/ Fórumok /

Retusbaj

Ha retusod beszáradt, vagy éppen segíteni akarsz azokon, akik ilyen problémával élnek, akkor írd meg a fórumra.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.
juge75 651286 2018. november 17. 05:12
Válasz erre
Leírtam. Mindhármat ismerem, nekem Evo Silverline 2 In 1 van, és pluszban 0,15-ös tű-dűzni-porlasztó csúcs készlet is.
pwss 651280 2018. november 16. 20:53
Válasz erre
pwss 651279 2018. november 16. 20:43
Válasz erre
Az eszközök helyett érdemesebb lenne a használatukról beszélni. A pisztolynak vannak technikai adottságai, képességei amit meg kell tanulni kihasználni. Akinek nem inge, ne vegye magára, de sokan átugorják a tanulás/gyakorlás szekciót és jöjjön a kukacminta. Száraz, és unalmas dolog, de nem kell hozzá más mint egy BD130, vízben oldódó tinta, és A4 papír. Mikor már a 20 lapot fújkáltuk tele teljesen egyforma vonalakkal, és pontokkal /el fog tartani egy darabig/, kezdjük majd érezni, hogyan kezeljünk biztonsággal egy dual action pisztolyt. Majd jön a felismerés, hogy a grafikusok miért nem használják a tűhatárolót a pisztoly végén. Ebben segítség a sok ingyenes youtube csatorna /pl www.youtube.com/channel/UCrvR_DJHVJvYhLiQVjq4e8Q
A gyakorláshoz mintalapokat le lehet tölteni az oldaláról.
Szerintem a 2xe forintos Ultra is elég sokat tud, van benne lehetőség, amit gyakorlással ki tudunk aknázni.
Ha a szóréskép azonos /a lentebb kifejtett sajátosságok mellett/, a kezelhetőségben lehet különbség. Ami számi ebben
- levegőszelep Ultra/EVO/Infinity - azonos
- a pisztoly test súlya, alakja - vannak minimális eltérések
- a tü megvezető, és feszítő szerkezet EVO/Ultra azonos, Ultra más
már nincs HS pisztolyom egy ideje, de nem rémlik hogy lett volna nagy különbség köztük.
Csak 1 pisztolyra emlékszem ami meglepően finomabban működött mint az alapmodell. RICH AS2 - alpjaiban egy Iwata HP-SB-hez hasonló szerkezet, de hajszálnyit módosítottak a kezelhetőségen. Igazi grafikai retuspisztoly.
juge75 651278 2018. november 16. 20:41
Válasz erre
Mert olyan, mint egy autó, alap modell és csúcs modell, a felszereltség más...
Kukacmintát lehet mindennel festeni, de az esetedben Az Ultrán sok minden nincs, ami van az Infinity-n. Egy dolog a design és a megjelenés, de az Ultra alapból a leg puritánabb, aztán jön az Evolution, és végül az Infinity. Utóbbi kialakítása, megoldásai teszik azzá, ami.
ZétaZoll 651266 2018. november 16. 18:40
Válasz erre
Én pont azt akartam feszegetni, hogy - úgy gondolom - egy Ultra és egy Evo/Infinity ugyanaz a gyártási minőség, csak technikai/konstrukciós különbségre számítanék, és ilyen megközelítésben milyen használati különbség lenne köztük. A kínaiakról mindenhol azt lehet olvasni, hogy ha sikerül jól másolni, akkor tök jó, ha nem sikerül, akkor meg nem jó, direkt nem is hoztam azokat szóba. Hanem mondjuk a lenti példánál maradva, miért jobb/könnyebb egy Infinity-vel kukacmintát festeni, mint egy Ultrával? Pláne, ha a dűzni és tű csereszabatos.
pwss 651229 2018. november 15. 21:13
Válasz erre
Első pisztolyt vásárlóknak, akkor feketén-fehéren

- Ha 5e Ft a keret, a kínai BD-130 jó választás. Az eredeti Olympos/Iwata HP sorozat, amiről másolták, a maga korában zseniális Wold szerkezet tökéletesítéséből keletkezett. A kínai gyártás nem feltétlen jó, de a szerkezet az.
- 20-25e Ft keretnél tökéletes választás a HS Ultra. Mint lent leírtam ez kvázi egy EVO/Infinity cicoma nélkül.

+ egy tartályos kompresszor
Itt arra kell figyelni, hogy 20-60e kategóriában ugyanaz a kínai kompresszor van a dobozban, különféle márkanevek alatt. Legyen rá valós garancia, min 1 év
pwss 651226 2018. november 15. 20:46
Válasz erre
Az univerzális pisztolyokat nem a precizitás jegyében tervezték. Az állandó, koherens szórásképhez fix alkatrészekre van szükség. A fejben, mint porlasztó kamrában, akár ezred milliméter elmozdulás változtatni fog a szórásképen. Vagy ha változtatunk a levegő áramlás sebességén, útján változni fog a szívó hatás is /Bernoulli/. Extrém esetben a cserélhető düznis pisztolynak annyi féle szórésképe lesz, ahányszor szétszeded.
Másrészt anyaghasználat, és gyártástechnológia. A tü, düzni kopik, a HS meg puha anyagot használ /pletykák szerint az IWATA talán majd javít a düzni minőségén/.
Csak a japánok tudták tartani és finanszírozni a szük gyártási paramétereket. Egy 0,2 mm düzni valóságban valahol 0,19 és 0,25 között lesz.
Szval simán belefér, hogy két 0,2 HS pisztoly érzetre másként porlaszt.
tyimosenko 651225 2018. november 15. 20:11
Válasz erre
Szia,

tapasztalatom szerint a 0,2es tűvel, infinity tűvédővel felszerelt Grafo T1 pisztolyom precízebb, mint az evo silverline pisztolyom 0,2es fejjel. De lehet, hogy ez a speciális levegőindításból adódik.

Ha a kérdés az, hogy számszerűsítsük a jóságot, akkor szerintem messze nincs egyenes arányban az árnövekedés és a használhatóság, ha kínai klóntól indulunk a csúcskategória felé.
A leggagyibbnak számító bd-130 pisztolyom is teljesen jó, simán használható.

A legfontosabb szerintem az egyéni képesség. Van aki könnyedén fúj egy kínaival olyan színvonalon, amelyet sokunk csak csúcskategóriás pisztollyal tud esetleg elérni.
pwss 651222 2018. november 15. 20:03
Válasz erre
Mindig az a baj ezekkel az általános jó, jobb, legjobb jelzőkkel, hogy önmagukban értelmezhetetlenek.
Pl ár/érték arány szerint a hangzatos fantázianéven árult, átcímkézett kínai pisztolyhoz képest az Ultra JOBB választás, azonos árkategóriában. Vannak élelmes kereskedők, aki szemérmetlen áron árulják az 5-10 USDs kínai csodákat
Másik szempont, hogy mire használjuk a pisztolyt. Mint más területeken, a pisztolyok esetében is a minőség /precizitás, anyaghasználat, szerkezet stb./ növelése exponenciálisan hat az árra. Az elméletileg 1,5x jobb pisztoly ára, könnyen 2x, 3x lesz. A monopol luxustermékeké meg 5x.
Egy grafikus, akinek a pisztoly a munkaeszköze, meg fogja fizetni a prémium árat a ma kapható legprecízebb pisztolyért /Iwata Micron/. Tehát neki ez lesz a legjobb pisztoly. Egy hobbi makettezőnek az Iwata Micron a legjobb választás? Szerintem nem.
pwss 651221 2018. november 15. 19:37
Válasz erre
A H&S Ultra/Grafo/Evo/Infinity szóráskép tekintetében szerkezet azonosak, alkatrészek csereszabatosak. Ez logikus mivel az alapmodell /Grafo/ kifejezetten univerzális pisztolynak készült '96-ban. Szóréskép minősége szempontjából NINCS különbség az Ultra és az Infinity között /értelemszerűen au a fej+tű párosítás mellett/. A fő különbség a ház, billentyű, és a tű feszességét állító szerkezet.
És az Ultra nem kapható króm bevonattal.
vlevi 651216 2018. november 15. 18:58
Válasz erre
"egy még precízebb pisztoly"
De az mennyivel precízebb?
Mert egy baltával faragott aerográfnál 100x jobb egy szutyok kínai, annál 2x jobb egy normális kínai, annál 2-3x jobb egy Gabber Triplex, vagy H&S Ultra, de annál vajon 1.01, vagy 1.02x jobb-e egy Infinity?
Ez itt a nagy kérdés...
tyimosenko 651213 2018. november 15. 18:01
Válasz erre
Szia!

Meg is válaszoltad a kérdést. : ) 1:72-es kukacmintánál már jól jöhet egy még precízebb pisztoly. De állítólag olyan kolléga is van, aki a gagyi kínai pisztollyal is képes a szuper minőségi festésre.
bsuli76 651212 2018. november 15. 17:56
Válasz erre
Az egyetlen dolog, ami nekem nem tetszik az Ultrában az a fúvóka sapkája (needle cap) vagy hogy mondják.

A CRPlus-omon egyszerűen lehúzható, ez segít a tű végének tisztításában festés közben (ha kezd rászáradni a festék), valamint könnyen összecsippentem a végét két ujjal, ha a levegőt vissza akarom fújatni a pisztolyba (takarításnál).

Fórumokon írják, hogy lecserélhetők/kompatibilisek az alkatrészek a nagyobb testvérek tartozékaira, szóval szerintem alapjaiban ugyanaz a mínőség/design az Ultra mint a CRPlus vagy Infinity, csak pár (kezdőknek talán nem annyira fontos) dologban egyszerűbb és olcsóbb megoldást választottak.
ZétaZoll 651211 2018. november 15. 17:17
Válasz erre
Sziasztok!
Lassan három éve használok egy H&S Ultrát teljes megelégedéssel, de már egy ideje kikívánkozik belőlem a kérdés, hogy ehhez képes mivel nyújt többet egy Infinity, vagy egyéb, ehhez képest jóval drágább pisztoly? Persze lehet, hogy ha nem érzem a határát az Ultrának, akkor nincs is értelme a kérdésnek, de azért izgat kicsit a válasz. Alapvetően 1/72-ben utazom, ebben a méretarányban a magam lassú tempójában (évente 2-3 elkészülő makett) még mindent meg tudtam oldani. Igaz, kukacmintát nem próbáltam festeni vele... :)
Jocojoe 651183 2018. november 14. 21:03
Válasz erre
Köszönöm mindenkinek az infókat, tanácsokat! Pénteki akciókig még alszok párat, de a H&S Evo lesz a befutó, remélem árengedményben is valahol.
MoMi 651176 2018. november 14. 19:29
Válasz erre
pwss 651168 2018. november 14. 14:43
Válasz erre
Akkor megint a kínai pisztolyok. Adler, Chromax, xxxArt stb mind ua a kínai másolat, akár a te nevedet is rágravirozzák. Ez igaz a kompresszorokra és, Chromax, Strauss stb. Egyik kínai cucc sem használhatatlan, azt kapod amit fizetsz érte.
A markas cuccok kozott 2 nagy cég maradt (Iwata, Badger) és pár kisebb OEM termék (Sparmax, GSI, Tamiya stb). Kezdőknek univerzális pisztolyt érdemes nezni, kivehető düzni, self centering stb. Ilyet mind1ik gyárt. HS, Badger már itthoni webshop-ban is kapható garanciával.
agriamodeling 651165 2018. november 14. 13:29
Válasz erre
Szia!

A Pap László weboldala itt van, ha meg akarod tekinteni:
www.paplaszlo.com/
Ettől függetlenül az én javaslatom is a H&S Evolution pisztoly amihez még beleférne egy Pap Lacinál is kapható (kínai) tartályos kompresszor. Nekem is van egy ilyen cirka 5 éve és semmi bajom nem volt vele. A H&S pisztollyal tökéletesen működik.
Érdemes lesz venned hozzá levegőcsövet és gyorscsatlakozót a levegőcsőre, de ezek már kis tételek.

Tamás
Mortyi 651164 2018. november 14. 12:51
Válasz erre
Ebből az összegből szerintem kijön egy már többször említett H&S Evo és egy kompresszor is!
A pisztolyon ne spórolj, persze a kompresszoron se :)
Szabi77 651163 2018. november 14. 12:34
Válasz erre
Jocojoe
Szerintem kompresszornak jó a tartályos Strauss is,èn kb 7-ève használom,elèg sűrün nincs vele semmi gond,jófogáson újan most is 20-25ezer között van.Inkább pisztolyra költs többet.
Szabi
Jocojoe 651161 2018. november 14. 11:37
Válasz erre
bsuli76 651160 2018. november 14. 11:25
Válasz erre
Szia, mekkora összeget szánsz rá?
Jocojoe 651158 2018. november 14. 11:15
Válasz erre
Sziasztok!
Közelgő Black Friday és Karácsony kapcsán airbrush és hozzá kompresszor beszerzését tervezem. Az airbrush-t ajándékba kapnám és elsősorban 1/144-es méretarányban utazom. Kezdő lennék festékszórásban, eddig ecseteltem és spray-eztem. Olvasom itt vissza a fórumot, túrom a netet, hogy mit érdemes venni. Kaptam tanácsokat, hogy paplaszló féle Alder vegyek, de zavar, hogy nincs gyártói oldal, neten, youtube-n majdnem nulla az információ róla. Szintén ilyen a Chromax márka. Kezdek meggyőzödni, hogy a pénzkeretet növelni kell, illetve jobb, ha -ahogy írjátok- profi cuccot venni.
Szóval kérdésem, hogy milyen márkájú, típusú pisztolyt és kompresszort javasoltok? Meg milyen egyéb eszköz szükséges? Továbbá, hogy honnét érdemes venni, rendelni?
bsuli76 651152 2018. november 14. 10:00
Válasz erre
Örülök, hogy Evo-nál kötöttél ki.

Egy makettezéstől független történet:
20 éve repülőmodelleztem, az elektromos háromfázisú motorok még sehol sem voltak.
Kaptam az akkori osztrák főnökömtől egy 140cm fesztávú trainer gépet, amiben egy pici 2.5cm3-es O.S. robbanómotor volt (ez egy nagyon nagy múltú japán cég).

Mindenki fikázta, hogy kicsi a motor a géphez, nem fog működni, de ment mint az álom, pöccre indult, sosem állt le repülés közben. Elég erős volt arra a feladatra, hogy egy tanulógépet vigyen.

Amikor már jól ment a repcsizés, akkor vettem egy akrobatikus gépet. A gyártó 7.5cm3-es motort javasolt hozzá.
A tudós modellezők próbáltak rábeszélni egy 10cm2-es motorra (kell az erő), valamint mindenki a kínai motorokat javasolta, mert azok sokkal olcsóbbak és ugyanolyan jók (kell a pénz).

Én kitartottam a 7.5cm3 mellett, és O.S. motort vettem ebbe is (kétszer olyan drágán, mint a kínaiak). A manual alapján bejárattam (ezért is kaptam hideget/meleget, mondván, hogy tök felesleges). Zéró probléma, pöccre indulás, és megfelelő erő volt benne. Nagyon élveztem.

Szemben másokkal, akik a kínai motorokkal folyamatosan szívtak. Nehezen indult be, levegőben leállt, nem volt elég erős, stb.

A sztori lényege, hogy a kínai gyártó szétszedi az eredeti motort, leméri mondjuk századmilliméter pontossággal, és legyártja. Csakhogy nem tudja, hogy a japán motor pontosan milyen öntvényt használ, hogy amit lemért az valójában ötezred milliméterrel rövidebb a japán modellben, stb. Menet közben persze hőre tágul az öntvény, ami korábban picit lötyizett az most pont a helyére kerül, a kritikus helyeken az extrém igénybevételnél nem fárad, kopik ki az anyag.

Én a kínai pisztolyokban is ezt látom: ugyanúgy néz ki, ugyanolyan méretű, ugyanolyan súlyú, de mégsem működik tökéletesen. Miért? Mert nem negyven éve gyártják folyamatosan javítva, tanulva a hibákból, hanem pár éve startoltak ellopva egy működő modellt, bármilyen *igazi* tapasztalat híján gyártva azt. Olcsón adják, rengeteget eladnak (profit megvan), a felhasználó meg vagy elhiszi, hogy ennek így kell működnie, vagy csak kidobja a francba.

Nekem is volt már három kínai pisztolyom, a világ pénzét lehúztam már a klotyón mire rájöttem, hogy jó nevű drága cuccot kell venni, nem olcsó noname-t (pláne nem drága noname-et).

A Panzer5 által belinkelt oldalon a fotók meggyőznek téged? Milyen a festéktartály belseje? Pont ott írják, hogy a Meng egy új területre lépett, a szerszámgyártás piacára (is). Milyen minőséget várjunk tőle kezdetben?
bisza 651140 2018. november 13. 21:40
Válasz erre
Köszönöm mindenkinek a válaszát és a linkeket!
Kedves bsuli76! Azt gondoltam azért nincs sok infó róla, mert még új, nem azért mert rossz lenne! Gondoltam esetleg valaki vett már ilyen pisztolyt és van tapasztalata vele. Viszont helytálló az érvelésed (persze a többieké is)! A kettő az egyben miatt tetszett meg egyébként, mert ezen az áron az evoból csak szólót kapok.
Viszont maradtam az evonál! Főleg az győzött meg, hogy nem menetes a dűzni a stukin, a mengen pedig igen. Vagy két hete jött meg a pisztoly (egy silverline solo lett akciósan) és tényleg nem bántam meg! Nagyon korrekt cucc.
Köszönöm mégegyszer mindenkinek az értékes hozzászólását!
parahybana 651139 2018. november 13. 20:59
Válasz erre
Szintén Evos. ;-)
Panzer5 651136 2018. november 13. 20:53
Válasz erre
Mortyi 651118 2018. november 13. 11:19
Válasz erre
Szia!

Csatlakoznék bsuli76 megállapításához, bár nem volt a kezemben a Meng stukker de Evo-t használok szerintem ne "kockáztass" ha egy megbízható, hű társat akarsz csak a H&S hidd el itt is egy lehetőségwww.modellfutar.hu/Harder-Steenbeck-Evolution-Solo-festekszoro ha jól látom 1500ft a különbség :)
bsuli76 651117 2018. november 13. 10:43
Válasz erre
Kérlek tegyél meg magadnak egy szivességet. Ne vegyél ennyi pénzért egy noname pisztolyt. Valami oka csak van, hogy semmit nem találsz róla.

A válasz ott van a kérdésedben. Evolution.
bisza 649900 2018. október 13. 10:00
Válasz erre
Sziasztok!
Egy másik fórumban már feltettem ezt a kérdést (ezért elnézést kérek), de hátha könnyebben kapok választ itt.
Kinéztem a Meng yun mo retuspisztolyt magamnak, de nem tudok róla semmit. Nincs valakinek infója, hogy milyen minőségű? Vagy inkább ennyiért már egy evolution? Megmondom őszintén az ára meggyőző így a kettő az egyben készletért és szimpatikus is a Meng stuki.
www.makettshop.hu/termeklap/ragasztok-ecsetek-szerszamok-festektarto-allvanyok/chromax/festekszoro-pisztolyok-kompresszorok/meng-model---yun-mo-02-03mm-high-precision-airbrush-_242313
pwss 649120 2018. szeptember 24. 19:17
Válasz erre
Szia
sites.google.com/site/donsairbrushtips/badger-patriot A linken látható, hogy Patriot konstrukciójában hasonló a Silverline-hoz - un self-centering düzni van benne. Az amerikai pisztolyok általában igazi igáslovak, robusztus felépítésüek. Megmunkálásuk jó, de nem érik el a japán finom-mechanikai szintet. Makettezésre tökéletes, ár-érték arányban is jó választás. Sajna EU nem kiemelt piaca a Badger-nek, ezért kevésbe ismert és nehezebben beszerezhető.
Viszont a Badger gyárt mást is /Sotar, Renegade.../, tudni kéne pontosan milyen irányba szeretnél továbblépni az Silverline-hoz képest.

Érdemes tudni, hogy az amerikai kategóriák mit jelentenek. A Fine/Normal általában 0,5 mm düzni /cirka mert nem metrikus/, a Super Fine kb 0,33 mm, Ultra Fine kb 0,21 mm.

Ez egy megbízható USA bolt, viszont a vámkezelés lehet tortúra is mostanság
spraygunner.com/categories/airbrush/badger.html
mkornel 649079 2018. szeptember 23. 14:33
Válasz erre
Kedves Kollégák!

Érdeklődnék, hogy használ-e közülezek Badger Airbrusht?
Én jelenleg egy H&S Evo Silverline-t nyúzok, de szívesen vennék egy második stukkert. A Badger Patriot 105-t néztem ki magamnak. Van esetleg valakinek tapasztalata vele, vagy esetleg, hogy honnan lenne érdemes beszerezni? Köszi szépen!
Üdv Kornél
truth 648539 2018. szeptember 4. 10:09
Válasz erre
Köszönöm szépen a segítséget! Megnéztem a videót, el is mentettem, most keresek valahol egy kis grízt :)
pwss 648534 2018. szeptember 3. 21:36
Válasz erre
Nincs itt semmi kritika. Senki sem szórópisztollyal jön a világra:) A trükköket menet közben tanuljuk.
Elvileg az új pisztoly teljesen tisztán kerül a dobozba, semmi kenőanyag.
Mikor a teflon tömítés elkezd szivárogni, nem a sűrűbb festék, hanem a hígító/tisztítószer folyik hátra a tűn. Szabad szemmel ezt észre sem lehet venni, apránként az a pár csepp lerakódhat a határoló csavarban. Abszolút nem nagy ügy, néha ki kell pucolni.
Mit lenne a cél a ravasz kenésével? A ravasz függőleges ellenállását a levegőszelep és a benne levő rugó adja. Vízszintesen pedig a tű-feszítő rugó tolja előre.

A Tamiya készlet pl itt kapható
automakett.hu/termek/tamiya_74548_spray_work_air_brush_cleaning_set.html
Hirtelen csak az Iwata Superlube-hoz találtam videót, ugyanaz a módszer mint a Tamiya zsirnál

www.youtube.com/watch
truth 648527 2018. szeptember 3. 18:37
Válasz erre
Mivel abszolút kezdőnek tartom magam minden kritikát szívesen veszek (a negatívat is!)

Nem hiszem hogy a festék folyt hátra, ez inkább valami olyasmi kosznak tűnt mintha por ragadt volna bele a menetbe (sárgás színű trutyi volt, olyan mintha valami olaj/zsír maradéka lett volna - a pisztoly új, eredeti dobozos, én sosem kentem be semmivel).

A pisztolyt minden festés után takarítom (kb. havonta 2-3 alkalommal), ilyenkor teljesen szétszedem (a festékállító csavart nem szoktam leszedni, csak az utat ahol a festék megy). Az akrilt analitikai izopropanollal mosom ki, szépen kitakarítja, nem látok sehol maradékot. A tűt is mindig külön gondossággal pucolom, addig amíg a papírtörlő teljesen tiszta nem marad. A pisztoly hátsó része "gyári" tiszta, nem hiszem hogy oda valaha is jutott festék (persze nem biztos hogy igazam van). Ezért csodálkoztam miért szorult meg és aztán hogy mit találtam alatta. Hogy befolyt volna bármi tényleg kizárható. Nem lehet hogy a gyári zsírozás száradt meg vagy került bele valahogy kosz (mindig a saját dobozában tartom a pisztolyt szóval a környezetből származó kosz is furcsa...)

Kb. 2 alkatrész van amit még sosem szedtem le, a festékcsavar és a levegőcső csatlakozója, a többit minden alkalommal szétszerelem.

Olvastam valahol (már nem tudom hol) hogy a ravaszt is érdemes kenni valamivel. Tudnátok linket mutatni hogy a kenőanyagokat hol tudnám beszerezni? A Tamiya greaset pl. sehol sem találom.

A másik amit kérdeznék hogy a helyes zsírozásról tudnátok videót mutatni, olyat ami helyesen is mutatja hogy hol, mennyit és hogyan szabad?
pwss 648522 2018. szeptember 3. 13:56
Válasz erre
Igen, ha hátrafolyt a festék, teljesen szét kell szedni és kipucolni / ezt nem lehet megúszni/. Teljes pucoláshoz az alkoholos tisztítók gyengék, némelyik megszáradt akrilból takonyszerű trutyit csinál, amit nem 1szerű kiszedni. Sajna az akril polimer hátránya, hogy vékony, áttetsző rétegben meg tud tapadni a pisztoly belsejében. Ehhez a Revell enamel pisztolytisztítót használom, elég brutál. Jó a Tamiya Lacquer tisztító is, de van benne aceton, ami esetleges elszínezheti a HS pisztoly nikkel bevonatát /baja nem lesz, csak foltos lesz/.
Ez eredeti HS EVO-ban 1 réteg teflon tömítés volt a tűnek. Ez nem bírt sokat, később a HS cserélte egy másik csavarra, amibe már 3 db teflon tömítés megy bele. Csereszabatosak amúgy.
Zsírozni 2 helyen érdeme:
- A tű középsó részét, ami felfekszik a teflon tömítésre
- A levegőszelep tűjét
KB 50-50% oszlanak meg a vélemények, hogy van-e egyáltalán értelme a zsírozásnak. Én azért évente minden pisztolyomat egyszer teljesen átpucolom, és be is kenem Tamiya kék zsírral.
agriamodeling 648518 2018. szeptember 3. 13:00
Válasz erre
Erre akartam célozni: valószínüleg át kell nézni a pisztolyt, esetleg tömítéscsere, utána zsírzás. Jól mondom?
pwss 648516 2018. szeptember 3. 10:36
Válasz erre
airbrush-cleaning-kit-tamiya-w1200-h1200-31ffe4ca9be9b07f8d13bde71f85959d
airbrush-cleaning-...

Ha a festéktartály mögötti teflon tömítés elkopott/nincs meghúzva, a festék hátra tud folyni a tű mentén.
Olaj, szilikon /vagy bármi amit nem szívesen kevernél a festékhez/ nem való a pisztolyba. Viszont van majd minden gyártónak spec síkosító/kenőanyaga. Az Iwata Superlube-nak, a Tamiya grease-nek, Badger Ragdab-nak hívja. A Tamiya változatot ajánlom, mert nem szárad be. A képen a kép tégely, évtizedekre elég amit adnak.
agriamodeling 648514 2018. szeptember 3. 07:47
Válasz erre
Szia Truth!

Ne gondold, hogy most neked ugrok, de az a csavar a pisztoly tülvégén van. Hogy tudott bepiszkolódni? Szerintem nézd át, tisztítsd ki az egészet, mert ha oda eljutott a kosz, máshol is lehet még.

Tamás
truth 648503 2018. szeptember 2. 19:18
Válasz erre
Sziasztok!

H&S Evomon a festékállító csavar kissé megszorult, szétszedtem és alkoholos vattával áttisztítottam a csavarmenetet, most minden rendben van.

Szeretném kicsit megolajozni a pisztolyt. Milyen olajat ajánlanátok és melyik részeit szabad/érdemes időnként megolajozni? Még sosem csináltam és nem szeretnék barbárkodni. :)
pwss 648116 2018. augusztus 23. 22:07
Válasz erre
agriamodeling 648093 2018. augusztus 23. 08:59
Válasz erre
Szia!

Van hozzá célszerszám (123933 "Csavarhúzó, tömítőgyűrű cseréhez"), én úgy emlékszem, hogy a Modellfutárnál vettem, de elvben a Neoart is forgalmmazza Budapesten illetve a Prakticke-Naradie.sk
Nagyzo 648092 2018. augusztus 23. 08:48
Válasz erre
Sziasztok!
H&S Evolution típusban hogy tudom kicserélni a testben levő gumitömítést (a tű körül)? Van ehhez valami célszerszám?
Köszi!
esox-xxl 648079 2018. augusztus 22. 11:05
Válasz erre
Még egy kérdés: hol lehet tömítést beszerezni ehhez a típushoz (Iwata HP-CR)?
esox-xxl 648078 2018. augusztus 22. 11:00
Válasz erre
agriamodeling 648009 2018. augusztus 20. 08:27
Válasz erre
Szia!

Visszafelé halad a levegő, nem pedig előre kifelé a dűznin. Vagy a tömítést kell cserélni vagy mégsincs rendesen megszorítva a dűzni. Esetleg lehet belül némi kosz, ami miatt a tű nem zár rendesen...
Szedd szét, alaposan takarítsd ki, esetleg cserélj tömítést és gondos összerakás után nézd meg hígítóval.
esox-xxl 648000 2018. augusztus 19. 21:09
Válasz erre
Sziasztok! Bugyborékol a festék a tartályban, amikor fújom (Iwata HP-CR). A tűt néztem, nem sérült, a dűzni normálisan meg van szorítva. Hogy tudok rajta segíteni?
juge75 647951 2018. augusztus 17. 11:29
Válasz erre
Igen, a felület simaságából adódóan nem tud a festék megtapadni.
pwss 647948 2018. augusztus 17. 09:16
Válasz erre
Minden pisztolynak megvan a saját trükkje. A HS gyártás-technológiájából adódik, hogy a tű, utána meg a düzni a a legpuhább alkatrész a pisztolyban. Ezért pucolni is másként kell őket, mint pl a japán pisztolyokat.
pwss 647947 2018. augusztus 17. 09:10
Válasz erre
k33-needle-magni
k33-needle-magni

A felpolírozás után kevésbé szárad rá a festék a tűre. A szóráskép is javulhat ha nem igazán precíz a pisztoly /pl kínai másolat/.
A Tamiya compuond jó, a fülpiszka felejtős. Csiszolópapír szintén nem jó.
Kell egy darab, sima puha fa /pl fenyő/, arra egy kicsi Compound. A tűt be kell fogni egy fúrógép, csavarbehajtóba ami tud alacsony fordulatot. A tűt finoman rányomjuk a fára, és sosem toljuk előre, szigorian csak visszafelé húzzuk.
Itt egy 120x nagyítás, hogy mi lenne a cél
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.