/ Fórumok / Groupbuild /

GroupBuild: Második Világháborús Német kerekesek

Második Világháborús Német kerekes járművet kezdek építeni Bólyai útán és ebbe szeretném belevonni, az ezt a korszakot és technikát kedvelőket! Szeretném, ha mindenki, aki ilyen jellegű makettet kezd a közeljövőben, csatlakozzon ehhez a topichoz, és közölje minden haladását, problémáját és ötletét! Ezt a topicot csak azért hoztam létre, hogy ne kavarodjanak a stílusok és makettek a többi topicban és teljesen átlátható legyen a téma. Szeretnék megkérni mindenkit, hogy ne tegyen fel képeket a, nem a témához kapcsolódó dolgokról!!

Üdv.:Bala
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10.
Batya 439359 2006. október 22. 20:23
Válasz erre
?tlet.jpg méret: 224 KB
?tlet2.jpg méret: 77.1 KB
doboz.jpg méret: 95.5 KB
doboz1.jpg méret: 85.9 KB
doboz2.jpg méret: 93.5 KB
doboz3.jpg méret: 86.3 KB
Sziasztok!

Hát Hooligan ötletét támogatva én is belevetem magam az építésbe:)

Az én áldozatom Sd.Kfz 251 17-es 2cm Schwebelafette a Dragontól .
2 kép a járműről kilőtt állapotában. Amit én építek még harcképes jármű lesz.
Próbálok mindenkit ellátni tanácsokkal és képekkel. A készletről csak annyit a Dragon egyik topp készlete közűl származik pár kép a készletből. Nem is húzom az időt nekiállok…:)

Üdv
Batya
Hooligan 439358 2006. október 22. 14:32
Válasz erre
anyagok.JPG méret: 71.1 KB
szersz?mok.JPG méret: 69.2 KB
rajz1.jpg méret: 87.3 KB
rajz2.jpg méret: 74.5 KB
rajz3.jpg méret: 107.6 KB
Hali!

Hát akkor én el is kezdeném a dolgot!
Esőnek felteszem az anyagokat és a szerszámokat amiket használni fogok! Lehet menet közben beesik valami új cucc, de arról majd írni fogok!

A többi kép pedig a gyári öszerakási rajz, amin bejelöltem nagyából mien műveleteket kell elvégezni. A csapolások nem minden esetben teljesek (gömbcsuklo)
De nagyrészük teljesen át lesz fúrva. Álltalában rézdróttal fogom a csapolásokat elkészíteni, de az is lehet hogy húzott szállból, vagy sztirol rúdból, a ragasztások erőssége végett.
A meghajtó kardántengelyeket inekciós tűből kell elkészíteni, mert a Dragon makettek anyaga eléggé törékeny, és ezért a tengely nem bírná a terhelést. A forgópontnál lévő gumi harmónikát pedig maszkoló szerből készítem.

A laprugók lesznek a legneccesebbek, mert azoknak konkrétan rugózniuk kell majd,
és terhet is kell tartaniuk, ezért azokat teljesen el kell majd készíteni sztirolból és rézből.

Remélem holnap már hozzá tudok kezdeni a munkához!

Üdv.:Bala
Hooligan 439357 2006. október 22. 10:58
Válasz erre
234_31.jpg méret: 129.7 KB
234_30.jpg méret: 105.2 KB
234_32.jpg méret: 125.6 KB
234_33.jpg méret: 127.9 KB
Hali!

Na nekem már alakulgatnak a tervezések!

Az építés első felében az alváz átépítéséről fogok beszélni, melyben elmagyarázom, hogy én hogyan építem át az alvázat úgy, hogy annak kormányozhatóak legyenek a kerekei és a kerék rugózás is állítható legyen!

Addig is pár kép az alváz referencia anyagából! Ez a jármű aszem a Münszteri múzeumban áll és ha jól tudom még az eredeti festés van rajta!! (legalábbis minden jel arra vall)

Üdv.:Bala
Bendeguz 439356 2006. október 21. 22:09
Válasz erre
Kalóz!
Félreértések elkerülése végett:
Én mikor megláttam itt Gödöllőn leéértékelve az airfixet, , ami létezett belőle a boltan, meg is vettem(ezért van 3 kübli és 3 Kfz 22-esem). Maga a makett nekem is tetszik, mert szólóban igen pofás kis szerkezetet lehet belőle rittyenteni, de itt a kulcsszó: szólóban, ugyanis, amint oda rakom egy másik 72-es csörömp, vagy figura mellé, valahogy az összhatás romlik
Kalóz 439355 2006. október 21. 21:16
Válasz erre
Bende!
Valójában nem építek járműveket, mindössze az Alfamakett kiárusítása ösztönzött rá, hogy megvegyem (annyi pénzért rablás otthagyni - mondják pestiesen). És ha már megvettem, valszeg össze is fogom építeni. A dobozt persze kinyitottam, és meglepett, hogy milyen szépek az alkatrészek. Az Airfix repülőinek nagy része jóval összecsapottabb. A méreteknek persze nem néztem utána, azt csak az építés előtt szoktam. Amúgy a -6 -1, és a -4 0 valahogy ugyanazokat az arányokat adja, azaz egyik sem pontos (mellesleg találkoztam már olyan rajzzal, amit sehogy sem lehetett pontosan nagyítani. Vagy hosszú volt, vagy széles). A figurákat meg valszeg a felejtős kategóriába fogom száműzni (általában nem teszek pilótát a repgépeimbe sem).
Üdv: Kalóz
kisrozi 439354 2006. október 21. 21:15
Válasz erre
helyesen A német precizitást meg ne, hagyjuk, (ne feszegessük)
kisrozi 439353 2006. október 21. 21:13
Válasz erre
föleg,hogy rabszolgák hegesztették,amig éltek. A német precizitást meg ne hagyjuk, 10 éve dolgozom német cégnél, nem keveset jártam , dolgoztam német válalatunk otthonában ,ahol a háború alatt is folyt a termelés(gőzerővel), szóval ez a precizitás dolog ez csak propaganda, mi Magyarok az iparban ezerszer precizebbek voltunk , vagyunk ,leszünk csak nem jó a reklámunk.(persze az adminisztrációjuk felülmúlhatatlan.)
Bendeguz 439352 2006. október 21. 20:36
Válasz erre
Kalóz!
Kicsit utanászámolgattam a dolgoknak:
Airfix kübli(egyet már összeraktam, még kettő dobozban): 6 mm-el rövidebb a kasztni hosszúsága, a szélességnél 1 mm hiányzik, viszont a magassága jó. Továbbá a figurák mérete is megfelelő volna(180 cm a valóságban), de azok a beszívódások a gyomor környékén, meg a fatusás mp40 valahogy nem akarnak tetszeni.
Academy kübli(még nem raktam össze, csak az alvázat méricskéltem: 4mm-el rövidebb a kasztni, de a szélesség jó, a magasságot nerm tudtam ellenőrizni. Előnyei, adja kozzá a kettenkradot(meg willys-t is), meg egy csomó kiegészítőt és még motort is pakolhatsz a járgányba
összességében én azt mondom, ha valaki szép 72-es küblit szeretne, akkor az academy mellett döntsön, viszont az airfix jóval olcsóbb és egy igazi ritgaságot ad hozzá SdKfz 22 néven.(végső soron mindkét készletet érdemes beszerezni :DDD)
Pman 439351 2006. október 21. 14:20
Válasz erre
Kösz Hooligan.
Hooligan 439350 2006. október 21. 11:55
Válasz erre
Mi van a dobozban topicba feltettem a 234/4-et!
Kalóz 439349 2006. október 21. 10:56
Válasz erre
Emerick!
Én a Revell 1:72-es Famo-ját 1428 Ft-ért vettem az Alfamakett kiárusításán (eredeti ár 1990 volt). Úgy látom, már nincs belőle, de vegyétek fel a kapcsolatot Bigcsabesszel, hátha tud rendelni. Amúgy is érdemes benézni hozzá november végéig www.alfamakett.shp.hu/.
Kalóz
Kalóz 439348 2006. október 21. 10:50
Válasz erre
Bende!
Köszi a figyelmeztetést, de adtak hozzá figurákat is :( Hogy mire lesznek jók, azt még nem tudom, valszeg nem aKübellel fogom kezdeni.
Üdv: Kalóz
Hooligan 439347 2006. október 21. 10:02
Válasz erre
Archy 439346 2006. október 21. 09:32
Válasz erre
IMGP7496.JPG méret: 208.6 KB
IMGP7497.JPG méret: 181.9 KB
IMGP7499.JPG méret: 131.8 KB
IMGP7501.JPG méret: 106.8 KB
Pman!
Hogy érted, hogy elcsúszott? Ferdén ragasztottad fel? vagy hogy? (kép sokat segítene!)

atlasz, és mindenki más, kezdők is!
Ne sz.rjatok már be ettől a fotomaratás dologtól. Ugyanúgy ki kell vágni, lesorjázni, ragasztani, mint a rendes makettet, csak kisebb, és pillanatragasztóval kell dolgozni. Nem egy nagy ördöngősség. Egyébként meg nem csak az aber létezik. ott van a Part, az Eduard, az Extratech, és még sorolhatnám, akiknek lényegesen egyszerűbb maratásaik is vannak, mint az abernek. És a többsége (talán az eduard kivételével) olcsóbb is. És manapság egyre divatosabb, hogy a kötényezést, sárhányókat külön készletben adják, így aki nem akar a szerszámcsatokkal tökölni, annak nem kell megvenni azt is, csak a nagyobb, látványosabb alkatrészeket tartalmazó lapokat.
Végül pedig egy saját trükk, segítségül az első lépésekhez:

Fotomaratot alkatrészek sorjázása:
Először is kell egy éles szike, egy hegyes (nagyon) csipesz, és egy jó éles, és jól meghúzott olló. A maratot lapot gyergya (vagy akár gáz)-láng felett lágyítsuk ki. Ez max 1 perc. Aztán a szikével vágjuk ki az alkatrészt, úgy, hogy az "öntőcsonk" minél nagyobb része maradjon az alkatrészen. (a legjobb, ha a jól bevált zöld gumilapon, vagy esetleg egy falapon dolgozunk.) Csipesszel megfogjuk (vagy ha elég nagy, akkor kézben is lehet), majd az ollót a széléhez nyomva lassan összezárjuk. mikor elértük a "csonkot", levágjuk. Az alkatrész széle szépen megvezeti az ollót, és így nagyon közel tudunk vágni, elég közel ahoz, hogy a tövénél vágjuk le a csonkot. egy bukkanó lehet, ha az olló nem elég "feszes", akkor a két lapja közé behúzza a csonkot, ahelyett, hogy levágná. Erre figyeljünk.
A csipeszt és az ollót egyaránt beszerehetjük manikűr-pedikűr felszereléseket árusító boltban. Érdemes (főleg az ollóra) nagyobb sszeget is áldozni, mert sok múlik rajtuk, és az olló több tíz éves távra is jó. Lehetőleg ne hajlított végű, un. körömvágó ollót vegyünk, az csak zavar.
Ragasztónak én a ferobondod használom (kb 200Ft egy tubus, 2006-ban). De a locktite superatack termékek is jók. Én kinyomok egy picit egy használt cd lemezre, vagy valami hasonlóra, és egy rotring ceruza kupakjába épített vékony acél-dróttal viszem fel az alkatrészre a ragasztót. Legyen kéznél egy használt kés, vagy szike, mert egy idő után le kell vágni a drót végéről a rászáradt ragasztót.
Képek mellékelve.
Sok sikert mindenkinek!
Áron
Hooligan 439345 2006. október 21. 09:25
Válasz erre
Bendegúznak igaza van! A németek semmit sem raktak fel ferdén, vagy elcsúszva! És általában ha a fronton valami kapott egyet, akkor az ott is maradt! Nem csúszkáltak vagy mozdultak el az alkatrészek! Szerintem szed szét és építsed visza!
Meg álltalában a páncéltestre szerelt alkatrészeket, már a gyárban felfúrt lyukakra szerelték, vagy illesztési pontokra heggesztették, ami kizárja a félre igazítás lehetőségét!

atlasz!

Ha Olyat építesz ami itt megfelel a szabályoknak, akkor ide kell írni, de a dioráma téma azért jó mert, az is gyakorlás! A feljevításnak meg majd elmondom egy csomó olyan technikáját, ami gyakorlatilag nem kíván semmi anyagi ráfordítást. Felejtsük el a fotomaratást! Én is életemben eddig egy harckocsira tettem...

Üdv.:Bala
Bendeguz 439344 2006. október 21. 07:03
Válasz erre
Hali,
A németek precizitását ismerve aligha fordult elő elcsúszott heggesztésű sárhányó(lehet még azt is tolómérővel lőtték be :DDD)
atlasz 439343 2006. október 21. 06:34
Válasz erre
Szia Hooligan !
Úgy értettem nem szeretne más harcjárművet elhelyezni rajta.
Különben feljavitás: odáig oké,de hogyan ?
Kezdőknek nem nagyon ajánlható akb.:100-600 darabos Aber feljavító, a saját gyártás pedig még nehezebb.
Üdv:
atlasz
Pman 439342 2006. október 20. 21:51
Válasz erre
Csinálok egy Sd.Kfz. 234/2-ot
és az egyik sárvédő lemez ellégggé elcsúszott.
Szerintetek hogyan oldjam meg a dolgot mintha sz életben is előfordult volna?
Kösz előre is
Pman 439341 2006. október 20. 21:47
Válasz erre
Nem persze,hogy nem.
Hooligan 439340 2006. október 20. 21:44
Válasz erre
Ezt a kérdést ugye nem gondoltad komolyan?
Sonka_papa 439339 2006. október 20. 21:41
Válasz erre
Én lehet, hogy dragont vettem volna de már megtetszett az Sd.Kfz. 232 6 Rad. olyat pedig nem találtam dragonnál.
kisrozi 439338 2006. október 20. 21:29
Válasz erre
király, ha kapok 0,2-est vége az alunak , azthiszem többet a kezembe se fogom.
Pman 439337 2006. október 20. 21:28
Válasz erre
Hello mindenkinek!
Hooligan
Olvatam a szabályokat miket irtál.
Az ötlet tetszik(nagyon is),de arra vagyok kiváncsi,hogy
ha kérdést dobok a topicba arrra ugye fogtok válaszolni?
Hooligan 439336 2006. október 20. 21:26
Válasz erre
Mekkora agyhalott vagyok! Azt hittem 35-ös ez a makett? Viszont 72-ben alig kerülnek többe a dragonok! Azok viszont tényleg megérik! Szerintem 3 ropit megér, mondjuk egy 251-es! Még a végén én leszek az egyettlen aki 35-öst épít... : P
Sonka_papa 439335 2006. október 20. 21:22
Válasz erre
Én 2820ft-ér veszem és nézegettem a dragont is csak ha azt megvenném akkor már a festéket nem tudnám olyan hamar beszerezni.Mert szeretnék még egy mil mi-8-ast is valamikor beszerezni.

Archy!
Ez egy Sd.Kfz. 232 6 Rad.
Hooligan 439334 2006. október 20. 21:12
Válasz erre
Ha kerekest építesz akkor itt a helyed! A szabályok lent. Ha azoknak megfelelsz akkor jöhet! Majd idővel rábeszélünk a dióra! Amúgy mit értesz "közösen" alatt?
atlasz 439333 2006. október 20. 21:05
Válasz erre
Üdv !
Bocsi hogy csak ilyen későn, de aki nem dióban szeretné elhelyezni munkáját,(nem közösen) az csak a csörömpösökbe írhat?
Különben a Dragon új maketteit láttátok?
Azokon már tényleg nincs mit feljavítani.:gyári fotomaratás + vinyl kabát + esztergált lövegcső + Figurák ésatöbbi.
Üdv:
atlasz
Hooligan 439332 2006. október 20. 21:04
Válasz erre
De a te géped kb 5 rongy aszem, és aligg többért már kapsz egy Dragon premium féllánctalpast!! De öt ropiért sokkal jobbat is kaphatsz mint az az Italeri! Én ma néztem meg direkt a törzshelyemen, és nem tetszett! De ha neked ez tetszik akkor vedd meg nyugodtan és majd együtt kihozzuk belölle a legjobbat!

Üdv.:Bala
Hooligan 439331 2006. október 20. 21:00
Válasz erre
Budapesten XIII.ker. Dózsa György úton be kell sétálni a Váci út felöl, és mielött a vasuti átjáró alatt átmennél, az az elött lévő, vagy a még az elött lévő utcába jobbra be kell menni, és ott van egy réz és fém bolt! A rézlemezt ilyen 15 cm széles szallagban árulják fillérekért, továbbá lehet kapni bármien finomságú fonott rézhálót és bármien méretű rézdrótot. En egy hónapja mindent bevásároltam és otthagytam kb 1500 pénzt! Ez az állltalam ismert legtutibb hely!!!
Archy 439330 2006. október 20. 20:58
Válasz erre
Sonka_papa 439329 2006. október 20. 20:57
Válasz erre
Egy-két nappal ezelőtt bennt voltunk abba a boltba és nem láttam II. VH-s gépet.Voltak csak lánctalpasok úgyhogy max. még a barátommal megbeszélem, hogy nincs-e véletlenül mégiscsak valami ilyen makett de ha nincs akkor megrendeli ő is.Én meg azért nem veszek ott mert ez a gép amit kinéztem magamnak ezer%, hogy nincs ott.
kisrozi 439328 2006. október 20. 20:56
Válasz erre
SZiasztok , gondoltam ide is bepofátlankodok.
Ez a réz házi építés ,nagyon érdekelne.LEmezt honnan vettél.
Hooligan 439327 2006. október 20. 20:56
Válasz erre
Na ezt sem olvastam el elküldés előtt! : P
Hooligan 439326 2006. október 20. 20:56
Válasz erre
Arra szeretném megkérni a társaságot már így az elején, hogy ha a z építés közben felteszi egy technika lírását vagy tippeket, akkor Az nagybetűvel kiemelve esetleg dőlbetűvel is emelje ki, adjon neki címet és jól elkülöníthetően írja meg a hozzászólásában, annak érdekében, hogy könyen viszakereshető legyen a technika!

Pl:

Kerekek festése:

Lesorjázom a kereket, majd letisztítom a zsírt és egyébb szebnyeződést
blabla...


Türelmeteket előre is köszönöm!

Üdv.:Bala
Hooligan 439325 2006. október 20. 20:50
Válasz erre
Halihósztok!

Emerick:
A Tamiya Famo a kolzsin 32 ezer de, a traileres!!
A maketted végülis belefér a témába, ha a végén, a diorámáknál szálsz be!

Sonka_papa:
Tényleg mondjátok visza mert drága! Amúgy menjetek be egy boltba, és ott vegyetek valamit, ami teszik! Annak több értelme van, mert meg is tudjátok nézni a makettet, és ha szar vagy hibás akkor nem veszitek meg.

Nekem ma lett meg az Sd.Kfz. 234\4-esem a Dragontól! Komolyan mondom ez a Második Vh legszebb formatervezésű járműve! Iszonyatosan örülök, hogy meg tudtam szerezni!
Jövőhéten elkezdem építeni!

A héten felteszek a honlapomra egy gyors áttekintést a típusról, és annak lehetőségeiről! Inbox pedig holnap a doboz topicban!

Üdv.:Bala
Sonka_papa 439324 2006. október 20. 15:52
Válasz erre
Kössz a figyelmeztetést.
Vissza mondta.
Bendeguz 439323 2006. október 20. 15:31
Válasz erre
PICT2931.JPG méret: 98 KB
Üdv
Nos remélem ez kellőképpen sérült és gumikerekes, ahhoz, hogy részt vegyen a dologban. Bár még foggalmam nincs hogy hogyan álljak neki a festésnek
Archy 439322 2006. október 20. 14:56
Válasz erre
Sonka_papa 439321 2006. október 20. 14:46
Válasz erre
Eu 1:72-es 2490 ft a revelltől és a pro start modell honlapján rendelte meg a barátom.
Emerick 439320 2006. október 20. 14:26
Válasz erre
Egy FAMO, azaz SdKfz 9. Breslauban volt a gyár, amit meg is szűntettek a háború után. Vagy csak átnevezték? Mindegy is. De az, természetesen 2. vh-s, ezer százalék! Mennyiért vesztegetnek egy ilyet mostanság, és persze hol? Egy ideje hajkurászom már. Ugyanitt kérdés: mennyi mostanság egy 1/35-ös a Famoból. Még mindig a 30 ropit súrolja?

Hooligan!
Ha a félretett 251/9-esemről regélek ezt-azt építésügyileg és teszek fel majd képet, ha újra haladni kezdek a hozzá tervezett dióval, az ebbe a topicba megfelel? :D ;)(Utána lehet nézni vmelyik topicban, hogy hogyan áll a dolog. Azóta változás: a 251-es 85 százalékig kész, a terep pedig kapott egy föld és festék réteget, meg némi susnyást...)

Emerick
Sonka_papa 439319 2006. október 20. 14:07
Válasz erre
half track.jpg méret: 14.2 KB
Ezt!
Sonka_papa 439318 2006. október 20. 14:06
Válasz erre
Ez második vh-s?
Mert a barátom meg ezt nézte ki magának a revelltől.
Sonka_papa 439317 2006. október 20. 13:19
Válasz erre
Egyébként a barátomnak is meséltem ezt a topicot.Ő úgy válaszolt rá, hogy huha van is pénzem venni most egy mnakettet úgyhogy számolhatsz vele is Hooligan :)
Sonka_papa 439316 2006. október 20. 13:16
Válasz erre
Bendeguz 439315 2006. október 20. 07:28
Válasz erre
Kalóz!
Ha a kübli is airfix, akkor a dioráma készítése előtt jól válogasd meg hozzá a figurákat, mert az inkább 1:76-1:80 között van és mondjuk a revell ária németei(akik egytől egyig 220 cm magasak lennének) igencsak gokart jellege lesz a küblinek.
Kalóz 439314 2006. október 19. 21:10
Válasz erre
Nemrég vettem az Alfamakett kiárusításán őket, meg néhány csörömpöst is, szívem csücskei a repülőgépek mellett. De azokon az árakon nem volt szívem otthagyni őket sem. Viszont, hogy mikor tudok nekifogni, foggalmam sincs. Sajna ...De ha mégis, jelentkezem.
Üdv: Kalóz
Hooligan 439313 2006. október 19. 21:04
Válasz erre
Ezek mind?!
Amúgy persze! A lényeg, hogy legyen kereke, meg német legyen és Vh-s!
Örülnék ha te is csatlakoznál!
Kalóz 439312 2006. október 19. 20:59
Válasz erre
Hali!
A 18 to-ás FAMO belefér? Mert van egy 1:72-es Revellem. Persze még dobozban. Vagy egy SdKfz 222 (ha jól írtam?) meg egy Kübelwagen, ill egy Opel Blitz. (Szintén 72, viszont Airfix. És meglepően jó makettek, legalább is a kidolgozásuk).
Kalóz
Hooligan 439311 2006. október 19. 20:58
Válasz erre
Majd ha az építésben odaérünk, vagy akár ha már megvetted, akkor leírod ide, hogy mit szeretnél, és akkor majd elmondjuk hogy mik a lehetőségek és technikák! Amúgy, ha beleolvasgatsz a Diorama topicba akkor a lényget megtalállod! Persze ha van egy felesleges napod...

Üdv.:Bala
Sonka_papa 439310 2006. október 19. 20:54
Válasz erre
Meg kéne valami jó kis diorámás oldal mert én még nem csináltam életemben diorámát.Ha valaki tud akkor megköszönném neki.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10.