/ Fórumok /

Emlékezzünk Horváth Ödönre

Elhunyt Magyarország egyik leghíresebb, legismertebb, legkülönlegesebb makettezője. Barátai, makettező(sors)társai! Emlékezzünk munkásságára!
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza  
1.,2.
1., 2.
Macal 483429 2007. október 16. 11:09
Válasz erre
Szijasztok!

Sajnos nem ismertem személyesen, viszont sokat hallottam róla.
Sajnálom, hogy a szerény magyar makettezők társadalma elveszített egy ilyen embert!
Nyugodjék békében!
Talán rendezhetnénk a tiszteletére egy emlékversenyt, akár szentelhetnénk a Mok kupát az ő nevének, kiemelt típusok azok lennének amiket szeretett...
Persze ez csak egy szerény ötlet, mely nem biztos, hogy felérne nevéhez...
Legmélyebb Tisztelettel:

Zsigrai Zoltán
(Macal)
Propellerfanatic 483428 2007. október 16. 11:05
Válasz erre
Nyugodj békében Ödi bácsi.
gábor76 483427 2007. október 16. 10:56
Válasz erre
Én sajnos nem ismertem őt,ezért csak annyit irok hogy :Nyugodjon békében.Részvétem a családnak és a hozzátartozóknak.
jaffa 483426 2007. október 16. 10:53
Válasz erre
Nyugodj békében Ödi bácsi nagy űrt hagytál kis makettezö társadalmunkban most mégnagyobb becsben tartom a királytigrised, legyen békés utad nem felejtünk soha mert az hal meg igazán akit elfelejtenek a barátai velünk vagy mindig .
Toth_Gabor 483425 2007. október 16. 10:47
Válasz erre
Őszinte részvétem a családjának!

Ha a történetek szóba kerültek, persze van nekem is. A humora jellegzetes volt:
Az iskolánkban rendeztünk makettversenyt (Kossuth Lajos Műszaki Szakközép), és redkívül jól alakult a nevezők száma. 200 körüli munkával igen látványos volt a felhozatal. Ödi bácsi volt a Zsűri elnöke, de ha jól emlékszem Havasi Józsi is akkor volt zsűritag. (Gondolom sokan Ödi bácsi neve hallatán döntöttek a részvétel mellett!)
Amikor nyitás előtt a maketteket a vitrinekbe pakoltuk, és már gyűlt a tömeg, Ödi bácsi elkezdte rendezgetni azokat, hogy melyik-melyik mellet mutat. Fél órával eredményhírdetés előtt valamelyikünk megjegyezte, hogy erre nem biztos, hogy van idő, inkább fejezzük azt be utánna. Mire ő valahogy eképpen válaszolt:
" -Baromi nagy mázlitok van ám!
- ???
- Nem tudtátok, hogy én vagyok a leggyorsabb?
- ???
- Ripsz-ropsz kész leszünk! Egyik lábam itt, a másik ott!"
A suli előtti ősparkon is sikerült keresztülcsapnia a kocsijával. Amikor egyik barátja kérdőre vonta, nem félt-e a rendőrtől:
"-Olyan széles volt az a csapás... mag az se' volt kiírva, hogy Santanával a parkba hajtani tilos..."

Nekem ezek az emlékek nagyon megmaradtak. Tényleg rengeteget tanultunk tőle. Tősgyökeres repülősként ő volt aki el tudta hinteni bennem a harcjárművek iránti érdeklődés magját. (festés, variációs lehetőségek, stb).

Nyugodjék békében!
ChevyG 483424 2007. október 16. 10:35
Válasz erre
Megdöbbenve olvastam a szomorú hírt.

Nyugodjék Békében!
ltom74 483423 2007. október 16. 10:21
Válasz erre
Hat en se nagyon tudok szohoz jutni...engem Odi ba' tanitott meg "festekszorozni" es meg sok masra is nagy turelememmel...orokke emlekezni fogok ra.
Nyugodjek bekeben es oszinte reszvetem a csaladjanak.
Elektrolakatos 483422 2007. október 16. 10:10
Válasz erre
59080024
59080024
59080025
59080025
59120020
59120020

Mit is lehetne mondani még...ilyenkor annyi emlék felszínre kerül és nehéz választani közülük.

Inkább hoztam pár képet tavaly Hévízről,amiken olyan igazi Ödis!
KossuthLajos 483421 2007. október 16. 10:03
Válasz erre
Ödi bá a seriff!
Ödi bá a seriff

Remélem nem baj, megmutatom a "seriffet"!
KossuthLajos 483420 2007. október 16. 09:52
Válasz erre
Elbandi nyomát követve én egy rövid történettel emlékeznék rá, melyet Ödi bá mondott. Egy ismerősének készített több 109-est, majd amikor összagyült a kollekció autóval vitte ki neki Ausztriába. Az autó csomagtartójába keresztül-kasul vékony modellező gumit fűzött be, és azok közé akasztgatta be a maketteket, hogy ne sérüljenek meg. Ezzel nem is volt semmi gond, mindaddig, míg a határon az osztrák határőr fel nem nyitatta vele a csomagtartót. Ödi bá elmondása szerint azért egy kevés időbe beletellet, míg elmagyarázta a közegnek, mit keres a csomagtartóban egy rakás német felségjelű repülőgép. Ilyen volt. Emlékszem rá Móváron vadnyugati hősnek öltözve!
Nyugodj békében Ödi bá!
bebá 483419 2007. október 16. 09:41
Válasz erre
Szörnyű reggel!
Annyi mindent mondana az ember de nem megy.
Tudásod,barátságod,humorod köztünk marad!
Nyugodj békében.
elbandi 483418 2007. október 16. 09:39
Válasz erre
Őszinte részvétem a Családnak és a Barátoknak!

Kevés olyan makettező van ebben az egyébként is pici országban, akinek szinte az egész életét kitölti a makettezés szeretete. Megbecsüljük őket? Nem mindig!
Horváth Ödön profi munkái szinte a világ minden tájára eljutottak (ha néha csak képeken keresztül is), hírül adták, hogy itt profi szinten művelik ezt a remek hobbit. Ha a "Nagy Makettezők"-ről beszélünk, akár itthon, akár külföldön, biztos, hogy az Ő neve is szóba kerül. Munkái megmaradnak, és tulajdonosaik büszkén mondják majd: "ezt az a Horváth Ödön készítette..."
Emlékezzünk rá vidám történeteiről, zengő hangjáról, "Ödön-ös" humoráról és persze kíváló munkáiról!

Tisztelettel: Karácsonyi András
notarius 483417 2007. október 16. 09:37
Válasz erre
Sajnálattal hallom a hírt. Béke veled, Ödi bácsi!
Drake 483416 2007. október 16. 09:35
Válasz erre
A KéK Kobra és a Játék-Makett csapatának a nevében őszinte részvétünk a családnak és a velük gyászolóknak.
Ödi mindig velünk marad, bennünk él tovább. Őrizzük emlékét tisztességgel és becsülettel.
Nyugodj békében Ödi bácsi!
ego 483415 2007. október 16. 09:22
Válasz erre
Nehéz bármit is mondani ilyenkor!
Görcs a gyomor tájékán és döbbenet.
Sokan tudtuk, hogy beteg volt de
nem gondoltam volna , hogy mér csak
ennyi idelye maradt.
Két hete még tanácsot kértem és kaptam
tőle "messer" ügyben . Még a halálos
ágyán is makettezett . :-)
Az égiek vigyázzanak rád ÖDI BÁCSI !
<<< Vissza  
1.,2.
1., 2.