/ Fórumok /

Kabintető építés, készítés

Hogyan is készítsünk otthon bonyol<abb felépítésampű kabintetampőt?
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza  
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.
Emilio 96378 2003. október 2. 01:20
Válasz erre
Ha valakit érdekel egy 1/48 tomcat kabinteteje egész véletlenűl van asszem italeri meg talán még egy kétkacat kissrác koromból szóval szóljatok rám.
Fodicsabi 96377 2003. július 8. 08:04
Válasz erre
RaPe!

Kösz a segítséget, magamtól nem találtam volna meg...:) Majd ma megnézem, ha nem boldogulnék az angollal, akkor majd kérek segítséget. Tudtam, hogy nem németet kellett volna tanulnom! :)
RaPe 96376 2003. július 8. 01:30
Válasz erre
Csabi!
Pedig ott van :) Igaz kicsit cifra.
A legalsó gomb amin a JADAR / Sale felirat látható. Erre ráklikkelve bejön a Jadar oldala, amiről online módon meg tudod rendelni a maratást.
A szóban forgó 72 060-as An-2 belső, jelenleg 7.12$ ami kb 1900 ft.
ehhez még jön a postaköltség, viszont ráírják, hogy GIFT(ajándék), tehát nem kell utána vámot fizetni :)
Ha nem tudnál angolul, magánban majd leírom apontos menetet.

RaPe
Fodicsabi 96375 2003. július 3. 08:09
Válasz erre
RaPe!

Megnéztem a Part honlapját, istenkirály a maratás (legalábbis a fotó alapján)! :)) Sajnos nem találtam menüpontot a megrendeléshez. Hol lehetne ezt megtenni? Levélben, emilben? Egyébként a Wilgához is gyártanak maratást. Még jó, hogy magam legyártottam az egész kabinbelsőt...:((

Csabi
RaPe 96374 2003. június 30. 11:22
Válasz erre
A fabulisban néha van part, vagy ha pl ez nincs akkor behozzák, de sokat kell várni.
egyszerűbb ha a part-tól megrendeled.
RaPe
Fodicsabi 96373 2003. június 30. 08:05
Válasz erre
RaPe!

Kösz a linket. Mo-n be lehet valahogy szerezni ezeket a maratásokat? Én eddig sehoo sem láttam...:(
RaPe 96372 2003. június 26. 13:43
Válasz erre
Csabi!

A part honlapja:
http://www.part.pl

RaPe
Fodicsabi 96371 2003. június 26. 11:42
Válasz erre
RaPe, Mekett!
A húzás nekem nem igazán tetszik, de már próbáltam...Nem lett túl jó, de jobb lett mint az eredeti.:) A Part maratásnak még utánanézek, kösz a tippet!
RaPe 96370 2003. június 23. 19:32
Válasz erre
Csabi!

A part csinál fotómarcsit az An-2 höz. Van egy ablakot fedő rész amit ha ügyes vagy baromi jól fel tudsz használni.
Az ötletem a következő: miután összehajtogattad a réz alkatrészt, vékony átlátszó fóliából ill. lapból, méretre vágod az ablakocskákat, és szépen beragasztod őket.
ezzel a módszerrel nem kéne vákumozni, amivel egy csomó anyagot elszúrnál, mire összejönne az igazán használható alkatrész.

A készlet száma: "S72 060 Antonov An-2 (interior) Italeri/Bilek "

RaPe
Mekett 96369 2003. június 23. 18:26
Válasz erre
Mivel elég sok pár évtizedes cuccom van raktáron, némelyikhez nekem sem ártana deknit húzni, de még sosem csináltam. RaPe már próbálkozott.
Az An-2-nél mondjuk - ha jót tudom - van egy alsó része is az ablakoknak, szóval legalább két részből kéne húzni. Szerintem

A fáma szerint fából kéne egy formát készítenui, és arra húzni rá a műanyagot, de nekem nem teccik a fafaragás... (makettező vagyok, nem szobrász!)

Fodicsabi 96368 2003. június 23. 11:23
Válasz erre
Szeretnék kabintetőt készíteni egy Italeri/Bilek An-2 maketthez. Elég széles körben ismert, hogy ez a makett "nem tökéletes", így a kabintető is teljesen rossz. Sajnos a bonyolult alakja az előző makettnél kifogott rajtam, így az eredetit használtam fel. Most viszont tervezem a következőt... Ezt már jó lenne pontosan építeni. Tud valaki tanácsot adni?
Ui.: nemrég még lehetett kapni vákuumformázott kabintetőt az Italeri maketthez. Hülye voltam, hogy nem vettem meg.:(
<<< Vissza  
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.