/ Fórumok / Versenyek, rendezvények /

Versenyek

Makettversenyekkel kapcsolatos információk, tudnivalók, észrevételek.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79.
Lidia 8984 2007. május 20. 09:33
Válasz erre
Sziasztok!
Június 15-17 Tomaszów Mazowieckiben(PL) lesz a Mester Kupa(Mistrzostw Polski Plastikowych Modeli Redukcyjnych klas „P” - Lengyelország hivatalos makettező mesterkupája)
Ha megkapom az angol nyelvű kiírást, felteszem
Bombraider 8983 2007. május 8. 14:31
Válasz erre
Szia!
Írtam emilt ez ügyben!

üdv:bomb
Kumancs 8982 2007. május 8. 14:14
Válasz erre
Üdv
Olyan kérdésem lenne hogy van e valaki aki Székesfehérvár vagy környékéröl megy a Jászberényi versenyre és esetleg hajlandó lenne elvini két makettet? Haza felé már hoznám mert csak vasárnap tudok menni és igy bajos a nevezés.
Elöre is köszönöm. Kumancs
RaPe 8981 2007. május 8. 00:34
Válasz erre
Elindult az előnevezés a Makettinfo Kupára!
makreg.hu
ChevyG 8980 2007. május 7. 22:08
Válasz erre
Sziasztok!
Jászberényben lesz ABER, és AGAMA?
Üdv!
Gabi 8979 2007. május 7. 18:09
Válasz erre
Szia Zolee!
Elnézést tőled és másoktól is aki már akart nevezni, a héten fenn lesz, és lehet küldeni a nevezést.
Köszi a türelmet!
Gabi
Zolee 8978 2007. május 7. 11:06
Válasz erre
Hali! a plakáton kinnt van hogy lehet a makreggel is előnevezni a jászberényi versenyre, ez mikortól él, mert hétvégén nem tudtam.
Thx
Zolee
Gabi 8975 2007. május 5. 09:31
Válasz erre
Szia Gyuri!
Valamilyen módón igen, de ezt majd később tudom pontosan megmondani.
Gabi
Miggyuri 8972 2007. május 5. 06:01
Válasz erre
Gabi!
Nálatok csak áll, vagy ott is lehet "menni vele egy kört"?
Miggyuri
Gabi 8968 2007. május 4. 20:11
Válasz erre
IMG_0027
IMG_0027

Sziasztok!
A Makettinfo Kupára Jászberénybe lehetőség van 26-án szombat reggel a képen látható Ikarus-55-ös autóbusszal lehönni Tata-Budapest útvonalról. Jászberénybe a várható érkezése 9-10 óra körül lesz, tehát Budapestről indul kb 8 óra körül. Csak egy kijelölt helyen lehet felszállni rá, nem megy el senkiért, és korlátozott létszámban. Jelentkezni csak nálam lehet emailben, érkezési sorrendben. A busz 26-án este megy vissza, aki vasárnapra is marad, annak meg kell oldani a visszautat. Nekem nagyon nagy élmény volt vele menni, csodálatos autóbusz.
Gabi
Gabi 8967 2007. május 4. 18:09
Válasz erre
Szia Bendi!
Semmi gond, nagyon köszi, hogy kiplakátoltad!
Gabi
Bendeguz 8966 2007. május 4. 11:44
Válasz erre
Gábibácsi!
jelentem körbeplakátoltam Gödöllőn az arra érdemes helyeket, meg adtam egyet anyunak is, úgyhogy a kistarcsai kórházban is lesz egy kirakva(hátha...)
viszont plakett ügyben rossz hírem van: megannyi próba és kisérletezgetés árás sem sikerült a sorozatgyártást megvalósítani, szóval ez most elmarad
Gabi 8963 2007. május 3. 19:34
Válasz erre
Mok verseny plakt kicsi
Mok verseny plakt...

Sziasztok!
Makettinfo verseny plakátja!
Gabi
Vadász 8961 2007. április 22. 15:54
Válasz erre
salou!

A Keletiblok a makettpiac egy igazán különleges szegmesében dolgozik.
Ez pedig mint a nevük is mutatja az orosz-ukrán vonal.
Nélkülük erről a pacról nem jutnál hozzá semmihez. Erről a piacról egyénileg vásárolni szinte lehetetlen és a csomag megérkezése is bizonytalan. Tömegcikket meg nem árulnak.

Aki orosz vonatkuzású maketteket gyűjt az legyen türelmes. Szerintem, ha ilyen érdekel, akkor rendeld meg töllük és várj. Én is ezt teszem.

Vadász
salou 8960 2007. április 22. 15:33
Válasz erre
Szia!
Hát én nem tudom hogy mivel hozták a formát, de én ezidáig akárhányszor beszéltem velük, mindig közölték hogy ez nincs az sincs amaz meg pláne nincs!
Elektrolakatos 8959 2007. április 21. 20:29
Válasz erre
salou!

Szolnokon valóban nem volt valami nagy a választék de Tokajban és Móváron Karcsiék igencsak hozták a formát!

Üdv:Elektro
Archy 8958 2007. április 21. 19:44
Válasz erre
Szia salou!
Móváron nemtom voltál-e, azt mondta Karesz, hogy min 2-szer akkora hely kell majd nekik nálunk. Ez bíztató jel :-)
Fel kéne hívni a figyelmüket? Nosza, itt az E-mail címük: info@keletiblokk.com
A másik, hogy szándékosan írhatsz versenyt, mert lesz az is. Várunk szeretettel! Mindenkit :-)
Áron
salou 8956 2007. április 21. 19:29
Válasz erre
Szia Áron!
Látom készültök remélhetőleg jó kis összejövetel lessz! /szándékosan nem írok versenyt/
De pl,a Keleti Blokk ott volt Szolnokon is csak még arra nem jöttem rá hogy minek?
És ez már nem az első rendezvény ahol ott vannak,.. de csak úgy vannak.
Árú nincs náluk az égvilágon semmi. Csoda hogy még ők maguk nem jöttek rá erre.
Persze tudom hogy ebbe nektek meg bárkinek vajmi csekély beleszólástok van, de talán egyszer valaki felhívhatná a figyelmüket hogy egy makettversenyre nem ártana néminemű makettet is magukkal vinni, és nem csak úgy nézni ki a fejükből mint a lukinyúl ha valaki netán egy Mi-6-ost meg szeretne venni.
De ettől függetlenül nagyon sok sikert kívánok nektek!
Archy 8955 2007. április 21. 15:11
Válasz erre
Sziasztok!

Frissült a Wolfpack 2007 (Zalaegerszeg 2007. Augusztus 25-26.) oldala:
www.wolfpack.atw.hu

Meghívott hagyományőrzők közül visszaigazolt, így már biztosan ott lesz a zalaegerszegi huszár csoport, és egy ősmagyar íjász társaság is!
Börzén biztos résztvevő a Wargammers (Vallejo), a Keleti Blokk, és nagy örömünkre az ABER is!
A lista folyamatosan bővül, így érdemes figyelemmel kísérni a frissítéseket!

Üdv: Áron
MrChef 8954 2007. április 21. 10:10
Válasz erre
Ez gyönyörű! Utaznunk kell rajta! :D
Gabi 8952 2007. április 20. 20:32
Válasz erre
IMG_0027_1.jpg méret: 115.8 KB
Sziasztok!

Egy kis friss infók a jászberényi MOK versennyel kapcsolatosan. Sikerült elérni, hogy ellátogat a versenyünkre az egyik legszebben restaurált Ikarus 55-ös autóbusz Tatabányáról!!! Meg lehet vizslatni, nézegetni, és valószínűleg egy rövidke nosztalgia utazás is szóba jön majd!
Valamint azt is sikerült a mai napon megbeszélni, hogy lesz terepasztal is, a gyerekek várható nagy örömére.

Gabi
Taki 8950 2007. április 19. 14:29
Válasz erre
Kedves Mindenki!

Köszönjük a gratulációkat, az észrevételeket! Igyekszünk ezeken természetesen javítani. Reméljük, hogy sikerül is. Részemről csak annyi, hogy különösen köszönöm RaPe és Wellesley segítségét! Nélkülük igen csak meg lettem volna lőve... Remélem a nevezésnél nem volt nagy gáz. A makreget is most tanulgattuk. Remélem jővőre zökkenőmentesebben megy a használata.
Még egy dolog felraktam a holnapunkra (végre) az eredméynlistát. Még a különdíjakkal adós vagyok. De ezt már itt úgy is nézhettétek. Akinek esetleg az oklevelén elírás történt kérem e-mailben jelezze nekem. Amint lehet kijavítom és valahogy eljuttatom hozzá.

Üdvözlettel: Taki
Archy 8949 2007. április 19. 11:31
Válasz erre
Stanley!
Azthiszem törvényszerű, hogy külföldiek tarolnak, hiszen minden országból a legjobbak jönnek el (legalábbis az esetek többségében), így érthető a végeredmény. Persze ez jó így, hiszen Móvár legnagyobb áldása, hogy szinte egész európa legmagasabb színvonalú munkáiból csemegézhetünk, és tanulhatunk belőlük.

Well!
Teljesen igazad van, és ez a mindenki segítsen szép dolog, de azzal kéne kezdeni, hogy kell egy ember, aki ezt megszervezi. Úgy láttam (mint kívülálló), hogy a móvári csapatnak arra már volt energiája, hogy a szállásunkat előre letelefonálja (nem szemrehányás), szal Andráséknak is ki kéne osztani a feladatot, pl Szabi szervezze meg a makettőrzést (csak példa). Ebben látok lehetőséget. De azt nem várhatjuk el egyik móvári sráctól sem, hogy fogjon össze egy 10-20 fős bandát, akik az ország minden tájáról érkeznek, különböző időpontban, különböző szállásra, stb. Ez nagyon komyoly szervezési feladat. Szal persze segítsen mindenki, de ezt meg kell alapozni. Kívánom hogy jövőre egész sereg "idegenlégiós" legyen Móváron, rám számíthattok!
Üdv: Áron
Stanley 8948 2007. április 19. 10:35
Válasz erre
Az óvári verseny klassz volt, minden dícséret és elismerész a szervezőknek. Évek óta bizonyítják hogy erre a feladatra is rátermedtek. Mi viszont hazai makettezők felköthetjük az alsót, mert megint külföldiek vitték el a díjak többségét.(volt olyan kategória, ahol ők indultak többen) Vigyünk és nevezzünk több makettet, fogadjuk el az építő jellegű kritikát!Ha ilyet kapunk, ne sértődjünk meg, mert - -leszólták a munkánkat - ,hanem fogadjuk meg a tanácsokat, hallgassunk meg több véleményt, és merjünk kipróbálni új technikákat, új fogásokat. Lássuk be, hogy a zsűri nem úgy látja a munkánkat, ahogy mi! Aki ezzel nem tu azonosulni, az ne nevezze be munkáját, csak mutassa meg a többieknek.Tökéletes munka nincs, de törekedjünk rá!Mindenkinek jó, vagy jobb munkát kívánok.

Stanley
gluer 8947 2007. április 18. 21:35
Válasz erre
köszönet és gratuláció a szervezőknek a remek rendezvényért
(és a kiállító makettezőknek a sok szép makettért)
wellesley 8946 2007. április 18. 20:09
Válasz erre
Sziasztok!

Első körben szeretnék gratulálni a Mosonmagyaróvári Klubnak a rendezvény megszervezéséhez és mindenkinek, aki vállalta a megmérettetést ezen a nagyszerű versenyen!

Második körben (hasonlóan a többi előttem szólóhoz) szeretném méltatni a versenyhez évente párosuló hatalmas és változatos börzét, amin nekem is sikerült kisebb baráti segítséggel jó pár kiegészítő készletet (műgyanta motor, matrica) beszereznem. Utólag is köszönettel tartozom Bihary Gyula barátomnak!
A makettek minőségéről nem szeretnék nyilatkozni, mivel nincs meg az a 'szakmai' tudásom, hogy minősítsem őket; illetve nem tudtam különösebben megnézni őket különböző okok miatt.

Előre mondom, hogy a most következő részben nem szeretnék megbántani senkit (akinek nem inge, ne vegye magára), de kibuggyant belőlem...
Harmadrészt (nevezhetném feketelevesnek is) azonban szeretném néhány észrevételemet is megosztani veletek. Amikor Balogh János (janos900) felkérte a makettezőket, hogy tudnák-e aktív segítséggel segíteni a helyi klubot a verseny megszervezésében, akkor azt hittem, hogy olyan tömeges jelentkezés lesz (szem előtt tartva a mosonmagyaróvári verseny érdekeit), hogy az én felajánlkozásom már a listájában a 20-as sorszámot kapja legalább... Ehhez képest a helyszínen azt kellett hallanom, hogy cakkom-pakk RaPe, Sziráki Szabolcs és én jelentkeztünk előzetesen e-mailben!!! Ezután azt is kérdezhetném, hogy "Ennyire nem érdekel senkit a móvári verseny??? Az, hogy ennek a nemzetközi versenynek a színvonala évről évre növekedjen (még ilyen magas színvonal mellett is)???" Azért hogy árnyaltabb legyen a helyzet, meg kell(ene) említeni/említenem azok nevét, akik részt vettek a zsűri munkájában, kiállítói asztalt készítettek népszerűsítve a makettezést vagy bizonyítva, hogy a magyar makettezők is tudnak olyan magas színvonalú munkák elkészíteni mint nyugat-európai kollégáik. Ezek fényében (szerintem) mindenki (ÉN is) gondolkodjon el rajta, hogy mivel tudná segíteni a verseny lebonyolítását a jövő évben és ha kitalálta, írja fel egy cetlire és tegye el egy biztonságos, de jól látható helyre; nehogy elfelejtse 2008 áprilisig! Mert az nekem is baromira tetszik, hogy most a verseny után egy héttel mindenki nagyon akar segíteni, de ebből mi fog megvalósulni a jövő évi versenyen???
Egyébként nem kell valami világmegváltó dologra gondolni és nem azt kérem, hogy üres legyen a börze, meg a makettes asztalok közötti tér, mert mindenki ott tolong a szervezői főhadiszálláson, hogy "Annyira akarok dolgozni!!!"... Az is elég lenne, ha az idei mennyiségnél jóval többen használnák ki az előnevezés lehetőségét a magyar makettezők közül... Bár ez utóbbi kérés ezen az oldalon fölösleges, mivel az itt jelenlévő emberek többsége élt/él/élni fog ezzel a lehetőséggel.
Köszönöm, hogy 'meghallgattatok'; de ezek csak EGY ember észrevételei, azaz nem mérvadóak és megfogadni sem kell őket.

Üdv. Mészáros 'Wellesley' János
Szolnoki Makettezők Baráti Köre

ui. Most lehet haragudni rám...
Archy 8945 2007. április 18. 15:59
Válasz erre
Szerintem ez olyan mint a T kategória. Aki akart ott indult, aki akart az meg a sima kategóriában. Jó ez így, szerintem nem szabad megtiltani, hogy a többfedelő indulhasson a sima ketgóriában.
Áron
Zebi 8944 2007. április 18. 13:27
Válasz erre
A többfedelűekre visszatérve: a versenyen volt kettő és többfedelűek kategória (F1), mégis indulhattak duplaszányúak a sima 1/48-as légcsavaros gépek (F5) között is. Ez direkt volt így, vagy csak egy "hézag" maradt a versenykiírásban?
janos900 8941 2007. április 18. 07:41
Válasz erre
Sziasztok!

Elolvastam a hozzaszolasokat, a makett atadasi kifogast jogosnak erzem, de ha valaki visszaporget ebben a forumban, akkor lathatja, hogy mar januarban kertem segitseget toletek, mert tudtuk, hogy nincs eleg ember, 3-an jelentkezetek pentek du.-ra, egy ember pedig adatfeldolgozasra. Ennyi. Vasarnap delutanra mar nincs energiank, napi 4-6 ora alvas es 12 oras porges utan mar nincs eronk, tobszaz embert visszatartani, es fegyelmezni. Es a kemeny munka meg csak eztan jon! Dijkioszto meg szekpakolas alkonyatig. Ja igen a movari klub kemeny magja, a felnottek nincsenek tobben 15-nel, es ebbol se kepes mindenki 3 napig ott lenni.
A tv-k semmit sem hoztak le pontossan, irta valaki, hogy olyan nyilatkozzon aki tudja az adatokat, jelentem tudtam! De semmit sem ugy hoztak le, ahogyan en mondtam. Pl: 300 dijat mondtam, ok 300 kategoriat, stb.

Balogh Janos
Samee 8940 2007. április 18. 00:55
Válasz erre
Üdv!
Akit érdekelnek a képeim itt megtalálja:
http://upload.citromail.hu/dl/?tid=51f5257446911feb7ede50532e19f8795
S
SzaTi 8936 2007. április 17. 21:40
Válasz erre
Sziasztok!

Azt szeretném kérni, hogy akinek még szüksége van szállásra a jászberényi versenyre, az a szabo.tibor@pr.hu e-mail címre jelezzen, 2007. 04.27.-ig .
A szállás lehetőségek leírását, a makettinfo versenyek topikjában megtaláljátok.

Köszönöm, SzaTi
Kalóz 8931 2007. április 17. 20:41
Válasz erre
Keri! Nem tudom, a tisztelt fényképező urak miért nem tudják, hogy minden kamerán van egy Zoom gomb, aminek segtségével nem kell ráfeküdni a makettekre, anélkül is lehet jó képeket csinálni, akár közelit is (tőlem már kérdezték meg, hogy én miért nem fekszem rá az asztalokra, hogy fényképezzek?). Persze nagyításnál jó kéz kell hozzá, hogy ne remegjen be a kép, de kis gyakorlattal ez megvalósítható. (Tokajban többszáz képet készítettem , alig egy- kettő lett életlen, bemozdult) Aki meg nagyon profi képeket akar készíteni, az szerezzen ahhoz megfelelő gépet ill. állványt is. Egyébként meg illene tisztelni a másik munkáját, és nem csak a kiállításokon, az élet más területén is. Sajna ez nálunk újabban sokszor nem szokás.
Bocsi a zsörtölődésért, nem a korrekt módon viselkedőket szeretném megróni, hanem azokat,akik nem azt teszik/tették. Merthogy ez a fajta viselkedés sok helyen fordul elő, sajna.
Üdv, és gratula Mindenkinek, aki részt vett a rendezvényen bármilyen minőségben, elősegítve annak sikerét (Én sejnos nem lehettem ott, de talán egyszer nekem is összejön):
Kalóz
xcraft 8930 2007. április 17. 20:36
Válasz erre
xcraft 8929 2007. április 17. 20:36
Válasz erre
Sőt, legtöbbször a nevezés lehetőségétől is elesik a zsűrítag, legfeljebb más kategóriában indulhat. Pedig biztosan tudnának kiemelkedő munkával jelentkezni, a zsűrizés feltételez némi hozzáértést. A másik, Óváron igen erős a mezőny, nehéz lehet dönteni, és igenis a szubjektív megítélésen múlik a dolog, ezt tudomásul kell venni, és jövőre újra próbálkozni.

Csak eg
Zebi 8928 2007. április 17. 20:32
Válasz erre
Szokott lenni Best of Show, meg legjobb repülőgép (harcjármű, figura, autó, stb.) kategória is. Ezek idén nem voltak, vagy csak lemaradtak a listáról? Meg nincs feltüntetve például a Kerekasztal + MOK különdíja sem.
Gabi 8927 2007. április 17. 20:25
Válasz erre
Szia Brúnó!
Az elfelejtettem szó nem helyes, mivel közösen felejtettük el a dolgot, de ezt már megbeszéltük. Emberek vagyunk, tévedhetünk mi is, én is nagyon sajnálom, ennek is van tanúlsága a jövőre nézve. Remélem a többet nem vállalom dolog nem végleges, de ezt majd megdumáljuk.

Egy érdekes kérdés merült fel bennem itt a tévedésünk kapcsán. Az még nem tünt fel senkinek, hogy a versenyek után a zsűrit általában mindig csak támadni, meg lehúzni szokták, az adott verseny szervezőin kívűl senki sem köszöni meg nekik, hogy esetleg feláldozták a fél napjukat arra, hogy azok munkáját megnézzék és értékeljék akik reklamálnak??? Természetes, hogy vannak hibák, vagy más-más nézőpontok, de ezt senki sem hivatásszerűen csinálja, hanem a szabadideje terhére. Kényelmesebb a haverokkal sörözni, vagy a börzén vásárolgatni, de gondoljátok el, ki zsűrizné le egy év múlva a maketteket, ha azt mondaná mindenki, hogy sorry de hiányzik ez nekem, hogy csinálom egész délután és utánna csak a hurrogást hallom? Az építő jellegű kritikának természetese továbbra is helye van, csak kérem hogy mielőtt ezzel kapcsolatosan bármit is leírtok gondoljátok végig alaposan.
Köszönöm!
Gabi
Zebi 8926 2007. április 17. 20:22
Válasz erre
Repülőgépeknél összesen 65 díjazottból 13, azaz 20% magyar.
barackdr 8925 2007. április 17. 20:16
Válasz erre
Szia xcraft!
Nem biztos, hogy nyomasztó ez a fölény, Móváron tudtommal(remélem jól tudom) már több a külföldni nevező mint a magyar, így kell szemlélni az eredméynlistát.
xcraft 8924 2007. április 17. 19:56
Válasz erre
Sziasztok!
A kiállításról mindent leírtatok, amit kifejezetten szeretek, azok a remek fényviszonyok, itt nagyon jó makettet fényképezni, a nagy fényáteresztő tető pótolhatatlan atmoszférát teremt. Megnéztem az eredménylistát, nyomasztó külföldi fölény. Ez persze nem baj, de mit tudnak, amit mi kevésbé? Főleg repülős kategóriában. Vissza is vonulok alkotni valamit. :)
Recept: Végy egy közepes, vagy nagy méretű, rendkívül látványos kialakítású és festésű gépet, ami mind építés, mind festés terén bonyolult, -legjobbak a repülő drótakadályok-, és csináld meg tökéletesen. Mondjuk ez kellemes lesz:
www.rodenplant.com/HTML/019.htm
Lorenzo12 8923 2007. április 17. 16:55
Válasz erre
Az én eredményem sem stimmel, E kategóriában 5. lettem, itt 3. van írva.
Muzzy 8922 2007. április 17. 16:44
Válasz erre
Kedves András, kedves Mindenki!
Először volt alkalmam arra, hogy ne csak beszámolókból, hanem "testközelből" ÉLVEZHESSEM a rendezvényeteket! Igaz, csak egy napra tudtam lemenni, de rendkívül jól sikerült program volt!
A hiányoságok ellen mi is tehetünk. Mint egyszerű nézelődő sajnos többször észleltem, hogy főleg kisebb gyerekek nyúlkáltak a makettekhez. Ekkor finoman, kedvesen (mind a 130 kg-ommal :)) megkértem őket, hogy ne nyúljanak hozzá, mert aki készítette, igen sok munkát fektetett bele, és nem örülne, ha valami baja lenne a makettjének (A makettezőket dícséri, hogy a srácok többnyire a vízimitációkat fogdosták, hogy az valóban víz-e). És érdekes, lehet, hogy a szülők kicsit furcsán néztek, mert ügye ilyenkor csak a rendezőktől szokás figyelmeztetést kapni, de a gyerekek megértették. Mint két gyerekes szülő tudom, hogy nagyon nehéz állandóan felüggyelni a gyerekeket, viszont jó volt látni, hogy több esetben a szülők maguk szóltak a kicsikre, hogy ne nyúljanak hozzá. Tehát ha minden kolléga hasonlót lát, szóljon Ő is rá az illetőre, nem csak a rendezőnek van hozzá joga. Egy-két esetben felszisszentem, mikor a korábban említett fényképezésekre került sor, a kedves érdeklődő csak a kiszemelt makettet nézte, nem törődött vele, hogy a középre lerakott makettet csak másik három felett átnyúlva a fényképezőgép szíjával szinte leverve tudja közelről lefényképezni. Láttam egy-két asztalon a ne nyúlj hozzá rajzot, de sok helyen ez sem volt kitéve, tehát nem tudatosodott a nézelődőkben, hogy ne nyúljanak a makettekhez.
A bankautomatához visszatérve legközelebb a pénztárcát tartó zsebet is be kell varratni, mint annó katonáéknál :)
Muzzy
RaPe 8921 2007. április 17. 16:38
Válasz erre
Elvileg annak kéne lennie, de én csak felraktam :)
notarius 8920 2007. április 17. 16:34
Válasz erre
A versenyeredmények xls-tábla biztosan helyes? Pl. K3-ban az eredményhirdetésen harmadiknak mondtak, itt pedig másodiknak írnak.
béla 8919 2007. április 17. 15:47
Válasz erre
pont ebben a pillanatban tisztázódott
bocs a kérdésért
béla 8918 2007. április 17. 15:46
Válasz erre
Hello!

Én csak azt szeretném kérdezni, hogy hol láthatóak az újabb móvári képek, mert a főoldalról kattintva csak a régieket látom.

Köszi!
Panther 8917 2007. április 17. 14:33
Válasz erre
Barátaim, Kedves András!

Most jutottam el odáig, hogy kellő képen meg tudjam köszönni, az élményt amivel sokadik alkalommal megajándékoztatok engem és a velem odalátogató, egri makettező barátaimat! Mondhatni a Ti hétvégétek biztosítja a kellő tápanyagot, az egy éves várakozás idejére! Fantasztikus szervező munka volt! Már pénteken nem is tudtunk mit segíteni mire felértünk pedig ezért indultunk el! A makettek minőségéről és mennyiségéről nem szeretnék ódákat zengeni azt már megtették előttem sokan mások. Az itt zajló "vitába" sem szeretnék belefolyni, mert úgy gondolom zseniálisan meg fogjátok ezt is oldani. Egy dologért szeretnék még köszönetet mondani, az pedig az hogy lehetőséget biztosítottatok a Round Table Hungarynak, hogy bemutatkozhasson, ha röviden is. Ezt külön Köszönöm!
Illetve szeretnék gratulálni Szmodics Csabának, aki elnyerte a különdíjunkat, a szórópisztolyt illetve a makettinfo/airline felajánlását a kompresszort. Zseniális volt az ő munkája, s remélem jövőre mint nemes ellenfelet köszönthetjük valamely kategóriában! Természetesen jövőre is felajánljuk a díjat, már lehet készülni. Még asztalunk nem döntött, hogy milyen kategória mely arra érdemes munkája viheti el különdíjunkat, de azt megígérhetem jövőre is olyas valaki kapja majd meg aki segítségünk nélkül nehezen tudná ezt a lehetőséget megteremteni magának.
Illetve szeretném megköszönni Tábor Áron Archy munkáját is aki összehangolta a Round Table és a Makettinfo munkáját!
Kívánok mindenkinek további jó makettezést, és éljenek a Párducok!

Panther
Archy 8916 2007. április 17. 14:01
Válasz erre
salou!
Kár hogy sokan nem így éreznek :-( Bevallom néha én is fennakadok a zsűri döntésén, nem mintha az életem múlna rajta, csak egyszerűen nem értek egyet az érveikkel. De ez így jó, hiszen mindenki másképp látja a dolgokat. És ahogy látom, ez igazából mindenkinek jó így, mert ha jól tudom idén sem volt olyan aki "fellebezet".

Mindenki!
Annyiban látom értelmét Egresi mester ötletének, hogy nagyon nehéz lenne betartatni az elpakolási tilalmat. Viszont én személy szerint kivinném az udvarra a dolgot. Tudom, hogy időjárásfüggő, de az időpontból fakadóan általában jó az idő. B tervnek maradhat a z aula.

Üdv: Áron
Vadász 8913 2007. április 17. 06:34
Válasz erre
Kedves Lajcsi!

Az én hibámból még nem kellett postázni, legfeljebb nem aludtam.

Vadász
Vadász 8910 2007. április 16. 23:38
Válasz erre
Angel!
Bocs, de nem gondoltam, hogy ekora vihart kavar a bankos poen.

Andris!
Ne te alkalmazkodj mindig a vendégekhez.
Te adod a rendezvényt, ők adják a maketteket. Elvárható hogy legalább 14.00-ig a helyén maradjon minden. 14.00 és 15. 00
között lehet pakolni. 15.00-tól eredményhírdetés.
Prágában 17.00 kor adják vissza a maketteket, és nem érdekli őket, hogy mikorra érsz haza. Aki 800 km-től messzebbről
érkezett az úgyis csak reggel indul.
Az átvételi papírra rá kell nyomtatni a visszaadás rendjét és feltételeit.
barackdr 8909 2007. április 16. 22:54
Válasz erre
Szia András!
Csak egy apró észrevételt tennék a makettek korábbi elcsomagolásával kapcsolatban.
Ez szerintem nem csak a vonatozóknak, de az autóval érkezőknek sem túl jó megoldás, mivel ha az autó egész délelőtt a tűző napon áll olyan jó időben mint idén volt nem feltétlen raknám bele a makettem, hogy még két órát álljon az is a napon a forró autóban míg tart az eredményhirdetés.
A nyertes táblák elhagyása jó ötlet, mert nem lenne már előtte sértődött távozás, a maradék "renitensnek" meg egyszerűen meg kell tiltani, hogy elvigye a makettjét(tudom könnyebb mondani mint csinálni). Elhiszem, hogy ez nyugaton ellenőrzés nélkül megy, de a nyugati is értse meg, hogy itt ez a rendszer és kész(szerintem ő sem örülne neki ha az ilyen csomagolgatások során legközelebb az ő makettjének kelne lába).
A helyszínnel kapcsolatban pedig egy talán logikus kérdés merült fel bennem. Tavaly nagyon jó volt az eredményhirdetés az új épületben. Annak mi akadálya, hogy jövőre ismét egy órával korábban "ki legyenek hajítva" az árusok és ott legyen a díjkiosztó? Az árusok gondolom nem az utolsó órában csinálják meg a nagy bizniszt és ott tavaly is jó volt az egész.

Üdv:
barackdr
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79.