/ Fórumok /

Retusbaj

Ha retusod beszáradt, vagy éppen segíteni akarsz azokon, akik ilyen problémával élnek, akkor írd meg a fórumra.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.
latyaa 643773 2018. április 28. 21:11
Válasz erre
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni airbrusal kapcsolatban.
A bajom odáig fajult hogy lassan már 2 hete makettezni se tudok, mert nem működik a pisztoly.
Szinte csak vékony vonalat tudok vele fújn, hiába állítgatom a festék vonal vastagságot, szinte csak vékony vonalba enged fújni.
Akkor, elkezd köpködni, bedugul, van hogy alig jön festék.
Eddig semmi baja nem volt, most meg...
Eddig 1.5baron fújtam, semmi baja nem volt most meg már az életemre tör a saját pisztolyom.
Csináltam pár képet hogy nézzétek meg miket csinál. A pisztoly Alder Ad340.
Az egyik képen azt látjátok, hogy igazából szinezet valami jött ki... mondjuk ott a festék lehet a bibi. A AMmobyMIg termékeknél azt vettem észre hogy nagyon sokat állnak a polcon, és mintha lejárna a szavatosságuk.
De a másodikon meg nagyon fényes a lefújt felület, a festék maga. Valakinek voltak már hasonló problémája?
www.kepfeltoltes.eu/view.php www.kepfeltoltes.eu/view.php
bercsi 643707 2018. április 27. 07:40
Válasz erre
Akkor vegyük úgy, hogy nem szóltam :-)
Őszintén megmondom hogy nem tudom az enyém mikor és mitől lett ilyen, használtan vettem szóval lehet hogy ez a hiba már akkor is fenn állt.
Azért is mondtam, hogy nem kell vele foglalkozni, mert a szórásképben szerencsére nem veszek észre változást, engem nem zavar.
Viszont ha ez új pisztoly, akkor igen is hibás darabnak számít szerintem.
Gabusch 643684 2018. április 26. 14:47
Válasz erre
Ha már szóba került! Triplexen mi van? Kb, szeretném, ha amennyit én makettezem, kiszolgálna életem végéig (elvileg, ha nem cseszem el, erre van kapacitása), de ha ehhez nekem is tennem kell valamit, akkor hadd tudjak róla!
tyimosenko 643683 2018. április 26. 14:42
Válasz erre
Az evo silverline-om belseje tökéletes felületű, viszont a BD-130-asom tartály alatti csatornájának egész alsó része ilyen. : )) A BD kb 4 ezer ft-ba került, annál ez még oké, de a silverline kb. 10szer annyiba fájt.. A Grafo meg 15szörös..
tyimosenko 643682 2018. április 26. 14:25
Válasz erre
Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

Ezeket a fotókat tüzetesebben megnézve és a magyarázatomat olvasva végül megértette az eladó a problémát és egyetért vele. Visszaveszi, cseréli, vagy kedvezményt adna a következő rendelésből.
Egyébként a prakticke naradi pozsonyi szórópisztolyos vállalkozóról van szó. Kifejezetten korrekt amúgy az eladó, csodálkozom, hogy egy ilyen elég feltűnő hibát nem vett észre és továbbadta volna. Nem feltételezem, hogy átbaszási céllal tette volna.

Nincs szerencsém a festékszórókkal. Megjött a posta kedves papíralapú levele a vámkezelési megbízásról a PS 770 fejre. SMS-t nem kaptam előtte. A címzett általi vámkezelést választottam, bár lehet, hogy ezzel elhúzom az ügyet még pár héttel. Kíváncsi vagyok a folyamatra, most vámolják először csomagomat. A melómból kifolyólag jó ha gyakorlatban látom a magánszemély saját nevében történő vámkezelése folyamatát.
pwss 643674 2018. április 26. 10:30
Válasz erre
A Grafon nikkel bevonat van, ami nem szereti pl az Acetont. A fotón nem látszik jól, de ha a bevonat sérült, korrodál, az bizony hiba. A HS csak a CRPlus pisztolyokat krómozza, ami jóval ellenállóbb.
pmheros 643673 2018. április 26. 09:51
Válasz erre
(Utoljára ilyen kifogással kisiskolás koromban próbálkoztam, miszerint a többiek is egyest kaptak a dolgozatra.)
Nem számít hogy előfordul-e másik pisztolyon vagy sem. A másik pisztolyon is, és ezen is hibának számít ha nincs bevonat rajta!

Üdv.: pmheros
bercsi 643672 2018. április 26. 09:45
Válasz erre
Pedig de.
Az én evo-m belseje is ilyen, nem kell vele foglalkozni.
tyimosenko 643670 2018. április 26. 09:27
Válasz erre
Grafo1
Grafo1
Grafo2
Grafo2

Sziasztok!

Szerintetek normális helyzet, hogy egy H&S Grafo pisztoly tartályának belsejéről hiányzik a felületi bevonat egy egész nagy területen? Szerintem nem. Az eladó állítja, hogy ez előfordul bármelyik Grafonál. Szerintem ez lehetetlen ettől a cégtől.
Remélem látszik a probléma a képeken.
Köszi szépen a véleményt!
bsuli76 643665 2018. április 25. 22:00
Válasz erre
Én fújok Revell Aqua és Vallejo Model Air-rel is. Ecsettel részleteket festek Revell Aqua-val.
Egyikkel sincs semmi bajom. A Revell a legjobb festék, amit eddig próbáltam.

Ha valakinek ezekkel nem sikerül festeni, akkor rosszul csinálja.
A boltos ha nem tud angolul, akkor kénytelen magyar forrásból szerezni az ismereteket, amik nagyon limitáltak.

Revell Aqua:
Festékhez hozzáadom a Revell Aqua Mix-et. Jó hígra, így jól fújható. Nem túl hígan tökéletesen ecsetelhető. Nincsenek ecsetnyomok. A kockadoboz felnyitása után hurkapálcával keverem (nem rázom). A dobozban nem higítom, hanem a melóhelyről hozok haza üres kávétejszínes kapszulákat, azokban keverek.

Vallejo Model Air:
Minden kis tubusba teszek egy vulkanikus kődarabot/gyöngyöt (a Természettudományi Múzeumban vettem 400 forintért egy nagy dobozzal). Ennek relatíve nagy a tömege és egyáltalán nem korrodál (rozsdamentes csapágygolyó, egyéb fémdarabok felejtősek). Jól felrázom kb. 1 percig, meg a kezemben görgetem, ezzel melegítem is a festéket.
Tíz csepp a pisztolyba, ehhez jön 2 csepp Vallejo Flow Improver. A pisztolyban ecsettel összekutyulom, hogy biztosan elkeverődjön a retarder.

Mindkét recept tökéletes, soha semmi bajom nem volt vele.
Pisztoly HS Evolution CR Plus.
Kompresszor Sparmax TX-620X.
1-1,2 bar nyomás

Üdv,
Balázs
Willi 643647 2018. április 25. 18:18
Válasz erre
Üdv!
Én is csak keverek és keverek. Van egy rakás színárnyalatom. Ha az adott maketthez nem megfelelő, félreteszem. Mindből van vagy 2 dl. Egy egész polcravaló. Azért az esetek többségében eltalálom... Azt hiszem.
pwss 643584 2018. április 24. 01:48
Válasz erre
A Tamiya, Gunze Mr Color, Vallejo, AK, MIG, Citadell stb mind akrilfesték. Anyagismeret hiányában, még a boltosok is mondnak nagy sületlenségeket. Az akril polymer, egy szintetikus gyanta amit hordozóként használnak, a pigmentek 'összeragasztásához'. Létezik oldószerben ill vízben oldódó változatban. A Mr Color 'észteres' festékben is akril polymer van, mint az Aqueous-ban. Ebből az irányból nagyon nehéz megfogni a témát. Ami lényegesebb, hogy mi az adott festék oldószere ill hígítója. Ebből a szempontból a legérdekesebb a Tamiya/Gunze 'akril' festéke, mivel egy univerzális gyanta van benne, ami vízzel, alkohollal, de Lacquer/észteres hígítóval is használható. A Tamiya/Gunze 'akril'-t fújáshoz érdemes a Mr Leveling Thinner használni, mert az agresszív hígítónak az egyik előnyös tulajdonsága, hogy öntisztuló. Mivel nem csak hígítóként, hanem oldószerként is funkcionál, ezért a pisztolyban feloldja a düzni, tű végére száradt festéket.
Az összes felsorolt festéket használtam már pisztolyban, egyik sem használhatatlan, de nagyon más tulajdonságokkal bírnak. Másrészt nem mind1, hogy vízzel vagy egy erős méreggel /cellulóz, észter/ dolgozunk a lakásban.
Gabusch 643534 2018. április 22. 20:49
Válasz erre
Ez meg a másik. :) Csak én ennyire nem is megyek bele. Hasonlítson, nekem tetsszen és csókolom.
Kojak75 643532 2018. április 22. 20:25
Válasz erre
Én pl. utálok színeket keverni, mert soha nem sikerül egyszer sem ugyanaz.
Amit pl kinézek egy képről.
Üdv kojak!
juge75 643509 2018. április 22. 09:00
Válasz erre
Gunze Sangyo /Japán/ makett és festékgyártó cég. Új neve GSI Creos Corporation.
Az ő márkájuk a Mr.Hobby is.
Kínálatában megtalálhatóak:
Mr.METAL COLOR-fém színek-/Sötétkék cimkés Mr. Color Thinner kell hozzá/
Mr.Color akril festékek-/Sötétkék cimkés Mr. Color Thinner kell hozzá/
Mr.Surfacer alapozók-Észter bázisúak-/Sötétkék cimkés Mr. Color Thinner kell hozzá/
Mr.Finishing lakkok-alapozók /Spray/
Mr.Metal Primer fém alkatrész bevonó lakkok-alapozók
Mr.Base alapozók

valamint egy vizes bázisú akril festék család:
Aquieus Hobby Color Vizes bázisú Akril /világos kék cimke, AQUEOUS COLOR THINNER való hozzá, előzőekkel nem keverhető!/
Acryson-Vizes bázisú Akril /világos kék cimke, Acryson Thinner való hozzá/
www.mr-hobby.com/en/itemList.php
Gabusch 643506 2018. április 21. 23:26
Válasz erre
Én pl. utálok színeket keverni, mert soha nem sikerül kétszer ugyanaz.
Willi 643503 2018. április 21. 22:57
Válasz erre
Sziasztok!
Olvasgatom hosszú-hosszú ideje a hozzászólásokat és sok mindent nem értek. Soha eszemben sem volt profi makettező festékeket használni, ezért mentem rá a Trinát akrilra. Simán átment a pisztolyon, persze megfelelő hígítás mellett. 1 kg az életem végéig elég lesz, minden alapszínből. Ehhez ugyan színlátásnak kell lennie. Bár színtévesztőnek vagyok kikiáltva, mégis sikeresen keverek színeket a hozzáértők szerint. Én azt gondolom, mindenkinek magának kell tudnia, mit akar tenni a makettjével. Ha kiállításra akarja vinni, hát be kell tudnia, nem biztos, hogy ő viszi el a pálmát. Ha pedig otthoni élvezkedésre készíti, akkor a legprofibb festés is unalmas lehet. Én azt gondolom, úgy kell makettezni, hogy jól érezzük magunkat. Ez nem verseny. Van, ami nagyon jó lesz, van ami kevésbé. A dolgok szubjektívek. Nincs recept a fölényre. Egyszerűen csak érezzük jól magunkat!
Gabusch 643502 2018. április 21. 20:54
Válasz erre
A Gunzénál van Mr. Hobby Color - ez vizes/alkoholos, illetve Mr. Color ez tudtommal észteres. Utóbbi hígítója azt hiszem, jó az előbbihez is, a Tamiyáé pedig a Hobby-hoz.
Az észterest még nem használtam, a hozzá való makett valahol úton Amerikából.
truth 643500 2018. április 21. 20:46
Válasz erre
Egyébként amin meglepődtem hogy a Gunze akril csak 2,30 EUR, az oldószeres 3,40 EUR. Ehhez képest a Revell és a Humbrol enamelek 2,10 EUR-ba kerülnek. A Vallejo drágább, az azt hiszem 3,40 EUR, az 1 db Tamiya a retarderrel volt 9 EUR (ez kicsit meglepett, bár a 23 ml-es üveg elég nagy).

A Tamiyából úgy tűnik hogy nincs túl sok szín (pl. a Vallejohoz, de még a Revellhez képest sem), a Gunze kínálata sokoldalúbbnak tűnik.
truth 643499 2018. április 21. 20:37
Válasz erre
A mai napomat tudományos alapokra akartam helyezni, úgyhogy elmentem a makettboltba és megnéztem mit tartanak. Bevallom őszintén néhány festékes standra soha rá sem néztem eddig.

Szóval Vallejóból van nekik a Modell meg az Air sorozat, van Citadell amit biztosan nem fogok harckocsikhoz venni, van komplett Revell, Humbrol, Tamiya és ami megzavart két féle Mr. Hobby. Hamar felhomályosítottak, hogy ez az amit itt Gunzénak hívtok (én a tégelyeken nem láttam leírva), úgyhogy beszélgettünk kicsit az airbrushról.

A Revellre annyit mondtak hogy jó-jó, felületi fújás okés, de a finom mintákat felejtsem el. A Humbrol, ugyanúgy ahogy ti is mondtátok, felejtős. A Vallejo Modell szintén használhatatlan, az Airt meg sem kérdeztem. A Tamiya jó, könnyű vele bánni, de vastagabb réteget ad mint a Gunze. "Alternatív" oldószernek izopropanolt javasoltak. A mesteri munkára a Gunze akrilt és az abszolút felsőfokhoz az oldatos Gunzét ajánlották. Ez utóbbit a saját oldószerével együtt. Példának azt mondták hogy olyan finom munkákra is képes hogy akár tetováló szintű mintákat is lehet csinálni. AK és MIG egyáltalán nincsen náluk.

Végül dilemmáztam és vettem egy Tamiya akrilt meg egy retardert hozzá. A következő kísérleti lépések egyike ez lesz. Kíváncsi vagyok mi is az az "ég és föld" :) Izopropanollal fogom higítani, az történetesen van is itthon.
Gabusch 643485 2018. április 21. 09:35
Válasz erre
Igen, újabban én is azt használom. Viszont 25+ éve festék volt, hígító nem, cserébe a jugók a piacon kb. 4-5 festék áráért adtak egy liter tisztaszeszt.
Egyébként nekem úgy is bejött, igaz viszont, hogy egy Tamiya Spraywork Basic volt vele használatban. Ami amúgy egy nagyon jól eltalált dolog, különösen kezdőknek, vagy olyanoknak, mint én, akik megrekednek egy szinten és több más hobbijuk mellett játszanak ezzel is. Most, hogy tartályos kompi, Triplex pisztoly, kicsit más a történet, viszont nincs is már alkoholom, csak a gyári hígítók.
vlevi 643483 2018. április 21. 06:41
Válasz erre
A Tamiya valóban higithato alkohollal, de a saját hígítóval, vagy a gunze hobby thinnerrel sokkal jobb, ellenállóbb felületet képez. És nem is szárad olyan gyorsan, mint a tiszta alkohollal.
Gabusch 643481 2018. április 20. 23:37
Válasz erre
A Vallejo AB Cleaner elvileg 2-Butoxietanolt használ hatóanyagként (valami angol nyelvű leírása alapján). Ez legkisebb kiszerelésben - ha magánember számára egyáltalán hozzáférhető - fél litert jelent, Amerikában ez 20$, ergo itthon sokkal több. Ha van még benne más, a veszélyes anyagokat tartalmazó leírásában nem szereplő összetevő is, akkor simán benne van a pakliban, hogy önmagában nem ér semmit. Ellenben, ha tényleg ez az egyetlen hatóanyaga, akkor a fél literből legalább tízet lehet kihozni ioncserélt vízzel, úgy meg már esetleg meg is érné pepecselni vele.
pwss 643480 2018. április 20. 23:09
Válasz erre
Akrilnál glycol /glycerin -t kevernek hozzá, Lacquer-nél meg benzol származékokat. Ezek a száradás lassítók akadályozzák meg, hogy a festék ne száradjon meg útközben. Csak 'nedves' festék képes terülni, és száradás útján térhálós szerkezetet felvenni.
Hiába van hígítóban 80-90% kommersz anyag - deszt viz/alkohol/nitro cellulóz - a titok az adalékanyagokban van, nem a hígítóban. A magas árban azt a tudást és garanciát kell megfizetni, hogy a gyártó festékrendszere mindig hozza a beígért teljesítményt. Az elmúlt 20+ évben a Tamiya/Gunze párosban még sosem csalódtam. Viszont vannak átverős cégek ahol sem a tudás, sem a garancia nincs meg, hogy müxik a festékrendszerük.
Akril alapozók közül csak egyet ismerek, amelyik csiszolható/javítható szaradás után - Badger Stynylrez. A Mig AMMO One shot primer néven árulja ue.
Hiába vannak már szuper vízben oldódó gyanták/kötőanyagok, a hobbi gyártóknak mérlegelni kell mit adhat el otthoni felhasználásra. Attól, hogy valami vízben oldódik, még lehet erősen mérgező /pl poliuretán/. Mikor valaki az akril/vízben oldódó festékek tulajdonságairól beszél, nagyon nem mind1 mi van abban a festékben. Maga a Vallejo is más gyantát használ a különböző termékcsaládjaiban.
Coroman 643478 2018. április 20. 22:45
Válasz erre
Szia truth!

Én is Revell/Humbrollal kezdtem a légecset használatát. Ami a legzavaróbb volt számomra, hogy ezek a zaccot hagytam maguk után és egy színcsere a pisztoly szétszedésével kezdődött. A hígításhoz az itt olvasottak alapján a L-es festékbolti hígítók arzenáljával kezdtem, mer az occó. Mikor meguntam a zaccok takarítását és az eltömődéseket, a szintén itt ajánlott Gunze márka H-sorozatából szereztem be pár színt, és nem voltam rest a szintén itt ajánlott sötétkék mindent hígító csodaszer 1dl-es próbadarabját megvenni. Akkor értettem meg, hogy mi az ég és föld. A színcsere 1-2 perc míg átfújok emesét a pisztolyon. Ugyanez a fújások végén, nem kell mindig szétszedni a pisztolyt. A hígítóból vettem mindjárt egy 400ml-es kiszerelést (ez még 2013-ban volt) és ebből még van kb 1dl hátra. Ezt a mennyiséget évi 4-5 akkor még főleg 1/48-as madárhoz használtam el. Használtam a Revell/Humbrol/Model Masterek és Tamiya higítására is. Hogy miért is írom mindezt? Eleinte én is kétkedéssel olvastam a hozzászólások rendkívüli magasztaló hangnemét és tartalmát, de fogtam magam, nagy levegő és kipróbáltam. Nem csalódtam. Viszont van AK/MÍG festékem is (15-20 fiola körül) nem olyan rossz, de (személyes véleményem) nem tartom olyan jónak őket, mint a Gunze-t. Mára már csak ecseteléshez használom, vagy modellvasúti terephez. Egy szó mint száz a Gunze-t bátran ajánlom.

A másik teljesen szubjektív meglátásom, a hígítók körüli álladó eszmecserét illetően, eleinte én is ügyeskedni akartam, mert hát drága az a hígító, de a saját felhasználásom tekintve az évi 1000Ft nem tűnik fel a kiadások között (4 gombóc fagyi), viszont nem kell vesződni csak önteni, keverni és élvezni a festést.

Üdv,
Coromant
Gabusch 643473 2018. április 20. 21:19
Válasz erre
A Tamiya/Gunze tökéletesen hígítható gyógyszertári 96%-os etanollal, ha valaki hozzá tud jutni. Sajnos az én ilyen lehetőségeim megszűntek, meg az is baromi drága.
Egy hibája van, ha ez egyáltalán az, eszetlen gyorsan szárad, különösen a Tamiyával.

Az én megfigyelésem saját munkáim kapcsán az, hogy fújva lényegesen vékonyabb a festékréteg, ennek okán nyilván sérülékenyebb is. Ecsetelve a Vallejo egy komplett filmréteget alkot, elég masszív. Fújva az alapozójáról ugyanez nem mondható el, körömmel egy pillanat alatt felkaparható, akár véletlenül is.

A tárgyban végzett felületes kutatásom alapján van valami elvileg hozzáférhető leírás a hatóanyagokról (lévén ezek némelyike veszélyes), pl. a Vallejo AB Cleaner hatóanyagát is tudjuk talán, csak sajnos nehéz lenne hozzájutni kis mennyiségben egy próba erejéig. Az meg, hogy súlyos ezreseket dobáljon ki az ember olyan anyagok beszerzésére, amivel aztán semmit nem tud kezdeni, nekem valahogy nem feltétlenül szimpatikus.
truth 643471 2018. április 20. 20:50
Válasz erre
Na igen, sok mindent figyelembe kell venni. Nekem sikerült már a végső zárólakkozással is feltépni kisebb helyen a komplett festékréteget úgy, hogy a műanyag színe látszott. A Vallejoval ilyen téren nem volt rossz tapasztalatom még.

Én amúgy - totál amatőr lévén - kísérletezgetős vagyok, nincsenek meg a jól bevált márkáim, azért gyűjtök ennyi infot. A MIG-gel kicsit bizonytalan vagyok, a "csodaszereiket" nem igazán szeretem, mert parasztvakításnak, "ügyes marketingnek" tartom őket. A festékeikkel az a félelmeim vannak amibe a Vallejoval már belefutottam, hogy az összetétel ismeretének hiányában kénytelen leszek a saját vegyszereiket használni. Ennek csak egy részről az 5x ár az oka, de inkább az hogy én szeretem ismerni hogy oldószereket, tisztítószereket vagy higítókat. Az alapelvem, hogy a legtöbb anyag (a festékek kivételével persze) helyettesíthető.

Ebből a szempontból szimpatikusabb az akril alapú és (remélhetőleg) etanollal jól működő Tamiya. Ha a gyógyszertári alkohollal nem jutok vele dűlőre, úgy gondolom hogy még mindig lesz terem a kísérletezgetésre. Valahogy nekem a makettezés a kreatív, történelmi és vizuális hobby mellett egy kicsit kémia is :)
Gabusch 643468 2018. április 20. 19:06
Válasz erre
Én kipróbálnám, de sajnos nem vagyok valahogy elég ügyes hozzá. Alapozót simán tudok fújni, mert az ugye baromi nagy homogén felület, a mintázatfestés viszont egyelőre nem igazán sikerül. Persze, ki is lehetne maszkolni, csak mivel nem az a kimondottan ragaszkodó fajta a Vallejo, szerintem fel fogja szedni a francba az előző réteget, akkor meg megüt a guta.
vlevi 643467 2018. április 20. 18:59
Válasz erre
Ez azért lehet, mert a Gunze, Tamiya festékek sokkal régebbiek, nekem van kb 20 éves Tamiya akril festékem.
Ezek az újabbak, valejo, Mig, és az ehhez hasonló festékek újak, ráadásul mindíg jönnek ki mégújabbak, szerintem senki nem vállalja be, hogy egy-egy új festék miatt lecserélje a teljes sort, és kezdje elölről a kísérletezgetést, hígítást, satöbbit.
truth 643466 2018. április 20. 18:47
Válasz erre
Látom a többség a Tamiya / Gunze duóra esküszik, muszáj lesz beszereznem pár színt hogy lássam a különbséget. Akrilból mindenképpen a kettő között lesz valamelyik. A MIG is rémlik a boltból, megvizsgálom a kínálatot.

A mai tesztnap meglepetése a Revell enamel volt. Sokkal szebben lehetett fújni mint a Humbrolt, bolti lakkbenzinnel 1,4-1,6 bar nyomás között szórakoztam vele. A higítást vagy 4 félét próbáltam ki, 10 kis kanál festékhez adtam 0,1 ml higítót. Ennél több nagyobb higításban hullámokat fújtam és megfolyt a festék, azaz - gondolom - túl híg lett. A Revellt nem kérdeztem korábban (mert én magam sem bíztam benne), de most újra optimista lettem enamellel. Persze lehet hogy ez később változik még. Nagyon az elején vagyok a tanulási folyamatnak.

Egy valami szokatlan volt, buborékosodott a festék teteje fújás közben. Az mitől lehet? Nem különösebben zavarta magát a fújást, de eddig ezt nem tapasztaltam.
Gabusch 643447 2018. április 20. 11:15
Válasz erre
Rendben, köszi. Akkor teszek vele egy próbát.
Tibcsi 643446 2018. április 20. 11:09
Válasz erre
Öröm öröm hátán, ezt ma kaptam:

Your item is being processed by customs in HUNGARY at 8:54 am on April 20, 2018.

Ezek szerint megkezdődött a vámkezelés?
agriamodeling 643441 2018. április 20. 09:32
Válasz erre
Szerintem ezekhez a témákhoz a Mig jó lenne. Ecsetelni is lehet. Nézz szét a neten Mig Color Chart témában (a spéci színösszeállítás készleteket is nézd meg) és tegyél egy próbát.
Gabusch 643437 2018. április 20. 00:28
Válasz erre
Köszi. A Vallejot ecsettel csodálatos használni, fújni viszont nekem eléggé problematikus. Pedig az nem rossz, ha lehet ugyanazt fújni és ecsetelni is, hiszen egyes apróbb javítások ecsettel kellemesebben elvégezhetők - lennének, ha pl. a Gunze/Tamiya páros erre alkalmas lenne, mert szerintem sem az.

Én most éppen Star Trekben utazom, ahhoz jó a Gunze (kivéve BoP). De van egy csomó harcjárművem, illetve hajóm, tengeralattjáróm is, mint a jövő zenéje. Ezért érdeklődöm.
Monty 643434 2018. április 19. 22:18
Válasz erre
Végül is minden megoldható házilag...
Az elszívó festőkabinomat kartonból csináltam, két ventivel, 2 leddel... évek óta használom, de azért már elgondolkodtam egy gyári beszerzésén...
Monty 643433 2018. április 19. 22:10
Válasz erre
Monty 643432 2018. április 19. 22:08
Válasz erre
Köszi.
A modellfutinál kedvező áron találtam. Amúgy is kell még egy-két apróság.
agriamodeling 643431 2018. április 19. 22:02
Válasz erre
A Gunzét és a Tamiya akrilt soha sem tudtam szépen ecsettel festni. Fújva gyönyörű felületet ad, de ecsetre szerintem alkalmatlan.
A vallejo standard készlete ecsetre kifejezetten jó, az Air-ral inkabb fújni lehet.
A Mig és az AK fújni is és ecsettel felvinni is jó. A probléma az, hogy a Mig színei elsősorban a haditechnikához lettek kitalálva (az AK palettáját nem ismerem), míg a Gunze de a Tamiya kifejezetten tart olyan színeket, amiket hajókhoz és polgári járművekhez is lehet használni.
Keverni egyszer kevertem Mig-et Gunzéval (kínomban, mert nem volt más szürkém) de nem emlekszem, hogy gondom lett volna.
Érdekes módon a Revell Aqua sorozatából is van pár színe , a mattfeketét nagyon szeretem, mert a saját higítójával szépen terül, alapozásnak szoktam használni néha.
Mivel elsősorban harckocsikat építek, mostanában leginkább a Mig cuccokat preferálom és gyűjtöm. Fújásra is, ecsethez is.
Gabusch 643429 2018. április 19. 21:01
Válasz erre
Ha már a festékeknél tartunk! Az AK és a MIG milyen viszonyítva a Tamiya/Gunze, illetve a Vallejo viszonylatában, ami a fújást illeti? Jó lenne valami olyan akril, ami viszonylag könnyen fújható, tartós és jól ecsetelhető is.
pwss 643425 2018. április 19. 20:45
Válasz erre
A 8 hetes 'rekord' vámkezelés során, annyit sikerült kiderítenem, hogy a Vámhivatalnak 1 óra volt a vámkezelés. Viszont 8 hétig tartott a postai vámcsoportnak az előkészítés. Pontosan mi történt, az örök rejtély marad. A postai ügyfélszolgálat haszontalan, a ferihegyi csoportot kell közvetlenül hívni.
pwss 643424 2018. április 19. 20:39
Válasz erre
Testors/Revell/régi Humbrol enamel festék a Revell Color Mix hígítóval hibátlanul használható fújáshoz. A cellulóz festékek kötnek kémiai úton, bombabiztos réteget adva. Még a Gunze Color sorozat sem ilyen robusztus /persze mert az lacquer/. Viszont közös bennük /cellulóz, lacquer/, hogy RENDKÍVÜL mérgező mindkettő /főleg a hígító/
Gabusch 643421 2018. április 19. 19:58
Válasz erre
Én csináltam egyet egy üres nutellás üvegből. De láttam olyan ötletet is, hogy egy PET-palackba tettek vattát és abba fújdogálták a felesleget. Aztán az egészet ki lehet dobni.
Safi 643418 2018. április 19. 19:32
Válasz erre
Na és hogy vált be? Ez ugye a 0,3 -as..
Én is gondolkodtam rajta másod pisztolynak, de egyenlőre a 770-es düzni-fej kombót választottam.
Safi 643417 2018. április 19. 19:17
Válasz erre
Szia!
Én 1 nappal elötted márc.8.-án rendeltem meg a spraygunner-től. ;)
Szerintem vagy párbaj-tőröznek már a tűinkel a vámhatoságnál, vagy legalábbis harakirit követtek el velük.:)
Az enyém márc. 14.én indult el a USJFKA-ról, 15.-én Münich érintésével meg is érkezett Ferihegyre.. 29.-én feldolgozták? és (legalábbis a "királyi posta nyomkövetője szerint) ápr7.-én ->"Küldemény kiválasztása hatósági eljárásra, postai árubejelentés / Under postal customs procedure" - állok.
Vagy, két napja hívtam én is a postát, és engem is a hölgy avval biztatott, hogy biztosan hamarosan jelentkeznek, de akár be is küldhetem a számlát előre...
t.17track.net/hu
csabbee 643416 2018. április 19. 19:02
Válasz erre
Hajjaj,de még mennyi!Én a Conrad-tól rendeltem,tényleg nagyon hasznos kis cucc.Főleg télen ha bent fújdogálsz csukott ablaknál,mikor tisztítod a stukkert nem kell a fölös oldószert a levegőbe pöfékelni.Meg persze a pisztolyt is lehet pihentetni az állványon ha mindkét kezedre szükség van.
Monty 643415 2018. április 19. 18:39
Válasz erre
Nálam a szkennelt dokumentumok elküldése utáni 13. napon csengetett a postás a vámolt, lentebbi hozzászólásomban szereplő airbrushal (Spraygunner).
Amúgy ez volt az első rendelésem, amit vámolás alá vontak...
agriamodeling 643413 2018. április 19. 18:28
Válasz erre
Szia!

Gabusch-hoz csatlakozva én is sokat használom a Gunze akrilokat a Gunze oldószeres higítójával ("Büdös Gunze") a retuspisztolyban és nagyon szép eredményt ad. Ecsettel felvinni képtelen vagyok. Tamiyát dettó.

De harcjárművek esetében mostanra átszoktam a Mig-festékekre. Egy kevés Mig higító a pisztoly tartályába, utána a festék, aztán megint egy kis higító. Kis keverés pálcikával vagy bugyborékoltatással és már mehet is. Több színű festék keverését is így oldom meg. Hasonlóan szépen fed és terül. Az igazi előny, hogy higítás nélkül egy iskolai műa. palettára pöttyintve ecsetelésre is jól használható, keverhető. És gyorsan szárad a maketten. Az AK festékek ugyanígy használhatóak.

Vallejo-t ritkán szoktam fújni, de ecsettel nagyon jól használható.

Igaz, így van minden gyártótól több-kevesebb festékem, de mivel egyes dolgokat csak ecsettel festek (pl periszkópok, ásónyelek, géppuskák stb...) azokhoz eleve Mig vagy Vallejo színeket vettem, a fő fedőszínekhez (zöldek, barnák, feketék, homokszínek stb... Gunze akrilt, Mig-et és néhány Vallejo Air-t illetve AK-t (témától függően).

Összegzés: azt döntsd el melyik színeket akarod fújni, azokat (és a modulációhoz, fakításhoz szükséges kiegészítő színeket -pl fehér, fekete, szürkék) valamelyik gyártótól vedd, az ecsetelős dolgokhoz pedig a Mig, AK vagy Vallejo adott színeit.

És még egy jótanács: én minden festéket beírok a mobilom Notes-jébe, mert már többször vettem meg ugyanazt a hiányzó színt :-)
Monty 643412 2018. április 19. 18:26
Válasz erre

Sziasztok!
Tisztításnál ti használtok ilyet? Van értelme szerintetek?
Gabusch 643408 2018. április 19. 15:54
Válasz erre
Szerintem fújásra az enamelek sokkal rosszabbak, mint a Tamiya/Gunze páros. Kísérleteztem enamellel, mert az ecset miatt az volt főleg, de amikor először használtam Tamiyát, azonnal le is álltam velük végleg.

A Vallejo eszelősen macerásnak tűnik nekem, pláne, ami a pisztoly kitisztítását illeti. És ez sajnos elég problematikus színváltásnál is.
Tibcsi 643406 2018. április 19. 15:31
Válasz erre
Igen, csak pestről nem ér Pécsre 10 napja... Vagy csak én vagyok túl türelmetlen?
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.