/ Fórumok / Klubok, szakkörök, egyesületek /

Makettinfo Online Klub

Felmerült egy klub szervezése a makettinfó körül kialakult mexállottakból. Legyen? Ne legyen? Mi legyen? Egy biztos, ilyen még nem volt!!!
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31.
Kalóz 348526 2005. október 28. 20:08
Válasz erre
JÓ szórakozást!
Sajna, megint nem tudtam elmenni.
Mekett 348525 2005. október 28. 19:55
Válasz erre
Ja még egy apróság!
Aki bizonytalan lenne, az keresse a királykék pólót viselőket! :)
Mekett 348524 2005. október 28. 19:54
Válasz erre
Sziasztok!

Igaza van Gabinak, az "egyenruha" fontos kérdés, de most tényleg sokkal fontosabb dolgokról kéne beszélnünk holnap, ezért kérek mindenkit, hogy aki jön, az 3-ig még törje a fejét, hogy képzeli el a klub jövőjét.

A póló kérdésében:
Sok szép ötletet láttam, és Flash igazán profin tudja is kivitelezni őket, de mivel én is bespájzoltam pár pólót a mostaniből, támogatom, hogy ezt a vonulatot vigyük tovább, és szekciónkénti kitűzővel különböztessük meg magunkat. Anno ugye ezek is úgy lettek "egységesek", hogy majd a kizűzőre kitalálódik szekciónként egy szép ábra és lesz (csak eddig nem készült el :)

Bár Flash és az ötletgazdák könnyen összehozhatnának valami egységes embléma-sorozatot :)

Akkor holnap várunk mindenkit a műv ház bejárata előtt, vagyis az oszlopoknál!
Gy.k.: A művházban lesz a verseny.

Üdv!
Mekett
Gabi 348523 2005. október 28. 18:24
Válasz erre
Sziasztok!
Én is azzal értek egyet, hogy a poló maradjon az ami, ezt lassan már ismerik is, meg jó is. A másik dolog, hogy eddig a polón és a kitűzőn kívűl szinte még nem is volt szó másról, pedig szerintem ennél sokkal lényegesebb dolgokat kellene szombaton megbeszélni. Gondolok itt arra, hogy mi legyen a klub célja, legyen-e vezetőség vagy csak egyszerű tagság, milyen rendezvényeken kíván részt venni, stb. szerintem ezek olyan kérdések, amelyeket jobb személyesen megbeszélni, és ezekre kéne szombaton koncentrálni. Ez csak egy felvetés, mert az lesz a téma amit a többség akar.
Gabi
Archy 348522 2005. október 28. 18:21
Válasz erre
terv1.pdf méret: 105.1 KB
Egyetértek Dokival!
A logo témára egy öttlet mellékelve. Bocsi a pdf-ért, de csak ezt sikerült per-pill.
Áron
Hooligan 348521 2005. október 28. 18:18
Válasz erre
Da!
Bombraider 348520 2005. október 28. 16:25
Válasz erre
Sziasztok!
Én is egyet értek barackdr-al! Szerintem a póló maradjon az ami most van. Ha meg külön szeretnénk bontani a szekciókat,akkor azt kitűzővel meg lehet oldani.

üdv:bomb
barackdr 348519 2005. október 28. 16:19
Válasz erre
Sziasztok!

Én is szívesen lennék tag.
Ehhez a pólós logóvadászathoz viszont szeretnék hozzászólni. Miért nem marad a tavasszal kitalált póló az elején esetleg nagyobb makettinfo felírattal? Szerintem azon jó a figura a hátán. Főleg azért kérdem ezt, mert ha lesz klub és új póló akkor ugye illene abban menni a versenyekre, de akkor minek vettünk x10 darabot abból, ami most van (volt rajtunk 2-3-szor), ha meg a társaság egyik fele ebben a másik meg abban van az hülyén néz ki. Gondolom szinte mindenki aki pólót kért tag is akar lenni a klubban, akkor meg minek új póló?
Persze attól még lehet a klubnak csinálni valami új logót, de nem vagyok benne biztos, hogy most feltétlen új pólók is kellenek és ezekkel a minden szekciónak külön pólót ötletekkel meg szerintem végképp kezd elszaladni a ló. Ha annyira látszódnia kell a szekciónak akkor szerintem azt rá lehet rakni a kitűzőre is mint eddig, esteleg színesben, hogy jobban látszódjon.

Üdv: barackdr
kocka 348518 2005. október 28. 15:20
Válasz erre
ez egy nagyon jó ötlet.
Tényleg jó lenne egy szekció ahol az eddigi tagok lennének
Podva 348517 2005. október 28. 13:08
Válasz erre
Én is Én is vegyetek fel klubtagnak engem is!
Üdv Podva
kacsabacsi 348516 2005. október 28. 09:14
Válasz erre
Sziasztok!!

Visszajöttem!!
Naszóval, szerintem a szponzorkeresés nem elveszett dolog, hisz van itt egy honlap ugye, amin lehet hirdetőfelületet biztosítani!! Persze ez utánajárást igényel.
A jelenlegi pólónk anyaga sztem megfelel, nemtom ez mennyibe kerül, mi régebben diáknapos pólót LEVIS-ből csináltunk, az qva jó volt, ha gondoljátok utánanézek, hogy lehet-e még szerezni olyat.

Mekett: jó lenne a honlapon mondjuk egy "members" szekció, ahol meglenne a jelenlegi tagok listája, így mindjárt tisztábban látnánk a szekciók létszámát.Utána fel lehet mérni hogy gazdaságos-e egy-egy szekciónak külön logót csinálni(mármint a szitát).

..és sok sikert a Bolyain mindenkinek.

üdv: KB
Flashpoint 348515 2005. október 28. 07:46
Válasz erre
CSÁ

Két dolog:

az emblémákat megcsinálom, ha akarjátok, szerintem azok a sziluettek jók lesznek, amiket csináltam, kár túlbonyolítani, másrészről tudok venni fehér fruit of the loom pólót ~400 Ft-ért + vasalható (printerbe való) matricát ~500 Ft/póló, ez egész tartós, csak kifordítva kell mosni alacsony hőmérsékleten. Így akkor durván 600-900 Ft/póló személyre szabottan (akár a neved vagy nick neved is rajta lehet), és nem kell szitát gyártatni.
RaPe 348514 2005. október 28. 02:58
Válasz erre
a próba jpg-t most letiltom, elég a hülye fejemet tükörben viszont látnom nemhogy még pólokon is.
Tamas008 348513 2005. október 28. 02:05
Válasz erre
pr?ba.JPG méret: 85.1 KB
csoport.JPG méret: 57.9 KB
Sziasztok
Szerintem is jó ötlet ez a külön csoport megoldás :)
Én is szeretnék mindenféleképpen teg lenni
próbálgatok én is logót tervezni de nem nagy tehetségem van hozzá
gondoltam megosztom veletek
Próbáltam egy egységest csinálni és egy külön csoportot is
Tamás008
imi 348512 2005. október 27. 23:11
Válasz erre
Hooligan fújos 5lete eléggé meg tudná oldani a dolgot...
RaPe 348511 2005. október 27. 20:42
Válasz erre
az szerintem a vasalós dolog, és felejtős
Archy 348510 2005. október 27. 19:50
Válasz erre
Kérdés a mamutosok milyen minőséget tudnak, de ismerve az ilyen képről 30 perc alatt, nem várok sokat. Persze lehet, hogy tévedek.
Áron
Atis 348509 2005. október 27. 19:10
Válasz erre
Ma voltam a Mammutba.

Felnőtt poló kategóriában van világos, és sötét. a világos 3300,- a sötét 4300,-

és ha extrát kérsz XXXL- XXXL között + 700,-

Pólót adnak. és 30 perc alatt kész akár fényképről, akár digitális képről.

Gondolkozzatok el.
kocka 348508 2005. október 27. 18:38
Válasz erre
Ez jó!
Szerintem is jó lenne hogy mindenki a saját kategoriáját nyomtatja oda. Vagy esetleg felkéne ,mérni ki az aki rászán a saját polojára egy nagyobb összeget. Kb ennyi.
Archy 348507 2005. október 27. 18:09
Válasz erre
Ja, Miggyuri ötlete nekem is bejön. Poén verziónak akár ki is dolgozhatjuk:-)
Áron
Archy 348506 2005. október 27. 18:09
Válasz erre
Urak!
Álljunk meg az agymenéssel!
1: a pólónyomás nem olcsó. Ha olcsó, akkor nem tartós. A szakirány jelvény qrva jól mutat, és mindenki örül neki, de olyan drága, hogy na. Egyszerűen nincsenek elegen 1 szakirányol belül. Pl. van 50 figurásunk, meg 50 kamionosunk. mert amíg nincs, nem is érdemes ezen gondolkodni, mert nem tudjuk megfizetni. Másik út, hogy szponzort keresünk. Egerszegen ezt tettük, és állták a pólót, meg a felvarrót. Mivel csak 1 fickót sikerült beszervezni adakozás céljából, nekünk is a gyengébb minőségű pólót kellett választani. De pl a Madonna sport, akik szuper minőségben dolgoznak, 10 éves szitanyomott pólnk van tőlük, tesiórás használattal (het 3x), még mindig szép. Csak hát 30 db-os rendelés esetén 2000Ft/A4 minta + a szita díja. Na ha van szponzor, az akkor ki tudja fizetni, mi nem. Szerintem.

2. A Logot illetően az egyszerűségre kell törekedni. Eddig nem nagyon volt időm, de majd szombatra összeszedem az ötleteimet. Flash 1. verziója nagyon jó, csak más mutívumot kéne találni, illetve talán inkább a makettinfo feliratot kéne keretbe foglalni. Szerintem.
Na, ennyi. Emésszétek, aztán írjátok meg ki mire jutott.
Áron
Atis 348505 2005. október 27. 12:21
Válasz erre
logo01.jpg méret: 38.9 KB
Na gyerekek...

Ötletekből nincs hiány, mint azt olvashattuk.
Hogy ne csak szegény Flashpoint szenvedjen a logórajzolással, beszállnék én is egy tervel. Ez az Imi álltal felvetett "minden egyéni kategória képe" gondolathoz kapcsolódik. Természetesen ez egy alap, és már már bonyolúlt, de viszonylag tetszetős. Ezt természetesen minden kategóriába el lehet készíteni.

Szerintetek?
Hooligan 348504 2005. október 27. 11:08
Válasz erre
Lehetne olyat csínálni, hogy sablonokat csínálunk minden kategóriához, azt az ember kinyomtatja és kivája! Nekem bevált a bringázásnál. A makettfesték tökéletesen megmarad az anyagban és nem lehet kimosni belőle. Legalábbis nekem nem jött ki!
Atis 348503 2005. október 27. 10:15
Válasz erre
http://www.mammut.hu/boltok/polomintazas/
http://www.sasprint.hu/szolg.htm
Atis 348502 2005. október 27. 10:13
Válasz erre
http://www.mammut.hu/boltok/polomintazas/

http://www.sasprint.hu/szolg.htm
imi 348501 2005. október 27. 09:58
Válasz erre
Ha valaki mindent (mondjuk olyan nincs, de olyan van hogy többfélét)épít akor mondjuk vagy elhatározza magát egy "főszakirány" melett vagy mondjuk nem 15*15 ösben hanem kisebb méretben feltesz 2-3at (mintha kitüntetések halmozása:-)és ugye az önszervezésből adódoan mindenki nyugodtan dönthet mit és mennyit aggat magára.:-)
minden jót
Atis 348500 2005. október 27. 09:31
Válasz erre
Himzés...

Ez tartósabb ugyanakkor nemtudom mennyivel drágább.

Amint tudok pontos infót mondani, benyögöm ide.
Fodi 348499 2005. október 27. 09:26
Válasz erre
Nem rossz ötlet. (bár nekem két mosás után az egyik polóról kezd leválni a kis felirat... Pedig direkt óvatosan mostuk...)
Gsolo 348498 2005. október 27. 08:15
Válasz erre
Hi.

Támogatom Imi ötletét. A már meglévő pólókra is rá lehet tenni a jelzéseket.
Atis 348497 2005. október 26. 23:28
Válasz erre
Nekem Tetszik Imi ötlete, és én támogatom is.

Valóban megmaradna az egység, de rögtön le is szürhetné a kivülálló hogy a poló tulajdonosának mi a szakterülete. (ezzel csak az lenne gondban, aki mindent épít)

Ez viszonylag járható út, ha lesz egy kis időm utánanézek mennyiért varázsolnak mondjuk egy 15*15-ös emblémát a polóra.

Eddig ez lenne a mindenkinek megfelelő stratégia.
imi 348496 2005. október 26. 22:12
Válasz erre
Fiuk megvilágosodtam!
Mi lenne ha:
az "egyenruha" két lépcsőben valósulna meg. mégpedig:
először is van egy egyenpolo
az egyen polo mondjuk legyen kék (mint a mostani) a hátán legyen legyen nagybetűkkel egy MAKETTINFÓ felirat a makettinfo szó alatt kisebb betűkkel a netcím.
és a második lépcső:
itt a lényeg
tervezni kéne minden szakiránynak (figu, harckocsi,repülő,kamion,hajó,scifi,stb) de ezeket xsak megtervezné valaki aki ért hozzá és ha jól sejtem akkor az ilyeneket úgy teszik a polora nem hogy viszed a képet amit a polora akarsz és valami programmal és géppel rávasalják. na már most a kaegória jelvényeket itt a makettinfón lehetne letölteni vagy még jobb ha az új tag a belépéskor mondja meg hogy milyen kell neki és majd emilben megkapja, a belépéskor meg csak a polót. és utána ahol akivel és amennyiért akarja rávarázsolja azt az emblémát a polo elején, mondjuk szív fölé vagy épp a jobboldalra.
És tessék! kész a csoda: rohadtul egységes lesz a "mez" minden szakirány megkapja a saját emblémáját (ami ha jól tudom nem sok magyar klubbnál van így) és ha mondjuk megegyezünk hogy akinek van most Minfos poloja az tag mind tag akar lenni akkkor még marha olcsón is kijönne!!!
szerintem járható az 5let de lehet hogy néhány dologról nem tzdok.
vélemény?
Gabi 348495 2005. október 26. 21:10
Válasz erre
Éredklődnék, hogy akkor a Bolyain a szombat délután 3 órai találkozó meglesz?
Gabi
Kalóz 348494 2005. október 26. 19:39
Válasz erre
Hali!

Úgy látom, a logo kezd elfajulni. Egyelőre javaslom a pólón lévőt megtartani, esetleg némi feliratkorrekcióval.
Flashpoint 348493 2005. október 26. 18:47
Válasz erre
logo4.jpg méret: 33 KB
Na mégegy... Ha valakinek esetleg nem esne le rögtön, ez egy "m" betű. A többi ennek analógiájára lehet egyéb alkatrész, az "o" pl egy gumiabroncs. Vagy lehet ugyanez fotomaratás, műgyantaöntvény, stb... Talán nem a legeredetibb, de szerintem jól néz ki. Ha valamelyik tetszik, döntsetek szavazással, ha egyik sem akkor sorry, nekem már nincs több ötletem.
Flashpoint 348492 2005. október 26. 18:27
Válasz erre
Nekem abszolút bejön Miggyuri ötlete, de asszem egyből ránk sütnék hogy valami Lenin-kultuszt imádunk, aztán megkapnánk az öreg csókától, hogy:" Spion vagy!!!"

:-)
kocka 348491 2005. október 26. 17:16
Válasz erre
Na hali!
Az ugy nem jó hogy mondjuk felvan írva hogy MAKETTINFO és pl a betükről lógnak a Figurák:-) A repűlők,tankok stb...
Ez nem jó?
Hooligan 348490 2005. október 26. 15:22
Válasz erre
Nekem részemről a missing-lynx tetszik a legjobban! Pont anyira színes amenyire egy ilyen honlapnak lennie kell! Ott is kék betűk és semmi más csicsa. Az armorama és ww2modelmaker már túl színes és csicsás, ráadásul még az RTLKubnál is több reklámot láthatsz rajta! Szerintem a megnyugtató reklám és szarságmentes honlap a király! Bár a missing-lynx-en is ott virítanak a szponzorok.:(
Szerintem semmi mást nem kéne javítani a makettinfon, mint azt hogy a kezdőlapon megjelent frissítések mellé egy színes képet mellékelni a megjelent fríssítésből!
Szerintem 500 százalékot dobna a megjelenítésen! Amúgy kukkancsatok fel a http://www.ontheway.org.uk/ oldalra! Szerintem semmi baja sincs! Fasza kis honlap!

Én beszéltem!

Üdv: Vida Balázs
Archy 348489 2005. október 26. 14:54
Válasz erre
Halli!
Először is, a klubot támogatom. Bár én már tagja vagyok az egerszegi csapatnak, a "makettinfó szövetség" más, ebbe én is beszállnék!
Aztán. Flash! Szerintem rosz úton jársz. Én is terveztem már pár logot (pl wolfpack), és a tapasztalatok alapján az a véleményem, hogy egy ennyire sokrétő társaságnak, mint a makettinfo-s tagok nem lehet minden ágát egy logo-ba bevenni. Szerintem magára a "MAKETTINFO" szövegre kéne koncentrálni, és ezt valami dizájnos formába önteni. Dobj egy mélt, ha érdekelnének az ötleteim!
Végül pedig RaPe! Megnéztem az új dizájnal kapcs terveidet, és nagyon tetszik. egy dolgot hiányolok, a pirosat. Nem mindenhova, de a nyitóképhez mindenképpen. Tray felvetése az Armoramaval kapcs olyan téren jogos, hogy az armorama valóban sokkal mutatósabb mint a jelenlegi infós kék-szürek dizájn. DE, ez a kék szürek sokkal inkább szembarát (és az új is). Ez a szöveges tartalomnál szerintem fontos, viszont a kezdő képnél meg az armo által is képviselt figyelemfelkeltés a fontosabb, hogy az új látogató emlékezzen, és az első benyomás ütős legyen. Ja és a menüsor alá rakott halványított képeket, nem támogatom. Ennyi.
Üdv: Áron
imi 348488 2005. október 26. 12:10
Válasz erre
Sziasztok!
én is szeretnék mindenféle képpen tag lenni.
Bólyaira sajna nem tok menni (pedig pösten rontom a levegőt)
Az emblémánál én támogatnám az általános ismertetőket a szerszámokat, azzal kapcsolatban pedig hogy ezekről nem mindenkinek a makett ugrik csak azt jegyezném meg:
laikus legyen a talpán akinek nem esik le hogy miröl van szó, ha lát szerszámokat és körülöttük a a feliratot: MAKETTinfó-szerintem elég hangsúlyosan érződik a mekttre utalás (mert ugye azt helyesen feltételezem hogy bármilyen logo is lesz a nevünk ott lesz rajta)
egy 5let a logonak:
csuklótól van egy kéz ami egy tűadagolós ragasztót mutat felamit glória vagy dicsfény ölel körbe (na jó a glória az túlzás).
valaki lentebb megjegyezte hogy klubb délutánok(elnézész hogy nevet nem írok) ezzel biztos hogy összezördüléseklennének,mert ugye másik topikban megfogalmazódott a kulcsszó:virtuális... vagyunk 40 enen az ország 50 pontjából, ha valaki rendszeres értelmes taglétszámú gyűléseket meg tud szervezni annak én kezet és csipasztcsókolok.
minden jót és soksok oklevelet bólyain!!!
sziasztok
Miggyuri 348487 2005. október 26. 08:44
Válasz erre
Valahogy így :) :)
Miggyuri 348486 2005. október 26. 08:18
Válasz erre
Flas!
Nekem a 2. tetszik jobban
a harmadik variációban elevszik a felirat is, az ábrák is. Ha a figurások is rákerülnek egyszerűen rakj egy alakot a hk. mellé. :)
A szerszámok azért nem jók, merta kívülállónak fogelme sincs, mivel alkotunk.
Bár egy búzakalászkoszsorúk között elhelyezett , keresztbe rakott csipesz és nagyító, fent a háromágú légcsavarral...
Miggyuri
Hooligan 348485 2005. október 26. 07:56
Válasz erre
Egyre jobban várom a Bólyait!!!
Szerintem najd ottt meglátjuk hova menyönk az első klubgyűlésre!
Flashpoint 348484 2005. október 25. 21:53
Válasz erre
logo3.jpg méret: 154.9 KB
Újabb elképzelés:

Az üres kockákba további műfajok, szerszámok, stb. tölthetők. Még van egy ötletem, de azt majd holnap.
Mekett 348483 2005. október 25. 20:39
Válasz erre
Atis!

Biztos elég lesz? Sztem 20000-nél több szék nincs ott. Újpest-FTC meccs után meg jó, ha 15000 :)

Egyébként Gabi mondta, hogy kimehetnénk az Ecseri úti mekdöncibe, ami elég közel van és világot is látnak a pöstiek. Vagy maradhatunk ott benn, ahol könnyen elérhetőek maradunk, ha a szervezés igényt tartana ránk hirtelen :)

De emiatt ráér majd akkor fájni a fejünk :)
Kalóz 348482 2005. október 25. 20:37
Válasz erre
Flash!

RaPe ötlete nem elvetendő. Szerintem is a Hungary felirat inkább helyénvaló, mint a 2005, annál is inkább, mert alig van már belőle két hónap. jövőre meg új logó?
A terv egyébként tetszik, hogy mi van rajta, az szerintem másodlagos (én ugyan repülős vagyok, de ha nem lenne a légcsavar, akkor is tetszene), maga az alapötlet jó, mert jól variálható. Persze nem kéne túlzsúfolni, meg fekete helyett is jobb lenne egy szín (nem színkavalkád, mindössze egy szín).
Ezek az észrevételeim, talán tudtam ötletet adni.
További jó munkát: Kalóz
Atis 348481 2005. október 25. 20:33
Válasz erre
Átsétáljunk a Fradistadionba? ott van elég ülőhely!:)
Bombraider 348480 2005. október 25. 20:27
Válasz erre
Én ott leszek:-) Utánna hova megyünk leülni?(ha elmegyünk bolyairól) Csak a hazajutás miatt kérdem.

üdv:bomb
Tamas008 348479 2005. október 25. 19:45
Válasz erre
Sziasztok
Látom hogy mindenki rajta akar lenni a tervezőasztalon lévő makettinfo klub jelvényén és ez így van rendjén,
csak az jutott az eszembe hogy mi lenne, ha nem kamiont meg repülőt stb.lenne rajta hanem inkább olyasmi ami a makettezőre legjellemzőbb :D
pl.: csipesz, olló, ecset, tervrajz, ragasztó stb.
És lehetne valami szlogen is ami még elfér egy esetleges plakáton vagy a polón.
Hozzáteszem hogy ez csak ötlet volt ugyhogy nem kell komolyan venni :D
Tamas008
Mekett 348478 2005. október 25. 19:43
Válasz erre
Sziasztok!

Először is szeretném kicsit a védelmembe venni trayt, mert az ötletei igenis megfontolandók, de hozzátenném, hogy a legtöbbet már régóta fontolgatjuk, vagy ilyen-olyan akadályai vannak a megvalósításuknak.
Részemről ennyit erről, tényleg foglalkozzunk azzal, amiért a topik is létrejött, mert közeleg rohamosan a hétvége.

Tetszenek Flashpoint logotervei, egy hozzáfűznivalóm lenne, amin a pólókészítéskor is végig kellett mennünk: hogy szinte lehetetlen a különböző szekciók emblémáinak felsorolásával mindenki számára elfogadhatóvá tegyünk a logót. Szerintem szerencsésebb egy általánosabb dolgot a központba helyezni, amiről mindenki a makettezésre asszociál, vagy csak egy szekció emblematikus tárgyát, mert ha van 3, és 4 hiányzik, akkor a kimaradtak még inkább bánni fogják, hogy nincsenek ott :)

Részemről elégedett lennék akkor is, ha egy autó, hajó, vagy harckocsi van rajta, repülős létemre. De ha akármi más is, csak látszódjon, hogy makettezők vagyunk :)

Szombaton 3 órakor megfelel a talákozó a művelődési otthon bejárata előtt. Addigra vége a nevezésnek és talán lesz egy-két szabad óránk, mielőtt sokan hazautaznak.

Addig is jöjjenek az ötletek, a logókészítés is már előrelépés!
korzaar 348477 2005. október 25. 19:19
Válasz erre
Sziasztok! És a figurásokkal mi lesz???:)) Nem lehetne 4 ágú a légcsavar??
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31.