/ Fórumok / Versenyek, rendezvények /

Wolfpack makettkiállítás - Zalaegerszeg

A zalaegerszegi Wolfpack makettklub kiállítása és versenye.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.
G-cart 638758 2018. január 25. 21:59
Válasz erre
Már 3 börzés csapatnál tartunk és hol van még az augusztus!
hobbystore.hu
Cs.Béla 638658 2018. január 23. 11:24
Válasz erre
A második börzés csapatotok a www.dreamkit.hu :)
Üdv.Csitei Béla
G-cart 638656 2018. január 23. 10:51
Válasz erre
Első börzés csapatunk a Victory Makett. Köszönjük a jelentkezést!
G'
G-cart 636484 2017. december 14. 07:11
Válasz erre
Miggyuri 636473 2017. december 13. 19:50
Válasz erre
Biztosan jól néznék ki 1:72-ben, vagy akár 1:16-ban is. :)
G-cart 636469 2017. december 13. 19:36
Válasz erre
Akkor felveszünk Téged is a kiemelt kategóriák közé! :-)
Miggyuri 636447 2017. december 13. 06:11
Válasz erre
Ezt azért nem kellett volna! De igazán! És éppen ti? A 60. születésnapomon? Hát így kezdődik a személyi kultusz! :)))
G-cart 636444 2017. december 12. 22:05
Válasz erre
BANNER_small
BANNER_small

Sziasztok!
Jövőre ismét folytatódik a sorozat. Igaz kicsit másképp, hiszen csak 1 napos rendezvényre várunk mindenkit. A rendezők munkája kicsit húzósabb lesz, de bízunk benne, hogy többen el tudtok jönni. Kiemelt kategóriákat már kitaláltunk. Ezek a következők lennének: Sztálingrád, Magyar harcjárművek és "Olaszok"
További részteleket majd a web oldalunkon és a FB felületünkön is olvashatjátok.
wolfpack.atw.hu

A munkát mi már elkezdtük, Ti se lazsáljatok! :-)
Üdv:G'
Cs.Béla 631509 2017. augusztus 21. 10:32
Válasz erre
Gratuláció a szervezőknek, a versenyzőknek, a remek hangulat idén is garantált volt. Momihoz hasonlóan bízok abban, hogy jövőre is részesei lehetünk a rendezvénynek!
MoMi 631468 2017. augusztus 20. 19:22
Válasz erre
Kedves zalegerszegi Wolfpack klub!

Köszönöm a remek hétvégét! Jövőre ha tehetem,eljövök megint!

Momi
G-cart 631078 2017. augusztus 12. 21:30
Válasz erre
Tudom, hogy senkit sem érdekel, de azért szólok: Jövő hétvégén WolfPack 2017 Zalaegerszegen.
wolfpack.atw.hu Előnevezés:
users.atw.hu/wolfpack/nevezes.htm
Cs.Béla 629792 2017. július 10. 09:33
Válasz erre
Ígéretes programok :)
G-cart 629757 2017. július 8. 14:38
Válasz erre
Az Apáczai Művelődési Központ 13. makett versenye.

Művelődési Központunk és annak makettező klubja szeretettel meghív minden érdeklődőt 2017. augusztus 19-20-án a WOLFPACK 2017 nemzetközi makett versenyre és kiállításra.

Ahogy a látogatók már megszokhatták, a zalaegerszegi makettezők minden évben kiemelnek néhány témakört a hobby rendkívül szerteágazó területéről. Idén sem lesz ez másként. A rendkívül népszerű Word of Tanks számítógépes játékból merítve két kevésbé közismert harcjármű kategóriát állítunk reflektorfénybe. Az önjáró lövegeket a játékosok „Arty” néven említik, míg a páncélos vadászokat a „TD” rövidítéssel azonosítják az angolból vett megnevezéseik alapján, így az első kiemelt kategóriát mi is egyszerűen Arty-k és TD-k névre kereszteltük.

Repülős vonalon a szomszédos légierők repülőgépeit szeretnénk kicsit jobban bemutatni. Nem titkolt célunk, hogy ezzel a kategóriával ide csalogassuk horvát barátainkon kívül a közeli szlovén, szlovák és osztrák hobby társakat is.

A harmadik kiemelt terület témájaként a 2. világháborús Midway-i csatát választottuk. A csendes-óceáni hadszíntér eseményiben fordulópontot jelentő ütközetre 75 éve került sor. Ebbe a csoportba így az ott küzdő japán és amerikai repülőgépek és hadihajók makettjeit várjuk.

A kiállított maketteken kívül a szervezők igyekeznek további érdekes látnivalókkal és bemutatókkal színesíteni a programot, hogy az ide látogató családok minden tagjának emlékezetes maradjon a hétvége.

A még közel sem végleges programlista már eddig is izgalmas dolgokat tartalmaz.

A Stratégiai Terepasztalos Játék Klub Hévízről a „wargamereket” várja bemutatójukra és a 2. WolfpackSpeedPainting figurafestő versenyre. Láthatóak lesznek vasútmodellek, autómodellek, veterán járművek, köztük egy, a legendás német tervező, Willy Messerschmitt által tervezett KR200 típusú kisautó.

A sportpályán is zajlik majd az élet. A Főnix Modellező Sportegyesület tagjai rádió távirányítású (RC) autókkal szaggatják az aszfaltot, de ultra könnyű repülőmodelljeik segítségével a levegőt is meghódítják.

Szintén a külső helyszíneken találkozhattok a Zalaegerszegi Airsoft Lövész Alakulat, azaz a Z.A.L.A. állig felfegyverzett harcosaival. A felszerelésük és fegyvereik bemutatásán kívül új akciójelenettel készülnek.

Más kort, más világot hoz el a rendezvényünkre a Magyar Szablyavívó Iskola zalaegerszegi tagozata. Bemutatójuk részeként a vállalkozó szellemű jelentkezők kipróbálhatják a kardforgatás tudományát – igaz csak fakardokkal, de így is garantálható egy emlékezetes nap!

Bató Zsolt barátunk a makettezők és vasútmodellezők által használt modell fák készítésének rejtelmeibe avatja be az érdeklődőket. Igazi növényekkel is találkozhatnak a látogatók: a miniatűr makettek mellé miniatűr fák, azaz a bonsai-ok illenek. Az apró fák készítői a növények kiállításán felül szintén bemutatják tudásukat.

Nem maradhat el a makett börze sem, hiszen a makett verseny egyben ideális lehetőség az új, összeépítésre váró készletek beszerzésére éppúgy, mint az összeépítéshez, festéshez elengedhetetlenül szükséges eszközök, segédanyagok megvásárlásához.

A rendezvény önálló honlapján minden fontos információ elérhető, így a folyamatosan bővülő börzések felsorolása, a programok tervezett menetrendje, valamint a korábbi rendezvények fotó archívuma is.
Elérhetősége: wolfpack.atw.hu E-mail: wolfpack.zeg@gmail.com

A belépés és a makett versenyen való részvétel, ahogy már megszokhatták kedves vendégeink, továbbra is INGYENES!

A helyszín tehát:
Apáczai Csere János Művelődési Központ
Zalaegerszeg, Apáczai tér 5.

A rendezvény látogatható:
Aug. 19-én szombaton 9:00-18:00, míg másnap, 20-án vasárnap 9:00-14:30 óra közt.

Találkozzunk, várunk!

Úgy döntöttünk, hogy az első 20 (húsz) olyan makettező, aki minimum 3 (három) makettet előnevez, a szombati napon vendégünk lesz egy finom egytál ételre. Akik már előneveztek egy vagy két makettel, szintén versenyben vannak, hiszen a személyenkénti harmadik nevezéshez kapcsolódó időbélyeg alapján lehet bekerülni az ebédtársaságba!
(Azért a benevezett munkákat majd kéretik el is hozni.)
users.atw.hu/wolfpack/nevezes.htm
G-cart 626578 2017. április 15. 20:34
Válasz erre
WP2017_plakat_WEB2
WP2017_plakat_WEB2

Sziasztok! A plakátunk:
Cs.Béla 623649 2017. február 20. 10:43
Válasz erre
Köszönjük az információkat.
A www.dreamkit.hu ott lesz a rendezvényen :)
Üdv.Csitei Béla
G-cart 623591 2017. február 18. 20:24
Válasz erre
Emberek!
Idén is lesz Wolfpack makett verseny. Új külalakkal megy tovább a verseny oldala, amelyen már megtalálható a kategória lista (és tulajdonképpen lehet már nevezni is). Kiemelt kategóriáink: Önjáró lövegek és páncélos vadászok (Arty-k és TD-k), Szomszédos légierők és MIDWAY.
Természetesen idén is várjuk börzések jelentkezéseit, hiszen nélkülük nem képzelhető el makett verseny.
Kövessétek a verseny oldalát vagy FB oldalunkat, hogy minden új információhoz időben hozzájussatok!
wolfpack.atw.hu/ www.facebook.com/Wolfpack-Makett-Klub-Zalaegerszeg-409394232490457/

Üdv: G'
lacibá 613647 2016. augusztus 24. 08:48
Válasz erre
Sziasztok!

Negyedik éve járok hozzátok de kijelenthetem,hogy a Magyarországon rendezett versenyek közül itt érzem magam a legjobban. Köszönöm a szívélyes fogadtatást és a díjakat. Külön köszönöm az ismeretlennek a különdíjat amit a Bristol Boxkit makettem mellé tett ( könyv ).

Üdvözlettel
Cz.Laci
Kicsi 613623 2016. augusztus 23. 21:46
Válasz erre
Sziasztok!
Nagyon jó hangulatú,színvonalas verseny volt,szép munkákkal-köszönjük a szíves vendéglátást!
(Nyugodj békében Raksányi Zoli-jó szívvel emlékezik Rád mindenki!)
Kicsi
G-cart 613621 2016. augusztus 23. 20:35
Válasz erre
Sziasztok!
Köszönöm/köszönjük a visszajelzéseket. A web oldalra feltettem már pár anyagot, így az eredménylistát is. Személy szerint elégedett vagyok a részvétellel, augusztus 20-át figyelembe véve csak remélni mertem, hogy nem lesz egy jó nagy bukta a rendezvény. Nem pörögtek különösebben a fórumok, eléggé nehezen indultak a börzések jelentkezései. Ők végül is tényleg kevesebben voltak, de azért szerintem a makettezés minden kelléke (vagy a döntő többsége) beszerezhető volt.
A nevezések aztán az utolsó héten meglódultak és akkor már biztatóbb volt a helyzet. A rendezvény lebonyolítása aztán már különösebb komplikációk nélkül lezajlott. A programok résztvevői rendben megérkeztek. Remélem nektek is tetszettek a bonsai fák, a makettek közt roppant jól mutattak - szerintem. Az oklevelek nyomtatása okozott némi izgalmat, a nyomtató elkezdte maszatolni a festéket, gyorsan a saját gépemet kellett elhozatnom. 10 perccel az eredmény hirdetés kezdete előtt fejeztem be a nyomtatást... A díjak kiosztásánál szintén volt egy kis kavarodás, de hát ez már nem meglepő az eddigi évek tapasztalatai (gyakorlata) alapján.
Még egyszer szeretném megköszönni minden résztvevőnek, látogatónak, hogy időt, energiát szentelt ránk! Voltak ugyan foghíjas kategóriák, pláne a gyerekek és juniorok közt, de a harcjármű és most a repülős vonal is jelentős erőket vonultatott fel. Köszönöm a média támogatását is, nem csak a helyi orgánumokon/ban jelentünk meg, de vasárnap délelőtt volt egy rövid helyszíni bejelentkezés a királyi tv adásába is.

Végezetül egy szomorú hír: A börzések közé vártuk Raksányi Zolit is, Hajdu Pisti még beszélt is vele 20-án délelőtt. Kimentette magát, akkor még nem sejtettük, hogy még aznap eltávozik közülünk. A szomorú hírt a közösségi oldalon a fia tudatta. Őszinte részvétünk a családtagoknak, a WP versenyek visszatérő, népszerű alakja volt.

wolfpack.atw.hu
Szekér Géza (G'cart)
pikkasz84 613613 2016. augusztus 23. 16:40
Válasz erre
Sziasztok!
Szeretném megköszönni a jó versenyt, és a szép hétvégét veletek! Családi kirándulással volt számunkra egybekötve, melyet már nagyon vártunk! Jó volt a börze, találtam is egy pár szép dolgot.. :-) Nagyon jól éreztük magunkat! Köszönöm szépen a díjakat!

Jövőre, veletek, ugyanitt!

Üdvözlettel: László Pisti
tomikukta 613600 2016. augusztus 23. 12:03
Válasz erre
Sziasztok!Bocs,hogy bele "vauzom"a topikba,de szoktam nézegetni a versenyes képeket.Aztán végre egy jó téma,erre lehetne gy külön topikot is nyitni(szerintem)"A Pro Modell megszűnése pedig az internet mellett kb. törvényszerű."
Külföldön érdekes nem szűnnek meg az újságok,sőt egyre több van,szerintem itt a szponzorálás és reklám nem sikerült jól,arra ne fogjuk,hogy "kicsi az ország"Szlovákiának is van,meg a cseheknek is.
Viszont érdekes módon a "kalóz" oldalakon,van fent rogyásig szakirodalom és makettező újság is.Csak hát az nem magyarul van,persze tudom ma már tudni kell angolul,tudok alap szinten,de hát vannak olyan dolgok amit a magyar nyelv sokkal kifejezőbben ad elő,mint a többi nyelv.Én például Forintos Kálmán régi cikkeit,nehezen tudnám elképzelni angolul.Szóval én személy szerint nagyon szerettem a Pro modellt és még előtte a Modell és makett újságokat is,én a 90-es évek vége felé kezdtem makettezni,már akkor csodálattal néztem a külföldi Fancois Verlinden,Bob Letterman,Sheperd Paine munkáit(Verlinden magazinokban)szerintem az ott alkalmazott technikák ma is megállják a helyüket és ők voltak az első generációs makettező mesterek akik a 80-as években behozták a "weathering" és az olajfestékes átmosásos technikát,nem beszélve a száraz ecsetelésről. Magyar viszonylatban M&M-ben megjelenő Kovács Imre,Forintos Kálmán,Horváth Ödön munkáit emelném ki a dioráma építés és harcjármű makettezés terén.
Gabusch 613571 2016. augusztus 22. 18:26
Válasz erre
Én úgy emlékszem, hogy már kb. 30 éve is én voltam az, aki valamilyen szinten próbáltam csinálni az ismeretségi körömben. Az olcsó maketteket gányoló kölköket persze nem számítva.
Aztán az embernek egyre kevesebb ideje, jelenleg meg türelme és szeme maradt hozzá.

A Pro Modell megszűnése pedig az internet mellett kb. törvényszerű. Ebben az információdömpingben egy többhetente megjelenő lapra a kutya sem vár, egy youtube-videó sokkal többet mutat, mint a bármennyire profi fotókkal felturbózott cikk, dobozbontás sokkal előbb van a nyugati fórumokon, pláne esetleg a gyártó honlapján, segítséget sokkal előbb kapunk itt és még lehetne folytatni. És mindezt ingyen.
bagdady 613565 2016. augusztus 22. 17:37
Válasz erre
igen ,mindenképpen valami átalakulás lesz,de azért elkeseritö mennyire egy szük réteget érint a makettezés már ma is,nekem pl a baráti ,munkahelyi egyéb kapcsolataimban szinte senki nincs aki üzné ezt a hobbit, és az hogy egy viszonylag olcsó pro modellt sem tudtunk fenntartani mi makettezök az is sajnálatos,pedig az a miénk volt
Gabusch 613563 2016. augusztus 22. 17:01
Válasz erre
Lehet, hogy nem megszűnik, hanem átalakul. Alkalmas programokkal pl. minél részletesebb makett rajzolása a 3D nyomtatóhoz.
bagdady 613562 2016. augusztus 22. 16:52
Válasz erre
sajnos semmi nem örökké való,az hogy lesz e makettezés 20 év múlva több olyan tényzötöl is függ ami felettünk áll. (szerintem)
Az internet a számitógépes játékok biztos hogy elvisz jó sok potenciális hobbistát,az meg hogy drága a makett és minden ami vele jár megint csak nem segit nekünk és a jövö makettezöinek a hobbi túlélésében.
kezo 613549 2016. augusztus 22. 12:36
Válasz erre
Sziasztok !
Minden tisztelet Nektek, nagyon jó verseny volt, örülök, hogy ott lehettem, köszönöm a díjat, igaz azt mondja mindenki , hogy magamnak köszönjem ,de úgy érzem Nektek, szervezőknek jár egy köszönet , hiszen nagyon sok utánajárás van akár a díjíak akár a programok létrehozásához ebben a rohanó tempójú világban . Azt szeretném,hogy sokáig legyen még makettverseny-kiállítás de ehhez az kell ,hogy legyen utánpótlás ami sajnos egyre kevesebb . Úgy gondolom a Mi feladatunk kellene,hogy legyen bármennyire is nehéz, mert pár évtized és ennek a szép hobby-nak vége lesz legalább is itt Magyarországon.
Üdv Mindenkinek :Kecskés Zoli
scoupon 613547 2016. augusztus 22. 12:00
Válasz erre
Sziasztok!
Bár más programok miatt keveset tudtam ott lenni, azért nem hagytam volna ki a hétvégi versenyt. Hát láttam csodákat. Inspiráló látni, mit lehet kihozni a műanyagból...
Fotózgattam, bár a teljesség igénye nélkül (tényleg sok szép makett volt):
goo.gl/photos/Xe26rUBmhjxB4Aja8
Köszönjük Géza!
szapi 613544 2016. augusztus 22. 11:27
Válasz erre
Üdv Mindenkinek!

Az idén is egy klassz, hangulatos versenyt hoztatok össze, újdonságokkal megtűzdelve.
Köszönet és gratuláció a szervezőknek.
Csak a magam nevében tudok nyilatkozni - de azt hiszem ez a vélemény minden résztvevőét tükrözi - nagyon jól éreztem magam Nálatok, bánhatja aki kihagyta.
Csak a "szokásos" szlogenemet tudom mondani:
Jövőre Veletek, ugyanott!

Szapi
Cs.Béla 613541 2016. augusztus 22. 09:51
Válasz erre
Valóban nem kis munka, minden tiszteletet megérdemel, aki jelen körülmények között egyáltalán vállal versenyszervezést. Így külön köszönet Gézának és egész csapatának a sikeres lebonyolításért, szokás szerint idén is nagyon jól éreztük magunkat. Aki teheti, jövőre ne hagyja ki :)
TAMÁS78 613511 2016. augusztus 21. 18:34
Válasz erre
Sziasztok!
Mondhatjuk, hogy életemben először láttam közelről makettversenyt (tizensok éve futóvendégként jártam egy csabai rendezvényen), és bár sejtettem, mennyi meló megszervezni és lebonyolítani, élesben látni azért más. Szóval köszönök mindent az egerszegieknek!
Gaben86 613508 2016. augusztus 21. 17:53
Válasz erre
2016 08-20 (3)
2016 08-20 (3
2016 08-20 (11)
2016 08-20 (11
2016 08-20 (15)
2016 08-20 (15
2016 08-20 (21)
2016 08-20 (21
2016 08-20 (50)
2016 08-20 (50
2016 08-20 (39)
2016 08-20 (39
2016 08-20 (60)
2016 08-20 (60
2016 08-20 (53)
2016 08-20 (53
2016 08-20 (49)
2016 08-20 (49
2016 08-20 (27)
2016 08-20 (27
2016 08-20 (63)
2016 08-20 (63

Sziasztok. Köszönet a szervezőknek a színvonalas versenyért. Pár kép a teljesség igénye nélkűl.
üdv: Gaben
kezo 613395 2016. augusztus 19. 14:29
Válasz erre
A gond az , hogy a Pecso nem ismeri a sört . Én azért ott leszek!
Üdv : Kecskés Zoli
G-cart 613318 2016. augusztus 17. 20:03
Válasz erre
Jobbulást és igyál több sört!
Üdv:G'
pecso 613307 2016. augusztus 17. 13:49
Válasz erre
Sajnos az idei rendezvényen rajtam kívülálló ok miatt nem tudok részt venni... Ez így nem igaz rajtam belül álló ok (vesekő) miatt nem tudok részt venni.
Mindenkinek jó szórakozást kívánok!
Gábor
Cs.Béla 613231 2016. augusztus 15. 14:38
Válasz erre
A www.dreamkit.hu webshop szeretettel vár minden látogatót a Zalagerszegi Makettverseny minkét napján. Lesznek termékek, melyeket biztosan nem lesz lehetőségünk vinni a versenyre: Gunze festékek, Kagero kiadványok, Montex maszkolók, Aires termékek, Eduard Brassin készletek. A maketteknek csak kis részét lesz lehetőségünk a helyszínen árulni. Viszont a webshopban lehetőség van előrendelés leadására ezekre a termékekre is, és akkor biztosan átvehetők Zalaegerszegen.
A teljes kínálat itt érhető el: www.dreamkit.hu
A rendelések leadásának határideje: 2016. augusztus 18. déli 12.00 óra.
G-cart 613137 2016. augusztus 12. 20:00
Válasz erre
wp2016_trophy1

A Best of Show díja
wp2016_trophy1
wp2016_trophy2

Díjaink
wp2016_trophy2

Ja, egy kis csalogatás...
G-cart 613136 2016. augusztus 12. 19:56
Válasz erre
Sziasztok!
Egy hét múlva kezdünk! Köszönjük az eddigi előnevezések, jelen pillanatban 117-nél járunk. Hajrá, itt a hétvége, éljetek a lehetőséggel, hogy ne a helyszínen kelljen sorba állni a nevező asztalnál!
Várunk mindenkit!
wolfpack.atw.hu
Üdv:G'
G-cart 611609 2016. július 8. 21:32
Válasz erre
Sziasztok!
Másfél hónap múlva WP2016. Jól haladunk a szervezkedéssel, 40 előnevezett makettünk már van, köztük horvát munkák is. Börzésekből is vannak már a listán, de még ide is várjuk a további árusok jelentkezését.
Sikerült több programot lefixálnunk, így lesz: airsoft bemutató, kutyasuli-kutyasimogató, veterán amerikai és európai járgányok 1:1-ben. Retro modell autó gyűjtemény, terepasztalos stratégiai játék bemutató és ehhez kapcsolódóan verseny a versenyben: WOLFPACK SPEED PAINTING megmérettetés.
A festőverseny szabályait már olvashatjátok klubunk web oldalán::
wolfpack.atw.hu

Kövess bennünket a Facebook-on is, hogy nem maradj le az új infókról sem.
Díjaink megrendelés alatt, amint lehet, bemutatjuk őket. Elöljáróban annyit elmondhatok, hogy idén sem csalódnak az Egerszegre érkező díjvadászok.

Kellemes nyaralást és sikeres felkészülést kívánunk!

A WP nevében: Szekér Géza
G-cart 602662 2016. február 7. 21:32
Válasz erre
Sziasztok!

Változások az előző versenyünkhöz képest: Kifuttattuk a Tanuló kategóriát. Az 1/72-es harcjárműveket ketté vettük a nagyobb méretarányhoz hasonlóan. A harcjárművek csoportján belül kreáltunk egy összevont méretarányú bontott kategóriát is.

A tavalyi versenyen bevezetett rendszer szerint a kiemelt kategóriába szánt maketteket először a jellegnek és méretaránynak megfelelő normál kategóriába kell benevezni, és külön kell jelölni, hogy a versenyző indítja azt a kiemelt kategóriák valamelyikében is. Ezek a makettek tehát kétszer lesznek minősítve. Egyszer a normál kategóriában a jellegnek és méretaránynak megfelelő hasonló makettek közt, míg másodszor a kiemelt kategóriában. Így ugyanazon makett két díjat is kaphat.

Ez lenne a teljes kategória lista.

Kiemelt kategóriák
K01 - Star Wars
K02 - Páncélozott szállító harcjárművek
K03 - "Keleti Szárnyak" - Légierők a Közel-Kelettől a Távol-Keletig (A Közel-Kelet, mint politikai fogalom körébe még beleértjük Egyiptomot is.)

Gyerek kategória (0-12 éves korig)
G01 - Repülő
G02 - Harcjármű
G03 - Egyéb

Serdülő - Ifjúsági összevont kategóriák (13-18 éves korig)
S01 - Repülő
S02 - Harcjármű
S03 - Egyéb

Felnőtt kategóriák (19-111 éves korig)

F01 - Repülőgép 1/72 és kisebb összevont - propeller
F02 - Repülőgép 1/72 és kisebb összevont - jet
F03 - Repülőgép 1/48 és nagyobb összevont - propeller
F04 - Repülőgép 1/48 és nagyobb összevont - jet
F05 - Helikopter
F06 - Repülőgép - Helikopter 1/144

F07 - Harcjármű 1/72 és kisebb lánctalpas/fél-lánctalpas-Dobozból vagy feljavított
F08 - Harcjármű 1/72 és kisebb gumikerekes-Dobozból vagy feljavított
F09 - Harcjármű 1/48 - 1/35 és nagyobb - lánctalpas/fél-lánctalpas -Dobozból vagy feljavított
F10 - Harcjármű 1/48 - 1/35 és nagyobb gumikerekes - Dobozból vagy feljavított
F11 - Harcjármű - Összevont - Bontott

F12 - Hajó - tengeralattjáró
F13 - Figura
F14 - Civil járművek - összevont (Autó - Motor - Kamion)
F15 - Sci-Fi/Fantasy figurák
F16 - Sci-Fi/Fantasy járművek, építmények

F17 - Dioráma - repülő
F18 - Dioráma - harcjármű
F19 - Dioráma - figura, figura csoport

Korcsoporttól független kategóriák
X01 - Papír makett + Minden más
X02 - Ecsettel festett - összevont
X03 - Építés alatt
G-cart 602495 2016. február 6. 13:41
Válasz erre
WP2016BANNER_MULTILAYER
WP2016BANNER_MULTILA...

Sziasztok!

Idei versenyünk kiemelt kategóriái - hogy időben el lehessen kezdeni az építkezést:
- STAR WARS
- Páncélozott szállító harcjárművek
- "Keleti szárnyak" (Közel-Kelettől a Távol-Keletig - légierők repülő eszközei)
wolfpack.atw.hu
Üdv:G'
Cs.Béla 591150 2015. augusztus 31. 09:37
Válasz erre
G-cart 591053 2015. augusztus 29. 15:59
Válasz erre
OFF: Béla-tényleg húzós egy két hetem volt, holnapra talán minden makett versenyes dolgot kipipálhatok. Ja nem is, neki kell állni a WP2016-nak!
G'
ON
Cs.Béla 591052 2015. augusztus 29. 15:46
Válasz erre
GÉZA!
Köszönjük az értékelést, de most már pihenhetnél :)
G-cart 591050 2015. augusztus 29. 15:23
Válasz erre
A Wolfpack 2015 Makett Verseny és Kiállítás értékelése a szervezők szemszögéből
Mindenek előtt szeretném kifejezni a köszönetem mindazok felé, akik támogatóként, közreműködőként, börzésként, makettezőként, vagy akár egyszerű látogatóként elősegítették a zalaegerszegi rendezvény sikerét.
Kiemelt támogatóink voltak:
• Zalaegerszegi Városrészek Művelődési Központja és Könyvtára (külön köszönet Wohner Csaba igazgató úrnak)
• Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Gazdasági Bizottsága illetve a Sport Bizottsága
• Galbavy Zoltán önkormányzati képviselő
• Kiss-Gerencsér Autóház Kft.
• Scania Hungária Kft. Nagykanizsai Szerviz
• JátékMakettCentrum.hu
• Szele István
• Binder Szerszám
• Goór Zsolt
• Tourinform Zalaegerszeg
• Média támogatók: Zalai Hírlap, Zalaegerszeg7nap, Zalaegerszegi Televízió
A rendezvény kiegészítő programjait biztosították:
• Tóth Krisztián (Majoros Kornél főhadnagy és Molnár László hadnagy pilóták emléktárgyai)
• Z.A.L.A. (Zalaegerszegi Airsoft Lövész Alakulat) és barátaik
• Zalaegerszegi Rendőrkapitányság (Rendőrautó, rendőrmotor)
• Goór Zsolt (Fiat 850, modellautók)
• Hévízi Terepasztalos Stratégiai Játék Klub
• FaBaTTka (Bató Zsolt)
• MH Nyugat-magyarországi Hadkiegészítő Parancsnokságának Zalaegerszegi Irodája
• Ruzsics István (kaktuszok)
• Németh Ildikó (bio kozmetikumok)
A klubunk által kiosztott díjakon számos felajánlást is át tudtunk adni. Így nyereménytárgyakat, maketteket ajánlottak fel:
• Esses Sándor
• Stummer Attila
• Tóth Zoltán (Z63)
• TankModelShop
• Makett.net
• Dream Kit Kft.
• Sámán Makett Klub (Pápa)
• Victory Makett
(Ismereteim szerint a felsoroltakon kívül többen is helyeztek el közvetlenül a makettek mellé/alá különdíjakat, ha minden igaz a Celldömölki Makett Klub is helyezett ki ilyet.)

Néhány száraznak tűnő, de egyesek számára talán érdekesnek tűnő statisztikai adat:
Nevezők száma 117, a benevezett makettek száma pedig 313 volt.
A legfiatalabb versenyzők 2011-ben, míg a legidősebb 1949-ben született.
A benevezett makettek közül a legtöbbet a Revell gyártotta (50), őket az Italeri (25) és a Tamiya (23) követte. A teljesen saját építésű makettek száma 10 volt.
Méretarány tekintetében az 1/72 –es csoport „nyert” 89 makettel. Nem sokkal lemaradva, 66 alkotás az 1/35-ös mezőnyt képviselte. Az egyre népszerűbb 1/144-es méretarány 25 repülő makett formájában volt megtekinthető.
Kategóriák szempontjából a legtöbb makett az „F 08 - Harcjármű 1/48-1/35 és nagyobb - lánctalpas/fél-lánctalpas” csoportban lett indítva, szám szerint 34. Az „F 07 - Harcjármű 1/72 és kisebb” kategória 26-os mezőnyét szorosan követte az „F 01 - Repülőgép 1/72 és kisebb összevont – propeller” és az „F 12 - Civil járművek (Autó - Motor - Kamion)” kategória egyaránt 24-24 benevezett makettel.
Előnevezésben 257 makett adatait küldték meg az indulók. Ezúton is köszönjük az előnevezéseket, hiszen így fennakadás nélkül le tudott zajlani a nevezési procedúra.
Köszönöm a zsűri tagjainak a munkáját. Külsősként segítségünkre volt Csitei Béla, Fodróczi Zsolt, Nagy Tibor, Tábor Áron és Tóth Tivadar. Saját csapatunkból Gyenese András, Hajdu István, Szalay Tibor, Szekeres Attila, Szekér Géza és Tóth Dániel működött közre. (Felsorolás ABC sorrendben)
A zsűri egyes tagjai versenyzőként is részt vettek a rendezvényen, de természetesen olyan kategóriák értékelésében nem vettek részt ahol saját maguk, vagy közvetlen hozzátartozójuk munkája is nevezett volt.
A benevezett makettek számának tekintetében nem sikerült ugyan megdönteni a 2013-as 330-as értéket, de elmondható, hogy örvendetes módon a munkák színvonala ismét emelkedett. A hazai makettezőkön kívül még több horvát és szlovák indulónk volt. Látogatóként az osztrák IPMS tagjai is felbukkantak.
A kiemelt kategóriákkal kapcsolatban idén bevezetett rendszert sikeresnek értékeltük. Emlékeztetőül: a kiemelt kategória nem önálló csoport volt. A makettet a méretaránynak és jellegnek megfelelő alap kategóriába kellett nevezni és külön lehetett jelölni, ha azt a készítője külön is meg kívánta méretni a kiemelt csoportban is. Itt kategóriánként csak 1-1 díj került kiosztásra, a díjazott makett kiválasztását a WOLFPACK tagjai tették meg.
A 2 éve „kezdő felnőttek” számára bevezetett kategóriába idén beérkező csekély nevezés miatt a jövőben várhatóan ez a kategória kikerül a versenyből. A harcjármű makettek magasabb darabszámát figyelembe véve viszont várhatóan ott történik további bontás, de ez még tényleg a későbbiekben fog kialakulni.
Bízunk benne, hogy az idei makett verseny is emlékezetes marad a résztvevők számára és jövőre még többen éreznek késztetést, hogy meglátogassák városunkat. Rendezvényünk honlapján az idei eredmények természetesen már megtekinthetőek és több fotó galériát, videót is belinkeltünk már.
wolfpack.atw.hu
Kérdéseiteket, javaslataitokat a klub e-mail címére küldjétek: wolfpack.zeg@gmail.com
Természetesen szívesen látjuk az építő jellegű kritikákat is. (Az eredményhirdetés során elkövetett bakikat nem kell megírni, ígérem, hogy jövőre igyekszem csont nélkül levezényelni.  )
További örömteli és sikeres makettezés kívánunk:
WOLFPACK MAKETT KLUB
Zalaegerszeg
(összeállította: Szekér Géza)
scoupon 590886 2015. augusztus 26. 10:43
Válasz erre
G-cart 590877 2015. augusztus 25. 22:07
Válasz erre
Valamiért eltűnik a kettőspont a https után. Írjátok be manuálisan!
G-cart 590876 2015. augusztus 25. 22:05
Válasz erre
G-cart 590875 2015. augusztus 25. 22:03
Válasz erre
Szia Zoli!
Nagyon örülünk, hogy eljöttél.
Pár link azoknak, akik más jellegű elfoglaltságuk miatt lemaradtak.
Fényképes eredménylista: users.atw.hu/wolfpack/documents2015/results_WP2015.ppsx ZegTV videója:www.youtube.com/watch
Galériánk - Emberek és makettek:
https://drive.google.com/folderview
Üdv:G'
Z63 590874 2015. augusztus 25. 21:38
Válasz erre
Tisztelt Wolfpack !
Nagyon köszönöm a meghívást és a kellemes hétvégét, a vendéglátást!
Mint szokásosan, most is kiválóan éreztem magam, hála nektek!
Sajnos rohanvást kellett elindulnom, így nem volt módom elköszönni.
Ezúton köszönet mindenért!
Z63
G-cart 590817 2015. augusztus 24. 22:09
Válasz erre
Eredménylista a web oldalunkon:
wolfpack.atw.hu/

A fényképes is hamarosan jön.
Üdv:G'
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.