/ Fórumok /

Népszerűsítsük a makettépítést!

Hogyan lehetne a fiatalokat és a gyerekeket megnyerni ennek a szép és konstruktív hobbinak?
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8.
Macal 300849 2007. február 4. 18:32
Válasz erre
Gratulálok Gabi!

Tényleg jó lenne, ha lenne folytatás, én jelenleg úgy érzem hogy nagyon sokat tudok hasznosítani azokból a dolgokból, amit anno technika órán tanultam általánosban. Ilyeneket csináltunk mint: mélyhúzás, formáravágás, hajlítás, fúrás, stb, ezek modellezés közben kezdtek újra előjönni bennem:)
Zoli 300848 2007. február 4. 13:40
Válasz erre
Szia!
Ez nagyon jó ötlet volt, fertőzz!
z
RaPe 300847 2007. február 4. 13:00
Válasz erre
Gabi tanárbácsi!

Csak így tovább :)

RaPe.
Gabi 300846 2007. február 4. 12:38
Válasz erre
IMG_0005_1.jpg méret: 92.9 KB
IMG_0006_1.jpg méret: 72.8 KB
IMG_0007_1.jpg méret: 76.1 KB
IMG_0008_1.jpg méret: 78 KB
IMG_0009_1.jpg méret: 88 KB
IMG_0010_1.jpg méret: 77.4 KB
IMG_0012_1.jpg méret: 73.9 KB
Sziasztok!
Csütörtökön egy számomra is új dolgot végeztem a makettezéssel kapcsolatosa. A feleségem osztályában (5. osztály) már szóba került a makettezés, és nagyon érdeklődőek voltak a gyerekek. Ennek hatására úgy döntöttük, hogy tartok nekik egy kis előadást, ahol megpróbálom bemutatni a makettezést, megmutatok néhány dolgot, makettet. 14 gyerek jött el, szerencsére lányok-fiúk vegyesen, és több mint egy órát beszélgettünk, nagyon érdeklődtek a makettek, makettezés iránt. Remélem lesz folytatása, mégha 1-2 gyerek is választja ezt a hobbyt, már eredménynek mondható.
Gabi
Sz.Szabi 300845 2007. január 15. 00:49
Válasz erre
km 048.jpg méret: 91.3 KB
km 049.jpg méret: 90.3 KB
km 050.jpg méret: 89.9 KB
km 051.jpg méret: 131.4 KB
Sziasztok!

Szeretnék gratulálni Kiss Eszter és Gábor, Palotai Tibor és Tury Pál kollégáknak a Közlekedési Múzeumban immár harmadik alkalommal megrendezett Modellmánia kiállításon történt igen színvonalas szerepléséhez! A mai záró napon, látogatásom pár órája alatt is sok érdeklődő tekintette meg ezt a szekciót, köztük rengeteg kisgyermekes család. Reméljük, néhány kislányban/srácban elindul valami a látottak mentén...

Kár, hogy a vitrinekben a készítők és a munkák felsorolása melett semmi kiegészítő információ (gondolok itt pl. a Makettinfo oldalra, klubra), illetve kibontott, félkész makett nem volt. Talán nem lett volna haszontalan, bár élek a gyanúperrel, hogy a múzeum kötötte az ebet a karóhoz...

Természetesen ez semmit sem von le a szekciótok értékéből, még egyszer gratulálok!

Találkozzunk Szolnokon!

Üdvözlettel:

Sziráki Szabolcs
Bolyai Makett Klub
Miggyuri 300844 2006. december 11. 06:21
Válasz erre
Elkezdtük a egy gyermek- és ifjúsági makettverseny szervezését Gersekaráton! TERVEZETT időnpontja 2007 július közepe. Terveink szerint a verseny ideje alatt tanácadás, látványmakettezés, film ill. videóvetítések a kísérő szülőknek horgászverseny és hal(ász)léfőző verseny kerül megszervezésre. Erősebb idegzetűen jetskizést igény szerint lovaglást is kipróbálhatják. Ügyetlenebbek kezére gipsz-makettet készítünk. :)
Miggyuri
lucky 300843 2006. december 10. 17:34
Válasz erre
Bendi!
Ha most van és ócsó akkor vásárolj! Már csak azért is mert ki tudja mit hoz a holnap.Na meg azért is mert a piac szabályai szerint akkor vegyél amikor olcsó.
Macal 300835 2006. december 9. 23:07
Válasz erre
Gratula Bendi!

Csak így tovább:) Ezennel akkor klubalapító lettél?:) és egyben elnök is?:)
Bendeguz 300834 2006. december 9. 23:04
Válasz erre
makett 024.jpg méret: 71.7 KB
makett 025.jpg méret: 68.1 KB
makett 026.jpg méret: 71.3 KB
makett 027.jpg méret: 76.8 KB
makett 028.jpg méret: 86.6 KB
makett 029.jpg méret: 86.9 KB
makett 030.jpg méret: 63.8 KB
makett 031.jpg méret: 89.1 KB
Üdv néktek
A mai napon Szűcs Imre barátom meghívásának tettem eleget, amikor elmentem hozzájuk a boltba egy kicsit makettezni a srácokkal: Imre felajánlott a boltban megforduló gyerkőcöknek egy Heller D-Day "megapackot"(8 harcjármű meg a fél wermacht benne van 1:72-ben). A cél az volt(és remélhetőleg még jópár hétvégén keresztül az is lesz), hogy segítsünk a srácoknak megtenni az első lépéseket, hogy ne adják fel már az elején, csak azért mert elakadtak. Ma a járművek összeállításával kezdük, ez annyira ment a srácoknak és olyan érdeklődők volt a technikák iránt, hogy nem győztem válaszolni a kérdésekre, és nem mellesleg zárórára már be is került a vitrinbe egy kész shermi, illetve a többi jármű is szinte félkész. Tervbe van véve az is, hogy a kész járműveket, valami jó nagy diorámára helyezzük.
Akos 300830 2006. október 18. 20:47
Válasz erre
Bombraider 300829 2006. október 18. 20:26
Válasz erre
Vadász Pisti már rakott is fel pár képet:)

üdv:bomb
Akos 300828 2006. október 18. 20:22
Válasz erre
A Hyperscale www.clubhyper.com/forums/themepicsframe.htm
a kis légierők témájából nyitott egy fórumot. Itt az alkalom, hogy megismerjék a magyar légierőt is...
Miggyuri 300826 2006. október 18. 08:20
Válasz erre
G-cart 300825 2006. október 17. 18:54
Válasz erre
Sziasztok!
Zalaegerszegen a fiam iskolájában sikerült egy kisebb kiállítást szerveznümk - kaptunk 3 vitrint, valamint rendhagyó technika órát is tartottam a mai nap kát osztálynak is. 3-4 gyerkőc még a szünetben is ott maradt mindkét osztályból és komolyan érdeklődtek. Remélhetőleg felkeresnek bennünket a szakköri foglalkozásokon is.
Rövid cikket és fényképeket is felraktam az akciónkról a honlapunkra:
farkasfalka.uw.hu
Üdv: G'
ati27 300824 2006. október 8. 18:02
Válasz erre
Ja! Azt elfelejtettem írni,úgy néz ki "eredménye" is volt! Hát bizony el kellett csodálkoznunk, hogy némely 10-12 éves gyerköcnek milyen szintű lexikális ismerete van!:)
ati27 300821 2006. október 8. 17:45
Válasz erre
DSCN2812x.jpg méret: 119.6 KB
DSCN2813x.jpg méret: 125.3 KB
DSCN2814x.jpg méret: 126.6 KB
DSCN2815x.jpg méret: 108.8 KB
Itt pedig a mi kis látványmakettezésünk. Alba regia makettklubb székesfehérvár. A képek a börgöndi repnapon készültek. Az idő jó volt, kicsit le is barnult a fejünk.:) Hatalmas élmény volt, rengetegen voltak, rengeteg érdeklődő, persze a sátorban még kiállítás is volt.
Sz.Szabi 300820 2006. október 8. 00:03
Válasz erre
giftex 008.jpg méret: 155.7 KB
giftex 009.jpg méret: 128.1 KB
"Teríték" a pénteki napon - azt hiszem, látványmakettezéshez látványos volt...

A mai napon érkeztek nagyobb számban látogatók, így a gyerkőcök is megrohantak minket, amint megtudták, hogy a megépített makettet meg is tarthatják! Ezen kívül minden érdeklődő (építő) régebbi Modell és Makettekkel, illetve Pro Modellekkel felszerelkezve távozhatott. Vasárnap 18h-ig tart nyitva a rendezvény, reméljük a mainál is több érdeklődő látogat el hozzánk.

Batya!

Hasonló jókat kívánok Nektek a hétvégére! Bízom benne, hogy sok követőre talál ez a kitünő kezdeményezés! Vasárnap találkozunk!

Üdv.: Szabolcs
Batya 300819 2006. október 6. 14:13
Válasz erre
Szia Szabi !

Sok sikert kivánok a rendezvényhez !
Nagyon jól hangzik.

Üdv
Batya
Miggyuri 300818 2006. október 6. 04:17
Válasz erre
Állítólag a Liedl áruházak elkezdtek makettet is forgalmazni! Alapdolgok, autómakett-készletek.
Miggyuri
Sz.Szabi 300817 2006. október 6. 00:39
Válasz erre
gift 001.jpg méret: 84.9 KB
gift 002.jpg méret: 157.5 KB
gift 003.jpg méret: 187.9 KB
gift 004.jpg méret: 156.3 KB
gift 006.jpg méret: 178.8 KB
gift 007.jpg méret: 153.1 KB
gift 009.jpg méret: 74.9 KB
gift 008.jpg méret: 166 KB
Sziasztok!

Hamarosan benépesül a standunk a Syma csarnokban (Bp., Ifjúság útja-Dózsa György út kereszteződése), a Gift Expo Játék és Ajándék Kiállítás rendezvényén! Kamarakiállítás és látványmakettezés illetve interaktív makettezés elsősorban a gyermekek részére egész hétvégén, a Kék Kobra, a Gulliver és a Vega-Impex jóvoltából (ez itt nem a reklám helye, de talán ennyi belefér...).

További információ:www.giftexpo.hu

Üdv.: Sz. Szabolcs, Bolyai M.K.
Kalóz 300816 2006. szeptember 10. 13:39
Válasz erre
Bocsi, a Link nem hozza be, ezért leírom:
http://www.makettezes.shp.hu/hpc/hpc_member_3g.php?azonosito=makettezes&oldalkod=1149493837
Kalóz
Kalóz 300815 2006. szeptember 10. 13:37
Válasz erre
Pénteken Tokajban megnéztem a városi múzeumban lévő makettkiállítást. A kiállítást márciusban a tokaji gimnáziumban szervezte meg néhány tokaji ill. környékbeli makettező. A kiállítás felkérést kapott a helyi múzeumtól, hogy agusztus végéig átvennék a kiállítást ill. egy részét, amely makettek tulajdonosai ebbe beleegyeznek. Így a tárlat átköltözött jelenlegi helyére.
Augusztus végén az egyik kiállító jelezte, hogy ő elvinné a makettjeit, mire a kiállítás szervezői úgy döntöttek, hogy akkor bezárják azt, mivel az eredeti határidő amúgy is lejárt. És ekkor jött a meglepetés: a múzeum igazgatója kérte őket, hogy amennyiben lehetséges, ne zárják be a tárlatot, mert hatalmas sikere van, eddig több mint 50 000-n látták, van aki csak a makett-tárlat miatt jön, de azután megnézi a múzeum kiállítását is! Még külföldiek is jöttek, sőt az egyik kiállítónak (aki mellesleg ólomfigurák készítésével foglalkozik) üzleti haszna is lett belőle, mivel a készletének jó részét megvették. Persze ez csak hab a tortán, a kiállítás nem erről szól, de mégis ...
A tárlat természetesen maradt, ezt néztem meg én is pénteken. A múzeumi belépő amúgy 400 Ft, diákoknak és nyugdíjasoknak 200, de aki csak a makettekre kíváncsi, annak az ingyenes.
A részletek a kiállításról a www.makettezes.shp.hu/hpc/hpc_member_3g.php címen olvashatóak.
Azt hiszem, ilyen jó népszerűsítése ennek a hobbynak ritkán jön össze. Köszönet érte a kiállítás szervezőinek, a résztvevőknek, és a múzeumnak, aki önként és ingyér egy szép termet bocsátott a rendelkezésükre (nem is kis méretűt).
Kalóz
lucky 300814 2006. szeptember 3. 19:14
Válasz erre
ifj? tit?n.JPG méret: 92.8 KB
P1030711.JPG méret: 108.5 KB
P1030712.JPG méret: 92.6 KB
rendez?k.JPG méret: 94.1 KB
Robi magyar?z1.JPG méret: 94.7 KB
Robi magyar?z2.JPG méret: 95.5 KB
P1030608k.jpg méret: 117.9 KB
P1030612k.jpg méret: 96.8 KB
Sziasztok!
Tegnap Serfőző Robiék meghívtak Apcra a falunapi makett kiállításra.Muszáj volt vinnem pár dolgot...
Robi egy kicsit népszerűsített is.Az egyik kis srác annyira beindult, h végig akarta fogdosni az összes makettet.:)Alig bírtuk leállítani.
Emerick 300813 2006. augusztus 25. 15:44
Válasz erre
Így műkszik! Nem kell hozzá belinkelni a modules blablát. Az egy dolog, hogy úgy tölti már be utána. Jó olvasgatást! :D
Emerick
Emerick 300811 2006. augusztus 25. 15:07
Válasz erre
fullextra.com
Ennyi elvileg nem kell mást beírni a főmenühöz, a Te verzióddal az előbb nekem sem jött be! Ha benn vagy, akkor már bármit olvashatsz, hozzászólni meg regisztrált tagként tudsz. Ha más a bibi, majd reagálok én is ide, de max frissítés esete foroghat fenn, ha nem sikerül fellépnem.
Kalóz 300809 2006. augusztus 25. 13:35
Válasz erre
Bocsi azoktól, akik nem tudják megnyitni a linket. Emerick talán megfejti, mi a huba :)
Üdv: Kalóz
boriszjelszint 300808 2006. augusztus 25. 13:35
Válasz erre
nekem em sok jön be

csak ennyi:
Sajnálom, de ez a modul nincs bekapcsolva!

[ Vissza ]
Kalóz 300807 2006. augusztus 25. 13:32
Válasz erre
fullextra.com/modules.php

Emerick!
Olvastam az üzid, köszi!
Kalóz
Emerick 300806 2006. augusztus 24. 15:35
Válasz erre
Üdv!
Az első nincs fenn a gépemen, de majd lementem. Természetesen majd elküldhetem, de akkor már megírok még egy-két epizódot, hogy nagyából teljes lehessen a sorozat! :D Az úgy szeptemberben várható legközelebb, mármint a "teljessé válás". Megtiszteltek vele, hogy ha feltennétek ide is, nagyon köszönöm!

Emerick

Ui.: nem muszály belinkelni, mert az aktuális, új cikkek a főmenü kínálatából is azonnal elérhetőek, de köszi!
RaPe 300805 2006. augusztus 24. 12:48
Válasz erre
Emerick!

El tudnád ezeket majd nekünk is küldeni, a makettező ABC-be szerintem teljesen beleillenek ezek az írások.

RaPe
Solo 300804 2006. augusztus 24. 11:41
Válasz erre
akkor így

http://fullextra.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2115
Solo 300803 2006. augusztus 24. 11:40
Válasz erre
Emerick 300802 2006. augusztus 23. 10:36
Válasz erre
Felkerült a korábban említett honlapra a következő cikkem.
Üdv: Emerick
boriszjelszint 300801 2006. augusztus 20. 20:48
Válasz erre
itt, a többiek előtt felválalom, hogy segítek, ahogy tőlem telik;)
Emerick 300800 2006. augusztus 20. 19:18
Válasz erre
Még próbálkozom "ott" egy ideig, még nem látom, menni fog-e bármi is, de majd jelzem itt, illetve ahogyan csak akarjátok. Ha lesz vmi, azonnal beírom ide! Utána bárki be tud majd szállni a szervezésbe.

Borisz!
Ha neked jó, majd külön értesíthetlek a fejleményekről, meg bevonhatlak a szervezői tevékenységekbe, ha tényleg érdekel. Én valszeg egyedül amúgy is kevéske lennék hozzá, hogy mindent lemolyoljak! Vmi meló biztosan csurran-csöppen majd! :D Írhatsz magánban is...

Üdv: Emerick
boriszjelszint 300799 2006. augusztus 20. 19:09
Válasz erre
csatlakozom a "mozgalom"hoz!
igen, esetleg ilyen galériákban ki lehetne állítani festőkkel, meg hasonló csodabogarakkal együtt, végülis ez szobrászat is, meg festészet is, úgyhogy a két dolgot szépen összekapcsolja!
Emerick 300798 2006. augusztus 20. 18:13
Válasz erre
Srácok!
Pont egy átfogóbb jellegű cucc, "propaganda" a célom. A tali a másik társasággal pont arra lenne jó, hogy laikusok is láthassák a maketteket, csak a kész műveket kellene vinnünk, mert kiállítóhelységük mindig van, mivel vannak köztük festők, szobrászok, mit tom én mik/kik, akik szintén kiállítanak. Így olcsóbban is jöhetne vmivel ki! Aztán lehetne helyben beszélgetni a hobbikról, bármiről.
msn-en nem vagyok fenn, úgyhogy ez nem jön egyenlőre össze...de mailen elérhet bárki! (Amúgy van még egy specko okom, hogy miért pont azt a bizonyos társaságot céloztam meg, főleg egyetlen személy miatt erőlködöm ennyit, de ezt itt nem tárnám ki...ez már off! :D) Majd egyszer lehet egy összeülősdolgot sztem létrehozni, jó lenne! Hogy tetszik mindez?
Üdv: Emerick
boriszjelszint 300797 2006. augusztus 20. 17:52
Válasz erre
esetleg iskolákban szórólapok:)
illetve kézműves szakkörök megkörnyékezése, hasonlók!
okosak vagyunk mi, nem? egyszer "összeülünk" azt kitaláljuk a frankót
Kapitany 300796 2006. augusztus 20. 13:35
Válasz erre
Hogyan? :D Én már gondolkodtam ilyenen, de szerintem nagyon drága lenne. Talán a legjobb ötletek a kiállítások lennének.
boriszjelszint 300795 2006. augusztus 20. 12:04
Válasz erre
kéne valami átfogó propaganda hadjáratot csinálni, nem?
Kapitany 300794 2006. augusztus 20. 11:27
Válasz erre
Emerick

Ha van msn-ed, akkor szívesen segítek! Ha van kedved, mielőtt elküldöd, add közre itt az infón :)
Üdv: Kapitány
Ui.: Én MSN-em megegyezik a mélemmel.
Emerick 300793 2006. augusztus 19. 21:20
Válasz erre
Készen van a sorozat következő része, holnap elküldöm nekik. Ez is még átfogóbb jellegű, pozitív és negatívabb pontokkal is, utána viszont majd klubokról, eseményekről, stb írnék, kizárólag pozitív dolgokat, ebben tudtok mind majd segíteni! Mostantól igyekszem rövidebb, lényegretörő cikkeket írni! :)
Itt is megköszönném újra Vadász és Gabi segítségét, illetve mindenki másét is!
Üdv: Emerick
Emerick 300792 2006. augusztus 19. 21:13
Válasz erre
boriszjelszint 300791 2006. augusztus 19. 20:30
Válasz erre
én kivétel vagyok!! a 279 es hozzászólást is elolvastam:D:D

amúgy én is felajánlanám a segítségem, de nemhiszem, hogy valamiben is tudnék sagíteni, kivéve talán, hogy a végén átolvasom, és véleményt mondok...
Kapitany 300790 2006. augusztus 19. 20:08
Válasz erre
Ami kimaradt: Ha ilyen hosszúra szeretnéd, nagyon sok dolgot átölelően írni, akkor ne mint népszerűsítési cikk, hanem áttekintésként írd a íagyar ill. külföldi kapcsolatokra, hatása az ifjuságra, Ne drogozz maketezz alapítvány, meg amit Vadász írt :). Bár ez rengeteg energiát, és utánajárást igényel. Elég nagy horderejű munka. Nem tudom mik az elképzeléseid.
Kapitany 300789 2006. augusztus 19. 20:06
Válasz erre
Emerick!

Habár az általad publikált írás nem tökéletes, de kezdetnek, ötletnek, általad tett első lépésként a makettezés népszerűsítésének céljából, majdnem remek. A cikk stilisztikai, tartalmi hibáiba nem szeretnék belefolyni, többiek már elmondták a lényeget, de helyesírási hibákat lehetőleg ne hagyj benne, mert rossz érzés olvasni :)
Visszakanyarodva: Az ötlet dicséretes, az én fantáziámat is mocorgatta egy ilyen fajta lépés, de sajnos nem volt olyan felület, ahol meg tudtam volna jelentetni hasonló cikket. Meg valljuk be, nem tökéletesítettem még újságírói adottságaimat :D. Ha újra kezded az írást, akkor szerintem egy kicsit szedd jobban össze a gondolataidat és rendezd őket. A cikk legyen minél rövidebb, minél lényegretörőbb. Annyira nem izgalmas téma, mint pl. " a férjét brutálisan leöntötte forró tejbepapival a kétgyermekes feleség, mert nem húzta le a lábát a szőnyegen, mielőtt belépett volna a konyhába, megpuszilni az asszonyt"- és amiben felsorolják az asszony 295 felmenőjének a biográfját, priuszát, és külön két oldalt szánnak arra, hogy kielemezzék üküküküknagyannyát, aki hősiesen védte Eger várát, miközben forró szurokkal öntötte le a feltörekvő elleneséget.
Legyen rövid tömör, megkapó.
Az unalmasnak látszó hosszú cikkeket én sem szoktam elolvasni, főleg ha az a téma tökre nem érdekel. Ahogy írtad, a makettezést sokan játéknak tekintik. Ha ez a hozzáállás, akkor nem fogják elolvasni.
De a cím jó, nem adtad meg a konkrét menetirányt, azt csak majd az alcímbe, és ha az olvasó már belekezdett, akkor nehezebben hagyja abba.
Ami nekem még hiányzott: a cikk nekem nem adott semmivel sem többet a lényeg iránt, hogy minden vágyam az, hogy elkezdjek makettezni. Ha nem imádnám a hobbit, akkor csak annyival lenne benne több érzelem, hogy "nimmá még egy hobbi, ami mindjárt kihal..." Nem a negatív oldalát kell megfogni, hanem a pozitívat. Az írónak nagy a felelőssége, hogy milyen irányba tereli azokat az érzelmeket, amelyeket majd szeretné, hogy az írása keltsen. Senki sem fog szánalomból elkezdeni makettezni. Fel kell bennük kelteni a vágyat, hogy: IGENIS MÁTÓL MAKETTEZNI FOGOK! Nem kell a boltok siralmas helyzetéről beszélni, a drága árakról. Ez már nem a makettezés népszerűsítéséhez tartozik. Olcsó kezdőmakettek. Szkreccs. Ki kell emelni az makettinfot, a jó légkört, a sok információt, lehetőséget. Ez leginkább egy reqium szövegre emlékeztetett. Próbálj meg javítani, átszerkeszteni az egészet, nagyobb ervőel nekikezdeni. Jó úton jársz, de messze van a cél. Ha bármiben tudok segíteni, akkor szólj.
Üdv: Kapitány
Kalóz 300788 2006. augusztus 19. 17:58
Válasz erre
Emerick!
Érdekes oldal, remélem, nem bánom meg, hogy bereggeltem :)

A cikk tartalmával nekem is vannak észrevételeim, de a szándékával tökéletesen egyet értek. Csít!

Kalóz
Vadász 300787 2006. augusztus 19. 16:48
Válasz erre
Emerick!
Megkaptad?
Vadász
Emerick 300786 2006. augusztus 13. 22:50
Válasz erre
Gabi!
Írj nyugottan vmit, amit kiigazíthatok, módosíthatok vagy kimaradt. Azt is, mi nem tetszett! Ti tapasztaltabb, ismertebb makettesek vagytok, több ismerettel!

Vadász!
Megkereslek (holnap) minimum sms-ben, no meg talán mailben -ha nem vacakol majd a gépem-, szívesen belefűznék a leendő cikksorozatomba (én, mint cikket író ember? Furcsa, ez az új szokásom! :D) pontosabb adatokat, makettesek külföldi tevékenységét, miegymást!

Köszönöm előre is segítséget és köszönet a támogatásért! (a neveket is szívesen feltűntetem a cikkekhez, mint infóforrásokat, ha megengeditek- személyes egyeztetés után...)
Emerick
Vadász 300785 2006. augusztus 13. 12:47
Válasz erre
Emerick!
Kezdésnek jó, de számomra hiányzik belőle egy-két fontos összefüggés.

A makettezés történelmi áttekintése.
Miért maketteztik valaki.
Hogyan és hol lehet népszerüsíteni.
A makettezés hatása a személyiség fejlődésére.
A makettezés hatása a kapcsolatokra ( ahol a hobbi miatt megy tönkre egy kapcsolat, ott más baj is van.)
A makettezés közösségteremtő ereje.
A makettezés (és minden más kapcsolatteremrttő hobbi)hatása a nemzetközi kapcsolatainkra. Az Egresi Andris tudna mesélni néhány érdekes történetet.
Szerintem a Móváriak komoly nemzetközi országnépszerüsitő munkát végeztek az elmult években. Az a néhány ember többet tett az országért és a városukért mint sok ebből élő szakember és politikus.

És van egy komolyabb társadalmi probléma: az emberek nem merik megmutatni önmagukat.
Ez nem csak a mekettezőkre igaz. Nem merik megmutatni a tehetségüket, ezáltal elszigetelődnek, elszalasztják a lehetőséget a kapcsolatteremtésre.

Kérlek hívj fel a 06-30-94-98-160 telefonon.

Az írásodat mindenképpen érdmes lenne folytatni, talán tudok benne néhány adattal segiteni.

Vadász
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8.