/ Fórumok / Groupbuild / GM kisteherautók 1955-57 /

'55 Chevy Cameo - ahogy a gyárból kigördült

Ez a változatom egy teljesen gyári állapotú lesz.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
Tibchi 509977 2009. augusztus 31. 23:58
Válasz erre
Szia!

Éljen a google, és a csongrádi bútorgyár :D
Elkeseredve próbálkoztam, hogy hogyan fessem le a platót (55 chevy cameo)
Nincs itthon olyan szín, amivel élethűen meg lehetne festeni. Google-n rákerestem, és bedobta az oldalt. Totál kiment a fejemből, h van GB, meg az is, h van a bmc.com, pedig azt is átnyálaztam kismilliószor. Majd ahogy megláttam a 2. linket, egyből bevillant, hogy annó anyám 1 köteg mintát hozott haza konyhabútor frontokról. Megtaláltam, és mint a kisgyerek karácsonykor :D
Cirka 20-30 féle mint van, ebből kb 10-15 sima faerezet több árnyalatban. Megoldódott a problémám! Kira :D
Thx
T
kbx 509976 2008. június 7. 16:34
Válasz erre
Jó lett mester, majd beugrok a jövőhéten néhány tanácsért!
Aztán ha jó leszel magammal viszem az új barátnőmet, Eleanort :))
Gabi 509975 2008. június 7. 12:06
Válasz erre
Szia Brúnó!

Ez nagyon szép lett, tényleg csillog-villog.

Gabi
tóthgábor 509974 2008. június 7. 12:00
Válasz erre
Brúnó 509973 2008. június 7. 10:48
Válasz erre
55Chevypickup4
55Chevypickup4

Sziasztok!
Erősen tréningezek a fa lakkozásán. Úgy néz ki sikerült megoldani a dolgot.
1. pácolás
2. MM fényes lakkal átkenem, kb 2-3 réteg (itt most 3 volt). Száradás után csiszolás.
3. DuPont autós lakkal befejezés. Itt már nem ecsettel terítettem el a felületen, hanem egyenletesen ráöntöttem, és hagytam, hogy magától elterüljön. Rásegíteni csak az éleknél és a sarkoknál kellett.
Brúnó
tóthgábor 509972 2008. június 5. 21:33
Válasz erre
Brúnó papa, lehet tudok segíteni. Van olyanom, hogy tükör matrica. Majdhogynem olyan mintha valódi tükör lenne, úgy 20*20 centis, van kis vastagsága is, azt még nem néztem szegecsmintát lehetne-e bele nyomni, de szerintem igen. Ha érdekel mekkeresem, és küldök egyet.
Keri 509971 2008. június 5. 20:08
Válasz erre
Hejhó!
Milyen fafaj érdekelne?Akad nálam néhány,ha az jó.Kereskedelemben csak a nagytételes vásárlást tudom,az meg makettezőnek irdatlan sok.

Lakkozásról azt tudom elmondani,hogy én hogyan csinálom a bútoroknál:
Balsánál illetve az összes puhafánál,nyíltlikacsú fajnál mindenekelőtt beeresztem lenolajkencével(vagy bármilyen más pórustömítővel).Addig kenem vagy mártom,amíg a fa felvesz(felszív).Maradékot letörlöm.24 óra száradás,csiszolás.Lakkozásra Milesi ipari lakkjait használom,felhordás után pár perccel porszáraz a felület,finom felcsiszolás,újrakenés(vagy szórás,mártás).De tudom ajánlani a Tivelin alapú lakkokat is.Nagyon gyorsan száradnak ezek is(Trilak,Supralux is gyárt kiskereskedelmi mennyiséget:barkácsáruházak,festékboltok,jobb háztartási boltok)
Ha simán lakkozni vagy lakkpácolni(ebben a lakkhoz adnak kis színezéket) akarsz fát és mondjuk nem akarsz pórustömítéssel vacakolni: a fát benedvesíted szivaccsal,vársz 1-2 percet,amíg a rostok "égnek meredeznek",és még úgy,vizesen megcsiszolod.Vársz 24 órát,ismét kis finom csiszolás,míg érzed ujjaddal,hogy a felület tükörsima,és akkor lakkot neki.Minden újabb lakkréteg előtt(kivéve utolsó) csiszold meg finoman.Lakkozd,míg egyenletes fényű(fényes vagy selyem) nem lesz a felület.Ez a módszer mondjuk inkább a zártlikacsú,keményfáknál használhatóbbak.
Autós lakkokat abszolút nem ismerem,nem tudom,milyen felületet ad,de ha a leírtaknál egyszerűbb használni,akkor érdemes azzal.Illetve Ernő bácsi már pácolt,lakkozott fapálcikákat(spatulát?) a lószállítós projektjénél.

Keji
lalipapi 509970 2008. június 5. 19:13
Válasz erre
bjuno! csak sok lakkal tudod a balsafát lakkozni mert szívja mint a szivacs vagy simán autos lakkal az tuti jó
Brúnó 509969 2008. június 5. 18:57
Válasz erre
Tia Keji!
Köszi az infót:)
Első kérdés: hol lehet ilyen anyagot kapni?
Második kérdés: mivel tudom szépen lelakkozni a balzát?

Bjúnó
sib 509968 2008. június 5. 14:41
Válasz erre
Keri 509967 2008. június 5. 13:56
Válasz erre
Esetleg furnérok vannak vékonyabbak.0.3,0.6 mm.Nagy előnye,hogy sokféle exóta fafajt is tudsz így venni,nem kell pácolni,csak lakkozni.Intarziakészítők is ilyeneket használnak.
Keri
Fodi 509966 2008. június 5. 13:23
Válasz erre
első ötletem a hajómodellekhez árult faanyag volt, ami tökéletes lenne erre a célra (nem balza, hanem "rendes fa") de aztán eszembe jutott, hogy otthon tulajdonképpen egy üzletben sem láttam még... Mindenféle méret, szín...
Kár.
ChevyG 509965 2008. június 5. 11:00
Válasz erre
Brúnó 509963 2008. június 5. 10:50
Válasz erre
Napot, jó nagyot!

Miért jó tömegközlekedéssel munkába menni:
1. nem én vezetek, tudom nézni a csajokat
2. nem én vezetek, így kb 45 percem van gondolkodni. Rengeteg ötlet megfordult a fejemben, pár használhatónak is tünik. A szegecseket pl. gombostűk fejéből fogom megcsinálni.

Miért nem jó tömegközlekedéssel utazni:
1. a nagy gondolkodás közepette egy megállóval tovább mentem, mint ahogy kellett volna.
2. a hazaút qrva sokáig fog tartani.

G, köszi a linkeket megnéztem. Van pár okosság amiket szintén ki fogok próbálni.

Brúnó
ChevyG 509962 2008. június 5. 09:52
Válasz erre
B!

LOL

Ezt akartam linkelni, csak még reggeli átmeneti vakságom volt:D

www.briansmodelcars.com/tutorials/tutorial/70

tehát kettő ilyen tzikk is van:)

amúgy nézd meg az utsó képet; thök jó ahgoy tükrozódik a fülke a platón!
Brúnó 509961 2008. június 5. 08:56
Válasz erre
Hi, Grandmaster G!
Köszi a linket, este átnézem ha hazajöttem, most mennem kell a mókahelyre:(
Házmester B.
Brúnó 509960 2008. június 5. 08:54
Válasz erre
balzalapok
balzalapok
balzalécek
balzalécek

Szia Peti!

Első lehetőségnek én is gondoltam rá, de túl vastagok a balzafa lécek amik itthon vannak, és hogy mikor jutok el oda, hogy vegyek vékonyabbat? Sajna nem tudok "kiszaladni" munkaidő alatt, ahhoz túl mesze van az a bolt ahol tudnék válogatni.
Ezért maradt a balza lapból való kivágás. Lehetne azt is csinálni, hogy kivágok csíkokat a lapból, de elég nehéz vágni, mert töredezik a széle:( Főleg, hogy keskeny csíkokról van szó.
Aluminiumot biztos találok itthon, vagy tudok szerezni valahonnan azzal nincs gond.
Nem vetettem még el ezt a lehetőget sem.
Brúnó
ChevyG 509959 2008. június 5. 08:27
Válasz erre
Amatõr 509958 2008. június 5. 08:22
Válasz erre
Üdv!
Lehet, hogy elborult ötlet, de a fa - alucsík -fa - alucsík stb. kombináció nem adná ki? Úgy vastagabb alu anyaggal lehet dolgozni és szegecsimitációt is lehetne rápakolni.
Szerintem...
Brúnó 509957 2008. június 5. 08:12
Válasz erre
Na hali lalipapi!
Nem rossz ötlet, nem rossz. Ki fogom próbálni azt a módszert is.
lalipapi 509956 2008. június 5. 07:43
Válasz erre
Hali Pali!

Most használd azt a vastagabb fóliát amit adtam az evergreen nélkül is megáll és a szegecsmintát is bele lehet nyomni! Ja és polirozni vagy mattitani is lehet!
Brúnó 509955 2008. június 5. 07:34
Válasz erre
Szia El Sibito Loco!

Egyáltalán nem lomboztál le, sőt ezzel a polírozott offszetlemezzel megeresősítetted az első gondolatomat, hogy összetaposom az egészet, és felgyújtom:D
Viccet félretéve.

Pár új dolog az eszembe jutott a platóval kapcsolatban. Azokból kettőt biztosan meg is valósítok.
1. nézegettem a csíkokat és kicsit magasnak tünnek, ezért csinálok mindegyik alá a balzafába egy mélyedést, és azokba fogom beragasztani őket.
2. nem BMF lesz majd a csíkokon, hanem Alclad króm. Jobban megnézve nem szép egyenletes a felülete (BMF változatnál).

A szegecsek nekem is hiányoznak, de arra semmi nem jutott az eszembe eddig. Sajna csak hat és nyolclapfejű idomjaim vannak itthon, azok meg nem jók erre a célra.
A lakkozást ki fogom próbálni az elrontott (nem szálirányos) darabon.

Brúnó
tóthgábor 509954 2008. június 5. 07:11
Válasz erre
arról nem beszélve, hogy az alulemezt nem igazán egyszerű, (úgy tudom az offszetlemez ráadásul nem alu) ilyen vákony csíkokra vágni. nekem van konzervdoboz lemezem, az sem vastag, és lehetetlen levágni belőle 1-1.5mm -es csíkokat.
sib 509953 2008. június 5. 00:13
Válasz erre
Ja bocs, megnéztem a méreteit. Nem kicsit nehezebb, sokkal nehezebb... :S :D
sib 509952 2008. június 4. 23:40
Válasz erre
Szia!

Ne haragudj, nem akartalak lelombozni, de én betudom a lelkesedésednek ;)
A polírozott alut úgy gondoltam, hogy (szépen tükrösre) felpolírozni mondjuk offszetlemezt, és vékony csíkokra vágni. Talán kicsit nehezebb meló szépen megcsinálni mint az Evergreen + BareMetal kombinációt, de lehet, hogy szebb az eredmény.
És akár meg lehetne próbálni a szegecseket is belenyomni mint ahogy az a képen is látszik amit betettél.

Sibito
Brúnó 509951 2008. június 4. 22:41
Válasz erre
Szeva!
Na, akkor erről ennyit, ez mehet is a kukába:( Terv hiányában elfelejtettem a lakkozást, a szálirányt meg már nem is említem:D Igazából ez eszembe sem jutott.
Polírozott alu nincs BMF-ből csak matt. Az Alcladnak van polírozott aluja, majd azt kipróbálom.
Kössz, hogy felhívtad a figyelmemet a hülyeségeimre:D
Brúnó
sib 509950 2008. június 4. 22:28
Válasz erre
Szia Pali!

Jól néz ki, de...
2 kérdés:
-Lakkozni nem kéne pác után?
-Biztos vagy a szálirányban?

De egyébként baba lesz!
(Én biztos polírozott alumínumcsíkokból csináltam volna :))

ÜDv: Sib
Brúnó 509949 2008. június 4. 22:22
Válasz erre
55Chevypickup3

plató, a hozzávalók: balzafa, mahagóni fapác, Evergreen csíkok, Bare Metal fólia, türelem.
55Chevypickup3

Szegasztok Pajtikák!
Elkezdtem a plató farigcsálását. Először valamiféle tervet akartam csináltam, de semmi értelmes nem jutott az eszembe. Terv hiányában egyszerűen belekezdtem, lesz ami lesz.
Tehát...kivágtam a megfelelő méretű darabot a balzalapból, majd átkentem a mahagóni páccal. A "lécek" közti vasakhoz Evergreen sztirol csíkot használtam, amit Bare Metal fóliával vontam be. Az eredeti műanyagot és a balzát felragasztottam egy széles maszkolószalagra, hogy fixen a helyükön maradjanak, majd a csíkokat felragasztottam az eredetihez mérve. Ennyi, itt tartok most.
Brúnó
Brúnó 509947 2008. június 4. 19:12
Válasz erre
Szeva!
Köszi az infót, kipróbáltam. Nem semmi mekkora rés van a szélvédőnél:( Lesz vele munka mire eltüntetem.
This is not Tamiya:)
kbx 509946 2008. június 4. 18:17
Válasz erre
Hali!
Én is ebből indúltam ki, és annyit hozzáfűznék a maketthez, hogy elég szar! :)
Az első szélvégő nagyon nem passzol a keretbe, fekül kb 1 milis rés van, próbéld be mielőtt fényeznéd! De ez lehet hogy mindegyik készletre igaz, úgyhogy szárazpróba javasolt mindenkinek!
Zoli 509945 2008. június 4. 18:01
Válasz erre
Napot!
Szerintem a középső felejtős, a szélsők jók lesznek. Bár vörös platóhoz inkább a gesztenyét javaslom.
z
Amatõr 509944 2008. június 4. 08:03
Válasz erre
Halihó!
Szerintem a mahagóni!
ChevyG 509943 2008. június 3. 23:13
Válasz erre
két szélsőre szavazok (ha kell szavazni:D)
Brúnó 509940 2008. június 3. 22:30
Válasz erre
Balról-jobbra: gesztenye barna - paliszander - mahagóni
Keri 509939 2008. június 3. 22:23
Válasz erre
Brúnó 509938 2008. június 3. 22:21
Válasz erre
55Chevypickup2
55Chevypickup2

Stét!
Kipróbáltam 3 féle fapácot a leendő platóhoz. Ha jól beválik, akkor nem csak ennél fogom alkalmazni.
Brúnó
RCM 509937 2008. június 3. 20:22
Válasz erre
Brúnó:szép lesz és lehet,hogy kurrens.Mármint,hogy mindenki át szabja.:-)
Chevy:a Tescóban 100Ft/ 20-50 db fa pálcát lapocskát kapni ha érdekel.
ChevyG 509936 2008. június 3. 19:57
Válasz erre
Szevaaa B!

Nagyon örülök, hogy Te is gyárit szeretnél építeni!
A BMC-n van 5let a platóra! (beleszabsz egy fa lapot -nagyon vékony, kb 1-2mm-, és egynlő távra, egyenlő szélességű BMF-t ragasztasz! Isszonyat mutatós!)

Hajrá!

üdv!
Zoli 509935 2008. június 3. 19:22
Válasz erre
Szia!
Örülök, hogy gyári állapotút építesz, a szín választásánál is jól döntöttél. Amúgy én is így tervezem majd megépíteni ezt a kitet, de valószínű csak évek múlva, szóval a GB-n kívül.
z
Brúnó 509934 2008. június 3. 19:09
Válasz erre
eredeti

ez a végcél...
eredeti
plato

a fabetéteket is ki fogom cserélni balza lécekre, majd valami szép színnel be is pácolom. nagyon remélem sikerülni is fog.
plato
belter

az utastér ilyen lesz...
belter
55Chevypickup

a tuning felírat ne tévesszen meg senkit, azt még haverom írta rá. én maradok az utcai változatnál.
55Chevypickup
55Chevypickup1

az eddig elkészült dolgok.
55Chevypickup1

Sziasztok!
Na akkor pár szót az én vasamról is.
Ahogy a címben is látható ez egy '55 Cameo lesz, teljesen gyári állapotban. Lesz rajta feljavítás is, illetve már van is rajta.
Ezt a kittet egy haverommal cseréltem régebben, és már el is kezdtem az összerakását. Valami oknál fogva visszakerült a polcra, és egész idáig ott is maradt.
Az alvázat már teljesen összeraktam, és be is fékcsöveztem. Sajna kicsit csúnya lett, mert nagyon meglátszodik a pillragasztó nyoma. Még nem döntöttem arról, hogy mi legyen vele, de nem hagyom így. A festése hagyományos lesz: fehér-piros platóval.
Az utastér szintén fehér-piros kombinációs lesz.
Egyenlőre ennyi.
Brúnó