/ Fórumok /

Múzeumok, emlékműek

Itt értesítheted a többieket, ha a közeledben van olyan múzeum, vagy emlékmű, amit szerinted érdemes volna csoportosan megtekinteni, illetve az ezzel kapcsolatos megbeszélések színtere is lehet a topik
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8.
Rumcájsz_52 660278 2019. június 10. 13:42
Válasz erre
Megnyílt az 51-es út mellett Dunavarsánynál a

komosky51bazis.hu/

Földi erőgépek, árokásó, műszaki-mentő harckocsi, radarok, tűzoltó és "nagyvas" teherautók, FUG, PSzH, légvédelmi gépágyú, An-2, Z-37 Cmelák "kukac-bombázó és Mi-2, Mi-8, Mi-24 helikopterek, valamint 10 különféle MiG sugárhajtású vadászgép (15 UTI, 21F, 21MF-ek, 21bisz-ek, 23MF-ek). A 6115-ös díszfestésű 21MF -be be is lehet ülni, és csodák-csodájára komplett a kabin-berendezése!
Térkép, nyitvatartás stb. a link-nél.
mercure47 650948 2018. november 9. 16:01
Válasz erre
mercure47 650947 2018. november 9. 15:53
Válasz erre
amd
amd

Sziasztok!
Több múzeumba is sikerült eljutnom, köztük a hadtörténetibe és a tengerészetibe. Keleti technikával nem nagyon találkoztam, illetve eggyel mégis. A hadtörténetiben van egy magyar AMD-65 gépkarabély, melynek nagyon a kalandos élete volt. Hazánkfiát 2010-ben foglalta le a Dán Királyi Haditengerészet szomáliai kalózoktól, az Ádeni-öbölben. Eléggé le van strapálva szegényke, kicsit meg is mókolták, ez látszódik is szerintem. BM 0747 a száma, ebből én arra következtetek, hogy HŐR vagy Rendőrségi készletből került ki. Sajnos elég rosszak voltak a fényviszonyok fotózáshoz.
páncélos 650260 2018. október 22. 18:02
Válasz erre
coldwarsites.net/country/denmark/the-royal-danish-arsenal-museum-copenhagen/
Ha arra jársz és van valami "keleti technikájuk" (T-34/54/55/72) azt fotózd le légyszíves.
mercure47 650251 2018. október 22. 10:09
Válasz erre
Sziasztok! Esetleg nem tudja valaki,hogy Koppenhágában milyen haditechnikai, világháborús emlékek, látnivalók vannak?
slaviamarksman 648458 2018. augusztus 31. 21:25
Válasz erre
Tiszteletem
Nem katonai vonal leginkább csupán békés mezőgazdasági gépek de aki a közelben van vagy kíváncsi rájuk szeptember első szombatján idén is felvonulás lesz + An-2 motor többszöri indítását ígérik , BTR-80 , talán valami Mercedes G 270 .
XX.Országos Mezőgazdasági Gépésztalálkozó Mezőkövesden
mezokovesd.hu/userfiles/image/kovesd_online/2018/08/23/gepesztalalkozo-2018.jpg
Jó szerencsét ! Vörd písz . Lajos
Hönö 648160 2018. augusztus 24. 20:41
Válasz erre
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
11
11
12
12
13
13
14
14
15
15
17
17
18
18
19
19

Ortona, az olasz Sztálingrád.
Sennás 641498 2018. március 12. 07:26
Válasz erre
Köszi Cenci!Én most 15-én szeretnék menni a kölykökkel, remélem jó időt fogunk ki:)
cenci 641497 2018. március 12. 07:09
Válasz erre
Egy kis téli videó a Reptárban . www.youtube.com/watch
SIG 629336 2017. június 25. 18:43
Válasz erre
T-38 -1
T-38 -1
T-38 -2
T-38 -2

Ha már F-5-ös, legyen itt az egyik rokona... :)
pigasos78 629296 2017. június 24. 22:25
Válasz erre
dscn3497
dscn3497

Jópofák ők is, mint a görögök! :)
lacipapa 629276 2017. június 24. 15:11
Válasz erre
Nem rossz,de a mi 21-esünk jobban mutat a kecskeméti körforgalomban.Szerintem!
SIG 629269 2017. június 24. 12:50
Válasz erre
10743241
10743241

Szia !

Tudom nem sok, de az egyik körforgalomban Lignano-ban áll egy F-104-es. Nálunk azért az ritkaságnak számít ;)
sys 629257 2017. június 24. 10:17
Válasz erre
Sziasztok!
Velence, Verona környékén tudtok 'út menti', nem fizetős-szabadtéri repúlőgép-kiállításról, gyűjteményről?
Gabusch 627045 2017. április 25. 17:49
Válasz erre
Ha csoportban gondolkozol - és itt arról van szó kezdetektől fogva -, akkor sajnos mindent csoportosan kell csinálnod. Ugyanis el kell a szállásig jutnod és a szállást sem árt lefoglalni előre.

Prágában laktunk hostelben, volt két nap, amikor csak mi voltunk, aztán megjelent egy csapat gimnazista (akik fél éjszaka az ablak alatt ordibáltak és cigiztek - még szerencse, hogy viszonylag légmentesen zárt). Előfordulhat, hogy így nem lesz benne elég hely, ha csak habokra odamegy az ember.

Tehát vagy egyéni, vagy csoport. Áthidaló megoldás, hogy az ember azt mondja, hogy mindenki megy, megszáll, stb. ahogy tud, A. hónap B. napján C. órakor találkozunk Moszkvában itt és itt, onnan megyünk Kubinkába, aztán vagy beülünk valahova utána megbeszélni a nagy kalandot vagy nem, de aztán mindenképpen megy mindenki, amerre a szeme lát, és jön haza amikor akar és ahogy tud.
Csak ez nem kimondottan csoportos.
tyimosenko 627037 2017. április 25. 16:35
Válasz erre
Persze nyilván nem mennék ki csak Kubinka miatt. Ez csakis egy moszkvai turistáskodás melléktermékeként ésszerű szerintem. És akkor már megnézném a kapcsolódó hadtörténeti/haditechnikai múzeumokat/parkokat is Moszkvában és az elérhető periférián.
Az első bekezdésedben írtak miatt nem gondolkodnék csoportos útban vagy társas útban. Csoportos repülőjegy foglalás? Kapsz mondjuk 10 ezer forint kedvezményt és izgulhatsz, hogy visszamondja-e valaki? Apartman bérlés? Minek? Hostel szerintem elég, úgy is járod a várost egész nap. Persze kivéve, ha asszonnyal megy az ember, akkor muszáj a normális szállás.
Gabusch 627033 2017. április 25. 16:11
Válasz erre
Egyedül nincs is. Ha viszont csoportos, már van, mert ahhoz, hogy emberi áron legyen repülőjegyed, korán kell a fapadost foglalni, hasonlóan a szálláshoz, ami vagy van már akkor, vagy nincs. Előfordulhat, hogy ha csoportosan foglalsz, van kedvezmény, ami ha ketten visszamondják, már nincs meg, vagy pl. ha lefoglalsz egy hatfős apartmant, akkor másfélszer annyiban van, mint egy négyes, viszont nem tudod áttenni, azaz a fennmaradó társaságnak lesz többen, ami "erről nem volt szó" morgást eredményezhet, stb., tehát macerás.
Arról nem beszélve, hogy két éjszakára kimenni azért, hogy elmenjen az ember kizárólag Kubinkába, szerintem minden, csak nem rentábilis. Ha viszont több nap, akkor nehéz lesz olyan programokat összeszedni, ami mindenkit érdekel, mert mondjuk egy képtár engem sem dob fel annyira, hogy sokat fizessek érte.
Ennyiből sokkal jobb a tárasút, ugyanis akinek megfelel, megy önállóan, akinek meg nem, az marad itthon, a magánszervezés Kubinkára vonatkozik és csókolom. Ha igaz az, hogy lehet oda menni helyi idegenvezetővel és tömegközlekedéssel, akkor teljesen mindegy, hogy végül hányan vannak.

Egyébként teljesen igazad van, én is magamnak szeretek szervezni programokat. Pl. Egyiptom kevéssé érdekel, de ha eljutnék (nyilván szervezetten), a guta ütne meg, ha a piramisok mellett nem jutnék el El Alameinbe is. Márpedig szervezetten nem jutnék el.
Hasonlóan levisz a busz mondjuk a velencei karneválra, ott megy el a Doberdó alatt, de biztosan nem kanyarodik fel a Monte San Michelere, amit egyébiránt fél óra alatt meg lehet nézni (úgy nagyjából) és magyar embernek szerintem kötelező, ha már arra jár.
Tunéziáról azért csúsztam le a barom tavaszuk miatt, mert tíz éven át nem találtam olyan embert, aki ne az all inclusive szállodában akart volna az első lehető percben berúgni, hanem eljött volna velünk bérelt kocsival mászkálni. Mert asszonnyal kettesben már 15 éve sem éreztem volna magam biztonságban feltétlenül, tengerpartra meg nem megyek el odáig.
Többször jártam Algériában (sőt, másfél évet éltem is ott), oda is elmennék boldogan, de nem merek. Meg nincs rá három millánk, pedig van egy gyönyörű út mostanság éppen. Igaz, hogy nem feltétlenül mernék elsétálni 2 km-t a szállodától oda, ahol anno laktunk, mert késes dzsihadista akárhol lehet, pláne ha még ő is van otthon.
pigasos78 627027 2017. április 25. 15:45
Válasz erre
Na, akkor mégis én tartom majd itt az élménybeszámolót Kubinkáról! :)
tyimosenko 627022 2017. április 25. 13:58
Válasz erre
Aha, igazad lehet sok szempontból. Úgy vagyok vele személy szerint, hogy egy ilyen utazáshoz hozzá tartozik, hogy én szervezem meg. Az ezzel járó helyben felmerülő rögtönzések, kényszerű megoldások is hozzá tartoznak az úthoz, része az élménynek, az izgalmi résznek. Persze jó, ha az ember a szervezésbe ágyazott negatív kimenetelek kockázatát minimálisra csökkenti. :))
Ebben az útban nem látok súlyosabb részeket, nincs sok szar amivel meg kéne bízni egy utazási irodát.

A doni emléktúra más kaliber, arra ezek nem vonatkoznak. Oda nem mennék orosz tudás nélkül.
Gabusch 627016 2017. április 25. 13:01
Válasz erre
Olcsóbb lenne, egyszerűbb semmiképpen, legalábbis szerintem. Mármint csoportosan, amiről itt szó volt. Magánút más kérdéskör, amikor csak magamért vagyok felelős és azt csinálok, amit én akarok, annyiért, akkor és úgy, ahogy nekem jó.

Elég sokat utaztam életemben, szervezetten és egyénileg is, két utat szerveztem barátokkal, bár nem túl messze, Doberdó, Isonzó, ilyesmi, illetve szoktunk közösen is menni pl. nyaralni.

A magam részéről biztosan nem vállalnám egy ilyen volumenű út szervezését, túl nagy falat. Azért mondom, hogy a legegyszerűbb verzió egy kubinkai kirándulás rászervezése egy meglévő útra. Ott minden szart az iroda végez - nopipi nem ingyen -, viszont szinte biztos is a siker.

Nyilván megoldható másképpen is, a Roncsról is ment egy doni emléktúra hasonló szervezésben, a módszerről, problémákról, stb. őket kellene megkérdezni.
Oda viszont nincs út, tehát muszáj egyénileg szervezkedni, Moszkvába meg van.

Az, hogy nem egyszerű egy ilyen megszervezése, az szerintem zicher. Elég, ha abba belegondolsz, hogy az iroda elvár és ez természetes, ugyanez az én (mint szervező) esetemben már a "mit képzel ez magáról" kategória. És akkor még az esetlegesen fellépő problémákról (elvesztettem a pénztárcámat, kificamodott a bokám, stb.), amiket alkalmasint komoly nyelvi nehézségek mellett, tökismeretlen közegben kell levezényelni egy fél Magyarországnyi városban, nem is beszéltünk (próbálj meg bemenni egy magyar községi patikába "I have a terrible head-ache." kitétellel, aztán nézd meg, mire jutsz :) ).

Összegezve, a társasútra rászervezni szerintem sokkal egyszerűbb, elég valószínűen magasabb színvonalú szolgáltatást is kapsz, amit viszont meg kell fizetni.
tyimosenko 627011 2017. április 25. 12:11
Válasz erre
Nem lenne egyszerűbb egy teljes saját szervezés? Megvenni a jegyet, vízum, kint foglalni hostelben ágyat aztán csókolom. Moszkva lehet az az orosz város, ahol a főbb helyeken tudnak angolul, talán nem lehet elveszni.
Eszembe nem jutna szervezett úttal menni bárhová is. Kivéve talán Afrikát. Bár lehet, hogy vannak esetek, amikor a szervezett érné meg jobban.
Gabusch 627009 2017. április 25. 11:47
Válasz erre
Szomszédomat idézve: "utálom, amikor igazam van". Én mondtam, hogy nem tudod, mibe vágtad a fejszédet.

Szerintem a legjárhatóbb megoldás az lenne egy jövő évi úthoz, hogy amikor az év utolsó harmadában megjelennek az utazási irodák jövő évi prospektusai, akkor itt, vagy a Facebookon közösen ki kellene bökni egy alkalmas moszkvai utat és aki menni akar, arra jelentkezik egyénileg. Legfeljebb a repülőn szét lesz ültetve a társaság, de nem hiszem, hogy ez elviselhetetlen problémát okozna.

A Google Maps szerint Moszkva-Kubinka között a vonatút 52 perc, 20 percenként megy vonat és van a múzeumnak vasútállomása. Mondjuk persze az előfordulhat, hogy nem 20 percenként, csak naponta ötször, ennek utána kell rendesen járni, ahogy annak is, hogy a múzeum látogatása milyen rendszerben lehetséges. Saumur és Munster olyan, mint egy rendes múzeum, beesel, amikor akarsz és csókolom, de Kubinka ettől lehet eltérő, lévén katonai terület, barlangot, bányát, meg még egy csomó egyebet is csak csoportosan lehet látogatni, alkalmas - rendszerint óránként induló. Mivel az oldaluk egy elég furcsa katyvasz első blikkre, célszerű lenne oroszul tudó által előzetesen lelevelezni a dolgot, különös tekintettel arra, hogy az angol oldal szerint időnként fogják magukat és lezárnak részeket, mert költöztetik a cuccokat hangárok, meg a Patriot Park között. És ha jól értem, ez két különböző dolog, tehát mindkettőt meg kellene nézni, nehogy mondjuk a Zrínyi az egyikben, a Maus meg a másikban legyen.
Erősen meggondolandó, hogy az utazás a költözködés befejezése után legyen.

A honlapot átfutva elvi lehetőség van helyi idegenvezetőt találni, aki autóval, avagy tömegközlekedéssel a szállodától Kubinkáig és vissza kíséri az embert, plusz elintézi az esetlegesen szükséges engedélyeket (bár ha jól értem, ez megszűnt már), stb.

Magánvéleményem szerint egy ilyen fakultációt egy normál társasút valamelyik napja helyett megszervezni sokkal egyszerűbb, mint a teljeset, repülőtől szálláson át a múzeumig, nem beszélve arról, hogy az anyagi vonzat túlnyomó részét is ki-ki egyénileg vállalja, nem a Te, hanem az iroda terhére. Az szinte biztos persze, hogy drágább lesz, de egyfelől az utazgatás soha nem volt olcsó dolog, másfelől lényegesen tisztább, szárazabb érzés és valamit valamiért, ugyebár.

Fehérvár Travelt néztem, nekik ugyan nincs moszkvai, csak szentpétervári útjuk, de az ~150 alapár szeptemberben 5 nap 4 éjszaka, +50 reptéri illeték, +25 félpanzió, +2500 biztosítás + 20 vízum azaz kb. 250 eFt (mindent felfele kerekítettem). Ebben persze nincs benne a magánszervezésű Kubinka, ami nyilván dob az áron, viszont a Fehérvár Travel elég komoly, sok kulturális látnivalót tartalmazó utakat szervez, tehát szinte biztos, hogy ha van sima moszkvai út valahol, az kicsit lehet olcsóbb is, pláne, ha van benne egy olyan nap, amikor szabadjára engedik a jónépet és csak fakultatív program van aznapra. Akkor kell Kubinkába menni.
Gorbils 626978 2017. április 24. 18:48
Válasz erre
Sziasztok!
A kubinkai utazás az utazási iroda adatok hiányából és félre értések miatt elmard!
Talán az tette be a végső döfést, amikor az előleg fizetés előtt 2 nappal úgy döntött, hogy még 500.000 Ft fizessünk be nálam itt szakadt el a cérna!
Üdv: Gorbils
novarock 626962 2017. április 24. 15:51
Válasz erre
pigasos78 626090 2017. április 3. 21:46
Válasz erre
Igen, azt én is láttam. Titkos küldetés van készülőben... :)
Gabusch 626089 2017. április 3. 21:43
Válasz erre
Bővebbet nem tudok, a facebook-csoport zárt.
pigasos78 626085 2017. április 3. 21:22
Válasz erre
Valamiért meg voltam győződve a márciusról. Olyannyira, hogy vissza se tekertem, hogy megnézzem. Na, a végén még én adom először azt a beszámolót! :)
Gabusch 626060 2017. április 3. 11:01
Válasz erre
Emlékeim szerint május 8. körülről volt szó.
pigasos78 626054 2017. április 3. 09:34
Válasz erre
Akkor én ezt egy erős NEM-nek veszem! :)
pigasos78 625994 2017. április 1. 22:25
Válasz erre
Sziasztok!
Nagyon elcsendesedett a kubinkai "buli". Voltatok? Ha igen, megköszönnék egy rövidebb beszámolót. Én nemsokára utazom ki egy 5 napos képzésre és be van tervezve Kubinka. Köszi.

Szabolcs
Charger 623897 2017. február 24. 09:40
Válasz erre
Sziasztok!

Horvátországban van repülős múzeum?vagy a témával kapcsolatos hely,amit érdemes megnézni? :)
Előre is köszi a válaszokat!
Gorbils 622991 2017. február 10. 13:50
Válasz erre
Szia Nagykövet !

probáld meg másik email. cimemre

ddk-466@gmail.hu

gorbils@citromail.hu
Nagykövet 622965 2017. február 10. 09:00
Válasz erre
Gorbils!

Nem tudok magánba irni, mert nem mennek át a leveleim.

Nagykövet
Sennás 622335 2017. február 1. 18:45
Válasz erre
Sziasztok.Nem is biztos ide kellet volna tenni. Walkaround Orosz módra. Bizti talál mindenki érdekeset magának:)

hobby-models.ru/sample-page
szt_péter 621347 2017. január 15. 23:44
Válasz erre
Nicsak, mit látok... Kíváncsi vagyok mi lesz belőle, de nekem akkor se tetszik, hogy Zsámbékot meg Szolnokot szétszedték. A szárazföldi ötlet jó, ha nem úgy fog kinézni, mint Kecel. Majd meglátjuk. Optimista vagyok.

magyarepitok.hu/haditechnikai-park-pecs
szt_péter 621346 2017. január 15. 23:42
Válasz erre
Nicsak, mit látok... Kíváncsi vagyok mi lesz belőle, de nekem akkor se tetszik, hogy Zsámbékot meg Szolnokot szétszedték. A szárazföldi ötlet jó, ha nem úgy fog kinézni, mint Kecel. Majd meglátjuk. Optimista vagyok.

magyarepitok.hu/haditechnikai-park-pecs
Gorbils 621245 2017. január 14. 19:53
Válasz erre
Üdv ! Felmérést végzek a hétvégén, hogy kik azok akik jönnek a Kubinkai Kirándulásra ! Mert 16.-ig le kell adnom hogy tudjunk repülőgépet foglalni ! Ez azt jelképezi hogy aki eddig az időpontig nem ír vissza azt NEM JÖN-nek veszem ! Mert sajnos nem tudom tovább huzni az időpontott hogy még valaki meg gondolja magát ! Fizetni csak Március elején kell majd a repjegy 30% !
Gabusch 621070 2017. január 11. 00:13
Válasz erre
Én a helyedben azt csinálnám, hogy rákérdeznék az irodánál, hogy hány fő a maximum és csak azokat tartanám a körön belül, akik már most le tudják tenni a teljes összeget. Ellenkező esetben előfordulhat, hogy lesz nagy lelkesedés, aztán ott állsz megfürödve a 20 fős utadon hat másik emberrel - és a végén ezért nem indul el az út.
Gorbils 621067 2017. január 10. 21:43
Válasz erre
Sziasztok !

Azért van egy kis változás !

Ugye van egy facebookkos csoport amit decemberbe hozztam létre kb a mult hétvégéig 9 tagja volt a csoportnak tegnap és ma összesen 65 tag jelentkezzet ! Ez azé egy kis plusz gondot és fejtörést okozz tudom hogy ennek fele biztos nem jön de azé + 30 fő már komolyab csapatt mint amire én számítottam ezt csak azért írom nektek mert lehet hogy valamilyen irányba fog mozdulni így az ár ! Biztosabbat majd csak jövöhéten tudok mondani akkor jelentkezik az utazási iroda ! Ha estleg van bármilyen kérdésetek nyugodtan írjatok !
Gorbils 620811 2017. január 7. 19:09
Válasz erre
Arra kérek mindenkit aki ezt itt elovassa hogy öszintén hányan lennénk akik jönnének és ugy gondolják hogy, ez igy jó vagy hagyam a fenébe !
Ugye nem kell még 100 % választ adni mert még én sem tudom hogy addig "mit szarik a kutya" de szépen lassan kéne dönteni !

Itt ha azt mondod hogy bocs nem jövök semmi gond nekem se meg neked se lesz rossz, meg ugye februárig még mindenki megondolhatja magát! Sőt még egész áprilisig csak februárba be kell fizetni azta 30 % amit már nem kap vissza senki !
Gorbils 620810 2017. január 7. 19:01
Válasz erre
Hali mindenki !

Tegnap beszéltem a utazási irodával !

Gabusch neked is mondom hogy az utas biztosítás teljes körű balesett és pogyászbiztosítást !

A repülőgépel annyi a változás hogy, amit előző levélbe írt a wizzer itt ugy minél előbb kéne lefoglalni a jegyet mert napról napra drágább lesz ennek feltételei :

WIZZAIR csoportos foglalás feltételei:

Az utasok száma akár 10%-kal növelhető még 30 nappal a foglalás után is, ha ez az időpont legalább 60 nappal korábbi az első járat indulásánál.
A csoportos foglalás összegét két részletben is meg lehet fizetni.
A teljes fizetendő összeg minimum 30%-a VISSZA NEM TÉRÍTHETŐ letét fizetendő foglaláskor. A foglaló nem téríthető vissza.
A fennmaradó 70%-ot legkésőbb 30 nappal a járat indulása előtt kell kifizetni
A név megadása még akár az indulás előtt 72 órával is lehetséges.


Ugye ez a wizzer-nél úgy nézet volna ki hogy 78050 nak 30 % = 23415 Ft és ezt minél előbb ! :(

DE Délután vissza hívot van jobb ajánlatta az AEROFLOT-tól !

Ide pontos árat még nem tudot mondani majd csak jövöhét második felire ( mert karácsony van kint ) !

70000 és 75000 Ft között lesz majd a jegyár illetékkel, pogyászal , és ellátásal együtt és le foglal nekünk erre az időszakra 20 helyet a repülön és NEM KELL még befizetni semmit majd csak február vége fele a 30%-ot és az indulás ellőt 1 hónappal a teljes összeget !
Gabusch 620662 2017. január 5. 18:49
Válasz erre
Gorbils, nem kekeckedni akarok, de... :)

Ha megnézed az ajánlatot, azon 05.05-05.10-ig van (pénteken mész, szerdán jössz), az öt éjszaka, illetve 6 nap utasbiztosítás. Utóbbinál az 550 Ft nem tétel, viszont fontos, hogy minden utazással töltött napra legyen biztosítás, ahogy amúgy azt is érdemes megnézni, hogy mit tartalmaz pl. poggyászbiztosítás tekintetében, illetve ilyen egyéb lehetőségek vannak más társaságoknál, vagy akár ennél is, ha van nem sokkal drágább, de kedvezőbb ajánlat.
Ezen felül amivel számoltál, az nem a kézipoggyász, hanem a feladandó - mellesleg célszerű is azzal számolni, mert a kézipoggyász csesztetése kapcsán volt olyan eset az ismeretségi körben, hogy nem tudott elmenni a repülővel, kártérítési igényét meg konkrétan kiröhögték.

A repjegy miatt baromi gyorsan intézkedned kéne, mert az azért meglökheti az árat, mint tudjuk.

Ezen felül még kell költőpénz, mert egy reggelivel nyilván nem lehet kibírni öt napon át, de ha a repjegy és Kubinka nagyon nem zavar be, akkor két kilóból meg is van a dolog, ami elég baráti.

Nekem még mindig nincs ajánlatom, így én ezt most inkább passzolnám.
Gorbils 620660 2017. január 5. 18:30
Válasz erre
Az elöző árajánlatt hoz kiszámolás !
1 repülő : 69500Ft + nagy kézipogyász (én nagyagyal számoltam ki mekkorát számol) 8550 Ft = 78050 Ft
2 vizum : 24000 Ft + érvényes útlevél
3 utasbiztósítás: 5x 550 Ft = 2750 Ft
4 szállás : 58 euro/2fő/éj/szoba = 17955 Ft osztva két fele 8980 Ft X 4 éj = 35920 Ft
összesen : 140720 Ft
Ez ugye ami benne van oda vissza repülövel, szállás 4 éj , vizum , utasbiztosítás !
Ami nincs benne transzfer de irták hogy 29000 Ft / mikrobusz (az gondolom 14 fő ezt még megkérdezem ) /irány ha 29000 Ft osztom 14 el az 2070 Ft / irány oda vissza 4140 Ft/ fő
KUBINKA
"
viszont Kubinkával kapcsolatban csak a
jövő héten tudok pontosabb információt mondani Önnek, mert jelenleg
ünnepek vannak (most van az orosz karácsony) Oroszországban jan. 9-ig.
Gorbils 620659 2017. január 5. 18:29
Válasz erre
Sziasztok ! Mindenkinek boldog újévet !
Nah végre van vmi ez ügyben ! Az eggyik utazási iroda küldőtt levelett!
Tisztelt Dorogi Kálmán!
Küldöm az ajánlatot az alábbiakban.
1. Repülőjegy:
Wizzair közvetlen járat Budapest-Moszkva-Budapest:
Odaút:
Budapest (BUD) → Moscow (VKO)
W6 2489 05/05/2017 06:25 - 09:55
Visszaút:
Moscow (VKO) → Budapest (BUD)
W6 2490 10/05/2017 10:30 - 12:05
Jegy ára mai napon illetékkel oda-vissza: 69.500,-Ft/fő (foglalás nem történt, az ár változhat szabad helyek függvényében)
Feladandó poggyász: 8550,-Ft/irány/db
Nagy méretű kézipoggyász: 4450,-Ft/irány/db
Kis méretű kézipoggyász ingyenes.
1. Kis méretű kézipoggyász:
- Amennyiben a kézipoggyász mérete nem haladja meg a 42 x 32 x 25 cm-t, úgy azt utasaink díjmentesen felvihetik a gépre. A kézipoggyásznak be kell férnie az utas előtti ülés alá.
2. Nagy méretű kézipoggyász:
Amennyiben a kézipoggyász mérete meghaladja a kisméretű poggyászra meghatározott méretet, de nem nagyobb, mint 56 x 45 x 25 cm, úgy díjfizetés ellenében lehet a gépre felvinni. A poggyásznak be kell férnie az ülések fölötti poggyásztartó rekeszbe.
3. Feladandó poggyász (fejenként 1 db lehetséges):
súlya darabonként nem lehet több, mint max. 23 kg.
2. Orosz vízum:
Ügyintézési idő: 7 munkanap
Amennyiben a szállást is nálunk rendelik, a vízum kedvezményesen (meghívó díját elengedi az iroda) 24.000,- Ft / fő, "csak vízum" szállás nélkül 34.000,-Ft lenne, a vízumhoz szükséges meghívót mindkét esetben biztosítjuk.
Szükséges dokumentumok:
-elektronikus vízumkérelem: visa.kdmid.ru - kitöltés elején kérjük megadni jelszóként az "1000UT"-at.
-1 db színes igazolványkép, mérete: 3,5*4,5
-útlevél (min. fél éves érvényesség visszaút dátumától+2 egymással szembeni üres oldal szükséges)
-utasbiztosítás (irodánkban megköthető, csoportos Atlasz min. 10 főtől: 550,- Ft/nap)
3. Szállás:
Izmailovo Gamma 3* (metro Partizanskaya kb. 5 perc gyalog, városközpont átszállás nélkül max. 30 perc metróval)
Sgl szoba svédasztalos reggelivel: 49 euro/éj
Twin/dbl szoba svédasztalos reggelivel: 58 euro/éj/szoba
4. Transzfer:
Igényelhető reptér-hotel-reptér viszonylatra, ára: 29.000,-Ft / mikrobusz / irány
Kubinkával kapcsolatban a jövő héten tudok Önnek pontos árat, információt mondani.
A felsorolt múzeumok látogathatóak egyénileg.
Városnézés (kb. 4 óra) magyar nyelvü idegenvezetővel, mikrobusszal: 4950,-Ft/fő, min. 14 fő részvétele esetén.
Kérdés esetén keressen bizalommal.
Üdvözlettel: Simity Péter
1000 Út
Gorbils 620433 2017. január 3. 09:25
Válasz erre
SZia pigasos78 !
Ha itt megnézed a vissza menőleg 7. komenntett akkor megkapod a választ :)

DE amugy igen én készítettem a facebookos csoportott is mert nem csak Makettinfosok jönnek
üdv Gorbils
pigasos78 620415 2017. január 2. 21:32
Válasz erre
Sziasztok!

Bocs, hogy beleugatok, de ezt láttam ma a Face-n. Ők már mennek...ha köztük vagytok,bocsi!:)

https://www.facebook.com/groups/687973184709429/
Gabusch 620220 2016. december 30. 11:19
Válasz erre
Még annyit, hogy egyszer voltam egy viszonylag olcsó, céges szervezésű társas nyaralás-szerűségen Paralián, úgy 25 éve. Ott volt egy társaság, amelyik kipakolt a buszból egy csomó kempingfelszerelést, aztán nem láttuk őket egy hétig. Mint kiderült, béreltek egy mikrobuszt és körbejárták Görögországot, nagyjából annyi pénzből, mint amennyiben nekünk volt a pár fakultatív program. Anyáztam is veszettül, hogy miért nem tudtam róla, volt még két helyük. És akkor még nem volt internet sem.

Lehet ilyet is csinálni, mert ugye az iroda által meghirdetett út rendszerint félpanziós, a programokon részt venni nem kötelező, a jegyárak általában már nem is szerepelnek az alapdíjban, így oda megy az ember napközben, ahova akar. Programot szervezni meg sokkal könnyebb, mint komplett utat.
Gabusch 620219 2016. december 30. 11:06
Válasz erre
Szia Gorbils!

Nem nézlek bolondnak, csak kb. tudom, hogy mibe vágtad a fejszédet. Nem véletlenül van nekünk lakókocsink. :)

1. Az utazási irodát úgy gondoltam, hogy keress egy meghirdetett utat és foglalj le N helyet. Kevéssé hiszem, hogy nincs moszkvai útja egyiknek sem. 10 fő körüli létszámért nem hiszem, hogy megmozdítaná a kisujját is valamelyik, ezért gondolnám, hogy nem igazán mozognak a válasszal. Az sem lehetetlen viszont, hogy ezzel elkéstél.
Egyébiránt valószerűbbnek tartom, hogy egy normál útba bele tudnál préseltetni velük egy fakultatív kirándulást Kubinkába, semmint csinálnának neked egy kislétszámú utat, de ahhoz is biztosan kell 6-8 fő.

2. Szerintem járatfüggő, ha a ~70-ben tényleg minden benne van, akkor vélhetően mire megveszed a jegyet, másfélszer annyiba fog kerülni, mert a fapadosok márpedig sajnos így működnek.
Ha most tudsz foglalni szállást és repjegyet, akkor van ez az ár, ha viszont csak két hónap múlva tudsz szállást foglalni, már sokkal drágább lesz a jegy.
Mondjuk nem hiszem, hogy Moszkvában ne lenne szállás kb. bármikor, de én már szoptam ilyennel, illetve nem mindegy az ár sem.

3. Nem jutott volna eszembe busszal Moszkvába menni - ha már nem repülő, akkor vonat -, azt arra írtam, hogy a reptéri illeték+repjegy két fő esetén cca. 100 eFt-tal dobta meg az árat (konkrétan 160- busszal, 270+ repülővel). El lehet a vonaton is gondolkozni, pl. www.1000ut.hu/cikk/vonatjegy. Ez az ár lehet konstans ennyi, már feltéve, hogy nem kell hónapokkal előbb megvenni. Viszont plusz négy nap.

4. Ha magadnak szervezel valamit, az szinte biztos, hogy olcsóbb, mint az utazási iroda, cserébe sokkal macerásabb és adott esetben bele lehet futni furcsa problémákba. Például volt olyan, hogy neten előre lefoglalt szállást kiadtak másnak. Pont egy magánszervezésű úttal voltunk két autóval hatan és 650 km után. Tetejébe én szerveztem. Mondjuk abból végül jól jöttem, ki, mert átpasszoltak egy másik apartmannak és oda évekig visszajártunk a feleségemmel.
De ehhez nyelvtudás viszonylag elengedhetetlen és pl. Franciaországban kevesen állnak szóba veled angolul. A Google Translate elég jól fordít angol és francia között, tehát mondjuk le lehet levelezni valami panziót, de ott már tudnod kell gagyogni, ha bajod van. Moszkvában az angollal vélhetően nem lenne gond, de ehhez sem értek.
Visszautalva az első mondatra, ha nem ragaszkodsz a díszszemléhez, akkor lehet nyáron menni és kemping biztosan van. Némelyikben egész jó áron van bungaló is. Valamint teszkógazdaságos sátrat szerintem ott is lehet kapni, aztán eldobni a francba. Aludni 500 Ft-os gumimatracon is frankón lehet, az a hálózsákkal együtt befér a kézipoggyászba, a ha minden kötél szakad esetére - bár azért ez autó nélkül lehet kissé problematikus, kevés kemping van városközpontban.

Az, hogy én akarok-e menni, kérdéses. Kubinka érdekel, más, ami titeket vonz, feltehetőleg nem, vagy nem annyira, hogy ne a várost nézegessem helyette. Viszont abba pont marhára bezavarna szerintem a díszszemle, ami totál hidegen hagy. Pénzem alighanem most nem is lenne rá, lakásfelújítás előtt állunk, ilyenkor 2-300 eFt túl sok.
Gondolkozom rajta évek óta, hogy el kéne egyszer menni "saját jogán" Moszkvába, onnan meg csak nem hagynám ki Kubinkát sem, ha már Munster és Saumur megvolt - de éppen ezért ha veletek mennék, akkor sem egyedül, úgy meg már szinte biztosan nem fér bele anyagilag a fenti ok miatt. Egyelőre nincs árajánlatom sem a felújításra, mert "majd januárban hívjon".
Gorbils 620212 2016. december 30. 08:26
Válasz erre
Szia Gabusch !

Már megne megharagudj de te bolondnak nézel engem?

1 Ha vissza olvasod az előbbi kommentekett akkor látod hogy, utazási irodáktól kértem ár ajánlatott kb 6 helyről de mint írtam nem küldtek még semit.

2 repülőjegy: hát az volt az első kérdésem hogy az árrba minden költség benne van ?
válasz igen !

3 Busz ha jól olvastam pont te írtad hogy igaz kocsira de
Ahogy elnézem az orosz videókat, én nem biztos, hogy szeretnék náluk ennyit autózni.

4. Sikeresen felvettem egy kedves Makettinfos tagal a kapcsoltatt aki sürün jár ki oroszországba sőt idén volt Kubinkába ő segit nekünk a múzeumok nyitva tartásában ügyében (levelet ír nekik oroszul stb. ) ő mondta hogy parádé ideje alatt inkább válaszuk kubinkát mert jó kis programok lesznek akkor !
Jah kinti árak ő mondta hogy anyira lementek árak mint kb budepesti vagy egy kicsit drágábbak (mondom IDÉN volt kint )
Azt is elmlitette hogy probáljak meg magam szervezni a dolgogat mert lehett olcsobra kijövünk mint amit az utazási iroda ajánl!

És már ne is haragudj nem bántásból kérdezem te jönni szeretnél velünk mert igazán egyik hozzászolásban sem jelezted még ?
Gabusch 620207 2016. december 29. 22:55
Válasz erre
Meg még annyit, hogy a repülőjegyhez vannak egyéb költségek is, pl. reptéri illeték, ami egy zakynthosi úthoz lett volna az Ibusznál három éve 70 eFt. Ennek okán elmentünk busszal ugyanabba a szállodába (2x30 iszonyú óra rémséges buszokon) de megspóroltunk ezáltal mintegy 100 eFt-ot, amiből remekül lehetett ouzozni és quadozni.

Szerintem két kiló alatt ne is álmodozz, pláne, hogy Moszkva (meg egész Oroszország) tudtommal meglehetősen drága is. Úgyhogy költőpénzzel együtt a 250-300 sajnos reálisnak tűnik.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8.