/ Fórumok /

Sci-fi és real Űrhajómakettezés

Minden nemü kisker forgalomban kapható és saját építésű űrhajómakettek/minden témakörben,méretben!
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221., 222., 223., 224., 225., 226., 227., 228., 229., 230., 231., 232., 233., 234., 235., 236., 237., 238., 239., 240.,
241., 242., 243., 244., 245., 246., 247.
Macal 173393 2008. szeptember 3. 22:02
Válasz erre
18
18
19

csavarok...
19
20

szűrő felül
20
21

belül menet a motorba...
21
22

...csak alig látszik valami miután a tartály felkerül
22

Üdv!

Megint én:) Elkészült a légbeömlő a szűrővel, ami felülre került, hogy vízen való átgázolásnál is kapjon levegőt a motor.
Alby 173392 2008. szeptember 3. 14:48
Válasz erre
Engem a tubus érdekelne a háttérben.
Macal 173391 2008. szeptember 3. 14:31
Válasz erre
a motortér eddig darabjai...

külön-külön...
a motortér eddig...
a motortér eddig darabjai...

...az apróbb darabok, tartály, aksi (középen, még egykét részlet jön rá) és egy másik tartály a helyén...
a motortér eddig...
a motortér eddig darabjai

...egyben az egész. A belső kipuf. csövek szintén öntőkeretből vannak, még finommegmunkálás előtt, szépen összedolgozom őket a motorral:) A motor beillesztése után egy pici hézag marad csak a motorblokk és köztük, ezt egy sztirol csík rejti el mégjobban, de amúgy sem látszik ah hézag a zsúfoltság miatt:)
a motortér eddig...
elülső lámpák elölről
elülső lámpák el...
elülső lámpák oldalról/hátulról
elülső lámpák...

Mivel az emberek nem műanyagból vannak és öntik őket, ezért a pózok ritkán jók:)
Amúgy én is így voltam ezzel a nyárom Imi barátom! Jóidő, pihi, tábor, csaj:)

De ma megint haladtam egy kicsit:) A motortérből már csak a vezetékezés és kábelezés, valamint a festés hiányzik, meg egykét apróság bekerül, például egy légbeömlő, ami kimegy a fülke tetejére végén egy szűrővel. A két elülső lámpa még valahogy eléggé snassznak tűnik nekem, így változtatok rajta, mondjuk rácsot kapnak, eg egy-két részletet.
Ami még hátra van az egész makettből:

-hátsó lámpák és vezetékeik
-üzemanyag és olajtartályok kétoldalra és csöveik
-két oldalsó ajtó a fülkére és az üvegfelületek
-két oldalsó ajtó a platóra
-két rövid kardántengely darab alulra
-kormányzás kellékei az első két tengelyre
-fülke berendezések helyre illesztése és egykét részlet a fülkébe

Magyarán már látom az alagút végét! Soha nem hittem volna:)
Azért nyugodtan véleményezzétek a látottakat!
Bővebb képanyag az eddigi össze képpel:
www.kep.tar.hu/macal/50568870
Üdv:
Macal
sztriki 173390 2008. szeptember 3. 14:29
Válasz erre
vadera003

én kb ennyire nyitnám ki a szemeit.
vadera003

a rosseb egye meg, nagyon nem szeret ma engem a fórum...
sztriki 173389 2008. szeptember 3. 14:27
Válasz erre
hoppá, bocsánat, valamiért kétszer küldte el...ezer bocs. és még egy kép is kimaradt...
sztriki 173388 2008. szeptember 3. 14:23
Válasz erre
kardok

Balról az Új Remény (gyakorlatilag ugyanaz a Birodalomban lévővel), jobbról a Jedi Visszatér kardmarkolatai.
kardok
jack

Jack dugó, a szaggatott vonalnál jön szét. Könnyebben szétszedhető, ha széttekered és a belül található műanyag részt leégeted öngyújtóval. MONOT-t vegyél, mert a stereo szára három részre van osztva, így rövidebb lesz!
jack
maszk

A maszk festési mintája. Ha nincs gun metal-od, elvileg a Revell feketéjéből, és a steel színből ki lehet keverni. magasfényű ajánlott.
maszk
szenzor

Az áll szélén lévő kis szenzorok. nem jut most eszembe semmi, amivel ki lehetne cserélni, talán valami csatlakozó hegye...:S
szenzor

hehe, én anno kiskölyökként a húgom barbie fickóját nyúltam le, és arra nyomtam gyurmával a vader szerkót:D
no, megnéztem a képeket a makettről. szerintem nem kell sok mindent javítgatni, módosítani rajta.
első körben el kell dönteni, hogy melyik film alapján akarod csinálni, mivel minden filmben kicsit másképp néz ki az öreg szerelése. mivel az új reményben a palást alatti csuháját a mellvértre rakták rá, a birodalomban, meg a jediben pedig a csuhára húzták a mellvértet, így új reményes változatot nem fogsz tudni csinálni ebből, itt is a vért alól jön ki a köntös. ez azért is fontos, mert a mellkaspanel gombjai más színűek az új reményben, mint a többiben, nem beszélve a maszk és a sisak arányairól, fénykardmarkolatról, szemlencsék színéről, stb. másik perdöntő dolog az új remény kontra birodalom/jedi szerelés eldöntésében az álla alján lévő kis háromszög alakú nyílás. ez a jedi/birodalom maszkokon sokkal nagyobb, mint az új reményben.
amit elöször mindenképp megérné kicserélni a maketteden az a fénykard markolata, mivel a mellékelt markolat ben kenobié (illetőleg luke jedi visszatér-beli kardja). az én MPC-m gyári markolata egy rövid fekete talpas pohárhoz hasonlított, szal attól jobb, ne dobd ki, még lehet, hogy érdekelne is, csak még nem tudom, mire :). én két nagy jack dugót szedtem szét (80 ft/db, a legolcsóbb elég, csak a nagyméretű legyen), és kaptam két frankó kis krómozott csövecskét, 5 mm átmérővel. ezeket kell összeragasztani vagy fémragasztóval, vagy jóféle műgyantás ragasztóval. szerény javaslatom amúgy, hogy a birodalom visszavág vaderét csináld, mert sokkal könnyebb az ő kardja, tulképp ugyanaz, mint az új reményben, 1-2 gombtól eltérően. (kép mellékelve). a fekete részeket biciklibelsőből, és fekete benzinslagból vágtam, a slagot érdemes kicsit felmelegíteni, és valami kúpos tárgyra húzva pár napig tágítani, mert nem fog rámenni a csőre alapállapotban. a közepén, a kapcsolónál neked vigyázni kell, hogy szép legyen az illesztés, mert a figura marka nyitott, látszana a toldás, ragasztás nálam szerencsére teljesen marokra fogja, de sajna így is kicsit ferde lett a két fél ragasztása.:(
a másik, amit én módosítanék az a szemek. szerintem túl kicsik a maszk többi részéhez képest, érdemes volna jó szikével kitágítani kicsit a szemeket, keményedő gyurmát nyomni belülről, hogy legyen egy minta, és húzással megcsinálni a lencséket a gyurmaformáról. ennek viszont csak akkor állj neki, ha egyrészt valami vinylben nálam járatosabb ember azt mondja, hogy meg lehet csinálni, másrészt meg persze, ha van a szikézésben meg a húzással másolásban rutinod, nehogy tönkretedd a makettet!
a köpenyek szerintem úgy ahogy rendben vannak. én az enyémen a palástot, és a köntös öv alatti részét cseréltem ki fekete bélés selyemre, a csuha alját pedig lefújtam akril lakkal, hogy jobban hasonlítson a műanyag felső részéhez. ha esetleg ki akarod cserélni a palástot, mindenképp vedd számításba, hogy kicsi, és nem fog élethűen ráncolódni, hacsak nem rakod valami próbababára, és lakkozod le előre beállított ráncokkal, vagy nem húzol bele drótot (ezt csinálnám én is, ha végre a kezemben lenne a cucc), ehhez el kell azonban a szélét szegni. amúgy a bélés selyem a széleknél nagyon foszlik, már csak ezért is érdemes elszegetni.
a festés pedig teljesen attól függ, hogy a birodalom, vagy a jedi vaderét akarod -e megcsinálni. túl sokban nem különböznek, talán annyiban, hogy a jediben a fényes részek még sokkal fényesebbek. a maszk nem fekete, hanem javarészt gun metal, mellékeltem a megfelelő mintát.
talán még azzal lehetne feldobni, hogy a "szája szélén" lévő kis fehér szenzorokat valami fém alkatrésszel cseréled ki, jobb lenne a gyári bütyköknél, ez nálam kimaradt. plusz, ha nagyon szorgos vagy, a tarkójára nyomhatsz pár alkatrészt, hogy úgy nézzen ki, mint amikor a birodalomban szellőztette a fejét, vagy mikor luke lekapta a sisakját, mert gyanítom, hogy a tarkója ennek is csak sima műanyag. én simán befúrtam pár félgömbfejű lemezcsavart, nem annyira hű a filmhez, de nem is néz ki túl rosszul. arra ügyelj még, hogy ha mégis a jedi visszatér változatát akarod, akkor kell egy kis lánc a palástjához, mert a birodalomban nem volt ott.
sok sikert, remélem, tudtam segíteni! ha lenne valami, szólj nyugodtan, és mindenképp tegyél majd képet fel!
néhány oldal, ami segíthet:
web.ukonline.co.uk/bingo275/real_vader_props.htm itt tonnányi kép van az eredeti jelmezekről (mind a négy filmből, sith bosszúját is beleértve), kiváló referenciaanyag.
www.troopersrus2.8m.com/vadermaker.htm
ez pedig egy vader jelmez építő oldal, szabásmintát találhatsz a köpenyhez, egyéb tippek az apróságok feljavításához, amik segíthetnek a makett szebbé tételében is.
members.optusnet.com.au/dewar_s/Vader/Vader.htm
szintén jelmezépítő oldal.
sztriki 173387 2008. szeptember 3. 14:21
Válasz erre
kardok

Balról az Új Remény (gyakorlatilag ugyanaz a Birodalomban lévővel), jobbról a Jedi Visszatér kardmarkolatai.
kardok
jack

Jack dugó, a szaggatott vonalnál jön szét. Könnyebben szétszedhető, ha széttekered és a belül található műanyag részt leégeted öngyújtóval. MONOT-t vegyél, mert a stereo szára három részre van osztva, így rövidebb lesz!
jack
maszk

A maszk festési mintája. Ha nincs gun metal-od, elvileg a Revell feketéjéből, és a steel színből ki lehet keverni. magasfényű ajánlott.
maszk
szenzor

Az áll szélén lévő kis szenzorok. nem jut most eszembe semmi, amivel ki lehetne cserélni, talán valami csatlakozó hegye...:S
szenzor

hehe, én anno kiskölyökként a húgom barbie fickóját nyúltam le, és arra nyomtam gyurmával a vader szerkót:D
no, megnéztem a képeket a makettről. szerintem nem kell sok mindent javítgatni, módosítani rajta.
első körben el kell dönteni, hogy melyik film alapján akarod csinálni, mivel minden filmben kicsit másképp néz ki az öreg szerelése. mivel az új reményben a palást alatti csuháját a mellvértre rakták rá, a birodalomban, meg a jediben pedig a csuhára húzták a mellvértet, így új reményes változatot nem fogsz tudni csinálni ebből, itt is a vért alól jön ki a köntös. ez azért is fontos, mert a mellkaspanel gombjai más színűek az új reményben, mint a többiben, nem beszélve a maszk és a sisak arányairól, fénykardmarkolatról, szemlencsék színéről, stb. másik perdöntő dolog az új remény kontra birodalom/jedi szerelés eldöntésében az álla alján lévő kis háromszög alakú nyílás. ez a jedi/birodalom maszkokon sokkal nagyobb, mint az új reményben.
amit elöször mindenképp megérné kicserélni a maketteden az a fénykard markolata, mivel a mellékelt markolat ben kenobié (illetőleg luke jedi visszatér-beli kardja). az én MPC-m gyári markolata egy rövid fekete talpas pohárhoz hasonlított, szal attól jobb, ne dobd ki, még lehet, hogy érdekelne is, csak még nem tudom, mire :). én két nagy jack dugót szedtem szét (80 ft/db, a legolcsóbb elég, csak a nagyméretű legyen), és kaptam két frankó kis krómozott csövecskét, 5 mm átmérővel. ezeket kell összeragasztani vagy fémragasztóval, vagy jóféle műgyantás ragasztóval. szerény javaslatom amúgy, hogy a birodalom visszavág vaderét csináld, mert sokkal könnyebb az ő kardja, tulképp ugyanaz, mint az új reményben, 1-2 gombtól eltérően. (kép mellékelve). a fekete részeket biciklibelsőből, és fekete benzinslagból vágtam, a slagot érdemes kicsit felmelegíteni, és valami kúpos tárgyra húzva pár napig tágítani, mert nem fog rámenni a csőre alapállapotban. a közepén, a kapcsolónál neked vigyázni kell, hogy szép legyen az illesztés, mert a figura marka nyitott, látszana a toldás, ragasztás nálam szerencsére teljesen marokra fogja, de sajna így is kicsit ferde lett a két fél ragasztása.:(
a másik, amit én módosítanék az a szemek. szerintem túl kicsik a maszk többi részéhez képest, érdemes volna jó szikével kitágítani kicsit a szemeket, keményedő gyurmát nyomni belülről, hogy legyen egy minta, és húzással megcsinálni a lencséket a gyurmaformáról. ennek viszont csak akkor állj neki, ha egyrészt valami vinylben nálam járatosabb ember azt mondja, hogy meg lehet csinálni, másrészt meg persze, ha van a szikézésben meg a húzással másolásban rutinod, nehogy tönkretedd a makettet!
a köpenyek szerintem úgy ahogy rendben vannak. én az enyémen a palástot, és a köntös öv alatti részét cseréltem ki fekete bélés selyemre, a csuha alját pedig lefújtam akril lakkal, hogy jobban hasonlítson a műanyag felső részéhez. ha esetleg ki akarod cserélni a palástot, mindenképp vedd számításba, hogy kicsi, és nem fog élethűen ráncolódni, hacsak nem rakod valami próbababára, és lakkozod le előre beállított ráncokkal, vagy nem húzol bele drótot (ezt csinálnám én is, ha végre a kezemben lenne a cucc), ehhez el kell azonban a szélét szegni. amúgy a bélés selyem a széleknél nagyon foszlik, már csak ezért is érdemes elszegetni.
a festés pedig teljesen attól függ, hogy a birodalom, vagy a jedi vaderét akarod -e megcsinálni. túl sokban nem különböznek, talán annyiban, hogy a jediben a fényes részek még sokkal fényesebbek. a maszk nem fekete, hanem javarészt gun metal, mellékeltem a megfelelő mintát.
talán még azzal lehetne feldobni, hogy a "szája szélén" lévő kis fehér szenzorokat valami fém alkatrésszel cseréled ki, jobb lenne a gyári bütyköknél, ez nálam kimaradt. plusz, ha nagyon szorgos vagy, a tarkójára nyomhatsz pár alkatrészt, hogy úgy nézzen ki, mint amikor a birodalomban szellőztette a fejét, vagy mikor luke lekapta a sisakját, mert gyanítom, hogy a tarkója ennek is csak sima műanyag. én simán befúrtam pár félgömbfejű lemezcsavart, nem annyira hű a filmhez, de nem is néz ki túl rosszul. arra ügyelj még, hogy ha mégis a jedi visszatér változatát akarod, akkor kell egy kis lánc a palástjához, mert a birodalomban nem volt ott.
sok sikert, remélem, tudtam segíteni! ha lenne valami, szólj nyugodtan, és mindenképp tegyél majd képet fel!
néhány oldal, ami segíthet:
web.ukonline.co.uk/bingo275/real_vader_props.htm itt tonnányi kép van az eredeti jelmezekről (mind a négy filmből, sith bosszúját is beleértve), kiváló referenciaanyag.
www.troopersrus2.8m.com/vadermaker.htm
ez pedig egy vader jelmez építő oldal, szabásmintát találhatsz a köpenyhez, egyéb tippek az apróságok feljavításához, amik segíthetnek a makett szebbé tételében is.
members.optusnet.com.au/dewar_s/Vader/Vader.htm
szintén jelmezépítő oldal.
imi 173386 2008. szeptember 3. 12:43
Válasz erre
Hát Macal te viszont haladozgattál vagy csak régen jártam erre:)
tudod hogy van ez nő szerelem süt a nap it egy hét ott egy hét közben teljesíteni is kell:) de majd most beindulok:D
sztriki előre is köszi. na igen a póz az gyárilag ritkán jó, de mindig azzal zárom az ilyen gondolatot hoyg még mndig klaszisokkal jobb annál amit én kiszobrászkodnék belőle:-)
sztriki 173385 2008. szeptember 2. 16:44
Válasz erre
üdv imi! az AMT makettel az a nagy szerencséd, hogy sokkal részletesebb, és valamivel nagyobb is, mint az enyém. nekem speciel a póz nem tetszik (nem mintha az MPC-é sokkal jobb lenne), de a részletek nagyon szépek, nem kell sokat szöszölni.
kerítek az AMTről pár képet, átnézem, és összeírom, hogy mit hogy csinálnék.;)
Macal 173384 2008. szeptember 2. 14:01
Válasz erre
muffler1
muffler1
muffler2
muffler2
AVS

Air Ventillating System
AVS

No, végre beindul az élet:)
Látom nem sokat haladtál a nyáron:D Amúgy várom a fejleményeket!

Nálam most így áll a dolog, a minap megformáztam Alteco Epo Putty ból a kipuffogó dobokat, ma rádobtam a kipuff csöveket, és ez lett az eredmény. Az apróság, amit külön nem akartam feldobni az az "air ventillating system" a fülkében, az ucsó képen.
imi 173383 2008. szeptember 2. 12:46
Válasz erre
WH40k

anno két tengelyesként összepróbálva a már meglevő darabok.
(a látszat csal lesz upper hull is nem csak alváz és torony;-))
WH40k
Wh40k-2

Itt már a végleges (?) 3 tangelyes alváz elpróbálása.
Wh40k-2

Sziasztok,
hosszú távollétek után visszataláltam:)
Először Macallal értek egyet nekem is hogy suli kezdődik most lesz időm makettelni (valami nagyon elszabott fordított világot élek).
Másodszor Sztrikitől kérném én is hogy majd képeket meg írásokat hogy mit hogyan miből csinált mert ez a figu nekem is megvan csak vinyl kiadás AMT től és ha már ilyen nagy én is szeretném szépre megcsinálni:)
üdv
imi

u.i. csatoltam két képet mi is akadt meg juliusban és mi folytatódik nem sokára.
sztriki 173382 2008. szeptember 2. 12:29
Válasz erre
rakok, amint kész lesz az a rohadt köpeny...
a TIEnál meg úgy tervezem, hogy lecsiszolom a kabin hátlapját, pauszpapírt ragasztani rá, hátulról szórt fényű piros leddel megvilágítani, oldalfalakhoz üvegszállal piros led, és a kabinablak fölé a figura irányába egy kis, gyenge fényű fehéret, a filmben is a feje fölött égett egy fehér lámpa. a négy hajtómű is ledes lenne. eredetileg a kabin hátulját vörös világítófóliával akartam kivilágítani, és ha már van ilyen, akkor az oldalfalak közti cikcakkos vörös mintát is megcsináltam volna, csak nem találtam akkora darabot, amekkora elég lett volna, A/5 méret meg már irtó drága. lehet, hogy oda is gyártok majd papírból egy köz-elemet, és megoldom azt is üvegszállal.
elvileg a hétvégén megjön a panelfúró, akkor neki tudok állni dolgozni vele.
melleselg poénosak ezek az ERTL gyerekek, a makett kabinja köszönőviszonyban sincs a filmbélivel, éppúgy, mint a TIE interceptoré se. :D
hori 173381 2008. szeptember 2. 10:46
Válasz erre
sztriki 173380 2008. szeptember 2. 10:08
Válasz erre
vaderm001
vaderm001

hú, ezer hála és köszönet!
nem, van egy MPC vader figurám is, azt javítgatom fel, ugyanolyan kemény műanyag, mint a repülőmakettek, nem vinyl, köpenye meg borzalmasan béna olyanból (pláne, hogy két nem nagyon összeillő darabból van, és borzalmas nagy illesztés fut végig rajta, amire nem elég fél tubus putty), úgyhogy vettem fekete bélés selymet, és abból megcsináltatom rendesre.
A képen nem az enyém van, de kb ilyen volt az enyém is, most a kardmarkolatot csináltam meg rendesre, a pengét kicseréltem üvegbotra, alulról ledet kap, a festés igazodik a filmhez (ahol ugye a maszk nagy része gunmetal volt, nem fekete), meg a palást, és a csuha alsó része lesz selyemből, mert a csuhát is úgy oldották meg, hogy térdig megy, utána csatlakozik a palásthoz, ahol csak egy-egy plusz csík jelzi, hogy megy tovább bokáig. ja, meg persze a szemeket befestettem vörösesre, mint a new hope-ban.
hori 173379 2008. szeptember 2. 09:52
Válasz erre
DV_TIE09
DV_TIE09
DV_TIE10
DV_TIE10
DV_TIE11
DV_TIE11
DV_TIE16
DV_TIE16
DV_TIE17
DV_TIE17

Ezek vannak.
És ebbe kell a Vader figurának köpenyt varrni?
sztriki 173378 2008. szeptember 2. 09:46
Válasz erre
ez lett volna, csak pár éve el lett passzolva a varrógép, kézzel meg nagyon macerás lenne elszegni.
hori 173377 2008. szeptember 2. 09:42
Válasz erre
Na azért...
Macal 173376 2008. szeptember 2. 08:47
Válasz erre
:D:D:D
Én a varrós dolgokat (bár makettezésben nem használok iylet) a család nő tagjaira bízom, az hamar elkészül és jó a minőség is:)
Alby 173375 2008. szeptember 2. 00:28
Válasz erre
Dsci0046
Dsci0046
Dsci0048
Dsci0048

Hori én FEL!
Hangelektronika:)
Majd lesz nyákterv is, ha összejön.
Mekettbe nem fér csak talapzatba. Világítás már nem elég nekem dünnyögjön is a maki, mert belerúgok =)
sztriki 173374 2008. szeptember 1. 23:38
Válasz erre
ja, meg a varrónőt várom, hogy végre kész legyen a Vader figura palástjának az elszegésével...4 hét kevés volt rá úgy tűnik...
Macal 173373 2008. szeptember 1. 23:17
Válasz erre
Nincs feladva, de most kell visszaállni a nyár után a "normál" kerékvágásba:) Amúgy szöszmötöltem egy kicsit, de annyira jelentéktelen, hogy majd ha lesz más is, akkor dobok fel új képeket:)
sztriki 173372 2008. szeptember 1. 22:56
Válasz erre
várom a panelfúrót a TIE meg az A wing üvegszálazásához. Addig egy Panavia Tornado-val foglalom le magam. :)
amúgy, ha már szóbajött, nincs esetleg egy képed a vader TIE aljáról? tudom, hogy az a csillag alakú vacak a kabin alján nem egyezik a filmbelivel,de nem találtam megfelelő referenciaképet.
hori 173371 2008. szeptember 1. 19:27
Válasz erre
Mindenki feladta az sf makettezést?
:(
hori 173370 2008. augusztus 28. 22:13
Válasz erre
Nincs még festék rajta.
A jövő héten befelyezem a ragyázást, majd utána.
Amatõr 173369 2008. augusztus 28. 17:41
Válasz erre
R2D2-1
R2D2-1
R2D2-2
R2D2-2
R2D2-3
R2D2-3
R2D2-ins
R2D2-ins

Ha már volt akkor bocsi
sztriki 173368 2008. augusztus 28. 10:33
Válasz erre
nagyon faja! ezen már festék is van, vagy csak alapozó? ja, meg feltúrtam az itthoni karácsonyfakészletet, naná, hogy nincs műanyag gömb. valszleg elkunyerálom unokaöcsémék gyerek-kugli készletének labdáját majd kabintetőnek. :D
hori 173367 2008. augusztus 28. 09:12
Válasz erre
1
1
2
2

Haladgat...
hori 173366 2008. augusztus 28. 02:00
Válasz erre
Bizony profik a srácok.
Itt a hivatalos oldal
www.ryanvsdorkman.com/
Innen leszedhető DVD formátumban.
sztriki 173365 2008. augusztus 28. 00:45
Válasz erre
ez a lépegető finoman szólva nem semmi. nesze neked dennis muren, meg a stop-motion, a brazilok összebarkácsolták real timera az effektet. le a kalappal.
Starshiptech 173364 2008. augusztus 28. 00:32
Válasz erre
Starshiptech 173363 2008. augusztus 28. 00:31
Válasz erre
http://www.youtube.com/watch?v=8NE5elL30w4 ez a két őrült nem semmit művelt ..van egy második része is az is nagyon jó sőt jobb is talán ...lézerkard párlbaly de a technikai része eléggé látványos bár amikor egymásba rúgnak vagy ütnek az igen csak látszik hogy mesterkélt de a többi szerintem jól sikerült.. :-)))
hori 173362 2008. augusztus 27. 19:24
Válasz erre
Biztos volt már, de szerintem ez nagyon durva.
www.youtube.com/watch
Tökéletes a mozgása. Hogy hogyan csinálták meg, fel nem fogható.
hori 173361 2008. augusztus 27. 18:25
Válasz erre
Jó ötlet. Már csak egy vadászgép kell hozzá.
És a Bessenyei féle Air Race?
Amatõr 173360 2008. augusztus 27. 17:46
Válasz erre
Nem teljesen passzol ide, de majdnem...
Hogyan játszunk pod race -t élőben?
Így...
www.youtube.com/watch
Kockabob 173359 2008. augusztus 27. 17:18
Válasz erre
A TV6 on most volt a Star Trek első része (1966), marha jó volt:-)))
Starshiptech 173358 2008. augusztus 27. 10:16
Válasz erre
Szia Dorien...az elérhetőség tel: 30 4428172 üdv...
sztriki 173357 2008. augusztus 26. 23:22
Válasz erre
talán az első változat...legalábbis elméletben, hiszen festés után fúrni, és belülről ragasztani úgy lehet, ha nincs még rendesen összerakva, ergo a darabok külön vannak...szal akkor a festés meg oda, ha puttyzni, csiszolni kell...erre a túlhúzásra nem is gondoltam, ez tök jó ötlet. mostanság fogok majd panelfúrót venni (jah, starwars könyv meg finemolds interceptor helyett:D:P), ilyen vékony műanyagszálas világító dísznek szánt ocsmányságot meg láttam a kínaiban 400ért, az sztem jó lesz, elég rugalmasnak tűnnek a szálak.
hori 173356 2008. augusztus 26. 19:23
Válasz erre
Hehe.
Apránként.
Vigyázz mert a jobbakat elviszik ám. Mert én olcsóbbért adom mint a konkurencia.

Az üvegszálazást én is mostfogom majd kitapasztalni.
Két megoldást látok.
Vagy festés előtt furok beragasztok túlhúzva, és festés után levagdosva a felesleget, vagy festés után fúrok ragasztok belülről egy-egy pöttyel.
Még én sem tudom melyik a praktikusabb.
sztriki 173355 2008. augusztus 26. 18:29
Válasz erre
fene vivvé a cuccaidat már, hori, egy fél vagyont el tudnék a hetek alatt megjelenő áruidra költeni...:)
amúgy optikai szálat hogy érdemes behúzni? előfúrok, festek, és a legvégén húzom be, vagy behúzom, összerakom, kimaszkolom a pöttyöket, és festem, stb...?
hori 173354 2008. augusztus 26. 14:28
Válasz erre
1
1
2
2
3
3
23
23

Van egy eladó STAR WARS - Archivum címúű könyv, olcsón.
Jelentős képanyag található benne az eredeti SW makettekről.
www.vatera.hu/star_wars_archivum_220oldal_88323452.html
hori 173353 2008. augusztus 25. 17:42
Válasz erre
sztriki 173352 2008. augusztus 25. 15:01
Válasz erre
hori 173351 2008. augusztus 25. 13:24
Válasz erre
CH1_vis_mod_LRG_007
CH1_vis_mod_LRG_007
CH1_vis_mod_LRG_006
CH1_vis_mod_LRG_006
CH1_vis_mod_LRG_009
CH1_vis_mod_LRG_009
ch1_visframe_lrg010
ch1_visframe_lrg010
ch1_visframe_lrg014
ch1_visframe_lrg014
ch1_visframe_lrg009
ch1_visframe_lrg009

Pár Shoot.
hori 173350 2008. augusztus 25. 13:13
Válasz erre
Ez jópofa dolog.
Van nekem egy Tydirium meg egy At-At makettem még összerakatlan, és nagyon tetszett az IMPS című rajongói filmben, hogy minták, felfestések szerepeltek rajtuk.
Ha egyszer lesz időm végre ezeket is összerakni, akkor úgy fogom megcsinálni ahogy ebben a filmben kinéztek.
IMPS
impstherelentless.com/tek9.asp
Solo 173349 2008. augusztus 25. 13:05
Válasz erre
Ahogy a cikkben írtam is egy elit vadász század egyedi jelzése. A filmekben nem szerepelt ilyen gép. Képregényekben és könyvekben van róluk leírás.
sztriki 173348 2008. augusztus 25. 12:41
Válasz erre
solo, az interceptorodra miért tetted a vörös csíkot? láttam már más maketten is, de a filmben nem tűnt fel, pedig nézegettem erősen...
Dorian 173347 2008. augusztus 25. 12:31
Válasz erre
Üdv. Én tudnék egy érdeklődőt a Corellian Corvettre. Küldj valamilyen elérhetőséget!
Dorian
sztriki 173346 2008. augusztus 25. 01:37
Válasz erre
viszont, ha belegondolsz, hogy az MPC meg kisebb, és ugyanúgy pluszos...ebből látványosabb cuccot lehet talán csinálni, és a részletesség kb megegyezik az MPC makettével, a starwarsmodels.com-on, és jelen oldalon lévő AT-AT makettek képeit alapul véve...a starshipmodeler-en egy MPC is van, de az nagyon fel van javítva, össze se hasonlítható, se a sima revellel, se a dobozból épített MPC-vel. viszont a 9 ropi tényleg kicsit talán sok...ugyanakkor megint az MPC árát alapul véve...áh, a fene se tudja ezt már...:P:D
hori 173345 2008. augusztus 24. 19:34
Válasz erre
Ez az én is ezt akartam mondani.
Egy ekkora méretű maketten elég gáz a panelvonalak ilyen kialakítása ennyi pénzért.
sztriki 173344 2008. augusztus 24. 18:56
Válasz erre
bár, ahogy nézem ezt a leírást, lenne meló ezzel is, mire ap uszos panelvonalakat rendes mínuszossá teszi az ember fia...az igazat megvallva, lehet, hogy egy ilyent majd egyszer veszek (lassan megint sokatakaraszarka leszek), a festéket le lehet szedni, ez elég sok részből van, hogy a részleteket lehessen mókerálni, az meg hogy pattogtatós, vagy ragasztós, tökmind1, ha úgyis festem.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221., 222., 223., 224., 225., 226., 227., 228., 229., 230., 231., 232., 233., 234., 235., 236., 237., 238., 239., 240.,
241., 242., 243., 244., 245., 246., 247.