/ Fórumok / Klubok, szakkörök, egyesületek /

Makettinfo Online Klub

Felmerült egy klub szervezése a makettinfó körül kialakult mexállottakból. Legyen? Ne legyen? Mi legyen? Egy biztos, ilyen még nem volt!!!
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31.
Gabi 348476 2005. október 25. 19:09
Válasz erre
Ez a logó nekem is tetszik, szerintem jó lenne!

tray!
Igazán nem szokásom fórumon nyíltan bírálni másokat, de igazat adok Flashpointnak az általa leírtakban. Szerintem nem vagy teljesen tisztában Mekett és RaPe körülményeivel, lehetőségeivel, és azzal, hogy ehhez képest is hová jutott az oldal röpke két év alatt. Természetesen mindig a jobbra kell törekedni, de reálisan, a lehetőségeket és az igényeket figyelembe véve. A fiúkat ismerve biztosan nagyon sok terv van a fejükben, csak amíg ezeket nem valósítják meg, addig ezek nem is publikusak mindenki számára. Természetesen mindig kell a külső segítség, de az építő, segítő szándékú, és azt el is fogadják, sőt kérik is. A másik dolog, hogy a különböző topicokban elég sok kritikát olvasok tőled, ezért kíváncsi lennék néhány munkádra. Lehet, hogy tettél már fel róla képeket, csak az én figyelmemet kerülte el, de szerintem hitelesebb lenne a kritika, ha látnánk kitől jön.
Gabi
Flashpoint 348475 2005. október 25. 18:59
Válasz erre
Majd csinálok még valami egész más kinézetűt, aztán tartunk egy brainstormingot...:)
Atis 348474 2005. október 25. 18:48
Válasz erre
Határozottan jobb.
Fodi 348473 2005. október 25. 18:45
Válasz erre
barackdr 348472 2005. október 25. 18:43
Válasz erre
Flashpoint 348471 2005. október 25. 18:41
Válasz erre
logo2.jpg méret: 124.3 KB
Akkor a megkezdett utat folytatva...
Fodi 348470 2005. október 25. 18:38
Válasz erre
Mi lenne, ha nem akarnánk mindent belerajzolni? Lehet, hogy jobb lenne valami egyszerű ábrát használni, stilizált logó/makettinfó felirat/betű stb.
kocka 348469 2005. október 25. 18:29
Válasz erre
Kérem emberek kicsit ujítani a logonkat. Mindig mindenhol repcsi a jelvény. Végre gondolhatnátok Solo-ra meg rám is és valami scifis,figurás valamit is bebiggyeszthetnétek:-)
Flashpoint ha lesz időd nem szeretnél csinálni egy ilyesfélét? Csak így ötlet szinten
tray 348468 2005. október 25. 18:10
Válasz erre
Flashpoint!
Na, ez mingyárt más.
Oké, koncentráljunk a hétvégi versenyre.
Fodi 348467 2005. október 25. 18:05
Válasz erre
Én egyszínű párt vagyok, mert egy ilyen logót egyszerűbb papírra, pólóra stb nyomtatni. Egy színes, részletes ábrát szerintem nehezebb ilyen célra felhasználni mint egy egyszerűbbet.
Flashpoint 348466 2005. október 25. 17:30
Válasz erre
Tray!

Nem veszekedésre akarom használni a topikot, és nem is azzal van problémám, hogy hozzászólsz, hanem azzal, hogy majd' minden hozzászólásodban szerepel, hogy: "most csak abba tudnék belekötni...", vagy valami hasonló. Mindannyian kritizálunk és többé-kevésbé tűrjük a konstruktív kritikát, de alig hiszem, hogy a cél mindenki munkáját leszólni és csomót keresni a kákán, hiszen nem egyformán állunk idővel, pénzzel és kézügyességgel, de mindenkiben megvan a lelkesedés. Bocs, hogy nyers voltam, de mivel senki nem szólt rád, nálam eldurrant a biztonsági szelep. Ezt a témát részemről lezártnak tekintem, koncentráljunk a makettépítésre.
tray 348465 2005. október 25. 17:21
Válasz erre
Na jól van, befejeztem. Mostantól csak akkor szólok hozzá, ha kérdeznek.
tray 348464 2005. október 25. 17:16
Válasz erre
(
Flashpoint!
Biztos, hogy nem vagy egyedül a véleményeddel, viszont csak te osztottad meg ezt ilyen bunkó módon.
Tudod néha el kell fogadni, hogy mindenki máshogy gondolkodik, és ha valakinek elképzelései vannak, akkor nem kell elküldeni a francba, hanem tiszteletben kell tartani a véleményét.
)
tray 348463 2005. október 25. 17:11
Válasz erre
RaPe!

Nekem tetszik a látványterved. Kicsit gáz ez a helyzet, hogy olyanról kezdtem el beszélni, ami már majdnem készen van, de nem tudhattam róla. Na mindegy, csak így tovább, nagyon f*sza!

Az érveiddel részben egyetértek. Néhány gondolat:

Persze nagyobb oldalaknál úgy működik a dolog, hogy a gyártók küldenek megjelenés előtt mintadarabokat, és arról írnak egy review cikket. Nekem nem szimpatikus ez a helyzet, mert ilyenkor általában csontig benyalnak a cikkírók, és a makettek hiányosságairól mélyen hallgatnak. Persze van ellenpélda is, pl. az armoramán is "vegyes" a cikkírók hozzáállása. Én a makkettinfón a review szekciót úgy képzelném el, hogy azt mi, makkettezők raknánk fel. Régebben számos ilyen cikk került fel, de mostanában... Szerintem ezt kellene inkább ösztönözni.
Galériával kapcsolatban hasonló a helyzet. Az elkészült makettekről általában a fórumban rakunk fel 1-2 képet, de azok lassan eltünnek, holott sokkal jobb lenne, ha a Galériára klikkelve megnézhetném, ki milyen makettről küldött be képet. Itt persze a lehetőség megvan arra, hogy a galériába "rakassuk be" a képeket, de mégsem tesszük, ezen változtatni kellene.

A felbontást illetően szerintem felejtős a 800x600, ilyet már senki sem használ. Aki meg mégis, az böngésszen Operával, az nagyon egyszerűen át tudja méretezni az oldalakat. A fórumok szétszedését továbbra is fenntartom, az alacsony postolás ellenére - úgy gondolom, a szétkategorizált fórum jobban is ösztönzi a felhasználókat a véleményük megosztására.
Ezek olyan dolgok, amiben szerintem nem győzhetjük meg egymást, erről szavazni kellene. Csakúgy, szerintem a többnyelvűség sokadlagos szempont, először a magyar makettezőket kellene összecsődíteni :)

Külhoni oldalakon láttam olyat, hogy a hónap modellje. Van ez bontásban is, a hónap repülője, páncélosa, diója, stb. Ilyen versenyt lehetne hírdetni a makettinfón is, - ha más nem is, ez biztos ösztönözné a közösséget a fényképek beküldésére! Tehát mindenki beküld egy galériát az éppen befelyezett munkájáról, hónap végén szavazás, és a nyertesek erkölcsi elismerésben részesülnek!

Ja, majd' elfelejtettem a legfontosabbat: nem lehetne más a betűtípus? Nekem nagyon nem jön be a Times.
Atis 348462 2005. október 25. 16:23
Válasz erre
logót..
Lacus 348461 2005. október 25. 16:21
Válasz erre
Picit részeges vagyok máma,sorry.Mit kő rajzolni??Mongyátok,azt beszállok...
Atis 348460 2005. október 25. 16:18
Válasz erre
csak egy ötlet. Olyan 3D szerűen egy Repcsi orra középen nekünk szembe, jobb oldalon a repülőnek 45 fokba mondjuk egy tank, és a repcsi másik oldalán mondjuk egy nyerges ugyanúgy 45 fokban. Lehet egyszinű, vagy szines, montírozott. Szerintetek?
RaPe 348459 2005. október 25. 16:15
Válasz erre
Jópofa :) esetleg a 2005 helyére lehet Hungary-t rakni vagy tudom is én :)
Atis 348458 2005. október 25. 16:15
Válasz erre
Flas...

egész jó, de ebből nem tükrőződik igazán a makett jellege. Felőlelem lehet repülő makett is, csak olyan ha az ember ránéz rögtön egy makett jusson eszébe.

Remélem nem bántottalak meg.
Fodi 348457 2005. október 25. 16:14
Válasz erre
Nekem nagyon tetszik, de a csörömpös, kamionos stb makettezők joggal szólalnának fel ellene, kicsit egyoldalúan repülős. :)))
Flashpoint 348456 2005. október 25. 16:10
Válasz erre
klublogo1.jpg méret: 71.8 KB
Na, ehun egy ötlet, várom a reakciókat...

Szóljatok, ha esetle láttatok már ilyesmit, vagy más egyéb nemtetszés van.
RaPe 348455 2005. október 25. 15:08
Válasz erre
Köszi előre is.
Flashpoint 348454 2005. október 25. 15:07
Válasz erre
OK, rajta leszek.
RaPe 348453 2005. október 25. 15:02
Válasz erre
Flashpoint!

Egy pár logo tervet csinálhatnál ha nem nagy gond :)
Flashpoint 348452 2005. október 25. 14:58
Válasz erre
Na cső!

Amennyiben a KLUB megalakul, benne szeretnék lenni.
Szívesen elvállalom, hogy csinálok arculattervet, logo-t, ilyesmiket, ha akarjátok.
Csak mondjátok a helyet és az időt...

És Tray!

Az állandó fikázódásodtól már tényleg tüdőcsúcshurutot kapok, úgyhogy, ha az árral szemben szeretsz úszni, nyelj egy kicsit több vizet és beszélj kevesebbet. Ezzel a véleményemmel biztos, hogy nem vagyok egyedül.
RaPe 348451 2005. október 25. 14:55
Válasz erre
Tray!

Én az armorama-ra nem járok. Megnéztem azért.
Személy szerint nekem túl bonyolult volt a nyitóoldal első pillantásra. Nem szeretem a portál jellegű dolgokat de ez az én egyéni szoc problémám.
Az Armorama-val szerintem nem teljesen jogos összehasonlítani az oldalt, mind látogatottsága és lehetőségei miatt.
Ajánlom hogy nézd meg az armorama "stáb" listáját is, és hasonlítsd össze a mi két fős szerkesztői létszámunkkal. Az oldalunk célja elsősorban a magyar makettezők összehozása, a magyar versenyek hirdetése és hogy egyáltalán legyen egy működő oldal itthon is ami ezzel foglalkozik. (megjegyzem elég sok külföldi látogatónk is van). Szponzorokról annyit hogy az első cég ami küldött bármit is önként és bérmentve az a cseh Agama volt 1 hónapja (félkészen van a cikkem), és azt is "csak" tesztelni. És itthon hiába kérsz ilyesmire bárkit is. Úgy látszik az itthoni makettboltoknak nem lényeges a reklám, meghogy egyáltalán fenn maradjanak.
Ha majd lesz 10ed annyi látogatónk mint az armorama-nak lehet mi is elgondolkodunk a topic-oc szétszabdalásán, de naponta 10- 15 topicba írnak vmit, összesen kb 200 topicunk ha van, nem 55 ezer. Itthon még mindig 800x600-as felbontásra kell tervezni a weboldalakat, ezért nem igazán van lehetőségünk armorama-s fektetett menüsorra (nézd meg hogy néz ki az oldal csökkentett ablakmérettel). (egyébként probáltam 800x600ba besűriteni az új menüsort de sajna sehogyse működik átláthatóan) Fontos továbbá még a sávszélesség is, nem mindenki csücsül adsl-en, nekem is mégcsak 1 éve van. Ilyen szempontok is vannak egy weboldal szerkesztésénél ha az ember magyar oldalt akar sajnos.
Próbálunk majd lassan áttérni 2 nyelvre, a teljes menü és laprendszer elérhető lesz angolul is, valamint a cikkeimnél angol leírás is lesz(az agamás már ilyen lesz pl). A kategóriák kijjebb lesznek bontva a mostaninál, átláthatóbbak lesznek. Itt megnézheted a készülő változatot:rape.tar.hu/newmak2/.(csak a makettek, versenyek, és folyóiratok gomb működik egyenlőre, a maketteknél a miniképeknél nem lesz kék keret, csak a gépelszállásom miatt nem tudtam felrakni az új változatot, most meg a bolyais versennyel kell foglalkoznom).

A 2 és fél gigás tartalmat pedig szerintem ne becsüld le itthon.
Egyébként alapvetően az armorama télleg guszta, de szerintem kissé nehézkes a kezelhetősége.

Egyenlőre ennyit mer mennem kell lassan a bolyaira...
tray 348450 2005. október 25. 13:58
Válasz erre
RaPe!

(A pólós felirat miatt bocs - jobban meg kellett volna néznem.)

Az egyik legszebb makettes oldal - szerintem - az armorama.com. Nincs rajta flash, nem is kell szerintem. A fórumát minden nap látogatom (azt hiszem, regisztrálás szükséges a belépéshez), és el is érkeztünk egy súlyos kérdéshez.

Az első konkrét ötletem az lenne, hogy a fórumot alakítsuk át az ott láthatóhoz hasonlóra. Kategóriákkal, rövid topikokkal. Sokkal átláthatóbb, és felhasználóbarátabb, szubjektív véleményem szerint jobban ösztönzi a látogatókat is a postolásra. (A legtöbb makettes oldalon is hasonló van, pl. a finescale oldalán is.)

A másik kulcskérdés szerintem a tartalom. 2,5 giga az semmi, de nem is ez a lényeg, hanem a tálalás. Ehhez is kiindulópontot nyújthat az armorama. Ha pl. a Review-ra klikkelsz, egy sokkal emberibb felület jelenik meg, mint itt az Anyagok link alatt.

Hirtelen ennyi. Szvsz mindenki máshogy csinálná, mindenki máshogy álmodja meg. Örülök, ha meghallgattok, és segíthetek a véleményemmel.
RaPe 348449 2005. október 25. 12:44
Válasz erre
Tray!

A pólon fent van a cím. A véleményekre mindig kiváncsi vagyok, amennyiben van javaslat változtatásra, hogy egy elhíresült plakátot idézzek: "fikázni könnyű".
Az igényesség alatt nemtom mit értesz. Mindenki mást érez igényesnek. Ez az oldal működik a legfőbb böngészőkön is (IE, Netscape, Opera, Firefox), a csillivilli "igényes" flash oldalak nem biztos, az is igaz hogy a W3C teszten nem menne át viszont. (ami átmegy a teszten sokszor nem működik firefoxban vagy operában)

Amennyiben van konkrét ötleted és jó, biztos vagyok benne hogy megfontoljuk. (A törzslátogatóink bizonyíthatják hogy nem zárkózunk el semmi jó vagy értelmes ötlet elől)

A cikkekkel, galériákkal kapcsolatban annyit, hogy jelenleg 2 és fél gigabájt felett jár az oldal, ezért nem tudunk váltani egyik percről a másikra. (és még millió más oka is van persze)
Gsolo 348448 2005. október 25. 12:24
Válasz erre
Igen szerepel.
tray 348447 2005. október 25. 11:37
Válasz erre
A pólón szerepel a makettinfo.hu webcím? Nincsen pólóm, de úgy emlékszem, nem. Pedig szerintem a pólón ez lenne a legfontosabb.

RaPe! Nem akarok személyeskedni, ha nem vagy kíváncsi a véleményemre, akkor nem megtartom magamnak.
Gsolo 348446 2005. október 25. 10:55
Válasz erre
Ennek az oldalnak az ereje éppen az egyszerűségében (ami nem egyenlő az igénytelenséggel) rejlik. Sok csiricsáré oldalt láttam már, amit egyszerűen nem viselt el a szemem. Az tény , hogy megérett már egy kis frissítésre, de mint tudod (ha olvasod a fórumot) már dolgoznak rajta. Az eladott pólók száma pedig szerintem messze túlszárnyalta az elvárásokat. Nagy tömegben is messziről látszik ki makettinfós. A minimalista dizájn nekem teccik, de ez magánvélemény.
RaPe 348445 2005. október 25. 10:38
Válasz erre
Tray
Mégis itt vagy.
tray 348444 2005. október 25. 10:08
Válasz erre
Szerintem meg ez az oldal nem elég igényes. (Ha azt írnám, hogy igénytelen, akkor sokakat megsértenék ezzel, ezért nem írom.)
A póló tökéletességének megítélése pedig elvárás kérdése.
Gsolo 348443 2005. október 25. 01:30
Válasz erre
hi

tray, te tényleg árral szemben úszol. :) Az oldal így is elég igényes (szebb is lesz ha RaPe elkészül), a póló tökéletes. Szerintem

Ja és alapítótag szeretnék lenni, hogy kérhessem, hogy énekeljük el a himnuszt. :)
tray 348442 2005. október 24. 21:06
Válasz erre
Na, izé...
Én nem akarok klubtag lenni, mert jelenleg nem látom, mi értelme lenne. Én mindig szerettem kívülállóként az árral szemben úszni, és nem szívesen vállalok közösséget olyan emberekkel, akiket nem ismerek.
Esetleg, amiben benne lennék, az az lenne, hogy:
- dobjuk fel a makettinfo.hu weboldalt, jobban szétszedett fórummal, cikkekkel, szponzorokkal, - mindezt úgy, hogy a profitól a kezdő érdeklődőig mindenkinek tudjunk nyújtani valamit,
- klubtagként reklámozhatnánk a weboldalt pl. kiállításokon. Megfelelő felíratú pólókkal (nem a mostaniakra gondolok), plakátokkal stb :)
Ez persze arra lenne jó, hogy ezzel népszerűsítenénk a hobbinkat, és magunk számára is egy igényesebb weboldalt ütnénk össze.
Persze ehhez már egy elég nagy közösség kellene, akik cikkekkel, új galériákkal látják el az oldalt.

Hmmm. Szerintem ennyi.
SzaTi 348441 2005. október 24. 20:25
Válasz erre
Sziasztok!

Én nem sokszor szólok hozzá a beszélgetésekhez, de mindennap figyelemmel kísérem a fórumozók írásait.Jelenleg,városunkban működő Mentőkutyás Egyesületnek a klubtagja vagyok. Ez remélem nem kizáró ok, hogy makettező klubtag is legyek, és ezért szeretnék én is jelentkezni.

Üdv: SzaTi
Miggyuri 348440 2005. október 24. 19:47
Válasz erre
Valamiféle szabályozásra regisztrációra szüksége van. Már csak a visszaélések ellen is. A külcsín legalább ilyen fontos /Jelvény, jelmondat stb.../ Szervezetre is, ha már klub. Vezetőség, szekciók igény szerint.
Atis 348439 2005. október 24. 19:42
Válasz erre
A MAkketinfó klubbal kapcsoltban pár ötletettel hozakodnék elő.

1.Tagsági kártya: ha akartok ilyen külön kütyüt (ami versenyeken akár kitűzőként is szolgálhatna) meg kellene tervezni, mi legyen rajta, hogy nézzen ki miegymás.

2. Klubbdélután: összejövetel ahol a klubbal kapcsolatos dolgok megbeszélésén kivül, ezt meg azt csinálnák nagyon. Ha van rá igény, akkor az hol? mikor? milyen időközönként.

3. Tagsági Díj: Gondolom sokan nem ragaszkodnak hozzá, én sem, de előfordulhat. Akkor a kérdés hogy mennyi legyen? mire lehetne felhasználni, satöbbi.

4. Alapszabály: Minden rendes klubbnak van legalább egy alapokirata, amiben a minden le van írva. Most hagy ne részletezzem. A jobbaknál Alapító okirat van, másoknál csak alapszabály. A kérdés hogy Igényt tartotok-e rá, ha igen mik kerüljenek bele, blablabla..

Egyíenlőre csak ennyi, akinek még van ötlete, nosza rajta hát.
Hooligan 348438 2005. október 24. 19:31
Válasz erre
Én a Bólyain egyesületnek a nevezési lapon máris a Makettinfo szövetséget fogom feltüntetni.
Atis 348437 2005. október 24. 18:44
Válasz erre
Jelentkezem...
Miggyuri 348436 2005. október 24. 18:37
Válasz erre
/Virtuális/Világ Makettezői Egyesüljetek!
gabcsa 348435 2005. október 24. 18:36
Válasz erre
Hajrá,nagyon jó ötlet ez a klub!!!
Batya 348434 2005. október 24. 18:03
Válasz erre
Na végre !
Erre vártam, hogy klubbá egyesüljünk.
Részemről 100%-os támogatás.
És Biztos vagyok benne ha megalakulunk Magyarország legjobb klubjává vállunk.
Mert eddig is összetartott minket valami(Makettinfo)most végre formát is ölt klub személyében.
Szóval előre:)
Mekett 348433 2005. október 24. 17:57
Válasz erre
Mivel úgy tűnik, van elég jelentkező, szombaton a versenyen akár meg is tarthatjuk az alakulógyűlésünket :)
Addig is örülnék, ha mindenki bedobná az ötleteit, javaslatait, hogy mit tudunk a jövőben kezdeni a kis klubunkkal, jöhet minden ötlet a működéssel, formájával kapcsolatban, hogy szombaton megbeszélhessük, ami felmerülhet.

Üdv, és gyűljetek, gyűljetek :)
kacsabácsi 348432 2005. október 23. 20:24
Válasz erre
Nagyon jó ötlet, semmi kivetnivalónk nem lehet benne. Csomó dolgot csinálunk együtt, úgy mint egy klub, az meg csak plusz, hogy nevet adunk a gyereknek. Közös versenyrejárás, internetes rendelés stb. eddigis volt, legfeljebb ezután szervezettebb lehet. Én mindenben támogatom.
Gabi 348431 2005. október 23. 19:48
Válasz erre
Szerintem is nagyon jó az ötlet, mert sokan vagyunk akik nem tagjai semmilyen körnek, vagy klubbnak, de igénye lenne rá, példa erre a makettinfon való jelenlét. Persze sok minden függ attól, hogy milyen célokat tűzünk ki magunknak, és mit tudunk ezekből megvalósítani. Szerintem első lépésként már az is jó, ha csak mint a makettinfo klub tagja nevezünk, és így vagyunk jelen. Hosszabb távon lehet szervezni találkozókat, közös kirándulást olyan helyekre amelyek kapcsolatosak a makettezéssel, de akár külföldi bevásárlásokat is. De szerintem hasznos lehet internetes vásárlás esetén is, mivel együttesen kedvezőbben lehet vásárolni. Elsőre kb. ennyi jutott eszembe.
Gabi
Miggyuri 348430 2005. október 23. 19:30
Válasz erre
Akkor kezdjük!
Viatalapnak felrakom a mi kis klubunk alapszabályát. Nem világrengető, hisz egy kis iskola körről van szó.
Mindenesetre tetszik az ötlet. :)
Miggyuri
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31.