/ Fórumok / OFF-topikok /

Ahol a makettesek keresik a pénzt makettre

Ide tegye fel mindenki a képeit vagy történeteit a melójáról.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza  
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.
Miggyuri 509680 2008. május 21. 05:49
Válasz erre
a "banda"

Az idei mosonmagyaróvári versenyre ellátogatott makettező csoportunk.
a "banda
munkám helye
munkám helye
csemetéim

A MiG(Gyuri)-kötelék. közülük ketten már építettek makettet. A legkisebb is fog, ha akar. A dátum nem jó a képen. Meg volt vadulva a fényképezőgép. A kép a marcali verseny szünetében készült a kisbalatoni bivalyrezervátumban.
csemetéim

"Tanár vagyok, taníthatok - hú de jó..."(Voga-Turnovszy)
Vas megyében, Gersekaráton.Munkámat Hooligan, Gébics és Csillagvadász munkájához tudnám hasonlítani -részben. Hooligan sem nagyon hibázhat (tanulmányi kirándulás, magyarázat), Csillagvadász is a rejtett hibákat keresi(én is töri feleléskor :)roncsolásmentes technikákkal)Gébicshez hasonlóan megmagyarázom, adott esetben a feketéről, hogy fehér- de én azt is, hogy miért és hogyan lett ilyen. Már 32 éve nyomom az ipart. Talán még lesz tíz évem, ami alatt nem lövik ki alólam az iskolát, de nem vagyok e tekintetben túl derülátó.
Ha ráérek, szakkört vezetek. Ha nem , akkor is. Persze, makettezőt. Ez sem kis feladat. De nadonjó! :)emellett írom és szerkesztem saját "pinternetes" újságomat
Miggyuri
Csillagvadász 509679 2008. május 20. 21:54
Válasz erre
vane
vane
gas_turbine_blade
gas_turbine_blade

Hello Urak!
Jómagam egy multinál (szerintem nem mond sokat az, hogy ALCOA-HOWMET) , Székesfehérváron ügyelem a termékeink minőségét termék-minőségmérnökként(meglepő,mi?:)), melyek szuperötvözetekből készült gázturbina-lapátok és egyéb elemek. Volt szerencsém többek között a Tornado, az Apache, a Eurofighter, többféle SNECMA és legutóbb a JSF hajtóművének egy-egy darabját kézben tartani:). Anyagvizsgálat a fő területem, abból is a roncsolásmentes.
Jelenleg főleg ipari gázturbinákhoz tartozó elemeket gyártunk, lásd képek:)
Amit Hickory írt, anno átéltem magam is, mert boldogult PhDs koromban 5:1 nem-arányú kollégiumot vezettem:) Az 5 a lányok voltak ;)
Üdv:CSV
lucky 509678 2008. május 20. 21:54
Válasz erre
img4.tar.hu/llucky/img/12533149.jpg img4.tar.hu/llucky/img/23038815.jpg
img4.tar.hu/llucky/img/34760380.jpg
Pár látványosabb dolog amivel a munkám során találkozok...
Az elsőt egy figyelmetlen tol.vez. okozta( többek között).
A másodikat egy repülő "kavics".
A harmadikat meg egy IFA.
Farkaskoma 509677 2008. május 20. 21:17
Válasz erre
Akkor meg is alapítanám Gébics kollégával a Makettinfó jogász frakciót... Annyi külön bséggel, hogy én már végeztem egy pár éve, lassan szakvizsgázni kellene (lassan egy éve :) )

"Civilben" egyébként A Ferihegy Repülőgép Emlékpark alapítványi titkára, és vezetője vagyok.

És ha végképp "lecivilesedem" akkor Budaörsön vitorlázó repülök.

(www.repulogepmelekpark.hu)

Itt ragadnám meg az alkalmat, és "kicsit marketingelnék" ha nem veszik zokon az adminok... Ha lehet, tegyétek ki fő eldara is...

Az idén a Ferihegy Repülőgép Emlékpark is részt vesz a "Múzeumok Éjjszakája" rendezvénysorozatban.

Múzeum alapadatai: Ferihegy Repülőgép Emlékpark Kulturális Alapítvány; 1185. Budapest-Ferihegy, 2 terminál mellett
www.repulogepemlekpark.hu

Programok 18.00-02.00-ig:
18.30 – Kosicki Attila nyugalmazott altábornagy, volt Légierő főparancsnok előadása
Helyszín: rendezvénysátor
19.00 – Folyamatos filmvetítés a repüléssel és a repülőtér történetével kapcsolatosan (Ferihegy titkai c. film, Pilótafülke titkai c. film, Veres Zoltán műrepülő Európabajnok egy-egy repülésének bemutatása )
Helyszín: TU-154-es és az Il-18-as repülőgépek fedélzete
19.30 – Gidály József alezredes, a Légirendészet volt parancsnokának előadása
Helyszín: rendezvénysátor
20.30 – Buczkó Imre festőművész, a Ferihegyi repülőtér nyugdíjas üzemeltetési főmérnökének előadása
22.00 – Éjszakai repülőtér látogatás (korlátolt létszámmal: max. 50 fő, időtartam: 1 óra, indulás helyszíne: Repülőgép Emlékpark pénztár)
23.00 - Éjszakai repülőtér látogatás (korlátolt létszámmal: max. 50 fő időtartam: 1 óra, indulás helyszíne: Repülőgép Emlékpark pénztár)

Ha érdekli a csapatot nagyobb létszámban, akkor fórum találkozó jelleggel nagyobb feneket is tudunk keríteni neki.

Elméletileg (most szervezzük) a közlekedési múzeumtól indulnak majd ki az Emlékparkba kétóránként buszok (és vissza is persze... :) )
Amatõr 509676 2008. május 20. 20:18
Válasz erre
Atesz 509675 2008. május 20. 20:09
Válasz erre
Aha, tehát Fiat márkakereskedés?
Pelikán 509674 2008. május 20. 20:03
Válasz erre
nekem ebből az jön le, hogy wc-s néni vagy(középső kép)
De azok jól keresnek 60Ft alatt ma már csöppinteni sem lehet :DDD
gyurmakoma 509673 2008. május 20. 19:59
Válasz erre
budaörs 005
budaörs 005
budaörs 007
budaörs 007
niki-csömöri út 001
niki-csömöri út...

Én civilben ezzel foglalatoskodom.
Mindig máshol,mindig másnál.
Kimondottan csak hidegburkolás
Amatõr 509672 2008. május 20. 19:59
Válasz erre
50039_12049_czeges
50039_12049_czeges

Én nem is fűznék túl sokat a képhez...

illetve mégis: idő, pénz? áá, az a legkevesebb
gyurmakoma 509671 2008. május 20. 19:56
Válasz erre
Yodafone
Yodafone

mindig elrontod a logót
Pelikán 509670 2008. május 20. 19:53
Válasz erre
nah, mi lehet ez?
nah, mi lehet ez

Egyébként én itt dolgozom lásd kép
És nem a saját makettjeimre keresem a pénzt:)
Pelikán 509669 2008. május 20. 19:41
Válasz erre
Byzsu lécci jobb kézzel egy erőteljes maflázs
Köszi
gyurmakoma 509668 2008. május 20. 19:39
Válasz erre
hol lány ez már he?
van élet 30 on túl is-van csak szar :DDD
te,diiler
Pelikán 509667 2008. május 20. 19:38
Válasz erre
Hát "lány" éppen itt is akad:)
Hickory 509665 2008. május 20. 12:08
Válasz erre
Én az ELTE Gyakorló Általános Iskola és Középiskola nevű intézményben tanítok 1.-8. évfolyamosoknak vizuális nevelés tárgyat.Mivel iskolánk az ELTE tanárképzőjének a része,a hallgatók nálunk végzik a megfigyelési és tanítási gyakorlatukat.Élvezet nézni,mikor a folyosón végiglibben egy nehézbombázó raj,teljes fegyverzetben.:)))
Szeretek tanítani,komolyan hivatásként tekintek rá.Az anyagiakba nem megyek bele,ez van,ezt kell szeretni.A gyerekek egyébként néha egész hihetetlen pletykákat találnak ki,eszerint a korábbi számtektanárnő gyereke tőlem van,az új kolleginával pedig járok.:)))
Terjesztem köztük az igét rendesen,néha hoznak is megmutatni makettetket,és ami külön öröm,van köztük egy lány is.
Gébics 509664 2008. május 20. 08:54
Válasz erre
ELTE ÁJK
ELTE ÁJK

Sziasztok!

Én jelenleg itt "dolgozom": Bp., V. Kerület, Egyetem tér 1-3. A jogászokról mindenkinek valami rossz jut az eszébe, pl. hogy még a fehérről is elmagyarázzuk, miszerint az fekete. (Pedig nem vagyunk ilyenek! :) )

Ha majd végzek, akkor legalább három év szakmai gyakorlat vár rám, ami után letehetem az ügyészi szakvizsgát, mert ügyvéd nem leszek, az biztos. Viszont lesz talárom, mint a Harry Potternek!

Egyébíránt nemes feladatomnak tekintem hobbynk népszerűsítését is, mert előfordult már, hogy az órám előtt a Játék-Makettbe tértem be és egy nagyobb csomaggal mentem vissza és el kellett magyaráznom néhány társamnak, mi is ez. Az egyikük érdeklődését annyira felkeltettem, hogy ő még az októberi Bolyai versenyre is eljött és felmerült benne, hogy megpróbál makettezni, de az időnk sajnos nem nagyon engedi.

Úgyhogy ha valamelyikőtöknek jogi tanácsra van szüksége, forduljon hozzám bizalommal (bár még csak másodéves vagyok, de nem lankadó energiával török a harmadév felé), a társaim úgyis mindig engem kérnek meg, hogy ha valamit kérni akarunk a tanárainktól, akkor én beszéljek, mert én el szoktam érni azt, amit szeretnénk. :)

Üdv:
Gábor
Roland_89 509663 2008. május 19. 22:54
Válasz erre
Hali!
Én most végzek sulival, aztán szeptembertől fősuli, mint építőmérnök (legalábbis ha minden jól megy)...
Amúgy meg van apuval egy építőipari közös cég ahol ha van szabadidőm dolgozok, valamint nyáron egy másik építőipari cégnél tanulom ki az építésvezetői feladatokat. Aztán remélhetőleg főiskola után ennél a cégtél fogok dolgozni... és akkor egyszer majd én is taníthatom a diákokat :)
Hooligan 509662 2008. május 19. 22:46
Válasz erre
DSCF0011
DSCF0011
DSCF0200
DSCF0200
DSCF0202
DSCF0202
DSCF0210
DSCF0210
DSCF0211
DSCF0211
DSCF0395
DSCF0395
DSCF0535
DSCF0535
DSCF0597
DSCF0597
DSCF0599
DSCF0599
DSCF0603
DSCF0603
IMG_0323
IMG_0323
IMG_0422
IMG_0422

No megalapult ez a kis topic, amit azért hoztam létre, hogy kicsit jobban megismerhessük egymást. Ide várom a képeket mindenkitől akinek van munkahelye. (ugye van?) ((iskola is annak számít))

Én részemről ipari alpinista vok, de nem a toronyfestős plakátozós fajta, hanem mi a mobiltelefon hálózatot és vifi rendszereket építjük ki az országban. Az én munkám 90 százalékban magasban történik, ezért sokszor nagyon szép kilátásunk van, sokszor viszont aniyra nem jó mert monyuk szakad a hó...

Persze minden munkavédelmi előírást betarunk-tok...hisz ismertek...
<<< Vissza  
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.