/ Fórumok /

Boltok

Makett- és modellb<ok kis hazánkban, és a nagyvilágban
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66.
unicellular 96069 2011. július 25. 12:11
Válasz erre
csörömpös - köszönöm!
Jammy - most hívtam fel az itt megadott tel.számot. A bolt vagy 2-2,5 éve nem funkciónál makettboltként.
Lehet, nem ártana kicsit frissíteni a listát - rá kéne szánni vagy 10-15 percet :D
csörömpös 96068 2011. július 21. 17:31
Válasz erre
Szia !

Sopronban nincs kimondott makett bolt . De makettot kapsz a legtöbb játékboltban .
(Plaza , Mátyás kir. utca , Alfa park , II. Rákóczi F utca )
csörömpös 96067 2011. július 21. 17:30
Válasz erre
Szia !

Sopronban nincs kimondott makett bolt . De makettot kapsz a legtöbb játékboltban .
(Plaza , Mátyás kir. utca , Alfa park , II. Rákóczi F utca )
Mortyi 96066 2011. július 21. 17:02
Válasz erre
Sziasztok!

Jó árasítás a Tamiya makettekre a HLJ.com-on 30%-80% !
tessék szétnézni érdemes, még postával is!
Remélem jó helyre tettem :)

Mortyi
JammyDodger 96065 2011. július 19. 12:46
Válasz erre
Szia!

Miért nincs Veszprémben makett bolt? Mi történt a Rózsa utcaival?
Pont holnap megyek Veszprémbe és már készültem, hogy ellátogatok oda is...
unicellular 96064 2011. július 18. 21:00
Válasz erre
TornadoIDSECR 96063 2011. július 18. 20:28
Válasz erre
Szervusz, Sopront nem tudom de Veszprémben jelenleg nincs.Az InterSparban és a Teszkóban viszont olykor akadnak. 
WooDoo 96062 2011. július 18. 20:23
Válasz erre
Üdv! :)
Valaki tudja, hogy Csepelen a modell és makett bolt milyen árakkal dolgozik?
Köszi
unicellular 96061 2011. július 15. 13:13
Válasz erre
Sziasztok!
Van makettbolt Sopronban és Veszprémben?
Előre is köszönöm!
Zozó 96060 2011. július 10. 20:04
Válasz erre
Igen az a régi Hannants bolt, de már nem a metrónál van, hanem a RAF múzeum után, ha tovább sétálsz a kerítés mentén. És sajnos nem tartanak mindent, amit a weben látsz, mert különváltak a webshoptól. Azért érdemes benézni, a "second hand" cuccok is ott vannak.
vlevi 96059 2011. július 10. 17:28
Válasz erre
Szerintem sem csak webshop, a honlapjukon ez a felirat fogad :

"Hannants London model shop is open at
Unit 2 Hurricane Trading Estate
Grahame Park Way
Colindale
London NW9 5QW
020 8205 6697

Close to the RAF Museum…"
Némo 96058 2011. július 10. 15:36
Válasz erre
Üdvözletem!

Akkor ezek szerint nem csak online lehet náluk vásárolni, hanem személyesen is?
Azért kérdezem, mert nem akarom potyára odaküldeni a barátomat...
f2d 96057 2011. július 10. 14:44
Válasz erre
mirazsmarci 96056 2011. július 10. 14:32
Válasz erre
Szia!

Én 2006-ban jártam Londonban, a RAF Múzeumtól (Hendon) nem messze, Colindale metrómegálló feljárója mellett van egy elég brutál makettbolt.
Zsenya 96055 2011. július 10. 12:18
Válasz erre
Sziasztok!

Vki nem tudja, hogy a modellposta.hu működik még?
Üdv
Zsenya
cerka 96054 2011. július 10. 08:31
Válasz erre
Sziasztok.
Ausztriában vagy szlovákiában keresnék olyan makett boltot ahol műgyanta figurákat is forgalmaznak.Esetleg tudtok ilyet?
Némo 96053 2011. július 8. 21:02
Válasz erre
Sziasztok!

Valaki nem tudna nekem "élő" Londoni makettbolt címet(eket) írni.
Gugliban csak a Hantast találtam, de ha jól olvastam az csak online üzlet, a többi amit felleltem meg csak RC-s bolt.
Előre is köszönöm a választ(okat)

Némo
mrbaracus 96050 2011. július 7. 15:57
Válasz erre
Sziasztok!

Néhány gondolattal én is beszállnék a témába: ebben az országban igazából ezen a szinten van az egész kereskedelem. A tőlünk északra fekvő országok makettező kultúrája szerintem is messze előttünk jár. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ott mindenki profi szinten űzi a hobbit, de hogy sokkal jobb lehetőségeik vannak az biztos. Elég csak megnézni, hogy az MPM-nek milyen bolthálózata van. Úgy 7-8 éve még rendszeresen jártam Pozsonyba makettekért. Hoztam MPM-et, Bileket, Special Hobbyt, szakirodalmat. az itthoni árak töredékébe került minden. A választék hatalmas volt a boltban(az MPM boltjáról beszélek, ezen kívül volt még két bolt, hasonló választékkal.), az eladó hölgy magyarul egy szót sem tudott, de készségesen odaadott minden dobozt, könyvet amit elkértünk. Mondjuk vásároltunk is szépen nála, volt amikor kedvezményt is kaptunk. Volt olyan, hogy egy nagy sporttáska illetve két katonai málhazsák tele volt cuccal és úgy jöttem haza. Egyszer a szlovák finánc meg is nézte mit, hozok, nem hitte el, hogy ezért képes vagyok ennyit utazni. Kiderült, hogy ő is makettezik, azon is csodálkozott, hogy nálunk ezek a cuccok nem kaphatóak.
Évekig visszajártunk a boltba, és ott mindig hatalmas árukészlet volt, nem csak makettekből, hanem kiegészítőkből, festékekből, szerszámokból is. És azért abban az időben a szlovákokat sem vetette fel a pénz.
2006-ban Brnoban voltunk társasutazáson a repülőnapon. A pénteki városnézés egy makettboltban kezdődött, ahová negyed órával a zárás előtt érkeztünk. A boltból nem néztek ki minket , ahogy itthon néhány helyen szokás, tíz perc múlva már a pult mögött is magyar makettezők álltak. Szerintem távozásunk után ott is pezsgőt bontottak.
Félreértés ne essék, én nem a magyar makettkereskedőket akarom ostorozni a fent leírtakkal, csak rá akarok világítani a ké/három ország ebbéli különbségeire. Én évente egyszer kétszer ha eljutok Pestre, azért a Sast és a Replicát útba szoktam ejteni, mert egyszerűen szeretek nézelődni ezekben a boltokban. Lassan tényleg ez a két bolt marad az utolsó két bástya. A vidéki helyzetről nem írnák, mert az itt a környéken(Pápa, Győr, Veszprém,)nem létezik. Amióta Ajkán "molnárék" megnyitottak ott legalább Revell makettekhez és festékekhez hozzá tud jutni az ember, de oda vissza ez is 70 km, de örülök, hogy legalább ez a lehetőség is van.
Első körben azért a játékboltosoknak is kellene gondolkodni, hogy megérné nekik, kimondottan kezdőknek néhány makettet, festéket, alapvető eszközt tartani, így a fiatalokat is lehetne közelíteni a makettezés felé. Ma egy fiatal, ha nincs ismerőse aki makettezik és egy kicsit megfertőzné, sajnos esélye sincs, hogy a hobbink közelébe férkőzzön. Emlékszem tizenéves koromban a játékbolt kirakatában is volt néhány doboz makett, és előbb-utóbb az ember bement és megvette magának. Ez szerintem működne ma is, és ezek után lehet, hogy a tapasztaltabb réteg igényeit is ki tudná elégíteni egy ilyen bolt.
Mondjuk az is igaz, hogy ehhez számtalan dolognak meg kellene változni és ez nem elsősorban rajtunk, makettezőkön múlik.
juge75 96049 2011. július 7. 15:33
Válasz erre
Vásárlóerő azért nincs, mert nincs keretösszeg vásárlásra (sem).
Miért?
Mert magasak az adók, magasak az árak.
Az árakat pedig így kell tartani ahhoz, hogy fenn maradhasson a bolt.

Tehát világos: az adók, járulékok ölik meg a dolgokat.
Vackor 96048 2011. július 7. 12:03
Válasz erre
Igazat adva Varjúbácsinak, és tulajdonképpen a többi hozzászólónak is, a hazai kereskedelem rengeteg kívánnivalót hagy maga után. Sok esetben a "kisvásárló" is bemehet a nagykerbe és ott szerezheti be akár a makettet, akár a kiegészítőket is, különösen, ha személyes kapcsolata is van egy-két ott dolgozóval. De ettől függetlenül is érdemes megnézni, hogy a kisker boltokba naponta hány nézelődő és hány vásárló tér be. És a vásárlók mit, mennyit vásárolnak ? Egy-egy makettet ? Pár festéket, stb ? Ezekből a bevételekből nehéz kigazdálkodni a helyiség bérleti díját, a rezsijét, a dolgozók bérét és járulékait, a többi adót, az árubeszerzés fedezetét, és ezek után nem is biztos hogy marad "adózott nyereség", amit akár visszaforgathatna a boltos fejlesztésre is. Tudom, mert "csináltam" én is pár évig a kereskedést is - talán még néhányan emlékeznek a "Tornádó" boltra... - és sajnos manapság inkább csak nézelődni járok a boltokba, mintsem vásárlolni.

Igaz sajnos az a megállapítás is, hogy a makettezőkultúra társadalmi szinten rendkívül alacsony. Kereskedő koromból maradt meg két vásárlói hozzáállás az emlékeim között: "Fiam, te ehhez hülye vagy..." illetve "Ilyen vackot nem veszek neked..." Gondolom, egyértelmű, hogy az illető szülők egyike sem makettezett soha életében.

A jóirányú vátozáshoz rengeteg mindenre szükség lenne: jó adótörvényekre, tőkeerős vállalkozásokra és nem utolsó sorban vásárlóerőre is.
Varjúbácsi 96047 2011. július 7. 08:45
Válasz erre
A cseh és szlovák makettboltosok már a Milan Spalda féle időkben is - a veteránok tudják kire gondolok - sokkal kedvezőbb helyzetben voltak mint a magyarok. A csehszlovák kormány álláspontja az volt, hogy jobb ha a gyerek otthon, vagy egy klubban makettezik, mintha kimegy az utcára randalírozni. Ezért a makettekre a VÁM és az ÁFA 5% volt. Van saját makettgyártásuk, a nagyok mellett (Eduard, Special Hobby, MPM) nagyon sok kis gyártóval, TÖBB makettező folyóirat (Modelár,Novinki, stb.) segíti a hobbyt. Fel, és elismerik a makettezés közösségteremtő szerepét. Elég csak a mostani brno-i versenyre utalni, ahol olyan mennyiségben voltak helyi klubasztalok, és klubmunkák, hogy öröm volt nézni.

Ezzel szemben nálunk a makettező valami egzotikus állatfajta, aki minden áldozatot meghoz a hobbyjáért, ezért büntethető 20-25% ÁFÁ-val, VÁM-mal, úgyis megfizeti. Az iskolai oktatásban a "készségtárgyak" oktatását maximálisan a háttérbe szorítják - technika(?), rajz tantárgyak óraszámán látható - a tanítás utáni szakkörök támogatottsága minimális. Ezt szerintem a fórumozó pedagógus kollegák is megerősíthetik. Ezért amíg a cseh és szlovák diákból közösségbe járó, abba beilleszkedni tudó makettező lesz, addig a magyarból - maximális tisztelet a kivételnek - plázajáró, számítógépbuzi monomán, akinek fogalma sincs arról, mit jelent alkalmazkodni egy közösséghez, aki ha egy szöget be kell verni a falba, azt se tudja mi az a kalapács. Sajnos szerintem itt tartunk. Elnézést, ha egy kicsit ingerült voltam, de mivel 30 évet töltöttem katedrán készségtárgyat tanítva, végigéltem a folyamatot.
halilalipapi 96046 2011. július 7. 08:21
Válasz erre
Egy doboz rendelése+posta 4300 forintért? Az szép!

Üdv!
juge75 96045 2011. július 7. 06:38
Válasz erre
Trumpeter-hez: ha éppen van valami, akkor megveheted, egyébként várnod kell.
Az biztos, ha valami kellene sürgősen például ajándékba Sa-6 (én is így jártam), sláger termék, az tutira nincs sehol abban a pillanatban.
Idő kevés az építésre, mert határidőre át kell adni, hónapokat nem várhatsz.
Hol találtam?
Természetesen Hong Kong-ban, légipostával hamar ide ért, és az itthoni ár alatt tudtam maradni.
juge75 96044 2011. július 7. 06:30
Válasz erre
Dehogynem éri meg, csak utána kell járni, honnan jön ki olcsóbban.
Amon 96043 2011. július 7. 06:15
Válasz erre
Igen, ha BP-n vagy vonzáskörzetében laksz. De ha már azon kívül akkor marad a nem éppen olcsó posta, vagy ha én felmennék nézelődni mindjárt +5ezer az utazás, 1 nap szabi meg rengeteg idő.
halilalipapi 96042 2011. július 6. 22:05
Válasz erre
Sziasztok!

Szerintem a Replica verhetetlen Trumpeterben, Hobby Bossban, Revellben. Dragon, Zvezda picit drágább.

Ahogy nézegettem ezeket nem nagyon éri meg (1/35) rendelni külföldről. Apróságokat viszont simán.

Üdv!
zkalos 96041 2011. július 6. 18:09
Válasz erre
Azért el kellene választani a maketteket az alapvető makettező kellékektől, mint pl. a festékek, hígítók, tömítők, mivel egyrészt minden szakágazat használja (repcsi, hajó, tank, stb), másrészt pl a súlya is tetemes, ha mondjuk több darabot veszünk (nekem kb. 800 -ba került egy Gunze lakk a Modellbolt.hu-ról). És nincs annál rosszabb, mint amikor a festés alatt mondjuk elfogy a lakk, mert több fogyott, mint terveztem, és emiatt kell heteket várni. A makettekből tényleg nem lehet raktározni annyi fajtát, ráadásuk egyre többet látni egy-egy szép festésű példányt csak hazai piacon megjelentetni, amikor is tényleg marad a netes rendelés. Régen a makettboltok olyanok voltak, mint egy klub, manapság pedig örülök, ha nem dobnak ki, ha nem veszek, csak nézelődök (nem fizikailag, csak úgy megjegyzésekkel, értitek). Ez sajna a magyar kereskedelem egészére is vonatkozik. Azért az röhejes itt az Unióban, hogy ha előveszem pl. a Tamiya tömítőpasztát, ami véletlen beszáradt, és nem kapok sehol egyet. Sajna a boltok kevés indulótőkével nyitnak, így kicsi az árukészlet, nincs választék, emiatt nincs forgalom, nincs bevétel, nincs árukészlet rendelés ördögi körforgását éljük manapság. Ehhez még hozzá lehet venni, hogy a boltosok többsége hamar akar meggazdagodni, ezért ilyen magasak az árak, amiket írtatok. Csak azt nem értem, hogy -igazat adva minden érvelőnek, sajnálva a magyar boltosokat- egy Cseh, Szlovák boltosnak hogyan éri meg tartani maratást, gyantát, matricát, Japán és távol keleti cuccokat stb. ? Én is arra vágyok, hogy ha bemegyek a boltba, ott nézelődök, kedvet kapok, és emiatt vásárolok, mert van mit. Gyakorlatilag ugyanazt kapom a makettboltban, mint egy spéci játékboltban, ami külföldön azért nem így van. Abban is igazatok van, hogy a Kék Kobra egy nagyker, akkor meg miért drágább ennyivel a nagy mennyiségben a gyártótól beszerzett festék, mint az említett külföldről rendelt társa ? Persze hogy a viszonteladó még drágábban adja. Talán ezért nem fogy nekik a festék olyan mennyiségben, hogy megérje raktározniuk. Meg persze csak azt a színt kellene után rendelni, ami fogy, és nem hagyni, hogy alapvető színekből hónapokig hiány keletkezzen, azzal a megjegyzéssel, hogy nagyon pozitív, hogy a teljes Gunze színsor ott van a polcokon a nyitáskor, de utána kell egy hozzáértő eladó, aki figyelemmel kíséri az árú készlet változását, és reagál rá. Persze ott a másik érv, hogy ha kevés a makettbolt, akkor ki a fenének áruljon a nagykeres bolt. Nem tudom mi a megoldás, csak hangosan elmélkedem. Az is tény, hogy egy cseh makettező sem él annyival jobban nálunk, hogy indokolja azt a vásárlóerő béli különbséget, ami a boltok között van. Ott mégis megéri, igaz állítólag az iskolákban technika órán maketteznek papír ragasztgatás helyett, így népszerűsítve a makettezést. Hol vagyunk mi ettől...
cimber 96040 2011. július 6. 16:48
Válasz erre
Szia!

Tavaly ősszel kinéztem egy makettet, gondoltam megvenném idehaza. (Hasegawa)
Az ára idehaza 7.500-10.500 Ft között volt, arcbőr vastagságtól függően.
Kifogtam egy külföldi akciót a neten és 4.400,-Ft-ért jött meg.

Városi makettboltban egy Revell makettet gondoltam megvenni.
8.500,-Ft volt ott, míg a netről rendelve 3.500-ért megvan.

Ezek manapság eléggé nyomós érvek...sőt szerintem a makettezők 95%-ánál a legnyomósabb.
Freddy 96039 2011. július 6. 16:37
Válasz erre
Én is jobban szeretek boltban vásárolni, azt a plusz tíz százalékot (lehet, hogy nem jó helyen vásárlok, de olyan döbbenetesen alacsony árakkal még nem találkoztam- gyakori hiba a postaköltséget nem beleszámolni, és úgy hűházni) megéri az, hogy megnézhetem, belenézhetek a dobozba, és azonnal elrakom a táskámba, nem majd x hét múlva jön meg. De ezt nem azért csinálom, mert én vagyok az elesett makettboltosok segélyezési szervezetének önkéntese, hanem, mert úgy érzem, hogy jobban megéri. A kereskedőnek arra kell törekednie, hogy, ha drágább is, a kuncsaftnak jobban megérje- mert ha van választék, ha kiszámíthatóan érkeznek a dolgok, és ha mindent, ami kell, oda tudnak rakni a kuncsaft kezébe, akkor kevesebben vállalják fel a netes rendeléssel való szarakodást.
Ha viszont nem kapható a dolog, ,,majd az importőr, ha rendel", stb, akkor nem hagynak az embernek más választást, mint külföldről rendelni. És aki egyszer onnan rendel, az már nem fog tőle idegenkedni, ugyanolyan bejáratott út lesz, mint az ,,offline" bolt, ahová jár- és ezt a szokásváltozást már nehéz visszafordítani, mert hosszú távon minden a net mellett szól.
Takker83 96038 2011. július 6. 16:27
Válasz erre
Lehet hülye ötlet, de már rég foglalkoztat, hogy humanitárius jelleggel örökbe kellene fogadni néhány maketteket árusító boltot. Mint az állatkertben a pandát vagy egy makit :))). Úgy fogynak ezek üzletek, hogy csak na...! Én havonta tuti, hogy 4-5-ezer forintot költök a hobbimra, legyen ez festék, makett stb... Szerintem ezzel nagyon sokan így vagyunk. Cáfoljatok meg ha nem így van! 
A kezdeményezés lényege, hogy aki rászánja magát, x ideig vállalja, hogy egy boltból próbálja beszerezni a szükséges anyagokat, készleteket még akkor is, ha gyér a kínálat.
Ez lelkiismereti alapon működne. Kis lépés, de hátha segít.
Esetleg ötletek, vélemény?  
Üdv Takker
tankos_srac 96037 2011. július 6. 16:18
Válasz erre
Eléggé sajnálatosnak tartom a hazai boltok számának és kínálatának csökkenését, mert én azon "hülyék" közé tartozom, akik a netes vásárlásban nem bízva nem is rendelnek külföldről, inkább megveszik itthon drágán a hozzávalókat. Emelett én kimondottan szeretek makettboltba járni, nézelődni, akár kibontatni a készletet, amit megveszek, beszélgetni pár mondatot. A neten rendelésben semmi élvezet nincs. Az, meg hogy nem lesz itthon Gunze festék: botrány! Komolyan fel vagyok háborodva.
Batka 96036 2011. július 6. 13:22
Válasz erre
vettem két csatahajót a hobbyeasyről 1/350-ben(Prince Of Wales, Musashi), gondolhatjátok, hogy szép nagy csomag, de hogy 22e volt a kettő szállítással együtt és 7 nap alatt megérkezett...
nálunk? 15e darabja és 3-4 hét a rendelés...
Varjúbácsi 96035 2011. július 6. 12:24
Válasz erre
A távolkeleti kereskedő - akinek nyilván rajta van a saját haszna, mert ő nem Teréz anya - 627.-Ft-ért légipostával! házhoz küldi a festéket. A magyar kereskedőnél ugyanez a festék 660.-Ft, és Te mászkálhatsz utána, mert a házhoz szállítás még plusz költség! Biztos van egy csomó járulékos költsége a magyar kereskedőnek, de manapság már minden fillér kiadást meggondolunk.
Jakesz 96034 2011. július 6. 10:48
Válasz erre
Insectus!
Az általam említett két makettet a nagyker sem tudta beszerezni, sőt pontos időpontot sem tudtak mondani arról, hogy mikor lesz náluk. Hasonló a véleményem erről a témáról, mint ruszinak. Azért kell nekem is sokszor külföldről rendelnem, mert itthon nem kapom meg azt amit szeretnék.
ruszi 96032 2011. július 6. 00:49
Válasz erre
ha jól tudom a raktárkészlet után adózni kell, és ha túl magas a készlet és nem fogy és csak áll a cucc, abból csak kiadása lesz és úgy a nagykernek sem éri meg.

hmm? hogy mi vagyunk az okozoi?
nem hobby társ, mi is és a kereskedőik is csak a rendszer áldozatai vagyunk.
az tény hogy a gazdasághoz kell egy körmozgás de sajnos ezt a itteni politikusok kicsit gátolják.

igen, sajnos egyre kevesebben hodolunk ennek a hobbynak. (beszerzés, árak, és lassan az a bizonyos 3év amiből még nem lábadoztunk ki)
grabmaster 96031 2011. július 5. 23:56
Válasz erre
Hiába nagyker, ha nincs makettbolt aki vásárolna tőlük. A Replicán és a SAS-on kívül sajnos talán nincs is márkifejezetten makettbolt Budapesten, vidéken talán még rosszabb a helyzet.
Elég sokat beszélgettem kereskedőkkel, tulajdonképpen a börzék jelentik a fő bevételi forrást, boltot (helységet) már alig éri meg fenntartani.
Ahogy már többen is írták itt, egyre többen külföldről és egymástól szerezzük be dolgokat, így közvetve mi magunk is okozói vagyunk e jelenségnek.

A Model Master festékkel is hasonló a helyzet, idén még nem jött be új szállítmány az országba.
Insectus 96030 2011. július 5. 23:22
Válasz erre
Fiuk, ez egy nagyker! Ennek így semmi értelme! Ha egy "mezei" makettbolt mondaná azt, hogy nem veszik a termékeit és azért bezár, azt még megértem. De a nagykereskedőhöz nagy tételben járnak vásárolni. Igazán nem értem...
Jakesz 96029 2011. július 5. 22:54
Válasz erre
Sziasztok!
Szerény véleményem szerint, egyre kevesebben űzzük ezt a remek hobbit, és ennek is köszönhető, hogy a makettekkel foglalkozó vállalkozások egyre csak fogynak, amik meg működnek azok szerényebb kínálattal rendelkeznek.Az utóbbi két makettemet is, egy ismerős által kellett beszereznem, mert itthon senkinél sem volt készleten. Ez a két makett a Merkava IV-es, és a Faun slt 56-os lett volna 1/35-ös arányban. A Merkavára 2009-ben 3-4 hónapot, a Faunra 2010-ben kb 6 hónap türelmi időt kértek. A Merkavára a festéket is csak ismerős által tudtam beszerezni, mert azt sem lehetett kapni. Sajnos a helyzetet még az is rontja, hogy a magyar kereskedők, sok esetben még drágán is adják a termékeket.Ja, és persze ezt a hobbit is jó lenne széles körben reklámozni, hogy minél több ember megismerhesse.
Mortyi 96028 2011. július 5. 22:03
Válasz erre
Sziasztok!

Hát ez bizony elszomorító ami itthon van :( én már évek óta szinte mindent az internetről rendelek ill. börzén szerzek be na és persze innen a szaktársaktól :)
Sajnos valószínű a közeljövőben nem lesz ebben elmozdulás legalább is jó irányban biztos nem max. a rosszabbikba :(

ui.: Azért az is elgondolkodtató hogy sok esetben még a postát is beleszámolva olcsóbb kintről rendelni mint itthon megvenni az üzletben :(
ruszi 96027 2011. július 5. 20:07
Válasz erre
Egy olyan országban mint a miénk, ahol az adónak is adója van, sok és kölönböző adók (és egyre jobb nevük lesz), én ezen már nem csodálkozom.
jerry82 96026 2011. július 5. 18:31
Válasz erre
Értem én hogy nem lehet annyi mindent kiegészítőt ,kit,maratást készleten tartani ,de Mo a legalapvetőbb dolgoknak is útána kell járni ha beakarja szerezni. Ez elindít egy ördögi kört mert ha már alapvető dolgokat kell külföldről rendelni akkor már ezt is azt is onnan rendel az ember igy az üzletek bevétele csökken kisebb választék kevesebb minden raktáron és igy tovább..
Freddy 96025 2011. július 5. 18:16
Válasz erre
Én pl a festékeken szoktam leforogni- van, hogy hónapokig nem lehet kapni fekete, vagy fehér festéket- pedig Budapesten 3 makettboltban is próbálkozom. Mert hogy neonzöldből kevés fogy, azért nem tartanak, azt elhiszem, de a fehér és fekete állandó hiányát épp ésszel nem tudom felfogni.
zkalos 96024 2011. július 5. 17:48
Válasz erre
Tudtommal aki árulja (pl. a Replika),az mind a Kék Kobrából szerzi be. Kivéve talán a www.modellbolt.hu, mert én rendeltem tőlük Gunze lakkot, amikor a Kék Kobrában már nem volt belőle (pár hónapja volt), és Japánból szerezték be (persze drágábban), legalábbis azt írták, hogy onnan jött a szállítmány .
Kétlem, hogy nem éri meg árulni a Kék Kobrának, ha csak Ők hozzák be ide. Ez kérem szépen tagadhatatlanul Magyarország. A makettezést ezzel így nem lehet népszerűbbé tenni nálunk. Minden kereskedő azzal védekezik, hogy sokára tudja eladni a termékeket, és nem tud raktározni hosszú ideig, mert áll benne a pénze. Persze csodálkoznak, hogy mindenki a neten vásárol. Érdekes, a szomszéd országokban megéri a boltoknak, hogy nem csak európai (pl. Revell, Italeri) cuccokat árulnak, hanem távol keleti termékeket és kiegészítőket is valamint matricákat, maratásokat, gyantákat is, és nem csak rendelésre. Alapvető kellékeket, (pl. Tamiya anyagok, kellékek, festékek) külföldről szerzünk be, mint a régi szép időkben, mikor Bécsbe jártunk ki pl. festékért. Én például nemrégen Tamiya maszkolót (alapvető dolog) szereztem be a Conrad-tól, mert sehol máshol nem kaptam. Jó "olcsó" volt. Emiatt kell bespájzolni évekre előre nagy anyagi ráfordítással mindenből, ami kellhet később. Elszomorító a helyzet szerintem, de nem biztos hogy igazam van, lehet hogy csak én dramatizálom túl a dolgot, de nagy kár, hogy egyre csak vonulnak ki tőlünk, vagy éppen nincs is nagykereskedése a cégeknek. Rosszul látom ?
ANT 96023 2011. július 5. 17:47
Válasz erre
Felhívtam őket újra.
A helyzet a következő (eladót idézem): a japán importból származó cuccok itthoni forgalmazása egyre macerásabb és főleg költségesebb, ami már nemigen éri meg a tulajdonosnak. A dolog még nem 100%, de egyre nagyobb az esély rá.
És hogy a kérdésedre is válaszoljak: igen, ez nagyjából a hazai forgalmazás végét jelenti (idézet vége).
Vargapeter 96022 2011. július 5. 17:23
Válasz erre
Insectus 96021 2011. július 5. 16:08
Válasz erre
Szuper!
Ezek után már csak külföldről lehet akkor rendelni, vagy valaki forgalmazza még itthon?
ANT 96020 2011. július 5. 15:46
Válasz erre
Sziasztok.
Szolgálati közlemény.
Ma délelőtt telefonon érdeklődtem a Kék kobrában Gunze H403 festék után.
Az eladó tájékoztatása szerint a bolt beszünteti a Gunze akrilok árusítását, azaz új szállítmányt már nem kapnak.
ANT
szisz 96019 2011. június 16. 17:50
Válasz erre
Sziasztok,
Tud valaki Budapest belvárosában (ami tömegközlekedéssel megközelíthető) olyan boltot, ahol "kék hab"-ot/styrofoamot lehetne kapni?
(Obiban és Baumaxban nem találtam...)
Vargapeter 96018 2011. június 14. 21:44
Válasz erre
Szia,
Sas Militaria a Sas utcában!
robi 96017 2011. június 14. 19:39
Válasz erre
Hi
Ho-ki modell Erzsébet krt.51. Szálloda mellett.
üdv
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66.