/ Fórumok /

Retusbaj

Ha retusod beszáradt, vagy éppen segíteni akarsz azokon, akik ilyen problémával élnek, akkor írd meg a fórumra.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.
laja 657229 2019. március 20. 12:05
Válasz erre
Sziasztok.
Vettem egy tartályos kompresszort, lefújtam vele egy Opel Blitzet. De nem vagyok elájulva tőle. Olyan lényegi különbséget nem éreztem. Annyi változott hogy amikor közvetlenül a kompriból fújtam akkor a fújások kezdetén egy rövid ideig viszonylag nagy nyomással tört ki a levegő és a festék a pisztolyból, és ez mindannyiszor ismétlődött ahányszor a pisztolyt hosszabb ideig nem nyitottam meg. Ezt a jelenséget a tartálynál nem tapasztaltam azzal viszonylag egyenletes nyomáson tudtam dolgozni. Remélem a későbbiekben több előnyét is "élvezhetem" a tartályból fújásnak:-) Mert eddig nem kápráztatott el.
vlevi 656947 2019. március 11. 20:13
Válasz erre
Köszi, ha majd egyszer szükség lesz rá, akkor beszerzek egy ilyen dűzni kupakot.
pwss 656945 2019. március 11. 20:02
Válasz erre
DSC01055__73247.1523452624
DSC01055__73247....

Az Ultrán cserélhető a düznivédő. PL ilyenre
A Gabbert Triplex a maga korában egy minőségi darab volt (alkatrész még kapható hozzá).
modellbaukompass.de/Wagner-Gabbert-Airbrushtechnik

Leheletnyi rést a düzninél lehet méhviasszal tömíteni. Menetet kell bekenni finoman, majd becsavarni a düznit. Majd öngyújtóval kicsit megolvasztani a viaszt, a felesleget lepucolni.
Emlékeim szerint az összes Triplex 'fixed double action' pisztoly. Élőszőr a levegő jön, majd egy ponton után keveredik a festék hozzá.
vlevi 656938 2019. március 11. 18:05
Válasz erre
Most úgy látszik, a H&S a sláger.
Nos, a kínai stukkerem nekem is beadta a kulcsot. Hogy jobban fogalmazzak, sose volt az igazi, de azt használtam, mert van hozzá 3 dűzni, nagy, zárható tartály, stb.
Ezért nemrég én is vettem egy H&S ultrát. Tényleg ég is föld a kettő. Azonban az Ultránál észrevettem egy dolgot, mégpedig, a dűzni és a tűvédő egyetlen alkatrész, így ezzel nem lehet úgy fújni, hogy leveszed a tűvédőt, és közelről fújsz hajszálvékony csíkokat.
Namármost, volt nekem még a kínai előtt egy Gabbert Triplexem, amit nagyon régóta hagyagoltam. Most elővettem, és azt kell mondjam, az Ultrával van egy szinten, még így, tizenvalahány év után is. Ennek sem becsavarós a dűznije, a festéktartály ugyanazzal a tömítés nélküli módszerrel cserélhető. A Triplexben van egy "trükk", a ravaszt elég hátrahúzni, nem kell lenyomva tartani a festéshez. Szerintem ez egy nagyon jópofa tulajdonsága.
Sajnos a Triplex tartálya szó szerint csak gyűszűnyi, vagy még annyi se. 0.25, 0.35, és 0.5-s dűzni létezik hozzá.
Egyetlen probléma merült fel vele, mégpedig az, hogy, amikor takarítás során szétszedtem, nem tudtam úgy összerakni, hogy a dűzni rendesen tömítsen. Mint kiderült, a dűzni tömítése öregedett el, de annyira, hogy, amikor próbáltam levenni, akkor kettétört a gumi! Szerencsére a másik dűznit még sosem használtam, így arról levéve a gumitömítést, továbbra is tudom használni az öreg Triplexet. Vagy egy hete megvan az H&S, de még nem vettem elő.
pmheros 656931 2019. március 11. 13:55
Válasz erre
Ránézésre tucat-kínai klón lengyel matricával.

Üdv.: pmheros
Hozé 656930 2019. március 11. 13:17
Válasz erre
Sys!

Írj egy mailt és megbeszéljük. degitomikukacgmailpontcom
sys 656925 2019. március 11. 11:11
Válasz erre
Szia!
Ha kidobod a Chro-max pisztolyt, engem érdekelne, elsősorban alkatrészként szeretném hasznosítani. Megbeszélhetnénk. Előre is kösz!
Üdv
Zoli
Hozé 656924 2019. március 11. 10:53
Válasz erre
aerograf_airbrush_keszlet
aerograf_airbrush_ke...

Sziasztok!

Nagyjából átfutottam az előző hozzászólásokat, és úgy látom, hogy a H&S ultra pisztolynál alább nem érdemes beruházni, ha az ember komolyabb munkákat akar kiadni a keze alól. Most jutottam el arra a szintre, hogy a Chromax pisztoly megy a kukába. Kérdésem az lenne, hogy a képen látható termékről van valakinek tapasztalata? Lengyel cucc, kb. 10essel olcsóbb, mint a H&S Ultra.
laja 656531 2019. március 1. 10:55
Válasz erre
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat tanácsokat tippeket. msanyinak a linkeket. A jövőhéten megrendelem azt a straus tartályos komprit. A régit meg vagy eladom vagy megtartom tarcsiba. Mivel jobb tartályból fújni? Egy tényező kivételével nem tudom elképzeni mi lehet a különbség.
juge75 656498 2019. február 28. 16:42
Válasz erre
Szia! Ez egy speciális tartály, amire át kell szerelni a kompresszort. Hogyan? A mellékelt átkötő cső kerül a kompresszor nyomáscsökkentő helyére, ez csatlakozik a tartály bemeneti, a nyomás csökkentő pedig a tartály kimenetére, a tartályon vannak kialakítva tartó fülek a kompresszor rögzítésére, valamint alul le eresztő szelep, oldalán pedig biztonsági szelep.
msanyi 656491 2019. február 28. 13:41
Válasz erre
Ezt találtam. Ha kell egy tartály (9000Ft)+ nyomásszabályzó (4000-8000Ft) + postaköltség, akkor ezzel jobban jársz: https://szerszamx.hu/straus-stmacp-44b-mini-kompresszor-air-brush-4bar-tartalyos-legkompresszor-leg-levegos-uj-1213
A régi kompresszorod meg marad tartaléknak. Ez biztos, hogy kompatibilis a te kompresszoroddal.
Muzzy 656482 2019. február 28. 10:51
Válasz erre
A csatolt képen a tartályon már van biztonsági szelep, egyedül a nyomáskapcsolót nem látom, de egy telefont megér ennek tisztázása.
A kólás flakont kétfunkciós pisztolynál nemigen javaslom, mert állandóan neked kell ki/bekapcsolnod a kompit. A festékszóró és a kompi a két legdrágább eszköz, a többi megoldható kisebb költségvetéssel.
Működik, amit Varjúbá mond, csak kérdés, mennyit ér meg neked a kényelem. Én is évekig fújtam hasonló módon, de ég és föld a kettő között a különbség.
Varjúbácsi 656480 2019. február 28. 10:37
Válasz erre
tuszelep-2db
tuszelep-2db

Áthidaló megoldásnak ajánlanám azt, hogy először próbád meg egy vastagfalú (1,75 literes) kóláspalackból csinálni puffertartályt. A kupakot fúrd ki két helyen, az egyik furatba mehet egy cső a kompresszorból, ez érjen le jó mélyen az üvegbe, a másikba pedig a pisztolyhoz menő cső, ez csak éppen (kb.5cm)nyúljon túl a kupakon. Ha a pisztolyhoz menő csöved átlátszó "benzincső", arra rá tudod húzni az akvarista üzletben kapható levegőszabályzót. A képen ilyet láthatsz. A nyomást ugyan nem látod, de már érzésre tudod szabályozni a fújásképet. 1/35-ben valószínűleg elég a 0,4-es dűzni, csak nagyon finom munkákhoz kell 0,2-es.
laja 656478 2019. február 28. 10:16
Válasz erre
Természetesen sehogy nem tudom szabályozni a nyomást. Ahogy te is írtad a festék hígításával és a távolsággal tudok játszani. Így csak egy fokkal jobb min ha flakonból sűrített levegővel fújnék:-) Tegnap msanyi kiírt egy webcímet megnéztem csak a tartály egy tizes és akkor még nincs vízleválasztó és nyomásmérő és postaköltség. Azt meg nem is tudom hogy fickó árul e külön műszereket a kompresszorhoz, ha igen azt sem tudom mennyit kérhet érte. De megveszem akármennyibe is kerül. Mert így csak egy színben tudok festeni és már van néhány makettem amire kamót kellene fújni.Itt pedig újabb kérdések merülnek fel. PL: mekkora düznivel érdemes vagy lehet kamót fújni 1:35-ös teherautókra, terepjárókra? Vannak még nyitott kérdések számomra. Még nem fújtam tartályossal:-) De tudom hogy jobb mindenkitől ezt hallom.
Muzzy 656476 2019. február 28. 09:38
Válasz erre
Hogyan szabályozod a pisztolyon a nyomást?
Ha finom munkát szeretnél akkor 3 dologgal tudsz operálni, festék hígítása, fújás távolsága és nem utolsó sorban a nyomással. Egyébként egy használaton kívüli levegőtartály vagy poroltó tökéletes, ha van egy kis műszaki érzéked, eszközöd magad is meg tudod oldani. Egy nyomáskapcsoló sem ártana. Az enyémen van még biztonsági szelep és leeresztő csap is :)
Próbáltál már tartályos, szabályozható kompresszorral fújni? Próbáld ki egyszer, hívő leszel! :)
msanyi 656465 2019. február 27. 21:52
Válasz erre
Nem vagyok ügynöke! De itt van tartály.
http://www.paplaszlo.com/airbrushkompresszor_tartaly.html
laja 656464 2019. február 27. 21:29
Válasz erre
kompresszor
kompresszor

Én egy ilyennel nyomom. Tudom mindenki mondja hogy jobb tartállyal, én kerestem is de nem találtam hozzá. Együtt megvenni meg elég húzós. A tömlőt meg hiába vágom vissza akkor is szétreped. Megérett már a cserére. Túlfújni nem tudja mert mindig kikapcsol a kompri asszem 2.5 bárnál vagy 3 nál nem tudom mert nincs rajta mérő.
Muzzy 656451 2019. február 27. 15:24
Válasz erre
Ha csak a csatiknál reped, és elég hosszú, vágd le a csatlakozó körül 5 cm és használd tovább, ha az egész tömlő elöregedett, akkor marad az új tömlő vásárlása.
Mivel nincs tartályod ezért jobban figyelj a csatlakozók rögzítésére, nehogy túlfújja a kompresszor. De erősen javaslom egy tartály és nyomáskapcsoló beszerzését, sokkal finomabb munkát fogsz tudni végezni... Hidd el, tapasztalatból mondom...Évekig egyfunkciós aerográf szovjet festékszórót használtam tartály nélkül igaz kolás flakon folt a vízleválasztóm, (ez egyben csökkentette a kompi pulzálását), de a 2 funkciós festékszóróimnál már szenvedés volt, állandóan lábbal kellett ki-bekapcsolni a kompresszort, ezt meg nem szerette annyira. Hosszú távon a legjobb a tartályos rendszer. egy makett árából megvan a kiegészítés, hidd el megéri...
laja 656449 2019. február 27. 15:13
Válasz erre
Nekem tartályom ugyan nincs csak közvetlenül a kompresszorról fújok amit már megszoktam nincs is vele gondom. De a tömlőm anyaga szerintem már elért mert a csatlakozóknál gyakran elreped fújás közben már kb 8 éve azt használom és újra van szükségem. Érdeklődtem hogy milyen szempontok alapján vegyek újat.
Köszönöm
Muzzy 656447 2019. február 27. 15:00
Válasz erre
ma 6-os külső átmérő bőven elég a festékszóróhoz szükséges levegő mennyiségéhez.
Nem egy kereket kell felfújni 2 mp belül.
Muzzy 656446 2019. február 27. 14:56
Válasz erre
Nekem egy átlagos autósboltból származó nem zsír és nem saválló 6 mm-es átmérőjű átlátszó vinyl tömlőm (ablakmosó, vagy vákuum rendszer csöve tökéletes) van, erre szereltem fel a két csatlakozót, sima obis egyszer használhatós műanyag rögzítővel rögzítettem, a kiálló részt lecsíptem. Igaz, én levittem a max nyomást 2,5 atmoszférára, ennél több lakkozáshoz sem kell. Tartályom van, nyomáskapcsolóval. Mielőtt a műszaki vénával rendelkezők megszólnának, azért nem ABA bilinccsel, mert 6-os méretben itthon nem találtam bilincset, a legkisebb 8 mm átmérőjű. Egyszer, vagy 15 évvel ezelőtt hoztam Párizsból roppanó bilincset 6-os átmérőben, de már feléltem.
Muzzy
laja 656444 2019. február 27. 14:51
Válasz erre
Köszi
Értem a cső súlyának és merevségének hatását a pisztolyra és a tartójára. De a cső átmérője nem számít? Nagyobb átmérő több levegő? Nem így működik ez? A kiáramló levegő nyomására vagy sebességére nincs hatással a cső átmérője? Nekem olyan vékony tömlőm van ami a sűrített levegős dobozos készletekben is van. Jó az az átmérő? Vagy érdemes nagyobb átmérőjű csövet használni? Venni szeretnék egy másikat azért kérdezősködök.
pmheros 656442 2019. február 27. 13:13
Válasz erre
Üdv!

Nekem sima átlátszó "műanyag" csövem van itthon, hibátlan teszi a dolgát. Egy barátomnak most rendeltünk vastagabbat, ami szövetszerű bevonattal van ellátva. Ez utóbbi vastagsága ellenére hajlékonyabb, jobban kezelhető, de ugyanakkor nehezebb is, ezért a pisztolyt nagyobb súly húzza lefelé, ami miatt egyes pisztolytartókat kisebb erőhatásra szerintem estenként felboríthat. Mindkettő jól használható, csak kicsit másképp.

1/8 -as az elterjedt, egy-két kivétel lehet 1/4 is. Alsótartályos kezdő pisztolyokon M5 csatlakozó.

Üdv.: pmheros
laja 656438 2019. február 27. 11:18
Válasz erre
Sziasztok!
Fel tudna valaki homályosítani légtömlő témakörben? Gondolok itt olyasmire hogy amit a webshopokban vékony tömlőnek vagy csőnek neveznek az jobb vagy rosszabb e mint a vastagabb társa. Ha jobb miért jobb ha rosszabb miért rosszabb? A csatlakozóknál az 1/8 az gondolom egynyolcadost jelent. Létezik más méret is? Ha igen melyik az elterjedt méret? Ha egyáltalán van olyan. Szóval egy nagyjából egy teljes körű felhomályosításra lenne szükségem.
Köszönöm
Willi 654626 2019. január 22. 22:17
Válasz erre
Sziasztok!
AD 370-em van. Én még nem találtam gondot. A festékeim sem makettezéshez vannak szinkronizálva, de éppen ez a lényeg. Minden problémát saját magamnak kell megoldanom. Sokszor nem is értem, mi lehet a gond.
Gabusch 654622 2019. január 22. 21:54
Válasz erre
A kolléga a Tamiyánál vélhetően a külön kapható pisztolyra gondolt és nem a szetben, kompresszorral együtt kapható Spraywork Basicre.

Ami egyébként abból a szempontból meggondolandó, hogy amennyiben a cél mindösszesen annyi, hogy baromi nagy felületeket kell homogénre fújni, akkor komplett, normálisan méretezett megoldást nyújt hozzá baromi nagy kapacitású tartállyal és kb. nulla gyakorlatot igényel, hiszen a kompresszorán összesen egy ki/be kapcsoló gomb van.
Nekem 20 évig volt, még meg is van, csak a pisztoly tört el a sok szétszedegetéstől, alkatrész meg nincs hozzá, csak komplett pisztoly. Már vettem, csak még nem használtam.

1:72-es tengeralattjárótól 1:35-ös F-15-ösön át mindenféle tankokig (beleértve egy 1:16-os PzIV-et, meg egy hasonló Hummelt is) tudtam magamnak vele fújdogálni Gunze és Tamiya festékekkel. Igaz, hogy nem versenyszínvonalon, ha ez alkalmasint igény lenne.
pwss 654621 2019. január 22. 21:33
Válasz erre
Németországban van bolt bőven. Pl a HS oldalán is fel van sorolva jó pár
www.harder-airbrush.eu/en/dealer-directory.html Ráadásul sok bolt nem csak HS-t árul, hanem több márkát is tart.
Amit érdemes tudni, hogy mi a 'Márkás' pisztoly:
HS, Iwata, Badger, Sparmax, GSI, Tamiya, Hansa, Paasche, Rich

Ami nincs benne a fenti listában ez nagy valószínűséggel kínai másolat, hangzatos fantázianévvel (Adler, xz Art, Chromax). Megfelelően alacsony áron, a kínai pisztolyoknak is van létjogosultsága.
Ha teheted HS Ultra-nál lejjebb ne add, amit pl itt tudsz megrendelni
www.modellfutar.hu/Harder-Steenbeck-Ultra-festekszoro
pmheros 654620 2019. január 22. 21:31
Válasz erre
Üdv!

Az AD-370 mellett szól:
-kérheted mindjárt 0,5 -ös dűznivel, nagy felületekre az lesz a jó
-egészen nagy 14ml a tartálya, ami szintén a nagy felületek nagy festékigényéhez ideális
-a menet nélküli nagy önbeállós dűzni kialakítása miatt ennek a típusnak igen-jó a tisztíthatósága
-Papp Laci mellett szól, hogy a tőle vásárolt eszközök karbantartását el tudja végezni
-más nevesebb gyártók közel azonos paraméterű (nagyobb tartály, nagyobb dűzni, tűhatároló, stb) termékéhez képest töredék ár
-nagyobb úton kell mozgatni a tűt a nyitáshoz, ezáltal jobban lehet érezni a festék kiáramlásának a szabályozását

Ellene szól:
-kevésbé finom a piszolytest belső kidolgozása
-oldalirányú játék a "ravaszban", (a tű mozgatást nem befolyásolja)

Az itthon lévő 0,3 -as AD-370, valamint a szintén 0,3 -as H&S Evolution Silverline (2in1) alapján írom.

Ha valami nem fog menni elsőre, az a rosszul megválasztott festék, -hígító, azok aránya, valamint a tapasztalat hiánya miatt történik majd. De ez egy nagy kaland, amit meg kell élni, és meg fogsz tanulni. Izgalmas időszak vár rád!

Üdv.: pmheros
dzsoniendoszkop 654619 2019. január 22. 20:38
Válasz erre
Koszonom az otleteket.

Bocsanat az ekezetek hianyaert, most nem a sajat gepemrol irok.

Ez a H&S jonak tunik, es raadasul en is Nemetorszagban vagyok tobbnyire, tehat lehet, hogy meg egyszerubb is itt beszerezni.

A konnyu tisztithatosag valoban elonyos szamomra, es az ara is jonak tunik.

Azert ha meg barmi kozben eszebe jutna valakinek, nyugodtan bombazzon vele. Ahogy szoktak mondani, ilyenkor minden otlet, tanacs, tapasztalat jol jon, es hat a leghasznosabbak mindig a tapasztalati uton torteno tanacsok, mellyel egyetlen reklam sem erhet fel.

Ha esetleg valaki ajanlana helyet is ahol erdemes otthon, Magyarorszagon beszerezni ezeket, akkor azt is orommel fogadnam.

Koszonom meg egyszer.
ati27 654613 2019. január 22. 19:20
Válasz erre
Szintésn egy + a H&S-nek, de ha sporolni akarsz akkor az Ultra is jó. 24 ezer a solo, de az csak 0.2-es düznivel van. a 2 in 1 31990, ez 0.2 és 0.4-es düznivel van. A 0.4-es már egész jó nagyobb felületekhez. A legnagyobb előnye pofonegyszerű tisztítás, minőség, alkatrész ellátás. Nekem Silverline 2 in 1 van, ami annyiban több az ultrénél, hogy csavaros festéktéroló van, plusz van rajta tűhatároló. (na azt még soha nem használtam). Viszont KAptam hozzá egy FPC-szelepet, amivel közvetlenül a pisztolyon lehet változtatni a légnyomást 20-100% között. Na ez marha jó cucc!
csabbee 654610 2019. január 22. 19:07
Válasz erre
Hali !
Nem akarok haza beszélni,de olyan 48-50 ropiért már kapsz egy H&S Two in One stukkert,ami echte German.Valójában kettőt kapsz egy áráért mert a pisztoly tartalmaz egy 0,2 és 0,4mm düzni/tű szettet.Megfelelő festék és kézügyesség birtokában evvel a szerszámmal csodákat lehet művelni.
Meg egy jó kompresszor sem hátrány.
dzsoniendoszkop 654606 2019. január 22. 18:00
Válasz erre
Sziasztok!
Már legalább 25 éve makettezem, de mivel utasgépekben utazom, eddig nem volt szükségem igazán retuspisztolyra. Most azonban belevágtam egy nagyszabású 1:72 utasgép projektbe (diorámába), és elengedhetetenné vált a stukker és kompresszor.

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy akinek van tapasztalata a Pap László oldalán is reklámozott Adler AD370-es stukkerrel, vagy úgy általában az Adler pisztolyokkal, az ossza meg velem.
Diós László ajánlott nekem egy szupernek tűnő stukkert, aminek az ára kb. 80.000HUF, de az ő munkáit elnézve gyönyörűen fúj.

A kérdés, hogy beérjem-e kevesebbel a realitások talaján maradva, figyelembe véve, hogy a minőség, kezelhetőség, és az ár/érték arány elsődleges szempont, tehát nem baj, ha nem a legolcsóbb, de feleslegesen drágára sincs szükségem feltétlenül, amikor 50 négyzetméternyi fehéret fújok vele. Köszönöm előre is.
Lorco 654158 2019. január 13. 18:13
Válasz erre
Szia,

Ultrából is van 2:1 (0,2 és 0,4 tű + düzni). Az Evo előtt azt használtam.
Tűhatároló az Evo 2:1 készletében sincs alapból, én egy Evo Silverline tűhatárolóját használtam az Ultránál, majd az Evo is ilyet kapott..
Az Ultra nagyon jó kis stuki, a nem menetes, egyedül a bedugós festéktartálya nem nyerte el a tetszésemet. Az Evo-nál ez menetes, ráadásul kétféle méretben kapod a 2:1 kivitelhez.
Mindkettő kiváló műszer, de az Evo finomabban muzsikál - érzésem szerint.

Üdv: Lorco
vlevi 654143 2019. január 13. 12:19
Válasz erre
És most mindjárt eelnézést is kérek, mert az Ultra az nem az Ultra, hanem UltraX, alsótartályos...
:(
vlevi 654142 2019. január 13. 12:18
Válasz erre
Evoparts
Evoparts
Ultraxparts
Ultraxparts

Ultrából is van 2 az egyben csomag, és ahogy néztem, H&S kapható ilyen formában, mert a tű, dűzni cserélhető.

www.harder-airbrush.eu/en/evolution-108.html www.harder-airbrush.eu/en/more.html

Érdekes, hogy az Ultrát a H&S oldalán az "egyéb" kategóriában mutatják.
Találtam mindkettőről szétszedett képet.
Gabusch 654134 2019. január 13. 11:25
Válasz erre
Nekem ugyan egyik sincs, de ha jól emlékszem, akkor ugye az Evo élből "két" pisztoly, plusz azon van tűhatároló.
truth 654126 2019. január 13. 11:03
Válasz erre
Ha már H&S: Látom hogy mostanság sokszor javasoljátok az Ultrát ami kb. fele áron van az Evo 2:1-hez képest. Az Ultrát nem ismerem, csak kíváncsiságból kérdem: mi az alapvető különbség ami miatt ekkora az árkülönbség?
Jocojoe 654115 2019. január 13. 09:21
Válasz erre
Sziasztok,
Még november végén kértem tőletek tanácsat airbrush vásárlás kapcsán, most beszámolnék hogy mi lett belőle. Egy H&S Ultra-t vettem a Modellfutártól és egy Sparmax TC-610H kompresszort ebay-ról, az airbrush-city.de-től. Megelégedéssel használom őket, a kompresszor csendes, teszi a dolgát. Az airbrush igényes, szépen használható és egyszerű tisztítani. Mondjuk viszonyítani nem tudok, de elégedett vagyok.
Amon 651393 2018. november 19. 16:25
Válasz erre
Illetve a H&S stukik nem is eszik annyira a levegőt mint a Chromaxok. Én azt vettem még észre. A kompi ugyan annyi melónál kevesebbet kapcsolt be.
A tsztítás is ég és föld.
De tény és ami a legfontosabb , gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni...
Pluszban nincs két egyforma festék gyártó mindnek meg van a maga kis sajátossága. viszont ezek a különbségek EVO-nál jóval kevésbé ütköznek ki.
bsuli76 651392 2018. november 19. 16:14
Válasz erre
Én nem festek kukacvonalakat, relatíve nagy felületeket fújok, camo mintát meg csak maszkolva, szóval nem szempont, hogy milyen vékony csíkot tudok fújni. Igazából a nagyobb dűznit szeretem, hogy gyorsabban haladhassak.

2006-ban rendeltem egy AS-186 kompresszort Németországból (ELADÓ! lásd kompresszor topik egy-két évvel ezelőtti hirdetésemet), amihez "ajándékba" kaptam egy pisztolyt. Gyorsan ment a kukába.
Aztán vettem egy Chromax-ot, nem emlékszem milyen volt. Ment a kukába.
Aztán vettem egy Chromax BD-320 pisztolyt, 0.5mm-es düznivel. Ez már egész jó volt, de a szétszedés, pucolás szörnyű volt.

15 perc festést 30-40 perc tisztogatás követ, nehéz szétszedni, fájdalmas összerakni. Közben a kínai kompresszor szuszog, ugrál, pattog, melegszik, hangos.

Évekig feküdtek a garázsban, néha elővettem, aztán elraktam, nagy örömömet sosem leltem bennük.
Aztán megint erőt vett rajtam a makettezhetnék, kiértékeltem az internetet, és megvettem a H&S CRPlus-t (ennek is olyan a tűvédője, mint az Infinitynek), meg egy Sparmax kéthengeres kompresszort (TC-620X). A Sparmax csendes, villámgyorsan feltölt, látom a tartályban lévő nyomást... Ég és föld a kínaihoz képest.

A CRPlus-t meg álom szétszedni és kitisztítani. Nem kell szerszám a szétszedéshez, a (külön megvásárolható) tisztítókészlettel pillanatok alatt ki lehet pucolni a düznit meg a stukit.

Három gyerek meg napi tíz óra meló mellett a szabadidőm brutálisan felértékelődött. Sok pénzt kiadtam a felszerelésre, de ezek rég visszahozták az árukat, mert most a kis szabadidőmben játszok, kikapcsolódok, nem pedig a technikával bajlódok.

Kukacvonalat azonban most sem tudok festeni!
tyimosenko 651373 2018. november 19. 10:20
Válasz erre
Lehet, hogy rosszul írtam, a grafo is kétfunkciós, fene tudja. Lényeg, hogy a festékmennyiséget nem lehet a gomb lenyomásával szabályozni. Ennek ellenére jobb, mint a silverline.
tyimosenko 651372 2018. november 19. 09:58
Válasz erre
Szerintem van különbség, bár csak az evo silverline és az infinity alkatrészekkel tuningolt grafo közötti különbségről tudok beszélni, ultrám nincs. Az összehasonlítás nehéz, mert a grafo egy sajátos szerkezetű egyfunkciós pisztoly. Van egy másik különleges gyártmánya a cégnek, a colani. Erre kíváncsi lennék, mit tud.
Ha van is különbség a H&S klasszikus felépítésű pisztolyai között, annak szerintem csak finommunkáknál van jelentősége. Egy nyilvánvaló eltérés közöttük az infinity javított, villás tűvédője.
A tűhatárolónak szerintem nincs nagy jelentősége, mert - legalábbis nálam - olyan gyorsan változnak festés közben a körülmények - keverék higító aránya, lerakódás a tűre a fejen belüli szakaszon-, hogy állandóan után kell állítani...

A H&S és a csúcskategóriás pisztolyok tulajdonságairól, működéséről, karbantartásáról érdemes elolvasni Fülöp Sándor remek cikksorozatát, ami sajnos itt már nem, de a puma makettklub oldalán még olvasható.

A Pap Laci-féle kompresszor melegedését kivédendő én egy kb 40 centi fejátmérőjű ventilátort irányítok rá, ami megoldja a problémát. Szerintem nem a besülés veszélye a gond, hanem a festékszóró elvizesedése, mivel a páralecsapató szinte semmit nem ér, csak dísz funkciója van.
ZétaZoll 651358 2018. november 18. 21:38
Válasz erre
Gyakran előjön a BD-xxx vs. H&S, Iwata stb. kérdés. Én direkt nem ebbe az irányba akartam elmenni. Tehát engem az érdekelt, hogy miért fizessek egy 80-100 eFt-os pisztolyért egy 25eFt-os pisztollyal szemben. Itt már nincs arról szó, hogy az olcsóbb pisztoly működőképes-e. Ha a kezemben Ultra helyett Infinity lenne, akkor a makett felületén látnám-e a különbséget? (Jó, tudom: tűhatárolóval könnyebb, a tűvédő formája se mindegy a nagyon közeli festésnél, de most ezen lépjünk túl. És persze a gyakorlat is nagyon fontos (inkább a legfontosabb), de ezért van ugyanabban a kézben a két pisztoly, ugyanazzal a tudásszinttel használva.) Mindig arról van szó, hogy olcsó kínai vs. profi pisztoly, de a fenti összehasonlítás sosem merül fel. És mióta marketinget meg hasonlókat is tanulok, nagyon bennem van, hogy egy csomó dolog csak hangzatos semmi, ami csak arra jó, hogy alátámassza az indokolatlanul magas árat.
Amúgy rengetegszer találkoztam én is azzal a jelenséggel, hogy az észosztónak lövése sincs arról, amiről beszél (talán legjobb, amikor az edigitálos eladó rám akart tukmálni egy XD kártyát, mert szerinte az kell a kezemben lévő gépbe, és ott kellett győzködnöm, hogy higgye el, abba SD való, végül megmutattam neki a dobozon a feliratot is, mire: „Ja tényleg, ebbe SD kell…”).
pwss 651325 2018. november 18. 02:02
Válasz erre
Tudományosan, vagy áltudományosan de legalább megosztjuk egymással gyakorlati tapasztalatainkat. Cirka 15 éve, mikor újrakezdtem makettezni semmi tapasztalatom nem volt, csak a gyerekkori élmény, hogy ez mekkora dolog. Kétségkívül az, de sokaknak inkább üzlet. Vettem pipettát 10x áron, gagyi pillanatragasztót lengyel csodaragasztó dobozban, prosztó lakkbenzint művész minőségű hígítóként, 50 forintos orvosi szikét aranyáron, 40 éves makettet újracsomagolva, gyerekfestéket spéci makettfestékként. Szval szemérmetlenül átdobják az tájékozatlan embert a palánkon.
Csak a hab a tortán, hogy a még márkás cuccokat áruló eladóknak sincs halvány ibolyája sem, mit is árul pontosan.
Ez nem volt másként a pisztolyok esetében sem. Lazán bevettem 'hozzáértő' szakértők magyarázatát, miért jobb az XZ BD130, mint a z ZX BD130. Vettem is a C betűsből egyet 3x áron. Igazán senkit nem akadályozott az észosztásban, az az apróság, hogy valamit csak fotón látott kezében sosem volt. Kedvencem "az értek hozzá, mert csak" típus.
Nem hagyott nyugodni dolog, pénz nem számít, járjunk utána. Igyekeztem mindenből a legjobbat megvenni IWATA, Olympos, Rich, HS, Tamiya, GSI, Thayer and Chandler, kompresszorból Sparmax, SilAir. Egy szatyor pénz, és sok hétvége után nem tudok jobbat mondani, mint amit az Airbrush fórumon csípőből megmondanak ingyen. Vegyél egy Iwata Eclipse/HS Evo-t amelyik szimpatikusabb, meg egy tartályos kompit és gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Ha már nagyon megy a fújkálás jöhet a Micron vagy a PS770.
Ha ez nem fér bele, az Ultra is bőven jó lesz. Az elején biztosan nem a pisztoly lesz a szűk keresztmetszet. Még a legjobb pisztoly is max 50%oz add hozzá a végeredményhez. A nagyobb rész rajtunk múlik.
Ha a tanulás közben megakadunk, simán keressük meg a fórumokon azokat akik az adott eszközt, festéket ténylegesen használják.
vlevi 651321 2018. november 17. 19:35
Válasz erre
"melegszik"
Nekem nem Pap Lacitól volt kompim, de nagyon hasonló típus (Ahogy korábban itt is átbeszélték már mások, ezek nagyjából egykaptafára készülnek), és melegedett, de nagyon. És gyakran megtörtént, hogy már vissza se tudott kapcsolni, csak, ha teljesen kiürítettem a tartályt.
Nagyobb bajra gondoltam, de Pap Laci egy párszáz forintos alkatrész cseréjével megoldotta. Azóta nem melegszik (annyira), és tökéletesen kapcsol. Melegedni persze melegszik, de a javítás előtt pár perc fújás után már megfogni se nagyon lehetett, olyan forró lett, most viszont hosszabb munkák után is csak a langyosnál valamivel melegebb.
Ne kérdezd mit kellett kicserélni, a kompresszor résznél valami tömítés szerűséget.

Pisztolyra visszatérve. Igen, a BD-130-al is meg lehet tanulni fújni, és, ha az nem péntek délutáni műszakból való pisztoly volt, akkor viszonylag jól is lehet vele dolgozni :) De, amikor kipróbálsz utána egy Iwata-t, akkor leesik az állad.
Ezzel nem akarom azt mondani, hogy azonnal mindenki vegyen Iwata-t, mert, lehet, hogy olyan dolgokat csinál, amin annyira nem jön ki a minőségbeli különbség. De pl. autómaketteknél, fényes festékkel, lakkozásnál számít a szóráskép, és az, hogy a szóráskép mennyire egyenletes, mennyire van a szóráskép szélén egy "holdudvar", ahova már nem fúj rendesen a stukker, csak fröcsköl, köpköd. Lehet, hogy harcjárműnél észre sem veszed, még akkor sem, ha kukacmintát fújsz, mert a későbbi felületkezelés, koszolás, bemosás eltünteti ezeket. Egy fehér alapra viszont nem biztos, hogy sikerül egy sötét csíkot festeni anélkül, hogy lemaszkolnád az egész autót, mert teleköpködi a pisztoly sötétkék pöttyökkel, az bosszantó, pedig látszólag csak 1mm széles csíkot fúj a stukker.
ZétaZoll 651319 2018. november 17. 18:44
Válasz erre
Akkor összefoglalva: a H&S-ek alapvetően ugyanazok. Amin van tűhatároló, azzal annyival könnyebb ugyanolyan vastag vonalakat festeni, az Iwatának pedig jobb az anyagminősége és a méretpontossága.
A gyakorlatot direkt nem kevertem bele a dologba, mert abból indultam ki, hogy ha tudom használni a fújópisztolyt, mint eszközt, akkor mivel lesz nekem jobb, ha Ultra helyett Infinity van a kezemben (és megjegyzem: nem akarok Infinity-t, az Ultra számomra nagyon jó, csak böngészve a világhálót, nem láttam bele az árkülönbségbe a használatbeli többletet).
Más téma: felmerült itt nem olyan régen, hogy a Pap Laci féle (legalábbis úgy kinéző) kompresszor melegszik. Az enyém is ilyen, egészen át tud forrósodni. Ez normális így? Mindig attól félek, hogy hosszabb festés során egyszer megszorul a dugattyú…
pwss 651291 2018. november 17. 08:43
Válasz erre
Minden bántó szándék nélkül írtam, hogy még az 'olcsó' BD130-at is meg kell tanulni használni.
Ingyenes gyakorló feladatok
art-tehnika.ru/atlines
pwss 651290 2018. november 17. 08:40
Válasz erre
...és az Infinity-nek porfestett a test hátsó része
Értem a szubjektív, egyéni ízlés részét a dolognak, azt kell megvenni ami tetszik.
Összehasonlításként Modellfutár árak, a 2 két szerkezet azonos pisztolyról

Ultra -24.990
+ A-5000 3L tartályos kompresszor - 31.990
össz 56.980 Ft

Infinity Solo - 59.990 Ft
Vadász 651289 2018. november 17. 08:19
Válasz erre
Hát, mindig élvezettel olvasgatom a tudományos értekezéseiteket. Mindenről van benne szó, csak a rutinról, a gyakorlásról nagyon kevés. Néhány éve festegetek, és abban az évben, amikor csak 1-2 makettem készült el, mindig kínlódtam a festésekkel, amikor legalább 4-5 elkészült, akkor minden simán ment. Van a fiókomban a Cromax-tól kezdve Alder, Triplex, Evo. Mindegyik egy kicsit más kezelést igénye, más kezet, más hígítást, más nyomást, más távolságot. És az is benne van, hogy aznap mennyire vagyok fáradt, mennyi fizikai munkát végeztem.
juge75 651287 2018. november 17. 05:25
Válasz erre
Ulta: a leg puritánabb, olcsóbb eszköz. Nem menetes tartályokkal, nincsenek plusz megoldások hozzá/tűvédő és csúcs egy darabos, nincs tűhatárolás a száron/
Evolution: könnyebb, kényelmesebb, teljesen bontható a porlasztó és a tűhatároló.
Evolution Silverline: test ugyanaz mint az EVO, viszont tűhatároló is van.
Infinity: A legletisztultabb, speciális tűvédővel, különleges tű határolóval.

Az Evolution tartályai csereszabatosak az Infinityvel, a tű-dűzni és porlasztó csúcs mindegyikkel, viszont az Ultra tű hosszabb.
Utólag vásárolhatsz hozzájuk tartály tetőt, quick fixet, miegymást. Vagyis felszerelheted plusz dolgokkal. Az Infinity ebből a szempontból a legfelszereltebb már gyárilag is.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.