/ Fórumok /

Az égbolt meghódítói - kicsiben

Mivel a repülőgépek még nem rendelkeztek önálló topikkal, ahova az elkészült makettek fotóit fel lehetett tenni, többek javaslatára létrehoztam ezt. Renmélem, nem kerül törlésre.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67.
joci 393647 2006. szeptember 5. 22:30
Válasz erre
na jó én ezt értem,de mikor utazza be valaki a fél országot azért,hogy pl.a gépek tényleg úgy épüljenek meg,ahogy kell, ill. kívánatos? jó dolog a net,de más a dolog élőben. Gondolj csak bele,Óvárra mindenki vinne egy hasonló időszakból származó F-14 -est... A-tól Z -ig lenne a szóródás,a legnagyobb jóindulat mellett is.. szerintem... de ki vagyok én,hogy itt osszam az észt...
Solo 393646 2006. szeptember 5. 22:22
Válasz erre
joci 393645 2006. szeptember 5. 22:19
Válasz erre
Szia mindenki. Anno a Tamiya nagy hordozóját megirigyelve én is szerettem volna összehozni pl. egy Nimicz-et,de csak 144-ben. Aztán úgy alakult,hogy egy 72-es Roosewelt-részlet lett belőle... Nem akarok nagyon negativ lenni,de szerintem az eredeti ötlet csak egy makettklubon belül kivitelezhető,ahol megvan az a 8-10 hajós és repülős ember /de cáfoljatok meg/
Archy 393644 2006. szeptember 5. 22:19
Válasz erre
1. öböl háború Iraq vs irán 1981-87 (szem, de ezt Zoli joban tudja)
2. öböl háború 1991 januárt 17- február x-ig Irak vs Világ Operation Desert Storm
3. öböl háború 2003 március - máig USA-UK vs Irak Operation Iraqi Freedom I-II
4. öböl háború 2006. dec - x-ig NATO vs Irán Operation Irani freedom, najó ez vicc volt :-)
Én nem gondolkozom diorámában. Ha vagyunk annyira igényesek, hogy egy diorámára csak azt rakjuk rá, ami tényleg volt egy azon reptéren, akkor nagyon beszűkülünk, és a navy gépei kiesnek. Tudtommal akkor nem alkalmazták az ingabombázást, amit 99-ben igen.
Szal szerintem csak a téma lenne közös, de mindenki szabad kezet kap. Abban viszont Solonak igaza van, hogy aki NAVY gépet épít, az egy hajóról legyen, egy időpontból.
Áron
Zoli 393643 2006. szeptember 5. 22:17
Válasz erre
A hangár se lenne olyan egyszerű, nemrég rakott fel valaki egy F-18-as diorámát, amitől mindenkinek leesett az álla. Meg egyébként is, elég lenne egy dió is, Móvárra a kategóriához csak a makettek szükségesek, vagy nem? Aztán azokat majd rá lehet tenni a hajóra, ha kész lesz.
z
Bundesign 393642 2006. szeptember 5. 22:08
Válasz erre
azt nemtudom hányadikról(de nem 2ő volt?:) ) de a kifutót, egy ét hangárral lényegesen könnyebb mint 1 repülőgép hordozót
Zoli 393641 2006. szeptember 5. 22:02
Válasz erre
Az öböl-dió kemény dió (bocs...), ha külön akartok egy hajós és egy másik öblös diorámát. Mert pl szárazföldre is kellene építeni valamit a gépek mellé (hangárt stb), egy szem kifutóhoz felesleges egy csomó repülő. Szóval ez nekem nem teljesen világos. Meg egyáltalán melyik Öböl-háborúról lenne szó, a 2-ikról, vagy 3-ikról? Mert a gépek szempontjából se mindegy.
z
Bundesign 393640 2006. szeptember 5. 22:00
Válasz erre
habáár! most így hírtelen úgy rémlik, mintha oda nem hordozó gépek települtek volna, hanemfőként f16 ok! na majd utánaolvasgatok
Bundesign 393639 2006. szeptember 5. 21:56
Válasz erre
esetleg egy kuvaiti repülőtér?
Bundesign 393638 2006. szeptember 5. 21:46
Válasz erre
de ez csúcs 5let amit Zebi mond! mert ha megcsinálnánk az öböl diót, akkor utána meglehetne csinálni a gépeket felhasználva a hajót, az öböl meg csak óvárra lenne ,, körítés,, ! szerintem ez a leg befutóbb terv! Solo, az öbelben is voltak ám helik:)
Amúgy az hogy öböl dió! konkrétan mire gondoltatok? mert ez így eléggé tág!
Archy 393637 2006. szeptember 5. 21:34
Válasz erre
Zebi 393636 2006. szeptember 5. 21:34
Válasz erre
Pedig ott is voltak anyahajók :-)
Solo 393635 2006. szeptember 5. 21:33
Válasz erre
Csak engem nem hoz lázba az öböl :)
Zebi 393634 2006. szeptember 5. 21:32
Válasz erre
OK, de Óváron a kiemelt téma (az egyik) az Öböl háború. Ezért gondolt Archy és én is erre a témára. Megépítjük őket, elvisszük, mindenki kap egy érmet :-)
Solo 393633 2006. szeptember 5. 21:29
Válasz erre
Valami kapocs azért nem ártana. Pl minden gép a Nimitz-ről való legyen lehetőleg egy időpontból. Vagy valami hasonló. Ha később fel akarjuk használni őket, akkor kell valami kötődés.
Ezért mondtam először, hogy legyen csoportos építés, de akkor ne anyahajós, ahnem mondjuk a Magyar Légierő gépei. II. vh-tól napjainkig. Abba sokan tudnának valami szépet hozni. Óvárra is kész lehet.
Zebi 393630 2006. szeptember 5. 21:11
Válasz erre
A csoportépítés - az én olvasatomban - azt jelenti, hogy van egy adott téma, és mindenki épít egy témába illő makettet. Nincs arról szó, hogy ezeknek feltétlen egy közös diorámán kell szerepelniük. Tehát szó sincs káoszról. De javítsatok ki, ha tévedek.

Ha jól értem, Archy arra gondolt, hogy ebben a csoportépítésben készülhet több anyahajós gép is, ezeket később fel lehet használni más célra is.
Archy 393629 2006. szeptember 5. 21:10
Válasz erre
Bundesign 393628 2006. szeptember 5. 21:10
Válasz erre
ja, de akkro úgy érdemes, hogy megvannak az emberek, egyáltalán, akiket érdekelne bármilyen féle modern repülős közös dió! :) és ha mi megvagyunk, akkor már meg lehet beszélni :)
Bundesign 393627 2006. szeptember 5. 21:08
Válasz erre
hát lennél akkor eddig te, esetleg Archy, Solo beszálna a hajóba egy kopterrel, de mivel ez annak lehet az előfutára, lehet ebben is bennelenne, meg lennék én, az már 4 lenne! és akárki csatlakozhat még! :)
Solo 393626 2006. szeptember 5. 21:06
Válasz erre
Elősször a szitut kellene eldönteni. Akkro tudnánk milyen tipusok kellenek. A káosz nem nyerő. :))
Zebi 393625 2006. szeptember 5. 21:05
Válasz erre
A csoportépítést támogatom, reálisabbnak érzem.
Habár én egy F-4-el szállnék be (az A-10 kiesett), az meg nem anyahajós.
Az lenne jó, ha legalább 4 ember összejönne. Ketten már vagyunk :-)
Bundesign 393623 2006. szeptember 5. 21:03
Válasz erre
1:50ben?? :)) hát igen, nagyobb meló, de ha megnézed a dolgot onnan hogy hány gépet kell megcsinálni, milyen részlettel, nem vagyok biztos abban hogy a hajó a nagyobb munka!

Archy, én is támogatom az öböl tervet, de akkor jó lenne 1x körvonalazni, kb hányan lennénk, mert az a baj, így elég nehéz bármit is tervezni :S
lucky 393621 2006. szeptember 5. 20:59
Válasz erre
Skacok!
Ha sokszorosítani kell vmit szóljatok!
Egyébként a hajó megépítése nem egyszerű.A test még csak-csak,az érdekes részek a fedélzet tájékán vannak + a sziget.
Jómagam már pár éve vacakolok egy jóval kisebb hajóval 1/50-ben.(Ezért nevezett el Keri ötévestervlucky-nak.:))
Szóval ha belefogás lesz anyagot kell szerezni.Rajzok nélkül a hajótestbe belefogni nem lehet.Ezt meg tudni kell olvasni,mert némileg bonyolultab mint egy szabvány géprajz.
Archy 393620 2006. szeptember 5. 20:58
Válasz erre
Én továbbra is a csoport építést favorizálnám öböl háború témában. Ezzel meglenne a gépek nagy része, és ez már jó alapot adna a további tevekhez. Úgyis több éves terv ez. Tartom hogy a hajó sokkal nagyobb és komolyabb meló, mint a gépek. Rengeteg részlet, és viszonylag kevés dokumentáció, legalábbis kevesebb mint a repcsiknél. A fa fedélzetet viszont tényleg ki leet marattatni lézergravírozóval, Bombnak igaza van :-)
Áron
Bundesign 393619 2006. szeptember 5. 20:53
Válasz erre
de ha csak fedélzet, akkor innetől már akár mi lehet, elvonatkoztathatunk a hajótól, akár egyx repülőtér, hangárokkal, meg f15-16 okkal, vagy akár migekkel
Bundesign 393618 2006. szeptember 5. 20:51
Válasz erre
ez is lehet végülis 1 megoldás. ki szavaz csak fedélzetre?
(csak úgy mellesleg, ha belemerülünk, és van még lelkesedés, utólag is lehet hozzá törzset alkotni!)
csak fedélzet ->
Tibcsi 393617 2006. szeptember 5. 20:05
Válasz erre
Hasonló ötlet a pécsi ős-Armadában is felmerült annak idején. Igaz, csak a fedélzet épült volna meg a hangárfedélzet padlószinjéig, egy félúton levő lifttel, amin természetesen ácsorog egy Tomcat. :)

Szerintem fontoljátok meg ti is ezt a lehetőséget, mert tapasztalatból tudom, hogy a lelkesedés viszonylag hamar el szokott fogyni... és könnyebben is szállítható. És a sziget úgyis fog adni elég melót. :)

Szerintem... :)
Zsolti 393616 2006. szeptember 5. 19:52
Válasz erre
Csak mint kívül álló: EZ ZSENIÁLIS ÖTLET maga a hordozó már egy kész kiállítás annyi géppel:D Ha kész lesz szóljatok ezt látnom kell majd
Remélem télleg összejön addig sok sikert
üdv
Bundesign 393615 2006. szeptember 5. 19:27
Válasz erre
kezd körvonalazódni azért, kik azok akik már most támogatnák! akár belevághatunk úgy is hogy csak páran vagyunk, és majd úgyis kedvetkapnak a többiek is! :) a hajót meg majd megtervezzük, meg mindent, ez mind ,,másodlagos,, hiszen ha összefogunk, nincs lehetlen! és az az elsődleges hogy elinduljon majd a projekt, ha elindul, akkro úgyis majd alakul minden! minden részletet nemlehet tervezni előre!
Bundesign 393614 2006. szeptember 5. 19:00
Válasz erre
na de azért látom megmozgatta a fantáziátokat a dolog! ennek nagyon örülök! én akkor elmondom mire gondoltam! a nimitz szerintem is jó ötlet, és ha 70 es 80 as éveket jelenítjük meg, akkor nagyon sok típus volt, ami szép, és nagy is, na meg voltak látványos festések! a ww2 es hordozót én nem annyira támogatom, mert ha már lúd, legyen kövér ! a világháborús hordozót szerintem is nehezebb lenne megcsinálni, még ha kisseb is! és szóbakerült, hogy sok ugyan olyan festésű gép! na, akkor mind kék lenne, és kész! :) Archy nakigaza van! fiuk! aki benne lenne a projektbe, építsünk egy öbölháború diót, az azért kissebb volumenü dolog, és akkor ha működik a dolog, akkor jöhet a hordozó, és akkor a fele gépanyag már meglenne! de solonak is igaza van, nemmuszály ,,díszfelvonulást ,,csoinálnia fedélzeten! amúgy a hajó milyen jól nézne ki világítással, villogó ledekkel!! szinte magam elött látom! :)
Solo 393610 2006. szeptember 5. 16:17
Válasz erre
Ha már mindenképpen hordozó, akkor én a modernet favorizálnám. A Nimitz jól hangzik, azt úgyis sokan ismerik.
Ha valamilyen repülési jelenetet ábrázolnánk ,akkor elég lenne kb. 4-5 gép + egy heli a fedélzetre. Lehet, hogy szokott ennél több is lenni, de 20 biztos nem.
A hajó megépítése már komoly meló. Lehetne azt is leosztani, de a festések esetleges különbsége miatt lehet nem nézne ki jól. Ha lennének kész tervek, amiket csak meg kell építeni, aztán összerakva egységesen festeni, az talán még megoldható. Azt viszont nem hiszem, hogy egy valakinek a nyakába varható egy ekkora feladat. Kivéve a megalomán hajóépítő az illető. :)))
Podva 393609 2006. szeptember 5. 15:30
Válasz erre
RNAF helyett természetesen FAA-t akartam írni
Üdv Podva
Zoli 393607 2006. szeptember 5. 14:20
Válasz erre
Szia Archy!
Nem teljesen osztom a véleményed. Tényleg nagy egy Nimitz osztályú hordozó, de miért kellene akkora? A '80-as évekig (vagy talán még tovább is) sok kisebb hajó üzemelt még, de ha a srácok pl Nimitz-et akarnak, azt is fel lehet szeletelni úgy, hogy szállítható legyen. Kb 4,5m lehet ez 72-ben, és 5 részre bontva már lehet autóban is szállítani.
A figurák esetében annyit tennék hozzá, hogy a Fujimi asszem kétféle készlet figurát is gyárt(ott), amikhez traktor is volt. Ezen készletek lehet, hogy már nem kaphatóak, de az újabb repülős dobozok némelyikében megtalálhatóak. A traktorokból többfélét gyárt a Verlinden is, szóval szerintem ez a része megoldható.
A repülőtípusok kérdésében se osztom teljesen a véleményed. A jelenleg alkalmazott gépekről vannak jó makettek (amikhez nagy hajó kell), viszont pl 1950-80 közötti típusok beszerzése nehezebb lehet (pl Savage, Skynight,Skyraider, Skywarrior, Skyhawk, Phanter/Cougar, Tiger, Tracker, Phantom, Demon stb), bár némelyik megrendelhető külföldi netes boltokból. A világháborús típusokkal talán könnyebb a helyzet, azok többségét már gyártják. A fa fedélzet elkészítése se lehet olyan bonyolult, az erezetet ekkorában talán nem kell imitálni, de kiegészítőként is lehet venni ilyen fedélzetet.
Természetesen nekem is vannak aggályaim a tervvel kapcsolatban, pl a már korábban említett szárnyhajtogató részek kidolgozása a repülőkön, mert nem lehet csak mondjuk Tomcat-et rakni egy hajóra. (Esetleg lenne egy javaslatom ennek kivédésére: Dolittle(?) tervének megvalósítását lemásolva, tehát Mitchell-eket felhasználva ilyen gond nem lenne, és így kevesebb gépet is kellene megépíteni.) A másik bizonytalan tényező a makettezők egyéni kvalitásai, időigénye stb, szóval azt én sem állítom, hogy könnyen és gyorsan el lehet készíteni egy ekkora projectet, de egyáltalán nem reménytelen. Ha van összefogás, igény, megfelelő szakemberek és képességek, akkor nincs akadálya a tervnek.
z
Podva 393606 2006. szeptember 5. 14:20
Válasz erre
Hali Heller/Airfix készlet negyvenegynehány darabos. A figurák szárazföldiek RAF, USAAF nem Marines/Navy, RNAF. A Hasegawa lehet jó de azok csak pilóták
Üdv Podva
Bendeguz 393605 2006. szeptember 5. 13:58
Válasz erre
A Heller-től(nem kell megretteni a név hallatán, egész jó figurák) van a Brit és az amerikai légiszemélyzet és pilóták(asszem összesen vagy 40 figura volt a dobozban), illetve a Hasegawától van egy pilótakészletem, amiben 6 féle német, japán, amerikai pilóta van, mindegyikből kettő
Szerintem vedd fel Admirálissal a kapcsolatot, mert a hellereket 300, a hasegawát 800 pízé vettem tőle, lehet van még neki elfekvőben.
Bende
Archy 393604 2006. szeptember 5. 13:37
Válasz erre
Bendeguz!
Úgy tűnik tájékozottságom meglehetősen hiányos :-) Ezek milyen készletek?
Áron
Bendeguz 393603 2006. szeptember 5. 12:58
Válasz erre
"A II. VH-s hordozó lehet méreteiben kényelmesebb, de személyzetet 72-ben egyáltalán nem lehet kapni"
Ha nem haragszol, akkor ezt megcáfolnám, ugyanis 24 db különböző brit/amerikai kiszolgálószemélyzetfigurám és nagyjából 10 szintén különböző brit/amerikai pilótafigurám van(mindegyikből több, szóval még különböző pozíciókba is be lehetne állítani őket). És ez még csak egy ember, biztos van még elfekvőben egy-két embernél.
Bende
Zebi 393602 2006. szeptember 5. 12:16
Válasz erre
Az öböl háborús téma nálam OK, egy F-4G-vel, vagy esetleg egy A-10-el részt tudnék venni én is.
Archy 393601 2006. szeptember 5. 11:55
Válasz erre
Nos, urak. Nemtudom ki mennyire van otthon a témában. én em vagyok úgymond expert, de érdekel a haditengerészeti repülés, és mondjuk tájékozottnak vallom magam.
Szóval, volt szó már sokmindenről, de szerintem a hajó, ami meghatározná az egészet. Nem tudom, LÁTTATOK-E MÁR ANYAHAJÓT? Nos mellékelek pár képet. Aki elég bátorságot érez, hogy ennek nekiálljon 72-ben néhány társával együtt, nos le a kalappal. Ez a USS Nimitz, a Nimitz osztály záslóshajója. Hossza 333m, szélessége 76,8m, magassága (vízvonaltól) 40,8m, ezek 72-ben: 4,625m hosszú, 1,07m széles, és 0,57m magas. Hagyján hogy megépíteni, de hova rakod? Még ha négybe is szeled, akkor is hova rakod? És hogyan szállítod? Nem hiszem hogy bármelyikünk kocsijában lenne fél köbméter fölös hely egy móvári kirándulás alkalmával. 72-es figurát mindenki látott már. Hát lehet viszonyítani:

navysite.de/cvn/cvn68_3.jpg www.math.duke.edu/~blake/troop412/photos/Nimitz/Deflector.jpg
www.math.duke.edu/~blake/troop412/photos/Nimitz/CVN68.jpg www.math.duke.edu/~blake/troop412/photos/Nimitz/Flight_deck3.jpg
www.math.duke.edu/~blake/troop412/photos/Nimitz/Stern.jpg
ezen a képen pontosan 40 gép, és 3 helikopter van a hajón. szerintem nem túl zsufi
www.bluejacket.com/usn/images/sp/cv/cvn68_nimitz_deckload.JPG

A II. VH-s hordozó lehet méreteiben kényelmesebb, de személyzetet 72-ben egyáltalán nem lehet kapni, a gépekből is hadilábon állnánk, a modernekből szinte mindegyik megvehető elérhető áron (Italeri, Revell) és normális minőségben. Ráadásul a modernet csak aszfaltozni kéne, míg a VH-s borítása fa :-)
Nem vagyok ellene, csak szeretném, hogy mindenki tisztában legyen a projekt veszélyeivel.
Alább elhangzott az ötlet, hogy, a máshol egyébként nagyon felkapott, egy téma köré csoportosuló építésbe kezdjünk bele. Ez ugye a group building. Nos véleményem szerint a 2007-es móvári "öböl háború" kiemelt kategória remek alkalom lenne egy ilyen group buildingre, ráadásul ennek nagy részét úgyis a haditengerészeti gépek adnák, szal a jövőre nézve legalább a rep anyag meglenne a hordozóhoz :-)
Áron
Bendeguz 393600 2006. szeptember 5. 00:07
Válasz erre
Nos miután végigolvastam a kis litániát a hordozóépítéssel kapcsolatban:
1: felvetődött egy II. vh hordozó építése, amit inkább preferálnék, mert egyrészt a gépek is kissebbek, mászrészt talán a választék is nagyobb a repcsikből, továbbá fel tudok hozzá ajánlani figurákat is(kiszolgláószemélyzet, pilóta, heller:D)
2: a hajótest festését őrültség volna makettfestékkel magoldani, mert rámenne még a Magyar Nemzeti Bank is, erre szerintem sokkal inkább megfelel, egy sima kannás, vagy vödrös megoldás is.
3: bárki aki beszáll az építésbe(legyen az a hajótest, a figurák, vagy a repgépek építője), szóljon, ha szüksége van styrolra, mert 0,375 mm-esből "szinte" kifogyhatatlan mennyiség áll rendelkezésemre
Bende
Bundesign 393599 2006. szeptember 4. 22:50
Válasz erre
na, örülök hogy van egy támogató hajós oldalról!!! :) te mint hajós, szerinted hány ember kéne egy ekkora test elkészítéséhez? meg nem ártana egy asztalos műhely sem :)
hellodebil 393598 2006. szeptember 4. 22:48
Válasz erre
Nos megnéztem azt a hajót, nem akarom leszólni, de ennél sokkalta komolyabbat lehet késziteni. Véleményem szerint sok-sok ember közös munkájára lenne ehez szükség... fából kéne elkésziteni a hajótestet, és sztem akkor már azt is kidolgozni, de ebben az esetben talán már el si terelődne némiképp a repülőkről a hangsúly. Szóval hatalmas feladat ennek a kivitelezése, és sztem erre 3-4 hónap nem elég. Erre sokkal több kell. Én szivesen segitek egy-két dologban, de sajna ez vajmi kevés lehet. Ha sok ember összeállna, akkor szóljatok, én őszintén mondom h teccik az ötlet!
Szerintem ezt úgy lehetne megoldani, h elkéne késziteni a hajó sok nézetét, lebontva egy-egy feléptiményt, elemet, és azt is kirészletezve 1:1 méretarányban pontos méretadatokkal feltüntetve, és mindenki elkészitené a maga részét.
Elnézést ha úgy tűnt h okoskodtam ,de nem ez volt a célom, csak pár gondolat, mert tényleg teccik az ötlet!
Egy arc a csatahajósok közül :)
Bundesign 393597 2006. szeptember 4. 22:32
Válasz erre
úgyis a torony, a katapultok, a lift, meg a tatt lenne a lényeg!! + a hajócsavar, a többi csak ,,fal,, ott nemmuszály annyira részletezni!
Bundesign 393596 2006. szeptember 4. 22:29
Válasz erre
igen, te nem de szóbakerült a költség is! de a gépek nagy munka, de az jobban meg is oszlik! én csinálok 2őt, te csinálsz 2őt, ő csinál 2őt! de a hajót elég ha 2-3 hozzáértő hajós(természetesen közös pénzforrásból) csinálná!
Bundesign 393595 2006. szeptember 4. 22:26
Válasz erre
lehet igazatok van! de én attól még kitartok egy jővöbeni 72 es hordozó melett! amúgy Soló ötlete volt épp az imént, egy magyar témájú közös dió, pl egy repülőnap, vagy múzeum, vagy ilyesmi magyar gépekkel! ezkönnyebben kivitelezhető lenne- a makettező szint különbségek miatt is, a sok tipusból elég 1-1 - meg tán olcsóbb! de attól még építhetünk hajót is 1x! én kitartok melette!
Zoli 393594 2006. szeptember 4. 22:25
Válasz erre
Nemcsak a hajó lenne nagy munka, a repülők is, sőt, inkább azok! Egyébként én semmi költségről nem tettem említést, ha jól emlékszem, nem azon volt a hangsúly. Ekkora project tényleg sok embert igényel, így megoszlanának a költségek is, szóval arra egyáltalán nem gondoltam.
z
Zebi 393593 2006. szeptember 4. 22:11
Válasz erre
Hát igen, én is valami ilyenre gondolok, amikor valaki 1/72-es anyahajót akar építeni.
Meg szerintem a közösen épült diorámáknak is túros a háta :-)

Sokkal több értelme lenne, ha mondjuk csoportban építenénk valamit egy téma alapján.
Tehát megbeszélnénk egy témát, és 3-4 hónap alatt, aki részt akar venni, az épít egy abba beleillő makettet. Az építésnek nyitnánk egy külön topikot, és mindenk felrakhatná hogy épp hol tart, meg természetesen a végeredményt.
Bundesign 393592 2006. szeptember 4. 22:10
Válasz erre
meg ahogy áll melette szerintem kicsit kicsi is! de amúgy nem is lenne annyira nagy!
Bundesign 393591 2006. szeptember 4. 22:07
Válasz erre
figyi! ez atom tréé :) ennél kategóriákkal jobbra gondoltam! amúgy nekem az egész hajó torz, és a hapsi szerintem fél óránál többet nem szánt a hajóra :)
Bundesign 393590 2006. szeptember 4. 22:04
Válasz erre
jelcz3.jpg méret: 119.6 KB
amúgy a hajó oldalborítása akár lehetne papírból is, vagy kartonból, és akkor csökkenne a költség! papír topikba szoktam néha nézelődni, aki nem foglalkozik vele, meglepődik, (mint én is) mi re jó a paír :) pl ez a teherautó is papír
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67.