivel az FMH nincs jelen, az o allaspontjuk csak a penteki kozlemenybol ismert. Ezert nem szeretnenk belemenni itt es most egy parttalan vitaba.

Udvozlet,
Roadblock
(Halmos Laszlo)
Varjúbácsi 648207 2018. augusztus 25. 11:14
Válasz erre
Kedves Doadblock!
Olvass vissza néhány hozzászólást, és meglátod, ki kezdte a személyeskedést. Azt mondták a régiek:"A stílus maga az ember." Ennél többet én se mondanék.
P.s.: Batkától legalább 10 fám van, köztük olyan is, amit fénykép alapján csinált tökéletesre!
magoo 648204 2018. augusztus 25. 10:31
Válasz erre
Kedves Roadlock!
Szeretném leszögezni, hogy én semmilyen keresztre feszítéssel nem értek egyet, nem támogatom.
A kérdéseimet azért tettem itt fel, mert itt Batka hozzászólásában nem értettem a póló színes részt, itt a nyilvános levélben pedig vannak olyan megfogalmazások, melyek számomra nem egyértelműek.
A nyilvánosság a fair játék legmegfelelőbb alapja, mert az itt leírtak ténnyé válnak, és nem kell azon gondolkodni, hogy ki mire hogyan emlékszik.
A privát levelezést akkor választanám, ha valamilyen személyes témában szeretnélek megkeresni benneteket.
A nyílt levelezés számotokra is a legmegfelelőbb, mert így mindenki láthatja, hogy ki játszott tiszta játékot, Ti vagy az RBK.

Továbbra is szeretném kérni, hogy Batka és Sanyi válaszolják meg a kérdéseimet, mert úgy gondolom, hogy nem csak nekem, hanem a többieknek is meg van a joguk a tisztán látáshoz!
Üdv: MK
Roadblock 648199 2018. augusztus 25. 09:19
Válasz erre
Sziasztok,

agriamodelling szavaival kell egyutt ertsek, van egy problema, aminek a megoldasa lenne a lenyeg, viszont mar lassan a nyilvanos keresztre feszitesnel tartunk.

Valahol mindenkinek igaza van es valahol nincs.

Egy dolgot azert a PSMK "vedelmeben", azt feltetelezni, hogy direkt azert szerveztuk ama jeles napra a versenyt, amikor az RBK van, hogy oket ezzel ellehetetlenitsuk, meglehetosen rosszindulatu feltetelezes, ami jo magyar szokas, mert igy mar bele lehet szallni a masikba.
Lett is belole vita, mindenki vermerseklete szerint.

Karesz (magoo) kerem, hogy ha a lenti kerdeseidre valaszt szeretnel, akkor irjal nekunk egy rovid e-mail-t es megigerem valaszolunk.

batka-Varjubacsi - ez nem az elso alkalom, hogy osszeakadtok itt vagy mas forumokon illetve a valo eletben. Az, hogy ki kezdte, szamomra indifferens, mert kb a kie a piros lapat a homokozoban stilusu, csak arra kernelek, ha tehetem, hogy a tovabbiakban ne a verseny topikot bombazzatok szet. Koszi.

A tovabbiakban, ha valakinek kerdese lenne ezzel az uggyel kapcsolatban, az kerem, hogy az info@psmk.hu -ra irjon. Megigerem, hogy kuldunk valaszt.
Varjúbácsi 648193 2018. augusztus 25. 08:13
Válasz erre
Kedves Batka!
Az a legnagyobb probléma, hogy összekevered a szezont a fazonnal! Hogy is került a képbe a Bolyai? SZÓ SEM VOLT RÓLA! Kb. annyi köze van a dologhoz, mintha abba kötnék bele, hogy Te bokszeralsót hordasz, vagy tangát! A hozzászólásodból ítélve valamikor valamilyen - vélt vagy valós - sérelem ért a Bolyais versenyen, ezért vagy ennyire pikírt. Nem hiszem, hogy akár egyetlen Bolyais szájából elhangzott ilyen mondat. Az, hogy egy rendezvényen viselik a fekete pólót, szerintem legalább annyira természetes, mint a békéscsabai kék, vagy a PSMK-s zöld póló. Az ellen miért nem tiltakozol? A vita tárgya mindössze az volt, hogy ETIKUS e egy már közel ötven éve meglévő időpontra,helyszínre rászervezni egy másik rendezvényt. Sajnos úgy látom, az ingerküszöbödet EZ a probléma nem éri el. A Bolyais fekete póló viszont igen.
agriamodeling 648189 2018. augusztus 25. 06:00
Válasz erre
Kívülről olvasgatva az eseményeket (a kiállításról szóló információkat begyüjtendő keveredtem ebbe a topikba) eléggé lehangoló, hogy az MI nyilvánossága előtt veszekedtek, jó alaposan lejáratva magatokat. Nem lenne elegánsabb ugyanezt privátban az FMH-ban megbeszélni vagy mondjuk egy pohár sör, bambi, kávé mellett?
Ha már a stílus is meg lett említve...
Vadász 648188 2018. augusztus 25. 05:55
Válasz erre
Volt egyszer egy barátom, aki megkérdezte, hogy tarthatna-e házibulit abban a házban, ahol lakom, mert az ő házuk kicsi. A házmester is beleegyezett és mi is. Az összes termet összenyitottuk. A buli meg is történt volt zene meg bona, süti meg pia. Jól is érezte magát mindenki. Aztán a következő hónapban a páromat megkérdezte a házmester, hogy a hétvégén nem utaznánk-e el otthonról, mert ismét szeretnének bulit tartani. Igaz a barátom, aki a múltkor megkeresett az ötlettel nem lesz ott. Mondtuk, hogy nem szándékozunk elutazni, de természetesen közösen megismételhetjük. Ezzel elintézettnek is vettük a dolgot, további megkeresés nem történt. Péntek este a munkából hazafelé jövet egy kis cetli várt a kapun, hogy buli lesz de mi ne is menjünk aznap haza, mert a bulihoz szükség van a mi szobánkra is.
magoo 648186 2018. augusztus 25. 00:06
Válasz erre
Kedves Sándor!
Szeretnék tisztán látni a kialakult helyzetről, ezért kérlek írd meg, hogy milyen ajánlat lett téve az RBK-nak az időponttal és a helységekkel kapcsolatban. Örülnék, ha meg tudnád írni azt is, hogy mikor történt az ajánlat tétel.
Ha jól értem, akkor Ti az ajánlatban egyből pótnapot ajánlottatok? A leveledből kiderül, hogy tisztában voltatok azzal, hogy mikor van az RBK klub napja.
Kérlek írd le nekem, hogy milyen félreérts történt. Ki értett félre és mit.
Köszönettel: Magó Károly
magoo 648185 2018. augusztus 24. 23:59
Válasz erre
Kedves Batka!
Szeretnék tisztán látni a kialakult helyzetről, amiben szeretném a segítségedet kérni.
Kérlek írd meg, hogy milyen ajánlat lett téve az RBK-nak az időponttal és a helységekkel kapcsolatban. Örülnék, ha meg tudnád írni azt is, hogy mikor történt az ajánlat tétel.
Kérlek továbbá, hogy fejtsd ki nekem, hogy Varjú bácsi (aki szinte minden RBK találkozón ott van) fekete pólója hogyan kapcsolódik az RBK-hoz.
Köszönettel: Magó Károly
Sebi 648184 2018. augusztus 24. 23:41
Válasz erre
Szia!

"majdnem egy éve lett ajánlat téve az rbk-nak a hellyel és idővel kapcsolatban, amit nem fogadtak el. innentől miről beszélünk?"

Hát ha ez tényleg így volt, akkor lényegében arról beszélünk, hogy a PSMK nemes egyszerűséggel rászervezett egy programot valaki más programjára. Ha az RBK részéről tényleg elhangzott a nem, akkor nektek illett volna az FMH-nak szólni, hogy nem jó a szeptember 1. Főleg azért, mert az RBK a régebbi rendezvény.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.
1., 2., 3., 4., 5.