/ Fórumok /

Álom-makett és "rémálom"-makett

A kategóriájában kimagaslóan jónak számító,vagy hihetetlen silány minőségű makettekről lehetne pár szóban írni...
Persze ez teljesen szubjektív lesz,de talán segítség lehet"tévelyg" makettező társainknak,akik talán pont a leírt típuson gondolkodnak,hogy megvegyék vagy sem...
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9.
pmheros 616396 2016. október 17. 12:22
Válasz erre
Mindig okosodik az ember, köszi az új infót.

Egymásra raktam most egy kereten lévő ICM és egy Tamiya -t, és valóban: a Tamiya 2mm -rel rövidebb. Nem véletlen írtam, hogy: "az átlag szem nem is veszi észre a méretbeli hibákat egy szépen elkészített makettnél,csak egy szakértőjé".

Esetleg tudsz még a Tamiya -nál olyan hibáról amire érdemes lenne odafigyelnem ?
TAMÁS78 616394 2016. október 17. 11:57
Válasz erre
Sziasztok!
Többször eszembe jutott már a kérdés, hogy a nem nagyon-nagyon durva, szabad szemmel is látható alak- és mérethibákon kívüli, kisebb, rajzok alapján ellenőrizhető pontatlanságok esetében mindig tudjátok, hogy van-e olyan forrás, amiből ki lehet indulni a hibakeresésnél?
Úgy értem, gondolom eddig kevés gépet modelleztek le mondjuk 3D-s lézerszkenneléssel, az egyéb módszereknél pedig eléggé adott a hibalehetőség, a nyomdai átvitellel olykor együtt járó torzulásokról nem is beszélve.
Szóval ha nincs esetleg közkézen forgó, hiteles, eredeti gyártási dokumentáció, akkor mi az összehasonlítás alapja?
Zoli 616390 2016. október 17. 10:27
Válasz erre
A Tamiya talán tényleg a legjobb minőség szempontjából, viszont az Airfix hibái szinte semmik ahhoz képest. A törzsvég túl rövid, ezért túl meredek szögben áll a törzs alja és teteje, az egész torz. Az ICM ezt másolta le, csak kijavították a törzset. Szóval pontosságra valószínű az ukrán a legjobb, a minősége viszont nem lett olyan tökéletes, mint a japóé.
z
pmheros 616388 2016. október 17. 09:04
Válasz erre
Véleményem szerint a legjobban sikerült Emil 72 -ben ezidáig. Hibátlan makett sajnos nincs. (Mindössze a csűrő ellensúly és a pitot-cső vaskosságába tudtam belekötni)
Ha csak az ICM -hez jutsz hozzá megveheted mert Tamiya koppintás, bár néhány néhány hibát belevittek az Ukránok.
rod666 616387 2016. október 17. 08:38
Válasz erre
pmheros 616382 2016. október 16. 22:07
Válasz erre
Zolinak alapvetően igaza van. Az Airfix kivételével egyet értek vele.

Az "élet"hűség pedig csak rajtad fog múlni.

(A legtöbb esetben az átlag szem nem is vesz észre a méretbeli hibákat egy szépen elkészített makettnél, csak egy szakértőjé. Hogy az Airfix Emil példájánál maradjak, a többségnek fel sem tűnik, hogy rövidebb a motorburkolat, kűlső oldalon nincs válla a géppuska vályúnak, vastag a szárnyprofil, a szárnytő felett a fellemezelés rossz ívet követ, stb. Mégis szemet gyönyörködtető madarat építenek belőle sokan)
ZétaZoll 616379 2016. október 16. 21:33
Válasz erre
Épp erre gondoltam a kérdésemnél, hogy melyek azok a készletek, amelyek nem csak szépek, de a leginkább élethűek is.
Zoli 616335 2016. október 16. 09:20
Válasz erre
Igen, de még mindig az egyik legjobb E verzió.
z
pmheros 616328 2016. október 16. 00:08
Válasz erre
Az Airfix (igen az új) Emil -je nem a legjobbak közül való sajnos. Mutatós ugyan, de több hibával rendelkezik.
ZétaZoll 616325 2016. október 15. 22:50
Válasz erre
Zoli 616320 2016. október 15. 20:32
Válasz erre
Szia,

AZ model újabb G és F verziói nagyon szépek. Ezek mellett még a FineMolds kitek is nagyon jók, illetve az Airfix és ICM E változatai is.
z
ZétaZoll 616312 2016. október 15. 18:36
Válasz erre
Sziasztok!
1/72-es Bf-109-ből mik a legjobban sikerült készletek? Mindegy melyik változat, csak 1/72 legyen.
PETI 616284 2016. október 15. 10:02
Válasz erre
Köszi!
Tehetnél még pár képet róla, érdekelne az alja is!
Összhatásában szép lett. A taposócsíkot miből csináltad?
Mondjuk így kb. 2 perc alatt borítaná fel a szél, még ha a kormányrögzítő bent is van a kabinban... A nyűgözés és a külső kormányrögzítők rajta vannak a gépen, ha már a kabint is leponyvázzák. :)
Kferro 616282 2016. október 15. 09:06
Válasz erre
Nagyon szép lett az Ancsa! Le a kalappal! Én magam nem ismerem az eredeti makettet, de ha az valóban annyira rossz, mint ahogy írjátok, úgy még inkább megsüvegelendő az eredmény.
pigasos78 616272 2016. október 14. 21:46
Válasz erre
Hú gyerekek! Hogy kerültek hozzátok ilyen játékszerek? :D
pigasos78 616271 2016. október 14. 21:30
Válasz erre
13319824_538892646300101_1316189182077622064_n
13319824_53889264630...

Szia PETI!

Ezt. Nem használtam kabinfeljavítást és kabintető cserét sem, úgyhogy le van takarva. De szívtam vele...tényleg trágya!
Az alja nem látszik, arra saját magam gyártottam szóróberendezést.
PETI 616259 2016. október 14. 14:08
Válasz erre
Hali!
És a Revell/Trumpeter An-2-esből mit sikerült kihoznod? Az is elég trágya egy makett.
tyimosenko 616246 2016. október 14. 09:14
Válasz erre
Unda mi-4-est kellett volna építened, az hi-tech. : )
migfun 616244 2016. október 14. 08:40
Válasz erre
Egy Maquette Mig-9 UTI után bármit megérdemlek :)
Még egy Amodel Jak-38U-t is... :)
pigasos78 616212 2016. október 13. 14:55
Válasz erre
Én inkább gyűjtögetek, de már csak "álom maketteket" szeretnék összerakni.
Amik rám várnak jelenleg:

Special Hobby Fouga Magister
AMK L-29 Delfín
Meng F-102
Special Hobby Mirage F1 CG (2 darab)
Tamiya F-84 G
Sword T-33

Szerintem megérdemlem őket egy Revell An-2, egy KP Mi-4, és egy 20 éves Italeri Chinook után. :)
pmheros 616208 2016. október 13. 12:40
Válasz erre
Én utoljára Mistercraft -ot azért vettem, mert a benne lévő matricát külön drágábban tudtam volna megvenni, mint ezt mindenestől.
pigasos78 616200 2016. október 13. 09:36
Válasz erre
Hát igen...olcsó húsnak, híg a leve - szokták mondani. Egy ezer forintot épphogy meghaladó Mistercraft azért több mint gyanús. Ne tegyük magunkat mazochistává.
vityap 616196 2016. október 13. 08:19
Válasz erre
Én annak ellenére is belefutottam borzalmas Mistercraft készlet(ek)be, hogy megnéztem a doboz tartalmát. Ugyanis, (árához képest) elsőre egész elfogadható alkatrészek, szép panelvonalak látszottak. Igaz, hogy a matricalap egész szegényes, de volt otthon maradék, amiből kipótolhattam volna. Viszont amikor hozzáfogtam, hát... Nem illeszkedési problémák voltak, hanem szinte nem volt illeszkedés. Mintha más készletekből innen is, onnan is vettek volna egy-egy alkatrészt és egy dobozba rakták volna. + Az egyiknél hiányzott egy darab a kabintetőből, a másiknál 1mm-rel szélesebb volt, mint a törzs... Egy darabig küzdöttem velük, aztán elraktam, hátha jó lesz valamikor alkatrésznek. Ezután már csak olyan készletet veszek, amiről van review, képek, építési leírás, és inkább fizetek érte többet.
pigasos78 616189 2016. október 12. 21:33
Válasz erre
Szia!

Nem tudom konkrétan erről a kitről van-e szó, de végül is mindegy, ezek tök egyformák.

www.super-hobby.hu/products/Mil-Mi-1MU-Soviet-helicopter-with-Falanga-anti-tank-complex.html

Én vásárlás előtt mindig felkeresem többnyire ezt a honlapot, hogy megnézzem mennyire tré a dolog. Hát ez nagyon! Ezért nem vágtam bele anno...ez egy gagyi foscsomó! És majd mindegyik Amodelnek gusztustalan az ár-érték aránya, sajnos.
lesli 616174 2016. október 12. 11:35
Válasz erre
Üdv Mindenkinek!
Ennek a topiknak a címe: Álom-makett és "rémálom"-makett Na nekem az utóbbi jutott! A minap hozzá jutottam, egy régen keresett 1/72 es MI-1 es maketthez az Amodell kiadásában, az ára is jó volt Na mondom akkor ezt most megvesszük, NAGY hiba volt! Én is bele estem abba a hibába, hogy olcsó húsnak híg a leve. Na akkor nézzük a makettnek nevezett műanyag darabot: a doboz három öntő keretet találunk, ezeken találjuk azt a durván negyven darab alkatrészt amit, szerintem pogácsa szaggatóval és késsel faragtak ki! A törzs ránézésre rendben volt, de mikor össze próbáltam a két oldalt szembesültem azzal a ténnyel, hogy a két oldal annyira hullámos és sorjás , hogy csak remélni tudtam, hogy elég lesz egy doboz gitt. A kabin belső átlagos minőségű, viszont jócskán csiszolni kellett a kabin belső két szélét, hogy a törzs két oldalát össze tudjam illeszteni. Nem tudom, hogy milyen megfontolásból, de az oldal üvegeket és a szélvédőt kívülről kell beilleszteni, talán azért mert mindegyiknek csak a formája volt kivehető a sorja miatt a kereten és nekem kellett méretre csiszolni, mert a méret sehol nem egyezett sem a szélvédőnél sem az oldal ablaknál! A fülke tető elülső és felső részén még nyomokban sem látható a merevítő keret kontúrja ugyan úgy mint az oldal ajtóknál és csak szemre lehetett meghúzni az ablakok kontúrját! Az orr futó egybe van öntve a futó szárral ezzel nem is volna gond, de olyan sorja volt rajta, hogy sikeresen ketté is vágtam a futó szárat. A fő futó tartó és merevítő szintén olyan sorjás volt, hogy komolyan tartottam attól, hogy ez is több darabra törik sorjázás közben ami be is következett! Az oldalsó üzemanyag tartály merevítője és illesztése szintén hiányzik a keretről! Abban bíztam, hogy a fő rotor nem lesz ennyire gáz, de tévedtem a rotor agy három részből áll össze plusz a lapátok vagyis csak állna ugyan is a vezérlő rudazatot nekem kellett pótolni az nem volt a kereten, vagy sorjának nézve kidobtam! Egyedüli pozitívum az volt, hogy a törzs hátsó része viszonylag jól illeszkedik egymáshoz, de ezt nem lehet elmondani a farok rotor tartóról ami teljesen el van hajolva, és itt véget is ér a makettnek nevezett roncs leírása! Ezt a makettet csak azoknak ajánlom akik eleve egy leharcolt darabot szeretnének meg építeni!
migi 601787 2016. január 30. 22:53
Válasz erre
Van 1-2 probálkozás gondolok az ujra kiadott Etanderre vagy Mirage-2000 re de szerintem az a kis réz vagy gyanta , új matrica nem éri meg a 22000 ft ithoni árat ,
TAMÁS78 601785 2016. január 30. 22:38
Válasz erre
Csabának abban mindenképp igaza van, hogy az innováció őshazája, Európa mostanában messze lekörözve kullog számos területen más kontinensek és térségek, pl. a Távol-Kelet mögött. Mint cseppben a tenger, ezt mutatja a makettgyártás is.

OFF Tényleg kezdem néha azt hinni, Európa végzetesen "elöregedett", megbénult és jelen formájában, jelen nívóján pusztulásra ítéltetett, lásd aktuális ügyeink...
T.Csaba 601784 2016. január 30. 22:32
Válasz erre
Bizony és erre vágyom a Heller részéről is! :)
medor 601783 2016. január 30. 22:25
Válasz erre
Azért nem kell hasra esni az új távol keleti gyártók makettjeitől sem.
Legalábbis 1:72 repülős téren.
Hatalmas csalódás a HB 'modern' gépeinek többsége.
Ugyan annyiba kerülnek,esetenként drágábbak is mint egy évtizedekkel korábban sokkal jobban megalkotott makett.
piratvitorla 601780 2016. január 30. 22:02
Válasz erre
szia
Ott vannak pl. az Airfix új cuccai nem is túl magas áron...
jacksson 601777 2016. január 30. 21:53
Válasz erre
ÜDV. nem akarok nagyon belevau, de a kínai cégek mögött a dickie, tamiya, a dragon és a revell állnak... (pl.)
T.Csaba 601774 2016. január 30. 20:54
Válasz erre
Srácok természetesen ezt mindenki tudja a kincsikről.Én csak sajnálom és picit temetem a világot.
Európában ahol egy gyár volt,ott most irodaház,pláza vagy tömbház.
Szeretnék újra szép európai maketteket látni! :)
vlevi 601769 2016. január 30. 19:48
Válasz erre
Ugye azt tudod, hogy a amire nem az van írva, hogy médincsájna, az hamisitvány?
:)

Mostmár tudnak sok mindenből normálisat is gyártani, csak egyre inkább megkérik az árát a dolgoknak. De ilyen olyan apró bizbaszokat még mindíg megéri onnan beserzni. Jó példa a pipetta. Ebayen 100-as comagban adják párszáz forintért azt, amit revell emblémával három darab egy ezres...
Gabusch 601760 2016. január 30. 18:48
Válasz erre
Nagyon jó cuccaik vannak esetenként baromi olcsón. Most vettem szabályzott tápegységet a breadboardomhoz 250 Ft-ért, beleértve a szállítást. Gyakorlatilag a feszültségszabályzókat nem kapnám meg ennyiért. Több marad makettre. :)
T.Csaba 601756 2016. január 30. 17:58
Válasz erre
Való igaz a Tamiya elkezdett néhány éve egy francia vonalat. :)

Gabusch!
A kínaiak inváziója tényleg üdvözölni való,csak én személyesen ódzkodom egy kicsit már mindentől ami kínai.Függetlenül a minőségtől.Egyszerűen besokalltam ettől a minden kínai a világon időszaktól.Habár ez csak rosszabb lesz.

Hajrá Tamiya! :)
l3bb 601735 2016. január 30. 14:45
Válasz erre
tamiya_01_of_22

AMX-13
tamiya_01_of_22

Bizony, az AMX-13-at hirtelen most két gyártó is kihozza.
Először a Takom jelentette be:
www.themodellingnews.com/2015/11/takom-new-amx-13-series-3-french-tanks.html www.themodellingnews.com/2016/01/in-boxed-andy-reviews-takoms-new-amx.html
Majd most a nürnbergi játékkiállításon a Tamiya is bemutatta az saját kitjét:
www.primeportal.net/models/thomas_voigt10/tamiya/
Gabusch 601720 2016. január 30. 10:59
Válasz erre
Én inkább örülök annak, ha van választék. Kiadnak olyanokat, amiket senki más, pedig lett volna rá bőven idejük az elmúlt mondjuk 30-40 évben. Pl. az I. VH-s harckocsik, Panhard EBR, stb. Mert a százezredik Tigris tényleg picikét felesleges. Viszont az sem baj, ha ezer éves kiteket megcsinálnak újra. Mintha láttam volna AMX-13-at is valakinél, újat.
T.Csaba 601713 2016. január 30. 08:17
Válasz erre
Sajnos az ember minden porcikája tiltakozik a kínai invázió ellen.Ha már minden kínai legalább a farncia technikát látnánk franciától első osztályú minőségben.Optikailag az egyik legszebb vagy legérdekesebb cuccokat gyártó ország,lenne mit megjeleníteniük.Persze a minőség sosem volt az erősségük... Hátha észbe kapnak! :)
Gabusch 601629 2016. január 29. 11:31
Válasz erre
Utálhatod, teljesen igazad is van, de ettől még eszed, nem eszed, nem kapsz mást.
És ezzel teljesen tisztában vannak ők is.
Majd, ha a kínaiak fantáziát látnak ezekben is, lehúzhatják a rolót - avagy adhatják a cuccokat fél, vagy negyedáron.
T.Csaba 601613 2016. január 29. 07:08
Válasz erre
Sajnos vagy szerencsére nekem más a mentalitásom és nem bírom elfogadni ezt a kufár viselkedést.
Persze én is marha vagyok,mert én is megveszem holott tudom egy kalap sz.r lesz benne. :)
Gabusch 601609 2016. január 28. 23:58
Válasz erre
Megveszik? Akkor minek váltani nagy pénzért?
zzo160 601608 2016. január 28. 23:40
Válasz erre
A Heller Renault TN6C busza is katasztrófa. A Citroen HY 1/24 készletük elméletileg új, de az öntése a nyolcvanas évek színvonalán van.
T.Csaba 601595 2016. január 28. 20:09
Válasz erre
Az ember nem érti ezt.Hogy a fenébe nem tudnak fejlődni 1975 óta?Kis "garázscégek" eszméletlen minőséget tudnak produkálni , egy ilyen tradicionális , nagy nevű , régi cég meg ontja a hulladékot.
vlevi 601594 2016. január 28. 19:54
Válasz erre
Sajnos az ujabb hellerekben is bele lehet futni ilyenbe. Pl sxara wrc, ami 2000 utáni kiadás, is elég gázos.
T.Csaba 601584 2016. január 28. 18:47
Válasz erre
IMG_20160128_182443
IMG_20160128_182443

Rémálom kategória: Heller 1/24 Peugeot 905 EV 1 BIS

Elég régen kezdtem el építgetni,aztán a borzalmak elvették a kedvem tőle.Most valamilyen mazohista indíttatástól vezérelve újra nekiálltam.Talán most befejezem...

Szóval elképesztő formai hibák (aminek egy része javíthatatlan) , gyatra öntési minőség.Az alkatrészek egy része köszönő viszonyban sincs az eredetivel. Pl. a motor , futóművek.Elég élénk fantázia kell hozzá , hogy az ember felismerje ( de inkább ne) a bizonyos darabokat az eredeti képekkel összevetve.Az apró részletek teljesen hiányoznak.Néhány lakatrész pontos helyét nekünk kell kitalálnunk , mert a rajzon nem egyértelmű.Az ülés a fene tudja miről lett mintázva.Igaz a képeken több félét látni a kocsikban , de ez igaziból egyikre sem hasonlít.
Az eredeti autó '91-es vagy '92-es , ehát a makett fiatalabb kell , hogy legyen.De az ősi KP-k szintjén mozog.
Iszonyú sok csiszolás , vésés , reszelés , kínlódás.
Csak típus szerelmeseknek!Bár nekik sem jó , mert csak emlékeztet az eredetire. :)

Remélem a közel jövőben a Heller is megújul mint az Airfix!
migi 585980 2015. május 20. 08:48
Válasz erre
Nekem azért is szimpatikus az Edu mert nem kell keresgélnem a neten mit hol kapok meg ,és vajon mennyi lessz a posta ? Itt egy helyről minden kiegészitővel eggyütt egy posta költséggel meg lehet rendelni , és szerintem ez sokat számit .
migi 585971 2015. május 19. 23:06
Válasz erre
Ebben azért 100 % nem értek egyett , az Eduard 3 féle minőségben árulja a kitteket , mindenki eldöntheti hogy mit vesz meg , vagy mire van szüksége , és főleg mire van pénze .A pitotcsőbe teljesen igazad van , a lapátokat mind három dobozban adni kellett volna ,
De egy után öntöt gyanta pitottal javitható könnyedén. De azt igy van hogy tényleg sok kiegészitő jelenik meg hozzá , igy mindenki az izlésének megfelelő dolgokat tudja megrendelni , ez szerintem jó dolog , a mai világban egy ilyen rendelés nem okoz senkinek gondot ,
medor 585967 2015. május 19. 22:41
Válasz erre
Szia!
Maximálisan egyetértek veled,bár én még csak ~25 éve űzöm a 'szakmát'.
Persze az is előfordulhat,hogy az igényeink nőttek meg.
Valamikor egy Matchbox vagy KP makettnek is örültünk,ha épp arra a típusra vágytunk.
Van viszont egy tendencia ami a mai új maketteknél észrevehető.
Az árak az egekbe emelkednek,de a minőség sajnos nem áll mindig ezzel párhuzamban.
A lézeres technikának köszönhetően az öntőkereteken szebbnél szebb alkatrészeket találunk amíg a dobozban vannak.Amikor elkezdjük össze építeni őket akkor sokszor rájövünk,hogy mégsem a legpontosabb makettet vettük meg.Manapság pedig legjobb utánaolvasni egy-egy makettnek a neten,hogy mire számítsunk a doboz felbontása után.
Nagyon jó példa erre a HB A-7 sorozata,vagy az Airfix új Harrier makettjei,esetleg a Revell F-4 változatai 1:72-ben.
Mindhármat alakra sokkal pontosabban,igaz a részleteiben gyengébben kiadták már.
Ráadásul 15-20 évvel ezelőtt.De mindenkinek más a fontos.Aki a részleteket tartja szem előtt annak a legjobb választás az előbbiek megvásárlása.
Akinek viszont az alakhűség fontosabb,akkor ő pl. az Italeri/ex.ESCI makettjei közül fog választani.Ráadásul olcsóbban.A színek helyessége más téma.Ezt viszont már nem nehéz a modernebb gépeknél javítani kis utánaolvasással.
ponty 585965 2015. május 19. 21:12
Válasz erre
Gyerekek nem tudjátok, hogy a wolfpack-review.atw.hu/ oldallal mi van legutóbb mikor elküldtem nekik egy dobozbontást ki se rakták, és jó ideje nincs újítás. Megszűntek vagy i, mert volna pár dobozbontási kritikám, de azóta se tudom elküldjem-é őket.
vatya1 585401 2015. május 10. 07:04
Válasz erre
Sziasztok!
Egy kicsit beleolvasgattam ebbe az oldalba és sok jó dolgot olvasgattam,és olvasás közben nekem is jöttek sorban az emlékek,37évnyi makettezéssel a hátam mögött
emlékszem annak idején milyen harc vadászat ment az OEZ Mig-21sért még a mai napig előkerül ez a makett a mi korosztályunkba beszélgetés közben :) aztán jött a várva várt academy 21MFje ami inkább BIS de se baj akkoriban mondtuk mert árnyalatokkal szebb volt hibái ellenére azt hiszem ezt sokan meg is vettük és akkor szerintem úgy gondoltuk sokan hogy ez ettől már jobb nem lesz és tessék jöttek az eduard 21sei bevallom alig vártam hogy megvehessem hisszen mégis csak eduárd meg lett az első doboz ami nem titok 15000ftért vettem és jött a doboz bontás és csak néztem hogy jézusom mennyi öntő keret és persze nagyon szép matrica ív tanulmányozgattam és egyszer csak arra lettem figyelmes hogy menyire hasonlít az OEZre csak csak sokkal jobb kidolgozásban aztán egyszer csak arra lettem figyelmes hogy hol van a szegecselés és rákellet döbbennem hogy szinte nincs is ez már így elkezdett bosszantani következő döbbenet akkor ért mikor szembesültem a pitot csővel az nem semmi egy az egyben cserés ha van mire vagy házi javítás na akkor mondtam magamnak neé neked 15000ft ami azért még máig is 10000ft körül mozog és szép lassan oda jutottam hogy nem is olyan rossz az a academy 21es amit már (az italeri átvett)és az ára ép a fele ja és a lényeg hogy az edu 21 amire azt hittem hogy nagyon szép dobozból ahhoz képest az eduard csak úgy dobálja ki hozzá a feljavítóit tehát összegezve én maradok az academy (italeri 21sei mellet)
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9.