/ Fórumok /

Hadtörténelem

Sokan vagyunk, akiket legalább annyira érdekel ez a téma, mint maguk a makettek, vagy épp ennek részeként foglalkozunk hobbinkkal.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.
Zebi 508730 2007. szeptember 9. 21:50
Válasz erre
Jelentem, dekódoltam a titkos üzenetet.
Mekett 508729 2007. szeptember 9. 21:16
Válasz erre
"They are two the planes of Maresiev, possible of doing in scale: The Yak 1 in which it was knocked down, and the La-5 "White 33 ", in which Maresiev flew again..."

Ezt a fürumot olvasgasd végig.
vvs.hobbyvista.com/Forum//showthread.php
Vadász 508728 2007. szeptember 9. 21:01
Válasz erre
Na ezt fejtsd meg!!!
KossuthLajos 508727 2007. szeptember 9. 21:00
Válasz erre
"1941. április 12-én, reggel hatóra után pár perccel a veszprémi katonai repülőtértől nem messze, felszállás közben lezuhant a Magyar Légierő E-102 lajstromjelű Savoya Marchetti SM-75 típusú repülőgépe. A szerencsétlenségben a fedélzeten tartozkodók nagy része életét vesztette." (Idézet a Jetfly oldaláról.)
Ha jól tudom a vezérgép lezuhanását túlélők közül ma már csak ketten élnek. Bakó István és Székely Sándor.

Szeptember 02.-án Debrecenben személyesen találkoztam Bakó Istvánnal. Mindenkinek kívánom ezt az érzést. A legszebb értelemben véve hátborzongató volt.

Vadász!
Mekett!
"Megoldottam" a rejtélyt.
Vadász 508726 2007. szeptember 9. 20:54
Válasz erre
Topi!

Mareszjev a következő egységekben repült:

296. IAP
580. IAP
63.GvIAP

296 иап (73 гиап)*
И-16 июнь 1941 сентябрь 1941
МиГ-3 июль 1941 сентябрь 1941
Як-1 февраль 1942 май 1945
Як-7 июль 1942 февраль 1944
Як-9 апрель 1944 май 1945
* Преобразован в 18 марта 1943 г.

580 иап*
Як-1 март 1942 июнь 1942
* Р а с ф о р м и р о в а н

63 гиап (169 иап)*
И-153 июнь 1941 июль 1941
И-16 июнь 1941 июль 1941
МиГ-3 октябрь 1941 февраль 1942
Ла-5 декабрь 1942 август 1944
Ла-7 сентябрь 1944 май 1945
* Преобразован 18 марта 1943 г.

Alekszej Petrovics Mareszjev 7 légigyőzelmet aratott.

A könyv szerint a visszatéréskor La-5-ön repült.
Tehát vagy Jak-1-el lőtték le 42 márc és jún ( 580. IAP) között ( késő téli időpont),vagy Jak-1-el 42 február után (296. IAP)

Vadász
Topi 508725 2007. szeptember 9. 20:30
Válasz erre
Kalóz 508724 2007. szeptember 9. 20:02
Válasz erre
Bár a könyvben tényleg nincs szó arról, hogy milyen típusú vadászgépen repült, de némi segítség azért található. Mivel a történet a háború elején játszódik, ezért nagy valószínűséggel MiG-3-ról lehet szó. A könyv vége felé van egy mondat, hogy átképzést kapott La-5-re, mivel a MiG-eket már kivonták a használatból. Hát lehet, hogy ez még nem elég bizonyíték, de talán több a semminél.
Kalóz
Topi 508723 2007. szeptember 8. 15:49
Válasz erre
Hali!
Vajon milyen géppel repült Mereszjev, mikor lelőtték?
A könyvből nem derül ki.
Üdv: Topi
Pilis 508722 2007. szeptember 7. 23:46
Válasz erre
Hello!

Olvastam, hogy Apukád találkozott Mereszjevvel és gondoltam leírom, hogy megvan ez a könyv nekem! Mereszjev dedikálta anyukámnak, mikor pár napot vadászattal töltött a nagypapámnál!
Kicsi ez a világ!
Topi 508721 2007. augusztus 21. 19:53
Válasz erre
Hali!

Megnyílt a Földi Telepítésű Magyar Légvédelem Fegyvernemi Múzeuma Zsámbékon.
Nyitva április 1-től október 15-ig hétfő kivételével naponta 10-18 óráig.
Bővebb info. www.zsambekinfo.hu
Több féle csöves légvédelmi eszköz látható. 37, 57mm gépágyúk,lánctalpas eszközök,
lokátorok Sz-75 Volhov rakéta és kiszolgáló eszközök /tüzelőanyag feltöltő/.
Érdekesség, hogy szinte mindenre és minenbe fel és be lehet ülni fotózni lehet.
Nagyon érdekes,ajánlom azoknak, akiket a téma érdekel.A kiállítást folyamatosan
bővítik.Érdekessége,hogy az egykori rakétabázison állították ki az eszközöket.Megközelítése gépkocsival: Zsámbékot Bicske irányában elhagyva és a település végénél
Szomor-Bajna irányába elkanyarodva a Fejér megye határát jelző táblától 2 kilométerre
szerpentin úz vezet fel a zsámbéki hegy tetejére.
Üdv: Topi
gyurmus 508720 2007. augusztus 1. 10:47
Válasz erre
Mereszjev (Egy igaz ember) Apám vadászpilóta volt az 50-es években, találkozott Mereszjevvel. Egy magyar pilóta lőte le Oroszországban.
A háború végén találkozott a két pílóta aki lelőte és Mereszjev talán Szolnokon, vagy Kunmadarason.
Apám elmondása szerint: felelevenítették azt a napot és hosszasan beszélgettek egymással. A régi ellenségből, barátság lett.

Üdv Gy
kilian.fw.hu
Sz.Szabi 508719 2007. február 11. 21:36
Válasz erre
Sziasztok!

Minden érdeklődőnek ajánlom figyelmébe a következő két rendezvényt:

A Honvédelmi Minisztérium
a Szaktudás Kiadó Ház
és a ZMNE Hadtörténelem tanszéke
tisztelettel meghívja Önt

2007. február 15-én 14,00 órára

a HM Honvéd Kulturális Szolgáltató Kht.
Stefánia Kulturális Központ Gobelin termébe
(Budapest, XIV. Stefánia út 34.), ahol

DR. SZEKERES IMRE
honvédelmi miniszter
mutatja be

A HAZÁÉRT
a Magyar Honvédség múltja és jelene
1848-2004
című művet és alkotóit,
a Hadtörténelem tanszék oktatóit

Kedves Mindenki!

A HM HIM által szervezett "Hadtörténelmi Délutánok" sorozat következő rendezvénye 2007. február 17-én, szombaton 13 óra 30 perckor kezdődik a Hadtörténeti Intézet és Múzeum (1014, Budapest, Kapisztrán tér 2-4.) II. emeleti "Tóth Ágoston" termében.

Ezúttal Kiss László tart előadást "Aerodrom - Légi háború a nyugati fronton 1914-1918" címmel.
Az előadás témáját fórum keretében beszéljük meg.

A műhelyvita-szekcióban jómagam tartanék rövid ismertetőt "Újabb adalékok Budapest 1944-1945. évi ostromának történetéhez " címmel.

Minden kedves érdeklődőt sok szeretettel várunk!

Üdvözlettel:
Számvéber Norbert

Közreadta: Sziráki Szabolcs Bolyai M.K.
mikkamakka 508718 2006. október 5. 07:51
Válasz erre
a Regiment-ben vagy harmincszor elolvastam a cikkeidet. nagyon zsír!!!
Emerick 508717 2006. október 4. 21:40
Válasz erre
Van olyan, akit szintén érdekelne az előadás? Találkozhatnánk előtte vhol. Engem mindenképp érdekelne...
Számvéber 508716 2006. szeptember 25. 09:16
Válasz erre
Kedves Mindenki!

A HM HIM "Hadtörténelmi Délutánok" rendezvénysorozat következő előadása 2006. október 28-án, szombaton 13 óra 30 perckor kezdődik a Hadtörténeti Intézet és Múzeum (1014, Budapest, Kapisztrán tér 2-4.) II. emeleti "Tóth Ágoston" termében.

Ezúttal jómagam tartok előadást

"Rohamlövegek, önjáró lövegek és rohampáncélosok Magyarországon, avagy az önjáró páncélozott tüzérség jelentősége az 1944-1945. évi magyarországi harcokban"

címmel.

(Az előadásban minden hazánkban harcolt háborús résztvevőre igyekszem kitérni.)

Minden kedves érdeklődőt nagyon sok szeretettel várunk!

Üdvözlettel:

Számvéber Norbert
MrChef 508715 2006. június 21. 13:59
Válasz erre
Nekem is az egyik üknagyapám harcolt a nagy háborúban, huszártiszt volt. Leesett a lóról, és egész életében fájt az egész háta, bottal járt.
atlasz 508714 2006. június 21. 13:43
Válasz erre
Üdv
Az én (egyik) üknagyapám harcolt az 1. Világháborúban.Térden lőtték, de
hazamehetett...
Üdv:Atlasz
Hamburger 508712 2006. június 18. 18:43
Válasz erre
Szervusztok!

Csak emlékeztetőül: http://www.honvedelem.hu/hirek/hazai_hirek/szent_laszlo_nap_tatan

Addig gyertek el és nézzétek meg a programunkat, amíg még láthattok ilyet! :( A jelenlegi pletykák mellett ki tudja, hogy meddig lesz még összfegyvernemi dandára és harckocsi-alakulata a MH-nek?! "Mellesleg": II. vh-s és 56-os dinamikus bemutató!

Üdv: Hamburger
újonc 508711 2006. június 18. 11:52
Válasz erre
Üdv Mindenkinek!!

Az Én nagyapám Ukrajnába vagy Oroszországba veszítette el a bal kézfejét
és a barátait(nem tom pontosan)!Közéjük csapodott 1 gránát(a löveg töltényétt így nevezik ha jól tudom)!Mindenki ott maradt csak neki volt az a szerencséje hogy túlélje!1 fa mögé bújva kapaszkodott a törzsbe mikor meghallotta a gránát süvöltését!A repesz szétroncsolta a kézfejét!Amputálni kellett!!
Ezt mamám mondta.Papám soha nem beszélt róla,hiába kérdezgettem.Puskásat sem játszhattam előtte!!!
ROHADT HÁBORÚ!!!

Üdv: újonc
Emerick 508710 2006. június 17. 11:46
Válasz erre
Az én rokonaim Pestlőrincen "üzletet kötöttek" az oroszokkal, így az oroszok megvédték a fosztogatástól őket, ők meg mostak a szovjet parancsnokságon, segítettek a konyhán és még krumplit is vihettek haza. De voltak akiket megerőszakoltak és kifosztottak a kerületben, de azokat a szovjeteket meg saját tisztjük végezte ki a lakosság szeme láttára. Lenne még sok-sok történetem, de azt majd talán egyszer személyesen mondom el annak, akit érdekel...meg netán össze lehetne fűzni könyvben a számosbeszámolót.
Emerick
Archy 508709 2006. június 17. 11:29
Válasz erre
Batya!
Veszünk neked diktafont! :-)
(Én nagyapóm utász volt, a bajai hidat védte a légvédelmisekkel. Hát nagyon nem sikerült nekik, mert talán az első bombatámadáskor telibe kapott egyet a híd, szal nem volt már mit védeni. Amikor az oroszok megindultak, ők is hátráltak, egészen a balatonig. Aztán az volt a parancs, hogy keljenek át Tihanynál, és csatlakozzanak a németekhez, az északi parton. Nagyapám felettese ekkor azt mondta, hogy szerezzen mindenki civil ruhát, és menjen haza. Így aztán a téli orosz betörést a déli parton, már mint menekülő civil érte meg. A mázlija az volt, hogy ide nem jöttek komolyabb egységek, akik gyűlytötték volna a hadifogjokat( mer a lápba mégse hozhattak harckocsikat, meg tüzérséget), csupán néhány szekér, meg pár katona volt nálunk, Balatonfenyvesen.)
Áron
Batya 508708 2006. június 17. 10:51
Válasz erre
Sziasztok !

Egy dolgot le kell szögeznem az úr nem szívesen beszélt a háborúról!
3 éve ismerem tavaly derült ki hogy, szolgált a 2. Világháborúban. Nem volt 1szerű feladat kiszedni bármit is de végül is sikerült. De mivel szakmámból adódóan sok idős emberrel találkozok, próbálom kiaknázni az ezzel járó előnyöket. Találkoztam már lágerbe vitt zsidókkal, akiknek a tetoválás a kezükön volt, de majdnem az összes hadszíntéren szolgált veteránokkal.
Az úr különleges kincs, mert kutatásaim során tökéletesen emlékszik mindenre és korrektek voltak a válaszai a helyszínekre és a parancsnokai nevét a mai napig kívülről tudja.
Ha minden jól megy, és összejön Düsseldorfban, van 1 meghívásom az ottani veterán klubba, ahol olyan emberek élnek, még akik megjárták Kurskot is! És kapok pár képet a múltból.

Üdv
Batya
Zoli 508707 2006. június 17. 09:15
Válasz erre
Az én papóm is megjárta a Dont, bár ő inkább elkötött egy Chevy-t ahelyett, hogy a hősi halált válassza, de legalább ezt el tudta mesélni.
z
CsTom 508706 2006. június 17. 08:03
Válasz erre
Sziasztok!

Szép és megható dolgok ezek Batya. Bendeguzhoz csatlakozva, kiskoromban Én is ott ültem a kályha melege mellett és hallgattam nagyapám történeteit aki szintén megjárta az orosz gulagot és hadifogságot. Félelmetes és egyben lebilincselő volt ezeket hallani. S természetesen, mikor hazatért, jött a "padlássöprő" brigád és a Bendeguz álltal elmített lelki terror. Nem volt nyugta évekig. Hál istennek megélte, hogy 89 után, szabad országban is elmondhatta történeteit. Ma már, sajnos, nincs közöttünk...

Üdv.
CsTom
KossuthLajos 508705 2006. június 17. 07:51
Válasz erre
Igen, csak ugye az a szomorú, hogy az idő múlásával egyre kevesebben lesznek azon kevesek, akik elmondhatják "elsőkézből" a történelem ezen részét. Nagyon sajnálom.
Bendeguz 508704 2006. június 16. 23:13
Válasz erre
háát igen, azért közvetlen forrásból lehet a legtöbbet megtudni. nekem nagyapóm megjárta a messzi orosz földeket és sajnos a jobb kézfejébe került, hogy élve kijutott onnan(mellesleg a gengszterváltásig népellenségnek számított, merthogy rá mert támadni a "hős" szovjetúnióra), de valahogy soha sem mertem forszírozni, hogy meséljen arról az időszakról, mert látszik rajta, mikor néha szóbakerül ez a téma, hogy kellemetlen neki erről beszélni
Elektrolakatos 508700 2006. június 16. 21:54
Válasz erre
Valóban megrázó és tanulságos lehet egy ilyen találkozás...risztelettel adózom én is az elesettek elött!

Csak azt nem tudom, hogy az utolsó képen jobbra azt a kedves antipatikus fijjatalembert hol láttam már! ;)
Batya 508699 2006. június 16. 17:45
Válasz erre
Sziasztok !

Ma Veszprémben és a hajmáskéri Német katonai temetőben jártam ahol 1 ügyfelemről kiderült hogy , 1943-45 a 12.SS Panzer Div.-ban szolgált Magyarországon is volt 45-ben . Az úriember Lothar Schumann aki 60év után tiszteletét szerette volna tenni a bajtársaknak felajánlottam neki hogy , elviszem a temetőkben és leróhatja tiszteletét. Amit ma láttam, hallottam és átéltem az minden történelmi könyvnél és képnél több. Mert az embernek az meséli el a történetet aki ott volt és átélte ezt az egész borzalmat. Pár kép a temetőkről. Ajánlom mindenki figyelmébe tökéletes állapotban vannak.

Üdvözlettel.

Baranyai Attila
Ottó 508698 2006. június 13. 20:15
Válasz erre
Sziasztok!
Kiváncsi lennék arra, hogy a 2006. június 24. A MH.25.Klapka György Könnyű Lövészdandár nyílt napjára hányan jönnétek különbusszal Bp-ről?

Üdv: Ottó
Hamburger 508697 2006. június 2. 02:59
Válasz erre
Minden érdeklődőt szeretettel várunk:

2006. június 24. A MH.25.Klapka György Könnyű Lövészdandár nyílt napja
08.50-ig Vendégek fogadása
09.00 Rendezvény megnyitása
09.05 A Katasztrófavédelem bemutatója
09.05 Gyakorlás az „Élő hadtörténelem”: HM HIM Hagyományőrzők
II. Világháborús bemutatójára
09.50 Komárom-Esztergom Megyei Rendőr Főkapitányság beavatkozó alegységének hatásbemutatója
10.25 Katonai Ellenőrző Áteresztő Pont telepítése, működtetése - közelharc bemutató
12.00 A „Szent László Menet” résztvevőinek sorakozója, eredményhirdetés, a Magyar Honvédség Szárazföldi Parancsnokság parancsnoka által alapított Szent László Vándorkupa, valamint emléklapok átadása
12.30 „Élő hadtörténelem 1”: HM HIM Hagyományőrzők II. Világháborús bemutatója
13.00 LI-2 és PO-2 repülőgépek légi bemutatója
13.30 „Élő hadtörténelem 2”: MH HIM Hagyományőrzőinek 1956-os bemutatója
14.00 Az MH 25. Klapka György Könnyű Lövészdandár
1. Könnyű Lövészzászlóaljának harcászati bemutatója
14.30 HM HIM páncélos dinamikus bemutatója
15.00 „Harckocsi keringő”: Az MH 11. Hunyadi Mátyás Harckocsizászlóalj harcászati bemutatója
15.30 Rendezvény zárása, Parancsnok invitálása a ”13. Víz-Zene-Virág Fesztivál” rendezvényeire

A rendezvény Tata város északi szélén található szomódi gyakorlótéren, az úgynevezett „helipad” körzetében kerül megrendezésre. A helyszín megközelíthető személygépkocsival Tata centrum irányából a 1.sz. (E5) főúton Komárom felé haladva a vasúti felüljáró után Szomód felé (kitáblázva!), jobbra fordulva, vagy Komárom felől Tata felé haladva még a város határát jelentő vasúti felüljáró előtt balra fordulva. A vasútállomásról gyalog a vasúti gyalogos felüljárón (északnak) áthaladva fordulva a vasúti sínekkel előbb párhuzamosan haladva (Tavasz utca), majd a Szomódi utat elérve, jobbra fordulva azon lehet elindulni, ahol ca. 20 perc alatt lehet kiérni a gyakorlótérre. A vasútállomáshoz helyi járatú buszok is közlekednek a centrumban található buszállomásról, de a Tata és Komárom között közlekedő távolsági buszok vasúti felüljáró város felöli lábánál található megállóitól is könnyen kijuthat a látogató akár gyalog is a helyszínre. A buszállomásról a Szomód – Dunaszentmiklós felé közlekedő távolsági buszokat a tatai Günntner Hűtőgépgyárig is igénybe lehet venni, ahonnan gyalog 10 perc alatt megközelíthető a helyszín. A rendezvény idején a megközelítés lehetőségei egyértelműen ki lesznek táblázva.

Hamburger
KossuthLajos 508696 2006. május 26. 21:41
Válasz erre
Mekett!
"Érdekes képek", 519-es beírásomnál van egy kép. Nézd meg azt is.
Mekett 508695 2006. május 26. 19:11
Válasz erre
Ezt az érdekes képet most találtam. A debreceni Ispotály templom látható rajta, egy bombatámadás után.

www.geocaching.hu/cacheimages/2004-05/1953_20040510_102150.jpg
Sz.Szabi 508694 2006. május 25. 01:08
Válasz erre
Tisztelt érdeklődők, kedves barátaink!

Szeretettel várunk mindenkit hétvégén, a Hősök Napja alkalmából megnyíló, a Magyar Harckocsigyártás Története című kiállításra, mely egyben a HM HIM Bolyai Haditechnikai Park megújult tárlatainak ünnepélyes megnyitója is.
A kiállítás keretében a Haris Autó Múzeum különleges, többségében még be nem mutatott anyagából álló kollekcióját lehet megtekinteni. Ezen kívül látogatható a park külső és belső kiállítási tere is, melynek keretében a légvédelmi és tábori tüzér fegyvernem eszközei, kézifegyver és lőszer kiállítás kerül bemutatásra.
Láthatóak lesznek az Andrew Vajna nevével fémjelzett '56-os film forgatásán résztvett T-34/85, T-55, BTR-152 és PT-76-os járművek, illetve az egyetlen hazánkban lévő 40M Nimród és M2 féllánctapas eszközök.
Az egykori Makett Galéria anyaga is kiállításra kerül, mely egy, a közel jövőben létrejövő nagyszabású állandó makettkiállítás törzsanyagát képezi.

Ideje: 2006. május 28. (vasárnap) 10.00h
Helye: Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Üllői úti bázis ("Bolyai") Bp. IX. kerület, Üllői út 133-135.
(M3 "kék" metró Népliget állomásától két percre)

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

Üdvözlettel: Sziráki Szabolcs, Bolyai Makett Klub
SzamveberN 508693 2006. május 24. 11:15
Válasz erre
Kedves Emerick!

Válasz magánban ment.

Üdv:
Számvéber Norbert
Macal 508692 2006. május 24. 09:30
Válasz erre
Szijasztok!

Találtam nemrég egy linket az egyik régebbi promodellben. Idézem:

"Ez a site a Szegedi Tudományegyetem Könyvtárának Hadtörténeti Gyűjteménye. A Gerincét az a kb. 800 könyv képezi, amely egy München közelében állomásozó amerikai alakulat tulajdonában volt. Az egységet 1992-ben leszerelték, könyvtára pedig Király Béla akkori parlamenti képviselő közvetítése nyomán magyarországra került. Az anygaban rengeteg infromációt, dokumentumot, cikket, térképet és természetesen sok archív fotót tekinthetünk meg"

www.bibl.u-szeged.hu/bibl/mil/ww2/index.html

Macal
Emerick 508691 2006. május 24. 09:12
Válasz erre
Üdv!
Nem baj, ha nincs túl sok minden meg írásban. Nekem a fényképek tanulmányozása is megfelel, abból is sokminden megtudható. Az Ungváry-könyv térképében egyébként is sok a hiba, lenne mit javítani. Mivel én a XVIII.kerületben élek, kiderítettem önerőből és egy régi visszaemlékezésből a terület harcairól egy egész valósnak túnő eseménysorozatot. Elég keménynek tűnik, az is volt és ami a legfőbb, hogy van benne ráció! De a város más részeiben történtekről is eléggé képben vagyok. (másik fekete folt az első napok észak-budai harcai. Több, a könyvében egyáltalán nem említett egységet találtam a neten, melyek Budapesten pusztultak el)(persze nem csak a német erők érdekelnek, a magyarok is...)
SzamveberN 508690 2006. május 24. 08:35
Válasz erre
Kedves basio!

Szóra sem érdemes! Ez a dolgunk. Ha fennmaradt adat az ügyfelek kérdéseivel kapcsolatban, akkor tudunk segíteni. Sajnos az iratok kb. 90 %-a megsemmisült. Sokszor nem találunk semmit, bármennyire is szeretnénk.

Üdv:
Számvéber Norbert
basio 508689 2006. május 24. 08:01
Válasz erre
Emerick!

Engem is érdekelne a dolog.

Számvéber Norbert! Ezúton szeretném megköszönni a segítségedet,
ugyanis korábban a levéltárhoz fordultam nagyapám és alakulatának sorsával
kapcsolatban. Mégegyszer köszönöm Neked a segítséget!!!

üdv: basio
SzamveberN 508688 2006. május 23. 16:23
Válasz erre
Kedves Emerick!

Német páncélosok vonatkozásában a HM HIM Hadtörténelmi Levéltárban sok mindent nem fogsz találni. Ami van, azt szívesen megmutatom.

Üdv:

Számvéber Norbert
Emerick 508687 2006. május 20. 18:57
Válasz erre
Üdv megint!
Az egyetemről is próbálok majd "törimániásokat" bevonni a kutatásokba. Kis ízelítőt is adhatok pl. a Budapesten bevetett "csörömpösökből": Marder II, Panther G, Pz IV H/J, Hetzer, Stug III G, Pz III és alváltozatok, M42 Samovente, R-35, Matilda II, Jpz IV, minden típusú vontatók, tgk-k, Kfz 231/232 (8rad), Puma (1 db !), Kfz 250 és 251 számos altípusa stb-stb...de ezek csak németek, ezek hovatartozása, állapota részben ismertek, de lehet még bőven mit kutakodni...erről lenne pontosan szó. Június végén mennék majd először a HTI (Múzeum) levéltárába (a Várban), pontos időpontot min. egy héttel előtte megpróbálok megadni, addig lehet hozzám csatlakozni. Majd külön is fogom jelezni az időpontot e-mailben az érdeklődőknek...
Emerick
Mekett 508686 2006. május 20. 14:06
Válasz erre
Emerick!

Sajnos időm nem nagyon engedi, de minimális mértékben én is szeretek ezzel foglalkozni.

Szerintem akad még itt pár lelkes figura, akit érdekel a dolog.
Macal 508685 2006. május 20. 13:22
Válasz erre
Emerick!

Engem érdekel a dolog!
Gyűjtöm a könyveket:) (mindenfélét ami a hadviseléssel foglalkozik)
Emerick 508684 2006. május 20. 13:03
Válasz erre
Üdv MINDENKINEK!
Gondoltam felélesztem ezt a szerintem praktikus oldalt: klasszikus hadtörivel folytatnám sok-sok tag és olvasó ilyen-olyan hozzászólásával. Én konkrétan több méretarány kedvelőinek -magamnak is- és "egyszerűbb", haditeknika vagy események, történetek után érdeklődőknek adnék/adnánk több-kevesebb háttéranyagot. Elsősorban a fő témámat vinném, azaz Budapest ostromát-korabeli emberek (mai nagyszülők, dédik) emlékeire építenék, no meg írásos dokumentumokra, de persze kiterjeszthetjük a magyarországi harcokra kutatásainkat Bp.-n túl is. Tervezek "tanulmányi kirándulásokat" fontos harcok helyszíneire-erre is jelentkezhetne egy jó szervező készségű személy, aki megtervezné az utakat-, illetve levéltárakba is jó lenne látogatásokat tenni. Az eredményeinket közzé tehetnénk itt is, de elküldhetnénk Dr. Ungváry Krisztián történész Úrnak és Dr. Számvéber Norbert százados Úrnak is, amit ők akár publikálhatnának is.
Arra lennék most először kíváncsi, hány embert is érdekelne KÖZÜLETEK az ilyen típusú kutatás, és milyen témában. Jelezni lehet ide is, e-mail címemre is (adhatok még részletesebb infókat is), vagy levélben elküdött "sztorikat is fogadok (pontos címet szintén e-mailben küldök bárkinek), egyszóval milyennek találnátok ezt a "partizánakciót", hogy összefoglyuk ezt a profi és széles makettező társadalmunkat? (persze nem makettesek is jelentkezhetnek!)
Jó makettezést mindenkinek:
Emerick
korzaar 508683 2005. augusztus 28. 21:08
Válasz erre
Itt van egy pár kép is a Military találkozóról : korzaar
korzaar 508682 2005. augusztus 28. 20:46
Válasz erre
Voltam Csobánkán, csináltam képeket, és nagggyon tetszett a dolog. Még egy eredeti Willys-sel is sikerült egy kört mennem. üdv: korzaar
Mekett 508681 2005. augusztus 28. 16:01
Válasz erre
Sziasztok!

Volt valaki csobánkán a hétvégén? Esetleg fényképezett valaki? :)
Mekett 508680 2005. június 22. 12:09
Válasz erre
Migyuri!
www.sarvar.hu/
Bombraider 508679 2005. március 13. 17:15
Válasz erre
Ma 18:00tól A partra szállás napja a technika szemszögéből a National Geographic Chanel-en!!!

üdv:bomb
Kalóz 508678 2005. március 12. 20:17
Válasz erre
Ha nem megy a játék:
hirek.prim.hu/cikk/44961/?sr=aghirkereso
Ha ezután sem...
Kalóz 508677 2005. március 12. 19:34
Válasz erre
Mekett!
Én csak 2002-ig mennék vissza! Esetleg 1990-ig. De ez már nagyon OFF!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.