/ Fórumok /

Makettek rendelése

Sokan prób<ak már rendelni Interneten maketteket, szerszámokat, s valószínűleg mindenki találkozott már azzal a problémával, hogy egyedül nem mindig éri meg rendelni az amúgy kedvező árak ellenére sem.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152.
Petter 148353 2007. május 3. 09:34
Válasz erre
Sziasztok!
Nem tudtok olyan külföldi oldalt, ahol nem kell hitelkártya? Valami olyasmire gondolok, mint a MAFMA, hogy mélben jön a számla, utalok, és küldik a cuccot.
Ja, és főleg autók, és ami hozzá kell.

Üdv. Pé
Gyuro83 148352 2007. május 2. 20:21
Válasz erre
Szia!

Köszönöm szépen a tanácsot még akkor nézelődőm.
Solo 148351 2007. május 2. 20:09
Válasz erre
Helló!

Csak azt tudom tanácsolni, hogy ha egy mód van rá kerüld a modellpostát.
Ha mindenképpen onnan akarsz rendelni, akkor csak olyat, ami van nekik raktáron.
Ez csak az én magánvéleményem. Ha itt visszaolvasol, láthatod hogy vannak sokkal jobb boltok is. Ha nagybevásárlást akarsz akkor egyszerűbb ha elmész egy versenyre vagy valakivel rendelsz külföldről.
Gyuro83 148350 2007. május 2. 20:00
Válasz erre
Sziasztok!

Kérdésem lenne egy kis rendelési ügyben.
Elhatároztam,(pénztárcám most engedi:))hogy nagybevásárlást csinálok és kinéztem egy pár cuccot a "ModesPosta" nevezetű webáruházban csak nem vagyok jártas az ilyen tipusú rendelésekben.
Tehát a kérdésem:Ugebár több terméket szeretnék megrendelni,de az egyik van raktáron a másik pedig előrendelhető, ezeket ha egyszerre rendelem (1 kosárba teszen) akkor egyszerre is küldik le egy csomagban az egészet v. ami van raktáron azt küldik is rögtön a többit meg, ha megjött?

Válaszotokat előte is köszönöm!!!

üdv:
lucky 148349 2007. április 28. 19:14
Válasz erre
Nekem már volt olyan h vámpapírt is hozott a posta a csomag mellé.
Azon meg az volt h vámtétel 0 Ft
Zebi 148348 2007. április 28. 17:38
Válasz erre
Köszi!
Csak 2 átlagos dobozméretű makettet szeretnék rendelni, remélem nem lesz gond :-)
MrChef 148347 2007. április 28. 17:24
Válasz erre
Zebi,
én mindkettőt be szoktam pipálni! A "Gift" (ajándék) feltüntetése és a kis értékű csomagról szóló számla csak jól jöhet, hogy átmenjen a vámon. Amit nem tudom, hány Ft-tól kell fizetni. Áfát biztosan fizetni kellene rá, de éneddig 3szer rendeltem a Luckymodeltől, és egyszer sem kapták el a csomagot, mindig átjött simán. Ezek néhány makettet tartalmaztak, festéket, ilyeneket, de nem drabális nagy csomagot, ami feltűnő lehet. Bár a Hobbyeasy-től egyszer jött nekem egy 1/16-os T-34-esem + néhány kisebb makett, az is átcsusszant.
Zebi 148346 2007. április 28. 16:46
Válasz erre
Külföldi rendelésnél mekkora összegtől kell vámot fizetni?
Luckymodel-től akarok rendelni, melyiket pipáljam be: Take this order a gift for my friend, vagy Declare Low Value Invoice? Ez utóbbi azt jelenti, hogy kisebb összegű számlát tesznek mellé?
lucky 148345 2007. április 26. 20:09
Válasz erre
Urak!
Amit mondtam feltételes módban volt!
Ezt csak a félreértések elkerülése miatt mondom.
Dany 148344 2007. április 26. 19:30
Válasz erre
Lucky, ha rendelsz én is betársulnék Black Box ügyben. Lassan már kedvezményt is kérhetsz tőlük :-))
Petter 148343 2007. április 21. 07:50
Válasz erre
Akkor légyszi majd szóljál.
Előre is köszi.
Oci 148342 2007. április 20. 18:21
Válasz erre
Láki bácsi akkor szólnál nekem is? :)
Kellene egy Aires kiegészítő, ami itthol 14.000, náluk meg 6.666 :)
lucky 148341 2007. április 20. 16:26
Válasz erre
Talán a jövő hónapban rendelek, de ezmég változhat.
Petter 148340 2007. április 20. 14:16
Válasz erre
Sziasztok!
Véletlenül nincs valaki, aki mostanság rendelne a hobbyeasytől, és be lehetne csatlakozni?
beczy 148339 2007. április 20. 11:08
Válasz erre
Sziasztok!

Colorado miniaturestől rendelt már valaki? Mik a tapasztalatok (átfutási idő, pkg, vám, stb)?
A figuráimat a Historextől szoktam beszerezni, de van olyan Andrea készlet, ami lassan 2 hónapja piacon van, de náluk még a coming soon rovatban sincs benne... Coloradoéknál viszont van.
MrChef 148338 2007. április 19. 21:58
Válasz erre
Hickory 148335 2007. április 19. 18:54
Válasz erre
Üdv!

Érdekes olvasni az alábbiakat...
Én is tapasztaltam,hogy néhol nem engedik,hogy az emberfia belessen a dobozba.De nem jellemző.Bevásárlóközpontokban van egy játékbolthálózat,amikor ott kértem,hogy nézzek már be a lent látható Tamiya Swordfish dobozába,a csajon látszott,hogy nem érti mit akarok,de ezért felnyitotta a dobozt.Megjegyzem,ott az a kardhal 16.000 Ft-ért volt kapható.
A másik amit utálok,hogy kísérik az embert a polcok közt és ketten lesik,hogy mikor vágom be a dzsekim alá a makettet.Tudom,hogy sajnos előfordulnak lopások,meg is értem,de rosszul esik.
Amon 148334 2007. április 19. 18:36
Válasz erre
Sziasztok!

Én is be kapcsolódnék a beszélgetésbe.
Nekem az a véleményem, hogy itthon az eladói kör még gyerekcipőben jár, de nagyon akár hova megyünk persze tisztelet a kivételnek.
Az embert nem tekintik potenciális vevőnek. Mivel elég sokat járkálok külfölde
(nyugat) Ott ha bemegyek egy boldba nem tolvajként tekintenek rám. Mint itthon.
És mosolyogva köszöntenek nem pedig összehúzott szemöldökkel, hogy ez meg mit akar.
NEM A VEVŐ A FONTOS!!! Sokat kell még tanulnunk e téren. PL: 2 hete lengyeleknél voltam és meglepődtem mennyire szivéjesek és még kaptam egy ajándék csokit is mert Magyar vagyok. :-)
Röviden ennyit.

Az árképzésről csak annyit, hogy a nem türelmesek a kereskedők. Azzonal sokat elv. Hirtelen belefog nagy gözzel aztán nem képes kivárni ez kb 4év. És megy a szekér.

Bocsi ha esetleg valakit megbántottam.
Concorde 148329 2007. április 19. 15:01
Válasz erre
Exec írása a boltosokról nagyon igaz.
Ugyanis Bp.-n benéztem egy boltba hogy vegyek egy makettet,megkérdeztem hogy kinyithatom-e dobozt,hogy megnézzem minden benne van-e.(ezen még csak cellux sem volt!)A válasz,teljes elutasítás.Még ő volt felháborodva hogy miért kérdezek én ilyet.Egy másik boltban pedig még azt is mondta hogy mi a hibája ennek a makettnek,mi a jó abban...Szóval tényleg sokféle kereskedő van.
Zebi 148328 2007. április 19. 14:53
Válasz erre
A helyzet az, hogy nem ismerek másik magyar e-boltot, ahonnan Tamiyát lehet rendelni.
halaci 148327 2007. április 19. 14:47
Válasz erre
Van vendéglő, ahol 980 Ft egy korsó sör. Nem kell ott vásárolni.
Te is tudod, hogy van olcsóbb, más is tudja, ha ennek ellenére ezen az áron is el tudja adni, akkor igaza van. Ez a piac. Az lenne gáz, ha itthon csak ilyen áron juthatnál hozzá, de erről hála istennek szó sincs. Ezért is jó a net, mert a disznóságokra hamar fény derül. Aki pedig nem veszi a fáradságot, hogy utána nézzen, mire adja ki a pénzét, az sajnos magára vessen.
Zebi 148326 2007. április 19. 13:56
Válasz erre
halaci
Csak a poén kedvéért: modellposta.hu/ebolt_termekadatok.php
Ez a bolt akkor kb a Holdról szerzi be a Tamiya maketteket, vagy mire az áru ideér, átmegy 8-10 kisker kezén?
hofi 148325 2007. április 19. 13:42
Válasz erre
Csak csatlakozni tudok!
Magyar boltba csak a Replikába járok, vagy a Keleti Blokktól rendelek. Elképesztő és felháborító, hogy a prominens, netes boltot is működtető magyar cég 7 300,- ért adná azt a Spec. Hobby modellt, amit Kassán átszámítva 4 200,- Ft-ért veszek, kisker boltban. Ha hozok három ilyet, megvan a retúr vonatjegyem...
A másik nagymultúnagyhírű meg rásózza a kedvesemre azt a Gunze festéket, amiből már kifolyt a gyanta, talpig be van kötve a tartalma, és ki sem lehet nyitni... De persze blokkot nem ad.
És akkor a mindenféle kelletlen hazudozók, átverők, akik a fejük fölött két méterrel lévő makettről azt állítják, hogy nincs... Engem borzasztóan nem érdekel, hogy ennyire ostoba volt, vagy ennyire lusta: se így, se úgy ne legyen kereskedő.
exec 148324 2007. április 19. 12:04
Válasz erre
Azt hiszem ideje, hogy billentyűt ragadjak. A vásárlás elég sarkalatos pontom, ha valahol jól bánnak velem, oda vissza járok, ha rosszul, akkor soha többé. Ugyanakkor a boltosokat sem értem. Kicsit ferde az árképzési gyakorlatuk. A drágán adunk valamit, hogy a standard bevétel kevesebb cikken megtermelődjön szerintem nem jó megoldás. Mondhatnám rögtön az evergreen szálak röhejes példáját. Szálja 2-300 Ft. Régen ötésével csomagolva volt 800...

Jópáran ismernek itt arról, hogy szeretek börzén vásárolni, szeretem a piaci hangulatot, és szeretek alkudni. És szoktam is. Ne legyünk szívbajosak a börzéken. Gondoljatok csak bele, hányan kaptatok blokkot? Ha enged az árából is többet nyer, mintha boltban adná el, mert az áfát, avagy a Mehrwertssteuert simán lenyúlta... Gondoltam is az Olfás manusnál, hogyha nem enged az árból, akkor megpendítem, hogy adjon számlát, de aztán inkább nem vásároltam nála. A dragstert az osztrákoktól így is ár alatt hoztam el, de ők pl eleve engedtek a dobozon szereplő árakból.

Ha bemegyek egy boltba, egyre kevesebb helyen kapok tanácsot azt illetően, hogy hogyan csináljam, mi a jó. Kevés az olyan eladó, aki szagol a makettezéshez. ha kicsit tovább nézelődök, akkor már kötelezőnek tekintik, hogy vásároljak... (nem a legfelső polcokon lévő dobozok levetetéséről van szó...!)

Volt olyan hogy bementem boltba, és megkértem őket, intézzék el a szállítást, megmoondnom honnan, mint, tegyék rá a százalékukat, fizetek (mint a katonatiszt). Elutasították (alcladot próbáltam így venni).

Szintén boltban történt, hogy meg akartam venni egy makettet, és megkértem, had nézzek bele (nem lenejlonozott doboz volt, csak a szokásos cellux.) Nem engedték... A plázákban lévő játékboltokban is bele lehet nézni, ahol kinyalják a gyakornokok a fenekem... akkor hol fogok vásárolni?

A harckocsi makettezést pedig úgy hagytam abba, hogy 2002-ben egy korai Pz IV-est akartam építeni. Bementem, akkoriban csak H-t lehetett kapni. Megvettem. Kicsit érdeklődtem az átalakításáról, elém raktak egy aber maratást 6000-ért, hogy ezzel megoldható. Ezt még elfogadtam. Aztán elém dobtak további 10.000-ért maratásokat, idézem a szöveget "de ha ezeket nem veszed meg hozzá, akkor úgy is szar lesz". A kit került 3500-ba, hozzá a maratás lett volna 18000. 2002-ben főiskolásként. Elment a kedvem az egésztől...

Régen volt olyan bolt, igazi kereskedővel, aki tanácsokat adott, megnézte esetleg azt mondta, hogy ezt kezdésnek nem ajánlom, gyakorlat kell hozzá... Ma pedig a vigyed a drágábbat. Az olyan üzletben, ahol érdeklődök, és kapásból a legdrágábbat ajálják, hogy csak az a jó, elvből kijövök. (legyen az makett, vagy ruha, bármi).

Amikor külföldről rendeltem, válaszoltak minden levelemre, korrekt áron, korrekt időben jött a cucc (igaz eddig csak eu-n belül rendeltem).

Remélem alku tárgyában segítettem valamit, próbálkozzatok ti is! ;)
halaci 148323 2007. április 19. 11:43
Válasz erre
Zebi,

azt hiszem valamit félreértettél. Nem azt mondtam, hogy a magyar boltoknak - on és offline - a távol-keleti árakon kellene adni, hanem azt, hogy a közvetlen beszerzés költségével nehezen tudják felvenni a versenyt. A konkrét példát nem ismerem, nem tudom, hol láttad, de amit így hirtelen megtaláltam magyar árlistában, az MPM-nél és a Luckynál is az pl. a Mig 15 clear. Magyar bolt (nem netes):7145 Ft (29 EUR) , MPM: 26 EUR + szállítás, Lucky: 26,5 USD (4823 Ft). Ettől persze még egy másik készletnél lehet eltérő az arány.

Egyébként nem ismerem a cseh adórendszert, de pl. a szlovákkal összevetve a mienket már az SZJA, ÁFA, társasági adó kulcsok különbsége miatt is lehet akár 10-12% árkülönbség, azonos beszerzési ár esetén. De még egyszer hangsúlyozni szeretném, egyetlen boltban sem vagyok érdekelt, azt, hogy ki hogyan képzi az árát, honnan szerzi be az árut, azt ne rajtam kérd számon. Az egyik legtriviálisabb eltérés egyébként bizonyára a forgalom nagyságából ered, a cseheknél vagy lengyeleknél a nagyobb népesség és a sokkal nagyobb tradíciók miatt bizonyára magasabb forgalmi kedvezményt kapnak az imprtőrök. Azt hiszem, ezt a témát nem érdemes tovább ragozni, mint a legelején írtam, én is rendelni szoktam, nem kell meggyőzni, hogy jobban járhatok.
Akos 148322 2007. április 19. 11:32
Válasz erre
Én erre a problémára a makettversenyeken való vásárlást "találtam ki", és mint ahoy Móváron láttam, sok magyar makettező ezt válaszja. Látom, mit veszek, hiszen kinyithatom a dobozt (amire sok magyar üzletben nincs lehetőség) és nincs postaköltség.
Minden van, amit meg szeretnék venni, igazi ritkaságok is, az árakról pedig annyit, hogy egy 48-as Tamiya tankon és egy szintén 48-as figurakészleten 6000 Ft-ot spóroltam a magyar üzletek áraihoz képest.
Egyedül festékeket veszek magyar üzletben, a győri MegaModellben mindíg minden van festékből.
Keri 148321 2007. április 19. 11:18
Válasz erre
Szerintem teljesen felesleges ez a külföldi boltban-hazai boltban vásárolok kérdés.Ez nálam,de szerintem a nagy-nagy többségnél nem emócionális kérdés.Egyszerűen,ahol olcsóbb,gyorsabb,ott fogom megvenni.Egyik bolt sem kérdezi tőlem,honnan vettem a pénzt,mennyit dolgoztam érte,mennyi adót fizetek .Ez egy versenyhelyzet,és egyáltalán nem sajnálom egyik boltot sem,legyen az külföldi vagy magyar.Nonszensznek tartom,hogy itthon alapvető anyagokért kell napokat mászkálnom,hogy végre az 5. boltban találjak.Festék(alapszínek!),ragasztó(lehet,hogy röhejesen hangzik,de ez is sokszor nincs),tömítőanyagok,ecsetek,matricafeszítők,stb.Makettekről nem is beszélek.Ismerünk pár boltban dolgozó barátot,nagyon jól tudjuk,mi a helyzet.Én akkor elégeltem meg az itthoni boltokban a vásárlást,amikor az egyiknél 7 hónapot vártam egy makettre.De addig se 'egy telefon,se' egy e-mail,semmi.Mióta külföldről rendelek,semmi ilyen gondom nincs(az más dolog,hogy a magyar posta miket művel).Ha véletlenül nincs raktáron az adott áru,1-2 héten belül beszerzik,és törődnek azzal,hogy megoldják,ha probléma van.Nagyon szívesen vásárolnék magyar boltban,de amíg ezek a tapasztalataim,addig nem fogok.Ilyen drágán adja?Lelke rajta,majd megveszem máshol.Tudjátok,ha fejni akarod a kecskét,etetni is kell!Amíg nem tanulják meg megbecsülni a vásárlókat a magyar boltok,addig ne is várjnak sokat.Tisztelet a kivételnek,nagyon jó tapasztalataim vannak a papírmakett.hu-val.Korrekt,gyors ügyintézés,szállítás.Ennyi kell,semmi több.Biztosan fogok még tőlük vásárolni.
Keri
Pisti 148320 2007. április 19. 10:56
Válasz erre
Sziasztok!

Nem rendel valaki mostanában a hobbyeasy-tól beszélnék egy rendelésbe (pesti vagyok). Én sajnos hitelkártya meg tapasztalat nélkül nem tudok bele vágni.
Zebi 148319 2007. április 19. 06:25
Válasz erre
Egy bizonyos makett árszintjét figyelni szoktam rendszeresen, csak az összehasonlítás kedvéért, ez pedig a Tamiya 1/48-as Me-262A-2a w/Kettenkraftrad. Most a nálunk nyugatabbra, és ezért a Tamiya gyártási helyétől messzebre levő MPMShopot, és az egyik hazai e-boltot hasonlítom össze. Az MPMShop azért jó választás, mert onnan rendelve a listaárra már nem jön vám vagy más adó, csupán a szállítási költséget kell pluszban kifizetni. Az MPMShop az árréséből - jóhiszeműen feltételeve - fizeti az adókat, járulékokat, és a bolthálózatában dolgozóknak fizeti a bérét, és valószínűleg még így is megéri árulni nekik.
Álljanak itt akkor a konkrét árak is: MPMShop 34.6Euro = 8700Ft, itthon ugyanez 16350Ft. Azaz majdnem dupla ár. A többit mindenki dönte el maga.
halaci 148318 2007. április 18. 23:54
Válasz erre
Persze, hogy nem Róbert bácsik, de a 15% nem a kinti haszon, hanem a beérkezett árura itthon rárakódó - szerintem - minimális költségszint. A szállítási költségek nem nagyon térnek el megrendelőnként, bár tény, hogy egy-egy készletre mindig kevesebb jön ki, ha sokat rendelsz, de ebből az eladó nem ad, mert nem is tud további engedményt adni. Mint írtam, nem tudom, mekkora a bejegyzett viszonteladóknak adott árrés, de olyan bődületes nagy nem lehet, mert akkor az európai online boltok sem a magyarhoz hasonló árakon kínálnák a portékákat.

Nem állítom, hogy ez egy pályázatra benyújtható üzleti modell, de sarokszámoknak úgy gondolom, helytálló. Biztosan vannak költségcsökkentő tételek, kedvezmények, de a kiadási oldalon sem számoltam mindent, pl. az egész értékre rakódó iparűzési adót sem. Összességében az egyenlet úgy néz ki, hogy ha ebből akar valaki megélni, akkor a magán ár + szállítás nagyobb, de leglább is egyenlő kellene legyen a kedvezményes ár + szállítás + itteni költségek + itteni házhozszállítás összegével. Ha nem online boltról van szó, akkor az itteni költségekhez még belerakhatsz egy hatalmas pluszt, amibe az üzlet bérlete, rezsije kerül, meg egy alkalmazott, aki a boltban van, amikor a főnök vámhoz, szállítmányozóhoz, könyvelőhöz rohangál.
Varjúbácsi 148317 2007. április 18. 21:07
Válasz erre
Halaci!
Nem értelek igazán:"Nem a boltok védelmében mondom, de ha a Lucky árára ráraksz 15%-ot..." ?! Miért kellene rárakni még a 15%-ot a Lucky áraira. Abban az árban kőkeményen benne van minden közterhe amit ott fizet és a haszna is a kereskedőnek!!!
Ott sem Róbert bácsik vezetik a boltokat. A szállítás pedig a magyar kereskedőnek talán még olcsóbb mint a magánembereknek, hiszen nagyobb tételt rendel, és arra általában van kedvezmény.
Varjú bácsi
halaci 148316 2007. április 18. 20:41
Válasz erre
Bocsánat: találkozok = találkozom. Ejnye.
halaci 148315 2007. április 18. 18:43
Válasz erre
Direkt nem említettem neveket, de mind a rossz, mind a jó példának felhozott üzletekkel egyetértek, a fórum hozzászólásai alapján azt hiszem, mások is. Most jövök rá, könnyen találkozok jó példákkal, ha a rossz helyeket már eleve fel sem keresem.
Kapitany 148314 2007. április 18. 18:43
Válasz erre
Bekapcsolódva a beszélgetésbe, mint győri, leginkább az itteni helyzetekről tudok nyilatkozni. Ritkán szoktam külföldről rendelni, mert mint kiskorú, és önálló keresettel nem rendelkező személy, nem lehet hitelkártyám ergo rendelni sem tudok. Néha megszoktam kérni egy két makettezőbarátomat, hogy csapjon hozzá a rendeléshez, vagy rendeljen nekem valamit valahonnan és majd kifizetem. Lényegében szerintem tényleg vásárlóbarátabb a kínai vagy a lengyel (gondolok itt a jadar lengyel termékeire) árak, de egy festékért, vagy csomag szikéért, ha itt is meglehet kapni, nem fogok többszáz kilométerről rendelni. Az itteni Mega Modellben lehet, ha van készleten, Tamiya, MM, (hamarosan) Vallejo festéket is venni. Sőt néha egy- két olcsóbb makettel meg is lepem magamat. De mindig jó belépéskor egy baráti mosoly, a kézfogás, egy kis beszélgetés, áru után való érdeklődés, meg a rendesebb henteseknél megszokott, "te ezt ne vedd meg, mert már lassan szakálla lesz, olyan öreg ez a festék" vagy "ez nem érdekel, úgy viszik mint a cukrot, de ezt félre tettem" típusú baráti gesztusokat. Én ezt nagyon hiányolnám. A maketteimet leginkább börzéken szoktam beszerezni, meg nem is építek olyan gyorsan, hogy havonta egy új rakományra lenne szükségem.
Nekem a makettboltokról, itt Győrben, de Budapesten is (egy két negatívumkivételével) nagyon kellemes benyomásom van, mindig szívesen megyek be, tudván, hogy mindent megtesznek problémám orvoslásának céljából, mégha egy- két száz forinttal többet kell otthagynom.
lucky 148313 2007. április 18. 18:36
Válasz erre
Én többnyire festéket szoktam ott venni, tehát nálam akkor vágnak arcot, ha drágább dolgot veszek.:)
MrChef 148312 2007. április 18. 18:35
Válasz erre
Hozzáteszem: a boltok leírásában nem erényes dolog ferdíteni, de túl sokat színezni sem. Törekedjünk az objektivitásra.
halaci 148311 2007. április 18. 18:34
Válasz erre
Otthon, kihozza a postás. Ha meg nem vagy otthon, akkor ott, ahol a csomagletétet.
lucky 148310 2007. április 18. 18:34
Válasz erre
A posta fogja kihozni az általad, a Luckymodell oldalára történt regelésnél megadott címre.
Ebből következik, h előre fizeted a postát is.
MrChef 148309 2007. április 18. 18:33
Válasz erre
Nálam a Bajcsyn lévő MegaModellben fordult elő párszor, hogy "ja, nem 200.000 Ft-os RC autót veszel, csak két festéket?:-P" - arcot vágtak, amikor venni akartam ezt-azt.

Miután az internet hatalmas nyilvánosségot biztosít, való igaz, hogy ahol egyszer az ember megütközik, annak híre megy. És persze annak is, ahol jó a kiszolgálás (Ho-KI, Kolosy téri makettbolt...stb).
Tehát egy netes boltnak nem is éri meg csalni, mert utána lehúzhatják a rolót...
Luki66 148307 2007. április 18. 17:27
Válasz erre
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, ha a Lucky modell-től rendelek, az árut hol vehetem át.

Köszi a válaszokat.
halaci 148306 2007. április 18. 17:23
Válasz erre
Az a bolt, ami egy itthon 5000 Ft-ért elérhető készletet 8900-ért ad, az a nagyon balekokra számít és nem hiszem, hogy a fórum látogatói közül egy dallamos mosolynál többet bárkitől is kapna.

Talán nem véletlen, hogy a "kleine fische, gute fische" német kifejezésből honosodott meg nálunk magyarul is. Nálunk valóban sok helyen - nem csak makettnél - sz..nak a fejedre, ha csak apróság kell, de én az utóbbi időben inkább jó példákkal találkoztam. Biztosan köszönhető ez a bővülő konkurrenciának és annak is, hogy pl. itt is nagyon hamar megjelenik, ha egy bolt simlis vagy modortalan.

Leopold vs 1/72 Revell. A Leo 22 ezres. 11 db Revell. Megnéztem, 52 féle 1/72 és 1/76 arányú készletük van. Csak egyet tarts mindből, és már majdnem 5 leopoldnyi pénzed áll benne - és ha megveszem azt az egyet, akkor Te már hiába mégy. Ismét mondom, nem sajnáltatni akarok senkit, de tény, hogy azonos pályán különböző szabályok szerint folyik a verseny.

A nagy láncokat végképp keverném ide, egyrészt mert az árképzésüknek semmi köze a szakboltokéhoz, az eladók figyelmessége és hozzáértése sem igazán jellemző, az áruválasztékuk pedig finoman szólva is hullámzó. Örülök az olyan 50%-os Spar akcióknak, amilyen azt hiszem februárban volt egy szombaton, de gondolom mindannyian a készülő Tigrincsünk lánctalpai elé vetnénk magunkat, ha ezeknek a kínálatára kellene hagyatkoznunk :-).
halaci 148305 2007. április 18. 16:52
Válasz erre
Bocsánat, kicsit off lesz, de továbbgondoltam az előbbit és azt hiszem, egyre jobban tisztelem azokat, akik még fenntartanak boltot nálunk. Csak a pénzügyekben való általános járatlanság és a gyér nyelvtudás tartja őket életben. (Nem sértésnek szánom!!!)

Nem tudom, mennyi kedvezményt ad pl. a Lucky a céges vevőknek, tehát ezt nem tudom beleszámolni, de a szállításra tuti nem vonatkozik. Ha az olcsóbb, netboltos konstrukciót nézem, akkor az itteni árakra még rá kell rakni a vevőhöz szállítás postaköltségét, ez tovább rontja az itteni ár pozíciót. Nagyon minimálként havi költségként felmerül a céges net (kb.10.000 Ft), egy külker forgalmat és havi ÁFA bevallást készítő könyvelő (olcsón szintén havi 10.000 Ft) és az APEH által elvárt vállalkozói minimálbér a közterheivel (kb. 170.000). Telefon, kocsi, ebédjegy - semmi.

Ez a 190.000 Ft lenne a 15%, vagyis kb. 1.270.000 Ft bekerülési értékű árut kell eladnod havonta, hogy összejöjjön. Ez bruttó 1.752.000 Ft. Havonta. Naponta 58.400 Ft forgalom. Lesz belőle nettó 81.750 Ft jövedelmed - ha összejön. Ja, és a 2 hónapos szállítás miatt minimum 2,5 millió forintod folymatosan le van kötve, plusz a beragadt áruk. Csinálnád?
sang 148304 2007. április 18. 16:41
Válasz erre
ok, tisztában vagyok a vámmal meg áfával, de ha pl a nagyker (importőr) 5000 Ft-ért ad egy makettet nagykeráron, az miért lesz a boltban 8900 Ft?
A készletek dolga pedig olyan kockázat, amit be kell vállalni, persze okosan (logisztikai területen tevékenykedem...:-)).
Én pl, ha nincs valami, megyek a köv. boltba, nem várom meg, amíg lesz cucc. nyilván nem kell készleten tartani mondjuk a Trumpi féle Leopoldból, de hogy a 2000 Ft-os revell 1/72-s tankokból pl miért nincs, azt nem értem. Komolyan mondom, inkább megyek a tecsóba meg a sparba makettet venni, mer' ott van választék. Szakboltban pedig mindig éppen elfogyott, de már jön, meg megrendeljük, ha kell, és 1 hónap múlva már viheted is, stb..
Megértem én a boltosokat, de akkor sem megyek oda, ha rossz a tapasztalat.
Ha tündibündi velem, meg minden, akkó' lehet.
Ausztriában kezüket-lábukat összetörik, h kiszolgáljanak, ha veszek egy ecsetet, itt meg sok helyen 10 fokot esik a hőmérséklet, ha csak egy italeri figurakészletet kérek ezerötért, nem a Tamiya 32-es F-15-jét.
Tisztánlátás végett, nem magyarbolt-fóbiám van, csak látom a különbséget.
Meg kíváncsi vagyok, ki mit gondol. Boltosok is.
halaci 148303 2007. április 18. 16:19
Válasz erre
Nem eretnek, csak az éremnek két oldala van.

Az egyik, hogy én is kintről rendelek nagyobb cuccokat, mert egyrészt olcsóbb, másrészt nagyobb a választék. A másik oldal, hogy magánemberként nem fizetek utána ÁFA-t, nem tartok fenn boltot, könyvelőt, fizetek iparűzési adót és főleg nem akarok megélni belőle.

Nem a boltok védelmében mondom, de ha a Lucky árára ráraksz 15%-ot, aminek fedeznie kell a cég összes költségét a fizetésedtől a sarcokig, arra pedig még 20% ÁFA-t (ne számolj, +38%), akkor nagyjából a magyar áraknál vagy. Akkor tudja lejjebb vinni, ha nem légipostával, hanem hajóval hozatja be (2 hónap a rendeléstől) és kereskedőként nagyobb mennyiséget rendel. Akkor viszont 2 hónap + x ideig benne áll a pénze, és imádkozhat, hogy te, meg én, meg a többiek még mindig meg akarják majd venni nála és ne szerezzék be közben külföldről. A stílus, modor, hozzáállás más kérdés, de őszintén megvallva, ha most lenne pénzem egy makettbolt indítására, nem vágnék bele.
sang 148302 2007. április 18. 15:29
Válasz erre
naná saját érdekeimet lesem.
csak kíváncsi vagyok, hova akarnak eljutni a magyar on- és offline boltok így.
Azt még nem is mondom, hogy némely hagyományos üzletben hogyan bánnak az ott pénzét költő delikvenssel. Persze ide is igaz, h vannak kivételek, de attól még drágák, ugyebár. A bizalom meg, ahogy látszik is, egyre nő a népekben a Luckymodelhez hasonló távol-keleti áruházak iránt, így ha én magyar makettboltos lennék, az áraimat igyekeznék kedvességgel, szaktudással, gyorsasággal, magyarul hardcore vevőorientáltsággal ellensúlyozni.
Vagy ez eretnek gondolat?
CsTom 148301 2007. április 18. 15:19
Válasz erre
Sang!

Ne a kínai népgazdaság érdekeit nézd, hanem a sajátod. Ha lehetôsége van, nyilván mindeki harmadáron és gyorsabban beszerzi a dolgokat külföldrôl. Én fél évet vártam egy Academy Apache-ra egy itteni webshoppon.. de volt kit másfél év után hívtak fel, hogy aktuális-e a dolog. Szóval rendelj csak bôszem.. és a végén számold össze mennyit is spóroltál :))
Pisti 148300 2007. április 18. 14:02
Válasz erre
Sziasztok!

Alclad2 fekete alapozó engem is érdekelne.
MrChef 148299 2007. április 18. 13:30
Válasz erre
sang,

én is nem hiába tankoltam fel tavaly ősszel a Luckymodeltől és a Hobbyeasy-től. Kb. 120.000 Ft-nyi makettet és cuccot vettem tőlük, amivel úgy 20 évre el vagyok látva. Postaköltséggel is 35%-kal olcsóbban jöttem ki, mintha itthon vettem volna meg ezeket. Kínai népgazdaság vagy nem kínai, a vevő az első, nem pedig a bolt. Ideális esetben ők vannak értünk, nem pedig fordítva. A kínai/hong-kongi ez az ideális eset.:-) Korrektség, gyorsaság.
novakgabor 148298 2007. április 18. 12:56
Válasz erre
Muzzy !

Hát remélem nem csúsztam le, a dologról, és esetleg még megkapod valahogy ezt az infót, kellene egy KRÓM és egy FEKETE ALAPOZÓ.
Ha ezt már itthon olvasod és nem vettél, akkor is jelezz vissza légyszi, mert akkor meg kell oldanom máshogy!

Köszi !
Ui: Mováron próbáltam, minden volt csak króm nem :-(
sang 148297 2007. április 18. 12:24
Válasz erre
Sziasztok,
még egy adalék a Luckymodel-ről rendelőknek: makettett ápr. 6-án rendeltem az oldalon, a húsvét miatt 10-én dolgozta fel és postázta is a cég, tegnap, 16-án pedig már bontogattam is a dobozt!
Amit rendeltem, nálunk 9800 Ft + postaktg., Hong Kongból pedig postával együtt 4480 Ft volt és nem akciós.
Teljesen "érthető", hogy a magyar boltok miért adnak minden dupla áron, 0 raktárkészlet miatt 2 hónap rendelési idővel, nem??
Egyszer rendeltem hazai webshopból, kb. másfél hónap alatt kaptam meg az Eduard (Csehország, ugyebár k..va messze van...) maratását, ráadásul a megrendeléskor az ára 2800 Ft volt, mire megkaptam, 3200 ft lett belőle, telefonhívásomra az "időközben felment az ára" választ kaptam...)
Kösz szépen, magyar boltok, persze tisztelet a kivételnek, mer' az is van ("Repülőgépvezető becézve" nevű kolléga például).Nyilván meg tudják magyarázni ezt az üzletpolitikát, meg azt is, h én mekkora szemét vagyok, h a kínai népgazdaságot lendítem felfele. :-)
nagy z.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152.