/ Fórumok /

Közkinccsé teszem

Úgy gondolom mindenkinek van a fiókjaiban,fényképalbumjaiban számítógépében, a gondolataiban olyan repüléssel kapcsolatos
leírás, élmény, kedves emlék, amit csak úgy a többiek
örömére szeretne megosztani velük is, mindenféle téma és
kategória nélkül. Csak egy szempont legyen, a repülésről szóljon.

A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12.
PETI 498795 2009. május 29. 22:58
Válasz erre
HA-MRC
HA-MRC

Kamov...
Horvath_Balazs 498794 2009. május 29. 21:10
Válasz erre
Orosz nyelvű internetes oldalakon elég sok hasonló témájú szakirodalmat (légiüzemeltetési utasítás stb.) lehet találni, nem csak Mi-24-esről, hanem például MiG-29-ről, Szu-27-ről is.
marci 498793 2009. május 29. 21:03
Válasz erre
Ezeréves technikák! Mi lehet ebben titkos?:))
mig23papa 498792 2009. május 29. 19:47
Válasz erre
Muzzy

Dobj egy emailt a mig23papa@freemail címemre.
mig23papa 498791 2009. május 29. 19:44
Válasz erre
Nyugi gyerekek

Ezek az anyagok teljesen publikusak, nem minősített füzetekbe lettek lejegyezve, az oroz Frunzéban nem foglalkozott ezzel már akkor sem. Szerencsére. Éppen ezért maradhatott meg az utókornak.
Ha jól megfigyelitek a 478 bejegyzésben, csak a MI-24 fegyverzetről nem láttok semmit, mert azt az orosz is csak titkosított füzetbe engedte írni.

Egyébként a MIG 23 tipusátképzés is Lugovajában (néhány lokátor adat kivételével) teljesen vegyesboltban kapható mezei füzetbe lett lejegyezve. A hazaérkezés után a szokásos magyar aktakukac ügybuzgalomnak köszönhetően lettek beszedve, és a "T" iroda által szolgálati használatosra vagy titkosra minősítve.

Az általam beszkennelt füzetek szerencsére nem jártak így pórul.

Csupám az a néhány füzet maradhatott meg, ami elkerülte ezt az ostoba intézkedés szelét, talán azért mert a gazdája éppen szabin volt amikor összeszedték, vagy csak egyszerűen ba...ott leadni a füzetet.

Sanyi

Tájékoztatlak, hogy a szolgálati használatos dokumentumokat akkor is hazalehetett vinni hivatalosan felvéve a "T" könyvtárból, természetesen biztosítva az otthoni szabályzerű tárolását őrzését. A titkosak csak a laktanyán belül lehetett nálad, de ott elvileg oda vitted ahova akartad, persze csak olyan helyre ahol az előirás szerint el tudtad zárni. Öltözőszekrényedbe nem, de ha volt az irodásdban egy erre alkalmas zárható lemezszekrény akkor meg volt oldva a dolog.

Amúgy a titok nyitja az hogy nem attól publikus-e valami hogy mi van abba a füzetbe leírva, hanem attól hogy maga a füzet van e minősítve.

Ha a tisztikonyha heti menüje van benne az nem titkos, mert a bableves ugyebár nem az. De ha minősítve van a füzet, akkor már egyből lehet titkos a bableves is.

Amúgy ha ügyesek lennénk és alaposak, akkor találhatnánk már hasonló anyagokat az interneten. Felesleges keresgélni, ha megvan egyben az egész.
sanyi 498790 2009. május 29. 18:26
Válasz erre
Sziasztok!
Egyik ismerősöm fegyverzetis volt és amikor ki akart hozni pár könyvet hogy a vizsgájára tanulhasson csak a tiszt jószándéka mentette meg. Szóval ezek szerintem sem publikusak. Tényleg kérdezz körbe, nehogy bajotok essen.
Jó hétvégét Mindenkinek!
sanyi
Daala 498789 2009. május 29. 18:17
Válasz erre
mig23papa!

Csatlakozom az előttem szólóhoz Mi-8/17 üzemeltetőként! Mivel a Mi-8/17 és a Mi-24 anyagok szolg. haszn. anyagok így nem hiszem, hogy egyáltalán publikusak az alábbiak. Én sem hozhatom ki a szabályzatokat a laktanyából!
Én óvatosan bánnék azért az Interneten való közlésükkel, bármennyire is érdekes lehet ez egy civil embernek...
Muzzy 498787 2009. május 29. 12:59
Válasz erre
Migpapa!
Csak egy kérédés!
Tekintettel arra, hogy még hadrendben lévő gépekről van szó, azért kérnék egy hozzáértő visszajelzését, hogy ezek az infók mennyire minősítettek?
Belenézve az anyagba, bizonyos berendezések múködése, eljárások nem biztos, hogy publikusak.
Muzzy
Muzzy 498786 2009. május 29. 12:27
Válasz erre
Szia Mig23papa!
Engem érdekel az ügy!
Dolgoztam mindkét géppel és kint végeztem, tehát a nyelv sem gond
Muzzy.
mig23papa 498785 2009. május 28. 19:18
Válasz erre
Keresek kellőképpen „őrült” repülőst akit nagyon érdekelnek a MI-8, és MI-24 helikopterekkel kapcsolatos leírások, sok szabadideje van, és jól ismeri az orosz nyelvet.
Gaál Csaba (egykori helikoptervezető) barátom jóvoltából a következő leírások kerültek a birtokomba úgy , hogy szerencsém volt azokat beszkennelnem.
MI-8 Fegyverzet
MI-24 Hajtómű
MI-24 Műszerberendezés
MI-24 Rádió elektro oxigén
MI-24 Sárkány

Mivel ezek az eredeti oroszországban tartott tanfolyamok jegyzetei, ezért orosz nyelven íródtak. Ha valaki elég erőt érezne a lefordításukhoz, az nagy segítséget jelentene ahhoz, hogy ezt a páratlan anyagot mindenki számára közkinccsé tehessük.

Természetesen bárki hozzájuthat akkor is ha nem kívánja azt lefordítani.

Néhány oldalt mellékelnék is , hogy látni lehessen milyen esztétikusan elkészített anyagról van szó.

A képek a Segítség! topic 14531 számú bejegyzésében találhatok.
Monox 498784 2009. május 26. 11:27
Válasz erre
A BIAF 2009, valamint a plovdivi repülőmúzeum képei. Kicsit lassú lehet a kinyílás de a türelem képeket terem :)

www.panoramio.com/user/1222070/tags/Plovdiv
Itt pedig a Szófiai Hadtörténeti Intézet repülős szekciójának fotói:

www.panoramio.com/user/1222070/tags/Sofia
Nyugger 498783 2009. április 28. 20:27
Válasz erre
Köszi Laci !
mig23papa 498782 2009. április 28. 20:22
Válasz erre
Heló István!

Válaszolok de most már nincs időm, képeket is összeszedek erről a járgányról, ha találok az említett anyagban, még válogatom.
Nyugger 498781 2009. április 28. 20:15
Válasz erre
Szia Laci !

Egy kicsit bővebben légyszi arról, hogy mi is az a KSZK, milyen célra használtátok?

KSZK: "Komputer Szabotázs Konzultáns" :(
mig23papa 498780 2009. április 28. 19:55
Válasz erre
10 KSZK-val Mezőkövesd
10 KSZK-val Mezőkö...

Heló fiúk!

A hosszú hallgatás után újra ittvagyok. A hallgatás okaként egyelőre egy kép ízelítőül, lahet lesz több hasonló minőség ebben a témában.

A kép diáról szkennelve, saját felvétel Mezőkövesden 1984-85-ben, pontos dátumot nemtudom.

Laci
Monox 498779 2009. április 15. 08:34
Válasz erre
Szombaton sikerült eljutnom Belgrádba és megnéztem a reptér melletti repülőmúzeumot. Igéretes gyűjtemény, készítettem is pár fotót amit itt láthattok:

www.panoramio.com/user/1222070/tags/Beograd
mszl 498778 2009. március 26. 20:29
Válasz erre
Repülősök!

Lassan (kb 1 óra múlva)felkerül még két doksi az oldalamra A JUMO 004 hajtőmű üzemeltetési kézikönyve és a hajtómű robbantott ábrás rajzai.Gyári doksik

mszl.xoo.hu/
Tomek 498777 2009. március 20. 17:15
Válasz erre
Hali mindenki.
Festékeltávolításra új termék! Plusban ill. Elvileg sparban is kapható tub.o.flo lefojótisztító.100g-os zacskós granulátum kiszerelés. Egy adagra elég kb 4-5 liter vizhez raktam. olcsó és működik! Egy lavor most van tele nálam ramattyal!
Gis80s 498776 2009. március 20. 09:29
Válasz erre
Biztos sok embernek hasznos lehet:

www.germaniainternational.com/

Rengeteg hasznos katonai kép...sok-sok II.világháborússal közte.
mig23papa 498775 2009. március 18. 21:08
Válasz erre
lucky 498774 2009. március 15. 19:17
Válasz erre
Otto!
Thx!
Máris mentem a képeket.
Otto 498773 2009. március 15. 17:03
Válasz erre
lucky 498772 2009. március 15. 13:37
Válasz erre
Mint a hogy a válasz mélben is írtam:köszönöm, jók lettek.
Már csak a kabinról kellene fotó, és bele is lehetne fogni a Heller féle Viggenbe.
Már ha a körülmények is engedik.
hofi 498771 2009. március 14. 19:25
Válasz erre
Átküldtem a citronyos címedre.
hofi 498770 2009. március 11. 22:32
Válasz erre
Holnap este megpróbálom összecsomagolni, oszt megy.
lucky 498769 2009. március 11. 19:01
Válasz erre
hofi!
Mondjuk a Viggen képeket küld át nekem...:)
Ezen kívül:
kep.tar.hu/
mirazsmarci 498768 2009. március 11. 16:48
Válasz erre
Mig23papa!
Szeretnék egy kis segítséget kérni, ha nem gond!
mirazsmarci@freemail.hu
Monox 498767 2009. március 4. 16:27
Válasz erre
Monox 498766 2009. március 3. 18:56
Válasz erre
Bár egy másik topicban már szó esett róla, de itt is emlékezni (és letölteni) hívok mindenkit ide:

www.panoramio.com/user/1222070/tags/Als%C3%B3n%C3%A9medi
Vadász 498765 2009. február 18. 19:56
Válasz erre
Horvath_Balazs 498764 2009. február 18. 19:15
Válasz erre
Lehet, hogy érdemes lenne létrehoznod egy saját galériát mondjuk a www.flickr.com-on.
hofi 498763 2009. február 17. 22:11
Válasz erre
Neked könnyű, de én mit csináljak a 40-50 db/típus Chinook-, Viggen-, MiG-15-képemmel? :(
Horvath_Balazs 498762 2009. február 17. 22:06
Válasz erre
Mivel a Makettinfo szerkesztőitől sajnos mind a mai napig nem kaptam visszajelzést a képeimmel kapcsolatban, a "közkincsnek" szánt részletfotóimat folyamatosan küldöm át Ákosnak, aki a www.hunkits.extra.hu oldalon közzéteszi őket.
Kferro 498761 2009. február 4. 11:15
Válasz erre
Bevallom, nekem nem sok közvetlen kapcsolatom van a repüléssel. Nincs repülésben dolgozó ismerősöm, repülőgépet is gyakorlatilag csak a repülőnapokon látok, de az ide feltett képek rendesen megdobogtatják a szívemet... Köszönettel tartozom tehát mindazoknak, akik megosztják képeiket.

Köszönöm!
mig23papa 498760 2009. február 3. 19:57
Válasz erre
Levix

Így van. Mi legyen az említett cserebere folytatásával?

:-))
Levix 498758 2009. január 26. 20:05
Válasz erre
Szia Laci!

Ja egyetértek. Tulajdonképpen nincs is igazán nagy különbség köztünk azt hiszem, csak éppen egy hajszálnyi. Az életmű azért erősen szmájlizva volt, ne vedd komolyan :).

Üdv.

Levi
mig23papa 498757 2009. január 25. 10:47
Válasz erre
1.  79-21k.
1. 79-21k
2.  MiG_29_LHKE98_LK011
2....
3.  73-21k
3. 73-21k
4.  MiG_23hu_11_JG001
4....
5.  74-23k
5. 74-23k
6.  MiG_29_LHKE98_LK002
6....
7.  79-14k
7. 79-14k
8.  MiG_29_LHKE98_LK013
8....
9.  76-17k
9. 76-17k
10.  MiG_29_LHKE98_LK001
10....

Levix

Kedves Barátom!

Biztosan igazad van, de talán kicsit máshogy látnád a kérdést ha annyit veszítettél volna (mint amennyit páran ebben az országban, van akinek pár millióba is belekerült, az erkölcsi veszteségről nem is beszélve, ami azt is jelentheti, hogy sok sok értékes pótolhatatlan felvétel talán örökre elveszett) azon hogy osztogattad a képeidet bárkinek aki kérte, mert ő sajna ott sem lehetett amikor az készült.
Tehát nem igazán haszonszerzés céljából működnek a dolgok úgy ahogy működnek. A képek eredetét úgy is lehet tudatni a világgal, hogy nem írok rá semmit, attól még lehet az életműved.

Valóban meglepődtem amikor hallottam , hogy a Yefim Gordon 21-es könyvben az én általam gyűjtött képek vannak, Szűcs archív felirattal, amit valszeg nem is én fotóztam és Yefim, baromira nem keresett meg engem, hogy közölheti-e.

A meglepetés azért volt, mert soha nem írtam rá egyetlen nálam lévő képre sem , hogy Szűcs archív, ez nem az én szövegem. Ha nagyon ritkán ráírok valamit, akkor például olyasmit, hogy Fotó: Szűcs László , persze igyekszem oda figyelni hogy valóban én készítettem a képet, ha nem biztos, akkor azt írom, hogy Szűcs László gyűjteményéből, és olyan is volt mikor azt írtam rá, hogy keresem a felvétel készítőjét. Ha véletlenül mégis rákerült más képére a nevem, még mindig reklamálhatott, mert ráírtam az email címemet is a képre.
De ennek az az előnye is megvan, hogy azonnal bárki kapcsolatba léphet velem. Azt is tudatni szokásom, hogy az összefirkált lekicsinyített képeken túl az eredeti méretű képet is bármikor megkaphatja, feliratozás nélkül.

A holland szpotterekről meg csak annyi a véleményem, hogy egy alkalommal néhány napig fényképezhettem Kecskeméten, (abban az időben talán csak én) és az ott készült felvételekből a kecsóiak is rendelhettek bármennyit. Néhány hónap múlva küldött is valaki egy sorozat nyomdában készült képeslapot, az én akkor készített repülős képeimmel, amiről én addig nem is tudtam.
Nem is ezért voltam a dühös, hanem azért hogy pocsék mínőségben egy őskori szkennerrel digitalizálhatták. Csak szólniuk kellett volna és megkapták volna a negatívot is.

Én soha nem mondanám, hogy a” Levente Papp az egy mekkora sumák, hazug, megbízhatatlan alak. Ja és irigy is, főleg irigy.” Éppen azért nem, mert a kép csere-bere lévén kerültünk mi is kapcsolatba egymással. Rábukkanva a honlapodra a Plasticwingre, kérdeztem meg tőled hogy eredetiben megkaphatnám-e az ott látható képeket, ami közül az egyiken én magam is rajta vagyok, már rég el is feledve hogy készült ilyen kép. Azt válaszoltad, hogy semmi akadálya , milyen képek érdekelnének onnan. Én egyszerűen elküldtem az akkori gyűjteményemet, (akkor még csak 3 DVD-nyi képet) hogy ilyenek. Cserébe kaptam is tőled 3 DVD-t tele olyan képekkel, amit addig soha nem láttam. Ezért neked nagyon hálás vagyok, terveztem is többször, hogy Mosonmagyaróváron felkereslek, de nem jutottam el eddig a makett kiállításra.

Mostanában gondoltam arra, hogy az azóta összegyűlt képeke is lemezre írva elküldjem neked is, biztosan nem dobnád a kukába. Cserébe mit küldenél, most is rád bíznám, hisz a múltkor sem csalódtam benned.

Valóban mindenkinek szíve joga, mit kezd a képeivel. De lehet hogy egy kép sokkal értékesebb az aranynál is, nem is a készítőjének, hanem aki esetleg még azon a képen szerepel, vagy olyan dolog van a képen ami számára értékes lehet (lásd pl. 06-os SZU 22, van róla képed? Van egyáltalán valakinek?)

Nem is a kép a fontos ám, hanem ami mögötte van, az emlékek, és biztos sok olyan kép feküdhet még fiókok mélyén, amelyek valakik számára értékesek lehetnek. Tudod, újszülöttnek is minden vicc új.

Egyetértek, a fontos valóban, a család, a gyerekeid, a barátaid, a szeretet, az önzetlenség, a segítőkészség, a hit a jóságban, a humor, a jókedv ... és ebbe tökéletesen belefér az hogy képeket adok a barátaimnak szeretetből, önzetlenségből, segítőkészségből.
A magam részéről igen is , nem fogom a sírba vinni a saját és a másoktól kapott képeimet, mindenki számára hozzáférhetővé teszem a lehetőségekhez képest a neten, esetleg aki kéri lemezre írva, és már tudom azt is, ki az aki megfogja kapni az egész repüléssel kapcsolatos anyagomat, ha történne velem valami, mert tudom, hogy nála jó kezekben lesz. Ő még nem
tud a tervemről, de időben meg fogja tudni. Fiatal és lelkes ebben a témában, olyan „őrült repülős” mint én.

Én is nagyon sajnálnám , ha az összes képem megsemmisülne, (vannak-voltak olyan képeim is) nagyon sajnálnám, de ugyan mennyi értéke lenne ezeknek mondjuk egy barát elvesztéséhez képest? Semmi, nulla, zéró? De mi van akkor ha ezeken a képeken éppen az elvesztett szeretett barátommal vagyok látható, amikor még köztünk volt ő is. A képek lehetnek vizuális emlékek is, ha eltemetem a képeket eltemetem ezeket az emlékeket is.

Mit nem adnék egy-egy olyan képért ami együtt vagyok Bakó Ferivel, Mizsei Misivel, Lanecker Józsival …., még az is lehet hogy léteznek ilyen képek is, ha igen előbb utóbb előkerülnek. A képgyűjtögetés által számos köszönet ért már, addig ismeretlenektől is megkérdezve , hol találtam ezeket a képeket, mikor elküldtem valakinek, és ez is egyfajta barátság kezdete lehetett, a képeknek köszönhetően.

Ezért ahogy te is mondod „csak lazán barátaim” :),

Ui.: Képzeld, mennyivel lennénk szegényebbek, ha írók, költők, festők, kutatók, feltalálók, orvosok, fotósok, stb-stb „őrült repülősök” csak úgy maguknak alkották volna azt amit alkottak.

Mindettől függetlenül, az eddig kialakult jó barátság megmaradhat köztünk.

Az említett kecskeméti képekből néhány, a páratlan számú az eredeti a negatív/kocka számával, a páros számúak a névvel feliratozott másolatok, tőlem vették anno az RBK-ban.
A 6. számúnál még a szkennere is döccent egyet, a 9. számúnál meg még a hajózóval is sikerült aláíratnom, akkor és ott. A képen látható nevek közismert emberkék repülős (Top Gun újság) körökben. Érdekes, hogy a másolatoknál valami hiányzik az aljáról, lehet mégis ott volt a nevem ? :-))

Kb 100 tekercs eredeti színes negatív várakozik még arra, hogy közkinccsé válhassanak, remélve mielőtt még feldobom a pacskeromat. J)))
mig23papa 498756 2009. január 25. 10:32
Válasz erre
Ákos

Velem is eljátszották már ezt anno a Top Gun - ban,azóta sem írom felül a képeim.
Horvath_Balazs 498755 2009. január 23. 19:05
Válasz erre
Sziasztok! Néhány "egész alakos" fényképemet (na persze nem magamról:-)) feltettem ide:

www.flickr.com/photos/hb800708/

Folytatása következik...
Csillagvadász 498754 2009. január 22. 21:27
Válasz erre
Üdv Urak!
Én is megoszatnám a közzel régi kedves képeimet két kedvenc angliai ojjektumomról: Bovington:Tankmúzeum és Yeovilton:Haditengerészeti Rep.múzeum
Bocsi, van csörömp is bőven ;)
Nyugodtan nézelődjön bárki, ha meg lopja, lelke rajta :)
kep.tar.hu/kallair/50282929
Üdv:CSV
Ákos 498753 2009. január 22. 20:51
Válasz erre
Szoktam fotózni a makettkiállításokon, és fel is szoktam tölteni az oldalamra. Egyszer mit látok? A Jetfly az én Óváron készített képeimmel illusztrálva ír cikket a szolnoki versenyről. Kép forrás megjelölés sehol. Hát nem esett jól. Legalább dobhattak volna egy mailt, mielőtt leszedik az oldalamról és felhasználják a cikkhez. Nem kérdés, hogy engedtem volna. Azóta írom felül a képeim.
Levix 498752 2009. január 22. 20:40
Válasz erre
Van már akinek csináltatok egy sorozatot papírra, mert megkeresett és szépen kérte. Bárkinek megteszem, nem az irigység miatt van rajta a felirat. Ha már nincs semmi hasznom rajta, legalább azt engedd meg, hogy tudassam a világgal, hogy ÉÉééén, Éééén saját kezzűleg fotóztam őket. Sajnos semmit mást nem tudok a világnak megmutatni csak ezt a pár képet :). Nyomot akarok hagyni a világban :). Mondhatni ez az életművem. Na, hát ezért.
Én tökéletesen megértelek téged Laci, és becsüllek, hogy összeszedegeted a képeket, de lehet, hogy néha te is meglepődsz, mint pl. a Yefim Gordon 21-es könyvben a te általad gyűjtött képek vannak, Szűcs archív felirattal, amit valszeg nem te fotóztál és Yefim, baromira nem keresett meg téged, hogy közölheti-e. Meg amikor holland spotterek a te általad jóhiszeműen gyűjtött képeket rakják papírra és adják el. Mert megteszed nekik azt a szívességet, hogy 3000*3000-as méretben rakod a DVD-idre és osztogatod őket. Na hozzájuk hogyan juthatott a gyűjteményed? Az én képeimet ne adja el egy holland spotter sem 50 eurocentért. Nem sajnálom a kőgazdag holland spotterektől az 50 centet, meg szerencsére nekem sem hiányzik, csak nem tetszik! Nem hiszem, hogy találsz olyan embert a világban aki azt mondaná, hogy na az a Levente Papp az egy mekkora sumák, hazug, megbízhatatlan alak. Ja és irigy is, főleg irigy.

Az meg mindenkinek szíve joga, hogy a fényképeit a sírba vigye, ha neki úgy tetszik. Ahogy nem szokás sajnálni az aranyat sem amit a halottal temetnek. Az az övé, az élete része, lehet fáj, hogy elveszik, de ha neki így esik jól, legyen így. Nem ezek a fontos dolgok az életben, hogy egy nyomorult fotó a sírba száll-e. A fontos dolgok, a család, a gyerekeid, a barátaid, a szeretet, az önzetlenség, a segítőkészség, a hit a jóságban, a humor, a jókedv ... 1458782126. a fényképeit senki nem merje a sírba vinni. Szerintem :). Persze mivel mások vagyunk valakinek a listán előrébb áll, a fényképeit senki nem merje a sírba vinni :).

Tudod, ha az összes képem megsemmisülne, nagyon sajnálnám, de ugyan mennyi értéke van ezeknek mondjuk egy barát elvesztéséhez képest? Semmi, nulla, zéró. Úgyhogy csak lazán :), barátaim.
mig23papa 498751 2009. január 15. 20:44
Válasz erre
Vadász

Mivel kénytelen vagyok én is egyszerűen tudomásul veszem, hogy van aki felülírja a képeit, aminek semmi értelme.
Hogy ki kitől mit és hogyan kapott, kié volt az "eredeti" másolat,nem lényeg, az a lényeg hogy mindenkihez eljuthasson az eredetivel teljesen megegyező "másolat".

"Ha a készítője átadja felirat nélkül neked, akkor az az ő dolga, de fogadd el, ha nem akarja mindenkinek odaadni."

Nincsenek fölös viták, mert aki nekem adta beleegyezett , hogy bárkinek továbbadhatom. Neked is, érdekelnének a már nálam lévő képek? Feliratozás nélküliek.

Véletlenül nem szoktam semmit sem adni, csakis készakarva, és ez a lényege az egésznek.

Van még pár ismerősöm, aki ha így folytatja, akkor magával viszi a sírba a képeit, és akkor nem lesz soha sem a tiéd sem az enyém, senkié.

Az is tök mindegy hogy milyen sorrendben mikor és hol jelentek meg a monyinoi MiG-3 képek, a lényeg az hogy nem maradtak dobozban egy fiók mélyén.

"Sajna tudok néhány vitáról, hogy ki kitől mit és hogyan kapott, kié volt az "eredeti" másolat."

Ezek felesleges csaták nem a cél felé visznek, ami számomra az hogy mindenki megkaphasson mindenkitől minden képet eredeti állapotában.

Ha már Vadász vagy akkor vadássz te is teljes erőddel a fiókok mélyére ásva, hogy amit te találsz meg előbb, minél előbb bedobhasd a közösbe. :-))
Vadász 498750 2009. január 13. 21:16
Válasz erre
papa!

Nincs vita.

Egyszerüen tudomásul veszem, hogy van aki felülírja a képeit.
Sajna tudok néhány vitáról, hogy ki kitől mit és hogyan kapott, kié volt az "eredeti"
másolat.
Azért az is jó volt amikor a monyinoi MiG-3 képek elöször egy magyar újságban jelentek meg, majd néhány hónap múlva egy orosz tipusismertető fűzetben.
(Pressernek van erről a jelenségről egy jó száma)

Ha a készítője átadja felirat nélkül neked, akkor az az ő dolga, de fogadd el, ha nem akarja mindenkinek odaadni.
Ha nincs felülírva akkor minden elővigyázatosságod ellenére még te is továbbadhatod véletlenül. Ez csak fölös vitákhoz vezetne.
Vadász
mig23papa 498749 2009. január 13. 21:03
Válasz erre
Most vettem észre Horváth Balázs barátom 430 / 441 bejegyzését, amiből látszik, hogy ő már hozzám hasonlóképpen gondolja a képgyűjtögetés fogalmát, nagyon sokat segítünk egymásnak ebben a "munkában" , nagyon eredményes ez az együttműködés köztünk, és még csak az elején vagyunk. Bárki beszállhat a csapatba, aki akar.

Most például Kecskemétről, vagy környékéről keresek hozzá hasonló "őrült repülőst"

Ki lesz az első komoly jelentkező.
mig23papa 498748 2009. január 13. 20:55
Válasz erre
Előtte
Előtte
Utánna
Utánna

Vadász Levix és vlevi

Remélem nem keveredünk bele megint egy ostoba sehova sem vezető szerzői jogi vitába.

Eddigi fotós és rövid netes életemben néhány képemre írtam csak rá a nevemet a web oldalamon, és az emailcímemet, azt is csupán azért ha valaki kapcsolatba akar lépni velem azt megtehesse. Elmondva ugyan ott, hogy bárki bármikor megkaphatja bármelyik képemet az eredeti méretben mindenféle feliratozgatás nélkül.
Mit jelent az hogy megakadályozza az illegális felhasználást. Mi az hogy illegális felhasználás? Ki és miért akarna bármit is felhasználni illegálisan.

Én pont fordítva látom és kezelem ezt a kérdést, ami azt jelenti, hogy bárki bármikor kaphat tőlem olyan képeket is, amilyeneket más soha nem csinálhatott (és már nem is csinálhatott) mert nem járt ott, (talán mert még meg sem született akkor)ha ott volt nem volt nála fényképezőgép, vagy ha volt nála, nem merte, vagy nemtudta elővenni.

Én igyekszem nagyban gondolkozni, ami azt jelenti, hogy terveim szerint fent lesz előbb utóbb az összes saját képem, és a másoktól kapottak is,(természetesen a tudtukkal, és beleegyezésükkel) eredeti méretükben mindenféle feliratozások nélkül. Mégpedig úgy hogy annak a mappának a neve amiben a képek vannak, magának a szerzőnek a neve is egyben, így mindenki tudhatja ki csinálta azokat. Ide is szívesen felteszek bármit ha kéri valaki, de inkább azt a megoldást választottam, hogy a www.extra.hu oldalakra teszem fel az egészet becsomagolva, így még a letöltés is gyorsabb lehet. Most kb 6 GB anyagom van már fent, és van még kb 30-40 DVD kép, és 30-40 DVD film anyag. És ez még csak a töredéke annak, ami hamarosan hozzám kerül még. Este elindítod és lám reggelre 10 20 30 ezerrel több képed van. Rengeteg képet kapok, és küldök DVD számra,és ez azért jó mert ami nekem megvan, bárkinek meglehet.
Neked is Vadász, érdekel hogyan?

A mellékelt képeket csak azért tettem fel, hogy igazából nem lenne olyan bonyolult leszedni azokat a feliratokat, de minek vele vacakolni, ha elkérhetném azokat azok nélkül is.

Én megelőzve ezeket a "felesleges munkákat", nem is írok rá semmit. Csak néha mint mondtam, és a saját nevemet csakis akkor ha 100% ra tudom hogy én csináltam, ha nem vagyok biztos benne, és nem tudom hogy kitől kaptam akkor azt hogy Szűcs László gyűjteményéből, de olyan is van hogy azt írom rá, hogy keresem a felvétel készítőjét.
Olyant meg soha nem írtam rá és nem is fogok hogy "Szűcs archív"

A képek felülírása szerintem is elterjedt. Szerintem is teljesen jogosan, hisz mindenki azt ír rá a képeire amit akar, de minek. Semmi értelme, anélkül is megtudhatjuk, hogy ki csinálta, nem?

Beteszed ide , elmondod hogy te csináltad, én meg leszedegetem innen egyenként, és berakom a nevedet viselő mappába. Nem lenne egyszerűbb "nagyüzemi módszerrel"? A bibi csak az , hogy fogalmam sincsen mi a polgári neve Vadász-nak, vlevi-nek, Levix-ről is csak sejtem (a Plastigvings miatt) hogy Papp Levente barátom, márpedig ha ez valóban így van akkor hamarosan felajánlom neki a múltkor elküldött akkor még csak 3 DVD-nyi anyagom, bővülése miatt szívesen elküldeném az azóta összejött néhány tízezer képemet is, mivel ő is hozzám hasonló nagyságrendben gondolkozik képcsere terén, ja és amit akkor küldött , mind feliratozás nélkül vannak nálam. Lehet hogy itt "szokott" rá erre a "butaságra", amiért persze semmi harag részemről.

Na , úgy látszik, hogy ritkán írok ide , de akkor rendesen.

További jó képgyűjtögetést, szívesen segítek bárkinek, akinek nem gond hogy nincsenek "összefirkálva" a nálam lévő képek. :-)))
vlevi 498747 2009. január 11. 17:07
Válasz erre
Szerintem sincs semmi baj a ráírással. Egyáltalán nem takarja el a lényeget. Láttam már viszont jópár oldalt, ahol olyan agresszív vízjel van a teljes képen, hogy alig látszanak alatta a részletek. Ez itt teljesen jól van, a kép szélén.
Levix 498745 2009. január 11. 16:16
Válasz erre
Nem, nem lehetne. Nem akarom, hogy Szűcs archív legyen rajta később :))).
Vadász 498744 2009. január 11. 13:15
Válasz erre
A képek felülírása elterjedt.
Szerintem teljesen jogosan. Saját használatra nem zavar, de megakadályozza az illegáls felhasználást.
levis képein szerintem elég diszkrétek ezek a felülírások.

Vadász
mig23papa 498743 2009. január 11. 12:23
Válasz erre
Levix

Ezek is jók, de tényleg nem lehetne a plasztikvinges felirat nélkül!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12.