/ Fórumok / Makettversenyek, rendezvények /

Versenyek

Makettversenyekkel kapcsolatos információk, tudnivalók, észrevételek.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79.
Mekett 6483 2005. február 1. 18:30
Válasz erre
Migyuri!
Azt hiszem, az nem az enne megfelelő lap volt.

Zolee!
Magó Karcsival kellene beszélnetek, szerintem biztos örül neki. Azt hiszem, a száma ott van a hirdetményen, de elküldhetem mélben is.
Üdv!
Zoli
Miggyuri 6482 2005. február 1. 15:24
Válasz erre
Mekett! Nem erre gondoltam. Van vkinek .doc formátumban lebontva.
Arra gondoltam.
Miggyuri
Zolee 6481 2005. február 1. 10:05
Válasz erre
Mekett!


Gyors fejszámolás
kb 15 versenyző (eddig legalább is).
Lenne egy olyan kívánságunk, hogy egy külön asztalon bemutatnánk a klubot (mármint egy csomó munkát).meg lehetne ezt oldani?

Zolee


ui: Én viszek 2 diorámát, 2 figurát
A többeiek sacperkábé:Harckocsi: 11, Repülő 8, Autó, scifi, figura:4, Helikopter: 3, Dioráma :2

Majd még jelentkezem a végső felállásnál.
ui:lesz a mi-8as...
Mekett 6480 2005. január 31. 16:09
Válasz erre
Miggyuri!
Itt, a versenykiírásnál.
Atis 6479 2005. január 31. 15:52
Válasz erre
Új év... új autó... új versenyek... új makettek...:)
Miggyuri 6478 2005. január 31. 15:15
Válasz erre
Valakinek, tvaly megvolt a nevezési lap Móvárra.
Nem emlékeztek kinek?
Miggyuri
Mekett 6477 2005. január 31. 12:53
Válasz erre
Hányan jöttök, Zoli?
Zolee 6476 2005. január 31. 12:34
Válasz erre
Mi debreceniek biztosan megyünk!
Üdv:Zoee
Mekett 6475 2005. január 30. 16:04
Válasz erre
Ki fog jönni Szolnokra?
Mekett 6474 2005. január 18. 10:25
Válasz erre
A versenyek rovatban elérhetőek a tavaszi mosonmagyaróvári kiállítás hirdetményei több nyelven is. Kérünk mindenkit, aki ismer külföldi makettezőket, hogy hívja fel a figyelmét rájuk, hátha kedvet kap eljönni.

Előre is kösz mindenkinek.

Ugyanitt megtalálható a szolnoki kiírás, ami a legközelebbi verseny idehaza. Lehet kezdeni készülni, ideje nekiállni a sorjátlanításnak :-)
Miggyuri 6473 2005. január 14. 11:53
Válasz erre
Dehogy nem, hogy is gondolod, hogy nélkülem megrendezik!!!
Miggyuri
Mekett 6472 2005. január 14. 09:36
Válasz erre
Gyuri!
És mi van a sanghai kiállítással? Oda már nem is mész? :)
Miggyuri 6471 2005. január 14. 09:06
Válasz erre
A Ried im Innkreis –i Makettbarátok Egyesülete
2005. szeptember 23.-25. között
EURO-MODELL
elnevezéssel,
nemzetközi, makettkiállítást és vásárt rendez.
bővebbinformáció:
Gottfried Schachinger
Gonetsreith 96
A-4910 Ried/Innkreis
T.: 0043/ 0 77 52 /89 6 22
e-mail: mbf-ried@aon.at
kbx 6470 2004. december 18. 09:39
Válasz erre
NGPETI 6469 2004. december 16. 13:01
Válasz erre
Még az elözőhöz...

"nem adtunk ki minden helyezést az adott kategóriában",sokszor inkább különdíjjal értékeltük a makettező igyekezetét...
NGPETI 6468 2004. december 16. 12:59
Válasz erre
Sziasztok!

Az hogy van/lehet,hogy egy kategóriában egy emberke több díjat is kap?
Nem sajnálom,de annak idején az NH Makettshow-n ezt nem csináltuk...
(Lezsűriztünk egy "halom" makettet,majd később egyeztettük,hogy melyik kié,és ezután egy név mellett csak a legjobban sikerült /pontozólap alapján/ munkája maradt meg egy kategóriában.
Ha viszont nem volt elég nevező,akkor nem adtunk ki minden helyezést az adott kategóriában.)
NGPETI 6467 2004. december 15. 16:07
Válasz erre
Szia Mindenkinek!

Sikerült egy kisebb lavinát elindítanom...

Ismétlem:NEM BÁNTÓ SZÁNDÉKKAL mondtam azt,amit a 328-ban leírtam!
Tényleg komoly dolog átalakítani egy "dobozos makettet" (ezt csinálom én is elég rég óta),de nekem fáj a szívem a "méregdrága" versenyautók miatt,amik gyárilag is jól néznek ki.
Egyébként GRATULA az elkövetőknek!!!

A valósághűség meg azért vetődött fel bennem,mert nincs külön "átalakított" kategória a polgári járművek között és ezért nem jártam kiállításon makettel pár éve.
Amikor odavittem egy autót (vagy vittem volna), mondták,hogy ........, de "dokumentációval" is alá kellene támasztani (mint más kategóriákban),hogy miért is ilyen???
Szerintem nem is korrekt egy kalap alatt díjazni az ilyen különböző munkákat,de az is igaz,hogy kevés az induló...
Valahogy ez a kategória nem fejlődik olyan látványosan,mint egy-két másik.
Ráadásul kevés az új jelentkező erre a hobby-ra...

Én már 1-2 éve Japánból rendelek mindenféle makettet,mert azt Ti is láthatjátok,hogy kicsiny hazánkban "nem minden" kapható... :o(

Gabi 6466 2004. december 14. 21:33
Válasz erre
Szia Mekett!
Biztos, hogy nem a kevés induló volt az ok, mert kb. 6-7 autó biztos volt a villamoson kívűl a gyerek polg. jármű kategóriában. Arról nem is beszélve, hogy olyan kategóriában is adtak díjat ahol egy induló volt, és ezt az Ödön ki is hangsúlyozta. Én csak arra akartam kilyukadni, hogy talán egy mondatot megért volna, hogy miért történt így, mert én se tudtam értelmes választ adni a lányomnak, hogy akkor most mi van. Azt viszont értékeltem, hogy a többi gyerek kategóriában, és a junior kategóriában mindenki kapott makettet is a helyezés mellé. Különben teljesen igazad van, hogy már az is egy nagy dolog, hogy egyáltalán megmutathatja mindenki a művét, hogy erre lehetőséget biztosítanak. E miatt mindem tiszteletem azoké akik megrendeznek, és sok szabadidő terhére lebonyolítanak egy kiállítást, és versenyt, mert nagyon kemény dolog ennyi mindent megszervezni, és kontrolálni.
Gabi
Mekett 6465 2004. december 14. 21:06
Válasz erre
Bizonyára ti is hallottátok már, hogy most is történt egy lopás a kiállításon.
Valaki kiszámolta, hogy idén minden második versenyen történt ilyesmi.

Szerintetek mit lehet/kell tenni az ilyen esetek elkerülése érdekében?
Jó, vágjuk le a kezét, az az alap, de akkor hogy fogjuk meg?
cavman 6464 2004. december 14. 02:47
Válasz erre
Hali!

Nem találtam kiegészítést, csak a gyártót.. Nézegettem az eredménylistát, és számomra eléggé kusza az egész

Felnőtt hajó-(Mintha úgy emlékeznék,hogy a vitorlásokkal kezdték a felsorolást.Akkor most???)

1 Alexander Tumbin Neger
2 Horváth Zoltán ?????-Hajó neve
3 Varga Attila S-100 ?????-A fentiek szerint ez vitorlás..

Felnőtt hajó saját építés
1 Brozsina Andrzej HMS Gen.Wolfe
2 Mike Tamás ?????- Hajó neve
3 Házi Tamás (AM-22 Óbuda, de ezt sem írták bele)


Még akkor sem értem mert nem volt 50 hajó, ha jól számolom 10..
A eggyik Victorynál az volt írva: SAJÁT VITORLA (ezt a versenyes képeknél olastam)
PANART! Nyertél egy pöttyös labdát!

gluer 6463 2004. december 13. 23:32
Válasz erre
azt én is olvastam, hogy Revell csak arra lennék kiváncsi, hogy mennyire volt dobozból építve ill. feljavítva

a Victory, körbenézve a lehetőségeket azt hiszem Panart volt
nem is vészes, hisz végülis csak 81k a Fabulisnál :))
Mekett 6462 2004. december 13. 23:30
Válasz erre
Gabi!

Általában azért nem adnak ki díjat bizonyos kategóriákban, mert kevés volt az induló. Ezt persze nem tudhatják előre a szervezők.
Gondolom, ez volt az oka.

Így vagy úgy, szerintem sem szerencsés pont az utódok kedvét elvenni a hobbitól. Persze ha belegondolok, én hány évig álítottam ki csak úgy, valszeg csak a jellemüknek használ :D
(Ha már az enyémnek nem használt :)
Gabi 6461 2004. december 13. 18:54
Válasz erre
Sziasztok!
Most láttam az eredmények böngészése közben, hogy a meghírdetettel ellentétben a gyerek kategóriában polgári járműnél nem díjjaztak semmit, pedig volt felhozatal. Tudom, hogy a zsűrinek mindig joga van kategória összevonásra, bontásra, eltörlésre, de szerintem ezt pont nem a gyerekeknél kellene megcsinálni, vagy legalább akkor előre közölni, mert a nevezést viszont elfogadták. Kicsit furcsa eljárás, ami nem biztos hogy a makettezés jövőjét szolgálja.
Gabi
cavman 6460 2004. december 13. 00:49
Válasz erre
Hali!

A kis schnellboot Revell gyártmány volt, olvastam alatta. A nagy Victory is készletes, csak az a 150 Ezer Ft-os árkategória. Még tegnapelött olvastam valahol.

Mekett 6459 2004. december 12. 22:36
Válasz erre
A verseny eredményei letölthetők a Versenyek rovatból.
gluer 6458 2004. december 12. 22:15
Válasz erre
ez érdekes, én biztos voltam benne, hogy az Andrea Doria az első, az aknaszedő és a schnellboat pedig a második,harmadik. ill akár ők is lehettek volna elsők. nagyon tetszett mindegyik
a kis Revell schnellboat mennyire volt dobozból?

azt tudja valaki, hogy a nagy Victory milyen készlet volt(ha nem egyedi építés), pont alatta volt a papír.
Brunó 6457 2004. december 12. 22:01
Válasz erre
Sziasztok!
Andrewboynak üzenném, hogy a Fujimin és Aoshimán kívül még a Revell-Monogram is csinál ilyen autókat. Van az AMT-nek is, bár ők asszem csak a filmbeli (Fast and...)járgányokat adták ki. http://www.revell-monogram.com/home.html http://www.rcertl.com/ Személy szerint nekem tetszettek azok az autók is, annak ellenére, hogy én kamionokat és amcsi utcai autókat csinálok.
Gabi 6456 2004. december 12. 21:51
Válasz erre
Szisztok!
Természetesen én is voltam a versenyen, és láttam az általatok leírt maketteket. Én is azt az álláspontot vallom, hogy ha valakinek ez tetszik, akkor csináljon ilyet belőle. A makettezésben én mindig is a kreatívitást szerettem nagyon, azt hogy átalakítunk, hozzá teszünk, elveszünk stb. Én is szinte minden kamiononmat átalakítok, van egy-kettő amit csak másik kamion makettező tud megmondani, hogy melyikből készült. Én annak is örülök, hogy valaki ilyet csinál, ha erre van igénye, ez tetszik neki. Abban igaza van NGPETI-nek, hogy kicsi volt a polg. jármű felhozatal, de ez sajnos már tendencia. Bár ha elnézem a Tamiya autók árait, ezen nincs mit csodálkozni, azok a csillagos eget verik, és igazán szép autókat ők adnak ki. Mondjuk kamionban szerintem a szokásos körüli mennyiség volt, bár mi már jól ismerjük egymást, és ritka itt az új versenyző mint a fehér holló.
Magáról a versenyről annyit, hogy kicsit furcsáltam az eredményhírdetés előtti zártkörű, csak a meghívottaknak szóló állófogadást, ha már ilyet akartak, az talán szerencsésebb lett volna utánna. Amit még hiányoltam, hogy senki sem tudta, hogy kategóriánként mi nyert, mert nem mondták, csak a neveket ( ez sajnos máshol is sokszor így van ), de nekem még az eredményhírdetés után se tudták megmondani, hogy melyik kamion lett helyezett, mikor ezt külön megkérdeztem. Na minegy nem ezen múlik. Amúgy jó volt, voltak szép munkák, és szerintem kiemelkedő teljesítmények is, de ez szubjektív dolog. Az egyetlen gond, hogy legközelebb csak három hónap múlva lesz Szolnokon verseny.
Gabi
Andrewboy 6455 2004. december 12. 17:37
Válasz erre
Sziasztok!

Én szintén kint voltam a kiállításon, sőt én voltam aki elkövette Focus WRC-t, Honda Accord-ot és a Skyline-t, ahogy ti nevezitek Streetracinges autókat. Nekem ez tetszik! Másik én kb. fél éve kezdtem el makettezni, én is tudom,hogy van még mit javulni, de szerintem azért nem lettek annyira rosszak!
A közeljövőben is megfoglat titeket örvendeztetni hasonló autókkal, mert úgy vettem észre, hogy elég sok ember van akinek ez tetszik.

NGPETI-nek egy kérdés légy modd el, hogy melyek azok az autók amik erre alkalmasak, és kapom meg őket.(Fujimi, Aoshima maketteket már szereztem, de még nem készülte el)
Ja valósághűség, légyszi keress fel bármilyen amcsi tuning honlapot és szinte teljesen hasonló autókat fogsz találni!
Semmiféle bánó szándékot nem éreztem, a kritika építő is lehet.
Sziasztok.
  6454 2004. december 12. 17:18
Válasz erre
Hali!

Mi hajómodellezők is vegyes érzelmekkel tértünk haza. Én személy szerint FH3A kategóriában a harmadik lettem azzal a ZÖLD AM aknamentesítő hajóval. Gondoltam hogy az első vagy második helyet a kollégáim elhozzák a Nagy Schnellbot torpedóssal, vagy az Andrea Doria helikopterhordozóval. De foggggggalmunk sincsen ki a második helyezett, és hogy az első az a búraalattitöpszli, ami tény és való, igényes, precíz munka, (talán az lett az első de nem ismerjük)mert több motorost nem láttunk, más kategória. Hozzá kell tenni hogy a mi hajóink is mind teljesen saját építésűek. Na jó a epoxi gyantát,és a réz huzalt nem én csinálom otthon hanem boltban veszem. Mivel rc hajók, az elektronika is gyári. Sol versenyen bizonyított hajók ezek, amit a mi versenyeinken fotókkal kell igazolni hogy miért úgy néz ki, ahogy ott kinéz..(persze az több pontot is ér)És nem lehet gyári mentődob, ágyú, stb.. Árgus szeme van a hajós műszaki bizottságnak. És hát ott vezetni is kell a járművet.
Szóval azért volt érdekes mert külön kategória volt a vitorláshajó, és a motoros. Lényeg a lényeg, hogy a nem KITT hajót így visszasorolni.. És egyáltalán nem a saját hajómra gondolok.

(a kép tár hu nem működik sajna)

Üdv mindenkinek:cavman

kbx 6453 2004. december 12. 13:36
Válasz erre
Hali!

Én is kinn voltan a kiállításon és részben egyetértek veled, de:
Szerintem nem baj ha valaki sztrítrészinges autót csinál (Szíve jog átalakítani) meg szerintem egy kis színt visz a sima utcai- és versenyautós világba! Én például sajnálom atalakítani az amúgy is jól kinéző rally autókat (kivétel ez alol a Cirtoen mert az annyira siralmas, és nem lehet hozzá feljavítókat kapni, hogy inkább utcait cinálok belőle) de azok a makettek amik kimondottan ezt a műfajt képviselik azok itthon nem kaphatók! Azzal egyet értek veled, hogy minőség szempontjábol van még mit javitani!
Amúgy nekemis az utcai Nissan tetszett legjobban:))
Úgy terveztem, hogy én is nevezek, de a saját hülyeségem miatt lecsúsztam róla:((
Elég kevés munka volt kinn, és nem csak autós szempontból!!
imi 6452 2004. december 11. 23:14
Válasz erre
NGPETI!
Őket is meg lehet érteni.
Én annyira sem vagyok otthon a streetracing gépek gyártásában mint te (lévén harckocsizom) de egy más síkon megközelítve: ezek az emberek alkotnak. Megalkotnak egy új egyes esetekben egyedi gépet. Vagy: Tetszik nekik a streetracing légör de nincs pénzük venni egy igazi kocsit és azt ipofozni. Így marad az megcsinálják a saját kocsijukat csa éppen mondjuk 24szeres kicsinyítésben. És ha így golndolunk bele kell ehhez tehetség: megtervezni és megvalósítani az átalakításokat megtervezni a színeet(jól mutatnak e együtt stb.) és mind ezt egy kész kocsivá gyűrni amiből talán nincs ia máai a világon...
hát én laikusént így gondolom
szia
NGPETI 6451 2004. december 11. 13:47
Válasz erre
Sziasztok!

Főleg autós megközelítésből pár szóban írnék a hétvégi kiállításról, de kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is.
A következő sorokat mindenféle személyeskedés és bántó szándék nélkül írom…

A hétvégén megnéztem a Stefánián a makett-kiállítást.
Azt tapasztaltam, hogy kezd eluralkodni a STREETRACING őrület az autó-makettezők körében (ami még nem lenne baj, mert biztos lehet kedvelni ezt a jelenséget is…).
Nekem inkább az szúrt szemet, hogy mindenféle komoly versenyautóból (Corolla WRC, Skyline GT-R, Supra GT, Honda Accord, Focus WRC, stb.) „utcai harcos” járműveket készítenek, pedig van a piacon több, erre sokkal alkalmasabb autótípus is (egyébként volt ilyen is kiállítva).
Azért itt még hozzáteszem, hogy sokat kellett foglalkozni ezekkel a makettekkel, hogy így átalakuljanak (de hol marad a valósághűség???)…

Szigorúan CSAK autós szempontból megemlíteném még a „felhozatalt” (kb. 30 makett).
Elszomorító volt látni, hogy ilyen kicsi az érdeklődés egy központinak nevezhető helyen a fővárosban… Ez a megállapítás persze rám is vonatkozik, mert én sem vittem makettet a versenyre. :o(

A börze autós szemszögből nem volt motiváló, viszont minden más elég nagy mennyiségben kapható volt!

Minőségi kifogásom is akadt egyes autóknál („mindent ecsettel vastagon lekenek, a kasznit nem fényezem, stb…”), ami a zsűri munkáját nagyban befolyásolni fogja a döntésüknél…
/Szubjektív vélemény, de nekem egy utcai Nissan tetszett a legjobban az autók közül./

Vajon miért kezd így ellaposodni a polgári jármű szekció?
george 6450 2004. december 3. 19:28
Válasz erre
Kelenvölgyi Műv. házban dec. 5. autómodell börze!
XI.ker. Kardhegy utca
Mekett 6449 2004. december 2. 20:42
Válasz erre
Így a kiállítás közeledtével megfogalmazódott már valakiben az elkövetés szándékának halvány gondolata lehetősége, hogy kijöjjön?
Fodi 6448 2004. november 24. 21:09
Válasz erre
Hali!

Hajómodelleket és terepasztalokat állítanak ki a győr-ménfőcsanaki Bezerédj-kastély kispincéjében holnaptól (nov. 25) három napon át. A játék- és vásárlási lehetőséggel egybekötött bemutató naponta fél háromtól este hatig tart nyitva.
Mekett 6447 2004. november 15. 21:52
Válasz erre
A Versenynaptárba két ajánlat került az év hátralevő részére. Az egyik a jövő heti autómodell-börze, a másik a decemberi kiállítás a Stefánia Galériában.
atya2001 6446 2004. november 1. 15:10
Válasz erre
Halihó

Hétvégén volt a Bólyai Makett Építő kupa.
Mely rendezvény egy kicsit szegényeses volt makettek számában, de azért akadt elég látni való.
Én észrevételeim a kiállitásról:
1. A regisztrációt végző fiatal lányok, akik kedvesek és segítő készek voltak, már egy igényes rendezvény lebonyolítását sugalta, és
2. Végül is, az is volt( elkeritett regisztrácio ahova csak az mehetett be akinek dolga volt ott, az asztolok jol körbejárhatóak, és kisebb várakozások után minden makettet látni lehetett, és végtelenül sok segitkező ember az asztalok környékén)
3. A megnyító lehetett volna egy kicsit tartalmasabb( de igy is elment)
4. A nagy méretü börze ahol sok ritkaságot lehetett (látni,venni)
5. És biztos tartalmasok voltak a többi bemutató programok is de azokat én már sajnos nem láttam. (hazautazás miatt)

Röviden ennyi a hétvége krónikája(biztos volt még sok vidám és szomorú dolog amit nem emlitettem de azok közlését átadom másnak) :) :(

ui:lehetne a többi versenyt is nem vizsga időszakban megrendezni:))))

csaio
atya
Mekett 6445 2004. október 23. 00:06
Válasz erre
Sziasztok!
Felkerültek Madar Imre képei az augusztusi balatonalmádi kiállításról. A galéria a Versenyek rovatban található.

Andris!
Szívesen! Kösz, hogy elküldted nekünk a cumót, ez sajnos nagyon ritka manapság... :(
Aztán szép legyen az a verseny! ;-)
E.András 6444 2004. október 22. 07:04
Válasz erre
Sziasztok !

Köszönet a Makettinfós csapatnak, hogy felraktátok a rendezvényünkkel kapcsolatos meghívót !!!!

Baráti üdvözlettel: Egresi András, Mosonmagyaróvárról
RaPe 6443 2004. október 20. 21:15
Válasz erre
Gabi!

Én benne lennék, de nincs rá keretünk....
Talán jövőre.
Gabi 6442 2004. október 20. 19:24
Válasz erre
RaPe!

Most már csak a polgári járművet kellene megbontani a szokásos módón, hogy mindenki jól érezze magát ( mármint a polgárisok ).

Gabi
RaPe 6441 2004. október 20. 14:31
Válasz erre
Sziasztok.

A Versennyel kapcsolatban pár gondolat.

Part!
Lesz figura kategória is, sőt tegnap úgy döntöttünk nem vonjuk össze őket, így a következő kategóriákban lehet nevezni a figurákat:
- Figura 70 mm alatt
- Figura 70 mm felett
- Figuracsoport

Fontos hogy ez a bontás csak a felnőtt kategóriára érvényes, az ifjuságiban összevont figura kategória lesz.

(hamarosan módosítom a fentlévő kiírást is.)

Freaky

Igen lesz börze is, mint minden makettversenyen :)

RaPe
Freaky 6440 2004. október 20. 12:04
Válasz erre
A 30-ai hétvégén a Nemzetvédelmi Egyetemen rendezendő versenyen lesz makettbörze is? És ugyanott lesz, ha lesz? A nyitvatartása is a versenyhez hasonló lesz?
part 6439 2004. október 19. 10:00
Válasz erre
hali!
tényleg nem lesz a bolyais versenyen figura kategória?
Mekett 6438 2004. október 17. 17:58
Válasz erre
Sziaszok!

Mindenki cuppanjon rá a Versenyek rovat legújabb bejegyzésére, mert felkerült a jövő évi móvári kiállítás hirdetménye!!
Mekett 6437 2004. október 12. 22:10
Válasz erre
A Versenyek rovatba felkerültek Borka György képei az érsekújvári kiállításról. Jó nézelődést!
marci67 6436 2004. október 2. 12:39
Válasz erre
A képeket mielőbb előhívni.Nagyon kiváncsi vagyok.Sajnálom,hogy nem mehettem veletek.





Marci67
Mekett 6435 2004. október 2. 06:22
Válasz erre
Na akkor kerekedjünk fel!
LuckyT 6434 2004. október 1. 14:48
Válasz erre
Zolee!
OK, vettem, akkor az egyéb hozzáfűzött él! :-)
Ja és jövőre viszek akkor egy pár gk-t.
Üdv!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79.