/ Fórumok /

koszolás

pasztelkrétával történő koszolás iránt kérnék segítséget.
Köszönettel: armis
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11.
gaborka 521816 2013. január 13. 16:18
Válasz erre
A white spirit nagy tisztaságú lakkbenzin, tesztbenzin néven is fut. Művészellátóban kapható kifejezett white spirit, de makettezési célra kiválóan megfelel magas lakkbenzintartalmú lakkbenzin-hígító (arra kell figyelni, hogy ne legyen benne xilol ill. MEK nevű összetevő, nézd meg a címkét).

c[ ]
atu71 521815 2013. január 13. 16:14
Válasz erre
Hali!
White Spirit = olajfestek higito es lemoso.
Sadamitsu 521807 2013. január 13. 15:31
Válasz erre
Sziasztok!

Volna egy olyan problémám, hogy az "Advanced Techniques: Painting and Weathering Military Vehicles" köteteit tanulmányozva gondoltam megpróbálom az átmosást megcsinálni, ott "white spirit"-et használnak hozzá. Tudtommal mi ezt lakkbenzinnek hívjuk. Ez mennyiben felel meg a valóságnak?
Varjúbácsi 519321 2012. december 21. 12:49
Válasz erre
Nem ecset, hanem fültisztító pálcika!
dioevil 519307 2012. december 21. 11:03
Válasz erre
Hello
A problémám: befolyatom MIG productions gyártmányú panelkiemelő-átfolyató folyadékkal a panelvonalakat, viszont amikor megpróbálom száradás után kicsit visszamosni higítós ecsettel a területet amelyre esetleg felesleg ment, akkor mindig kijön majdnem az összes panelkiemelő folyadék is, és a vége mindig az, hogy csak egy elmosódott koszos felületet kapok.
Tud valaki segíteni valami trükkel hogy ezt hogy lehet elkerülni?
Köszi
vincus80 300201 2012. június 15. 16:59
Válasz erre
Szia!

Valamint youtube-n is rá lehet keresni.
\"chipped paint\"; \"filtering\", \"mig pigments\"; \"weathering\"
jó kis vidik vannak:

www.youtube.com/watch www.youtube.com/watch
www.youtube.com/watch www.youtube.com/watch

További jó keresgélést! ;)

Üdv:
V
Ákos 300200 2012. június 15. 16:23
Válasz erre
A kérdésedre normális terjedelemben senki sem fog válaszolni, mert nem lehet. A koszolástól koptatástól lesz makett a makett, és nem egy matchbox.
Ajánlom a témával foglalkozó szakkönyveket, pl a F.A.Q. Mig könyvet (google, 2 perc a pdf verzió). Aztán, ha a benne olvastaknak a végére értél, megrágtad, esetleg kipróbáltad, már fel tudsz tenni olyan kérdéseket, amire nem több könyv a válasz.
rushman86 300199 2012. június 14. 13:37
Válasz erre
Szia! Viszonylag sokféle képen lehet! Vannak kimondottan ezekre termékek pl AK vagy MIG nek. Emellett lehet pasztellkrétával olyan részt grafittal, olaj és sima festékkel,stb hirtelen ennyi
uchihamadara 300198 2012. június 14. 13:01
Válasz erre
Sziasztok ! 
azt szeretném kérdezni tőletek hogy harcjárműveket hogyan és mivel lehetne koptatni, koszolni, élethűbbé tenni?
TAMÁS78 300197 2012. február 14. 22:04
Válasz erre
Ez sajnálatos. Szerintem nem rossz anyag.
Gis80s 300196 2012. február 14. 13:39
Válasz erre
Értem, köszönöm!

üdv.
Péter
gabes 300195 2012. február 14. 08:40
Válasz erre
Szia!

Én tudom! Ez a pigmentpor meg fog szűnni a wargamersben mert állítólag nem éri meg nekik tovább gyártani! Ezt az eladó mondta mikor utoljára ott voltam, ezért nem rendelhető már!

Üdv
Gábor
Gis80s 300194 2012. február 14. 05:30
Válasz erre
Szuper, köszönöm szépen!

Tamás78: neked is köszönöm...ez az oldal volt az egyetlen, amit én is megtaláltam és tetszett is a választék (meg az ár is), csak annyi gondom volt vele, hogy lényegében csak 1 féle rendelhető, a többi nem. Tudja valaki a megfejtést? :)

üdv.
Péter
TAMÁS78 300193 2012. február 13. 20:00
Válasz erre
bercsi 300192 2012. február 13. 19:48
Válasz erre
Nézz körül itt! 
www.hadmodels.com/magyar/termekek.html
Ilyen pigmentekre gondoltál remélem :)
Gis80s 300191 2012. február 13. 19:17
Válasz erre
Sziasztok!

Makettezéshez alkalmas pigmentet hol lehet venni?
Sorry, ha nagyon hülye kérdés, de eddig hiába kerestem, nem igazán akadtam a nyomára. Előre is köszönöm!

Péter
McFrost 300190 2012. január 12. 19:03
Válasz erre
Csőváz!
Már nem azért de a kiömlött gázolaj, az mondjuk nem sokáig átlátszó, mert elkoszolódik és fekete lesz.
ANT 300189 2012. január 12. 18:54
Válasz erre
"Csak a porpasztellről végigolvasva "csak szárazon-csak terpentinnel-csak vízzel, kell lakkozni-nem kell lakkozni" ... hozzászólás van!"

Ebből is látszik, hogy nincs "one and only" módszer. Mindenki azt a technikát ajánlja, amit próbált/használ. De ez nem feltétlenül káosz, inkább változatosság.
Próbálj ki többfélét, kísérletezz!
Üdv.ANT
Z63 300188 2012. január 12. 18:41
Válasz erre
Ne aggódj, ha valameddig elérsz és elakadsz, valaki fog segíteni!
akkokoko 300187 2012. január 12. 08:09
Válasz erre
Z63!

Ismét köszönöm! Azt hiszem kompresszorból inkább összeszedek egy membránosra valót! Jól belegondolva már meg lehetne, de karácsonyra anyósék meglepték a lányom egy kezdő vasútmodell készlettel, és -mivel ez is gyerekkorom óta izgatja a fantáziámat- gondoltam inkább azt fejlesztem tovább. Vettem is hozzávalókat 40-50 e. értékben. Aztán két nap si-hú-zás után rájöttem, hogy ez így unalmas. Engem az egészből a folyamatos fejlesztés, építés érdekelne. De gondolom ti is tudjátok, hogy ez roppant drága és helyigényes mutatvány. Így hát maradok a makettezésnél, ami a vasútmodellezéshez képest olcsó. Ráadásul maradt egy 15 e. Ft. értékű mozdonyom, ami túl szép ahhoz, hogy a 9 éves lányom játsszon vele!

migi!

Szintén minden bántás nélkül, de elolvastam a lentieket. Ákos hozzászólását is! Sőt -fokozom- ebben a topic-ban végigolvastam minden hozzászólást! Az Ákos féle hozzászólás -szerintem- fáradt/fekete olajról szól. Ezért írtam, hogy gázolajról lenne szó, ami szerintem nem fekete. Az is igaz, hogy hasonlóról volt szó előbbre, de ott is csak annyi, hogy megszínezik az olajakat. De hogy ezt átlátszóban hogyan lehetne, az érdekelne! Egyébként -visszaolvasva az egészet- nem csodálom, hogy az öreg rókák néha kiborulnak. Rendszeresen jön egy mazsola -mint én- és olyant kérdez, ami már sokszor el lett mondva. Kérlek legyetek elnézőek! Ennyi hozzászólást nem egyszerű átolvasni, és a kezdő mindig türelmetlen! Szeretné már a NAGY művet elkészíteni. Ráadásul -magamból kiindulva- a végén egy nagy káosz van az ember fejében. Csak a porpasztellről végigolvasva "csak szárazon-csak terpentinnel-csak vízzel, kell lakkozni-nem kell lakkozni" ... hozzászólás van!

Remélem nem bántottam meg senkit, és továbbra is köszönöm az értékes segítségeteket!
Z63 300186 2012. január 11. 21:30
Válasz erre
Szia!
Hűtőgépkompresszort vásárolhatsz is, de az 10-15 ezer. A kis membránosok tartállyal már 25-30 ezerért kaphatók. Lomtalanításkor, ha be tudod előzni a réti olaszokat, két-három kompit is be lehet gyűjteni. Tapasztalat, hogy ezek közül legalább egy működni fog. Direktbe kötve folyamatosan megy, nem old ki a relé. Átlátszó benzincsővel, AVAB bilinccsel összerakható, pillepalackból kiegyenlítőtartályt is készíthetsz. A csövet a pisztoly előtt ki kell szurkálni tűvel, nehogy lecsapja a nyomás.Tizenöt évig így fújtam.
A fekete alvázat egy világosabb színnel, mondjuk "Buff", vagy egy homokszínnel ecseteld át, ugyanúgy, mintha a sötéttel folyatnál be. Ezt aztán utólag tetszés szerint be tudod sötétíteni. Olajfolyást lehet készíteni matt, vagy félmatt felületre fényes lakkal húzott csíkokkal.
Üdv,Z63
migi 300185 2012. január 11. 13:23
Válasz erre
Szia
Minden bántás nélkül ,az olajfolyást itt ezen az oldalon írta le Ákos elég részletesen ,csak lejjebb kéne tekerni az egész menü sort .
akkokoko 300184 2012. január 11. 10:16
Válasz erre
Z63!

Köszönöm a segítségedet! Megfogadom!
Azt elfelejtettem írni, hogy légecsetem van, még kompresszor kellene. Most palackról nyomom. Van egy Ural 4320 1/72-es, azon gyakorlok! Már érdekesen kezd kinézni :) .
Fekete -momentán alváz- mivel átmosandó? Esetleg alapszín kicsit világosítva? Olajfolyást -most gázolajra gondolok, ami átlátszó- hogy oldjátok meg?

Köszönettel!

akkokoko
isitech 300183 2012. január 10. 21:24
Válasz erre
Ezt nem is ide akartam.
isitech 300182 2012. január 10. 21:23
Válasz erre
TS13
TS13

Szép jó estét!

Èrdeklödnék, hogy ismeri-e valaki a Tamiya TS-13 as akril fényes lakkját.
Harcjármüvek koszoloásánal használnám.
Használta-e már valaki, és ha igen akkor mik a tapasztalatok?

István
Z63 300181 2012. január 9. 23:25
Válasz erre
Szia!
A lényeg, hogy szépen, fokozatosan. Ne akarj azonnal motorteret nyitni,kezdd az elejéről. Egy egyszínű harcjárművet akár ecsettel is lefesthetsz nagyon szépen.Éles kontúros terepszín sem gond, de később muszáj lesz beruházni szórópisztolyra. Első lépésként mindig valami roncson, vagy műanyaglemezen próbálgasd a technikákat. Eleinte elegendő a kapaszkodókat lecserélned, kb.0,5mm-es drótból hajlítottra, egy oldalsó gumikötényt(pl.T-72)lecserélni ólomlemezre és meghajtogatni picit, hajszálvékony drótokból sodorni vontatókötelet, kipuffantókat lyukasra kimarni, néhány dolgot vékony fémlemezből elkészíteni. Ha ez már megy, csak akkor költs drága kiegészítőkre, maratásokra, ágyúcsövekre. A járműveknél a lakkozás nem szükségszerű, de matrica alá kell. Szerintem a filterezés is ráér később. Amit javasolnék, hogy egy stabil, festék, vagy lakkrétegen alkalmazd a befolyatásos módszert. Ez bőven elegendő egy élethű harcjármű megjelenítéséhez. Kis pigmentpor azért jól jöhet. A befolyatás lényege, hogy az adott színt nagyon- nagyon fehígitod, inkább festékes higitóval dolgozol, majd a felületet átecseteled vele. Száradás után egy, alig higitós, puha ronggyal visszatörlöd. A szín minden mélyedésben, élek tövében, sarkokban megül, jó kontrasztot adva. Használhatsz vizes pasztellceruzákat is, ezek nyomát enyhén vizes ecsettel lehet elsimítgatni. Dolgozhatsz vizesbázisú festékkel, ez kissé nehezebben "fut" a mélyedésekben. Akril alapra alkalmasabb az olajfesték.Művészolaj, vagy Humbrol, Model Master. Csak lakkbenzin, vagy White Spirit jó hígitónak, azok többnyire nem marják fel az alatta levő festékréteget, de ezt is próbálni kell. Ha ez a technika már jól megy, kiegészítheted más ötletekkel. Ez a filterezés, meg egyéb trükkök már inkább hatásvadász megoldások, nem feltétlenül ettől lesz jó a maketted. Egy harckocsi pl. nem volt minden eresztékében rozsdás. Koszolószínnek egy sötét, barnás-feketés árnyalatot, esetleg világosított változatait érdemes keverni. Nem érdemes drága koszolófolyadékokat venni, pár tubus művészolaj életed végéig elég lesz. A hígitókkal mindig tegyél próbákat, mert mindennek megváltozott az összetétele az EU miatt és kellemetlen meglepetést okozhatnak. Lánctalphoz, egyéb acélszínű kopásokhoz alkalmazhatsz grafitport is. Mindennel csak csínján, a kevesebb néha több.
Üdv,Z63
akkokoko 300180 2012. január 9. 17:47
Válasz erre
Sziasztok!

Én teljesen kezdőként kérdeznélek titeket! Ez az első fórumos hozzászólásom is!
Anno már 2-3-szor is "elkezdtem" makettezni. Már általánosba is kilógtunk a napköziből (80-as évek), hogy a boltban vegyünk ezt-azt. A többiek édességet vettek, én volt amikor egy -egy makettet. Szóval nálam elég régi a vágy. Úgy látszik most sikerült nekiindulnom rendesen. Viszont elkövettem azt a hibát, hogy hirtelen sokat akarok tudni, ezért húzom-halasztom a dolgokat. Régen egy hét alatt összeraktam egy T-34/85-öt (szerintem egész jól), most meg a ZISZ-151-el október közepe óta kínlódok.
Az ok, hogy nagyon jól akarom megcsinálni! Bár a leírtakból láttam, hogy ez nem megy csak úgy hipp-hopp. Legnagyobb mumusom ez a koszolás-antikolás. Addig eljutottam, hogy a por-pasztell megoldást választom, mert úgy érzem, hogy azt talán kevésbé tudom elrontani, vagy könnyebben javítható. (ha tévednék, várom az építő hozzászólásokat).
Nektek, és egyéb irodalomnak köszönhetően sok mindent megtudtam (elméletben). Most próbálom fordítani a "Painting_and_Weathering_Military_Vehicles" című, lentebb már említett könyveket is! Pont van bent egy IS-2 amit már megrendeltem!
Egyvalamit azonban nem sikerült kibogarásznom -bár lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet-, mégpedig a sorrend!
Addig megvan, hogy: alapszín kb. 2-5 vékony réteg alapfesték. Ezután a sorrend érdekelne, ha valaki megírná! Pl: kell-e lakk, ha igen, milyen? Utána "lemosás"-panelezés-filterezés-koszolás-matrica vagy esetleg más sorrend. Milyen színeket használtok filterezéshez? Melyik után kell lakk, és milyen? (pl: matrica előtt fényes -mert arra ragad- utána koszolás, majd matt, vagy éppen fordítva?) Lehet, hogy volt már erről szó, de addig nem jutottam el idő hiányában (pedig visszaolvastam). Ezért megköszönném értékes hozzászólásaitokat! Ja! 1/35 méretben próbálkozom.
Diablo 300179 2010. szeptember 15. 12:02
Válasz erre
Halllóttok!
én nem egyszerűen koszolni szeretnék. Az én problémám kicsit összetett. Gyufából készítek maketteket, és jelenleg egy II. vhs diorámán dolgozom, ahol egy Tigris, egy brit tankot lőtt ki. A gyufa ugyebár nem ugyan úgy rongálódik, mint a páncélos teste. Ehhez szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan lehetne a szétltt páncélost imitálni, mind a sérüléseket, mind a kiégett páncél testet?
A válaszokat előre is köszi.
step 300178 2010. szeptember 9. 20:22
Válasz erre
Da_75_18
Da_75_18

sok éve után első makettemet, az alábbi olasz gépet csinálom.
ha kész a képen látható festés a koptatást hogyan csináljam meg rajta?
Z63 300177 2010. szeptember 5. 20:17
Válasz erre
steky_huni!
Ami pedig a legfontosabb, hogy nehogy félreértsd, nem bántásból írtam!
Harminc éve szinte semmink nem volt, mindent a nulláról tanultunk saját erőből!
Üdv,Z63
Z63 300176 2010. szeptember 5. 20:08
Válasz erre
Ha el akarod rontani, akkor feltétlenül! Komolyan! Évek óta egyfolytában tanítjuk a dolgot és szerintem olyan tökélyre fejlődött ez a technika, hogy nem is érdemes másfelé kacsintgatni. Egy tubus fekete, egy tubus barna és egy tubus zöld olajfesték együtt lehet, hogy van akár ezer forint is, amiért nem kapsz talán egy Big Mac menüt sem és elég egy életre! Ezért érdemes spórolni? Egyedül elszenesedett gyufaszállal lehet óvatosan fegyverkormozódást imitálni, de itt is könnyű túlzásba esni. Ha pedig mégis kísérleteznél, miért nem próbálod ki? A legtöbbet abból lehet tanulni!
Jó munkát!
Üdv,Z63
steky_huni 300175 2010. augusztus 31. 20:56
Válasz erre
Gondoltatok mar arra mien lehet cigarettahamuval koszolni? Esetleg szenporral ?
dcsabesz 300174 2010. augusztus 29. 20:59
Válasz erre
Sziasztok!

A 418-as hsz.-ben található két link és a másodikat már sajna törölték az oldalról.
Ha valakinek megvolna feltenné valahova ismételten?
Köszönettel: Dcsabesz
gaben21 300173 2010. augusztus 28. 20:14
Válasz erre
Hali.Koszolhatod pasztelkrétával,grafittal.híg olajfestékkel,de vannak külön erre alkalmas cuccok is.De véleményem szerint azt kellene eldönteni,hogy milyen helyszinen lesz az esetleges dioráma. Remélem nem mondtam hülyeséget.
Vannak itt olyanok akik jártasabbak ebben a műfajban. Csak nézz szét az oldalon.

Üdv:gaben21
Geri93 300172 2010. augusztus 28. 19:43
Válasz erre
01
01
04
04
05
05
06
06

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni:
A problémám a következő lenne:
Szeretnék pár romot bekoszolni, mivel és hogy tudnám ezeket élethűbbé tenni?
Kranko1 300171 2010. június 7. 13:33
Válasz erre
Hello!

Én autót. :) Tegnap próbálkoztam egy BMW 320 gr. 5 motorjával. Az igazi autót 1977-ben gyártották. Ha ilyen hosszú idő alatt lefolyt kopást akarok szimulálni akkor szerintetek jó lett a koptatásom? Ez volt az első koptatásom...

s857.photobucket.com/albums/ab133/KrankoHUN/BMW%20320%20group%205/

Kranko
doky3 300170 2010. június 7. 13:27
Válasz erre
Melyik a legjobb autó? Kb ez olyan kérdés. Mit akarsz koszolni, koptatni? Autót: utcai, verseny, rally, roncs? Repülőt:1v.h. 2v.h. 50, 60, 70 80-as évek, reptéri, vagy hordozófedélzeti, légcsavaros, jet, harci gép, civil, földrajzilag honnan való? Hajót: vitorlás, rephordozó, csatahajó, melyik korból. Páncélost, kilőtt, ép, modern, régi, dióba lesz, vagy "natúr"?
Egy szuszra ennyi. Folytassam? Amit kérdeztél nagy általánosság. Olvass vissza, ez erről szól, ne legyünk lusták! A sértés legkissebb szándéka nélkül.
doky3
butus 300169 2010. június 7. 12:49
Válasz erre
Szeretném ha valaki tudna nekem segíteni.KOSZOLNI ÉS KOPTATNI hogy kell?
Előre is köszönöm!
Ákos 300168 2010. január 22. 10:35
Válasz erre
Olajfoltot félfényes fekete festékkel tudsz festeni. Kicsit hígabb enamel festékkel az ecset hegyét a felülethez érintve szétfut a felületen. Ha túl nagy, vagy túl sötét a folt, tiszta hígítós ecsettel tompítani lehet.
www.albatros.extra.hu/makettek/2009/m916/6.jpg
Ákos 300167 2010. január 22. 10:23
Válasz erre
A rozsda nem egyszínű, nem festék jellegű felület, tehát egyszínű festékkel nem tudsz élethű rozsdát csinálni.
Ez a rozsda különböző rozsdapigmentekkel készült. Először egy egyszínű durvább pigmentet vittem fel vízzel elkeverve, az adta az egyenetlenséget. Utána több különféle pigmenttel, először vizesen, majd szárazon többféle színű finomabb pigmentet vittem fel. Ezután mattlakkal fixáltam, szórópisztollyal. A lakk után némi porpigmentet vittem fel rá szárazon.
www.albatros.extra.hu/makettek/2007/blitz/1.jpg www.albatros.extra.hu/makettek/2007/blitz/3.jpg
Itt van az egész cikk:
www.makettinfo.hu/index.php
gaster 300166 2010. január 22. 10:01
Válasz erre
Üdv
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok:Hogyan lehet olajfoltot festeni illetve hogy lehet élethű rozsdafoltot festeni a revell roszdszínével?
Üdv,gaster
Kalóz 300165 2010. január 17. 11:11
Válasz erre
A két könyv nincs fent az oldalon,ha valahol rábukkanok, jelzem:
Kalóz
jerry82 300164 2010. január 17. 10:26
Válasz erre
hello gaster
itt van két könyv szerintem ezek a legjobbak amit eddig találtam
www.farposst.ru/2009/08/26/Painting_and_Weathering_Military_Vehicles_vol_1.html
http://www.farposst.ru/2006/12/19/Painting_and_Weathering_Military_Vehicles_vol_2.html

ui. ha valaki megtalálná a vol.3 meg vol.5 és feltene egy linket meg köszöném
gaster 300163 2010. január 16. 14:15
Válasz erre
Üdv
Még kezdő vagyok így volna egy kérdésem a koszolásról:Hogyan kell koszolni?:D
Hallottam már szárazecsetelésről stb de mindezt hogyan kell megvalósítani?
Előre is köszönöm a válaszokat,gaster
borisz 300162 2009. december 30. 18:12
Válasz erre
gaborka 300161 2009. december 30. 17:50
Válasz erre
Szerintem igen. Én legalábbis nem fedeztem fel különbséget, igaz én csak a Gunze pigmenteket ismerem. Annyi a különbség, hogy a makettezőpigmentek már ki vannak keverve, a művészellátósat meg alapszínekben kapod, pl. angolvörös, kadmiumsárga, égetett umbra, nyers szienna, égetett szienna stb. A vörösek, barnák, okkerek elég olcsók, koszoláshoz többnyire ezek kellenek, de pl. az akvamarinkék meg a kadmiumsárga pigment rém drága, viszont ezek nem szoktak kelleni ilyesmire. A Pannoncolor gyártmányúak teljesen jók.

c[ ]
borisz 300160 2009. december 29. 13:01
Válasz erre
gaborka 300159 2009. december 29. 09:46
Válasz erre
Persze mert sima festékpigmenteket árulnak amiket bármelyik művészellátóban lehet kapni pár száz forintért.

c[ ]
Hanoi 300158 2009. december 28. 21:46
Válasz erre
Sziasztok :)
Csak egy kérdésem lenne
http://makettinfo.hu/forum/image.php?img_id=39723&size=full#image_39723
Ugyanilyen példányt kaptam karácsonyra, hogy lehet elérni ilyen lepattogzást, kopást?
Pl ami a sarkokon is van meg a kibújónyíláson? Bocs ha hülyeséget kérdezek.(vagy elkerülte a figyelmem már egy korábbi cikk)
Egyébként ecsettel dolgozom (egyelőre...) :)
ATTIS 300157 2009. december 7. 20:25
Válasz erre
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11.