/ Fórumok / Versenyek, rendezvények /

Makreg

Szeretnénk, ha ebben a fórumban minél több ötlettel segítenétek a nevezés számítógépes hátterének megalkotását, aminek Ti lennétek a felhasználói.
Kérjük, járulj hozzá véleményeddel, ötleteddel a nevezés lebonyolításának megszervezéséhez.
Köszönjük
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.
Zag 96558 2007. március 6. 07:51
Válasz erre
RaPe!

Most már 3 szemfüles emberke van, ugyanis én is megtaláltam a rendszámtábla készítő programot. :) Ez amolyan teszt, hogy aki megtalálja, az érdemes rá? :)

Zag
RaPe 96556 2007. március 6. 01:46
Válasz erre
Nah sikerült utolérnem magam és átolvastam a topicot..

A kategóriáknál ugye nem gondoltátok hogy próbából beírok 40 különféle kategóriát?? :D

Gabi!
Azért vannak ezek a feljavítások, mert a régi papíros változat alapján készült.
A megjegyzés pontban, pedig 250 karakternyi szöveget írhatsz. (írhatsz többet is, de csak ennyi lesz elmentve :D)
Amíg nincs kiválasztva kategória, addig bizony nem ment.

Zag!
A link valóban nem működik, bár 2 szemfüles emberke azért megtalálta :)

a tesztverseny nyertese: Elektrolak!
"14 literes bogrács álvánnyal" című munkájával ami alapra van ragasztva:D

a legjobb megjegyzés különdíja: Ákos
"Szatmáron élt Szemere meg a szürkeszamara. Nem eteti Szemere, szomorú a szamara. A szamaraszomorú, üti veri Szemere. Keseredik szamaraés Szemere nem szomorú. Mit isbánja Szemere hogy szomorú szamara?Szomorú lett Szemere: megdöglött a szamara.Késõn le" (Gabi! ez mind befért a megjegyzésbe:) )
RaPe 96555 2007. március 5. 23:48
Válasz erre
Archy!

Légyszives küldd már át a mélt amit küldött a rendszer, mert érdekesség van nálad (és még 2 embernél)
Lehet hogy böngésző hiba miatt, nem tudom.
RaPe 96554 2007. március 5. 23:34
Válasz erre
Annak akinek nem sikerült aktiválni, kicseréltem a fájlt, próbáljátok meg most. remélem rendben lesz.
Bendeguz 96553 2007. március 5. 22:21
Válasz erre
Well!
Dolog letudva, gépesítve érkezünk Szonokra(gyalogosok rettegjetek), szóval lesz monitor, amúgy 17+ Samsung flat, csak kicsit oroszosan műxik, néha rájön az 5 perc, és akkor halvány barna csíkok szaladnak a képernyőn, de nyugi, ha kap egy taslit akkor abbahagyja:D
Elektrolakatos 96552 2007. március 5. 20:13
Válasz erre
Akos 96551 2007. március 5. 18:53
Válasz erre
Archy!
Próbáld meg a levélben kapott linket, onnan működik. Nekem sem működött másként.
Archy 96550 2007. március 5. 18:50
Válasz erre
Miért azt írja ki az aktiválásnál, hogy nem írtam be a kódot, mikor beírtam? Vagy elszúrtam valamit?
atya2001 96549 2007. március 5. 18:48
Válasz erre
Hali Atesz
csak egy próba verseny, minden versenynek saját kategóriája lesz, ezen a versenyen nincs figura
csaio
Atya
Atesz 96548 2007. március 5. 18:45
Válasz erre
Urak!

Csak én vagyok béna, vagy tényleg hiányzik a "Figura" szekció?

Üdv:
Atesz
Gabi 96547 2007. március 5. 18:45
Válasz erre
Megvan a hiba!
A kategóriát hagytam csak sima felnőttnek és ezért nem is regisztrált. Jármű viszont csak ifjúságiban van, így csak abban fogadja el, így már müködik minden (legalább újra gyerek lehetek:DD).
Gabi
atya2001 96546 2007. március 5. 18:38
Válasz erre
Hali
Kipróbáltam, nagyon tetszik, átlátható, és könnyen kezelhető.
Gratula a rendszerhez!

Gabi én is tudtam, módosítani, a makettet. Közvetlenül ahol bekell irni a maketteket ott van, hogy miket neveztél be. A megjegyzési sorba megpróbáltam minnél hosszab szöveget beírni, de egy idő után meguntam a gépelést, elég hosszan lehet benne irni.

ui: remélem én nyerem a tesztversenyt...:D

csaio
Atya
Gabi 96545 2007. március 5. 18:14
Válasz erre
Szia Bomb!
Két makettet is próbáltam nevezni, de egyiket se jelzi nekem ott, hogy nevezett makettek. Továbbá ha magamból indulok ki, elég kevés alul az a megyjegyzés sor, hogy oda írjak bármit. Mindegy, biztos én vagyok béna, de nekem akkor sem ír ki semmit.
Gabi
Bombraider 96544 2007. március 5. 17:51
Válasz erre
Szia!
Belépsz a nicknév/jelszóval,utánna katt a "makettek nevezésére" jobb oldalt,és utánna fel van sorolva h mit neveztél mellette ott van a módosítás/törlés gomb.

Amit nem tudsz bejelölni,azt a megjegyzés rovatba szokták írni.

üdv:bomb
Gabi 96543 2007. március 5. 17:41
Válasz erre
Sziasztok!

Első körben gratulálok RaPe, nem kis munka volt létrehozni, beüzemelni a netes nevezési formulát. Biztosan nagyban gyorsítja majd a nevezési folyamatokat. Köszönjük!!!

Néhány sorban az észrevételeim. Mivel én polgárit építek, rögtön szembetünik a szokásos probléma, hogy a nevezőlap repülőre és harcjárműre van kitalálva, polgári jármű feljavítást, átalakítást nem lehet rajta megfelelően jelölni. Nem tudtam megjegyzést fűzni hozzá (lehet csak én vagyok béna), leírni azokat a feljavításokat, átépítéseket, melyeket nem tudok bejelölni. Arra sem jöttem rá, hogyan tudom utólag javítani, módosítani a nevezett makettet, meg egyáltalán hol látom, hogy mit neveztem. Valószínű az én bénaságom, és a program használatának nem ismerete, de gondolom más is fog ezekkel a gondokkal találkozni.
Gabi
Zag 96542 2007. március 5. 17:16
Válasz erre
Üdv!

Az egyéb programok menüpontnál nem tudom letölteni a rendszámtábla készítő programot. Az én készülékemben van a hiba? :)

Zag
RaPe 96541 2007. március 5. 17:06
Válasz erre
No.

Köszönöm a bátraknak a próbát, pár adat amit beírtatok a vicc topicban is megállná a helyét:D

Nemrég értem haza, azóta felraktam a jelszó módosítást, és a személyes adatok módosítását. Befejeztem a kategóriás mizériát, így makett módosításnál már a kiválasztott kategória jelenik meg.

Elektrolak! :D
Megmondom az őszintét nem gondoltam rád, hogy 10 karakter nem elég felh. névnek:)
Ha lesz időm kibővítem.

Most pedig alvás.. :D

RaPe.
Elektrolakatos 96540 2007. március 5. 13:27
Válasz erre
Well!!!

Jajjmááá!!! :D:D:D nekem is időbe telt mire rájöttem ! :P:P:P:P
wellesley 96539 2007. március 5. 13:25
Válasz erre
Bendegúz!

Nagyon szépen köszönöm a felajánlást, de erre most azt tudom mondani, hogy ha beférne és el tudnátok hozni, akkor nagyon hálásak lennénk; ha meg nem fér be, akkor nem fér be, ez van. Egyszóval rád/rátok bízom.

Elektro!

Mondom én!!! Naná hogy én vagyok a hülye... :)
Elektrolakatos 96538 2007. március 5. 13:08
Válasz erre
Well!!

Megnézted a kategóriát?Alapból visszateszi üresre és a módosítást nem engedi amíg nem választassz!

Üdv:Elektro
Bendeguz 96537 2007. március 5. 13:06
Válasz erre
Well!
Meginterjúvolom haveromat, hogy szolnokra kocs-é vagy vonatval-é megyünk-é, és ha gépjármű, akkor szerintem meg tudom fűzni, hogy szríjjunk egy kis helyet a monitornak. oks?
wellesley 96536 2007. március 5. 12:58
Válasz erre
RaPe és mindenki, aki már próbálta!

A makettek módosításánál hiába cserélem le mondjuk a méretarányt és nyomom meg a gombot, nem történik semmi. Valószínűleg én vagyok a nagyon hülye, de azért megkérdezném, másnál ez nem jelentkezett?

Köszi!

Üdv. Mészáros Jani
wellesley 96535 2007. március 5. 12:23
Válasz erre
Sziasztok!

Mivel a szolnoki versenyen lesz először élesben kipróbálva a dolog, ezért hozzászólnék én is.
Nekem tetszik ez a módszer, mert így nem kell majd éjszakákba nyúlóan begépelnem a Makreg-be a különböző emberek kül. makettjeit. És gondolom mindenkinek kényelmesebb ha otthonról, munkahelyről, suliból szépen begépeli az adatait és aztán a verseny helyszínén ordibálás, túlzottan sokáig tartó sorbanállás nélkül átveheti a papírkáját és már viheti is a makettel együtt az asztalra.
A kétképernyős módszerről annyit, dolgozunk rajta, hogy legyen szombatra annyi monitorunk a notebookokhoz amennyi elegendő lesz (tartalékokat is figyelembe véve).

Szóval ha minden bejön, amit kigondoltunk akkor egész patent kis verseny fog összejönni, csak sajna egy súlyos rizikófaktort nem sikerül sehogy sem kiiktatni...

Üdv. Mészáros János

ui. Köszi RaPe; hálám üldözzön halálodig! :)
Keri 96534 2007. március 5. 12:19
Válasz erre
Áttekinthető,nem bonyolult,nekem tetszik!:-)
Elektrolakatos 96533 2007. március 5. 11:41
Válasz erre
RaPe!

Eddig jó!!!

Csak a felhasználónév karaktere kevés, Elektrolak-nál többet nem mutat!
barackdr 96532 2007. március 5. 09:40
Válasz erre
Szia Rape!

Én beneveztem egy makettet a mai versenybe :)
Nem volt semmi gondom a dologgal, nagyon tetszik a kinézete és a kezelése is jó.
Bendeguz 96531 2007. március 5. 09:14
Válasz erre
RaPe!
Nemtudom, hogy hogyan álltok a többmonitoros nevezéssel, de ha üzemel a dolog, akkor a berényi versenyhez fel tudok majd ajánlani egy 17"-os monitort
RaPe 96530 2007. március 5. 03:13
Válasz erre
Tisztelt egybegyűltek!

Ezúton szeretném bejelenteni, hogy többé-kevésbé elkészült a MakReg online része
melyet, a makreg.hu címen találtok meg.
A mai naptól lehet élesben is próbálgatni a dolgot, ha pedig minden jól megy holnap/holnapután már lehet nevezni Szolnokra is!

Apróbb dolgok még hátra vannak, amiket vélhetően ma délután/este pótlok. (jelszó, személyes adatok változtatása, illetve a makett módosításánál a kategória helyes mutatása)

A szervezőknek üzenem hogy az adminisztráció is működőképes, de ez még nincs letisztázva(nincs hibatűrés) ezért még 1-2 nap türelmet kérnék tőlük.

Röviden ennyi.

A véleményeket, hibákat, ide, illetve e-mailben várom.

RaPe
Archy 96529 2006. augusztus 13. 13:30
Válasz erre
RaPe 96528 2006. augusztus 13. 12:21
Válasz erre
Szia Archy!

Össze van hozva kezdetleges szinten :)
Dolgozom már a 3ik kiadáson, most épp a nyomtatást reformálom meg, tinta/papír/idő megtakarítás végett. (tulképp kész van a DLL, apróságok vannak hátra)
A 3ikban már úgy tervezem hogy le is tölti a netről az adatbázist, és ha egy neten nevezett makett érkezik, akkor csak kipipálod hogy megérkezett és bekerül a verseny adatbázisába.

Lesz benne Klubonként menthető beállítások (nyomtatandó logó, nyugtán a szöveg, stb), Logolás, esetleges áramszünet miatt (amire mondjuk még nem volt példa szerencsére). Talán néhány biztonsági beállítás is, bár ez még nem biztos.

Röviden ennyi.
Archy 96527 2006. augusztus 10. 17:17
Válasz erre
Szerintem a netes nevezés nagyságrendekkel lecsökkentené a helyben nevezők számát. Azt kéne összehozni valahogy, hogy a netes űrlap adatait egyből lehessen belenyomni a makreg progiba. Persze ezt gondolom ti is tudjátok, azt meg, hogy ezt hogyan lehet megcsinálni gondolom csak ti tudjátok :-) mert én nem, az tuti :-)
Áron
boriszjelszint 96526 2006. augusztus 10. 16:00
Válasz erre
Atis 96525 2006. január 10. 18:21
Válasz erre
Én Atis..

..A MOK-KSZ (Makettinfo Online Klubb Kamionos Szövetsége)tagjaként felajánlom alig használt monitorom a nevezések sikeresebb lebonyolítása érdekében A Makettinfo Online Klubbnak.
Mekett 96524 2006. január 10. 18:07
Válasz erre
Atis!
A forgatható monitort szerintem te se gondoltad komolyan :) Bár valóban jó, ha a nevező is látjha, mi lett gépelés után abból, amit bediktált. Rape megoldotta, hogy lehessen két monitorral használni, viszont elsősorban a műszaki háttér szab ennek gátat. Értsd: valóban nincs elég monitor.

Az, hogy a versenyzőú maga gépelhessen, az is szintén megoldott kezdettől fogva, de ennek is ugyanaz az akadálya, mivel általában 2-3 gépet szoktunk összeszedni, ami meg azért kell, hogy diktálással nevezzenek. De szerintem idén-jövőre-két éven belül csak meglesz már mindenhol a kellő műszaki háttér, vagy az elegendő zámú laptop, hogy menjen olajozottan a nevezés.

Az egész egyik fő célja éppen az, hogy megszüntessük a papíros nevezést, amivel temérdek elírás, utólag kibogozhatatlan, ki nem töltött, vagy elírt adat került a szervezőkhöz, ami csak a gubancok számát növelte :(
És mivel később az adatok egy részét úgyis újra kell használni névtáblanyomtatásnál, stb, jobb egyszer gépelni.
kacsabacsi 96523 2006. január 10. 16:52
Válasz erre
Hali!!

A laptop 1xű megoldás!!! És nemis nehéz:)
Atis 96522 2006. január 10. 16:50
Válasz erre
ezekszerint 3 iromány már a kukába landolt...
Atis 96521 2006. január 10. 16:49
Válasz erre
Mivel lassan 3 éve "döglött" a topik, kicsit frissítsük a dolgokat:

A két monitoros dolog elvben megoldható egy elosztóval, az már persze más kérdés hogy ki a franc akar még egy dögöt cipelni nevezésről-nevezésre.

A legjobb megoldás persze a forgatható LCD monitor lenne, de az előteremtésébe most ne menjünk bele.

az eddigi diktálom-írod modszer nem mindig jó, mert kisebb hangzavar, és a pontatlanul kiejtett nevek pontatlan regisztrációt eredményezhetnek. Az eddigi kitöltöm a papírt és odaadom stilusnál eleddig nincs jobb megoldás.
esetleg ha a nevező egy gépen saját maga pötyögné be nevezésést, ami csak az olvashatatlanságot szüntetné meg, hiszen sokal több problémát jelentene a gép használata olyanoknál, akik a kézi iráshoz szoktak.
Mekett 96520 2003. július 7. 22:13
Válasz erre
Sziasztok!

Mint tudjátok, a Makreg első verziója RaPe munkája volt, a második a jelek szerint kooperációban készül majd. Ez azért van, mert néhány újdonságot szeretnénk meghonosítani a nevezés menetében.
Például:
- a helyszínen és talán előzetesen az Interneten a versenyzők maguk tölthessék ki a számítógépes nevezést
- emellett a közelmúltban elterjedt módszer szerint továbbra is igénybe lehetne venni a szervezők segítségét, tehát a számítógépre vitelt a kollégák végeznék, a versenyző pedig diktál neki (esetleg egy másik monitoron ellenőrzi az adatok helyességét, RaPe már dolgozik rajta)
- nem jut eszembe több

A lényeg, hogy némileg alakítani a nevezés menetén, hogy ezeket meg lehessen valósítani és ehhez kérnénk a ti segítségeteket.

Pár nap múlva ölvázolnánk, egy, vagy több opciót, szerintünk hogyan menne a dolog, de addig is jó lenne, ha egy-két ötlettel segítenétek a munkánkat.

Előre is kösz
RaPe & Mekett
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.