/ Fórumok / Groupbuild /

GroupBuild: Második Világháborús Német kerekesek

Második Világháborús Német kerekes járművet kezdek építeni Bólyai útán és ebbe szeretném belevonni, az ezt a korszakot és technikát kedvelőket! Szeretném, ha mindenki, aki ilyen jellegű makettet kezd a közeljövőben, csatlakozzon ehhez a topichoz, és közölje minden haladását, problémáját és ötletét! Ezt a topicot csak azért hoztam létre, hogy ne kavarodjanak a stílusok és makettek a többi topicban és teljesen átlátható legyen a téma. Szeretnék megkérni mindenkit, hogy ne tegyen fel képeket a, nem a témához kapcsolódó dolgokról!!

Üdv.:Bala
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10.
Hooligan 439309 2006. október 19. 20:53
Válasz erre
Neked nincs bolt a közeledben?
Sonka_papa 439308 2006. október 19. 20:51
Válasz erre
Kerestem most egy sortde ez megtetszett és már meg is rendeltem :)
Csak a boltba amit mondtam ott tuti nincs ilyen.
Egy a gáz ez se mostanában jön meg mert nincs raktáron de az a jó ebben is, hogy addig megszedem magam pénzzel és akkor tudok venni hozzá festéket meg a diorámához dolgokat.
Hooligan 439307 2006. október 19. 20:44
Válasz erre
Na ez tökéletes!

Aszem ennek a típusnak kiadta az italeri a fejlesztett "premium" változatát, amihez ad gyanta belsőteret és maratást! 12 ropi! Szerintem rohadtul nem éri meg-

De azért a boltokban nézzél körül, mert lehet találsz valami igazi csemegét!

Üdv.:Bala
Sonka_papa 439306 2006. október 19. 20:36
Válasz erre
Köszi mert ez a makett nem drága ezért is lenne jó :)
Bombraider 439305 2006. október 19. 20:32
Válasz erre
Sonka_papa 439304 2006. október 19. 20:31
Válasz erre
p38793n.jpg méret: 96.5 KB
Én ezt a makettet néztem ki csak nem tudom mennyire volt ez II. vh-s.
Sonka_papa 439303 2006. október 19. 19:58
Válasz erre
Oké!
Ugyis van az egyik üzletbe Italeri úgyhogy most már csak meg kell vennem:)
Kössz a bíztatást.
Hooligan 439302 2006. október 19. 19:56
Válasz erre
Isten hozott! Már egész ketten vagyunk! Legalábbis ha szerzel valamit! Ajánlom kezdésnek az Italeri makettjeit, mert nagyon sok kerekes gyárt, közepes minőségben! Jól feljavíthatóak és mutatósak. A megépítésük anyira nem macerás...
Röhögni meg senki sem fog!
Sonka_papa 439301 2006. október 19. 19:22
Válasz erre
Én is kezdő vagyok és a gépem a korai 70-es években volt a Kelet németeké.Vagyis ők is használták ebben az időben úgyhogy nem hiszem, hogy nagyon beszálhatnék.De ha lesz valamilyen gépem ami megfelel a "követeléseknek" akkor szívesen beszálok, hogy kiröhöghesstek :)
Hooligan 439300 2006. október 19. 19:17
Válasz erre
Egy dioráma megépítése, egy kezdő számára persze igen nagy feladat, de mivel nem versenyra építjük a dolgokat, ezért lehet a dioráma kezdő színtű, viszont itt megkapja a jkellő tanácsokat ahhoz, hogy a dioráma elkészüljön és örömét lelje a készítésben.

A makettek lefoglalásával kapcsolatban, azt kell mondjam, hogy sajna muszáj így szabájozni a dolgot, vagyis sehogy, mert egyenlőre annak is nagyon örülnék ha már
ketten beállnának az építésbe, és nem kéne tök egyedül töltögetnem ezt atopicot vagy két hónapig!

Itt egy link ahol van egy pár kerekes a németektől:
www.axishistory.com/index.php

Üdv.:Bala
Archy 439299 2006. október 19. 19:15
Válasz erre
Szerintem nem baj ha több típus is van. A Repcsiknél az volt a cél, hogy bemutassuk a magyar repülés történetét, lehetőleg mminél több típussal. De itt a cél a tanulás és a tanítás. Ezt pedig csak segíti ha egy típusból több van. Szerintem :-)
Lehet majd én is beszállok.
Áron
Zoli 439298 2006. október 19. 19:12
Válasz erre
Én csak annyit fűznék hozzá a témához, hogy szerintem a dioráma kissé túlzás, pláne a kezdőknek. Esetleg még azt is ki lehetne kötni, hogy minden típusból csak 1 makettet lehessen építeni, mert így előfordulhat, hogy csupán 1-2 típus lesz, de azokból sok (több). Bár valószínűleg így meg kevesebb lesz a jelentkező.
z
Hooligan 439297 2006. október 19. 19:06
Válasz erre
Én egyetértek veled abban, hogy a kezdőknek nem feltétlen kell fotomaratással kezdeni, de nem is szabom meg a feljavítások mivoltát! Aki úgyérzi, hogy még kezdő egy ilyen feladathoz az jelezze, és én biztos hogy megengedem neki a csatlakozást! Akkor nem kell feljavítania! Igazából ezis, mint a többi szabály azért van, hogy valamenyire határok közt tudjam ezt a játékot, és ne legyen egy átláthatatlana valami, amit egy hét múlva már senki sem látogat!

Örülnék ha a továbbiakban is megkapnám az észrevételeket, hogy kicsit javíthassam ezt a topicot!

Bukebe! A Párducodon még nem volt lánctalp, viszont aszem ez a típus gumiperemes futókkal készült! : P

Üdv.:Bala
Bukebe 439295 2006. október 19. 18:32
Válasz erre
Ja igen bocs elnéztem!
Lehet törölni.
Zoli 439294 2006. október 19. 18:31
Válasz erre
Hello!
Már a rovat címében is benne van, hogy "kerekes", szóval a Panther-rel kiestél, viszlát!
z
Bukebe 439293 2006. október 19. 18:28
Válasz erre
K?p 025.jpg méret: 92.1 KB
K?p 026.jpg méret: 75.8 KB
Hi!
Akkor én be is kezdenék egy Panther-rel.
Ezt a tankot még a tesóm vette elég régen(Italeri Panther 1/35)
Ennyi maradt belőle:
De én nem ismerek semmi koszolási,koptatási teknikát!Szóval akkor hogyan?mivel?mit?
Ja és eddig még csak egyszínű cuccokat festettem de itt nem ártana pl terepszínre festeni :)
ÜDV:Bukebe
MattHeafy 439292 2006. október 19. 18:18
Válasz erre
Én ezt értem és nem is erről van szó, de Te hangsúlyozod a kezdők feljesztését, sztem nem minden kezdőnek egyből maratással kéne kezdenie, másrészt, ha dobozból építed akkor is sok mindent tanulhat egy újonc!De részemről maradhat, ez csak egy észrevétel!
Hooligan 439291 2006. október 19. 18:16
Válasz erre
Lehet hogy asérülésszó így elsőre bruálul hangzik, de én nem azt értem sérülés alatt, hogy szét van szakadva meg nyílva a páncéltest és mankókeréken, meg téglákon áll a jármű, csak anyit, hogy pl a sárhányo meg van nyomorítva, meg mondjuk defektes, rozsdás, karcos, esetleg szervízben szerelik és egy kicsit meg van bontva!
Hooligan 439290 2006. október 19. 18:13
Válasz erre
Én ezeket azér írtam, hogy legyen mit gyakorolni! Mert egy gyári új járművet nem nagy cucc megépíteni! Legalábbis nincs vele anyi vesződség és nem kell anyi technikát is merni! A dobozbol építést pedig azért zártam ki, mert szeretném, ha az emberek feljavítanák makettjeiket házilag, vagy maratással, és ezálltal még több technikát ismertethetnénk ebben a topikban.

Ha nagyon tágra hagyom a szabályokat, akkor jön majd a kérdés, hogy miért csak kerekes, miért nem minden, aztán a átnevezhetjük a topicot Csörömpösök2-re!

Mondom, itt az a lényeg, hogy minnél több technika cseréljen "gazdát" és ezálttal tanuljunk egymástól.
De ha mindenki dobozból építi a makettjét, és azt gyári zsír újra építi, akkor miröl fog szólni a topic??

Üdv.:Bala
MattHeafy 439289 2006. október 19. 18:05
Válasz erre
Én ezzel a kettővel nem értek 1et:
A járművek nem lehetnek gyári újak, sérültnek vagy akár kilőtnek kell lenniük!

Nem lehetnek dobozból építettek a járművek, fel kell őket javítani!

Dea Te dolgod, én jó ötletnek tartom;)
Hooligan 439288 2006. október 19. 17:59
Válasz erre
Jaja! Gondoltam ezekre a dolgokra, de aztán elvetettem a nagy részüket, mert nem versenyt rendezek, csak szeretném napló jelleggel megörökíteni a makett építését, úgy hogy mások is velem építenek egy hasonló makettet, ezáltal a technikákat ki lehet próbálni és a gyakorlatban is ki lehet próbálni.

De legyen!

A szabályok:(szerintem)

Legyen a méretarány 1\35- 1\48-vagy 1\72 E fölött vagy alatt nem ér!!

Lehet kerekes vagy félánctalpas, de nem lehet sem repülő, vagy kerekes hajó, vagy gumikerekes tengeralattjáró vagy vonat!

A gyakorlás kedvéért legyen diorama, amin legalább három embernek kell lennie, és legalább három típusú tájegységet meg kell jeleníteni (víz, erdő, mező, szántás, parasztház, városi ház, utca, rom, sáros út, sivatag, laktanya udvar, ésatöbbi.

Lehetnek zsákmányolt, vagy nem német gyártmányok, a lényeg igazából a kamón és a jelzéseken van.

Hadtörténeti hűségnek nem kell megfelelnie, de azért a festés legyen eredeti.

A járművek nem lehetnek gyári újak, sérültnek vagy akár kilőtnek kell lenniük!

Nem lehetnek dobozból építettek a járművek, fel kell őket javítani!

A diorama középontjában a járműnek kell lennie, de lehet más jármű is a dio-n!

Aszem enyit tudtam kitalálni így elsőre, de nam akarom nagyon szűkíteni a kört, mert annál kevesebben szállnak be a játékba!
Szeretném ha a kezdő makettesek is bátran jönnének, mert itt nem lesz lefikázva a makett! Ha valakinek nincs fényképezője, de játszani akar és budapesti, akkor szívesen kimegyek időnként lefotózni a készülő dolgot!

Ez nem verseny, vagy valamiféle megmérettetés,hanem tanulás és egymás ösztönzése az építésre és fejlődésre!

Üdv.:Bala
Archy 439287 2006. október 19. 00:39
Válasz erre
Bala!
Azt ajánlom fektesd le a játékszabályokat, ne legyen keveredés mind a repcsis gb-ben. Méretarány, dio, vagy csak szóló (gondolom dio is jöhet, ha te is azt csinálsz :-), lehetnek-e rajzasztal járművek, stb, meg what if cuccok. Illetve hogy a zsákmányolt orosz technika beszámít-e ide. És a félhernyók? kereke annak is van.
Áron
Hooligan 439286 2006. október 18. 23:04
Válasz erre
Én személy szerint a héten kívánok szert tenni az áldozatra, egy Dragon Sd.Kfz. 234\1-esre, amit a hévízen szerzett gyanta gumikkal és teljes házikészítésű rézalkatrészekkel szeretnék, mind allul és fellül teljesen feljavítani.
Le fogom írni a rézalkatrészek elkészítésének, az álltalam legjobban bevállt módját, és egy kissebb dioráma épület készítésről is szót fogok ejteni.

Terveim szerint, Stefire kész lesz a dolog!
Hooligan_ 439285 2006. október 18. 23:00
Válasz erre
Hali mindenkinek!

Ezt a topicot azért nyitottam, hogy egy topicban, végigtekinthető legyen egy, egy fajta makett építése! Az építéstől, feljavításoktól fogva, a festésen, koszoláson át, a diorámára helyezésig és annak kompozíciójának megtervezéséig szeretném dokumentálni napi jelleggel ezt a topicot! Szeretném, ha mindenki akit érdekel a téma, az csatlakozzon és építsük, úgymond egy fedél alatt ezeket a járműveket, hogy mindenki fejlődhessen és tanulhasson belőlle! Remélem minnél többen kezdenek bele egy pár nap múlva a polcon porosodó kerekesbe.

Mivel a technikák ismertetéséről van szó ezért szeretném ha egy kicsit le lenne szűkítve a kör a Második Világháborús Német Kerekes járművekre. A különleges formák, koszolások és a diorámák elkészítése miatt ez egy jó gyakorlás lesz, viszont a kerekek, vagyis a lánctalp és futógörgők sokaságának hiányában ez egy meglehetősen haladós dolog lesz!

Remélem jó sok makett fog itt megjelenni!

Üdv.:Bala
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10.