/ Fórumok /

Népszerűsítsük a makettépítést!

Hogyan lehetne a fiatalokat és a gyerekeket megnyerni ennek a szép és konstruktív hobbinak?
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8.
Gabi 300784 2006. augusztus 13. 11:36
Válasz erre
Szia Emerick!
Elöszőr is gratulálok, hogy sikerült más oldalakon is felhíni a figyelmet a makettezésre, és talán kicsit jobban megismertetni. Örülök, hogy valóban teszel is is a népszerűsítés irányába. A leírtakkal már nem mindenhol értek egyet, de mások vagyunk, más nézőpontok, és más tapasztalatok.
Gabi
Emerick 300783 2006. augusztus 13. 11:25
Válasz erre
...ja, és ne kössetek bele a szóhasználatba -esetleg lehetne a "válság" szó miatt-, főleg a figyelem felkeltésére írtam így...és végülis bevált, mert relatíve sokan olvasták eddig el! :D
Emerick
Emerick 300782 2006. augusztus 13. 11:13
Válasz erre
fullextra.com
Ez az az oldal, itt olvasható a cikkem. Ezt elvileg több bemutató cikk fogja követni, hogy mások is megismerjék mélyebben a makettezés világát. Igyekszem majd minél színesebben bemutatni a különböző eseményeket stb.
Ha vmi kimaradt, megírhatjátok nekem, azt közzé teszem ezen a honlapon cikkben (elsősorban így próbálom meg), vagy a blogomban (mert nem tesznek fel minden beküldött cikket)!
Emerick
Macal 300781 2006. augusztus 12. 20:49
Válasz erre
Szintén várom:)
Hajrá!
Vadász 300780 2006. augusztus 12. 15:25
Válasz erre
Emerick 300779 2006. augusztus 12. 11:14
Válasz erre
Sziasztok!
Nos, én is megtettem a magamét -többek közt ezért tűntem el mostanság egy picit :D! Mutatott egy ismerősöm egy blogos-amatőr irodalmi klubos honlapot, ahová mostanság írogatok (háborús regényt, cikkeket, stb.) Írtam egy, a makettezést népszerűsítő, annak jelenlegi állapotáról és egyéb népszerűsítő tevékenységekről egy cikket, és kaptam ott egy olyan választm, hozzászólást(és az is jó, hogy eleve két nap alatt 17-en olvasták el -ez jó aránynak számít ott...), hogy mutassam be a közeljövőben több cikkben, egyéb írásban a Mi GYÖNYÖRŰ hobbinkat! Akit érdekelnek az írásaim, megadhatom a honlap címét...
Emerick
Miggyuri 300778 2006. augusztus 5. 17:30
Válasz erre
Utórezgés: aug.26-én adják át a Műv. Házban a közösségi tereket. Ennek örömére /megújult a makett Kör szobája is/ kiállítást rendezünk a nyáron készült, (no meg a korábbi) anyagainkból.
Miggyuri
Elektrolakatos 300777 2006. augusztus 5. 16:56
Válasz erre
Ma bezárta kapuit a várban a pavilon, köszönöm mindenkinek a lehetőséget a gyerek nevében is !

Remélem lesz még lehetőség ilyesmire!

Üdv: ELektrolakatos
Kaktusz 300776 2006. július 27. 19:53
Válasz erre
Gratulálok, példaértékű amit véghezvittél :-) Öröm volt végignézni a képeket. Azon kevesek közé tartozol, akik tesznek is az ügyért.
Atesz 300775 2006. július 25. 14:16
Válasz erre
Nagyon aranyos! Nagyon koncentrál!
Elektrolakatos 300774 2006. július 24. 23:37
Válasz erre
Tommy 300773 2006. július 24. 23:36
Válasz erre
Ezúton kérek elnézést Tőle. Nem bence, hanem Bence. :D
Tommy 300772 2006. július 24. 23:36
Válasz erre
man? makettezik2.JPG méret: 165.2 KB
Nem lehet elég korán kezdeni...:)
Ő Zámbó bence, a fiam...:))
Tomcat 300771 2006. július 23. 11:45
Válasz erre
Sziasztok!
Gondoltam, megosztom veletek népszerűsítési sikeremet: amióta a 10 éves unokatesóm figyelgeti a gépeimet, ő is kedvet kapott hozzá, és harckocsi "műfajban" kezd egyre több és egyre jobb maketteket építeni. ráadásul a 11 éves húgom is megszerette a műanyag arpóságokat, és néhány napja vetetett magának egy 1:144-es repcsit, amivel szépen halad.
Bevallom: egyiknek sem mondtam, hogy kezdjen el makettezni, mindketten önszántukból kezdtek építeni, és ennek nagyon örülök!
Fimre 300766 2006. július 21. 16:50
Válasz erre
Kalóz!

A revell makett tényleg betűkóddal van ellátva, alkatrésszám és nehézségi fok szerint.Elvebn így egyszerűbb megkeresni az árakat.
Imre
Bundesign 300764 2006. július 21. 14:55
Válasz erre
sajnos a nagy áruhgázakban ez benne van a pakliban! 1x melettem ált egy 4-5 fős banda, akik épp egy revell tornadot szettek szét, és ilyen gondoloataik voltak: mi a f. ez, azt hittem társas játék! szóval no comment
Miggyuri 300763 2006. július 21. 14:47
Válasz erre
Én is láttam "+ujjazottat" illetve olyat, mainek a doboza is összerakhatóvá vált.
warbirds 300762 2006. július 21. 08:09
Válasz erre
A minap nézelődtem a gazdaságosban. Találtam olyan dobozt, amiből az élelmes "kolléga" kicsente a tartalmat...:S
Miggyuri 300761 2006. július 21. 06:48
Válasz erre
DaimondDogg!
Lehetőség megvolt, de az Urak Mig-ezni, majd az egyik űrhajózni óhajtott. Lett volna lehetőség akár harcjárműre, akár wrc-re. A fanzáiát úgy látszik a vadászgép fogta meg jobban.
Kalóz!
Tudom, ott vettem a hellereket a táborhoz (Szojuz űrhajó, szarvasbogár, Ford)
:)
Miggyuri
DaimondDogg 300760 2006. július 21. 01:44
Válasz erre
Hi! Sztem jól sikerült a tábor, ha a közelben lenne ilyen szerintem énis mennék :)
Ahogy olvastam a fiúknak MiG volt, a lányoknak meg vegyes. Olyan lehetett hogy pl. egy fiú autót kér, mert annyira nem szereti a repülőket?
Kalóz 300759 2006. július 20. 16:42
Válasz erre
Miggyuri!

A gazgaságos áruházban ez nem mese, valóság! A makettek betűjellel vannak ellátva (A, B, C, D stb.), és aszerint mérik őket. A rendszeren viszont nem tudtam eligazodni, mert nem ABC sorrendben változnak az árak, hanem össze-vissza.
Egyébként egyszer a Kőbányai piacon is így vettem olcsón egy Airi repülőgépet, mert kisebb doboza volt, mint a többinek.

Kalóz
Miggyuri 300758 2006. július 20. 16:33
Válasz erre
Aha, ezt ismerem. Egyszeri játékbolt. Kérdezem, mennyibe kerülnek. Válasz: Kis doboz 1000 a nyag doboz 2000. Ott vettem pl a Dragon MiG-15-ét, az Italeri Il-28-át :)
Miggyuri
fulcrum69 300757 2006. július 20. 16:29
Válasz erre
Üdv!
a kiscsávó, akinek megtetszettek a maketteim, és ő is makettezni akar, a muterja elment venni nekie gyet, miután kikérte a tanácsomat. mondta a széphölgynek, hogy festéket is szeretne, erre az eladó:
minek ehhez festék, van matrica a dobozban!
Miggyuri 300756 2006. július 20. 15:14
Válasz erre
csoport_paapa.jpg méret: 66.5 KB
Voltunk Pápán. Íme.
Miggyuri
fulcrum69 300755 2006. július 19. 11:55
Válasz erre
Üdv!
emberek, lehet,h toboroztam egy új makettezőt:D
eddig kinek mennyit sikerült?
fulcrum69 300754 2006. július 18. 12:26
Válasz erre
Üdv!
ezekben a táborokban úgy néz ki; van fantázia!
ha vki budapesti is töri ilyenen a felyét, én besegítenék neki, ezer örömmel(meg egy-két szerszámmal,és a legjobb tudásommal,pénzzel sajna nem tok, nekem is az kéne...)
na, ha valaki tervez egy ilyet, akkor szóljon nekem, segítek neki, ha kell, akár a propagandában is!(szórólapok, stb...)
Zoli 300753 2006. július 18. 12:19
Válasz erre
Ehhez is gratulálok! Ez is komoly eredménynek számít, így tényleg mások is hallhatnak róla, még ha nem is országos szinten.
z
Elektrolakatos 300751 2006. július 18. 11:37
Válasz erre
A Kapisztrán téren a Múzeum elött!
hellodebil 300750 2006. július 18. 11:33
Válasz erre
Elektro!
Újpesten lakom, emléxem kb 10-12 évvel ezelőtt votl az Ifjúsági házban iylen szakkőr :DDD
Egyébknét a várban pontosan merre vannak ezek a makettezős összeröffenséek? A hétvégén kinézek, mert megbolondulok már ettől a festésmizériától!
Thanx!
Elektrolakatos 300749 2006. július 18. 11:22
Válasz erre
ehhez tudni kéne merre is laksz!

ha pesten vagy környékén akkor most szombatonként a várban vannak makettezők ahol ha festést effektíve nem biztos hogy látsz de szaktanácsot ötleteket biztosan kaphatsz és megbeszélheted a problémáid

időrendben:

juli. 22. Bólyai
juli. 29. APC
aug. 05. MOK
hellodebil 300748 2006. július 18. 11:16
Válasz erre
Hy mindenki!
Érdeklődöm, hogy merrefele lehet találkozni makettépitő szakkőrökkel v mikkel... komolyan érdeklődöm, mivel sok gondom van a festéssel, inkább a festékek anyagával ,és látni szeretném, h hozzá értő emberek hogyan kivitelezik a festést!
Elektrolakatos 300747 2006. július 18. 11:15
Válasz erre
Gyuri gratulálok!!!4

Merész és azt hiszem üttőrő jellegű vállalkozás volt de mint látható bejött!

Csak így tovább a jövőben is !:):):)

u.i: azt mondja meg valaki, hogy a cikkben közöl kép közepén ki az a kedves antipatikus fijjjatalember...mintha már láttam volna valahol...talán anno Szabó László műsorában? :P;)
Stefan 300746 2006. július 18. 11:13
Válasz erre
Kisebb koromban volt a Kamaraerdei Ifjusági Parkban ilyesmi napközis tábor, ahol voltam régen agyagozós, meg modellezős táborban is, és nagyon jó volt. Mostanában nem hallottam róla, de szerintem már megszűnt ebben a formájában működni, mint minden más értelmes dolog ebben az országban :-(((
Marad a pláza, meg a játékterem, a falfirka, meg az elbutulás :-(((
Na, de mielőtt nagyon befordulnék:
Tök jó hallani (olvasni), hogy van még ilyen, ahol tényleg értelmes dologgal foglalkozhatnak a rájuk szakad sok szabadidejükben a gyerekek. Jó lenne, ha több lehetőség adódna ezekre a dolgokra -és nem feltétlenül csak a makettezés, hanem más kézügyességet igénylő hobbira is.
Bendegúz 300745 2006. július 18. 11:08
Válasz erre
Gratula, le a kalappal mind a szervezők, mind a gyerekek előtt.
Miggyuri 300744 2006. július 18. 11:03
Válasz erre
cikk.jpg méret: 67 KB
Még egy fontos dolog. Jó, ha más is tud róla.
Sikerült egy cikket eljuttani és megjelent a megyei lapban.
Miggyuri
imi 300734 2006. július 16. 22:08
Válasz erre
A harmadik kép a sárgapólos kissráccal nagyon jó, már azért az arcra kiült örömért megérte. fejhajtás + tisztelet miggyuri felé.
és személyiség fejlődés terén is biztos sokat nyujtott ez a tábor. (nem ugy mint a Blázs meg monka show) a tanár az tanár ( legpozitívabb értelemben)
:-)
Miggyuri 300732 2006. július 16. 17:33
Válasz erre
:)
Miggyuri
Zoli 300731 2006. július 16. 17:30
Válasz erre
Én figyeltem a hozzászólásaidat, az alapján válaszoltam, azt hittem, ez kiolvasható volt a szövegből. Na de a lényeg tényleg az, hogy zökkenőmentesen lefolytattátok ezt a tábort. Örülök, hogy nem a gúnyolódás okán érdeklődtél a hasonló tapasztalataim iránt, egyébként a változtatások szükségessége érthető. Többek között nekem is azért kellett beszállnom az említett tábor egy-két programjába (bár pl a kajával nem volt gond, lévén, hogy az erdő közepén nem lehet vásárolni, ezért a főzés elkerülhetetlen volt).
Ha már ilyen jól sikerült a dolog, jövőre is rendezzétek meg, előre is sok sikert hozzá!
z
lucky 300730 2006. július 16. 15:58
Válasz erre
Miggyuri!
Sztem ez (is) az igazi elismerése a tábornak:
"Úgy volt, hogy kaja nincs, ebédelni mindenki hazamegy. Második napon beállított egypár szülő. Attól kezdve volt helyben kaja. Nem sok, de elég./rétes, palacsinta, lángos, pizza/ Fölajánlásból, gondolj bele, amikor egy háziasszony magáénak tekinti a makettező gyerkeket, pedig közülük csak egy az övé /v. kettő/"
Na meg a gyerekek.
Gratula,így tovább!
Miggyuri 300729 2006. július 16. 15:36
Válasz erre
Köszi Keri!
Zoli!
Elkerülte egymást a te 213-as és az én 215-ös hozzászólásom.
Lényeg a lényeg. Megvolt a táborunk és szerintem jól sikerült. A program olyan, mint Moldova szerint a vasúti menetrend-hogy legyen mihez képest késni. :)
A tábori tapasztalataidat nem valamiféle cikizés miatt kérdeztem, sem hogy valamiféle - egyébként nem létező felsőbbséget bizonyítsak! Csak azért, hogy értheted-e a pontos létszám összetétel kialakulása után, mindig alakítani kell az előre eltervezetteken, elsősorban a gyerekek érdekében. Éppen az ő érdekükben.
Így, amikor kiderült, hogy lesz két lány is a csapatban,beszereztünk pár "nem-fegyveres" makettet /szarvasbogár a Hellertől, egy Ford, egy szállító repülőgép./ Ez őket jobban érdekelte. Nagyon díjazták a dolgot. Volt két alsótagozatos kissrác, melléjük nagyon türelmes "öregek" kerültek. Számomra hatalmas élmény volt, hogy az "öregek" közt volt egy srác, aki borzasztó nehezen olvas. Ennek ellenére önként elvállata az első kiselőadás megtartását. "Miért repül a repülőgép, a helikopter?" Meg is tartotta. Pedig számára nagyon nagy meló volt. Nekem tetszett. Ő meg büszke volt a teljesítményére.
Úgy volt, hogy kaja nincs, ebédelni mindenki hazamegy. Második napon beállított egypár szülő. Attól kezdve volt helyben kaja. Nem sok, de elég./rétes, palacsinta, lángos, pizza/ Fölajánlásból, gondolj bele, amikor egy háziasszony magáénak tekinti a makettező gyerkeket, pedig közülük csak egy az övé /v. kettő/. Ilyenre nem volt példa hosszú évek óta.
Nagyon örülök, hogy így lement a dolog. Azzal fejeztük, be, hogy "Jövőre is lesz?"
Miggyuri
Keri 300728 2006. július 16. 13:30
Válasz erre
Szia Miggyuri!

Nagy-nagy gratuláció a táborhoz,nem kevés idő és pénz lehetett ezt megszervezni!
Öröm látni a gyerekek arcát,jobbra nem is lehetett volna pénzt költeni!
Még 1szer gratula!

Keri
Zoli 300727 2006. július 16. 12:51
Válasz erre
Úgy tűnik, mégse érted annyira. Csak egy alternatíván keresztül kifejtettem Zebinek, hogy mire gondoltam, szóval szó sincs arról, hogy Ti erőltettétek volna a dolgot, mert ugyebár ott se voltam, nem tudhatom. Egyébként nagyon jól csináltátok szerintem, így leírva legalábbis tetszik, csak még egyszer hangsúlyozom, a program szöveget értettem félre, mert elsőre elég furának tűnt. Szóval semmi bajom a szervezettséggel, a programokkal, meg az egész táborral!
A szajré pocsékolásának tekintetében is osztom véleményed, én nem arra gondoltam, hogy mindenki csinálja, ahogy akarja, hanem az elején kapnak egy eligazítást, aztán ha elakadnak, kérdeznek. Ha valaki meg nagyon összecsapná, akkor szétszedheti és nekiállhat újra. Nem kell még egy makettet venni azért.
Miért olyan lényegesek az én tábori tapasztalataim? Előbb írtam, hogy egyáltalán nem szerveztem még ilyesmit, mit írjak még? Néhányszor részt vettem egy kiskölköknek szervezett drogellenes táborban, csak egy feladatra koncentrálva, a bátorságpróba helyszínének, lefolytatásának stb kialakításában. Más segítség nem is kellett, mert voltak elegen tanárok, szülők, rendőrök stb, szóval ez mind az én tábori tapasztalatom.
z
Miggyuri 300726 2006. július 16. 12:16
Válasz erre
Én értem a lényeget. Szerveztünk egy tábort, ahol a srácok makettet építhettek. Lemaradni nem lehet, mert nincs sem előírt tempó, sem a nap végére kitűzött cél. A korábban leírt programterv egy keret, ami inkább irányt mutat, mint utasít. Ha kérdezted volna, elmondtam volna:alapvetően kis csoportokra /3-4 fő/ volt bontva a csapat. Mindegyikben volt egy "öreg", aki segíthette, tanácsot adhatott. Ha mégis elakadt volna ott volt egy kollégám meg én is. Ezek a ksi csoportok vetek részt adélutáni vetélkedőkön, ügyességi versenyeken.
Vallom, hogy valamilyen szinten szükséges a szervezettség, hisz enélkül a tábor nem tábor és olyan fokú pocsékolás lehetne, amit sem anyagilag nem engedhetünk meg, sem az utánpótlás nevelése miatt nem tűrhetünk. Azaz, össze lehet vágni egy makettet fél órányi munkával is, de akkor az nem makettépítés.
Az erőltetésről szóló kitételedet egyszerűen nem értem.
Látni kellett, mennyire tetszett nekik, amikor a munkájuk nyomán szép dolgok alakultak!
Egyébként- ha Mekett is úgy gondolja MAJD 1X és új cikkeket is felrak, elküldöm neki a tábor tapasztalatait, bővebben leírva.
Ja, nem írtad, hogy állsz a tábori tapasztalataiddal. :)
Miggyuri
Miggyuri
barackdr 300725 2006. július 16. 12:12
Válasz erre
Miggyuri egy ideje csinálja ezt szakkör formájában, ott is időhöz van kötve a dolog. Másrész az időbeosztás szerintem csak azért volt, mert más program is volt. Mivel itt olyanok voltak akik makettezni akarnak, inkább le lett szűkítve kicsit az idejük, hogy ne egész nap a makett felett üljenek hanem mást is csináljanak kicsit. Harmadrászt Miggyuri tanár, szerintem el tudja dönteni hogyan kell egy tábort megszervezni, hogy értelme is legyen és a gyerekeknek is tetszen.

Üdv:
barackdr
Zoli 300724 2006. július 16. 12:08
Válasz erre
Természetesen semmi gyanakvó szándék nem volt bennem, csak arra céloztam, hogy én nem voltam ott, bocs, ha sértőre sikerült! Amúgy meg nem szerveztem még semmi ilyesmit, meg hasonlót se, elismerem a munkátokat, ez nem vitakérdés, szóval nem kételkedek benne, hogy jól sikerült. Lehet, hogy kicsit túlreagáltam, akkor ezért is bocs, de elég furán nézett ki a program leírás, ezért tűnt úgy, mintha feladatot kéne megoldaniuk. Az pedig, hogy zavarna a makettépítés... Na inkább lezártam a témát, tényleg gratulálok a táborhoz és bocs a félreértésekért!
z
Zoli 300723 2006. július 16. 11:54
Válasz erre
Látom, nem értetted a lényeget. Ezt nem lehet erőltetni, csinálják, ahogy nekik tetszik, de így pontokba szedve, hogy mikor mivel kell foglalkozni, kicsit olyan, mintha kényszer lenne. Szerintem inkább az elején kellett volna egy eligazítás (ha eddig még nem foglalkoztak volna a srácok a témával), aztán mindenki megkapja a cuccost és csinálják. Ha közben elakadnak, kérdeznek, a szervezők segítenek. Így viszont előfordulhat, hogy egyik-másik lemarad, nem az építéssel foglalkoznak, hanem hogy a másik hol tart stb, aztán elmegy a kedvük az egésztől. Ilyen korban nem az a lényeg, hogy profi módon csinálják, csak legyen kész, ahogy nekik tetszik, aztán a végén örüljenek, hogy megcsinálták. Szóval a lényeg, hogy nagyon díjazom a szervezők, résztvevők stb munkáját, csupán ez a feladat dolog zavar kicsit, mert ezzel inkább terhet raknak a gyerek vállára. Remélem, elég érthetően fogalmaztam meg, hogy mire gondolok.
z
Miggyuri 300722 2006. július 16. 11:53
Válasz erre
Zoli!
Makettező táborban miért zavar a makettépítés? Beszélni róla jobb lenne?
Az adott időben lehett, nem kellett makettet építeni. Eleve azok jelentkeztek és jöttek, akinek ez a feladat nem egyfajta kényszer. Olyat makettezőknél el sem tudok képzelni.
Mivel kiderült, hogy az életkori összetétel vegyesbb lett, mint amire számítottunk, a megépíthető makettek skáláját alaposan megnyújtottuk. Ha a képeket megnézted, láthattad.Természetesen az én véleményem, hogy jól sikerült. Próbálj tudakozódni a srácoktól! Elküldöm neked a mélcímeiket, ha már"(erről inkább a résztvevőkek kell kérdezni)" kissé gyanakvó mondata leíródott.
Igaz is Te hány ilyet szerveztél már?
Miggyuri
Zebi 300721 2006. július 16. 11:29
Válasz erre
Zoli!
Naná hogy feladatként építették, azért makettépítő-tábor. Gondolom épp azért mentek oda a gyerekek, hogy makettet építsenek...
Zoli 300720 2006. július 16. 11:16
Válasz erre
Szintén gratulálok, biztos remekül megszerveztétek (erről inkább a résztvevőkek kell kérdezni), csupán az zavar kicsit, hogy feladatként építették a srácok a maketteket.
z
atya2001 300719 2006. július 16. 10:43
Válasz erre
Hali Miggyuri
Gratula a táborhoz, gondolom nem kis meló egy ilyet összehozni, de remélem lesz minnél többször.
csaio
atya
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8.