/ Fórumok /

Mi van a dobozban?

Mindenkit érdekel a doboz tartalma,de nem mindehol lehet belenézni..
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107.
lacipapa 652617 2018. december 14. 18:54
Válasz erre
A Tűzoltók és egyéb kék lámpások fórumon,keresd Kalex-et,ő biztos tud neked segíteni!
vlevi 652616 2018. december 14. 18:15
Válasz erre
ICM 1/24-es Ford T modelljeit ismeri valaki?
Képeken jónak néz ki, de jó lenne valami konkrétabbat tudni róluk.
Gondolom az öntőkeretek jó része ugyanaz, csak a felépítmény más.
pl. ez a tűzoltóautó : www.super-hobby.hu/products/Model-T-1914-Firetruck.html
PETI 652499 2018. december 11. 14:40
Válasz erre
KP Su-7BM 

1/48
KP Su-7BM
KP Su-7BM

1/48
KP Su-7BM
KP Su-7BM

1/48
KP Su-7BM
KP Su-7BM

1/48
KP Su-7BM
KP Su-7BM

1/48
KP Su-7BM
KP Su-7BM

1/48
KP Su-7BM

Sziasztok!

Majdnem a makett újdonságokba tettem, bár ami azt illeti, nem túl régi kiadás. Ma hozta a Futár(M).. :)
KP Szu-7BM 1:48 Premium kiadás
Nézzük, mitől lett prémium ez a makett!
1. Az igényes dobozon kiváló grafika mutatja, hogy mivel van dolgunk. A számunkra midig oly kedves Szu-7 egy példányával. Ez a kiadás most a BM változatra koncentrál.
2. A dobozt kinyitva egy sötétszürke műanyagból fröcsizett, keretenként bezacskózott makett és egy kisebb egység található, amelyben az apróságok vannak, no meg az összeraksi, festésivel.
3. A műanyag az egyébként teljesen jó és sokunk számára nosztalgikus OEZ szerszámmal készült, szép kivitelben.
4. Jöjjön a kis egység! A benne található dolgok:
-maratás a kabinhoz, üléshez,
-matricák 4 féle festésvariációhoz,
-maszk,
-egy kis keret: megcsinálták a BKL-től eltérő BM függőlegest,
-külön zacsiban két kabintető, egy zárt és egy nyitott állapotban,
-két lepedőnyi összeállítási és festési útmutató + archív fotók a csehszlovák példányokról, részben aktív, részben kiállított gépekről kedvcsinálónak. Nekem megjött hozzá a kedvem! :)
Egyetlenegy dolgot hiányoltam: a maratott műszerfalhoz nem találni filmet. De ez lehet, hogy csak az én példányomból maradt ki.

Üdv KP
Gabusch 652181 2018. december 4. 23:07
Válasz erre
Térjetek át a sci-fi vonalra! Bár, ahogy a dolog kinéz, előbb-utóbb ott meg a klingon betűk kerülnek indexre. :(
piratvitorla 652180 2018. december 4. 22:24
Válasz erre
Sziasztok!
A németek sajnos a Tamiya harcjárművekkel is ezt csinálják. Tönkreteszik pl. az Afrikakorps jelvényeket...Kivágják, lefestik, kiveszik stb...
KeyPi 652174 2018. december 4. 20:09
Válasz erre
Sziasztok!
Nem újkeletű dolog, ami a német importot illeti. Külön pikantéria, hogy közben Németország megszüntette a náci szimbólumok használatát a számítógépes játékokban.
Sherman 652173 2018. december 4. 19:50
Válasz erre
Ahogy apukám mondta: "Betiltották a horogkeresztet, betiltották a vörös csillagot, mert a jelképe alatt megszállták az országot. Hát a félholdat mikor meszelik le az égen?" :-)
Egyébként a nyolc dokumentumfilm csatorna mindegyike tart "náci napot" 2-3 hetente.(értsd: vég nélkül nyomják a dokufilmeket a rezsimről, vagy magáról Adolfról) Abban aztán nem takarják ki a sok csúnya jelképet.
Vadász 652172 2018. december 4. 19:26
Válasz erre
Urak!
Ez nem a kiskereskedőtől, nem a nagykereskedőtől, hanem az EU (és nem csak az EU területén) területén az adott makettet forgalomba hozó ország törvényeitől függ. Tessék tudomásul venni, és betartani. Akinek ez játék, az úgy sem fogja hiányolni, akinek meg komoly hobbi az meg tudja venni az után gyártóktól, vagy kunyerbálni a haveroktól. Régen is ezt tettük.
romsitsa 652168 2018. december 4. 18:19
Válasz erre
Tippelek, német cégtől szerezte be a nagyker.

Üdv

Á
Gabusch 652150 2018. december 4. 11:20
Válasz erre
Volt nekem 30 éve egy Fujimi Stukám. Ahhoz volt horogkereszt a dobozában. Megnéztem pár éve a barátomnál, akinek még van ilyen dobozban - szerintem az is legalább 15 éve áll nála - annál akkurátusan sikerült levágni a lapról. Tekintve, hogy a Revell, stb. élből nem is adja, valami idióta törvényi szabályzást vélnék a háttérben.

Hozzáteszem, lehetnek még olyanok úgy 10-20 évig, akiknek bántó, ha valamilyen okból horogkeresztes repülőkkel játszanak a gyerekek, de ugyanakkor lehet olyat is találni, akiknek a T-34 látványa jelent egyet az erőszakkal.
TAMÁS78 652149 2018. december 4. 10:40
Válasz erre
Tömegek válnak nácivá nap mint nap a horogkereszt látványától. Én is minden alkalommal, mikor esik az eső és süt a Nap, lezavarom a pincébe a fiamat, nehogy b..i legyen.
pmheros 652144 2018. december 4. 09:12
Válasz erre
Azért nem nevezem meg a boltot, mert szerintem hozzájuk is így kerülhetett. Valószínűsítem, hogy az országba jött be így. Egy magyar bolt nem ölne ennyi energiát a cenzúrába, pláne ha az ismeri is a célközönsége igényeit.

Üdv.: pmheros
sanyi 652141 2018. december 4. 08:58
Válasz erre
nagyker...
sanyi 652140 2018. december 4. 08:58
Válasz erre
Szüzanyám, gyakorlatilag használhatatlanná tették a makettet. Melyik bolt? Komolyan! Onnan sem kell venni ezentúl... Nem a bolt hibája, mert 100% hogy angyker volt túlbuzgó.
pmheros 652139 2018. december 4. 08:53
Válasz erre
Avis109c3_swastika
Avis109c3_swastika

Nem oly régen érkezett hozzám egy magyar webshopból. Most szakítottam időt rá, hogy megnézzem. Majdnem nyomtam egy hátast. A doboz külső felén 6 helyen, a hozzáadott leírásban 3 helyen, a matrica lapon 4 helyen lett lefestve a swastika.

Nekem Denaturált szeszem volt itthon, papírzsepit nedvesítettem vele,így mentem neki a doboznak, és a matricának. A doboznál kellett gyorsabban dolgozni mert a papír hajlamosabb volt magába szívni a színes nedvességet. Remélem a matrica (egykor volt) fehér részei is vállalhatók lesznek, ha majd egyszer sötét alapra helyezem fel őket.
f2d 651608 2018. november 24. 16:09
Válasz erre
Köszönöm szépen a kimerítő információt.
GR74 651606 2018. november 24. 15:23
Válasz erre
Első gondolatra is azt mondanám, hogy simán meg tudod csinálni. De azért utána is néztem gyorsan, és az f-16.net szerint ( www.f-16.net/f-16_versions_article5.html ) a block25 C/D-k kívülről csak a függőleges vezérsík alatti/előtti nagyobb alapban különböznek az A/B változattól. A nagy különbségek a radarban és az egyéb elektronikai kütyükben voltak - ezért a pilótafülkében kell még átalakítanod a műszerfalakat képernyősre, illetve az antennáknak kell utánanézned referencia képeken.
A Hasegawa dobozban a 83-1175-ös gé a block25-ös. www.f-16.net/aircraft-database/F-16/airframe-profile/1505/
A Hasegawa másik jelzése már egy block30-as gépé (85-1513), amelyik 1987 és 1991 között viselte a dobozban adott MJ jelzést. www.f-16.net/aircraft-database/F-16/airframe-profile/1869/ A jó hír az, hogy az előbbihez hasonlóan ezt is megépítheted sebészeti beavatkozás nélkül. Ugyan a 30-as blokktól kezdték el beszerelni a Big Mouth beömlőt igénylő GD F110 hajtóműveket, de csak a 86-0262 sorozatszámtól. www.f-16.net/f-16_versions_article6.html. De azért a referenciaképek konzultálása itt is ajánlott.
Jó építést!
atika 651605 2018. november 24. 15:05
Válasz erre
Elvileg igen, mindkettő esetben, ami a "műanyagot" illeti.

Az F-16D No.1 festés (LF 83-175) az szinte biztosan OK, a másik gépnek utána kellene néznem, ami meg a matricát.
f2d 651601 2018. november 24. 14:10
Válasz erre
Sziasztok,

F-16 témában jártas makettezők véleményére lennék kíváncsi. Revell f-16B-ből lehet-e minimális átalakítással korai F-16D block 25 vagy 30A-t építeni? Hasegawa 00445F-16D alkatrészek és matrica állna hozzá rendelkezésre.
Gabusch 651487 2018. november 21. 18:20
Válasz erre
Tökéletesen igazad van. A kérdés az, hogy amennyiben a makett ilyen, akkor az hány cent mínuszt jelent kitenként a gyártónak a jelenlegi felállás helyett, azaz a teljes gyártott széria így hány ezer, tízezer dollár mínusz lenne. Mert ugye őket csak ez érdekli.
De ezt én nem tudom megmondani.

Változás akkor lehetne, ha bizonyos szint alatt teljesítő, hibás makettet nem lehetne eladni. De amíg pl. a Revell palettáján ott van a legalább negyvenéves, minősíthetetlen U-99 és U-47 és veszik, erre szerintem kár számítani.
atika 651485 2018. november 21. 17:46
Válasz erre
Nagyon jó meglátások. Ha akarnék sem tudnék belekötni.
Csak annyit tennék hozzá, hogy ettől még maga a műanyag, a makett, nem lenne baj, ha pontos, alakhű és szép lenne minden esetben.
atika 651484 2018. november 21. 17:41
Válasz erre
A "leglényeget" pmheros #651468-ban összefoglalta. Az összes többi már csak egyéni vérmérséklet kérdése.

Sajnos nekem továbbra is az az érzésem, de ezzel együtt tudok élni, hogy a sokat szidott két kínai gyártó piaci magatartása sok tekintetben kifogásolható.
Gabusch 651483 2018. november 21. 17:40
Válasz erre
Két malomban őrlünk.

Pont Te írtad, hogy majdnem megvetted, mert tetszik a festése. Gondolom én, a cégnél pontosan így gondolkoztak: "Milyen dekoratív kis darab, ez biztosan nagyobb üzleti siker lesz, mint egy kevésbé egyedi.". Mert a szembeötlő festése miatt ezt fogja levenni a polcról Mari néni a kisunokájának karácsonyra, nem a történelmileg hű, de mondjuk egyszínű darabot, a többi hatszáz hasonszőrű közül. Aztán, hogy a kisunoka örül neki, vagy a földhöz b@ssza és ráugrik páros lábbal, az már a gyártót, aki régen bezsebelte a hasznot, rohadtul nem érdekli.

A makettgyártás a gyártó szemszögéből elsősorban (de leginkább mindenek felett és csak) üzlet. Pont az a lényeg, hogy Ti, akik a történelmi hűséget, szegecseket, millimétereket, stb. számonkéritek, annyira minimális összeget tesztek hozzá a gyártó hasznához, hogy magasról lesajnál benneteket, mert még azt a három órát sem szánja rá, hogy utánanézzen, létezett-e olyan festésű, számú, stb. akármi. Pláne, hogy pl. jelen esetben, ha kiderül, hogy nem, akkor beállhat a sorba ötszázadiknak egy ezüst/zöld/szürke akármivel, már ha ez fontos lenne neki. De nem az.

Amit írsz, hogy akkor ne írja rá a hibás nacionálét, csak a típust, lehet jogos. Csak akkor semmi nem különbözteti meg nevében a többi ezer másiktól. És ez is lehet egy marketingesnek szívügye.
Sokol 651481 2018. november 21. 16:07
Válasz erre
Talált, süllyed!

Csá!

Szeretném kérni a topic tisztítását :) !
TAMÁS78 651480 2018. november 21. 16:01
Válasz erre
Te még úgy hiányoztál ebbe a társalgásba a szövegértési képességeiddel, mint egy segglyuk a homlokomra. :) Na sziasztok, van ennél jobb dolgom is.
Sennás 651479 2018. november 21. 16:00
Válasz erre
Screenshot_20181121-155406
Screenshot_20181121-...

Na vajon ebben a dobozban mi van? 4666Ft-ért? Sajnos el van/ lesz árazva az tuti (érdekes17$írnak rá) mert ennyiért még 1:72is túl olcsó.
Sokol 651477 2018. november 21. 15:37
Válasz erre
Sanyikám, ugyan már ne javítsd fel azt a gépet ennyire! Elég lesz, hogyha picit összelötykölöd valami fingerfarbe-val! Úgy nem leszek annyira fusztrált a vackaimmal, és anyu is elhiszi, hogy tiszta profi gyerek vagyok csak a csúnya bácsik maguknak tartogatják a szép díjakat!

Á-men!
TAMÁS78 651476 2018. november 21. 15:07
Válasz erre
Öcsém, aki itt megmondja, hogy hogyan kellene másnak makettezni, azok a feketeöves szegecsszámlálók közül a hőbörgő típusúak. Tőled ki vitatja el a jogot vagy a lehetőséget, hogy számolgass, pontosíts, feljavíts? Mikor mondott olyat bárki, bármilyen fórumon, hogy ezt és ezt nem kellett volna ennyire feljavítani vagy átépíteni, és szerintem csináld vissza? Idézz már nekem be egy ilyen hozzászólást bárhonnan, légy szíves. Nem baj, ha nem tőlem, van még 7 milliárd ember, bármelyiktől jó lesz. Mert hogy én bármikor idézek neked egy halom ezzel ellentétest.

És mi lenne, ha az állításommal foglalkoznál, leküzdve a személyemmel kapcsolatos vulgárpszichologizációs késztetéseidet? (Történetesen járok néha versenyre, és díjakat is nyertem már, de ez teljesen indifferens a téma szempontjából, csak azért mondom, hogy ami ennyire nem megy, azt szerintem ne erőltesd.)

Érted egyébként azt, hogy a legkevésbé sem produktív a céljaid szempontjából, ha NEM a makettgyártót cseszteted az észrevételeiddel? Persze lehet, a jogodat megint nem vitatja el senki, de eredménye nem lesz. Hol problémám nekem, hogy a makettgyártók nem precízebbek? Ez a te problémád, öregem, nem tűnik fel?

Én mindössze tudomásul veszem, hogy a piac elenyésző szegmensét jelentitek ti, ezért nem a ti preferenciáitok érvényesülnek a gyártóknál. (Egyébként én is, mert szinte csupa olyat van kedvem építeni, amit senki nem gyárt, és nem is fog. Ezért szkreccselek. Az egész makettet, nem 1-2 részletét.)

Szóval várom a kommenteket, ahol a tücsökpöcsök azt követelik a nagy profi félistentől, hogy ne javítsa fel a makettjét.
ssanyi 651475 2018. november 21. 14:43
Válasz erre
Melyik részét nem értem?
Amikor a "leszarom a pontatlanságokat" makettezők szöveg mögé bújva megakarod mondani mindenkinek hogy hogyan űzze a hobbiját!
Neked nem mindegy hogy valaki fotó és egyéb kutatása alapján pontosságot szeretne vagy csak dobozból akar építeni minden feljavítás nélkül? :-D
Úgy látom neked valami "versenymakettező" frusztráltságod van! :-D

Belemosod a saját problémád abba hogy egy nagy makettgyártó nem képes legalább egy fotót előtúrni a neten egy makettjéhez tervezett festésével kapcsolatosan hogy "na, nagyjából így nézett ki"!
TAMÁS78 651474 2018. november 21. 14:15
Válasz erre
És ha jól körülnéznél, sokkal több olyat látnál, aki leszarja az apróbb pontatlanságokat és tévedéseket. A valósággal vitatkoztok, nem velem. Ezek a beleszarós makettgyártók élnek és virulnak, és az esetek jó részében láthatóan nem a szegecsszámlálókat tekintik elsődleges célcsoportnak. Ezen lehet hőbörögni, láthatóan meg is teszitek, de nem gyanús lassan, hogy hiába? Legalábbis itt és nekünk biztos hiába.

Melyik részét nem érted a mondatnak?
ssanyi 651471 2018. november 21. 13:35
Válasz erre
Ne vicceljetek már hatalmas összegű "kutatási részlegről" meg "feketeövesek"-ről! Nem a XV. században vagyunk már hogy várjuk a futárt ha híreket akarunk!
Ahogyan a neten megtalálta a festés a Trumpi embere, ugyanúgy utána tudott volna nézni a gépnek is! Maximum 2-3 órája ment volna el vele!

A makettezők egy részét pedig ne degradáljuk már le azért mert neki az is a szórakozás része ha utánanéz annak a gépnek amit építeni akar!
Sok embert láttam már akinek keserű lett a szája íze amikor kiderült hogy a makett amit épített nagyon nem úgy nézett ki, pedig meg volt győződve róla hogy olyan amilyennek egy könyvben vagy egyéb helyen hiteles emberek mondták.

"túlnyomó többségnek, nem versenysport. És lehet, hogy ezek még jobban is érzik magukat játék közben." :-D Most jobban érzik magukat vagy nem?
TAMÁS78 651470 2018. november 21. 12:42
Válasz erre
Na ja, a feketeövesek hajlamosak elfelejteni, hogy ez még mindig pusztán egy játék a túlnyomó többségnek, nem versenysport. És lehet, hogy ezek még jobban is érzik magukat játék közben.
pmheros 651468 2018. november 21. 11:21
Válasz erre
Üdv!

Ha az van a dobozon, hogy "What if" P-47D, akkor igazad van.
Ha az van a dobozon, hogy 'USAAF 332nd FG, 100th FS Tuskegee Airmen, Rat Hunter', akkor már nem biztos.

Üdv.: pmheros
Gabusch 651466 2018. november 21. 10:48
Válasz erre
Abba gondolj bele, hogy a makettezők igen jelentős hányada akar egy valamilyen típusú repülőgépet, tankot, hajót, stb. és nem érdekli a történelmi hűség. Az az illusztris társulat kb. tizedét teheti ki maximum.

A kérdés az, hogy ennek okán egy makettgyártónak megéri-e pénzt és energiát fektetni a háttérkutatásokba, amikor a fenti 10% jelentős részének soha, semmi nem lesz 100%-ig megfelelő, így horror pénzekért megvesz kiegészítőket, ha nincs, legyártja magának, ha kell, átfaragja a makettet, utánamegy az összes apró részletnek. Elsősorban nem ők a célközönség, hanem a plebs, akik egy jó kinézetű valamit akarnak és erős túlzással ugyan, de ha mondjuk nem téveszthető össze az F-14 a MiG-29-cel, vagy a Tigris a T-34-gyel, akkor az jó.
Ha nekem ebben igazam van, akkor viszont teljesen érthető, ha a gyártók nem mennek még a történelmi hűségnek is utána.
atika 651463 2018. november 21. 10:05
Válasz erre
Szerintem nincs igazad. Az, hogy egy - és ez a lényeg, hogy egy - ember saját és más szórakoztatására kitalál valamit, az minden fikciós műfaj (legyen az irodalom vagy a makettezés what if ága) velejárója.
Az, hogy egy vagy több cég spórol a kutatáson és a háttérmunkán, nem fektet be önálló ötletekbe és onnan lop - forrás megjelölés nélkül, ahonnan nem szégyell, az a felháborító. Ez bizony nemcsak hogy a Trumpeter hibája, hanem a szellemi tulajdon ellopása, ad absurdum a szerzőnek jogdíj járna minden eladott készlet után.
zsocate 651461 2018. november 21. 07:28
Válasz erre
A történelmi hűtlenségért ebben az esetben szerintem nem a Trumpeter okolható, hanem a cikkíró, aki sosemvolt gépeket talál ki és fest meg. Mint írod, több makettgyártót is simán félrevezetett, akik emiatt pedig a mezei makettezőket...
Spangli 651459 2018. november 21. 02:14
Válasz erre
Ez így nem teljesen igaz, sőt... az amerikai 15. légihadsereg Mustangot repülő alakulatai már 1944 nyarán megkapták a P-51D változatot (a 31. FG például 1944. június 17-től, a 325. FG – 1944 júliustól használta).
spenot 651456 2018. november 20. 22:51
Válasz erre
Hát tényleg érdekes történet. Néhány gondolat:
1. Követtem a linket, elolvastam a cikket és megerősítem, a Trumpeter valóban egy sosemvolt repcsit mintázott meg.
2. A makettezőnek, ha igényes, nagyon észnél kell lennie. Kutasson, mert csak ez vezet el a megfelelő tudásig, mert csak is a tudás véd meg az ellen hogy át...-ák a fejünket. (Az élet minden területére igaz.)
3. Avval is teljesen egyetértek, hogy a makettezés sok kutatómunkát jelent, de ne csodálkozzunk azon sem, ha járműveink világa nagyban érintkezik a fantázia világával, pl. scifi/star wars makettek, what if makettek, paper-panzers, Heer 1946, stb, stb. Néhány évvel ezelőtt, amikor felélesztettem a makettezést mint gyermekkori hobbimat, viszolyogva néztem a Trumpeter gyártotta sosemvolt páncélosokat. Mára megszoktam őket, de egyet sem vettem meg...
4. Mustangok Magyarország felett. A Revell adott ki olyan kései Mustangot, amiről én is azt hittem, ilyenek járhattak Magyarország felett. Jókat írnak a kitről, új tervezés, öntés, stb. de ez a kései Mustang. A németeknek releváns, mert 45 tavaszán ezeket ők megkapták az biztos. De mint utánaolvastam, Magyarország felett ekkor már jórészt áthúzott a front, az angol-amerikai szövetségesek átengedték a légteret a szovjeteknek ezért nem a Mustang D lehetett az ország felett a jellemző Amcsi vadász hanem a B meg C korábbi típusok. Feltételezésem alapján én inkább egy ilyet építenék, mert a szövetséges bombázások garmada 44 második felére esett és akkor még ezek a korábbi típusok voltak zőmében használatban. Hangsúlyozom, zömében. Tehát nem a buborék kabintetős, ami a pilótának majdnem teljes körpanorámát nyújtott, hanem az, ahol a test a kabintető felső széléig szalad a vezető háta mögött, kisebb körlátást engedve.
Spenot
PETI 651449 2018. november 20. 18:07
Válasz erre
Érdekes történet! Mennyivel könnyebb dolga van annak, aki pl. Magyarországon most is üzemelő típust/lajstromot/oldalszámot épít. De még azzal is mellé lehet menni. A makettezés ezen része elég erősen átalakult profi kutatómunkává. Gratula a felfedezéshez! :)
pmheros 651430 2018. november 20. 08:38
Válasz erre
Sok időt töltök háttérinfók gyűjtögetésével. Leginkább a legolcsóbb módján teszem azt: googlézom. (Támaszkodok a könyvekre is, de ha tíz könyvem van a témában, a kereset anyag úgy is egy tizenegyedeikben lesz).
Már jó ideje keresek olyan buborék tetős P-47D -esről képet, amely repült/repülhetett M.o. felett (549355 számú "Big Stud" a mindössze 4 Browning -ja miatt nem játszik). Így jött a képbe a 332nd Fighter Group egyik gépe a "Rat Hunter". Hosszú, sokadszori neki futás után sem találtam róla archív képet. Ellenben a web tele az Easy Model (1:72) 39204, és a (1:48) 39309 számú készre szerelt makettek képeivel, amelyek a nevezett gépet ábrázolják.
Kicsit figyelmesebben közelítve a témához, találtam ezt az írást: hangar47.com/rat-hunter-knock-off/ Ráengedtem a google fordítót a cikkre, hogy biztosan nem értsem félre, és nagyon tanulságos volt a kapott eredmény. A cikk írója nyilatkozik arról, hogy ő anno ezt a sosem létező gépet álmodta meg egy festményre. A (Trumpeter) Easy Model ezt elég jónak tartotta ahhoz, hogy valós gépként adja ki.
Zoli 651096 2018. november 12. 14:09
Válasz erre
Szia,

Csak hogy én is bezavarjak a képbe, a jó nyelvek szerint a Matchbox makett a legpontosabb, bár a felülete és részletessége miatt nem sokan építenék meg. Ha csak egy Lightning a cél, függetlenül az alváltozataitól, akkor a Sword együléses korai gépei a jó választás szerintem. Ha F.6 vagy export példányok a cél, akkor az Airfix mellett a Trumpeter is érdemel figyelmet. Előbbinek is vannak hibái, utóbbinak szintén, de nekem a kínai szimpatikusabb és azt fogom megépíteni feljavítókkal vagy az Airfix makett néhány elemével. Remélem most könnyebb a helyzet...…
z
4WD 651093 2018. november 12. 12:15
Válasz erre
A Pozsonyi börzén csaknem minden gyártó jelentős akciókkal árusít. Én ott vettem tavaly, és az idén is megyek. Van még hely az autóban :)
pigasos78 651091 2018. november 12. 11:47
Válasz erre
Sziasztok.
Hogy őszinte legyek én is az Airfix felé hajlok. Csak bezavart a Trumpi, de ezek szerint az felejtős. Az Airfix A05042A jelű cápafogas F6-ot néztem ki...na de 7000-ért?
atika 651088 2018. november 12. 10:15
Válasz erre
Szia!
Még nem építettem, csak megvásároltam két Sword és egy Airfix készletet.
Ahogy írta 4WD a Sword kiindulásnak jó; egyszerű, de ránézésre pontos makett színes fotomaratással a kabinba és gyanta üléssel, és szép matricával (Eduard). Nekem kb. 15€-ba fájt darabja, de megérte. Néhol kicsit kontúrtalan a panelezés (félszárnyak felső-külső része), kíyváncsi leszek alapozás/festés után be kell-e avatkozni egy kis karcolással.
Az Airfix (az A05042-es készletről beszélek), az olyan "airfixes", új szerszám, éles, de kicsit mély és széles panelezés, sok alkatrész, nagyon szép matrica. Jónak tűnik, ha 4-5 EFt környékén hozzájutsz (vagy alatta) érdemes kipróbálni.
A Trumpeter-ről sok jót nem hallottam.
4WD 651085 2018. november 12. 09:07
Válasz erre
Attól függ melyik alváltozat tetszik leginkább. Nekem is az új Airfix jön be leginkább, de a SWORD kicsivel más típusokat ad ki, és nagyobb is a választék. Kiindulási alapnak az is jó. Én egy kétüléses SWORD T.Mk.5 építését tervezem, némi feljavítással. Úgy érzem, hogy 10 EURO-ért jó választás volt.
f2d 651084 2018. november 12. 08:55
Válasz erre
72-ben és 48-ban az Airfix-et tartják a legpontosabbanak. Részletességben lehet pimpelni őket a végtelenségig, alapnak talán a legjobb választások.
Nekem 72-ben volt Trumpi és Airfix, én az utóbbit tartottam meg, a kínainak van némi alakhibája, a kiömlők környékén, valamint a kabin is rossz helyen van.
pigasos78 651081 2018. november 11. 22:33
Válasz erre
Sziasztok!
BAC/Electric Lightningokkal szemezek. Akik otthon vannak a típusban, vagy építettek már ilyet,melyiket ajánlanák? Új Airfix, Sword, Trumpeter...?
Köszi, Szabi.
borisz 650939 2018. november 9. 11:16
Válasz erre
Sziasztok!
Már én nézegettem korábban magamnak a dolgot, és valóban, nincs legjobb készlet.
Mindegyiknek van valami alakhibája.
A Hobby Boss mint makett szép, meg részletes, de a hibákat már tudod is. az ESCI/Italeri meg elnagyolt, de elvileg alakpontosabb. Vagy legalábbis maskép torz. :D
f2d 650926 2018. november 8. 19:20
Válasz erre
Akkor marad az a makett, amit már vagy százszor betettem a virtuális kosaramba, de vásárlás előtt mindig meggondoltam magam.
atika 650889 2018. november 7. 20:09
Válasz erre
Köszönjük!
Én nem ismertem ezt a cikket, elolvastam az 1/72-es és 1/48-as részt is.
...és meglepődtem, hogy 1/72-ben nincs ajánlott A-7-es!
Azt meg valahogy előre sejtettem, hogy 1/48-ban még mindig a Hasegawa a befutó, hibái ellenére is.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107.