/ Fórumok / Versenyek, rendezvények /

Makreg

Szeretnénk, ha ebben a fórumban minél több ötlettel segítenétek a nevezés számítógépes hátterének megalkotását, aminek Ti lennétek a felhasználói.
Kérjük, járulj hozzá véleményeddel, ötleteddel a nevezés lebonyolításának megszervezéséhez.
Köszönjük
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
  Tovább >>>
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.
KormosP 96677 2009. április 19. 20:08
Válasz erre
Sajnálom, hogy ennyire magadra hagytak a klubbok, hogy még válaszra sem méltattak!

Én a mosoni verseny után levont konzekvenciák alapján hamarosan módosítom a rendszerem, aztán nagyjából ennyit terveztem a fejlesztésre.
RaPe 96676 2009. április 18. 00:01
Válasz erre
A beérkezett levelek számából (0 db) leszűrtem a lényeget, jövőre megszűnik az oldal, a programot jelen pillanattól a MOK kivételével nem kapja meg, és nem használhatja senki.

Radics Péter.
RaPe 96675 2009. március 24. 12:55
Válasz erre
Felhívás!

Szeretnék minden versenyszervező klubot megkérni, akik az elmúlt években használták a programot (Szolnok, Debrecen, Bolyai, Mosonmagyaróvár, Zalaegerszeg, Lenti, MOK), hogy jelezzék, amennyiben a jövőben szeretnék használni a programot, mert az idei érdeklődéshiányból azt szűrtem le hogy nincs rá szükség. Amennyiben nem lesz elég jelentkező, a továbbiak folyamán nem fogok ezzel foglalkozni, és 2010 februárjától megszűnik a MAKREG.HU, mivel én sem vagyok idő és Forint milliomos.

A visszajelzéseket a fent megadott email címre kérem.
Köszönöttel:
Radics Péter.
georch 96674 2008. augusztus 19. 08:01
Válasz erre
Szia Csabee!

Köszönöm a segítséget!

Üdv:
Zoli
Csabee 96673 2008. augusztus 18. 22:09
Válasz erre
Szia georch!

A helyszíni nevezési asztalnál kell mondani, hogy előneveztél és már kapod is a kinyomtatott nevezési papírokat.

Üdv: Csabee
georch 96672 2008. augusztus 18. 21:45
Válasz erre
Sziasztok!
Lehet, hogy evidencia, amit kérdezek, de életemben először nevezek versenyre és meg szeretném kérdezni, hogy ha leadtam Makregen keresztül az előnevezésemet, akkor a helyszínen mi lesz a teendőm? Vagy úgy általában, ha a Makregen megvan jól az előnevezés, akkor hogyan tovább?
Köszönöm a válaszokat, előre is!
Üdv: Zoli
Elektrolakatos 96671 2008. május 29. 16:13
Válasz erre
Minden érintettnek!

Így a berényi verseny után, ahol is élesben működött már a Makreg el lehet mondani tökéletesen beváltotta a hozzá fűzött reményeket.

Gyorsan, zökkenőmentes volt az előnevezés, valamint könnyedén ment a helyszíni regisztrálás is.

Ajánlom mindenkinek!

Üdv:Elektro
Taki 96670 2008. április 4. 08:08
Válasz erre
Kedves Mindenki!

Sajnos abban kellett megegyeznünk, hogy papirozás lesz. Nagyon sajnálom de ez van.
Kifotottunk az időből és lépni kellett.

A nevezési lap XLS és PDF formátumban letölthető: www.makettklub.hu oldalról
(A 2008 -as rendezvény első oldalán. Egyenlőre magyar, estére lesz angol és német)
Hétvégén összedobok valami átláthatóbb oldalt, azért remélem megtaláljátok.

Fórumot nem nagyon van időm olvasni de igyekszem felnézni még ma ide. Ha tudok válaszolok.

Üdvözlettel: Taki
Miggyuri 96669 2008. április 4. 06:02
Válasz erre
Bocsi, de akkor most mi van?
Lesz vagy nem lesz? Ma délután klubfoglalkozás és mondanom, ha kell a kitöltésnél segítenem kellene a srácoknak. Páran indulnának.
SOS!
Miggyuri
Elektrolakatos 96668 2008. április 3. 23:15
Válasz erre
Csatlakoznék Robihoz!

Pisti!

A listát egy vészforgatókönyvnek meg lehet csinálni amennyiben bármi gixer beütne, de ha már valóban itt a lehetőség, hogy menjen a Makreg élesben akkor ki kéne használni!

Még van egy hét vissza ezalatt nagyon sokan regelhetnek!

Elektro
Ákos 96667 2008. április 3. 23:14
Válasz erre
Szerintem is elég egy hét.
És az Óváriak munkáját szerintem nagyban megkönnyíti...
Solo 96666 2008. április 3. 22:47
Válasz erre
Emberek.

Kicsit megfontoltabban kellene viselkedni.
Ma délelőtt még Vadász azt írta, hogy egyelőre papiros nevezés lesz, mert nincs kész a makreg.
Estére kész a makreg, de most már marad a papiros bohóckodás?
Ne csináljátok már. RaPe nem azért melózott egy csomót, hogy most elzavarjátok, hogy nem kell. Hétvégén már lehet nevezni. Egy hét bőven elég lesz.
Amúgy kipróbáltam az új makreget és remekül működik.
RaPe 96665 2008. április 3. 22:18
Válasz erre
No akkor pár szóban.

A honlapot azért kellett átalakítani, mert szükség volt visszaigazolásra, amit az előző rendszer nem tudott. Ez magával vonta az adatbázisrendszer átalakítását is. Ami meglévő adatbázisnál nem kétlépéses folyamat. Továbbá a többnyelvűség is időhúzó tényező.

A sorbanállásról. Tavaly az elején 3 gép volt, majd 4 majd ugy 11-12 után 5. Ez kevés volt, idén úgy tudom több lesz. Az előnevezett listát már készen kinyomtatva viszem, leválogatva, így azt gyakorlatilag rögtön ki lehet szórni.

Így hirtelen ennyi.
Vadász 96664 2008. április 3. 22:13
Válasz erre
Ra-Pe!
Ne inditsd el a nevezést!!!

Vadász
RaPe 96663 2008. április 3. 22:08
Válasz erre
Sőt ha minden ok akár 1 órán belül.
RaPe 96662 2008. április 3. 22:07
Válasz erre
Sziasztok!

Most lettem kész a rendszerrel, működik, de a móvári kategóriákat még fel kell vinnem a rendszerbe.
A fórumot még nem volt időm átolvasni. Így még nem tudom miről volt szó.
Hozzátartozik a dologhoz, hogy a héten kb 20 órát aludtam, szal ezt tudom mentségemként felhozni hogy nem néztem a fórumot.

Szóval holnaptól él a nevezés!!!
RaPe.
M.István 96661 2008. április 3. 21:19
Válasz erre
Zebi!
Amikor még az Óvári verseny az elöző helyszínen volt (Műv.ház), akkor még meg lehetett oldani hogy ahány terem, annyi szakág. Minden egyes teremben legalább 2-3 embernél lehetett nevezni. Ott aztán még nem volt előnevezés, de sorban állás sem. Tavaly még az előnevezésemmel is 30 percig álltam sorba. Akkor mi lesz most??? Csak az a baj hogy még a sornak sincs helye. Sajnos ebben az egyben rosszabb az "új" helyszin.
Vadász 96660 2008. április 3. 19:41
Válasz erre
Ha minden jól megy reggelre a makettklub.hu oldalon fent lesznek a letölthető nevezési lapok regisztrációs/nevezési

Kérlek benneteket, hogy otthon töltsétek ki.

Vadász
Gabi 96659 2008. április 3. 19:10
Válasz erre
Sziasztok!
Nagyon egyszerűen megoldható az előre kitöltött nevezési lap kérdése is. Amennyiben előre sorszámozott papírról dolgoznak a rendezők, akkor csak a következő papírjának a sorszámát ráírja az előre kitöltöttre, és az üreset széttépi, így nem lesz két papír egy sorszám alatt. Persze ebben is van hiba lehetőség, ha elfelejti széttépni...
Amennyiben nincs előre sorzásámozás, hanem mondjuk van 10 nevezési hely, akkor fel lehet osztani 1-100-ig, 101-200, és így tovább a sorszámokat, amit folyamatos adnak nekik, akkor meg lehet használni az előre kitöltött lapokat is.
Sajnos a másik probléma ez miatt a kiértékelésnél jelentkezik, mert kézi módszerrel összeállítani az eredmény listát, egyeztetni sokkal nehezebb, és hosszabb ideig tartó munka. Remélem hamarosan megoldódik a probléma, és tud működni a rendszer.
Gabi
Gabi
Zebi 96658 2008. április 3. 18:43
Válasz erre
Nem látok nagyon bele, de elméletileg megoldható lenne az otthon kitöltött nevezőlap. Ha több ember osztja a sorszámokat akkor is megoldható, legfeljebb lyukak lesznek a számozásban. Az első nevezési helyen 1-999-ig osztanak sorban számokat, a másiknál 1000-1999-ig, és így tovább. Ezt tovább lehetne azzal racionalizálni, hogy az első nevezési helyen például F1-F10 kategóriákig lehet nevezni, a következőnél F11-F20-ig, stb. Ez a megoldás csak annak gáz, aki több kategóriában indul, de az adminisztrációt egyszerűsítené talán.
notarius 96657 2008. április 3. 18:21
Válasz erre
Ezt csak azért nem értem, mert szerintem a sorszám, és a kitöltött nevezési lap teljesen független. Legalább annyival lehetne a nevezést könnyíteni, hogy a nevezési lapok adatait otthon töltse ki, aki tudja, ne ott a helyszíni tumultusban. A sorszámokért persze akkor is sorba kell állni, de mivel ugyanez korábban itt is és máshol is működött, nem látom a problémát.

Mellékesen a nevezést elősegítő program működési nehézségeit sem tudom hová tenni: kb. ahhoz hasonlítható malőrnek érzem, mintha mondjuk egy országos népszavazás előtt azt jelentenék be, hogy felejtsük el a segédprogramos adatrögzítést, és csináljunk mindent manuálisan. (Hangsúlyozom: nem tudom a probléma mibenlétét, és azzal is tisztában vagyok, hogy mindenki szívességi alapon segédkezik ebben, de egyszerűen ilyen blama nem megengedhető egy ekkora rangot kivívott rendezvénytől.)
KormosP 96656 2008. április 3. 15:15
Válasz erre
Papír alapú nevezés esetén az "előnevezés" biztonsági okok miatt nem megoldható.
A probléma az, hogy minden makettnél garantálni kell, hogy egyedi sorszámot kap, a későbbi félreértések elkerülése végett.

Ha pl. valaki odaállít egy tökéletesen kitöltött formanyomtatvánnyal - amit egyébként a helyszínen is használnak - akkor nem tud majd egyszerűen egyedi sorszámot kapni. Pl. az egyedi sorszám megadása kifejezetten akkor lenne problémás, ha pl. egyszerre 5-6 ember végzi a makettek nevezését, és mindenki kérdezgeti, hogy mi volt az utolsó sorszám.

A papír alapú nevezésnél a sorszámozás úgy történi, hogy a nevezési lapok még a nevezés előtt előre be vannak sorszámozva.

kp
notarius 96655 2008. április 3. 14:43
Válasz erre
Ez esetben legalább egy üres, de itthon kitölthető nevezési lap mintát feltölthetne egy bennfentes valahová.
Vadász 96654 2008. április 3. 10:42
Válasz erre
Urak-Hölgyek!

Készüljetek fel a hagyományos papíralapú nevezésre!

Nevezési és regisztrációs lapok a helyszínen kerülnek kiosztásra.

Legalábbis egyenlőre így néz ki.

Vadász
lucky 96653 2008. április 3. 10:08
Válasz erre
Úgy látom Rape már megint el van havazva...
Viszont hagyhatta volna a régiben egy héttel Móvár előtt...
Murphy szerint a módosítások problémákat, a problémák meg újabb problémákat szülnek...:)
Varjúbácsi 96652 2008. április 3. 07:43
Válasz erre
Elektro!
Nem vagyok igazából számítógépes guru, de ha egy progi már futott ebben az évben - Szolnok kapcsán - akkor nem értem a hezitálást. Az a fő gond, hogy a versenyre TÖBB EZER makett várható, nagy részük külföldről!! (Hála Istennek) A meghívókon minden nyelven arra kérik a nevezőket, hogy elektronikusan nevezzenek. Egy hét verseny, és még mindig semmi.:-(( Ha nem tudunk megbírkózni egy software-rel, akkor inkább fel kellene venni a kapcsolatot olyan klubokkal, ahol már megy ( pl. az Eduard day nevezőprogramja), és tőlük segítséget kérni.
Varjú bácsi
Elektrolakatos 96650 2008. április 2. 14:51
Válasz erre
Tanár bácsi kérem, este beszéltem Petivel napok óta nem alszik és a Makregen dolgozik...amint kész jelzi!

Kis türelmet kér !
Varjúbácsi 96649 2008. április 2. 07:43
Válasz erre
Sziasztok!
Mi van a makreg-gel? Szeretnék nevezni, de nem műxik, az oldal, pedig már szerda reggel van!!! :-(((
Varjú bácsi
wellesley 96648 2008. február 29. 14:51
Válasz erre
Sziasztok!

A szolnoki versenyre a www.makreg.hu oldalon 2008. március 1-én hajnali 1 órakor elindul az előnevezés!

A vége pedig 2008. március 7-én 24 órakor lesz!!!

Üdv. Mészáros János
lucky 96647 2008. február 26. 21:16
Válasz erre
wellesley 96646 2008. február 25. 22:25
Válasz erre
lucky!

Engedd meg, hogy én válaszoljak:
az eddigi tapasztalatok alapján bőven elégségesnek tartom (tartjuk) ha csak a verseny hétvégéjét megelőző hét péntekjétől (február 29. ha jól tudom) lehet előnevezni.

Üdv. Mészáros János
lucky 96645 2008. február 24. 19:07
Válasz erre
Rape!
Mikortól lehet nevezni Szolnokra?
lucky
modellmaker 96644 2007. november 7. 19:19
Válasz erre
Mégis a makreg@makreg.hu-ra írtam. ^^ hopp :D

elküldtem mégegyszer. np :)

mm
RaPe 96643 2007. november 7. 13:39
Válasz erre
Szia!

Akkor ezért nem kaptam meg :)
Ilyen címem ugyanis nincs. Vagy a makreg@makreg.hu, vagy az itt látható címre írj légyszíves, köszi!

RaPe
modellmaker 96642 2007. november 7. 13:31
Válasz erre
Hali!

Írtam neked e-mail-t az info@makreg.hu címre. Írva vagyon benne hogy DMK-s vagyok és mit is szeretnénk!

Balázs
RaPe 96641 2007. október 31. 00:58
Válasz erre
Zoli!

Nekem nem szólt, nem hívott senki. (Bolyain megemlíthettétek volna...)
Amúgy nem kell izgulni, úgyis szinte mindenki az utolsó héten nevez online:)

RaPe.
Kalóz 96640 2007. október 30. 20:33
Válasz erre
zvereb!
Ha emilben esetleg? Tudom, nem a legjobb...
Kalóz
zvereb 96639 2007. október 30. 19:33
Válasz erre
Sziasztok!

Már jeleztük, hogy mi is szeretnénk előnevezást a novemberi hajdúszoboszlói versenyre. HA valaki tudna segíteni az jó lenne!

Üdv:z
RaPe 96638 2007. október 7. 19:48
Válasz erre
Csónakos 96637 2007. október 5. 20:19
Válasz erre
vagymi... előnevezni?
Csónakos 96636 2007. október 5. 20:19
Válasz erre
Sziasztok
a Bólyaira mikor lehet makreg-gelni?
RaPe 96635 2007. október 5. 01:06
Válasz erre
Felkerült a jogi nyilatkozat.
Miggyuri 96634 2007. július 29. 15:31
Válasz erre
Miggyuri 96633 2007. július 29. 15:31
Válasz erre
2007.07.29 072
2007.07.29 072

RaPe!
Ez nem ta vagy előző életedben?
G-cart 96630 2007. július 29. 09:53
Válasz erre
Probléma megoldódott, a hiba a szolgáltatónál volt. Ja és mindenkinek kijár a szabadság, én holnap kezdem :-)
Üdv: G'
G-cart 96629 2007. július 26. 18:36
Válasz erre
Sziasztok!
Sikerült mostanában regelni a valakinek a MakReg-ben? Már pár napja várom az élesítő kódot, de semmi. Tisztelettel e-mailt írtem az illetékesnek, hát nem mondhatom, hogy le sem sz@rta... :-(
G'
RaPe 96628 2007. május 22. 07:07
Válasz erre
Sziasztok.

Némi fejlesztés történt ma, az oldal teljes mértékben Unicode (UTF-8) kódolású mostmár, így elméletben külföldről sem gond a karakterek megjelenítése. (az adatbázis eddig is UTF-8 ban volt).

A lapok nagytöbbsége megfelel a W3C előírásainak, a HTML 4.01 és CSS szabványokat betartva lettek átalakítva. (főleg az adminisztrációs lapok nincsenek még kész)

A súgó részbe felkerült 3 szervezési lap, mely mindenkinek elérhető.

Még 3 és fél napotok van jászberényre nevezni! :)

RaPe.
Macal 96627 2007. május 9. 18:27
Válasz erre
Na most már működött a dolog..
Csak két kérdésem lenne:
A teljesen egyedi készítésű cuccokat valahogy belátásom szerint regeljem?
A scifi dioráma az scifi vagy dioráma kategóriába mehet?
Macal 96626 2007. május 9. 12:10
Válasz erre
most néztem és be se jön az oldal:(:(:(
RaPe 96625 2007. május 8. 22:50
Válasz erre
  Tovább >>>
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.