/ Fórumok /

Segítség, ötlet kell!

Ügyes-bajos dolgaink, amivel hiába nyüglampődünk egyedül...
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12.
Landser 93223 2004. augusztus 4. 15:51
Válasz erre
Más szerverre került átt, az új címem: http://www.landser.atw.hu
Moriarty 93222 2004. augusztus 3. 21:41
Válasz erre
Nincs mit, jó munkát! :)
Az oldaladdal mivan? Mostanában nem elérhető.
Landser 93221 2004. augusztus 3. 20:33
Válasz erre
Moriarty!

Köszönöm a segítségedet, a nadrágját a Parka-val azonos színüre festem, /mivel az is hasonlóan bundás/ a kesztyüket festem, csak terepszínüre úgy döntöttem...

Köszönettel: Landser
Moriarty 93220 2004. augusztus 3. 13:58
Válasz erre
Landser!
Az első figura gatyája fehér nemigen lehetett, mert tudtommal ez prémes volt belülről.
A másik figura gatyáján a minta: splinter pattern.
Ha így rákeresel google-val találsz referenciát rá bőven.

Üdv - Moriarty
Landser 93219 2004. augusztus 2. 12:29
Válasz erre
imi!

Használd nyugottan -sőt bóknak veszem :-)

A figurádhoz néhány tanács:

1- igyekezz minnél több képanyagot beszerezni az öltözetével, felszerelésével kapcs. a netről. (próbálj minnél realisztikussabb színeket válogatni)
2.-Ragasztás elött ajánlatos a kiegészítőket lefesteni!!!!
3.-Az arc festése: MOLAK 161M vagy Humbrol matt 61. Első festés alkalmával keverj hozzá egy csepp matt feketét, kend le, majd az eredei színnel szárazecseteld...
4.-Az egyenruha színénél is a sötéttebbet hord fel elsöként, majd világossabb árnyalattal szárazecseteld.... az kiemeli a ruhagyűrődéseit...

Nagyvonalakban ennyit, ha további kérdésed van írj... 6 után felszoktam nézni a chat-ra, ott is szivessen válaszolok a kérdéseidre, mennyiben tudok...

Ui: ha jó a maketted kidolgozása, az övcsatjából kiderül, hogy Wehrmacht v. Waffen-SS katona.. ez alapján keress képet... ha kell ebben is segítek!

Sok sikert.. üdv.: Landser
imi 93218 2004. augusztus 1. 21:02
Válasz erre
Sziasztok!
Tanácsokat-útmutatást kérnék tőletek.
Egy frissen szerzett 1/16 os német géppuskást szeretnék elkészíteni (Landser: végül vettem egyet:-) egy géppuskás aki ül) és hát a figurafestés rejtelmeit szeretném megismerni(gyűrődések megjelenítése, arc festés) meg leginkább hogy milyen színekkel fessem mert csak egy fénymásolt kép van az eredetiről de annyit mondhatok hogy valszeg téli az egyenruha mert elég komolybéléssel rendelkezik.
Előre is köszi.
Ui: Landser: ez a figura is mereven néz vmit a földön ezért aztán engedélyedet szeretném kérni hogy a te "német golyószórós" munkádat szellemi forrásnak használhassam. Az biztos hogy nem sírt fogok odarakni. Jó? :-)
Landser 93217 2004. augusztus 1. 17:57
Válasz erre
Sziasztok!

Készülő figurámhoz kérnék segítséget, a képen (középső) http://www.toysunlimited.nl/Osprey%20Books/Images/The_Waffen_SSB_1.jpg
katona téli egyenruhályának színével kapcs."1" Hordhatott-e fehér felével kifordított nadrágot? /egy másik kép: http://www.missing-lynx.com/gallery/figures/gjwiking_01.jpg /
"2" Valaki felismeri az alábbi oldalon http://missing-lynx.com/gallery/figures/lbard.htm
szereplő (sisakos) katona nadrágjának terepszín típusát?

Üdv.: Landser
@K.O.$ 93216 2004. április 29. 17:26
Válasz erre
Hali!
1/24es Italeri australian Truckról kérnék festési ötleteket, leginkább a motorról lenne szó, meg hát minden egyéb apróság... köszke
NGPETI 93215 2004. január 13. 15:42
Válasz erre
Sziasztok!

1:24-es! MD 500 helikopter összeállítási rajz érdekelne (talán Hobbycraft).
Aki tud segíteni, kérem írjon.

Remélem tudtok segíteni!
Az lenne a kérdésem, hogy vállalna-e Valaki közületek egy 1:48-as Academy MIG-29-es repülő összeépítést, magyar matricával és műgyanta üléssel?
Minden megvan, de én nem szívesen kezdenék bele, mert kicsit "földhözragadt" vagyok és autókat készítek... :o)
Köszi előre is!

Németh Gábor
SzaTi 93214 2003. december 19. 20:46
Válasz erre
Szia Mekett!

Sokat segítene, ha fényképet tudnál küldeni a katalógusból vagy a pengékről. Szombaton utána járok az általad megadott tipusszámok alapján, hogy milyen felvilágosítással tudnak szolgálni.Majd tájékoztatlak!

Üdv : SzaTi.
Mekett 93213 2003. december 18. 22:38
Válasz erre
Szia SzaTi!
Hmmm. Nem hülyeség, amit mondtak, mert nekem is van Olfa karcolóm, mint azt lejjebb is írtam. De lehet, hogy nem úgy hívják a papírosok, hogy karcoló :)

Na, mákod van, találtam itthon egy Olfa-katalógust a kupi mélyén:
Ha jól látom, P-800, P-450, P-120 késeket, vagy PB-450, PB-800 pengéket kell keresned. Persze ez utóbbiakat nyél nélkül árulják. Az enyém ötös csomagban volt, de kéne hozzá a nyél, ha nincs otthon, amibe be tudnád fogni...

Soxerencsét!
Üdv:
Mekett

SzaTi 93212 2003. december 18. 18:21
Válasz erre
Szia Mekett!

Érdeklőttem Pesten a Thököly úti makett szaküzletben a panelvonal karcolóval kapcsolatban. Azt ajánlották, papir boltban keressek ilyen olfa karcolót. A papírboltban furcsán néztek, mikor elmondtam mit keresek.Van ötleted?

Üdv : SzaTi.
Mekett 93211 2003. december 12. 09:27
Válasz erre
Novum!
Ha méhviszlapra (?) gondolsz, akkor a Ferenc körúti metrómegállótól 2-3 percnyire van egy méhészeti szaküzlet. A körúton kell menned a Boráros tér (vagyis a Duna) irányába.

Mire kell?

novum 93210 2003. december 12. 09:21
Válasz erre
Sziasztok!
Tudna nekem valaki ajánlani Budapesten, metrovonalak mentén OLCSÓ méhviszlap-forrást?
Gabi 93209 2003. december 2. 22:18
Válasz erre
Sziasztok!
A nyáron Ausztriában Bad Ischl mellett voltam egy autó-motor-repülő-harcjármű múzeumban. Itt árultak 1:35-ös kis szériás ( szerintem műgyanta, de nem biztos ) osztrák maketteket is. Régi Man 2,3,4 tengelyes ( olyan amit a mi seregünk is átvett a németektől ), Steyr, harckocsiszállító tréler, parancsnoki 2-es Golf, duplafülkés VW Transporter, valami páncélos ( bocs de én kamionokat építek ), stb. Az áruk 25-30 eurotól kezdődőtt, ha jól emlékszem. A címük, bár a maketteket szerintem nem jelzik www.fahrzeugmuseum.at . Aki arra jár nézze meg, érdemes.
Üdv mindenkinek!
Gabi
SzaTi 93208 2003. december 2. 20:41
Válasz erre
Szia Mekett!

Elnézést a téves megszólításért!
Nem anyagi oka van, amiért abban gondolkozom, hogy saját kezűleg készítsek egy ilyen szerszámot. Komolyabb makett üzlet ahol ilyen készüléket belehet szerezni, lakóhelyemtől kb 85 km - re található és inkább az idővel van baj. Persze elszoktam járni, hiszen festék maszkolószalag és egyéb fogyó eszközt ott tudok vásárolni. S ha te is úgy itéled meg, hogy házilag kivitelezhető és én is így látom, akkor szivesen megpróbálkozom az elkészítésével.
Előre is köszönöm a fáradozásodat.


Üdv : SzaTi.
Mekett 93207 2003. december 1. 22:09
Válasz erre
Szia SzaTi!

Valóban, a vendrák-féle házilag készült, ezt jó eszközökkel szerintem bárki elkészítheti. Viszont az Olfa viszonylag olcsó, és sok helyen beszerezhető.
Próbálok Neked pár képet csinálni róluk, meg írni pár dolgot.

Üdv:
Mekett (nem Makett! :)

SzaTi 93206 2003. december 1. 21:50
Válasz erre
Helló Makett!

Köszönöm az ötletet. A karcoló célszerszámról esetleg ha többet tudnál irni, és nem túl bonyolult készülék, akkor talán házilag is elkészíthető.

Üdv: SzaTi.
Mekett 93205 2003. december 1. 00:01
Válasz erre
Szia SzaTi!

Panelvonalak elkészítéséhez ajánlom, hogy szerezz be egy karcoló szerszámot. Többfélét is találni a piacon, az Olfáé nagyon jó és cserélhető pengéjű, de ha jól emléxem pár éve Pável Vendrák (?) is árult a börzéken egy házi készítésűt. Ez szintén nagyon jó volt, de csiszolással kellett utánélezni.

Ha nincs más, marad egy jó erős hegyű tű. Nagyon sok meló van utána és nem is olyan szép, mint a célszerszámok, de kezdetnek megteszi.

Esetleg valaki aki már elég gyakorlott a karcolásban?

Üdv
Mekett
Ron 93204 2003. november 15. 08:28
Válasz erre
Szia Mekett!

Köszönöm az ötleteket!
Ki fogom próbálni őket és majd jelzem mire jutottam , hátha másokat is érdekel a téma.
Mekett 93203 2003. november 15. 00:12
Válasz erre
Szia Ron!

Én épp most olvastam olyat egy régi M&M-ben, hogy fékfolyadékkal, vagy vízkőoldóval is el lehet távolítani. Áztatás közben egy fogkefével segített az illető a festéknek lejönni. Külön felhívta a figyelmet gumikesztű használatára.

RaPe találkozott múltkor valami csodaszerrel, de azt inkább ő mondja el.

Üdv
Mekett
Ron 93202 2003. november 14. 21:27
Válasz erre
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban , hogy a nem jól sikerült festést mivel lehet a makettről eltávolítani?
Én a City lefolyótisztítót használtam , de nekem ez annyira nem jött be.
Ezen kívűl lenne valami más tippetek?

Előre is köszi!
peti 93201 2003. július 12. 02:24
Válasz erre
Pascal
ötleted próbáld ki én is ilyen kompresszort használok és még kiegyenlítő tartály sem kell!
Mekett 93200 2003. június 25. 20:28
Válasz erre
RaPe! Már megint téged keresnek :)))
Pascal 93199 2003. június 25. 15:08
Válasz erre
Sziasztok!Próbált már valaki a benzinkutaknál ill. autósboltokban kapható, szivargyújtóra csatlakoztatható minikompresszorból (5-6 e Ft) müködo cuccot csinálni a festékszóróhoz? A kompresszor kb. 18 bart tud. Gondolom kell hozzá építeni egy kiegyenlíto tartályt regulátorral.
Mit gondoltok, megvalósítható?

Üdv
Pascal
Mekett 93198 2003. június 4. 18:28
Válasz erre
Ja, Nohab!

Méhészbolt a Ferenc-körúton a Tűzoltó u. és a Mester u. között van.

Mekett 93197 2003. június 4. 18:23
Válasz erre
Nohab!

A rézháló a hűtőgépek lecsapatójában van, a lecsapató a hűtőrendszerben lévő szódáspatronszerű kis cső. A hűtőcsővön lévő vastagabb rész. Az esetek 80%-ában háló van benne, de többféle sűrűségűt is láttam már.

Üdv
Mekett
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12.