/ Fórumok /

Sci-fi és real Űrhajómakettezés

Minden nemü kisker forgalomban kapható és saját építésű űrhajómakettek/minden témakörben,méretben!
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221., 222., 223., 224., 225., 226., 227., 228., 229., 230., 231., 232., 233., 234., 235., 236., 237., 238., 239., 240.,
241., 242., 243., 244., 245., 246., 247.
lucky 179136 2011. október 7. 07:45
Válasz erre
Na akkor mint a Gödöllői verseny egyik szervezője beleszólnék az eszmecserébe.

A versenyen pont azért lett kiemelt a sci-fi, mivel ez máshol nem dívik.
A tapasztalatok igazolták az elképzelést.Ez így marad a jövőben is.

A többiek védelmében, és mint olyan akinek az egyéb kategória zsűrizése jutott.
Egy tökéletes paprikát, és egy tökéletes körtét hogyan lehet összehasonlítani egy szintén tökéletes ribizlivel ?
Mindezt úgy, hogy a díjak száma limitált?
Meg kellene próbálni és azután füstölögni, ott a helyszínen, de nem így utólag.
Aki ott nem szól az hallgasson örökre!

A dugasztáp hosszabbítóját el tudjuk helyezni, feltéve ha lesz, bízok benne.
A látványmakettezésnek lesz helye, de ne az utsó pillanatban szóljatok! A monstre makettezés már érdekesebb, ebbe az egyetem is bele fog szólni. Ha sikerül összehozni valamit akkor jelzem.

Gyertek el, és a többit a helyszínen!
Akár még pofozkodhattok is, de csak a bokrok között, ahol nem zavartok vele senkit! :)))
Macal 179135 2011. október 6. 21:18
Válasz erre
Na, Kedves Szaktársak, jelentem hazaértem!

Először is, sajnos mindenki mondandójában van igazság :( Sajnos én is úgy érzem néha, hogy a Sci-fi mostoha gyermek, sőt, sajnos hallom, mint pejoratív jelzőt...
Mondtak már olyat is nekem, hogy ilyeneket bárki tud csinálni... stb, stb,...
Viszont a legnagyobb gond, hogy kevés a munka! Versenyeken, mint zsűri, sajnos kevés újjal találkozni, kevesen csináljuk, és sajnos ha verseny van, kis számban jelenünk meg rajta :( Ahhoz, hogy több kategória legyen az kell, amit Gabi is leírt: sok induló. Annak idején pár éve, mikor a Hungaroconra hívtak, és mentem, azt kellett észrevennem, hogy szinte egyedül vagyok lent a makettekkel. Ahhoz, hogy népszerűbb legyen a kategória vagy nevezzük akárminek, ahhoz nincs mese, népszerűsíteni kell. Alkotni, megmutatni, tanítani és tanulni, eljárni a találokzókra, postolni a forumokon, cikkeket írni, és versenyekre vinni, ahol találkozni kell a többiekkel, és tanulni a másiktól, és fejlődni.
A Gödöllői versenyt én kiválónak tekintem, nagyon jó a hangulat, voltunk is aránylag nagy számban, és volt munka is, de ez még csak a kezdet! Lehet, hogy most tőlem is kevés munkát láttok, de ez csak azért van, mert lusta vagyok fényképezni :) 
A másik meg ami bár kissé szűkebb réteget érint, a Golden Gobbo. Warhammer 40K meg fantasy, meg egyéb figuk és járművek festő versenye, decemberben lesz. Ha valakit érdekel akkor szerintem ott is összefuthat velem majd kint, szívesen kifejtem a véleményemet bővebben, vagy bárkivel szívesen elcsevegek a témáról. Gödöllőre is tervezem a menetelt, ott is valszeg megtalálható leszek.
Azért örülök, hogy valami beindult, csak ne lohadjon lejjebb! :)
Science and Fiction Rulez!
Luthor 179134 2011. október 6. 12:51
Válasz erre
Épp tegnap jutottál eszembe, hogy mi ez a nagy hallgatás...
többiek: GÖDÖLLŐ RULEZ!
Regal 179133 2011. október 6. 10:31
Válasz erre
Te űrkalóz! Elnyernéd a hajómat, én meg mehetnék a gázmezőkre kalmárkodni?:-)
Ha elnyered, akkor scratch-elek egy super star destroyer-t is és azt is felrakom tétnek, de előre szólok, mental trükkel nem ér csalni!
Starshiptech 179132 2011. október 6. 08:52
Válasz erre
Igazad van Regal...csak vigyázz azzal a Szabak-partival mert 3-malátaszörp után simán elnyerem a hajódat :-)és akkor mi lesz? :-)
Regal 179131 2011. október 6. 07:43
Válasz erre
Én azért személy szerint örülök neki, hogy inteligensen és kultúráltan sikerült lekommunikálni ezt a dologt mindkettőtök részéről (máshol - másik topicban - láttam olyat, ahol megmondták a "tutifrankót" egymásnak a többezer éves tapasztalattal rendelkező (már Egyiptom piramisai közt farigcsálni kezdő) szakértők. Csak úgy füstöltek a billentyűzetek...:-). Miskolcra én is akartam menni, de közbejött valami, de remélem Gödöllőre eljutok és kiállíthatom a Falcon-t, bedugva a pilácsokat rajta:-)
Starshiptech, remélem nem veszed fekete humornak, de remélem sok űr-szekeret látunk majd és Chewbacca üzeni, hogy épp vedlik, ezért ne szőrözzünk sokat, hanem menjünk Gödöllőre:-)
Egy intergalaktikus eszmecserében benne lennék, 2 Szabak-party és 3 serital között:-)
Üdvözlettel,
Regal
Macal 179130 2011. október 6. 07:26
Válasz erre
Kedves Urak!

Örülök, hogy végre valami beindult, de most nincs időm kifejteni a véleményem, viszont este ígérem írok! :) Mint olyasvalaki, aki nagyon szereti a scifit, belelát a versenyek szervezésébe, és zsűrizett is jópárszor...
Üdv:
Zsigrai Zoltán aka Macal 
Gabi 179129 2011. október 5. 23:16
Válasz erre
Szia!

Szerintem Gödöllőn keressük meg egymást, hogy személyesen megbeszéljük a dolgokat, én ott leszek mindkét napon. Ez lehet úgy is, hogy csak veled, de úgyis, hogy azokkal együtt vagy, akinek mint mondod keserű tapasztalatai vannak. Ezt tényleg abból a célból mondom, mert kíváncsi vagyok ezekre a dolgokra más nézőpontból is, és elmondhassam én is a másik fél oldalát akár zsűri, akár szervező részről, mert ott meg szerintem Te nem tudsz sok mindent. Szóval én nyitott vagyok mindenre, velem lehet beszélni. Szerintem ezt a részét itt zárjuk le, a többit majd személyesen, ne offoljuk tovább a topikot.
Még egyszer elnézést a többiektől!

Gabi
Starshiptech 179128 2011. október 5. 22:50
Válasz erre
Félig igazad van..de nem értettél meg igazán..illetve a mondanivalómat!És az hogy a zsűrí egymásnak oszt díjakat én nem állítottam!Csak azt hogy pofára megy a dolog...ez lehet egy makett is..ergo ha a rendezőknek nem szívügye , ez esetben a sci-fi..mert ahogy te is írtad nem ez irányú az ök és társaik érdeklődési köre az a kategória mehet a vegyesbe..Azt hogy egymásnak osztanak díjat...te állítottad!nem én...ilyen szerintem is etikátlan.A szekeret én is megdícsértem, nekem is tetszett...de mint szervező, nem tudnám egy kategóriába tenni sok minden mással...na mindegy..És valóban sokkal jobb ha bontani egy kategóriát mint összevonni..Na mindegy...tényleg igazad van én vagyok a hülye hogy belemegyek egy szubjektív vitába...ahol mindenki saját nézete szerint alkot véleményt.De tényleg lényegtelen...azért vannak a versenyek hogy az ember szép maketteket lásson...és hogy a többiekkel személyesen kommunikáljon..De ugyan akkor ott a megmérettetés is...nem feltétlen a dij a lényeg ha nem az elismerés..és ha az ember úgy meg el egy versenyre hogy annyit sem kap hogy gratulálunk..akkor igen csak keserű az élmény..és elsősorban nem magamról van szó, de nem is akarok más szószolója lenni..Ezek csak tapasztalatok..az én szujektív tapasztalataim.Amit megosztottam itt..Mára ennyi...belefáradtam hogy itt most bárkinek is észt osszak..inkább csak szerettem volna rávilágítani egy két problémára,de úgy látom ezek csak nekem problémák..
Snowman 179127 2011. október 5. 22:45
Válasz erre
Szép jó estét!

Most jutottam gép közelbe és nem győzöm olvasni mi minden történik :O Nem is akarok nagyon belefolyni, csak egy (kedvenc) verseny nevével: Jászberény...:D Itt is van külön kategóriánk :D
Gödöllőre pedig én is bejelentkezem ! :D:D

Jó munkát mindenkinek!
Gabi 179126 2011. október 5. 22:35
Válasz erre
Szia!

Úgy látom csak reagáltál. Nem azt törlöm ki ami nem tetszik, hanem azt ami a szabályzat szerint nem megfelelő. Hibáztam, mert eleve ki kellett volna törölni az eredeti hozzászólásod, mert abban utólagosan bíráltál egy verseny zsűrizését, meggyanúsítottál embereket, hogy egymásnak osztottak ki díjakat, anélkül, hogy ezt biztosan tudnád, és a helyszínen éltél volna az óvás lehetőségével. Ez továbbra is tartom, hogy etikátlan magatartás annak a versenynek a szervezőivel, zsűrijével kapcsolatban.
A probéma nem azzal van, ha valaki megmondja a véleményét, hanem azzal ahogyan, amikor és ahol. Ha mindezt amit leírtál ötletként, javaslatként írod le, normális hangnemben, megkeresel vele szervezőket, segítséget adsz hozzá, akkor hiteles lenne a dolog, de így, hogy csak bírálsz, de érdemben nem teszel érte semmit, számomra nem.
Van egy örök igazság, aki egy versenyről díjazottként megy haza az boldog, azok egy része akik nem kapnak díjat, mert voltak nála jobbak, ezt vagy beismerik, vagy a zsűrire, rendezőkre fogják hibaként. Szerencsére a nagy többség nem a díjért, helyezésért makettezik, csak jól esik neki, ha kap valamit.
Elnézést a többiektől, hogy offoltam a topikot!

Gabi
Starshiptech 179125 2011. október 5. 22:18
Válasz erre
Egy autós javaslat azoknak akik Pásztó,Hatvan,Apc és környékén élnek hogy nálam is lesz Egy üres Hely , de lehet hogy 2..is
Starshiptech 179124 2011. október 5. 22:15
Válasz erre
Ha nem haragszol erre nem reagálok...nem azért mert nem tudnék mit de tudod a közmondás hogy ne öntsünk benzint a tűzre...Nos én nem öntök mert velem szemben te olyan pozícióban vagy hogy szó nélkül kitörlöd a neked nem tetsző hozzászólásokat..
Többet fel tudok mutatni a hazai makettversenyekkel kapcsolatban mint azt te gondolnád..
Igaz hogy java részben csak Bp-iről beszélhetek és csak múlt időben mivel jelenleg én rám sincs rámszakadva a nemzeti bank m hogy eljárjak minden makettversenyre ami kis hazánkban megrendezésre kerül...Csak hogy sajna beszélgetek emberekkel, makettezőkkel , olyanokkal akik bizony sorra járják ezeket a versenyeket,és állíthatom hogy nem kevesük tér vissza olyan keserű élményekkel hogy rossz hallgatni.Pedig a 90's években ezek az emberek teljesen más benyomást kaptak a hazai makettversenyekről mint manapság..És az hogy ezek az emberek itt a makettinfo-s forumokon ennek nem adnak hangot, az csak azért van mert okosabbak nálam...És elnézést mindenkitől akit mélyen érintett a megnyílvánulásom én vagyok a hülye hogy hangot adok a véleményemnek..
Sulaco 179123 2011. október 5. 22:03
Válasz erre
Hy!

Én már jelentkeznék is a remek gödöllői autós trip-re. De a részleteket inkább később személyesen. A következő kérdés pedig már Mindenkinek szól: az Álomháború c. filmben szereplő B-25-ről kellenének használható infók, tudom, hogy a gugli a barátom, de nagyot csalódtam benne ezen a téren. Sehol semmi, csak homályos filmből kivett sötét képek. Igazából a festés, a nose-art, illetve pár részletfotó jönne jól az átalakított hajtóműről, de bármi érdekel ami a témával kapcsolatos. Érdekes egyébként, hogy a ruháktól kezdve a fegyvereken át a díszleteken keresztül a háttértörténetekig szinte mindent megtaláltam, csak az a fránya B-25-ös bujkál az internet csavaros bugyraiban. Előre is köszi Mindenkinek!

Sulaco 
Hitman 179122 2011. október 5. 21:31
Válasz erre
Sziasztok

Nem gond Regal majd egyszer összejön ez a része is. Urak rendesen rápörögtetek ma a fórumra az egyszer szent. A Gödöllői versenyrhez én annyit szólnék ha esetleg van még ilyen Pesti panellakó köztetek mint én és kihagyná a BKV nyújtotta lehetőséget nálam lesz 2 hely a kocsiban meg egy kevés a csomiban a maketteknek!
Regal ha esetleg ki tudod addig írni egy CD-re akkor viszek egy üreset cserébe.

Üdv!
Gabi 179121 2011. október 5. 20:33
Válasz erre
Szia!

Nagyon kár általánosítani, és ilyen negatív hangzású kijelentéseket tenni a hazai rendezvényekkel kapcsolatban. Biztos van olyan verseny, ahol nincs Sci-fi, akár az anyagiak miatt is, akár azért, mert a szervező klub más kategóriákat favorizál. A mai világban nagyon nehéz összekunyerálni annyi pénzt, hogy egy klub megrendezhessen Nektek, makettezőknek egy versenyt, egy csomó szabadidőt feláldoz érte, és akkor jönnek az ilyen jellegű hozzászólások. Te mit tettél azért, hogy a sci-fi kategória fejlődjön? Hány verseny szervezőjéhez mentél oda, hogy segítenél szeretnél, hozol támogatást, hogy a sci-fi kategóriát megbonthassák? Csak várjuk, hogy a sült galamb a szánkba repüljön, és ha esetleg veréb, és nem is sült akkor már rögtön reklamálsz, általánosítasz, és leszolód a hazai versenyeket anélkül, hogy ezen a téren Te bármit is felmutattál volna? Emberek, hát hol élünk? Néha tényleg elgondolkozik az ember az ilyen hozzászólások és hozzállások miatt, hogy mi a túróért küzdünk egyáltalán a makettverenyek megrendezésével? Még szerencse, hogy a többség nem ilyen, és tud örülni annak ami van, és próbál segíteni.
A miskolci diszkriminatív példád nagyon sántít, mert láttam azt a szekeret, teljesen saját készítésű fából készült, nagyon szép munka. A lehetőséged megvolt az óvásra, gondolom nem éltél vele, ezért nagyon etikátlannak tartom, hogy most és itt ezt felhozod.
Előre jelzem, ha a jövőben a versenyek zsűrizését utólagosan kritizálod itt, akkor biztosan törlöm azt a hozzászólásod, de jó eséllyel a többit is, mert teljesen etikátlan az utólagos reklamáció, és semmi helye nincs itt. Ha zsűrizéssel kapcsolatosan kérdésed van, akkor azt tedd fel az adott helyszínen az adott zsűrinek, és kész, ez a fórum nem erre való!

Gabi
CsabaLaci 179120 2011. október 5. 20:14
Válasz erre
Sziasztok!

Megválnék néhány Sci-fi regénytől, főleg StarWars (33db).
Kérésre listát küldök.
Érdeklődni a csabilaci(kukac)gmail.com-on lehet.
További jó makettezést!
zsury 179117 2011. október 5. 19:20
Válasz erre
Sziasztok!

  Az igaz, hogy néha  "egyéb"  kategóriában kell versenyeznünk, de egyre többen vagyunk, szerencsére, így talán egyszer minden verseny egyik "kedvenc" kategóriája lesz a sci-fi...

Üdsv néktek!  

Zsury.
STEMI 179116 2011. október 5. 18:59
Válasz erre
atis76 179115 2011. október 5. 18:42
Válasz erre
Üdv!
Kicsit védem a mundér becsületét. Ugyanis Kőszegen külön kategória a sci-fi, sőt idén a Best off is sci-fi makett lett.
Jeney Attila ,Kőszegi Makett Klub Egyesület
Indiana73 179114 2011. október 5. 16:45
Válasz erre
1
1
2
2

Szevasztok!

Csak, hogy megtörjem ezt a nagy csendet:)
Starshiptech 179113 2011. október 5. 16:38
Válasz erre
Na végre..ha ezzel kezded hogy érted akkor talán nem letolni kellene ha nem azt írni hogy itt vagyok értettem hogy itt lehet elérhetőséget cserélni ...a vaterán nem! ilyen egyszerű...
Ami az árat illeti!
Nekem anno megért annyi pénzt amennyit kiadtam érte...ha kenyérre kellene bizonyára engednék az árból..de nem arra kell ergo nem engedek belőle..Aki pedig gyűjtő az megérti hogy ennyit kérek érte és nem kevesebbet és az is amit kérek érte töredéke annak amennyit ér..Akinek kell az megveszi annyiért..addig meg elfér az én polcomon is.Vagy kifizeti érte az 50.000-et vagy megveszi kintről 210.000-ért vagy megvárja amíg kenyérre kell a pénz és engedek az árból.Ami ebben a válságos időkben bár mikor eljöhet.
Én is szeretnék venni ezt azt , makettet , de ezért áldozatot kell hoznom.Most ez a kard az áldozat.De nem minden áron akarok tőle megszabadulni.Ezt neked is be kell ismerned hogy ha valamit megszerzel amit nagyon szeretnél akkor azt tuti nem adod alább...nos most ez a helyzet...
Vewghist 179112 2011. október 5. 16:15
Válasz erre
Ez azért van, mert egész egyszerűen ezek a dolgok nem érnek ennyit. Az eszmei érték, relatív fogalom, és ha nagyon messze van a használati értéktől (mint most) akkor ez történik. 1) gyakorlatilag semmi használati értéke nincs, 2) Mint műalkotás az értéke alacsony, ezt visszaigazolja, hogy ennyiért kelt el.
Vegyétek észre, hogy ez olyan dolog, ahol egy cég abból él, hogy túlárazott termékeket ad el fanatikusoknak (akikből pedig tényleg csak a legelborultabbak vesznek). Ezzel nincsen semmi baj, mindannyian makettezünk, és a maketteknek sincs semmi értékük. 
anakin 179111 2011. október 5. 15:42
Válasz erre
Szia ! Nincs gond, én értettem a célzást vaterán ..csak a fafejü megszollitással, vigyázz mert nem tudhatod hogy kivel beszélsz érted ...Visszatérve a fénykardra a vaterán is leirtam a szakmai kommentemet én 30éve ezen a pályán mozgok, szerintem ezen a területen nem hiszem tölem okosabb volna bárki is .Ezt vissza is igazolták már klubban nálam személlyesen fénykard szakértöként .Visszatérve nagy valoszinüséggel senki nem fogja megvenni csak gyüjtö a markolatot, a fénykardrol alkotott realitás másra épül nem egy markolatra ,ha érted miröl beszélek.Sajnos még tölem se vettek soha efx kardot se rendelésem se volt.Mint befektetés is csak olyannak jo aki ezt értékeli mügyüjtő ..Sajnos az árbol engedned kell, ha el akarod adni mert akkor rajtad marad.. ezt tapasztalatbol tudom .Én egy 110 ezres luke 6 részes force fx limitált kardot adtam el 40-ért .. miért? Mert senkinek nem kellett..Ez van...
Starshiptech 179110 2011. október 5. 15:38
Válasz erre
Helyesen leírva nem lyukra ha nem Luke-ra :-)
Starshiptech 179109 2011. október 5. 15:37
Válasz erre
Igazad van regal...valóban az a lényege egy ilyen versenynek hogy az olyan elborult emberek mint mi is...találkozzanak élőben is hisz a személyes kontaktus sok mindenben segít a későbbiekben...
De akkor is...egy szekeret összehasonlítani egy X-wingel...mi a szekeret a kertben tartjuk és nem tyukok ülnek rajta ha nem anyós virágai :-)
Luthor 179108 2011. október 5. 15:35
Válasz erre
Akkor már:
"találkozom"
"lyukra"
... és gyere Gödöllőre!
Starshiptech 179107 2011. október 5. 15:34
Válasz erre
Annak idején FABULIS-os időmben én is érintett voltam hasonlóban...csak hogy volt sci-fi kategória!
De pédáúl nézd meg a Miskolci verseny kiírását! nem voltilyen kategória..még kiírva sem csak "egyéb"..javaslom nézd meg!Valamint az utolsó Bolyai versenyen sem volt sci-fi kategória!
Tudom hisz ott voltam!De ez lényegtelen..
A figyelmetlenségemért elnézést kértem, pont a szervezők miatt hogy ők ne szívják fel a fikát..nem azért írtam azt amit ha nem hogy megosszam a tapasztalatom, hogy jelenleg a mai magyar makettezés igen csak a harckocsik, repülők,és polgári járművek felé hajlik..és igen is a mi kis sci-fi táborunk kevés embert érdekel mert nem elég hogy makettezünk ami sok sok ember szemében igen csak időpazarló tevékenység,,,még egy idézem az exfeleségem..."gyerekes felfogású"témában csinálom azt...de ez az exem szubjektív felfogása..A lényeg hogy , meglátásom szerint 100-szor annyian csinálnak harckocsimakettet mint sci-fit meg űrhajót...na mindegy..
Luthor 179106 2011. október 5. 15:33
Válasz erre
Mivammá? Pörög a topik...
Regal 179105 2011. október 5. 15:32
Válasz erre
Huhú elnézést a helyesírási hibáért, nem tudom, hogy sikerülhetett fonetikusan leírnom:
olyan
Regal 179104 2011. október 5. 15:30
Válasz erre
Én is futottam már lukra makettversenyen, akkor kicsit bosszantott, de aztán rájöttem, hogy ezeknek a versenyeknek inkább "társadalomképző" szerepe van. Találkozok évente egyszer ojan emberekkel, akiket különben csak az iwiw-en látnék...
Amikor Zdanek Sebesta "lenyomott" a második helyre a szanaszéjjel szedett repülőjével a bontott kategóriában Móváron, azt mondtam, hogy korrekt bírálat volt. Vannak, akiknek rengeteg idejük van és erre szánják. Biztos, hogy többet nyomott bele, mint én, úgyhogy fejet kellett hajtani és hát az ottani börze mindenért kárpótolt. A Mig-29-et vittem anno a versenyre, és persze Murphy kitett magáért, akkor jelent meg a műgyanta futóakna a géphez. Nem voltam ideges...inkább csak enerváltnak mondtam volna a hangulatomat:-) Viszont abban az évben jókat fociztam Móváron. Szóval meg lehet találni a szépet mindenben.
gaborka 179103 2011. október 5. 15:23
Válasz erre
Már elnézést hogy beleszövegelek, de makettverseny-szervezőként érintettnek érzem magam... a szervezők abból gazdálkodnak amijük van. Ha van elég induló, akkor mindenütt megvan a kategória. Az azonban nevetségesen veszi ki magát, ha két indulónak osztanak ki arany- meg ezüstérmet. Minden egészséges felfogású szervező tudja, hogy a rendezvénye sikere azon múlik, hogy minél több nevezése legyen, aminek az a feltétele, hogy mindenkinek meglegyen a saját kategóriája, hogy kategórián belül érvényes eredmények szülessenek. Igazad van hogy sánta dolog a faszekeret összehasonlítani az X-szárnyúval, de adott esetben feltételezem hogy kénytelenek voltak kategóriát összevonni a kevés makett miatt, hogy a fenti eset ne történjen meg. Én is jobban szeretem a sok induló miatt bontani a kategóriát, mint összevonni a kevés miatt... minél több makettet hoztok kiállításra, annál nagyobb az esélye, hogy meglesz a megfelelő kategóriátok. Ma már lényegében mindegyik versenyen van sci-fi kategória, hiszen rengetegen csinálják.

c[ ]

c[ ]
Starshiptech 179102 2011. október 5. 15:19
Válasz erre
De amikor olyan jóó füstölögni :-)
Na jó leviszem az X-Wing diorámát..Ha esetleg valakinek kell az említett diorama alapjául szolgáló halálcsillag árok alkatrész szóljon időben!jópénzért mindent meg lehet venni :-)
Starshiptech 179101 2011. október 5. 15:16
Válasz erre
PREDNISOLON! Ennyire nem lehetsz fafejű!
starshiptech@gmail.com
Luthor 179100 2011. október 5. 15:03
Válasz erre
Figyu... hagyd a fenébe a füstölgést, gyere inkább Te is és hozz el minél több cuccot. A helyezés egy dolog, nagyobb élmény lenne találkozni és egy jót dumálni.
Starshiptech 179099 2011. október 5. 15:01
Válasz erre
Mindenkitől elnézést kérek főleg a Gödöllői verseny szervezőitől!valóban elkerülte a figyelmem a kiíráson a K1 illetve K2 pontosabban hogy az általunk oly kedvelt kategória kiemelésre került..
De nem hazudtolom meg magam...tartom magam ahhoz hogy sok sok versenyen nincs kifejezetten sci-fi kategória csak összevont..és nem az a baj hogy nem lenne induló...legalább 3 :-)
parahybana 179098 2011. október 5. 14:44
Válasz erre
Halihó mindenkinek! Csatlakozom Luthorhoz "meg vagyunk indulva". 
bastian 179097 2011. október 5. 14:18
Válasz erre
Hello! Költözés miatt eladóak az alábbi makettek Millennium Falcon mpc,At-At amt/ertl,X-wing Fighter amt/ertl. a makettek újjak hiánytalanok és egyben vihetök el. bastian@indamail.hu
Luthor 179095 2011. október 5. 13:57
Válasz erre
Starship! Lehet, hogy túl nagy, vagy túl színes betűkkel írták, de idézem a gödöllői Pelikán kupa kiírását:

"A verseny kategóriái:Kiemelt kategória: K1 Sci-fi Jármű K2 Sci-fi Figura"

Kiemelt, bontott, és ez már tavaly is így volt. Nem véletlenül vagyunk megindulva itt egy páran a menésért.
Lapidus 179094 2011. október 5. 13:55
Válasz erre
Lehet inkább az a baj, hogy sci-fi maketteket egy elég szűk réteg készít és ebből kifolyólag nem is nagyon vannak versenyzők?
Nem hiszem, hogy a díjat, vagy az elismerést sajnálnák bárkitől
Starshiptech 179093 2011. október 5. 13:47
Válasz erre
Az a baj a versenyekkel hogy a szervezők manapság sza..nak rá a sci-fi kategóriára...mert csak azoknak szól a verseny akik harckocsit meg repülőt maketteznek...na meg véletlenül polgári járműveket..
A sci-fit meg bedobják az egyéb-kategóriákba..ott aztán van minden..faszekértől kezdve minden..Hol hallott volna valaki is arról hogy a sci-fi kiemelt kategoria lett volna?Vagy különdíjazott akár egy sci-fi munka is?
Én SEHOLLegutóbb, Miskolc-on voltam versenyen, és az X-wing diorámám labdába sem rúgott mert csak az egyébb kategoriába fért bele...ott meg lemosott a placcról egy kézi gyártású faszekér egy helyi makettestől..de ez inkább a diszkriminatív oldala a dolgoknak..vagy csak egyszerűen pofára megy a dolog..
Szóval még anno a Bolyain sem hoztam haza egy árva oklevelet sem a TANTIVE IV-el..
Miskolc után eldöntöttem hogy nem nevezek be olyan versenyre amin nincs kimondottan sci-fi kategoria..
Arról nem is beszélve hogy ezen belül is lehetne egy kis bontás, figurákra,járművekre,stb..Persze ez nagyon megviselné a zsűri,és a szervezők büdzséjét mert 3-3 dijjal többet kellene összekunyerálni a szponzoroktól..
Na bocsi hogy kikeltem magamból de ahogy olvasom a versenykiírásokat meg a nevezőlapokat elfog a keserűség hogy ennyire nem veszik emberszámba azokat akik a makettezésnek eme szabadabb válfaját választották...
Szóval ha el is megyek Gödöllőre, max a börze miatt lesz.
Ha csak nem módosítanak a rendezők a versenykiíráson és a nevezési kategóriákon.
Regal 179092 2011. október 5. 09:54
Válasz erre
Szia Luthor,

ha sikerül elmegyek, de nem tudom biztosra igérni. Ma már semmit nem merek igérni, lásd a fénykép feltöltéseket laza fél év után sikerült kivitelezni...
Nézegettem a fellelhető super star destroyer-eket, de 250 USD-ért megcsinálom én magamnak "freestyle" méretarányban, magamnak bekarcolva, felbütyközve:-) A lényeg, hogy kéken világítson majd...
A 2 nap makettezés nálam is "bilibe lógó kéz" szintjén van, de most hétvégén talán sikerül időt szakítani rá...

Szia Stemi,

ezek szerint új Halálcsillagot építetek? Az uralkodó elégedett az építéssel, vagy odalátogat, hogy megkettőzétek a tempót?:-)
Ezek szerint már nem a Moszkva téren vannak román vendégmunkások, hanem Aradon magyarok?
Nem irigylem őket...
Jó munkát és remélem összefutunk Gödöllőn.
Üdv,
Regal
Luthor 179091 2011. október 5. 08:25
Válasz erre
Gyertek minél többen! Én - ha nem jön össze az "Építés 50 órája" - erősen gondolkozom egy látványmakettezésben. 1-2 nap, távol a világ zajától, csak az építés... de jó is lenne.
STEMI 179090 2011. október 5. 08:15
Válasz erre
Regal, Aradon a hely. Turbólift viszont nincs...
Az R8 tulajdonképpen az új R2D2-esek (lásd: R8-asok)emeletes tárolója. Császárt nem láttam egy felet se, ez a félig-meddig összeeszkábált shuttle kabin meg nem flotta még...:)
A lakónegyedet az Erő építgeti magyarországi szakmunkásokkal (ez utóbbi nem vicc, a többi igen:)) )

Vittem volna pár szösszenetet Gödöllőre és ha nem is vagyok nagy sörivó, jó lenne személyesen is találkozni az itteniekkel!
Na hajrá emberek:)
Szép napot, sziasztok.
Regal 179089 2011. október 5. 08:10
Válasz erre
Regal 179088 2011. október 5. 08:09
Válasz erre
Yesss PCGURU lettem:-)
Köszi, igyekszem majd így csinálni, gyakorlok egy kicsit...
Regal 179087 2011. október 5. 08:08
Válasz erre
Luthor 179086 2011. október 5. 08:08
Válasz erre
Nem. Rákkantintasz a LINK gombra, akkor megjelenik a "" , középen villog a kurzor. Na oda kopizod a linket és kész, valahogy így:
www.therpf.com/f10/star-destroyer-3-a-116225/index8.html
Regal 179085 2011. október 5. 08:05
Válasz erre
[http://www.therpf.com/f10/star-destroyer-3-a-116225/index8.html
]

így sikerült?
Luthor 179084 2011. október 5. 07:47
Válasz erre
Regal: használd a "link" gombot, lécci. Annyira sokkal könnyebb lenne nekünk, lustáknak...
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221., 222., 223., 224., 225., 226., 227., 228., 229., 230., 231., 232., 233., 234., 235., 236., 237., 238., 239., 240.,
241., 242., 243., 244., 245., 246., 247.