/ Fórumok /

Kompresszor

amp;nbsp
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75.
Willi 581745 2015. március 19. 20:40
Válasz erre
Sziasztok!
Egy kis gondom van a szórógittel. Minél inkább hígítom, annál fényesebb lesz. Persze még kap festéket is, de nem szeretném túl fényesre. A végső felületét akril festékkel szeretném, de szerintem az is túl fényes lesz. Mit adhatnék hozzá, amitől bemattulna?
Ha pedig nem akrillal, akkor mivel fessem? Vagy a végén fedjem matt lakkal?

Jól jönne egy tapasztalt harcos tanácsa.
Ákos 581323 2015. március 14. 20:21
Válasz erre
Bár nem a témához illik: lehet kapni rövidáru és kreatív boltokban 100%-ig műszál cérnát. Alapszínek vannak, fehér, fekete, szürke, barna.
Ez szöszmentes, kismértékben rugalmas is, kötélmintázatú fonott, így remek kötelezéshez, főleg nagyobb méretarányokhoz, 1/200-tól.

A kiszőrösödés a túl nagy nyomás miatt van, sajnos, nagy nyomással messziről én pókhálót szoktam belőle csinálni diorámákra.
Ha meg hajótestet vagy nagyobb alkatrészt kell gittelni, van a Prismacolornak spray szórógittje, szerintem jó és könnyű kezelni. Cserébe extra büdös, észter alapú.
Muzzy 581267 2015. március 14. 10:47
Válasz erre
Ökölszabály, hogy mindent fel kell keverni használat előtt, mert egy csomó adalékanyag leülepedhet, annak hiányában elveszti tulajdonsága jelentős részét.
Ne sajnáld a higítót, sőt a legjobb, ha mindent a saját higítójával kezelsz.
Muzzy
Willi 581250 2015. március 14. 03:38
Válasz erre
Igazad lehet, megpróbálom még tovább "gyengíteni" az anyagot. Igaz, már így sem fed elsőre, de kit érdekel. Időm van bőven. A legutóbbi még hígabb anyaggal lefújtam 5 hajóágyút és mire visszatértem az elsőhöz, meg is száradt. Megint tudtam rakni rá 1 réteget. Ha megint kisüt a nap, újabb adagot szórok le, de nem fogom felkeverni a gittet. Csak a híg anyagot próbálom használni. Majd beszámolok, hogyan sikerült.
Muzzy 581123 2015. március 11. 22:35
Válasz erre
Higitsd még tovább, baromi nagy a 3 bar még mindíg!
Ne törekedj arra, hogy első fújással fedjen, több rétegben,vékonyan fújd. A Gunze/tamiya festékeknél a kivárási idő nem sok, elkezded a gép bal szárnyán, mire a gép végére érsz, már kezdhetet a következő réteget.
Muzz
Willi 581100 2015. március 11. 19:02
Válasz erre
Muzzy javaslatát megfogadva tovább hígítottam a szórógittet. Elég immáron a 3 bár is. Barátságosabb a használata, nem fújja el a munkadarabot és a felület nem is annyira érdes. Néhány dolgot azonban csiszolgatnom kell a kiszőrösödés miatt.
Tegnap a postás meghozta a Róma nevű csatahajó papírmakett változatát a GPM-től. Mit ne mondjak, a jelenleg épített Dreadnought csupán gyerekjátéknak tűnik mellette. Addig úgysem állok neki, míg az előzőt be nem fejezem.
Willi 580479 2015. március 6. 11:20
Válasz erre
Kösz a tanácsot. Mindenesetre ez próba volt és rájöttem valami baklövésemre, amely miatt mindkét hajókéményt javítanom kell. Én kis naiv, cérnából készítettem merevítő kötelet, de úgy kiszőrösödött, hogy le kell operálnom róla. Bár lehet, hogy mindkettőt újra készítem. 2 nap alatt megcsinálom. Most szépen süt a nap, és egyre jobbak a feltételek a kinti festékszóráshoz. Gyakorlok még, mert ezen a téren is kezdő vagyok.
Muzzy 580426 2015. március 5. 21:26
Válasz erre
Higítsd jobban a szórógittet, túl nagy a nyomás!
Nekem Triplexem van, de én csak részleges szétszedést végzek, és alkohollal/ban (denszesz) pucolom, ez nem bántja annyira a tömítést.
Egyébként a tűvédőt, adüzni kupakot, a dűznit, a tömítést és a pisztoly első részét szoktam leszedni és a járatokat fogközpucoló kefével tisztítom. A tűt mindíg előre húzom ki, és hátulról tolom be, így a levegőt szabályozó részt soha sem kell pucolni, piszkálni. Enameles festék esetében a festés végén körömlakklemosóval átfujom, így a maradék szennyeződést könnyen viszi az alkohol.
muzzy
Willi 580407 2015. március 5. 19:07
Válasz erre
Üdv!
Ma kipróbáltam a kompresszort. Adler AD318-as pisztolyból szórógittet juttattam néhány papírból készült felépítmény darabra. Mit ne mondjak, jól döntöttem. 6 bár szükségeltetik a jól felhígított szórógitt kifújásához. Igaz, ez azt eredményezi, hogy jó nagy a szélnyomása és minden darabot megfelelően rögzíteni kell. Ja és gumikesztyű is szükségeltetik. A szórógitthez nitrohígítót használtam, tehát ugyanezzel mostam el a pisztoly tartozékait. Hát igen, vannak benne gumi tömítések, ill. csak az van benne. Mivel a nitro szárítja a gumit, bekentem szilikonzsírral. Kíváncsi vagyok, így meddig bírja. Remélem, nem lesz gond vele. Máskülönben a pisztoly jól szétszedhető, de csak nagyobb felületek szórására alkalmas. Igaz, így is terveztem. Holnap készítek pár képet is, mert ma rám sötétedett és hideg is lett odakint.
Willi 580183 2015. március 3. 13:26
Válasz erre
Üdv!
Megoldottam a problémámat. Vettem egy Straus kompresszort. Igaz, nem makettező méretűt, hanem 25 literes tartályút és a zajszintje is 85db, de másra is használhatom, mint modellek festésére. Az egyik airbrush pisztolyom csatlakozása éppen illik rá, míg a másikhoz esztergáltatok egy megfelelőt. Bár hangosnak tűnik így elsőre, de nem vészes a dolog. Még a lakásban is elviselhető a HANGJA, de mivel 25 literes a tartály, makett festékszóró használata közben nagyon ritkán fog bekapcsolni. 8 bárig tolja fel a tartályban a nyomást, amit egy nyomásszabályzóval tudok a pisztolyhoz küldeni. Még közbe fogok iktatni egy páralecsapatót, hogy semmi víz ne kerülhessen a festékbe, oszt had szóljon.
SSgt_Chris 580001 2015. március 1. 14:47
Válasz erre
airbrush24-03-14-01
airbrush24-03-14-01

Üdv Urak!

Nemrég hozzájutottam egy Lidl-en forgalmazott Parkside gyártotta mini-kompresszorhoz. Valaki használ ilyent? Gondolom, hogy retuspisztoly "meghajtására" önmagában nem a legjobb, de talán palack közbeiktatásával alkalmas lehet kielégítő szinten kiszolgálni. Milyen csatlakozót javasoltok hozzá? Mert a készletben van egy vastagabb és egy vékonyabb cső. A vastag menne gondolom a palackba, onnan egy nyomásszabályozós szelepen keresztül a vékonyabb a pisztolyba.
multec 579987 2015. március 1. 11:56
Válasz erre
Szia!
Éninnen rendeltem a kopit.
Frissen tette fel a hirdetést, és az ára változatlan.
18990Ft.
http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=straus+kompresszor
Willi 579255 2015. február 21. 09:48
Válasz erre
Sziasztok!
A hűtőgép kompresszorral személy szerint az a bajom, hogy kis kapacitású. A 80 és 120cm-es hajótestek és felépítményeinek szórógitteléséhez gyengék, ill. sokat kellene tölteni a tartályt. És ez még csak 1 réteg, amit meg kell ismételni akár többször is. Ezen kívül van otthon 3 db tágulási tartályom a fűtési rendszeremhez, amihez szintén tudom használni. Ennyit a drága kompresszorokról.
Üdv.
tyimosenko 579089 2015. február 18. 21:01
Válasz erre
Hello Attila!

Nem rossz makett! Valamelyik versenyen beszeltuk, hogy a panelvonalakat is szoropisztollyal fujod meg. Ez azert nem gyenge. :)
4WD 579042 2015. február 18. 07:49
Válasz erre
P7060006
P7060006

Haliho!

Nem lehetetlen a kínai retuspisztolyokkal sem a finom munkák elvégzése, de nagyobb odafigyelést és gyakorlatot igényel.
A Re-2000 az 1/72 Italeri féle makett. BD-130 0,2-es düznivel, Gunze akril festékekkel, 0,9-1,1 közötti levegő nyomással.
A festék higítására, a fújástávolságra, a levegőnyomásra, és a rendszeres tisztításra kell ügyelni. Egy sztirol lapon szoktam próbafújást végezni, mielőtt nekiesek a makettnek.

Én anno egy orosz hűtőgépkompresszorból és egy régi WC víztartályból raktam össze a levegős rendszert. A nyomáskapcsoló kb 4 bar-ig engedi feltölteni a tartályt, és egy CAMOZZI nyomásszabályozóval állítom be a pisztoly levegő nyomását. Én sokkal finomabb vonalakat tudok festeni, ha a tűvédőt is leveszem.
tyimosenko 579033 2015. február 17. 23:55
Válasz erre
Hat ja, hasznalok en is bd-130-as pisztolyt is, meg van tartalynelkuli kompim is. De ezekkel szuperman kellene legyek, hogy felfujjak mondjuk egy 2 mm szeles foltozast. Nem vagyunk egyformak. Lehet van akinek ez menne bd-130-assal is, nekem pl sajna nem.. :)
sanyi 579032 2015. február 17. 23:33
Válasz erre
Eeegen, én is jókat szoktam vihogni, hogy szó szerint a havi fizum egy pisztoly és a kompi páros és közben a DB 130-as nálam is tökéletesen muzsikál, akárcsak a hűtőgép kompi. A teljes berendezés, pisztollyal, kompival, postával volt 28-29 rongy.
A hangerőről pedig annyit, hogy eddig három "szaki" látta és mindhárom kérdezte: "Ja, már be van kapcsolva?"
Nem vagyunk egyformák!:)
Kamovos 579028 2015. február 17. 22:36
Válasz erre
Olyan jókat mosolygok miközben olvasom ezt a topikot!
Miért is ne költsetek 25-30 ezreket kompresszorokra? :)
Miközben én valamikor a 80' évek közepe óta használok egy hűtőgép kompresszort, tartály és minden egyéb felesleges kellék nélkül.
Na jó, a nyomó ágon van egy szűrő. :)
Egy Aerograp-ot és DB130-ast használok.
Illetve használok egy 1500 Ft-os Pary-Boy kompresszorom is, szintén minden eszköz nélkül!
Gödöllőn meg nézhetitek, hogy halk, és kiválóan megfelel a makettezéshez ez a szerény összeállítás is. :)
Hát én nem tudok vele kereket pumpálni az igaz :) mert nincs nyomás szabályzó, és szét küldené a gumimat.
De nem is erre tartom. :)
Willi 578984 2015. február 17. 16:44
Válasz erre
Sziasztok!
Csak egy megjegyzés. Felhívtam a Straus mini kompresszorral kereskedő szerszámpiac.hu-t, mivel 19.000.- ért megvettem volna (+ 1700.- postaköltség). Nos ez az összeg már nem érvényes. 23.900.-ért vesztegetik, no meg a postaköltség. Jártam néhány hónapja Pap Lacinál, ahol 32.900.- az ára. Nos, 9 rugó a különbség. Mindenki döntse el, megéri-e egy jó minőségű kompresszor azt a + költséget. Mert a Straus nem kimondottan ebben utazik, viszont a Pap Laci által forgalmazott gyártója csak erre a piacra készít. Nem gondolnám, hogy aki a drágábbat megveszi, annak valaha is műszaki probléma miatt mondaná fel a szolgálatot, amennyiben rendeltetésszerűen használja. Még gondolkodom, hogy tartály nélkül vegyek egyet (24.000.-), mivel tartályt tudok gyártani hozzá. Ja, a Straus féle 17.000.-
És még valami. Nem szükséges hozzá fém tartály. Elég egy 2 literes kemény falú üdítős (visszaválthatós) flakon, ami kibír 9 bár nyomást is. Ennek kupakjába lehet építeni szelepet, amivel fel lehet tölteni. Tudom, mert egyszer próbáltam. És látszik benne a vízlecsapódás is. Amatőrnek tűnik, de legalább nem rozsdásodik. Ha pedig zavarja a szemed, a palackot bedughatod egy számodra megfelelő burkolat alá. Ha kevésnek tartod a 2 liternyi levegőt, több palackot is összekapcsolhatsz. Műanyag palackkal ráadásul könnyű marad a szerkezet is.
Pusztán ennyit akartam megosztani veletek.
Üdv
Willi
multec 578980 2015. február 17. 16:29
Válasz erre
Szia!
A Lidl is forgalmazott ilyen kopit tartály nélkül.
Abbaz a leírásban szerepel az idézet.

" Üzemmód: S3 15% Bekapcsolási időtartam 10 perc: S3 = Felfüggesztő-üzemmód, amely nincs befolyással a bemelegítő-folyamatra. Egy 10 perces időtartam alatt az üzembevétel ideje max. 15 % (1,5 perc) lehet. "

Ez olyan mint a straus csak komolyabb a teljesítménye.
Nem sok cég hozza nyilvánosságra az eféle adatokat, amit egyébbként senki nem tart be.
Árultam egy ilyet is itt, szerintem minőségibb darab, kár hogy nincs hozzá tartály.
Mi a gond a kompresszorokkal?
Ránézésre ezek 300-400W-os klima vagy hűtő kompresszorból kialakított egységek.
A nagy gyártók(sil-air, jun-air) leszerelhető felső deknivel készítik a motor-kopi egységet.
Ha belűl van a gond, szét kell vágni a házat a javításhoz.
Nem mindenki szeret vele foglalkozni.
Ha kertesbe laknék( éltem ott is) szivesen megnézzém.
Üdv. Attila
tyimosenko 578976 2015. február 17. 15:18
Válasz erre
Szia!

Köszi szépen a választ!
Mit jelent az, hogy a bekapcsolási idő 15%?

Van 2db Airline 50-es kompresszorom, az egyik nemrég elromlott, a másik felújítás alatt. Sajnos nem nagyon bírnak vele a szakemberek számomra furcsa módon. Pedig nem tűnnek ezek bonyolult eszközöknek.. Az elromlott példányt nagy sokára tudták mecsinálni, a másikkal más szakik nem boldogultak eddig. Majdnem vettem nemrég egy ilyen mini tartályost.
A sok órát festők táborába tartozom magam is. Ennek nálam 2 oka van. 1. A "ködöléses" festési technikát űzöm, sok nagyon vékony réteget viszek fel egymás után - ez lassú művelet. 2. Ha már festek, akkor igyekszem az összes felgyülemlett festési melót vagy egy makett teljes festését megcsinálni. Alapozás, alapszín, terepfestés; egymás után mind, amíg el nem fáradok, ameddig eljutok. Így akár 6 órát is mehet a kompresszor.
Üdv
Gabusch 578865 2015. február 15. 23:17
Válasz erre
Nincs mit. Szerintem simán használható.
zkalos 578849 2015. február 15. 21:08
Válasz erre
Akkor jó, megnyugodtam. Köszi még egyszer.
Gabusch 578825 2015. február 15. 18:27
Válasz erre
Ma reggel jutott eszembe még összehasonlításként, hogy talán kicsivel alatta is marad a vérnyomásmérőnek, de mivel sokkal mélyebb, ezért kevésbé zavaró. Ezt a feleségem is megerősítette az imént, azzal kiegészítve, hogy szerinte simán elviselhető, pedig tényleg eléggé zajérzékeny.
zkalos 578815 2015. február 15. 17:45
Válasz erre
Gabusch 578746 2015. február 14. 23:40
Válasz erre
Remek kérdés. A feleségemnek hangos, de neki kb. minden. A visító Tamiyához képest süketszoba. :) Viszonylag halkan berreg, aztán megáll, aztán berreg. A hűtőkompinál sokkal hangosabb, a mosógépnél és a mikrónál sokkal halkabb.
zkalos 578743 2015. február 14. 23:05
Válasz erre
Még egy kérdés, ami fontos nekem, mivel a nappaliban festenék: mihez hasonlítható a hangja. Hangerő stb. Van egy membrános kompim jelenleg, de az nagyon hangosan kerreg, pedig hasonló paraméterei vannak, mint a Strausnak.
zkalos 578742 2015. február 14. 23:02
Válasz erre
Kösz az infókat !
Gabusch 578725 2015. február 14. 19:53
Válasz erre
Az enyém ennél gyorsabban ereszt, de a fújást érdemben nem befolyásolja látszólag (bár szar a pisztolyom), legfeljebb többet jár.
multec 578704 2015. február 14. 17:08
Válasz erre
Még egy mondatot hozzá tennék.
Tegnap délben feltőltöttem a kopit (4at.), ma 17 órakor 3,1at. áll a mutató.
Úgy hogy teljesen rendben van a gáztömörség is.
bercsi 578673 2015. február 14. 11:02
Válasz erre
Nem működik ez a gané...
Na mindegy, keresőbe írjátok be hogy "airbrush compressor", ott lesznek az "alder" és egyéb más típusok is.
bercsi 578672 2015. február 14. 11:00
Válasz erre
Itt közvetlen rendelhet bárki a gyártótól nagy tételben:
made-in-china.com/product/746710985
ordasilaci89 578667 2015. február 14. 10:19
Válasz erre
Szia.

Véleményem szerint a Pap Laci féle illetve a Straus kompresszor között semmi különbség nincs!Én egy Straust használok 3. éve s eddig semmi problémám nem volt vel. Laci gondolom én megveszi átnézi, s sokkal drágábban eladja, de szerintem ugyan ez a helyzet a pisztolyaival is. Az Alder-t sehol nem lehet kapni csak nála, s az Alder-370-es fantázianevű pisztolyt gravírozás nélkül az ebay-en 8ezer Ft környékén lehet kapni. Lacinál ugyanez 20ezer.

Üdv, Laccer
multec 578650 2015. február 14. 05:25
Válasz erre
Lehet hogy félre érthető voltam az előző hozzászólásban.
A straus kopi is teljesen kompletten van a dobozban.
Csak a szűrő-szabályzó egységet kell tömítő szallagal helyére csavarni (kézzel)
Ínnentől használatra kész.
Talán a komolyabb garancia ami PL. mellet szól.
Ellene a 70% magasabb ár, bár a valós értékhez közelebb áll.
zkalos 578646 2015. február 13. 22:33
Válasz erre
Ez az én meglátásom is. Totál egyforma a képek alapján.
Rászereli a szűrőt, és ennyi. Ráadásul a tömlőt sem adja hozzá, ami elvileg tartozéka lenne...
Gabusch 578642 2015. február 13. 21:21
Válasz erre
Nem tudom. Tőle kéne megkérdezni.
A kinézete alapján lehet akár csak annyi, hogy Papp Laci vesz egy ilyet, átnézi, ha kell javítgatja és ad rá garanciát. Aztán, hogy ez kinek mennyit ér meg - illetve, tud-e rá annyit szánni -, mindenki döntse el magának.
zkalos 578640 2015. február 13. 21:08
Válasz erre
Köszönöm a válaszokat, de azért ha valaki még késztetést érez, hogy megossza a tapasztalatait, akkor ne kíméljen :)
Szerintetek mi a különbség a Papp laci féle, és az Straus között ?
multec 578623 2015. február 13. 19:16
Válasz erre
Szia!
Az eladó csak annyit mondott, hogy nem működik, így kerűlt hozzám. Szétszereltem, sajnos a főtengely a dugattyúval együtt meg volt szorulva, vagy másként besűlt. Hát nem semmi volt szétszedni. Menet közben kiderűlt hogy már próbálták szerelgetni. A lényeg, nem megfelelő olajat(valószinűleg motorolaj volt ) tettek bele, szó szerint rá volt égve az olaj a hengerfejre. A sűrű olaj miatt erőlködött az egész hajtó mechanizmus, erősen melegedett. Ez okozta a megállást.
Takarítás után és egy hengerfej tömités készítése után tökéletesen működött, a gyári értéket produkálta. Az biztos hogy ilyen finommechanikához csak speciális olajat szabad használni, ami nem olcsó, de nem érdemes kisérletezni. Ebben a fórumban úgy 2011 környékén irtam pár hozzá szólást ezzel kapcsolatban.
Emlékeim szerint 30 éve gyártották. Azért ez elég bizalom gerjesztő. Utólag már sajnálom az eladást, de hát mindig vannak fontosabb dolgok.
Gaspi0118 578604 2015. február 13. 16:20
Válasz erre
Szia!
Nekem AD-238 kompim van. 5 éve használom és most kell kb. egy ezrest ráköltenem. (50-55 makett '32, '35, '48, '72 és 6 falfestmény) Előfordult olyan eset, nem egyszer, hogy 6-7 órát ment folyamatosan. Persze tojást lehetett volna sütni a hengerfejen, de ez normális jelenség. Szóval hajrá!
bercsi 578601 2015. február 13. 15:37
Válasz erre
Ha kérdezhetem, sil-air kompin mit kellett javítani? Csak azért kérdezem, mert nekem egy hansa van (gyk. ugyan az), bár eddig semmi baja.
Maradjon is így :-)
multec 578600 2015. február 13. 14:42
Válasz erre
Szia!
Nem fő profilom a makettezés, ritkán csinálom , így nehéz korrekt választ adni.
Tulajdonképp mindenre használom ahol sürített levegő kell. Ősszel egy ford lökhárítót fujtam le vele. Ez egy negyedórás üzem idő volt.
Mivel nem vagyok profi a makettezésben számomra rejtély hogy sokan leirják a 3-4 órás folyamatos használatot. Ennyi használat alatt kiss túlzással még ezzel a csepp kopival is le lehet fényezni egy valódi autót. (persze lehet hogy tévedek)
Egy-két technikai paramétereket leíró dokumentum megemlíti a bekapcsolási ídőt is.
Általában S3-at jelőlnek meg ami 15%.
Volt már minden fajta a kezem alatt, főleg javítás végett.
Szerintem a makettezés szempontjából a legjobb készülékek az ugy nevezett csendes kompresszorok (SIL-AIR), egy életre szól ha megfelelően karbantartják ( hihetetlen ez is elromlik, javítottam). De visszatérve az eredeti kérdésedre, ezzel nem nagyon tudsz melléfogni.
Első használatkor járatni kell egy pár percet, ha minden rendben, később kicsi az esély a meghibásodásra.
Az élettartamát olyan 200-300 órára saccolnám, ami szerintem teljesen korrekt. Pár ezerből felújítható, és olyan mint ha új lenne.
tyimosenko 578590 2015. február 13. 12:36
Válasz erre
Szia!

Megkérdezhetem, hogy átlagosan 1-1 festés alkalmával mennyi ideig használod a kompresszort? Több órás festéseket is kibír?
Köszi szépen!
multec 578587 2015. február 13. 11:30
Válasz erre
Szia!
Egy video[/http://m.youtube.com/watch?v=nHNXYezjj0I]
multec 578584 2015. február 13. 11:19
Válasz erre
Szia!
Nekem is ilyen van. Szintén tőle vettem. Leadtam az adatokat, és két nap mulva hozta a futár. Garancia 8 napon belül csere, utánna van alkatrész biztosítás. Ennyiért hazai viszonylatban nem igen kapni hasonló szerkezetet. Ezért a pénzért nem érdemes házilag foglalkozni vele. Alapvetően egy kiforrot konstrukció, de nem folyamatos üzemre készűlt.Persze az ár tükrözi a minőséget, és természetesen a kereskedő árrését. Ezeket a kopikat nagyon sok cégforgalmazza más fantázia néven. Van üzlet a mely közel 120000Ft-ért (százhuszezer) forgalmazza ezt. Eltérések az egyes darabok között inkább az anyag választásnál van.
Műszaki szemmel egy-két dolog észre vehető. Pl. A tartály kicsit rövidebb, vékonyabb anyagbol van.
Csendesen jár, talán egy villanyborotvához hasonlítanám.
Indítástól a leszabályozásig (4at.) 83mp kell neki, ami szerintem teljesen elfogatható.
Intenzíven nem használom de a makettezést kiszolgálja. Megedés: a kezemet elbirja.
Jár hozzá a levegő előkészítő ami megoldja az esetleges kondenz vizet.
Ezen kívűl mellékelnek teflonszalagot az összeállításhoz, és még egy szövetbetétes(1,8m) légvezetéket ami önmagában 2000Ft kb.
Elsőre ennyi.
Attila
erwyn 578580 2015. február 13. 10:19
Válasz erre
Köszönöm az ötleteket, első körben egy tényfeltáró megbontást végzek, aztán a többi adja magát!
Hali!
Erwyn
Gabusch 578564 2015. február 12. 22:57
Válasz erre
Nekem ilyen van. Nem mondom, hogy egy csúcs, de nekem megfelel. Chromax-szerűséggel használva kicsit talán melegszik és szerintem valahol szivárog is, de használható és viszonylag csendes.

Hozzáteszem, túl sokat nem használtam eddig. Lehet, hogy egy szakember átnézése csodát tudna vele művelni, mint hajdan a Daciákkal. :)
zkalos 578559 2015. február 12. 22:05
Válasz erre
Sziasztok !
Erről a Straus kompiról van valakinek tapasztalata ?
Gyakorlatilag ez a Papp Laci félével egyezik, ha minden igaz.
szerszampiac.hu/gepek/kompresszor/straus_mini_kompresszor_air_brush_4bar_tartalyos_4bar
Mennyit bír dolgozni egy huzamban, mielőtt levizesedik, vagy felhevül ?
Mennyire zajos ?
Alkatrész utánpótlás-szervizelés ?

Kálmán
multec 578548 2015. február 12. 20:45
Válasz erre
Szia!
Előszőr a légtömörséget ellenőrizd le. Termeld fel a levegőt ameddig tudod, majd állitsd lea szerkezetet. Ha tarja a nyomást, tehát nem enged sehol, akkor általában kopott a teflon gyűrű, esetleg a henger is. Ha esik anyomás és sziszegő hangot hallasz a forgatyusház-hengerfej környékéről akkor szelep probléma lehet. Vagy kosz kerűlt alá( jobbik eset), vagy egyszerüen elfáradt. Mind két esetben le kel venni a hengerfejet. Lehet alkatrész rendelni hozzá ha esetleg szükséges. Nem nagy ügy, de ha nem akarsz vele szórakozni akkor vidd el pl. Papp Lacihoz, de ha van közelbe egy ügyeskezű autószerelő, biztos segít (én legalább is segítenék...) elsőre ennyi.
erwyn 578538 2015. február 12. 19:06
Válasz erre
Sziasztok!

Van egy AD-286 kéthengeres, tartályos kompresszorom, amit az airforce-osoktól szereztem be. Talán 150 üzemóra van benne és mára ott tartunk, hogy alig hajlandó nyomást létesíteni. Akkora nyomást egyáltalán nem képes létrehozni, hogy a nyomáskapcsoló kikapcsolja időlegesen. Akinek van ilyen készüléke s ilyen tapasztalata, kérem ossza meg velem!
bercsi 578125 2015. február 8. 11:13
Válasz erre
Visszacsapó szelep kell. Ez nem engedi el a nyomást a tartályból, viszont kikapcsoláskor tehermentesíti magát a motort (a fölös levegőt egy szisszenéssel elengedi).
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75.