/ Fórumok / Klubok, szakkörök, egyesületek /

TIT Hajózástörténeti és Hajómodellező Klub

Nehogy már ők kimaradjanak!
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
Hajókovács 510019 2009. január 1. 09:46
Válasz erre
b.u.é.k!
kamovos 510018 2009. január 1. 09:27
Válasz erre
b.ú.é.k.
Tyrman 510017 2008. december 31. 17:00
Válasz erre
b.ú.é.k!
Balaxka 510016 2008. december 31. 11:01
Válasz erre
B Ú É K !

Üdv.:Bali
kamovos 510015 2008. december 25. 19:01
Válasz erre
Sziasztok!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Nektek, és szereteiteknek!

Üdv: kamovos
Balaxka 510014 2008. december 23. 19:35
Válasz erre
Sziasztok!

Minden kedves barátomnak és makettezőnek BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNENPEKET KÍVÁNOK!

Ja és makettekben, ragasztóban és hígítóban békés ünnepeket! :)

Üdv.:KŐSZEGI MAKETT KLUB
ambasa 510013 2008. december 19. 21:12
Válasz erre
Szia!

félreértettél, nekem jó az október, csak a trafalgari csata dátuma miatt írtam.

TGábor
Hajókovács 510012 2008. december 19. 20:29
Válasz erre
bocs,Trafalgar
Hajókovács 510011 2008. december 19. 20:28
Válasz erre
Szia Gábor!

A Tralalgart a Csák Zsolt vállalta be, az ideje : június hó.
De nem látom akadályát az esetleges változásoknak.

üdv. János
ambasa 510010 2008. december 19. 20:06
Válasz erre
Szia János!

Neked is hasonló jókat!

Az egyik téma, ami beleillene ebbe a sorba, vagy pont az Armada hadjárata lenne, vagy egy kicsit később az angol-holland háborúk kora, vagyis XVI. század vége, vagy a XVII. század első fele. Akár ez lehetne talán két részletben is.

Mondjuk Trafalgalt nem tudom ki és mikorra vállalta be, de azért az lenne az igazi októberben.

TGábor
Hajókovács 510009 2008. december 19. 13:50
Válasz erre
Szia Gábor!

A 2OO9.-es év a "szelek szárnyán"jegyében fog telni. Minden előadás ez a téma körül fog zajlani. Az év végén a TIT tematikus kiállitás témája is ez lesz.
A Muzeumok Éjszakájára tervezett " Bödönhajótol az Atomjégtörőig" cimű kiállitás is minimum 6O- 7O %ban vitorlás hajókbol fog állni.Az előadások eddig jelzett támái:
Északi hajók ( viking), Hulk, Koge, XV. sz. vitorlások, XVIII. sz. vitorlások,
Trafalgari csata,Tehát van még bőven téma.OKtóberben számitunk az előadásodra.
Előre is köszönöm , egyben kivánok kellemes karácsonyt és boldog újévet.

üdv. János
ambasa 510008 2008. december 19. 05:42
Válasz erre
Szia János!

szerintem az őszit igen. Mi a program, hogy ne ugyan arról beszéljek, mint amit már más elvállalt?

TGábor
Hajókovács 510007 2008. december 18. 18:26
Válasz erre
Szia Gábor!

Én is csatlakozom a Mikihez, kár , hogy nem voltál hétfőn. Most szerveztük a jövő évi előadásokat, még két időpontra jelelentkezőt várunk. Egy tavasszal és egy szeptember- október táján.Nem vállalnád be legalább az eggyiket?

üdv B János
Tyrman 510006 2008. december 18. 15:53
Válasz erre
Szia TGábor!

Kár, hogy nem voltál ott hétfőn (2008.1215). Nos Igazából az eddigi két előadásom folytatása lenne, amely a XV. századi hajózásról szól. A karavellák, karakkok, naok és gályák után most az északi hajók jönnének, mint például a hulk. Heinrich Winter Das Hanseschiff im ausgehenden 15. Jahrhundert van meg jelenleg. Sajnos német nyelvtudásom korlátozott. :( Így főleg magyar és angol irodalom érdekelne. Egyébként a témában bármi érdekel, mert legalább 45 percet kéne összehozni a témából. :)
ambasa 510005 2008. december 17. 18:46
Válasz erre
Szia ZMiki!

hát pont csak a XV. század és észak? Nehéz téma, nem akarod kiterjeszteni? Szerkezet és/vagy történet érdekel? Nem mintha hirtelen eszembe jutna bármi is a könyvtáramba, de majd gondolkodom. Csak angol és magyar lehet, vagy német nyelvű is?

TGábor
Tyrman 510004 2008. december 16. 11:37
Válasz erre
Na akkor had legyek én ez első hozzászóló! Ha már önként ismét elvállaltam egy előadást, egy kis segítséget is kérek. Szóval az egyik kedvenc témám a XV. Századi hajózás. Arra kérek mindenkit, hogy adjon tippeket, milyen könyvekből tudnék felkészülni az adott század északi-tengeri hajózásából. A kedves klubtársakat pedig még arra is kérném, hogy ha van a témához kapcsolódó könyve, akkor, ha lehetséges, adja költsön pár napra. A részletről a klub találkozón megegyezünk.

Köszönettel,
Miklós
Hajókovács 510003 2008. június 10. 09:08
Válasz erre
Kedves Mindenki!
Köszönöm a megtisztelő figyelmet a klubtársaim nevében is, külön köszönöm Elektrólakatosnak aki megnyitotta nekünk ezt a topikot.Ha esetleg bemutatkozásként ide felkerülhetne a legutóbbi hirlevelünk és a klubbunk portfoliója az nagyban segitené , hogy az érdeklödők minnél jobban megismerjék jelenlegi tvékenységünket és jövőbeni terveinket.Igérem, igyekszünk hasznos tagjai lenni ezen rangos csapatnak.
A TIT Hajózástörténeti és Modellező Klub tagjai nevében is
üdvözlettel Bicskei János hajókovács