/ Fórumok /

Boltok

Makett- és modellb<ok kis hazánkban, és a nagyvilágban
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66.
tyimosenko 537148 2013. július 8. 23:20
Válasz erre
Zsolti1537 537114 2013. július 8. 15:44
Válasz erre
Sziasztok!

Tudtok zalaegerszegi boltot ahol kapni Tamiya TS festéket?
badgo 531042 2013. április 12. 09:43
Válasz erre
szisztokT

Szarvason makettbolt?
sanyi 530932 2013. április 10. 21:02
Válasz erre
Sziasztok!
A fővárosban a Fogarasi út, Béla utca, Csömöri utca környékén tud valaki makettboltot? Utcanévvel és házszámmal érdekelne...
Köszi és üdv!
Sanyi
Zsola 528728 2013. március 18. 09:29
Válasz erre
Akkor megnyugodtam:) Köszi szépen!
TAMÁS78 528646 2013. március 17. 13:50
Válasz erre
Szia!

Én is szoktam rendelgetni tőlük, jó tapasztalataim vannak, még kommunikálnak is ímélben szükség esetén.
Lorco 528643 2013. március 17. 13:37
Válasz erre
Szia,

én festéket rendeltem tőlük (Gunze) minden rendben volt.

Üdv: Lorco
Zsola 528641 2013. március 17. 13:28
Válasz erre
Sziasztok!
Modelshop.hu-val kapcsolatban kérdeznék,hogy rendelt már onnan valaki?
Mi a tapasztalat? Ahogy néztem Zvezdából túlnyomó többségében rendelkeznek készlettel,ebből szemezgetnék,ha...
Ez az a bolt,amely többek között Hasegawa,és RS Models makettekekel is foglalkozik.
janosm 527581 2013. március 4. 16:43
Válasz erre
Hali!

Fehérváron tudtok boltot? Ami a fekvőkatonánál volt az sajnos bezárt, a fő utcai játékboltban meg elég gyér a kínálat.

J
mrdaf 523575 2013. január 29. 10:48
Válasz erre
Sziasztok!

Kecskemét környékén tudtok makettekel foglalkozó üzletet?

Ede
denkmeyer 522792 2013. január 22. 07:35
Válasz erre
Sziasztok!

Úgy hallottam, hogy február végén végleg bezár a budaörsi BigBoy makettbolt. Talán lesz bezárási árleszállítás is...

denk
badgo 522697 2013. január 21. 10:48
Válasz erre
Őszintén szólva, az autokat nem néztem, viszont repülőből, különösen a mindenféle cseh gyártó termékéből óriási volt a kínálat. A szám is tátva maradt, ennyi special hobby, Az modell, és ki tudja milyen milyen készlet láttán.
nemakárki 522692 2013. január 21. 10:36
Válasz erre
Szia!

Köszönöm a címeket. Old timer autokból nem emlékszel a kínálatra?:))

Laci
badgo 522691 2013. január 21. 10:29
Válasz erre
Szia!
Tavaly ősszel töltöttem egy-két napot Prágában, akkor ezt a három makettboltot kerestem fel. Az első kettő nagyon jó kis bolt és elég közel vannak egymáshoz. (vettem is egy Moranet :) )
A harmadik inkább modellbolt, bár makettek és matricák is vannak, de egyéb kiegészítők nem.

Myslíkova 19
Karolíny Světlé 3
Zlatnická 4 Üdv, Robi
nemakárki 522689 2013. január 21. 09:29
Válasz erre
Sziasztok!

Március 15.-i hétvégére tervezek egy prágai kirándulást. Ha valakinek van tudomása, arról, hogy Prágában ill. az odafelé vezető úton milyen makettboltot találok ( bp.-i indulással) az kérem ossza meg velem.

Előre is köszönöm.

Laci
Frizko 522123 2013. január 16. 07:01
Válasz erre
Kinában vagyok éppen, végre sikerült egy makett boltot találnom, eldugott helyen egy kicsi üzlet, belül egy vitrin versenyeken nyert aranyérmekkel és a dijnyertes makettek. De a lényeg:

Trumpeter 150mm AS90 1/35
Trumpeter LAV-A2 1/35
Tamiya cement
Tamiya masking tape 6mm
Tamiya xf22

mindösszesen 6700 HUF...
jah és a legdrágább tamiya makett sem volt több 4500nál
remélem jövök még erre :-)
Lapidus 520913 2013. január 5. 02:57
Válasz erre
Az A&V Models oldalát nem tudom elérni és e-mailre sem válaszolnak. Megszűnt volna ez a gyártó?
bgyasoldier 520757 2013. január 3. 20:44
Válasz erre
Sziasztok!

Van aki blue-tack-et használ maszkoláshoz és budapesten lakik? Hol szoktátok beszerezni a gyurmát? köszönöm a segítséget.

K. Tamás
Cosworth1981 520444 2013. január 1. 19:48
Válasz erre
Arcade87 96367 2012. október 28. 16:42
Válasz erre
Valaki megtudná mondani ,hogy Miskolcon nyitva van-e még az 1/72 makettbolt?
piratvitorla 96363 2012. október 17. 18:43
Válasz erre
lacipapa 96362 2012. október 17. 09:51
Válasz erre
Szervusztok!
A prágai makett boltokról engem is érdekelne infó.Ha van aki ismeri a lehetőségeket,kérem irja meg,L-29 Delfin-t,1:48-ban, szeretnék hozatni.Melyik üzlet lehet a leg esélyesebb?Most az ünnepek alatt volna aktuális.
Köszi,Laci
piratvitorla 96361 2012. október 16. 21:40
Válasz erre
Sziasztok
Hol tudok utánanézni Lengyelországban Bydgosc környékén milyen makettbolt van?
köszi
Zoli
badgo 96360 2012. október 11. 18:05
Válasz erre
Varjúbácsi 96359 2012. október 11. 09:24
Válasz erre
Badgo!
Bécsben szerintem a legjobb üzlet a \"görög\" üzlete, a Modellbaustube.
www.modellbaustube.com/ Van még a Kalvarienberg gassén a Paul üzlete, ez is elég jó.
www.modellbau-paul.at/
badgo 96358 2012. október 11. 09:00
Válasz erre
Sziasztok!

Ma indulok Prágába, kinéztem jó pár makettboltot, de tudja valaki, melyik a legnagyobb, vagy a legjobb?
Ugyanez lenne a kérdésem Béccsel is.

Üdv,

robi
Betyár 96356 2012. október 4. 11:29
Válasz erre
hobbyworld.aoshima-bk.co.jp/
Van ennek angol változata is?
sziklakks 96355 2012. október 4. 11:20
Válasz erre
Sziasztok! Tegnap újra nyitott a HWJapán.
hobbyworld.aoshima-bk.co.jp/
vlevi 96354 2012. szeptember 28. 21:16
Válasz erre
Ha van a környéken Müller, oda is be lehet nézni.
De csak Revell van. festék, ragasztó, makett, ecset, ...
Akkor jön jól, ha szombat délben döbbensz rá, hogy beszáradt az enamel fehér/fekete festéked, és nagyon makettezhetnéked van. Müller nyitva van, más nem :)
Kojak75 96353 2012. szeptember 28. 19:24
Válasz erre
A régióban van humbrol meg rewell festék (meglepően nagy a választék).
Másról nem tudok.
Üdv kojak
bobi77 96352 2012. szeptember 28. 16:03
Válasz erre
sziasztok!
Pécsen nem tudtok valami makett boltot? Árkád üzletházban müködik még, vagy ...?
Gabusch 96351 2012. szeptember 10. 22:30
Válasz erre
\"nem gondoltam, hogy egyszerű lenne, azt még kevésbé, hogy olcsó, de mindenesetre életszerűbbnek és ésszerűbbnek tűnik, mint a korábban felvázolt \\\"eladjuk, felhívjuk a webmestert, aki lemínuszolja a webshopból óránként 5500-ért\\\"-módszer.\"

A kérdés az, hogy mit tudsz - és akarsz - megfizetni. Az életszerűség kérdése ott kezdődik, hogy hány tételt adsz el napi átlagban. 100 tételért kivágni az ablakon milliós nagyságrendben pénzt aligha éri meg, azaz nem ésszerű. A raktárkészlet sincs akkora, hogy ezt igényelné - jó közelítéssel egy excelben nyilvántartható.
Ekkor elég egy < 100 eFt-os primitív webshop (szerintem kapsz ennyiért), amit esetleg valami egyetemistával felfúratnak egy négyzetméter sörért olyanra, hogy tudja olvasni az Excelt, hogy ne kelljen kétszer rögzíteni. Már, ha nem tudja magától is.
Ebben a felállásban elég a régi gépet otthonról bevinni excelezni, meg néhány tízezres nagyságrendben évente fizetni a tárhelyért és domainért. De még ingyenes tárhely is elegendő lehet egy ilyenhez.

De üzemeltetni ezt is kell. Hogy mást ne mondjak, minimum csesztetni az excel-táblát.

Ha elolvasod az eredeti hozzászólásomat, akkor ott azért a nagyon nagy pénzekért igen komoly elvárásokat lehetett támasztani, amire gyakorlatilag semmi szükség nincs.
Csak felvázoltam egy moduláris, biomechanikus rendszert. :)
Gabusch 96350 2012. szeptember 10. 22:17
Válasz erre
\"Pro és kontra a baromi nagy előnye, hogy cégre lehet szabni úgy és ahogy az ügyfél akarja.\"
Kétség kívül. A kérdés az, hogy ezek a rendszerek mennyiben fizethetők meg egy kisvállalkozással, mert szerintem egy makettbolt még a közepes méretet sem igen éri el.

\"Persze ehhez megint jönnek a felhasználói engedélyek, hogy ki mibe hogy nyúlhat/nem nyúlhat Pl árak, készlet, receptek.\"

Ez meg már az üzemeltetési kérdés. Megint sok pénz.
Amon 96349 2012. szeptember 10. 17:53
Válasz erre
Pro és kontra a baromi nagy előnye, hogy cégre lehet szabni úgy és ahogy az ügyfél akarja.
Én a modulárisat preferálom. Melóból is kifolyólag, hogy nekünk labornak mi van raktáron és ne a nagy raktárban keressen meg abba ne turkáljunk. Persze ehhez megint jönnek a felhasználói engedélyek, hogy ki mibe hogy nyúlhat/nem nyúlhat Pl árak, készlet, receptek. 
Meg később bővítgetni is lehet.
Gabusch 96348 2012. szeptember 10. 17:23
Válasz erre
\"NA ez a trükk! Hogy nem! A raktárkezelés is külön modulokból épül fel, amiket eddig én láttam.\"

Ha maga a modul is moduláris, az kétség kívül rugalmasabb. A lehúzás viszonylagos, mert ha van egy \"mindentudó\" program, meg egy moduláris, akkor az utóbbi elvileg kihozható olcsóbban is. Na, persze nem ez lesz az általános.
TAMÁS78 96347 2012. szeptember 10. 17:22
Válasz erre
Bármennyire hülye is vagyok hozzá, nem gondoltam, hogy egyszerű lenne, azt még kevésbé, hogy olcsó, de mindenesetre életszerűbbnek és ésszerűbbnek tűnik, mint a korábban felvázolt \"eladjuk, felhívjuk a webmestert, aki lemínuszolja a webshopból óránként 5500-ért\"-módszer.

Természetesen vállalkozásban gondolkoztam, és abból indultam ki, aki ilyennel foglalkozik, valószínűleg nem egyetlen, viszonylag kis forgalmú üzlet készletfrissítését végzi, és valószínűleg nem is egymaga.
Amon 96346 2012. szeptember 10. 17:17
Válasz erre
NA ez a trükk!

Hogy nem!
A raktárkezelés is külön modulokból épül fel, amiket eddig én láttam.
Meg haver mutatott 1-2 progit.
Igen ez a \"lehúzás része\".
Sok kicsi meg sokra megy. Lényegében, így épül fel a SAP is.
Ami az egyik legdrágább a piacon.
Gabusch 96345 2012. szeptember 10. 17:05
Válasz erre
Gondolom, a kompatibilis pénztárgép erős szopás lehet (árban), ha a cucc amúgy egy szerverparkban van.

Mondjuk az is eldöntendő, hogy mit nevezünk modulnak, mert amiket írsz, pl. utánrendelés feladása, az simán nevezhető a raktármodul egy funkciójának.
Amon 96344 2012. szeptember 10. 16:59
Válasz erre
kb, de az nagyon minimál.

 
De a plusz modulok már annyira nagyot nem dob az áron.
Az alap szoftver a drága meg hozzá az infrakstura.1gép +pénztárgép ami kompatibilis, min 1 scanner ami tud is. 

  
Gabusch 96343 2012. szeptember 10. 16:53
Válasz erre
\"A 3 modul kevés!\"
Persze, határ a csillagos ég, de mondjuk egy makettboltnál azért megteszi, mint minimum, már, ha valaki ilyen rendszert akar.
Amon 96342 2012. szeptember 10. 16:26
Válasz erre
A 3 modul kevés!
Mint lentebb írtam. 
Pl Tesco, Auchan, Spar, nagyobb CBA.
Bevételezéskor lepittyentik a terméket az így raktárkészletben van. Mikor a pénztárnál lepittyentik akkor onnantól kezdve mínuszos tétel és automatice rákerül az adott bolt rendeléséhez (súlytól vagy db egységben).
Illetve a bolt készletét is folyamatosan ezáltal frissíti.
Meg külön modul foglalkozik azzal, ha 1 termék akciós.
Illetve egy másik azt is kiszámolja, hogy X idő alatt ennyit adtál el mennyit rendelj mert ennyi van még raktáron. Ez is meghatározza az akciót és figyeli az árat...
Ha kell még a megrendelőt is kiküldi a raktárnak napi, heti, havi záráskor és figyelmeztet ha valami mindjárt kifogy. Na ezek a horror drága rendszerek.
A pénztárgép meg külön móka, hogy elfogadja a NAV azt a számlát meg minden.  
Gabusch 96341 2012. szeptember 10. 15:31
Válasz erre
\"kissé túlzottnak érzem az összeget. Ennyi.\"
Sajnos én sem keresek ennyit, de ha vállalkozásban gondolkozol, akkor ugye tudod, hogy a fenti összeg töredéke kerül a zsebedbe. Már persze akkor, ha minden tiszta és semmi nem megy okosba.

\"de azt ne mondjátok, hogy nincs egy olyan rendszer (szoftver), ami a bolt belső, számítógépes készletnyilvántartását egyszerre kezeli a webshoppal, tehát ha az eladó lemínuszolja itt, akkor amott is csökken a készlet. Mert ha nincs, meg kéne írni.\"

Nyilván van ilyen, csak akkor az elég bonyolult. Ugyanis legalább három modulból áll: a számlázásból, ami szól a raktárnyilvántartónak, hogy le kéne vonni egy tételt, illetve a webshopból, ami inputként kezeli a raktártörzset. Nomost ezek térben el is lehetnek különítve, pl. a raktár és a webshop valami szerverparkban, míg a pénztárgép a boltban, és interneten kommunikálnak egymással.
Kis belegondolással belátható, hogy azért van egy halom hibalehetőség, aminek folyományaként az üzemeltetése nem is feltétlenül olyan egyszerű.
TAMÁS78 96340 2012. szeptember 10. 14:52
Válasz erre
A magamét szóba sem hoztam, a saját területemen nem keresek rosszul, és meg is élek belőle, nem ez a kérdés. Mindössze kifejtettem a véleményem, miszerint ma, Magyarországon, egy nem túl nagy forgalmú üzlet (makettbolt), túlzottan nagy szakértelmet nem igénylő időnkénti készletfrissítéséért kissé túlzottnak érzem az összeget. Ennyi. A szintén általam szóba hozott sebészprofesszor jellemző fizetését meg kevésnek. Ha más emberek fizetéséről beszélgetünk, az nem feltétlenül azt jelenti, hogy \"akitöbbetkeresnálamdögöljönmeg\", jelenthet mindössze annyit is, hogy egy-egy (állítólagos) fizetést az elvégzett munka szakértelem-igénye, bonyolultsága és a viselt felelősség tekintetében túlzottnak, vagy épp túl kevésnek érzek, és ezen véleményemet megosztom másokkal. Az orvost pl. állami cégvezetőkkel is párba állíthattam volna, ezesetben valszeg többen akadnának, akik egyetértenek velem. Nem feltétlenül irigységből, csupán a feltűnő aránytalanság miatt.

Egyébként, mint már világosan kiderült, nem értek a dologhoz, de azt ne mondjátok, hogy nincs egy olyan rendszer (szoftver), ami a bolt belső, számítógépes készletnyilvántartását egyszerre kezeli a webshoppal, tehát ha az eladó lemínuszolja itt, akkor amott is csökken a készlet. Mert ha nincs, meg kéne írni.
Gabusch 96339 2012. szeptember 10. 10:56
Válasz erre
\"Egy kisebb makett bolt internetes oldaláról és a vevőkhöz való hozzá állásáról beszélgetünk.\"
A vevőkhöz való hozzáállásról nem tudok nyilatkozni, mert talán ha egyszer vettem tőlük valamit évekkel ezelőtt. És szerintem azóta sem jártam a Körtéren, de még a környékén sem nagyon. A vásárlással amúgy nem volt problémám, csak marha messze van. :)

Az internetes oldal már más tészta. Látszólag itt többen nem értik, hogy amennyiben nem tudják saját erőből megoldani (feszt megy egy gép a raktár sarkában, rajta a webshop), akkor az költségekkel jár (felügyelet, programozó, adatrögzítő, tárhely, stb.). A kérdés az, hogy a hiper-árérzékeny Magyarországon egy makettbolt mennyiben tudja ezt kitermelni. Szerintem kevéssé és leginkább ez látszik meg rajtuk.

\"Bár azért ne felejtsük el hogy komoly programok komoly pénzért se használják ki a komoly gépek kapacitásának felét se.\"
Az hagyján, de a komoly programok jórésze is relative felesleges. A fészkes fenének kell SQL-szervert telepíteni 500 rekordhoz? Egy Clipper is sok lenne hozzá, csak már elég régen akadozik a DOS-os programok használata.
Egyébként ez a feleslegesség az élet majd\' minden területén megvan. Pl. idősebbek emlékezhetnek Kern telefonos kabarétréfájára (Weiner et., NDK turmixgép), ami tökéletesen leírta az akkori helyzetet (már annál, akinek egyáltalán volt telefonja), mégis éltünk valahogy. Manapság meg lecsesznek, ha nem viszed magaddal a mobilt a budira, hogy azonnal megoszthasd \"sikerélményed\" a fészbúkon. Jó esetben csak szövegben, kép nélkül. :)
Kamovos 96338 2012. szeptember 10. 10:48
Válasz erre
Ez meg döbbentő!
Soha ne azt kérdezzétek, hogy a másik miért kap többet mint én!
Mindig az legyen a kérdés és miért kapok ilyen keveset!

Azt kérdezni, firtatni, hogy a másik miért keres többet egy más szakterületen, nem több mint irigység!

Régen divat volt, hogy amikor leadták a sertést, a marhákat a bivalyokat, és ki fizették a sok pénzt értük akkor mindenki irigykedett a pénzért!

No persze azt mindenki elfelejtette, hogy a disznókat etetni az óljukat tisztán tartani kellet a teheneket szintén, csak ezeket még meg is kellet fejni.

Ezek mellett a jószágok mellet pedig nincs mozi, színház, diszkó, külföldi utazás, semmi szórakozás, rokon látogatás több napra, mag 1-2 hetes nyaralás!
Mert ezek enni, és inni kérnek, rosszabb esetben meg is bete3gednek, és akkor ápolni kell őket mint a gyerekeket!

Hát a rendszer gazda is jó állattenyésztő módjára gondozza a rendszerét, és akkor amikor kell, éjjel, nappal, karácsonykor, húsvétkor, és nyaralás helyett!

Tehát még egyszer!
Soha ne azt kérdezzük, hogy a másik miért kap többet, hanem azt, hogy én miért kapok kevesebbet!
Ne a másiktól irigyeljük, mert ez gyűlölködést kelt!
Hanem próbáljuk meg magunknak többet kikaparni!

Üdv dühöngő kamovos
Freddy 96337 2012. szeptember 10. 10:33
Válasz erre
,,Ezért, \\\"mindössze\\\" az állandó rendelkezésre állásért továbbra is erősnek érzem az összeget, összehasonlítva más, \\\"rendelkezésreállós\\\" munkákkal.\"

,,Lényegesen kevesebbért is vállalnám.\"


Ezeket a sorokat én úgy értelmeztem, hogy sokallod az illető munkájáért kifizetett pénzt másokéval és a magadéval összehasonlítva.
Ha félreértettem, elnézést.
Amon 96336 2012. szeptember 10. 07:04
Válasz erre
Beszélgettem ismerősömmel aki ilyen rendszer kiépítésével foglalkozik.
Hát nem  olcsó mulatság. Kell maga a szofver(ami nem olcsó) meg ugye hardver, +1 kézi scanner. Azt, hogy a szoftver kezelni tudjon 1 honlapot is ahhoz, kell 1 olyan honlap is! Megint nem olcsó! Mindjárt elment 1milla alsó hangon. És a rendszeres karbantartási költség sem elhanyagolható. És még van 1 apró de annál \"pötshölősebb\" része mikor szépen megtanítod a gépnek, hogy az meg az meg még az mi! Egy, pár százas készletű boltnál is napok... Na meg persze a szofverhez a plusz modulok, hogy ezt azt is kezeljen...
A kézi scannernél is van 1000 fajta ami tudja rendesen olvasni a nem sík felületeket is +mindenféle hókusz-pókusszal olvas. És ezeket ind össze is tudja hangolni.
Nem véletlen, hogy a kisebb kereskedéseknek nincs. A nagyoknak meg van rá lóvé. 

  
TAMÁS78 96335 2012. szeptember 10. 06:01
Válasz erre
Az, hogy most akadtunk páran, akik egy magyar makettbolt websopjának viszonylag rendszeres készletfrissítéséért sokalljuk a havi 2 milliót, egyáltalán nem jelenti azt, hogy bárki nekiállt volna \"púposkodni, hogy né, az a köcsög hogy mer annyit keresni, miközbenénpedig\". Fölösleges ilyeneket a másik sorai közé képzelni, aztán jól felháborodni rajta.
Sherman 96334 2012. szeptember 10. 00:50
Válasz erre
Azt hiszem Gabusch jobban megértette az aggályaimat. Nem az informatikus keresetekről szól a vita, és nem is a Paksi atomerőművet felügyelő rendszergazdákról. Egy kisebb makett bolt internetes oldaláról és a vevőkhöz való hozzá állásáról beszélgetünk.

\"És igen, az informatika az a szakma, ahol gyakran kell a ,,kemencét\\\" cserélni.\"
Ez így van. Bár azért ne felejtsük el hogy komoly programok komoly pénzért se használják ki a komoly gépek kapacitásának felét se. Ezt még a szoftver fejlesztő cégek is elismerik.
Freddy 96332 2012. szeptember 9. 23:36
Válasz erre
Azért egy rendszer gazda szükséges un infrastruktúrája nem akkora mint az említett sebész professzoré. Pláne hogy otthonról is elvégezhető munka.
Igen, biztos vannak olyanok is, akik az otthoni pécéjükről rendszergazdáskodnak- na, velük ne szerződj, csak ha kimondottan szopni akarsz. A komoly gép (és a megfelelő sávszélességű kapcsolat) pénzbe kerül. Komoly gépre pedig komoly programok kellenek, szintén komoly pénzért.

Most azt mondjátok hogy havi 2 millából 300000.ft egy gép fenntartási költsége? 400000.ft a szoftver? Minden hónapban? Értem mért drágul a kenyér, havonta megveszem a sütő kemencét.
Nem azt mondjuk, csak azt, hogy nem érdemes a kifizetett összegből kiindulva púposkodni, hogy né, az a köcsög hogy mer annyit keresni, miközbenénpedig.
Egy átlagos kisvállalkozás webshopja azért gondolom, nem úgy működik, ahogy itt le van írva, hanem van egy boltprogram, ami többé-kevésbé automatikusan frissíti az adatbázist és azt jeleníti meg, ahol kell. Ha minden tétel először a kockásfüzetbe megy, aztán telefonon bediktálódik, az nyilván több emberi munka, és ezzel több pénz.
És igen, az informatika az a szakma, ahol gyakran kell a ,,kemencét\" cserélni.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66.