/ Fórumok / Versenyek, rendezvények /

Makettinfo Kupa - Jászberény

Makettinfo Kupa - Jászberény
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28.
Gabi 436307 2006. november 5. 18:21
Válasz erre
pipper 436306 2006. november 5. 17:57
Válasz erre
Volt már egy makett verseny jászberényben nem ?
Gabi 436305 2006. november 5. 14:31
Válasz erre
Sziasztok!

Az utóbbi időben nem sok frissítés történt a versennyel kapcsolatosan, de azért formálódnak a dolgok. Rövidesen lesz egy frissítés az oldalon is, csak még várok egy-két infót.
Leginkább a programokkal kapcsolatosan tudok beszámolni némi előrehaéadásról. A héten megegyeztem a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum jászberényi vezetőjével, hogy ők is ott lesznek a versenyen, lesz egy asztaluk, ahol sok érdekeset mutatnak majd. Nagyon örültek a megkeresésnek, és én is úgy gondolom a makettezés egy nagyon jó terápia a drog ellen. Remélhetőleg közös pályázatokkal némi támogatást is sikerül megnyernünk. SzaTi segítségével reményeink szerint lesz mentőkutyás bemutató is, mely szintén nagyon érdekes lehet mindenki számára. Vándor Károly a Keleti Blokk képviselője előadást tart fotókkal az alábbi témában: Szovjet légierő hazánkban . Ezen kívűl a Keleti Blokk is felíratkozott a verseny támogatói közé, melyet rövidesen a meghívón is láthattok.
A következő dolog, amit jó lenne ha a Stefánián december 10-én meg tudnánk beszélni, a zsűrizés, kategórizálás. Javaslatom alapján lenne egy kezdő és egy haladó szint, így viszont a kategóriák nem lennének annyira megbontva, mivel minden duplázódik. Ez természetesen csak a felnőtt kategóriára érvényes, és esetleg az ifire (14-18). Én személy szerint a normál helyezéses díjazást szeretném, de ha a töbség úgy kívánja, lehet az arany-ezüst-bronz változat is. Itt nekem csak a finanszírozási oldal kérdéses, mert az első esetben tudom mennyi pénz kell rá, és annak függvényében tudom a díjakat alakítani, de a második esetben ez jelentős plussz költség.
A zsűrizéssel kapcsolatosan lenne egy olyan javaslatom, hogy egy egyszerűsített pontozólap szerint 1-10 pontig, csak 5-6 fő tulajdonságot néznék, pl:
- összhatás
- munka tisztasága
- élethűség
- festés
- koszolás, koptatás
- átépítés
Az ezekre adott pontokat összesítenénk, és a pontszámok alapján lehet eredményt hírdetni. Ezzel a módszerrel viszonylag gyorsan lehetne haladni, nem kell kiemelni, és a zsűri se lesz leterhelve egész szombat délután. Természetesen maradna a három a zsűritag, és egymástól függetlenül pontoznának.
Ezek természetesen csak javaslatok, meglátjuk mi lesz belőle a valóság, ezért kérnék minden MOK tagot aki jelezte felém a segítséget a verseny rendezéssel kapcsolatosan, hogy december 10-én jöjjön el a Stefániára, hogy tudjunk beszélni ezekről személyesen is.
Gabi
boriszjelszint 436304 2006. október 13. 16:09
Válasz erre
szerintem rendben van ez a név, máramennyire én, taknyos újonc beleszólhatok.
a fiatalok motiválását én is fontosnak tartom és szerintem is náluk többet nyom a latba, jobban értékelhatik szerintem is a tárgynyereményt

és lenne egy kérdésem is!
a dobozból kategbe belefér az, hogy ki van nyitva néhány ajtó, ami eredetileg nem volt?
RaPe 436303 2006. október 13. 03:10
Válasz erre
Hali!

Hasraütés szerűen írtam be a verseny nevének a Makettinfo Kupát, mivel rövid, könnyen megjegyezhető név. Persze nem azt jelenti hogy ennek kell lennie a "hivatalos" névnek. Ha valakinek jobb ötlete van szóljon, ill. beszéljétek meg Hévizen.

RaPe
Gabi 436302 2006. szeptember 24. 20:22
Válasz erre
Szia Keri!
Köszönöm szépen a felajánlást, meg lesz a helye!
Gabi
Keri 436301 2006. szeptember 24. 16:47
Válasz erre
Szia Gabi!

Mivel ma későn érek haza(nem tudok ottlenni klubgyűlésen),ezért itt mondanám,hogy sikerült beszerezni 2 db 72-es és 1 db 48-as repülőmakettet origin dobozban.Ezeket fel tudom ajánlani nyereménynek a junior(vagy gyermek,ifi stb) kategória helyezettjeinek!

Keri
Gabi 436300 2006. szeptember 16. 10:01
Válasz erre
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, és örülök a sok felajánlott segítségnek, bizonyára igénybe is vesszük majd azokat. Az átdolgozott kategóriákat rövidesen felrakom, hogy lássátok.
Ezzel kapcsolatosan úgy gondoltam, hogy az Érsekújvári versenyen (szept. 30.) szokás szerint nagy létszámban képviseljük a klubot, és ott véglegesíthetnénk a kategóriákat, mert Hévízre már szeretném, ha valamilyen szórólap formátumot tudnánk vinni, és osztogatni.
Gabi
Macal 436299 2006. szeptember 6. 11:46
Válasz erre
Teljesen egyetértek X-Craft al a témában, az időseket szerintem sem kell motiválni. Jómagam is (bár még csak 24 vagyok) a makettezés öröméért csinálom az egészet, és jómagam is fontosnak tartom a fiatalok motiválását, támogatását!
Ezúton szeretném én is jelezni hogy szívesen segítek amiben csak tudok, amennyiben nem fog egyéb (ennél fontosabb) elfoglaltságom közbejönni, bár nem vagyok még makettinfo tag.
Macal
atya2001 436298 2006. szeptember 6. 09:33
Válasz erre
Hali
Mivel most tudtam csak fórumot olvasni, ezért csak most.
De én is jelentkezem, bármi féle segitség, itt is és helyben is a versenyen, csak szóljatok miben kell segítség. Bár már a cseten is felajánlottam, de ez megmarad itt, ezért irok ide is.
csaio
atya
Gabi 436297 2006. szeptember 4. 18:34
Válasz erre
Szia xcraft!
Nagyon köszönöm a felajánlásodat, jól esik, hogy segíteni akarsz. Természetesen elfogadjuk, és majd személyesen megbeszéljük, hogy melyik kategóriba akarod adni, vagy ott külön díjként, stb. Szóval mégegyszer köszönöm a klub nevében is. Igazad van, hogy a fiatalokat kell alapvetően díjazni, ezért nem is nagyon akarok összevonást azokban a kategóriákban, mégha kevesebb induló is lesz. A kiemelt kategóriát azért nem vettem el, mert nem muszály arra építeni valamit, lehet, hogy van a polcon, csak le kell venni.
Gabi
Vadász 436296 2006. szeptember 4. 05:35
Válasz erre
Rape!
Én is épitettem egy Lagg-3-t. Valahol meg is találod a forumon. Nem nyolc hónap volt.
Vadász
xcraft 436295 2006. szeptember 4. 00:01
Válasz erre
Szia RaPe!
Magamból indultam ki:))
X
RaPe 436294 2006. szeptember 3. 23:35
Válasz erre
Azért közel 8 hónap nem olyan kevés idő :)
xcraft 436293 2006. szeptember 3. 23:27
Válasz erre
Sziasztok Srácok! Gabi!

Most vettem a fáradtságot, hogy az egészet végigolvasssam egyszerre.
Mivel célul tűztétek ki, hogy a fiatal korosztályt bevonjátok, megtartsátok a makettezésnek, őket kellene legjobban díjazni. Tudom, hogy kevés a résztvevő, és ez szükségessé teszi a kategóriaösszevonást, de ha egy kicsit is indokolt, (pld van 3 nevező), azonnal szét kellene bontani.
Az érmek drágábbak mint az oklevél, egyértelmű. Szerintem a 18 év feletti (felnőtt? :D)kategória résztvevői lemondhatnának a fiatalabbak javára, tehát ők elég ha oklevelet kapnak. Ezt a korosztályt már nem kell motiválni, aki felnőtt korában is makettezik, az már mindíg ezt fogja csinálni.
A fiatalok motiválására jobb az érem. Ezt saját tapasztalatból mondom. Ezen kívül a makettek, vásárlási utalványok, mint tárgynyeremények is igen nagy erővel hatnak a fiatalságra, fordíthatják őket a makettezés felé. Nem drága kitek kellenek, a jelzésértéknek van szerepe. Ehez fontos a szponzor. A repülős 18 év alatti kategóriák nyerteseinek felajánlanék egy-egy készletet a sajátomból. Persze elő kell teremtenetek a többit, nem lehet, hogy egyik kap, másik nem.
A felnőtt kategóriában ezt szintén nem tartom már fontosnak.

Kiemelt kategóriát most nem csinálnék a helyetekben, már kevés az idő a felkészülésre, makettépítésre.

Sok Sikert, ha éltek az ajánlattal írjatok.
Jobbágy "xcraft" Szilárd
kocka 436292 2006. szeptember 3. 22:32
Válasz erre
Héhé a mai nappal együtt visszatértem az infora:-)
Még nekem is kell a nyári kikapcsolodás:-)a nők a buli meg a rock and roll:-)
Nahh amugy komolyra forditva a szót ha a szervezők beleegyeznek én is szivesen zsűriznék Soloval együtt a scifiben vagy ha esetleg valami más feladat lene szivesen segitek. Vége a nyárnak tehát sulit leszámitva sok idöm lesz.
Üdv: "mostanábanelvantűnveKocka":-)
Gabi 436291 2006. szeptember 3. 20:53
Válasz erre
Szia tray!
Valóban nem harcjárművezem, nem a területem, ettől függetlenűl én már láttam nem egy kiírást és versenyt, ahol külön volt szedve a gumikerekes a normál csörömptől (lehet, hogy több versenyen megfordultam már, mint Te). Gondolom a teherautók és egyébb hasonló járművek miatt. A 48-as kategória témában valószínű, hogy marad a 72-vel való összevonás, már csak azért is, mert egyenlőre még elég kevés van belőle.
A feljavított kategóriáról, és diorámáról pedig Te magad mondtad, hogy így szokott lenni, sajnos a nevezési szám miatt.
Gabi
Bendeguz 436290 2006. szeptember 3. 20:50
Válasz erre
Gabi
Először is grat és le a kalappal, hogy belevágtál a szervezésbe és ha bármiben tudnék segíteni majd a szervezésnél, akkor szólj. Másodszor: amit nagyon hiányolok (nem csak itt, más versenyen is), az az, hogy az 1:72-es csörömpnek nincs külön feljavított kategóriája(jójó, tudom kicsit idegesítő már a sok kunyerbálás), de tényleg ég és föld a különbség egy rézzel, meg gyantával telipakolt félmázsás 35-ös tigris, meg egy névjegykártya méretű rézmaratással feltuningolt 72-es tigrincs között.
Bende
tray 436289 2006. szeptember 3. 20:33
Válasz erre
Gabi!
Ha jól sejtem, Te nem harcjárművekkel foglalkozol.
A kiírással kapcsolatban lenne egy észrevételem, a "gumikerekes" kategóriának nem látom az értelmét. Még nem láttam versenykiírást, ahol ez így lett volna bontva, és mint csörömpös makettező, kétlem, hogy plusz egy kategóriát megérdemelne. Akkor már inkább legyen egy 48-as doboz kategória helyette.
Páncélozott kerekes jármű (+softkin) makettek és lánctalpas makettek modellezése között sokkal kisebb a különbség, mint ugyanazt a makettet két méretarányban (akár 72-esben és 48-asban) elkészíteni. A két fő mératarány (72 és 35) között ég és föld a különbség, "teljesen" más technikákat kíván. A 48-as átmenet a kettő között, de ennek is megvannak a sajátosságai, aki profi ebben a kategóriában, az biztos tudna mesélni arról, hogy mi az, ami más méretarányban bevállt, de ebben nem, és fordítva.
Na meg a másik kérdés, a féllánctalpasokkal mi legyen? :D
A technikák különbözősége miatt a "feljavított" és a "dioráma" kategóriák mératáránytól független öszevonása is ugyanígy zavar, bár ezt a fricskát már megszoktam, a várható kevés nevező miatt már sok helyen így csinálják :(
Vadász 436288 2006. szeptember 3. 19:00
Válasz erre
Gabi!
Solonak igaza van.
A legolcsobb az oklevél.
Esetleg oklevél és ráragasztva egy öntapadós matrica a megfelelő szinben.
A matricát egy mélynyomóval lehetne különlegessé tenni.
A mélynyomó ára 7-8000 Ft. és utánna bármikor használhatod.

Vadász
Gabi 436287 2006. szeptember 3. 18:52
Válasz erre
Szia G-cart!
Ez nagyon jó hogy mutattad, tényleg nem drága és eléggé mobil a dolog.
Gabi
G-cart 436286 2006. szeptember 3. 18:46
Válasz erre
betétre és G' voltam, bocsi.
G-cart 436285 2006. szeptember 3. 18:44
Válasz erre
ermek.jpg méret: 122.7 KB
Sziasztok! Bocs, hogy pályán kívülről bekiabálok. A mi érmeink a dobozzal 670, Ft-ba kerültek + kb. 200 a gravírozás. Ezt tényleg érdemesebb egy külön betére megoldani, mer ezzel a maradék érmek még felhasználhatóak maradnak.
Bombraider 436284 2006. szeptember 3. 18:37
Válasz erre
Rááád? Hülyéskedsz?:) Nem is értesz hozzá...:D
Én támogatom,mert klubbon belül szerintem csak te scifizel meg mostanábanelvantűnveKocka.

Tényleg zsűrizés kérdése...Már Gabiéknál volt róla szó,pár dologban meg is egyeztünk (Bruno,tudtad,hogy Gabi berényi?:D),de akkor a zsűri tagjai meghívott vendégekből fog állni,mint általában a versenyeken,vagy klubbon belüli zsűrizés lesz?

üdv:bomb
Solo 436283 2006. szeptember 3. 18:32
Válasz erre
Ha rámbízzátok a Sci-fi katot, akkor ott mindenképpen az AEB-t szeretném alkalmazni. Egyszerűen nem mindíg lehet sorrendet felállítani. Nem olyan ,mint egymás melé rakni két tankot. :))
Bombraider 436282 2006. szeptember 3. 18:17
Válasz erre
Én is inkább az AEB rendszert támogatom.
De ez tényleg pénz függő,azonban amit már Gabinak mondtam,úgy megoldható(bb).
Veszünk x plakettet,és lehet benne cserélgetni azokat a műanyag "cimkéket" (nem tudom mi a rendes neve:(). Így költséghatékonyabbak lehetünk!
Egy plakett+oklevél kevesebb pénzből kijön mint egy rendes kupa.

Lehetne olyat,hogy legszebb repülő,hk,stb és ezek kapnának kupát...tudom,megint felvetődik,hogy akkor egy 35ös és egy 72es közül,hogy döntsék el melyik a "legszebb":s

üdv:bomb
Solo 436281 2006. szeptember 3. 18:11
Válasz erre
Az AEB (így a legrövidebb :))) díjazást úgy meg lehetne oldani csak túl kell lépni a drága kupák és érmék adogatásán. Egy egyszerű, A4-es oklevél amire rá van írva , hogy arany, szerintem ugyanúgy megteszi. A best of show tipusú díjazások lehetnek kupák, érmék. Szerintem jobban örül a nép ha kap egy oklevelet pl ezüsz vagy bronz felirattal, minthogy nem kap semmit, mert elment a pénz 3 makett díjazására. Pedig igenis megérdemelné az elismerést. A Zsűri helyzete is könnyebb, mert plédául a rettegett egyéb kategóriában nem kell kiválasztani 20 egymással teljesen összehasonlíthatatlan makett közül, hogy melyik legyen az első 3, ne adj Isten első 6. Ugye RaPe. :) Szép emlékek. :)))
Gabi 436279 2006. szeptember 3. 16:41
Válasz erre
Köszönöm az észrevételeket és a segítő szándékot, már kijött néhány dolog, amelyen érdemes változtatni. A harcjárműnél én azt látom megoldásnak, amit Ákos tanácsol, vagyis 48 és kisebb, valamint 35 és nagyobb. A díjazás valószínűleg a hagyományos 1-2-3 helyezés marad, mivel jelenleg így egyszerűbb megoldani a díjakat (finanszírozási oldal). Támogatom én is az A-E-B díjazást, viszont ennél nem tudni előre, hogy mennyi érem kell, ezért többet kell csináltatni jóval, mint a kategóriák száma. Amennyiben találunk egy tehetősebb szponzort, akkor lehet ilyen, de egyenlőre marad a hagyományos díjazás.
Gabi
Akos 436278 2006. szeptember 3. 16:19
Válasz erre
Az, hogy hova soroljátok a 48-as méretarányt a harcjárműveknál, érdekes kérdés.
Pl Móváron harcjármű kategória volt 35 és nagyobb és 72 és kisebb, tehát sehova. A 48-as harcjármű diorámámat viszont a 35-öshöz sorolták, nem a 72-eshez.
Az idei ausztriai Go Modelligen viszont 35 és nagyobb és 48 és kisebb a kategóriabontás.
Vadász 436277 2006. szeptember 3. 15:21
Válasz erre
Corpuskristi
A repülőknél meg van határozva a doboz fogalma:

Doboz kategória

Az építõkészletben található polisztirol alkatrészeket és információt(összeállítási rajzot ) felhasználva, változtatás nélkül, de szabadon választható valósághű festéssel és matricázással készíthető makett.

Megengedett:
a fegyvercsővek , pitottcsövek cseréje fém alkatrészekre, fékcsővek elkészítése, a kormányfelületek széleinek bevágása, huzalozás , a bekötő hevederek elkészítése bármilyen agyagból, célkeresztek cseréje maratott alkatrészekre, műgyanta kerekek használata.

Sajátkészítésű és kereskedelemben kapható kiegészítő alkatrészek, valamint a dobozban található fém és gyanta alkatrészek felhasználása nem megengedett ( vau-műgyanta ,médiamix makettek).

Dokumentáció (összeállítási rajz) leadása kötelező, egyéb dokumentáció leadása csak különleges festés készítése estén ajánlatos (ennek hiányában a zsűri csak saját ismeretei alapján tud dolgozni).
A nem sztirol alkatrészek bedolgozása az alapoknál magasabb tudásszintet igényel, és magas beszerzési költségei miatt, nem mindenki számára elérhető. A megengedett feljavításokkal már nagyon szemrevaló makettek készíthetőek.
A un. csöves, srófos, helikopter utasszállító kategorizálás fölösleges, mert mindegyiknek megegyeznek az alap és festési technikái.
A maketteket a biztonságos mozgathatóság érdekében kérjük alapra rögzíteni.

Vadász
Corpuschristi 436276 2006. szeptember 3. 15:06
Válasz erre
Szia Gabi

A harcjármű méret arányok közé vissza tért az 1:48-as lépték, ennek is kellene lehetőséget adni. Ha szeretnél helyet biztosítani a két meghatározó méret arányon belűl kérlek ez ügyben konzultáljunk. Mindig is problémásnak tartottam a különböző nevezési kiírásokat, pl.: a repülőgépeknél nincs meghatározva a dobozból fogalma. Mi is tartozik bele. Pusztán dobozból, vagy bele kerülhetnek a hevederek vagy fékkábelek feltuningolása is.
Solo 436275 2006. szeptember 3. 14:56
Válasz erre
Igen, tudom. papiron nem, de végeredményben igen. Akkor lesz normális Arany Ezüst Bronz értékelés ha az összes munkát értékeli a zsűri. Nem pontozásra, értékelésre gondolok. A kiemeléses módszer ellent mond az A,E,B módszernek. Éppen az veszik el belőle, amiért kitalálták. Ha a Zsűri nem bírja, akarja, tudja értékelni az összes munkát, amit rábíztak, akkor ne vállaja a zsűrizést vagy az A,E,B módszert lehet elfelejteni. Szerintem.
Corpuschristi 436274 2006. szeptember 3. 14:53
Válasz erre
Viszont ha a kiírásban szerepel A bontás összevonás joga azzal lehetőséget adsz a zsürinek arra, hogy könnyeben dönthessen. Viszont semmiképpen nem szabad kategóriát összevonni, ha akár egy induló van az adott kategóriában akkor is ki kell osztani az első helyet. Viszont bontani érdemes mert így az amúgy jó verseny munkák is kaphatnak dijat. Kiskaput mindig kell hagyni. Mivel hogy első rendezvény ezért elnézőbben, de igazságos sorolással kel bírálni mindent és lehetőség szerint minnél több díjat kell kiosztani, ez fogja meghatározni a verseny jövőjét. Érdemes hangulatos belsőséges versenyt szervezni, de figyelni kell arra hogy legyen elég hely a tartalék asztaloknak vész esetére.. :) Elektrolakatos szakács mestersége magáért beszél ez is lehet egy jó program.

Azt megjegyezném még, hogy a szórólapozás és plakátolás ötletét senki se vesse el, mert azt hiszi minden makettezőt ismer. Mi magunk is azt hittük, rajtunk kívül talán csak egy pár magánykodó van. tévedtünk mert Agárdon és Gárdonyban ezidáig 7 magánykodót találtunk. És a diákokról ne is beszéljek, akik között lehet még jó pár.
Szóval érdemes az ügy érdekében legalább egy plakátot elhelyezni.
Vadász 436273 2006. szeptember 3. 14:47
Válasz erre
Solo!
Az arany-ezüst-bronz nem egyezik meg a 1-2-3 módszerrel.

Vadász
Solo 436272 2006. szeptember 3. 14:33
Válasz erre
A nagy kérdés az, hogy milyen lesz a zsűrizés rendszere. Hagyományos 1-2-3-4-5...
Vagy esteleg az ál Arany -Ezüst- Bronz módszert ami lényegében ugyanaz, mint az 1,2,3...? Vagy megpróbáljuk a maketteket teljesen egyénekként kezelni és mindet értékeljük. Mivel nem számítok Óvári méretű versenyre én ez utóbbit javasolnám. Nem kellene kategóriabontás sem :)) Az eredményhirdetésnél pedig csak az Arany Ezüst Bronz munkákat kellene kiemelni. A többi pl. "Nekünk tetszett" munkákért pedig adnák egy oklevelet. Ami meg nem tetszett... :)
Elektrolakatos 436270 2006. szeptember 3. 14:28
Válasz erre
Gabi!

Esetleg "Legeredményesebb Klub" ?

Elektro
Vadász 436269 2006. szeptember 3. 14:25
Válasz erre
Solo

Bizony, azt sem bontanám külön, de ez a sörömpösök dolga.

Vadász
kocka 436268 2006. szeptember 3. 14:23
Válasz erre
abba nagyon egyetértek hogy a junior és az ifjusági katban külön van dioráma és egyéb mert ebből mindig is gond volt hogy pl harcjármű diokat az egyébbe raktak.
Elektrolakatos 436267 2006. szeptember 3. 14:21
Válasz erre
Gabi 436266 2006. szeptember 3. 14:16
Válasz erre
Elektrolakatos!

A bontás-összevonás kitétel természetesen benne lesz a kiírásban, mert ez sajnos elkerülhetetlen. A serdülő összevonásáról annyit, hogy csak akkor ha muszály, mert éppen ennek a korosztálynak a "megfogása" is az egyik cél, és ez összevonással nehezebb.
Gabi
Elektrolakatos 436265 2006. szeptember 3. 14:11
Válasz erre
Csak szerény vélemény!

A 12-15 "Egyéb" összevonása bizonyos szempontból jogos lehet viszont másképpen nézve meg éppen,hogy negatív!

Velencére visszaemlékezve éppen igényelné az összevonást mivel pl. csörömpben volt 3 indított munka, viszont pl. Móváron sok fiataltól lehetett háttérben hallani, hogy persze mert van aki a tankot/repülőt jobban szereti (zsűri) és ezért azt értékeli komolyabban!Kompromisszumként látnám egy összevonás/bontás jog fentartását a kiírásban!Bár ez is többekben kelthet ellenérzést!

Elektro
Solo 436264 2006. szeptember 3. 14:07
Válasz erre
Talán több helikoptert kellene megnézned. :)))
Ennyi erővel a gumikerekes és lánctalpas harcjárműveket sem kell szétbontani. :))
Solo 436263 2006. szeptember 3. 14:06
Válasz erre
Helló!

Örömmel látom, hogy van sci-fi kategória. :)))
A külön heli katot is támogatom. Max ha nem lesz csak kettő akkor össze lehet vonni a repcsikkel, de adjuk meg nekik az esélyt. Sőt ha a sci-fiben sokan lennének (szép álom) akkor azt is lehet tovább bontani. A Sci-fi kategória babusgatását vállalom. :))
Vadász 436262 2006. szeptember 3. 14:02
Válasz erre
Gabi!

A hgelikopter és repülő között nem érzek akkora különbséget, mint a kamion és motor között.

Vadász
Gabi 436261 2006. szeptember 3. 13:47
Válasz erre
Szia Vadász!

Köszi az észrevételeket, kategória átnevezést elvégezzük, valóban a két elnevezés ugyanaz. A serdülő összevonása valóban lehet, hogy érdemes, bár én örülnék legjobban, ha nem kellene. A gumikerekeseket én egy kategóriába gondoltam mindet, méretaránytól függetlenűl, kérdés, hogy bontsuk-e. A helikoptert azért vettem külön, mert polgáriban is zavar mikor autót kell kamionnal, vagy motorral együtt pontozni, mert más a kettő. Ettől függetlenűl, ha úgy gondoljátok, nem vesszük külön, de ebben a kategóriában nem vagyok illetékes.

Fodi!
Polgári repülővel kapcsolatosan te magad írtad, hogy gyér az érdeklődés, sajnos, ezért nem is gondoltam külön kategóriának, viszont lehet hogy kellene egy egyéb kategória, amivel viszont az szokott lenni a gondom, hogy ott meg mi alapján hasonlítasz össze két teljesen más témájú makettet.
Jó ötlet lehet az általad felvetett téma a külön kategóriának, várom a többiek jelzéseit is.
Gabi
Fodi 436260 2006. szeptember 3. 13:26
Válasz erre
Én örülnék egy külön polgári repülőgép kategóriának is. Bár itt sosem szokott nagy tolongás lenni... :)

1947. okt. 01. Mátyásföldi repülőtér állomáshellyel a HM megalakítja az 1. Önálló Repülőszázadot (pk: Gyenes János alez., 5 db Bü-131 iskolagéppel), a Honvéd Repülőjavító Műhelyt, és az 1. Honvéd Repülőtér Gondnokságot.
1947-ben megkezdődött az új magyar légierő megszervezése. Lehetne esetleg egy olyan kategóriát indítani, amiben ennek a korszaknak a gépei szerepelnének. (Bückerek, Zlinek, Jakok, Il-10-esek, korai MiG-ek stb.)
Vadász 436259 2006. szeptember 3. 13:12
Válasz erre
Gabi!

A 12-15 éves korosztályt szerintem nyugodtan összevonhatod vegyesre. Nem lesz annyi induló.

Lenne egy személyes kérésem is. A junior és az ifjusági az egy és ugyanaz a fogalom.
Nevezzük inkább a 12-15 éves korosztályt serdülőnek.

A felnőtt harcjármű kategóriát nézzétek át, mert nem egyértelmű, hogy a gumikerekes 72-t hol índitod?

Van-e szükség a helikopter kategórriára?

Vadász
Gabi 436258 2006. szeptember 3. 13:04
Válasz erre
Két lehetőség van:
Vagy indítod a hajók között, vagy ha van rá igény, és úgy látjuk indítunk egy dioráma egyéb kategóriát, és ott.
Gabi
ChevyG 436257 2006. szeptember 3. 13:00
Válasz erre
Gabi 436256 2006. szeptember 3. 12:57
Válasz erre
Sziasztok!
Összeállítottam egy kategória bontást a versenyre. Ez még nem végleges, de azért nemsokára szeretném véglegesíteni, hogy minél előbb elkezdhessünk szórólapot gyártani.

Gyermek (12 éves korig)
összevont

Junior (12-15)
Repülő
Harcjármű
Dioráma
Egyéb

Ifjúsági (15-18)
Repülő
Harcjármű
Dioráma
Egyéb

Felnőtt
Repülő
72 és kisebb Doboz
48 és nagyobb Doboz
72 és kisebb feljavított
48 és nagyobb feljavított
repülő dioráma
helikopter

Harcjármű
gumikerekes
72 doboz
35 doboz
feljavított
harcjármű dioráma

Hajó

Autó

Motor

Kamion

Sci-fi

Figura
65 mm és kisebb
65 mm-nél nagyobb

Papír makett

Best Of Show

Esetleg lehetne még 1-2 kiemelt kategória, ezekre várom a javaslatot, valamint erre is, hogy szerintetek megfelelő-e.
Gabi
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28.