/ Fórumok /

Filmek

Itt riaszthatjátok a videósokat egy-egy érdekes film elampőtt, vagy megbeszélhetitek ampőket utólag :)
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51.
Gabusch 598368 2015. december 21. 22:53
Válasz erre
Valami jó I. VH-s film nincs?
novarock 598367 2015. december 21. 22:48
Válasz erre
Filmajánló,
Dánia megszállásáról szól,nekem tetszett.
9 April

www.youtube.com/watch
glitter 593079 2015. október 3. 00:37
Válasz erre
Szia, már megvan, de köszönöm!...:))
begyuzs 592948 2015. szeptember 30. 21:39
Válasz erre
Még aktuális ? :)
http://vidto.me/1qzmsnwek83k.html
sanyi 592933 2015. szeptember 30. 19:06
Válasz erre
Sziasztok!
A következő repnapra meg kell hívni ezt a fazont:
rec.reblog.hu/vlagyimir-szergejevics-iljusin-most-rem-buszke-lenne
Lehet, hogy összeomlana a tőzsde, lemondana még az utolsó őr is a reptéren, de azért be.zarás lenne!:)
glitter 588439 2015. július 1. 18:05
Válasz erre
...ha valaki találna egy magyar feliratos verziót a filmből, megköszönném, üdv.www.youtube.com/watch
glitter 587452 2015. június 13. 10:49
Válasz erre
www.youtube.com/watch ez egy nagyon jó film a két birodalom között örlődő észt nemzetről, minden jóérzésű kollégának ajánlom.
Zoli 587450 2015. június 13. 10:27
Válasz erre
Szerintem érdemes megnézni, jó film, bár már nem emlékszem rá, mennyire repülős:
port.hu/aszok_asza_l__as_des_as/pls/fi/films.film_page
z
glitter 587391 2015. június 12. 08:02
Válasz erre
Gabusch 587385 2015. június 11. 23:17
Válasz erre
glitter 587377 2015. június 11. 22:06
Válasz erre
www.youtube.com/watch esetleg megvan ez valakinek magyar felirattal?
Sennás 587133 2015. június 6. 15:19
Válasz erre
Névtelen
Névtelen

r.i.p
Számvéber 585690 2015. május 15. 09:21
Válasz erre
Teljesen egyetértek. Ha hk. elleni akna robbanása lett volna az utolsó snitt, ez a film teljesen rendben lett volna.
bagdady 585681 2015. május 15. 00:26
Válasz erre
bomba kis tankos film lett volna ez a fury ha "elveszik az uccso 40 perc,söt igy is sok újdonságot hozott még az elit alakulathoz képest is.
Ezt a filmet nem az ominózus végharcból kellene megitélni,hanem abból pl ahogy bemutatja azt a lehangolt, pesszimista érzést a táborba történö visszatéréskor,vagy a a tankosok arcán látható rettegést és feszültséget a tigrissel történö harcnál,a lángoló és öngyilkos parancsnokról most ne is beszéljünk.
Az emberek akik érdeklödnek a hadtörténet iránt tudhatják hogy milyen esélytelenül vették fel a harcot a párducokkal tigrisekkel a szövetségesek ez nem újdonság,de sajnos igy az idö távolságából hajlamosak vagyunk személytelen technológiai hátrányként felfogni ezt,mintha az a tény hogy 5-6 sherman tudott kilönni egy tigrist csak annyit jelentene hogy sokat kellett dolgozni a javitó mühelyben a kilött járgányokon ,vagy esetleg csak túlórázni kelett Detroitban.
Kevés jó tankos film van, ezt sajnos elsz@rták a végén de attól még nem kell leirni
Kicsi 585524 2015. május 12. 17:59
Válasz erre
Battla for Sevastopol
https://www.youtube.com/watch?v=4UKizF1bu6s
Sennás 585085 2015. május 4. 19:31
Válasz erre
Phoenix89 585045 2015. május 3. 22:03
Válasz erre
Pár napja láttam ezt a kis alkotást, nagyon ötletes! A lány gépe nagyon impozáns, de a homokban fekvő tengeralattjáró is igazán jó ötlet! Persze jóformán az összes jármű látványos, csak némelyikből jó lenne többet látni. : )
sanyi 584970 2015. május 3. 10:13
Válasz erre
Üdv!
OV-1 és Boeing-707 átépítést valaki?:)
www.mightycoconut.com/
Willi 583946 2015. április 17. 21:11
Válasz erre
Üdv!
Láttam az ominózus filmet. Végig kettősség játszott bennem. Egyszer élveztem, máskor gondolkodtam. Az amerikaiak szabadszájúsága és lazasága, kik szintén túl akarták élni, akár a német polgárok, teljesen elfogadható érzés. A német katonák fanatizáltságának bemutatása viszont csípte a szemem, ráadásul az a gondolat, hogy a szövetségeseik voltunk, drukkoltam is nekik. Éreztem, mi lesz a film vége, hisz holibudi, mégis élveztem a látványt. Aztán a végén a tank alá bekukkantó fanatikus katona, minden hitelességet überel. Tulajdonképpen ez a film lényege is. Nem kell mondanivaló, szórakozz! Ha pedig nem tetszik valami, alkoss jobbat. Én ezt csinálom. Jobb történeteket próbálok írni, egyelőre a magam szórakoztatására.
Gabusch 583928 2015. április 17. 13:50
Válasz erre
"NEHÉZ azt visszaadni, hogy mi a gyötrelem, a pusztulás és ennek okozása...ráadásul "igazságosan" (csak három "példát" tennék ide vizualizálva :)))és mégis, az "egész", egy."

De nem lehetetlen. A L'ennemi intime tökéletesen bemutatja, hogy változik meg valaki a körülmények hatására és miért állat a környezetében mindenki. Szerintem a Das Boot óta a legjobb háborús film.

www.youtube.com/watch
Sherman 583927 2015. április 17. 13:25
Válasz erre
A filmről szóló agresszív eszmecserében elfelejtjük, hogy a rendező elgondolása és hogy mi (beállítottságunktól függően) mit látunk bele a filmbe, nem muszáj hogy fedjék egymást.
Glitterrel ellentétben (tiszteletben tartva véleményét) én néhány általa kiemelt jelenetet teljesen másképp látok.
pl
"ömlik a vászonról a felsőbbrendűséggel kevert gyűlölködés, ami hollivúd gazdáinak sajátja...azt mondja az egyik "tankos ász" a másiknak, amikor elmennek egy szép fiatal német kislány mellett, hogy "ezeknek kár egy doboz cigi, egy szálért is b@sznak" "

Én ebbe például a rendező nagyon durva kritikáját látom az amerikai katonákkal szembe. Pláne miután ezt egy töltőkezelő mondja akit a film elején szó szerint rugdos a parancsnok és kutyának nevezi. Az ahogy a színész megtestesíti a beszélni alig tudó, tanulatlan, primitív embert, mindent tükröz csak azt nem hogy ő egy tankos ász. A filmben én nyomát sem láttam az amerikai felsőbbrendűségnek. Bennem az maradt meg, hogy mennyire a félelem motiválja a szereplőket. Attól kezdve hogy gyűlölik a fogságba eset német harckocsizott (mert pusztította őket mint a pestis), azon keresztül hogy még a halottakra is lőni kell, egészen addig amíg ki nem lövik a tigrist. Senki nem ugrott fel hogy ünnepeljen, csak remegve latolgatják hogy rajtuk kívül miért jött ki mindenkinek egyes, a sors kockajátékán.

Nem vagyunk egyformák, nem kell minden véleménynek passzolnia. Fölösleges vitatkozni egy nem túl jól sikerült akciófilm miatt.
jacksson 583924 2015. április 17. 12:52
Válasz erre
repülőgép katasztrófa

az ősmagyar harcosokat zsákokban altatják, hogy majd pihenten harcoljanak
repülőgép...
Beksinski-pic8

H.Bosch után továbbgondolva
Beksinski-pic8
1509836_11992_201206091674

egy, "helyi erő megoldása" (kivitelezés)
1509836_11992_201206...

általában: A gond mindig az, hogy "elveszíti a józan eszét" az, aki állást foglal;netán "véleményt formál". Próbáljunk már tárgyilagosak lenni. Ha tárgyilagosak vagyunk, akkor viszont széles körű ismeret kell.
Igaz, hogy nem jártam "én sem" a donnál vagy az ukrajnai hadjáratban, de, azért az sem igaz, hogy "minden ukrán vagy az ukránok többsége annyira utálta az oroszokat" etc. Volt olyan aki örült, volt olyan aki kollaborált és volt aki szarta le az egészet. A filmekben a so genannte "karakterfejlődésnek" is az lenne a lényege, hogy egy személyen belül több személyiségfragmentum cserélődik, valaki azt írta itt, hogy "ma már szélsőséges karakterek kellenek= vagy nagyon rossz vagy nagyon jó" etc. Tökre NEM igaz; csak vannak lusta nézők (is) és vannak szarul megírt "karakterváltozások", nehéz jó filmet írni és nehéz jól leforgatni. Megkérdezhetné valaki, hogy nem íródik-e éppen egy magyar film, ami már 6-7 éve íródik... pont olyan ez, mint a "tökéletes dioráma" ami nem akar befejezést nyerni :))) Tegnap volt egy adón az az amerikai film, ami a szeszcsempészetről szól (fékezhetetlen a sz%r magyar cím, LAWLESS az eredeti) (Ivh-IIvh között-annyiban érdekes még, hogy egy Ivh-ból a halálból többszörösen visszatért bátyjról is szó van) véleményem szerint JÓ/érdekes karakterek vannak benne, árnyaltak, mégis szar az össz-film eredmény. (Labeouf gyerekkel) ... NEHÉZ azt visszaadni, hogy mi a gyötrelem, a pusztulás és ennek okozása...ráadásul "igazságosan" (csak három "példát" tennék ide vizualizálva :)))és mégis, az "egész", egy.
Üdv Az előzmény szám= csak hogy kb INNEN folytatva a reagálást :))
+ 571207-re
exec 583922 2015. április 17. 12:39
Válasz erre
Azért azt tegyük hozzá, hogy mi volt a 60-as évek NDK-jában? :) Komplett férfi generációk hiányoztak. Kimentél, jóképű voltál, és egy este kaptál 5 ajánlatot. Kurvák voltak? Nem. Viszont szerettek volna gyermeket. Sokkal jobb, mintha raboltak volna maguknak :)
TAMÁS78 583919 2015. április 17. 12:24
Válasz erre
Persze, nem az a kérdés, hogy efféle "kupakolások" előfordultak-e, nyilván igen. Németországban ugyanúgy, mint Ukrajnában, és megkockáztatom, az USA-ban is lett volna rá példa, ha valaki esetleg partra száll ott.

Csak egy nép, vagy akár egy adott generáció nőtagjainak jellemzéseként kissé sarkos.

A megszállt Franciaországról például lehetne úgy filmet forgatni, hogy az csak a megszálló németekkel kupakoló francia lányokról szól. Vagy egy másikat, ami csak a megszálló németek ellen küzdő ellenállókról szól. Valóságos lehetne mindkettő, csak egyik sem festene teljesen hiteles képet arról az országról, és az egyiket nagyon rosszul viselnék a franciák - és én megérteném ezt. (Mondjuk pont ők azt hiszem, az ország viselkedése okán érzett szégyen miatt vágtak vissza olyan durván 44-45-ben.)

(Mindent csak általánosságban írok erről a témáról!)
Phoenix89 583916 2015. április 17. 12:11
Válasz erre
Szerintem pont hogy nem próbálták meg jónak ábrázolni az ámerikai katonákat ebben a filmben. Jött nem egy megszólalás, hogy még egy film, ami bemutatja, hogy a németek mekkora rohadékok voltak, a jenki meg a felszabadító hős jófiúk, akik tényleg csak segíteni akartak. Hol? Ők ugyanúgy erőszakoltak nőket, ugyanúgy lőttek le fegyverteleneket, és még sok más szemétséget követtek el, amit bármelyik másik hadsereg katonái. Ne próbáljuk már beskatulyázni ezt is. :)
exec 583914 2015. április 17. 12:05
Válasz erre
Kicsit nézzük máshogy.

Az ameriaki közvélemény mindig is azt hitte, hogy Joe kiszállt a hajóból az Omaha parton, leszúrta a zászlót, és nyert. Ehhez képest nagy előrelépés volt, hogy bemutatták az ottani pusztítást a Ryan közlegényben, ráadásul ott is kivégeznek kvázi hadifoglyot (megadja magát Omahán két német felteszik a kezüket, majd miután lelőtték őket röhögnek az amerikai katonák, hogy látod, "szappannal mostam kezet.")

A filemek, mint a színház is, mindig szólnak kicsit a jelennek is. Kínoztak-e az amerikaiak Irakban? Hülye kérdés... Viszont a lődd le jelenet.. no ilyet nem láttál John Wayne filmekben, szóval ez is haladás.

Glittert nem bántva, igazából, hogy mi volt ott, nem tudjuk. Lehet, hogy az egyik német falu még fanatikusan hitt, míg a másik alig várta a háború végét. Itt pedig a "fanatizáló csapatok" agyonlőhették-e a sajátjaikat? persze, máshol is megtörtént.
Az én nagyapám hivatásos katona volt a második Világháborúban, megjárta a Don partját. Mit is mondjak, amit ő elmesélt, az is eltér a kánontól, mindkét irányba (amit mind tudunk, hogy nem volt tiszt az orosz áttörés reggelén az első vonalba, éjjel nagyrésze elfutott. A kánon azt is mondja, hogy nem volt téli felszerelés, amit a nagyapám őgy mesélt: "az ellátós tiszt ott üvöltött velünk, minek az nektek koszos bakák, úgyis mind megdöglötök, én meg majd nem tudok elszámolni a felszereléssel..." Ja, igen, őrmester volt, és haza hozta az emberei nagyrészét a Dontól...

Viszont az a jelenet, ahogy a teljes ezred felmorzsolódik egy tankon, mert azt csak szemből lehet támadni kézzel... no azért nagyon kár volt tényleg.

A nagyanyák mint kurvák? Ezt nem kéne így kisarkítani, szerintem. Adott egy folyamatos pszihés nyomás, adott egy gyász hangulat, (nem igen hiszem, hogy volt ott család, aki ne veszített volna el valakit) és adott egy élelmiszer hiány. Tehát lefekhettek amerikai katonával kajáért? Persze. A legerősebb ösztön az életösztön. A testét használva biztosította a túlélést. Az én nagyapám egy Ukrán orvosnőt kupakolt... :) Az ukránok egyébként annyira utálták az oroszokat, hogy virágycsokorral várták az arra haladó magyarokat, hogy végre megszabadultak a ruszkiktól...

Üdv.
exec
Gabusch 583913 2015. április 17. 12:04
Válasz erre
Még eszembe jutott, hogy 25 éve volt egy, A vád címen futó magyar film a szovjet katonák kegyetlenkedéseiről. Akkor egyszer láttam, de úgy emlékszem, elég hitelesnek tűnt.
Na, nyilván nem arról szólt, hogy mit műveltek a magyar katonák Ukrajnában.
glitter 583909 2015. április 17. 12:01
Válasz erre
..."Ez nem kritika, ez a sértett önérzetből felbuggyanó ömlengés." remélem valaki az édesanyádról is fog valami hasonló "művészi ábrázolású" filmet készíteni...
TAMÁS78 583904 2015. április 17. 10:59
Válasz erre
Az a probléma, hogy nem láttam a filmet, ezért konkrét véleményem sincs róla.

De ha megáll az, amit glitter felsorolt, akkor viszont azt mondom, kevés módon lehet jobban megsérteni egy népet, mintha azt sugalljuk nekik: nagyanyáitok a mi k..váink voltak.

A gúnyolódást nem a filmre értettem, hanem arra, amit te írtál glitternek.

A magam részéről nem akarok beleszólni abba, hogy ki mennyire háborodik fel azon, ha ilyen rondán megsértik. Ha a német, ha a bolgár, ha a nyaszaföldi mivoltáról is van szó, nekem mindegy.

Filmet meg lehet úgy csinálni, hogy nem gyalázzuk semmilyen módon az akkori ellenséget, lásd pl. a Das Bootot vagy a Sztálingrádot, csak szándék kérdése.

Ha a Fury esetében nem volt meg ez a szándék (ismétlem, hipotetikusan értem, mert nem láttam!), arról meg bárkinek lehet véleménye. Ha nem német eredetű, akkor is.
boomsly 583902 2015. április 17. 10:10
Válasz erre
Semmiféle gúnyolódás nem volt a filmben.
A filmet kell kritikával illetni, nem kirohanni valami ellen, ami csak művészi ábrázolás.
Ez nem kritika, ez a sértett önérzetből felbuggyanó ömlengés.

A Harag azért működik, mint film, mert megtör egy sor klisét. Operál is vele, de elviselhető szinten. (Engem jobban bosszantott a film végén a szereplők szépen beadagolt halála, borzasztó.)
Az amerikai katonák nem jófiúk. Isznak, káromkodnak, fosztogatnak, kegyetlenkednek, bűnöznek. Ugyanakkor kimerültek, fásultak, fáradtak és kiégettek. Nem értik mit keresnek a világ másik felén. Szakaszhoz hasonló II. világháborús film?
Mondjatok még egy ilyen háborús filmet az elmúlt évekből! A Ryan közlegényben sem tudták felvállalni a hadifogoly kivégzését, pedig tudjuk, hogy ez nem így lehetett a valóságban.

Azt, hogy egy anya, akinek a családja évek óta nélkülöz képes bármire egy doboz tojásért vagy egy löncshús konzervért nem jellemez egy népet sem. Az az undorító aki ezt kihasználja, de nem ilyen a világunk?
Talán ebben a filmben több valóságot kaptunk erről, mint bármikor.
Ha csak 20%-a valóságos, már megérte megnézni.

Ami engem jobban mellbe vágott az az orosz hiper gagyi Fehér Tigris filmben történt. Soha nem láttam halott magyar katonát a másik fél részszőrél készült filmben ábrázolva.
Phoenix89 583890 2015. április 17. 01:33
Válasz erre
Sherman félreértetted. Annyiból igazad van, hogy a fénykardokkal ez a helyzet. Viszont a lézernyaláboknál fordítva van, a birodalmiak lőnek zölddel, a lázadók vörössel. :)

A fénykard pedig mindent visz, mint a legjobb flex. :D Épp amiatt nem értem én sem, hogy miért vitatják egy blockbuster akciófilm hitelességét, amikor a rendezőnek esze ágában se volt hitelesnek lenni, akkor sem, ha NÉHOL sikerült.

Ilyen erővel felhozhatnám nagyanyám példáját, amikor megnézettük vele a Thor, vagy a Bosszúállókat (már nem emlékszem melyiket) és frankón nem hitte el, ami benne történt. :D
Gabusch 583889 2015. április 16. 23:47
Válasz erre
Én, mint vén barom emlékszem azokra az időkre, amikor még heroikus szovjet filmekkel volt tele a piac. Az ember imádta az amerikai filmeket, pedig nagyon sok szempontból semmi különbség nincs köztük így utólag. Csak eltelt közben kb. negyven év. Na, ez a baj.
Sherman 583888 2015. április 16. 23:36
Válasz erre
Fénykardban zöld a jó, piros a rossza. Brad Pitt-nek miért nem volt kardja?
Ahogy Aranyosi Péter felvetette: Egy fénykard vajon kettévág egy tigris tankot?

Bocsánat, nem érzem át a helyzet komolyságát, amikor egy amerikai akciófilm miatt képesek vitatkozni. Talán kérjük meg a németeket, hogy csináljanak néhány A híd című filmhez hasonló háborús filmet.
Gabusch 583887 2015. április 16. 23:30
Válasz erre
Meg bírtam nézni. Ez nagy szó úgy, hogy van kb. 1200 filmem itthon, amit még nem is láttam. :)
Ebből kifolyólag gyakorlatilag azonnal ki szoktam minden dögunalmat tíz perc után vágni.
Phoenix89 583884 2015. április 16. 23:12
Válasz erre
Milliomodik alkalom hogy párhuzam vonását említi valaki a nyomjelző lövedékes jelenet és a Star Wars között. :) De amúgy ja. :D
Commissar 583883 2015. április 16. 23:00
Válasz erre
Akárhogy is, voltak jól megcsinált részek a filmben és kevésbé jók. A hangulata, a díszletek, a ruhák, a technika színvonalas volt, a színészi játék meg más filmekkel történik inkább.
Nekem két dolog piszkálja a csőröm. Egyrészt a látványért feláldozzák az ésszerűséget (tudom, ez a legtöbb akciófilmre igaz), másrészt nagyon szájba rágja a film a mondanivalóját. Kőbe vési, hogy a németek mind gonoszok, nem érdemelnek kegyelmet és nem ad lehetőséget arra pl., hogy a katonának besorozott gyerekeket áldozatként tüntesse fel, ők örülhetnek, hogy nem lőtték le őket a városban, amikor megadták magukat. Emellett furcsa, hogy az amerikai katona követhet el háborús bűncselekményt a hadifogoly lelövésével, amit ráadásul rákényszerít a saját társára (nem vagyok egyik fél felé sem elfogult).
Viszont a nyomjelzők színezése nem kicsit megnevettetett! Tiszta Star Wars, a németek zölddel lőttek, a jenkik meg pirossal, hogy átlag Joe tudja, hogy a gonosz mindig zölddel lő, mert ezt már Lucas bátyó is megmutatta ugye! :)
Gabusch 583882 2015. április 16. 22:43
Válasz erre
Tényleg, az Apokalipszis most. De rohadt régen láttam!

Magyar fimből felesleges bármilyen korrektet várni. Még a középkort sem tudtuk normálisan feldolgozni. Talán a Trombitással.

Moziban utoljára azt hiszem, a Bukást láttam, ami szintén egy eszméletlen jó film szerintem. Sajnos, amiket kedvelek, ritkán hozzák be magyar moziba.

Meglepetésemre viszont az egyik olyat, ami rettenetesen tetszett az elmúlt időben, mégis behozták moziba vagy tévébe, mert van egy szinkronos változat a Youtube-on. Sajnos a szinkron sokat ront rajta, legalábbis szerintem. Akit érdekel, nézze meg, Algériai napok a címe. Tulajdonképpen egy évtizedeken átívelő, nagyon nem szokványos Rómeó és Júlia történet, elég drámaisággal, jelzés szinten megjelenő háborúval (Mers el Kébir, Algériai háború), némi társadalomrajzzal karöltve.
jacksson 583872 2015. április 16. 20:59
Válasz erre
Üdvözlet :)) annak idején feldobtam, hogy "jön a FURY" (amikor vetíteni kezdték), most tök' véletlen -ide- benéztem, hátha "éppen egy jótanács" hangzik el, mit nézzen manapság az ember a moziban :))) és megint a fury-ról (is) van szó. Különben, azóta sem néztem meg a filmet :)))/viszont az interstellar-t igen és a prometheus-t is :)))/, és valóban nagyon jó (makettező) film a Jöjj és lásd, NADE hol egy magyar film ami a IIVH-t mutatja be most, jól ! ("hollybuli" védelmében: különben továbbra is mondom, hogy a Thin Red Line (karakter!) egy kiváló film, és az Apoc.Now is egy másik korról)
de, látom "a megmondók" is változatlanok :)))
glitter 583868 2015. április 16. 20:36
Válasz erre
01 brad pitt blődli
01 brad pitt blődli

...a fury-val nem az a legnagyobb baj, hogy sz@r film, hanem hogy végtelenül hazug, manipulatív, ömlik a vászonról a felsőbbrendűséggel kevert gyűlölködés, ami hollivúd gazdáinak sajátja...azt mondja az egyik "tankos ász" a másiknak, amikor elmennek egy szép fiatal német kislány mellett, hogy "ezeknek kár egy doboz cigi, egy szálért is b@sznak"...aztán a városka elfoglalása után öt perccel a német nők vihogva mennek b@szni asherman-ba, miután tíz perccel előtte a honfitársaik haltak meg a szemük láttára...aztán a nemi erőszaktól rettegő német kislány, aki az előző 12 évet a nemzeti szocialista Németországban töltötte, két perc zongorázgatás után önként és boldogan megy b@szni a vadidegen nyikhajjal...a film harci jeleneteit hagyjuk, azt már sokan elmondták...nekem a családomban vannak német kötődések, rengeteget meséltek az idősek ezekről az időkről, kikérem magamnak ezt a mocskot!
Gabusch 583859 2015. április 16. 18:14
Válasz erre
Nem tudom. Majd, ha szembejön megnézem. Igazság szerint az utóbbi években egyre inkább hidegen hagy a II. VH. témaköre.
Gabusch 583858 2015. április 16. 18:13
Válasz erre
Szeretném a figyelmedbe ajánlani a Jöjj és lásd c. opuszt, illetve mondjuk a L'ennemi intime-t. Sokkal drámaibb filmek, némi, a szereplők egyikénél, másikánál megfigyelhető jellemfejlődéssel karöltve.

Régebbiek közül pedig a dokumentarista Algíri csatát, esetleg ne adj' isten a Hideg napokat.

És még nem beszéltünk sem a Das Bootról, sem a német Sztálingrádról, sem a 9. századról.
Freddy 583857 2015. április 16. 17:22
Válasz erre
,,Hirtelen nem tudnék olyan amerikai háborús filmet mondani, ami mély nyomot hagyott bennem"

A tábornok (eredetileg: Patton) c. filmet láttad? A címből gondolom, kiderül, miről/kiről szól, ha nem láttad, mindenképpen nézd meg, az egyik kedvenc filmem, nem csak a háborús filmek közül, hanem úgy általában.
Egyébként az amerikai filmipar is csak olyan, mint bármelyik másik országé, 50 filmből van egy jó, csak nem biztos, hogy az kapja a legnagyobb hype-ot.
TAMÁS78 583854 2015. április 16. 17:12
Válasz erre
Nincs számomra kétségbeejtőbb egy filmben, mint az egy, maximum kettő tulajdonságra felépített főhősök. (Regényben sem.) Tökmindegy, hogy háborús vagy egyéb filmről van szó. Csak ülök, nézek ki a fejemből és azon kapom magam, hogy teljesen másutt járnak a gondolataim, mert egyáltalán nem érdekel. És egyre ritkább, hogy ne így legyen.

Tudom, hogy kisebbségben vagyok ezzel, hiszen Dan Brown napjaink egyik legeladhatóbb írója.

Ezt most megint nem a Fury-ról, mert nem láttam. De túl sok amerikai, sztárszereplős, kasszasikernek készült filmet láttam már ahhoz, hogy ne legyenek előítéleteim.
Phoenix89 583853 2015. április 16. 17:11
Válasz erre
Klisé ide vagy oda, az a baj, hogy a legtöbb - ha nem az összes - filmes motívumot láthattuk már mozivásznon, épp ezért bármi, amit újra látunk, már klisének számít, 2014-5-ben már elég nehéz újat mutatni a népnek. A karaktereket kénytelen egy rendező a végletekig kiélezni, nem elég, ha valaki csak egy kicsit vallásos/ateista, csak egy kicsit paraszt/jólelkű, vagy csak egy kicsit hősies/gyáva.

Ez a néhány óra alatt szöveg egy kicsit azért sántít. Ha a Harag egy sorozat lenne, akkor simán ki lehetett volna nyújtani a szereplők fejlődését, ahogy a zöldfülű kölyökből harcedzett keményfiú, a szemét bunkóból barátságos bajtárs lesz, stb., két órába nem fér bele ennyi minden, valahogy össze kellett sűríteni az eseményeket, épphogy kijönnek a tankelhárítók tüzéből, máris mennek tovább a Tigris karmai közé, onnan meg a gyalogság kereszttüzébe szépen sorban. És ahogy mondtad (és én is) mindössze erre készítették a filmet, látványra, csatára, pátoszra.

Ha itt tartunk, én nagyon szívesen látnám néhány részes sorozat formájában a Haragot, mondjuk előzménytörténetként, hogy miken mentek keresztül együtt Afrikában és Belgiumban ezek a katonák, mielőtt a filmben végük lett. Abba már sokkal több élmény is beleférne, lenne idő átvezetésre, szerelmi szál(ak)ra, és még sok másra is.
Gabusch 583849 2015. április 16. 16:43
Válasz erre
Nem ez a baj. Az a baj, hogy gyakorlatilag csak westerneket gyártanak, amikben nem szokás tölteni, csak lőni, a jellemábrázolás és drámaiság meg kb. egyáltalán nem fontos. A vége simán kikövetkeztethető. Ezért csak egyszer nézhetők.

Hirtelen nem tudnék olyan amerikai háborús filmet mondani, ami mély nyomot hagyott bennem (Kelly-t kivéve, de az azért, mert szétröhögtem magam rajta, elsősorban Csodabogár utolérhetetlen Helyei-féle szinkronján), ezzel szemben simán tudok mondani szovjet, orosz, német, francia, de még algériai filmet is, amit többször is megnéztem, sőt többnyire évente biztosan újranézek.

Amerikaiból is van persze jó, pl. a Chato földje tetszett, meg a Szelíd motorosok is, bár azt megkérdőjelezem a zene miatt. Ahogy van egy Trailer Park of Terror c. horror, ami ebben a kategóriában talán még nem is annyira rossz, viszont embertelen jó zenéje van, ami nem tudom, mennyit tett hozzá nálam az élményhez, de szerintem sokat.
vfrtom 583848 2015. április 16. 16:42
Válasz erre
Ne haragudj , de ez minden csak nem karakterdráma. A történet végletekig elcsépelt klisé, egyetlen számomra meglepő és jó jelenet a reggelis a házban. Milyen dráma van benne? Hogy az írnokból harcigép lesz néhány óra alatt? Pfff...
Én próbáltam leülni és szórakozni és akció filmként nézni. De nem ment. A karakterek végletek közt mozognak. Az átvezetés egyik (4-5) csatajelent között nulla , néhány géppuskás, páncéltörőlöveg, tigris közbelép, útkereszteződést megvédeni. Ez látványra, csatára, hős amerikai katona mítoszra élezték ki a filmet. Csak a karakterdráma, szerelmi szál amit meglepően sikerült lezárni az időkitöltő a filmben.
Phoenix89 583845 2015. április 16. 15:25
Válasz erre
Elnézést, hogy beleugatok, mert sokkal kevesebbet tudok a haditechnikáról látszólag, mint itt jó néhányan, de az ilyen filmócsároló szakértő hozzászólásoktól ledobom az ékszíjat. : )

Persze, meg lehet vitatni ilyen-olyan hitelességet boncolgató témát, de hogy azért a földbe döngöljünk egy filmet, mert az egy-két snittben nem tökéletesen adja vissza az akkor ismert dolgokat, az szerintem nem a legkorrektebb dolog.

Először is pár embernek meg kellene tanulnia egy ilyen "egyszer nézhető felejtős hőseposzt" nem hadászati szakértőként vagy "csak" makettező szemmel nézni.
Ez a film nem dokumentumfilm, közel sem! Ha annak akarták volna eladni, akkor még csendben is maradnék. Csak hogy egy egy akciófilm, de még inkább karakterdráma. Itt nem feltétlen a csatákra élezték ki az egész produkciót (csak beletettek 4-5 izgalmas csatajelenetet, mert anélkül meg unalmas lett volna, akkor az lett volna a baj), hanem itt az emberileg átélt dolgokat mutatják be, persze ezt sem teljes körűen, rengeteg dolgot nem mutattak be, de 2 órába nem is fért volna bele minden borzalom, ami a háborúban volt.
Szokták mondani, hogy aki jobban ért ezekhez, a tankokhoz, haditechnikához, stb, az csináljon jobbat, de én nem mondok ilyet, pedig lehetne. : )

Az az 1 méter inkább 6-8, bár nem oszt nem szoroz, közelharc ígyis úgyis, azért az a szemmérték se semmi. A Tigrisek is lőttek lepattanókat, csőlátás azt mondani, hogy egy német 88-as lövedék minden szögből be kell hogy fúrja magát minden jenki páncélzatba, legyen az akármilyen lapos szögben is, ha megnézzük a filmben, ahol lepattant egy lövésük, az mind lapos szögből ért páncélt. Persze a rendező "mondta", hogy ne találják telibe a főhős tankot, akkor rövid filmet kaptunk volna. :D

Ezt a filmet csak élvezni kell, szerintem így is sok hiteles dolgot láttunk benne, amit más filmekben nem, pl a nyomkövető lövedékek, illetve az ominózus Tigris tank, amit kölcsön kaptak a filmhez.

negatívumként tényleg sok dolgot fel lehetne hozni, kezdve pl Brad Pitt arcával, ami nem szakadt szanaszét két robbanás után sem. Sziasztok!

P
vfrtom 583827 2015. április 16. 12:32
Válasz erre
World of tanks, játék pc-re.
Amúgy a tigriseket kiengedték volna támogató gyalogság nélkül? A végén meg kb kettö percbe telt volna a lerobbant hk-t kilöni. Szvsz.
Bár akkor az amerikai mozikban biztos nem morzsoltak volna könnyeket az amerikai anyák hös fiakért és nem éreztek volna megelégedettséget az apák és fiaik, hogy milyen jól megmutatták eleik a gaz krautoknak. Na mindegy még egy felejtös amerikai höseposz.
Commissar 583826 2015. április 16. 12:31
Válasz erre
Annál is inkább fura, hogy ez az 76mm löveges M4 szemből is átlőtte volna a Tigrist ilyen közelről a HVAP lőszerrel, abból pedig már volt nekik ekkor. A többi sima 75-ös Sherman oldalról is, ha szerencsés napjuk van, de hátulról biztosan.
Dehát a Sherman logisztikai tanknak épült, nem harckocsik elleni csatára :)

A WoT a World of Tanks online játék. Az RNG meg a random number generator, ami minden randomizátorok átkával beleszól a lövésekbe meg az okozott sérülésbe. Szegény Tigrisnek a filmben minden lövése lepattant a főhős tankról (természetesen..).
Sennás 583823 2015. április 16. 12:09
Válasz erre
Na akkor kiderült a filmben M4A2E8 látható.Nézzétek a motor "szellőző" rácsot.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51.